Studentet.info
Kliko kėtu pėr ta lexuar temėn
Forumi Studentor > USHT > Ēka mendoni pėr Unionin e Studentėve


Postim nga: Trimi 08.09.2006, 17:52
Qka mendoni pėr Unionin e Studentėve tė USHT-sė tė udhehequr nga Arsim Ademi..?

Postim nga: Shkupi007 08.09.2006, 20:49
Trimi:

Pershndetje trimi jam nga Shkupi studijoj ne Universitetin e Prishtines nuk e dij pse e hapni kesi lloj temash kur ne UP i keni punet llom, mfal mirepo jeni komplet pa kompetenca dhe i njejti qe nuk meritoni respekt nga koleget e juaj. Njeher ndertoni shtepine tuaj mandej kaloni ne vendet apo shtepit tjera. Ka kush meret me keto pune ne Maqedoni e posaqersisht ne USHT, besoj se mjaftoon nje replike e tille me qellim qe mos te shkruani kesi lloj tema sepse nuk meritoni nje gje te tille

me respekt
Shkupi007

Postim nga: Profi 08.09.2006, 21:04
Trimi:

pershdnetje te gjitheve e posaqersiht studenteve. O Petrit Nimani deri kur bre bur me pallavra do meresh kemi shum informata per juve andaj do tju kisha lutur te heqni dore nga shkrimet e juaja te kota. Me kete nuk dua te lavderoj arsim ademin mirepo ju nuk duhet ti hapni keto tema. Njeri ti i cili akuzon te tjeret neve (profesoret) kurse nga ana tjeter shum nota keni mar me ryshfet (korupsion) tash me siguri e din se cili profesor jam une mendohu... si profesor i juaji ju keshilloj te mereni me studime pa korupsion ne vend qe te shkruani tema te kota. Andaj ju shkruaj une qe studentet tjere te kene kujdes me ke kane pune si Trimi ( Petrit N. ) Student te nderuar kerkoj ndjese per shkrimin tim ne kete drejtim mirepo e ndjej si obligim moral qe ti shkruaj keto reshta se pak me pare pash edhe disa shrkime te Trimit dhe ndjeva te arsyeshme qe te shkruaj


Nga Profi

Postim nga: me_ty 08.09.2006, 21:56

U deshirojme pune te mbare Unionin e Studentėve tė USHT dhe sa me shume aktivitete produktive e sa me pak zhurka pa lidhje.

shendet.

Postim nga: filozofi 08.09.2006, 22:11
Pershendetje "Profesor" Anonim. Ne kete raste tregon mospjekurin tende dhe tregohesh njeriu i dyshuar per arsyje te Anonimitetit dhe mund te te them MOLLE SHERI. Cila kategori e ytja eshte qe te deklarohesh se je profesor dhe ky far P. N. paska blere nota dhe ti e din por deklarohesh i till. Nese ti je Profesor dhe nuk ke mar pjese ne ryshfet te alleshvereshve te notave ateher Urdhero thauje Emrin kush je ateher te besojm ne fjalet e tua.

Ne studentet presim profesor te guximshem per nje te ardhme me te mire e jo profesor pas perdeve si haxhuze te leshojn nga nje fjale pa baze dhe pa efekt.

Nga kjo qe ti e ke shkruar e demton imaxhin e Universitetit ku ti ligjeron, sepse ke frig te thuash haptazi te verteten.

O I nderuar Profesor i deshtuar ne korupsion sepse te gjith ata qe deshtojn mund te shkruajn anonim per arsyje se nuk kan mbush xhepin e vete dhe tani te thuan dicka goja se je shembullor dhe i kulluar ne kete ngjarje.

Behu BUR mos u ben femije ka then ky ka then ai .

PS: Me falni qe kam dalur jashte temes, Sa per kete Kryetarin e Unionit te Studenteve ne USHT eshte mire te largohet me 2 tetor. kaq kam koment per kete.

----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin

Postim nga: shari 11.09.2006, 12:46
pershendetje !profi!
me te vertet qenkeni nje nivelit shum te ulet
me fal qe ju them keshtu edhe pse nuk me besohet se je prof
po ne qoft se je aq i sinqert urdhero dhe thuaj se kush je dhe dili
keti cfar petritie se kush je dhe tregoja faktet nje qoft se i ke
po ndoshta frigohesh te thuajsh se vet je nje nder ata qe e ben
korupsion ne ut andaj dhe frigohesh ta bejsh emrin tuaj publik
andaj do te kish thene te mos meresh me keshtu pallavra te kota
se je banal

Postim nga: sinperwolf 17.10.2006, 18:08
Pershendetje,

Sa i perket se cka mendojm per punen e Unionit Studenteve te USHT-sete udhejequr nga Arsim Ademi, une mendoj aq sa kane patur mundesi dhe kane punuar sepse nuk kane patur asnje cent ne buxhetin e tyre i cili duhet te ndahet nga Rektorati, e dyta asnje kerkese apo propozim nuk eshte perfillur nga udheheqsia e meparshe per shkaqe te pa njohura por me siguri per inate personale dhe kete e deshmon edhe mospranimi i kryetarit te USUSHT-se ne keshillin arsimoro-skencor!!!

Prandaj ftoj USSH-ne qe te mos merret me keso lloj temash pa kuptim dhe te mundohet qe ti rregulloj perqarjet mbrenda organizates jo-qeveritare te cilat vetem po mundohen ti percajn studentet dhe asgje me teper!!

USUSHT-e prap eshte kthyer aty ku e ka vendin dhe do te vazhdoj me punen e saj e cila besoj qe tani e tutje do te jete produktive!!Postim nga: dajki 17.10.2006, 23:01
mendoj qe eshte gabim vendimi i rektorit te ri te U.SH.T-se lidhur me shkarkimin e Arsim ademit.

ky vendim eshte shuuum i vonuar,nje njeri i till eshte desht moti koh me heret te largohet nga kjo detyre,Un e njoh personalisht,dhe nuk me ka len ndonje pershtypje te vecant as si shok,,e mos te flasim per detyren qe e kryente ai,dhe per pergjegjsin qe kishte marre per mijera student.

por...hajt mos ja rritni mendjen.NUK MERITON QE TI BEHET KAQ SHUM REKLAM DUKE IA PERMEND EMRIN.

rrespekt.

----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.

Postim nga: transparenti21 19.10.2006, 11:24
personalisht mendoj se ky union ka bere ndoshta te pamunduren sepse ka vepruar ne nje koh ku perkrahja nga organet vendimarse per kto student ka qene thuajse nen nivelin e duhur apo me mire te shprehem zero.
andaj ju te nderuar qe nuk keni te beni me kete organizate studentore ju kisha lutur ne menyren me njerzore qe te mos tekomentoni dicka qe nuk e njihni fare, per kete mund te debatojm sa te doni po sa per fillim do te ndalesha ketu...

Postim nga: the lider 19.10.2006, 19:57
hej dajki.....
kur e njeh aq mir arsimin dhe se eshte njeri jo i mir po ti the se ke ndejt me ta, d.m.th. dhe ti je si ai dhe nese sje njeri i mire me siguri sdin te kualifikosh....dhe smund te japish mendim....
me siguri ta ka lan bajat Arsimi se vet ai eshte njeri i till qe te paverteten ta thot ne fytyr dhe per shoket eshte shok dhe me njerez si ti mer siguri ska per te paas pune kure....zoteri, arsimi ka dite ne menyre perfewkte se bashku me kryesin e ngusht dhe ne ndihme te madhe te kuvendit ti shqyrtojne te gjitha ceshjet ne interes te studenteve per kete flasin faktet dhe studentet....
sa per sugjerim shkoni neper zyrat e unionit dhe shihni se si i kryejn punbet pastaj jepni vleresimi...
USUSHT-sw jane te perkryer dhe te pazavendesueshem
jan te hapur per cdo bashkepunim dhe per cdo ankese dhe kerkes shpejtoni e mos gaboni tjera her ter jepni mendime palidhje per kete union dhuke mos dite per punet e tyre....

me respekt te gjitheve studenteve te usht-sw.


Postim nga: transparenti21 20.10.2006, 10:47
e vertet eshte the lider e gjith kjo qe ju e thoni, kam mare pjese ne mbledhje te kuvendit (disa nga to) tash nuk jam aktive me per shkak te obligimeve te tjera dhe per shkak te procedures e cilla me detyronte qe tia liroj vendin kolegut tim qe mendoj se mire po e prezenton fakultetin tim, dhe e kam pare se ne menyren me te regullt shkonte puna ne kuvend dhe une u habitesha se si mund mos te interesohet askush prej udheheqesis se kaluar per studentet te cilet me aq seriozitet ju qaseshin problemit...
u uroj pune te mbare edhe me tej dhe mendoj se do te keni sukses me kete udheheqesi e re se edhe ajo kam bindjen se eshte per reforma pozitive...
ju prift e mbara...

Postim nga: LirimShabani 20.10.2006, 19:30
filozofi dhe sharri

mos te ju vije cudi per Prof sepse shum nga ato qe japin mesim ne USHT jane ndoshta me katastrofal se ky qe ka shkruar ketu...

sa i perket asaj se Arsim Ademi paska punu ne nje kohe te veshtire atehere me duhet ta demantoj.....lider dhe transparentin....si duket edhe ju si ai e paski mizen nder kapuc....un cdo here kam thene qe Arsim Ademi nuk eshte djal i keq dhe po ti ofrohet ndihme ai do punoje mire mirepo ne kete rast puna ma e mir e tij do te ishte nese fillimisht do te kerkonte largimin e babait dhe vellaut te tij nga USHT e nje gje te tille ai nuk mundet ta beje.....e di mjaft mir se si i genjeu studentet qe protestonin per 1500 euro kur ju tha qe "rektori nuk pranon takim vetem kerkesen dorzojeni" dhe iku ne shkup e studnete pastaj kur shkuan ne rektorat hyren dhe biseduan me rektorin dhe shumcka ateher u be sa per sy e faqe.....nese e dini se si kane ndodhur gjerat atehre me demantoni po patet mundesi....

suksees

----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."

2006 © Studentet.info (http://www.studentet.info)