Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet

Forum Rules Vėrejte!

Redaksia studentet.info, nuk mban asnje pėrgjegjėsi nė lidhje me kėngėt qė gjendet mbrenda kėtij forumi.

Rregullat shtese per kete forum jane:
- Ndalohet vendosja apo linkimi i kengeve ne gjuhe te huaj.
- Ndalohet hapja e temave me qellim reklamimi.
- Ndalohet hapja e temave per kerkesa muzikore. Kerkesat tuaja mundeni ti beni VETEM te kjo teme: kliko.

Mos respektimi i ketyre regullave shtese do te na detyroj qe temat e tilla te fshihen ndersa antareve qe do hapin temat tu jepet verejtje e ne raste te caktuara te ju meret edhe e drejta per postim.

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!

Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Nadir Iseni - ULTRABAND, ULTRABAND
admir
Postuar nė: 26.08.2006, 20:48
Quote Post

Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 2394
Bashkangjitur: 26.08.2006

Pershendetje . Me ra rasti ta degjoj albumin e pare te nje grupi nga gostivari Ultraband. une perndryshe degjoje muzike elktropop.Shume e degjoj grupin depeche mode. ultrabandi nga gostivari i ngjane shume grupit britanik depeche mode. Albumi permban 5 kenge dhe 4 instrumentale.
Kenget quhen1.Thellohu ne mendime2.stop droges3.jeta eshte e bukur4.10 ne fakultet 5.Kushtuar deshmoreve 6.Marshi i lirise(instrumentale)7.Spice(instrumentale) 8.Universe(instrumentale)9.Dark nighte(instrumentale)
Stili apo ryma muzikore e grupit jane:synthpop, elektropop,dark weive, industrial. keto jane rymat dhe stili i ketij grupi, se shpejti del ne shitje. tash per tash degjohet te radio focus , blue sky(prishtine), radio kosova, radio tetova , prof em(gostivar) radio vati. shkup.Kenget pembajne texte edukuese shkencore.
PM
Brigita
Postuar nė: 27.08.2006, 11:12
Quote Post

Miku i ri
*

Postime: 4
Antari Nr: 2407
Bashkangjitur: 27.08.2006

Po edhe mua me pelqene shume grupi nga gostivari ultraband. ki gru[p eshte mjafte i kerkuar ne radio blue sky, dhe radio kosova. kane nje stile te vecante. shume i ngjan grupit depeche mode.
Shkurt te them ultrabandi nga gostivari shume shpejte do te jete grupi me i kerkuar nga maqedonia, nga se ben muzike kualitative jo komerciale.
PM
Emi
Postuar nė: 27.08.2006, 11:24
Quote Post

Miku i ri
*

Postime: 3
Antari Nr: 2408

Definitivisht ultrabandi nga gostivari eshte grupi numer 1 i elektropop rymes.
Ne pergjithesi shume pak ka grupe elektro ne trojet shqiptare, ultrabandi ne krye me nadir iseinin jane ringjallesite kesaj ryme. mendoj se pioniret e pare te elektropop muzikes kane qene Gjurmet.
Por nuk e di se kur del ne shitje albumi iri. Shpesh e degjojme ultrabandin ne radio fokus. tetove.
PM
blerim-blero
Postuar nė: 27.08.2006, 15:11
Quote Post

Tėrė kohėn flas :)

Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006

Pershendetje

Vec perpara
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Njomza_22
Postuar nė: 27.08.2006, 20:20
Quote Post

Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006

Me pelqejn aktivisitet e muzikes dhe qe sjellin risi te vazhdueshme mirpo me lodhen shpirtin me vjedhje, une ende se kam ndegjuar kete grup por sipas shkrimeve paska adhurues te flakt te tyre "familjare" megjithat do ti bashkangjitem edhe une keti adhurimi dhe do te perkrah duke i thene kendo me shum mos vidh ashiqare nese deshiron te jesh ne veshet e njerzve te cilet vertet e duan muziken
PM
admir
Postuar nė: 28.08.2006, 13:01
Quote Post

Miku i ri
*

Antari Nr: 2394
Bashkangjitur: 26.08.2006

Behet fjale per nje grup te ri qe ben muzike elktropop, shume i ngjane grupit depeche mode. kenget e ultrabandit, degjohen ne radio fokus, radio kosova, blue sky, radio tetova ...........
Eshte e logjikshme pse ju skeni degjuar, ka shume grupe qe bejne muzike alternative ju qe skeni degjuar. sepse shqiptaret kane degjuare vetem per adlinen, gilin, dulin ,mulin. ata te cilet nuke njehin muziken ata degjojne muzike komerciale. ne pergjithesi shqiptaret nuk dine ti vlerosjne dhe ti dallojne vlerta nga jovlerat. nese je nga tetova mundesh me e porosite ultrabandin te radio focusi ne numrin 070145185. une perndryshe jam shoke me nadirin solisitn e ultrabandit , por megjithate degjoje muziken elktropop.
PM
Brigita
Postuar nė: 28.08.2006, 13:07
Quote Post

Miku i ri
*

Antari Nr: 2407

Une personalishte se njeh nadirin dhe ultrabandin dhe nuk ikam asgje familje. por me ka rasti ta degjoje kete grup nga gostivari, dhe shume mepleqeu nga se bejne nje lloj muzike specifike qe me pelqen mua. ta them te verteten eurej muziken komerciale. mua me pelqejne grupet kthjellu, jericho, asgje sikur dielli, telexi , gjurmet, po edhe ultrabandi. por shume e urej shpat kasapin, adrijan gaxhen, bleron.
PM
shqipe
Postuar nė: 28.08.2006, 13:30
Quote Post

Miku i ri
*

Antari Nr: 2448
Bashkangjitur: 28.08.2006

Ta the te verteten une nuk degjoj elektropop. degjoje rock, muzike. grupin ultraband ekam degjuar te radio focusi. behet fjale per nje grup qe ben muzike elektro. me pelqeu edh mua por jo edhe aqe shume, mirepo me mire te d egjojme ultrabandin nga gostivari se sa keto qe na u ben monoton me kenge dashurije.
PM
VALBONA21
Postuar nė: 29.08.2006, 10:29
Quote Post

Miku i ri
*

Antari Nr: 2467
Bashkangjitur: 29.08.2006

Ta them te vereteten e kam degjuar ultrabandin nga gostivari, te radio focusi dhe radio vati. por sme pelqen aspak. nga se grupi ne fjale e ,kopjon shume depeche mode, a une shume e urej muziken elektropop. ki eshte nje grup specifik qe ben nje muzike specifike, qe mua sme pelqen aspak. Une perndryshe e degjoje Metalicen.
PM
NINA_20
Postuar nė: 29.08.2006, 10:44
Quote Post

Miku i ri
*

Antari Nr: 2468

Mendoj se kemi te bejme me nje grup qe tenton te fuse ne skenen muzikore nje ryme te re. e kam degjuar albumin . albumi kishte shume lemente te synthpop, dark weive. eshte ndoshta grupi i vetem ne trojet shqiptare qe ben kesilloj muzike. i ngjane shume grupit depeche mode, dhe grupit gjurmet. gjurmet kane bere kesi lloj muzik perafersishte.Edhe pse une nuk me pelqen shume kjo lloj muzike.
PM
agroni_te
Postuar nė: 29.08.2006, 10:53
Quote Post

Miku i ri
*

Antari Nr: 2469

Ultrabandi nga gostivari eshte nje grup i ri ne skenen muzikore. por megjithate eshte shume i kerkuar neper radio stacionet private. e kam degjuar une ta them te verteten nuk pajtohem me kritkat e ketyre lexuesve. Mua me pelqejne edhe grupi depeche mode, po edhe ultrabandi. perndryshe jame fansi i flakte i muzikes elektro.
PM
ADELINA-SHKUP
Postuar nė: 29.08.2006, 17:09
Quote Post

Miku i ri
*

Antari Nr: 2481

Siqe e ceka edhe me pare ultrabandi , po edhe depeche mode, jane grupe qe sme pelqejne aspak. behet fjale per muzike elektro. qe do te thote se ajo lloj muzike eshte muzike jo e gjalle, eshte muzike ryme.
PM
liridona_
Postuar nė: 30.08.2006, 11:16
Quote Post

Miku i ri
*

Antari Nr: 2494
Bashkangjitur: 30.08.2006

Siq e ceka ne temen qe ehapa une personalishte degjoje Grunge. grupet si Nirvana, pearl jeam. por ta them te verteten nuk me pengon ryma elektropop. dhe me vjene mire qe eshte duke u perhapur edh kjo ryme ne trevat tona. Ultrabandi nga gv, dhe depeche mode nuk jane grupe qe mundemi ti quajme si grupe monotone, apo muzike jomoderne.
PM
vjosa krasniqi
Postuar nė: 30.08.2006, 11:26
Quote Post

Miku i ri
*

Antari Nr: 2495
Bashkangjitur: 30.08.2006

E kam degjuar ultrabandin nga gostivari. cka mundesh te presish nga gostivari. Behet fjale per nje grupe qe bene muzike te kopjuar mundohet ta kopjoj depeche mode. as vete grupi depeche mode sben muzike te mire. ata bejne nje lloj muzike te cuditshme pa lidhje. Une degjoj hevi metal hard rock, sme pelqene aspak ultrabandi. po as kjo far ryme elektropop.
PM
Happy_Soldier
Postuar nė: 30.08.2006, 17:17
Quote Post

Postime: 5797
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006

heheh

vjosa krejt rrymat tash na i perzite

mue me shum me pelqen rapsodia me qifteli prandaj nja 800 kang te tilla deri tash i kam tubu..kjo eshte tradite dhe dua ta ruaj sepse nuk degjihet shpesh dhe kenget tjera qe degjohen shpesh ne tv po na i bejne te bezdiseshme..

ndoshta do thoni qe Happy Soldier qenka ende fanatik e ne kohen e gurit por me siguri gabim e keni...

suksese

----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Closed Topic Start new topicStart Poll

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2014 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio