Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199
Forumi Studentor
Studentet.info
Kliko kėtu pėr ta lexuar temėn
Forumi Studentor > USHT > Te gjithe magjistra!


Postim nga: aha 05.11.2011, 16:23
Pershendetje te nderuar,

Sapo verejta rezultatet e shpallura ne web faqen e USHT-se, verejta se sivjet paska perplot kandidate per te fituar graden master. Por tani, filloi te behet tradite qe edhe studentet me note mesater 6 nga studimet e rregullta, te pranohen ne studimet pasdiplomike. Eshte ky nje realitet i hidhur ku pas 2-3 vitesh do te verehen pasojat e medha, sepse ato burra apo gra do te rrahin gjoksin dhe do te thone, "Me fal, une jam MAGJISTER"! Eh, paramendoni cfare magjistrash!!!
Te shpresojme se udheheqesit e USHT-se kane nje pike morali dhe te ndalojne kete krim qe i behet shoqerise shqiptare dhe intelektualve te mirfillte!

smile5u87yu45y.gif smile5dbook45.gif smile5dbook45.gif smile5dbook45.gif

----------------------------------------
Njerėzit janė tė njejtė para natyrės; edukata i bėn tė dallohen.

Postim nga: Uskana2006 05.11.2011, 18:31
Mos u ēudit se as ne ciklin e pare nuk ka cilesi,sa te diplomuar ka momentalisht pa pune,njejet do te ndodhi edhe me magjistrat,eshte pasqyre e lojes qe bejne politikanet me arsimin e larte,,

Postim nga: Morali 06.11.2011, 10:43
QUOTE (aha @ 05.11.2011, 17:23)
Pershendetje te nderuar,

Sapo verejta rezultatet e shpallura ne web faqen e USHT-se, verejta se sivjet paska perplot kandidate per te fituar graden master. Por tani, filloi te behet tradite qe edhe studentet me note mesater 6 nga studimet e rregullta, te pranohen ne studimet pasdiplomike. Eshte ky nje realitet i hidhur ku pas 2-3 vitesh do te verehen pasojat e medha, sepse ato burra apo gra do te rrahin gjoksin dhe do te thone, "Me fal, une jam MAGJISTER"! Eh, paramendoni cfare magjistrash!!!
Te shpresojme se udheheqesit e USHT-se kane nje pike morali dhe te ndalojne kete krim qe i behet shoqerise shqiptare dhe intelektualve te mirfillte!

smile5u87yu45y.gif  smile5dbook45.gif  smile5dbook45.gif  smile5dbook45.gif

aaa ti mke habit nga njera an po qajm e vajtom se nuk kemi prodhim vendor dhe se vendi eshte plot e perplot me analfabeta nga ana tjeter jemi kunder prodhimeve te shpejta, zotni 100 vjet te ekzistoni alfabeti dhe gjithsej ne maqedonia i ke 5 akademika....ju lumt usht edhe uejlit prodhoni sa te mundemi me apo pa mangsi vetem prodhoni kuadro se hala nuk kemi aritur tek kualiteti.

----------------------------------------
Nese gjithmon do t'veprosh ashtu sic ke vepruar,gjithmon do ta fitosh ate qe e ke fituar..

Po te mos ekzistonte zoti nuk do te ekzistonin Ateistat.

Postim nga: Happy_Soldier 06.11.2011, 15:20
Tema eshte nenchmuese. Asgje e keqe nuk asht nese e ke bo nje Master. Por, duhet qe te angazhohen ne ndonje konferenre, te tentojn te botojn ndonje shkrim neper revista. Por, asht e veshtir te ne me ndodh kjo se i rujn vendet partit per njerzit e vet. Ne Shtul doja ta publikoj nje teme si bashkautor dhe me kushtzun ta bej anglisht, realisht un skisha nevoj qe ate shkrim ta lexojn te huajt, por tanet. Dhe meqe nuk isha ne situate ta perkthej sepse isha ne pune me shume angazhime, e lash krejt. Me vone u ndru sitauta dhe nje shkrim tjeter ishim ne gjendje ne Shtul ta botojm por e ndruam e derguam en Austri per botim dhe atje asht botu.

----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....

Postim nga: eneum-te 06.11.2011, 20:34
QUOTE (aha @ 05.11.2011, 17:23)
Pershendetje te nderuar,

Sapo verejta rezultatet e shpallura ne web faqen e USHT-se, verejta se sivjet paska perplot kandidate per te fituar graden master. Por tani, filloi te behet tradite qe edhe studentet me note mesater 6 nga studimet e rregullta, te pranohen ne studimet pasdiplomike. Eshte ky nje realitet i hidhur ku pas 2-3 vitesh do te verehen pasojat e medha, sepse ato burra apo gra do te rrahin gjoksin dhe do te thone, "Me fal, une jam MAGJISTER"! Eh, paramendoni cfare magjistrash!!!
Te shpresojme se udheheqesit e USHT-se kane nje pike morali dhe te ndalojne kete krim qe i behet shoqerise shqiptare dhe intelektualve te mirfillte!

smile5u87yu45y.gif smile5dbook45.gif smile5dbook45.gif smile5dbook45.gif

A tvjen inati se sen je bo haha
Cashtu pra, bjeri murit me krye tvish nmend, shkathtesia dhe mencuria shkojn bashk.


----------------------------------------
DeleDonia

Postim nga: aha 22.11.2011, 19:30
QUOTE (Happy_Soldier @ 06.11.2011, 16:20)
Tema eshte nenchmuese. Asgje e keqe nuk asht nese e ke bo nje Master. Por, duhet qe te angazhohen ne ndonje konferenre, te tentojn te botojn ndonje shkrim neper revista. Por, asht e veshtir te ne me ndodh kjo se i rujn vendet partit per njerzit e vet. Ne Shtul doja ta publikoj nje teme si bashkautor dhe me kushtzun ta bej anglisht, realisht un skisha nevoj qe ate shkrim ta lexojn te huajt, por tanet. Dhe meqe nuk isha ne situate ta perkthej sepse isha ne pune me shume angazhime, e lash krejt. Me vone u ndru sitauta dhe nje shkrim tjeter ishim ne gjendje ne Shtul ta botojm por e ndruam e derguam en Austri per botim dhe atje asht botu.

Tema aspak nuk eshte nencmuese por eshte realiteti i hidhur. Nuk jam kunder magjistrave, por jam kunder "magjistrave". Pra, nuk duhet t'i jepet njeri mundesia qe te behet magjister kur notat i ka poshte 8.
Kemi nevoje per kualitet, e jo kuantitet sepse kuantitet kemi me bollek.

----------------------------------------
Njerėzit janė tė njejtė para natyrės; edukata i bėn tė dallohen.

Postim nga: aha 22.11.2011, 19:31
QUOTE (eneum-te @ 06.11.2011, 21:34)
A tvjen inati se sen je bo haha
Cashtu pra, bjeri murit me krye tvish nmend, shkathtesia dhe mencuria shkojn bashk.

E ti po smil4a8acf219332d.gif

----------------------------------------
Njerėzit janė tė njejtė para natyrės; edukata i bėn tė dallohen.

Postim nga: kombi 22.11.2011, 19:38
Ku eshte fundi i kesaje se....?!?!?!? smil3dbd4d8676346.gif

----------------------------------------
Askush nuk eshte autor i te vertetes apsolute!
[COLOR=red][FONT=Times][FONT=Courier][B]

Postim nga: aha 22.11.2011, 19:40
QUOTE (kombi @ 22.11.2011, 20:38)
Ku eshte fundi i kesaje se....?!?!?!? smil3dbd4d8676346.gif

Ky eshte vetem fillimi! S'ka fund kjo valle. Tani, edhe taksistat do t'i kemi me magjistrature. Eshte duke u bere krim i madh i cili shume shpejt ka te na kthehet si shuplake.

----------------------------------------
Njerėzit janė tė njejtė para natyrės; edukata i bėn tė dallohen.

Postim nga: kombi 22.11.2011, 19:44
QUOTE (aha @ 22.11.2011, 20:40)
Ky eshte vetem fillimi! S'ka fund kjo valle. Tani, edhe taksistat do t'i kemi me magjistrature. Eshte duke u bere krim i madh i cili shume shpejt ka te na kthehet si shuplake.

Shuplaken vetem e kemi henger porky fenomen me duket me teper se infarkt, eshte per te ardhur keq, eshte idiotia me e madhe qe mund ti ndodhi nje kombi, eshte vetevrasja me e keqe qe mund ti ndodhi nje populli. Mendoj qe duhet protestuar kunder kesaj smundje ne sheshe te cdo qyteti qe ka Universitet!
Te protestohet per kritere, jo kunder magjistraturave!

----------------------------------------
Askush nuk eshte autor i te vertetes apsolute!
[COLOR=red][FONT=Times][FONT=Courier][B]

Postim nga: aha 22.11.2011, 19:51
QUOTE (kombi @ 22.11.2011, 20:44)
Shuplaken vetem e kemi henger porky fenomen me duket me teper se infarkt, eshte per te ardhur keq, eshte idiotia me e madhe qe mund ti ndodhi nje kombi, eshte vetevrasja me e keqe qe mund ti ndodhi nje populli. Mendoj qe duhet protestuar kunder kesaj smundje ne sheshe te cdo qyteti qe ka Universitet!
Te protestohet per kritere, jo kunder magjistraturave!

Po kush do te protestoje se? Populli eshte ne gjume, gjume te thelle dimeror! Ne cdo shtet populli eshte i gjalle, proteston, kritikon, kurse ne?
Neve na shpeton vetem fundi i botes, sepse keshtu sic ka filluar ky proces, nuk ka shpetim. Kam informata shume te sakta se niveli i arsimit nuk ka rene vetem ne FYROM, por edhe ne Kosove e Shqiperi. Nuk jane ato universitete qe kishin kritere, sot eshte bere biznes cdo gje.

----------------------------------------
Njerėzit janė tė njejtė para natyrės; edukata i bėn tė dallohen.

Postim nga: Happy_Soldier 22.11.2011, 20:17
QUOTE (aha @ 22.11.2011, 20:30)
Tema aspak nuk eshte nencmuese por eshte realiteti i hidhur. Nuk jam kunder magjistrave, por jam kunder "magjistrave". Pra, nuk duhet t'i jepet njeri mundesia qe te behet magjister kur notat i ka poshte 8.
Kemi nevoje per kualitet, e jo kuantitet sepse kuantitet kemi me bollek.

Serish je teper nencmus. Nota nuk te ben gje. Me nxir dike qe i ka dhjetsha ne debat (un si kam pas krejt dhejtshe) dhe nese ja mer mendja se me mund per ndonje teme te caktuar sidomos ato te preferuarat ateher fiton ti sigurisht. Nuk jane krejt studentet qe rijne vetem ne shpi dhe lexojne dhe marin dhjetshe. Ka plot qe punojne vrapojne andej e kendej dhe notat si kane dhjetshe kuptohet. Un personalisth kam magjistru, notat i kam pas te perzime, edhe ne master i kam patur te perzime. Mirepo kam punuar ne nderkoh. Meqe regjistrova gjermanishten dhe nuk isha ne pune aspak mesataren e arrita 9.3 ne gjysem semestri. Tash e kam ndal se jam ne Afganistan. Serish po them notat si kam pas krejt dhjet, por te perzime ama ne krahasim me magjistrat tjere te pakten kam tre botime shkencore si bashkautor naper revista.


Nuk te ben 10-tshja pune gjithashtu, Punetor duhet te jesh ne radh te par, pastaj vijne tjerat.

----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....

Postim nga: aha 22.11.2011, 20:43
QUOTE (Happy_Soldier @ 22.11.2011, 21:17)
Serish je teper nencmus. Nota nuk te ben gje. Me nxir dike qe i ka dhjetsha ne debat (un si kam pas krejt dhejtshe) dhe nese ja mer mendja se me mund per ndonje teme te caktuar sidomos ato te preferuarat ateher fiton ti sigurisht. Nuk jane krejt studentet qe rijne vetem ne shpi dhe lexojne dhe marin dhjetshe. Ka plot qe punojne vrapojne andej e kendej dhe notat si kane dhjetshe kuptohet. Un personalisth kam magjistru, notat i kam pas te perzime, edhe ne master i kam patur te perzime. Mirepo kam punuar ne nderkoh. Meqe regjistrova gjermanishten dhe nuk isha ne pune aspak mesataren e arrita 9.3 ne gjysem semestri. Tash e kam ndal se jam ne Afganistan. Serish po them notat si kam pas krejt dhjet, por te perzime ama ne krahasim me magjistrat tjere te pakten kam tre botime shkencore si bashkautor naper revista.


Nuk te ben 10-tshja pune gjithashtu, Punetor duhet te jesh ne radh te par, pastaj vijne tjerat.

Mos me keqkupto. Nuk e pata se duhet te jene te gjithe me dhjetshe, por 8 e me lart. Kurse te te pranuarit ka kandidate qe jane me note mesatare 6.2 etj. Prandaj e them.
Ajo cka them nuk nenkupton se duhet vetem ato me 10 ose 9 te magjistrojne. Ne cdo universitet ne bote, nota mesatare per shkencat shoqerore eshte 8.5 (per te regjistruar master) kurse per ato natyrore eshte 8.


----------------------------------------
Njerėzit janė tė njejtė para natyrės; edukata i bėn tė dallohen.

Postim nga: Happy_Soldier 22.11.2011, 20:49
QUOTE (aha @ 22.11.2011, 21:43)
Mos me keqkupto. Nuk e pata se duhet te jene te gjithe me dhjetshe, por 8 e me lart. Kurse te te pranuarit ka kandidate qe jane me note mesatare 6.2 etj. Prandaj e them.
Ajo cka them nuk nenkupton se duhet vetem ato me 10 ose 9 te magjistrojne. Ne cdo universitet ne bote, nota mesatare per shkencat shoqerore eshte 8.5 (per te regjistruar master) kurse per ato natyrore eshte 8.

Kritere te forta duhet te vendohen, mirepo mem vendu kritere do te pabese qe i kane ble diplomat qe jane spiuna, qe sdijn te pakten nje gjuh te huaj pervec serbo-kroatishtes....sme vyn kriteret e tyne ......

----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....

Postim nga: hamurabi 22.11.2011, 20:49
QUOTE (aha @ 22.11.2011, 21:43)
Mos me keqkupto. Nuk e pata se duhet te jene te gjithe me dhjetshe, por 8 e me lart. Kurse te te pranuarit ka kandidate qe jane me note mesatare 6.2 etj. Prandaj e them.
Ajo cka them nuk nenkupton se duhet vetem ato me 10 ose 9 te magjistrojne. Ne cdo universitet ne bote, nota mesatare per shkencat shoqerore eshte 8.5 (per te regjistruar master) kurse per ato natyrore eshte 8.

Ke te drejt, mirpo cka ndodh tek ne, un te garantoj se tek ne jan me te mir ata nen 8 se ato me not mesatare shum te lart(te rralla jan perjashtimet) se per tpas not mbi 8 tek ne ose duhet tjesh me lidhje ose tjesh servil ndaj profesoreve dhe te te perdorin si tken qejf ata. Esht vertet e dhimbshme gjendja ne arsim, dhe at duke filluar prej arsimit fillor deri ne at superior. Njeher duhet te pyesim se kush esht profesor ne universitet, si ka arritur, a korrespondon arsimimi i tij me lendet te cilet i ligjeron e shum e shum pyetje tjera. Por, nese i bejm krejt kto pyetje ateher pergjigjeja esht se duhet t'i mbyllim shum fakultete e ndoshta edhe ndonje universitet.

Postim nga: Cusack 22.11.2011, 22:50
Jam i mendimit qe gjithsecilit duhet t'i jepet mundesia e studimit dhe post-studimit (master), por duhen forcuar kriteret per diplomim dhe magjistrim.
Le te futet secili, por mos te dale secili prej aty, nese s'e meriton...


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue

Postim nga: Uskana2006 24.11.2011, 13:22
QUOTE (hamurabi @ 22.11.2011, 21:49)
Ke te drejt, mirpo cka ndodh tek ne, un te garantoj se tek ne jan me te mir ata nen 8 se ato me not mesatare shum te lart(te rralla jan perjashtimet) se per tpas not mbi 8 tek ne ose duhet tjesh me

Ka shume saktesi ne kete ēka afirmon normalisht me perjashtime,,

Postim nga: Uskana2006 24.11.2011, 13:23
QUOTE (Cusack @ 22.11.2011, 23:50)
Jam i mendimit qe gjithsecilit duhet t'i jepet mundesia e studimit dhe post-studimit (master), por duhen forcuar kriteret per diplomim dhe magjistrim.
Le te futet secili, por mos te dale secili prej aty, nese s'e meriton...

nė shume fakulltete nuk kemi kuader te afte,,,duhet afer 10 vite qe t'i krijojme keta kritere,,

Postim nga: Oracle 24.11.2011, 16:33
a shtai e shofish se tetova a mbush me njerez te "dipllomuar"
besoj se smund 1 te ngrajhet nkam e te those: kam diplomuar pa as nje intervenim apo dicka tjeter...!
smile5u87yu45y.gif

Postim nga: Uskana2006 26.11.2011, 14:57
QUOTE (Cusack @ 22.11.2011, 23:50)
Jam i mendimit qe gjithsecilit duhet t'i jepet mundesia e studimit dhe post-studimit (master), por duhen forcuar kriteret per diplomim dhe magjistrim.
Le te futet secili, por mos te dale secili prej aty, nese s'e meriton...

Ashtu eshte,,,sidomos duhet perforcuar kriteret per diplomim,,Por te neve diploma eshte zhvleresuar. Ne Gjermani vetem 2.5 % populllates studjojne,,kurse ne Maqedoni ka 80000 studente per rreth 2.5 milion banor ( 4 %) qe eshte peshe per shtetin ne aspektin buxhetor dhe ne punesim???!!!!

Postim nga: Uskana2006 26.11.2011, 15:00
QUOTE (Happy_Soldier @ 22.11.2011, 21:17)
kam tre botime shkencore si bashkautor naper revista.kaq botime nuk kane shumica e mesimdhenesve te Univerzitetit me tituj Pr Dr ,,,,ama,,,

Postim nga: musa56 29.11.2011, 04:12
QUOTE (Morali @ 06.11.2011, 11:43)
aaa ti mke habit nga njera an po qajm e vajtom se nuk kemi prodhim vendor dhe se vendi eshte plot e perplot me analfabeta nga ana tjeter jemi kunder prodhimeve te shpejta, zotni 100 vjet te ekzistoni alfabeti dhe gjithsej ne maqedonia i ke 5 akademika....ju lumt usht edhe uejlit prodhoni sa te mundemi me apo pa mangsi vetem prodhoni kuadro se hala nuk kemi aritur tek kualiteti.

prodhoni, prodhoni dhe vetem prodhoni, mos pushoni
punoni ne tre turne dhe prodhoni sa me shume
boll me kualitet, na duhet kuantitet
se paku nga 1000 mr. dhe 700 dr.
femijeve u nxirrni cerrtifikata falco
si 15 vjecar te pakten te kene kryer nje fakultet nese jo dy e me shume
studenta na duhen 100.000, 200.000, 300.000 sa me shume
boll kemi analfabete, na duhen sa me shume diletante me diploma dhe me tituj shkencore

ju lumte juve!
na u lujt neve

Postim nga: timmymg 29.11.2011, 08:43
Nje Njeri i Ditur apo i shkolluar qė nuk i friget All-llahut xh.sh. eshte me i PAVLEFSHEM sesa njė i paditur (Analfabet) qe i frigohet All-llahut xh.sh.

----------------------------------------
d(-_-)b __________ q(*^*)p

Postim nga: Trishtimi 29.11.2011, 10:26
Esht koha kur e han pazari Kuantitetin por do ti vije koha dhe Kualitetit.

----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...

Postim nga: Uskana2006 29.11.2011, 10:50
Duhet dhene shansin per studim ēdo te riu, mbas nje viti do te shohi se a eshte per studime apo jo. Por ne asnje menyre nuk duhet lene keta individa te diplomojne.
Filtrimi behet ne fakulltet ne ciklin e pare sepse per magjistrature eshte me lehte dhe ne magjistrature regjistrohen ata qe kane mundesi materiale e jo te gjithe.

Nese i lejohet nje te dobeti te diplomoj, sepse ai nuk ben pune tjeter dhe do te kerkoj pune te mire sepse zoteriu ose zonjusha do te ndjehet i/e frustruar,,
Kjo duhet te behet per te miren e shoqerise ne te cilen jetojme.

2006 © Studentet.info (http://www.studentet.info)
Notice [PHP]: Only variable references should be returned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/include/functions.php line 493
Notice [PHP]: Only variable references should be returned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/include/functions.php line 493
Unknown Condition [2048]: Only variables should be assigned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/database/mysqldatabase.php line 236
Notice [PHP]: Only variable references should be returned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/include/functions.php line 493
Unknown Condition [2048]: Only variables should be assigned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/database/mysqldatabase.php line 236
Notice [PHP]: Only variable references should be returned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/include/functions.php line 493
Unknown Condition [8192]: Non-static method MyTextSanitizer::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/criteria.php line 352
Unknown Condition [2048]: Only variables should be assigned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/module.textsanitizer.php line 228
Unknown Condition [8192]: Non-static method MyTextSanitizer::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/criteria.php line 352
Unknown Condition [2048]: Only variables should be assigned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/module.textsanitizer.php line 228
Unknown Condition [8192]: Non-static method MyTextSanitizer::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/criteria.php line 352
Unknown Condition [2048]: Only variables should be assigned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/module.textsanitizer.php line 228
Unknown Condition [8192]: Non-static method MyTextSanitizer::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/criteria.php line 352
Unknown Condition [2048]: Only variables should be assigned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/module.textsanitizer.php line 228
Unknown Condition [2048]: Only variables should be assigned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/database/mysqldatabase.php line 236
Notice [PHP]: Only variable references should be returned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/include/functions.php line 493
Unknown Condition [2048]: Non-static method Database::getInstance() should not be called statically in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/Protector/modules/protector/include/postcheck_functions.php line 23
Unknown Condition [2048]: Non-static method XoopsDatabaseFactory::getDatabaseConnection() should not be called statically in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/database/database.php line 128
Unknown Condition [8192]: Non-static method Protector::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/Protector/modules/protector/class/ProtectorMysqlDatabase.class.php line 29
Unknown Condition [2048]: Non-static method XoopsLogger::instance() should not be called statically in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/database/databasefactory.php line 34
Unknown Condition [2048]: Non-static method Protector::getInstance() should not be called statically in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/Protector/modules/protector/include/postcheck_functions.php line 24
Unknown Condition [2048]: Only variables should be assigned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/database/mysqldatabase.php line 236
Notice [PHP]: Only variable references should be returned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/database/mysqldatabase.php line 242