Studentet.info

Artikujt e fundit

Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit

Nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės, para familjeve tė dėshmorėve, studentėve, stafit akademik dhe pjesėmarrėsve tė tjerė, u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit: Naser Veliut, Nurie Zekės, Mujdin Aliut dhe Xhemajl Fetaut.

Nė fjalėn e tij, para auditorit, Rektori i USHT-sė, Prof. dr.Vullnet Ameti theksoi se historia jonė e lavdishme gjatė shekujve ka dėshmuar se kombet qė nuk pajtohen me asimilimin dhe robėrinė pėr lirinė e tyre sakrifikojnė gjithēka.


Tė diplomuar bredhin rrugėve
Tė diplomuar bredhin rrugėveAktivistėt e “Klubit Politik tė Studentėve”, nėpėrmjet njė aksioni simbolik, tė zhvilluar tė martėn para Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, kanė shfaqur problemet ekzistenciale tė studentėve dhe tė tė gjithė rinisė kosovare. Ata me diploma nė duar kanė protestuar, duke i bėrė me dije institucioneve shtet...
Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani Tė dielėn nė orėt e vona nė moshėn 73 vjeēare ka ndėrruar jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani.Nė ora 12:00 nė pallatin e kulturės nė Tetovė do tė bėhen homazhe, ndėrsa nė orėn 15:00 ( pas namazit tė Iqindisė) do tė bėhet varrimi.Fadil Sulejamni ishte rektori i parė nė Universitetin e ...
Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHTNė Universitetin Shtetėror tė Tetovės sot filloi semestri veror pėr vitin akademik 2012/2013. Pėr studentėt e Fakultetit Juridik, Ekonomik, Filozofik dhe atij Filologjik, semestri filloi nė ndėrtesėn e re universitare.
Rektori i USHT-sė, Prof. Dr. Vullnet Ameti, duke folur pėr rėndėsinė e dit...
Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturėPrishtinė, 23 janar - Mujė Rugova vetėm katėr ditė para se ta pėrfundonte mandatin trevjeēar si rektor i Universitetit tė Prishtinės ka nxjerrė dy vendime, sipas tė cilave tė drejtėn e regjistrimit tė doktoratės nė Fakultetin Juridik e kanė fituar 16 kandidatė, nėntė prej tyre me vendimin 2/617, tė datės...
Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sėGostivar, 22 janar – Tė hėnėn nė orėt e pasditės, nė moshėn 60 vjeēare ka dhėnė frymėn e fundit ish rektori i Universitetit Shtetėror tė Tetovės (USHT), Agron Reka.
Pėr 37 vite me radhė, Reka punoi nė arsim. Ishte viti 1975 kur filloi punėn si profesor i lėndės sė Kimisė nė Gjimnazin e Gostiva...
Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar' Rreth dymijė studentė nga Maqedonia pėr ēdo vit pėrmes programit “Puno dhe udhėto” (Work and travel), udhėtojnė pėr nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Nė Maqedoni ekzistojnė shumė agjenci tė cilat realizojnė kėtė program nėn patronazhin
e tė cilave tė rijnė i bėjnė hapat e parė nė botėn e mad...
Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parėKryetari i Komunės sė Tetovės, Sadi Bexheti, ndjehet i kėnaqur me punėn e tij katėrvjeēare, por thotė se vlerėsimi u takon sėrish qytetarėve tė kėsaj komune. Nė intervistėn pėr “Zhurnal Plus”, z. Bexheti flet pėr tė arriturat dhe problemet pėrgjatė katėr viteve,
ndėrsa ankohet se pushteti qen...
UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve Nė Universitetin e Evropės Juglindore nė praninė e udhėheqėsve tė kėtij univerziteti, profesorėve dhe njė numri tė madh tė studentėve ėshtė promovuar Parlamenti Studentor dhe parlamentarėt tė cilėt janė zgjedhur si pjesė e kėtij organi tė UEJL-sė.
Para tė pranishmėve kanė folur rektori i UEJL-...Thenie-Proverba

Sherbetoret perfundojne se ngjari padronit te tyre. Te gjithe "minj e kishes" marrin ,me kalimin e kohes, fytyren e priftit.

de Chazal


Bashkėpunim

Gazeta Koha

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio