Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Synon bashkimin e Luginės me Kosovėn
alb_te
Postuar nė: 15.03.2012, 12:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Lugina e Preshevės pėrmes rrugėve paqėsore do tė synojė tė bėhet pjesė e shtetit tė Kosovės. Kėtė e ka theksuar kryetari i komunės sė Preshevės, Ragmi Mustafa nė njė intervistė pėr Ora News. “Ne synojmė tė bėhemi pjesė e saj, jo pėrmes dhunės apo luftėrave, por duke shfrytėzuar metodat e paqes dhe parimit tė vetėvendosjes. BE dhe aktorėt e tjerė besoj se do tė nxisin dialogun nė favor tė stabilitetit nė vend. Ne jemi nėn qeverisjen e Serbisė, pavarėsisht se 97% e popullsisė janė shqiptarė. Problematikat janė numerike, por Kosova dhe Shqipėria kanė treguar se janė tė interesuara pėr mbarėvajtjen atje. Nė kuadėr tė 100- vjetorit tė pavarėsisė mendoj se po fillon njė erė e re qė bashkon shqiptarėt nė ekonomi dhe biznes. Aktiviteti i mbajtur nė 17 shkurt pėr javėt kombėtare tė biznesit, njė projekt qė synon promovimin e biznesit dhe produkteve shqiptare e qė merr jetė nė kuadėr tė festimeve tė 100-vjetorit tė pavarėsisė sė Shqipėrisė ishte shumė rezultativ dhe do tė mbarojė nė tė njėjtėn datė tė tetorit qė vjen. Urat e bashkėpunimit nė biznes janė njė nga synimet, presim ngjarje tė tjera edhe nė arsim, kulturė. Kohėt e errėta kanė mbaruar me komunizmin”, ka theksuar Mustafa, i cili ėshtė drejtues i Partisė Demokratike Shqiptare (PDSH) nė Luginėn e Preshevės. Ai ka folur mbi pjesėmarrjen e partisė qė drejton ai, nė zgjedhjet lokale tė 6 majit nė Serbi. Sipas tij, PDSH ėshtė kundėr pjesėmarrjes nė zgjedhjet parlamentare qė janė caktuar pėr tė njėjtėn datė.
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 15.03.2012, 12:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5797
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Alb te

e ke tepru me kto tema tu i hap, beter edi rames paske kon.


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Trishtimi
Postuar nė: 15.03.2012, 12:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9173
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (Happy_Soldier @ 15.03.2012, 13:42)
Alb te

e ke tepru me kto tema tu i hap, beter edi rames paske kon.

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
alb_te
Postuar nė: 15.03.2012, 12:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012happy shum hepy konke ni sen sot a si ke pej hapat hic smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top

Topic Options Reply to this topic Start new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2014 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio