Studentet.info
Kliko kėtu pėr ta lexuar temėn
Forumi Studentor > Albumi fotografik > Disa Punime Artistike Nga Mirsad Osmani


Postim nga: piktori4 30.06.2007, 16:15
Jam Mirsad Osmani student i fakultetit te artit figurativ ne USHT_ne, me vjen mire qe eshte ky forum dhe permes ketij forumi pata kenaqesine qe te prezentoj punen time gjate studimeve dhe te kolegeve te mi.
Me respekt per juve dashamires te artit dhe tjereve
Mirsad Osmani Gostivar

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 30.06.2007, 16:19
Ketu jame une Mirsad Osmani duke punuar skulpture, duke nxjerur ne gips "TORZEN" sic e quajne ne art.

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 30.06.2007, 16:26
pasi ne fotot me larte jane te paraqitura puna gjate modelimit dhe qitjes ne gips, kurse tani keni mundesine te shikoni edhe realizimin final te nxjerura ne gips , ne anen e majte eshte e ashtuquajtura ne skulpture "MADONA" apo "AFERDITA" dhe " TORZO".

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 30.06.2007, 16:31
Ketu ne kete foto eshte autori i ketyre veprave , d.m.th eshte pune gjate studimeve, autori Mirsad Osmani.

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 30.06.2007, 16:33
ketu eshte nje foto duke pikturuar ne teknikat e piktures , ne tekniken me tempera

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: Shqipe1 30.06.2007, 23:09
Pershendetje kolege M.O. nga kolegeja e di vete super e ke iden me fotot per te prezentu punen e akademise suksese ish..... n. edhe nxeri fotot e ekspozites ok kalo mire pershendetje per te gjithe forumistat.

respect
art_rokerja

----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...

Postim nga: piktori4 01.07.2007, 14:16
QUOTE (art_rokerja @ 30.06.2007, 23:09)
Pershendetje kolege M.O. nga kolegeja e di vete super e ke iden me fotot per te prezentu punen e akademise suksese ish..... n. edhe nxeri fotot e ekspozites ok kalo mire pershendetje per te gjithe forumistat.

respect
art_rokerja

Falemenderit kolege e nderuar "art_rokerja" falemenderit edhe per viziten qe ke bere edhe per komplimentet.
Po meqenese ky forum eshte ne kuader te universitetit shteteror te tetoves dhe thashe me mire te ekspozoj punimet e akademise ne kete forum , sepse eshte me i pershtatshem.
Se pari kame ekspozuar disa nga punimet e mia dhe pastaj sigurisht qe do ti ekspozoj edhe punet e kolegeve dhe sigurisht qe nga viti i pare deri ne vitet e katerta- apsulventet.
edhe njehere flm shume per viziten ,
me respekt nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 01.07.2007, 14:24
ketu eshte nje skice grafike , teknika bakershkrim punuar nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 01.07.2007, 14:30
Pikture

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 01.07.2007, 14:33
pikture nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 01.07.2007, 14:42
Duke punuar skulpture - Reliev
amblema e Juventusit

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: r.mislimi 02.07.2007, 13:02
Pershendetje, me pelqejn aq shume pikturat dhe deshiroj sa edhe studentet e artit te ekspozojne punimet e tyre dhe keshtu pra tregojm nje hap me para drjet promovimit dhe besoj se ky lloj bashkpunimi mund te jete ne dobi per autoret dhe pse jo edhe te kene cmimet e pikturave apo skulpturave.

A do te kete ndonje pikture per studentet.info :) gratis

----------------------------------------
www.studentet.info

Postim nga: luan2u 02.07.2007, 13:27
Shum bukur,ju uroj sukses te metejm.

Me respekt

Postim nga: angelina 02.07.2007, 14:10
Urime Mirsad, nuk e kam profesionin e artit por mendoj se arti ėshtė e bukura dhe ajo qė tė kėnaq shqiprtin.
Te deshiroj suksese ne punen e metutjeshme


Postim nga: piktori4 02.07.2007, 21:23
QUOTE (studenti @ 02.07.2007, 13:02)
Pershendetje, me pelqejn aq shume pikturat dhe deshiroj sa edhe studentet e artit te ekspozojne punimet e tyre dhe keshtu pra tregojm nje hap me para drjet promovimit dhe besoj se ky lloj bashkpunimi mund te jete ne dobi per autoret dhe pse jo edhe te kene cmimet e pikturave apo skulpturave.

A do te kete ndonje pikture per studentet.info :) gratis

Falemenderit studenti, falemenderit edhe per viziten qe ke bere edhe per komplimentet e tua.
Sigurisht qe do kete ndonje pikture gratis per studentet.info, sepse gjithe kete pune qe kame bere e kame bere per te prezantuar veten dhe koleget por edhe per ta freskuar forumin me keto punime artistike.

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 02.07.2007, 21:24
QUOTE (luan2u @ 02.07.2007, 13:27)
Shum bukur,ju uroj sukses te metejm.

Me respekt

Falemenderit shume nga ana juaj Luan
me respekt nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 02.07.2007, 21:28
QUOTE (angelina @ 02.07.2007, 14:10)
Urime Mirsad, nuk e kam profesionin e artit por mendoj se arti ėshtė e bukura dhe ajo qė tė kėnaq shqiprtin.
Te deshiroj suksese ne punen e metutjeshme

[B]Falemenderit Angelina per viziten qe ke bere, falemenderit edhe per komplimentet.
Ke te drejte arti eshte gjeja me e bukur qe ka kryjuar zoti si ne natyre e gjithkund edhe tek njerezit pse jo, ose cdo gje e bukur eshte art.
flm edhe njehere me respekt nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 03.07.2007, 21:50
[B]ketu eshte Enesa Islami me skulpturen e saj

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 03.07.2007, 21:51
[B]ketu eshte Agron saliu me skulpturen e tij

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 03.07.2007, 21:54
[B]Ajser Shabani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 03.07.2007, 21:55
[B]Asistenti i piktures Agroni ne sallen e piktures

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 03.07.2007, 21:57
[B]Began Dehari duke pikturuar

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 03.07.2007, 22:00
[B]Besmir Tahiri duke punuar reliev

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 03.07.2007, 22:01
[B]Dardan Ahmeti duke punuar skulpture

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 03.07.2007, 22:04
[B]Mirsad Osmani duke bere skice ne grafike per bakershkrim

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 03.07.2007, 22:06
[B]Mirsad Osmani duke pikturuar

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 03.07.2007, 22:07
[B]Mirsad Osmani duke punuar skulpture

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: orfeu 04.07.2007, 14:47
Pershednetje i nderuari piktori

Artistet nuk krijohen, ata lindin artist. Keshtuqe edhe ju paski lindur artist. Zoti ju paska dhene te miren e pergjithshme... qe gjithcka permes artit te shprehni.
Ju lumte per punen tuaj dhe te kolegeve qe ke.
Ju uroj suksese te metutjeshme. Dhashte Zoti qe nje dite te jeni me fame boterore si ju ashtu edhe gjithe koleget e tu.

respekte nga orfeu.


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.

Postim nga: piktori4 04.07.2007, 14:51
Pershendetje <orfeu>
Falemenderit per viziten, eshte shume e vertete qe artistet nuk krijohen, por lindin, sepse pika e pare tek nje artist eshte qe te kete prirje apo shpirt per art, ke shume te drejte.
Sic eshte nje thenje "arti nuk mesohet, se ne art nuk ka mesues"
Falemenderit per gjithcka
me respekt nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 04.07.2007, 15:07
[B][SIZE=7]Lejla Luta duke vizatuar ne lenden Teknikat e piktures- teknika me tempera

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 04.07.2007, 15:09
[B][FONT=Arial][SIZE=7]Miranda Beqiri duke modeluar ne skulpture

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 04.07.2007, 15:11
Mirsad Osmani duke pikturuar ne lenden Teknikat e piktures- teknika me tempera

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 04.07.2007, 15:12
Muhamet Idrizi

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 04.07.2007, 15:13
Teuta Veseli duke modeluar ne skulpture

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 04.07.2007, 15:15
Vesa Palloshi duke modeluar skulpture

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 05.07.2007, 15:24
mirsad osmani pran relievit te tij te punuar ne gips

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 05.07.2007, 20:52
Ministri i arsimit Sulejman Rushiti ne ekspoziten vjetore te studenteve ne fakultetin e artit ne tetove ka mare pjese , njekohesisht edhe e shpalli akademi fakultetin e artit ne USHT.
edhe rektori i USHT_se mori pjese ku ishte edhe shefi i fakultetit Doc. Nafi Jashari

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 05.07.2007, 20:54
ekspozita e studenteve te artit figurativ ne Universitetin Shteteror te Tetoves 2006/07

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 05.07.2007, 20:56
Disa student te artit figurativ para fakultetit te artit ne Tetove

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 07.07.2007, 15:17
Disa studente te artit figurativ dhe Doc. Miftar Memeti ne mes profesor i lendes se vizatimit

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: muzi 03.09.2007, 00:07
me te vertet punime per te lavderuar.

suksese ne te ardhmen dhe gjithashtu me ekspozita boterore.

----------------------------------------
BISMIL-LAHIRR-RRAHMANIRR-RRAHIM-Eshte Preambula e jetės

Postim nga: A.R.B.U.R.I.M 03.09.2007, 22:40
Pershendetje Mirsad,

Shihet se ke talent dhe per kete te pergezoj.Por, duhet ta takosh piktorin Rexhai Hyseni sepse nga ai do te kishe perfituar shume.

Suksese smil3dbd4d6422f04.gif

Postim nga: piktori4 10.09.2007, 16:50
QUOTE (muzi @ 03.09.2007, 00:07)
me te vertet punime per te lavderuar.

suksese ne te ardhmen dhe gjithashtu me ekspozita boterore.

Flm Muzi per viziten dhe komplimentet.
Me respekt nga Mirsad Osmani per juve

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 10.09.2007, 16:53
Flm A.R.B.U.R.I.M qe me shkruajte, flm shume edhe per komplimentet, me siguri qe me shume respekt do e kisha taku piktorin Rexhai hyseni por nuk dij se si ta takoj.

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: blerim-blero 10.09.2007, 23:19
Susksese te gjitheve jeni me te miret...


Postim nga: fato-sh 11.09.2007, 01:08
Edhe pse nuk e adhuroj shum vizatimin sidomos skulpturat po gjithsesi ajo qe eshte e mire nuk mohohet

suksese

kaloni bukur

Postim nga: piktori4 11.09.2007, 14:16
Falemenderit (blerim-blero) falemenderit edhe ty (fato-sh), flm per viziten flm edhe per komplimentet.
ju deshiroj suksese edhe juve ne drejtimet e juaja te jetes

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: artina 11.09.2007, 17:02
super i paske pikturat Mirsad.Mua arti me duket nje pune e rende rrall kush e ka at aftesi per te qene artist me pikturu.Kam qene njeher ne nje ekspozite me pelqej shume.Suksese ne te ardhmen!

Postim nga: studenti_uejl 11.09.2007, 20:47
Pershendetje kolege te nderuar me gjithse une po studjoj ne UEJL desh vec tju pergezoj per kete pune te madhe qe jeni te mrekullueshem do te kisha dashur qe te vizitoj kete univerzitet dhe te shoh se cka po punohet dhe si punohet mirpo nuk kam pasur asnji shok qe studjon ne kete fakultet edhe prandaj nuk kam mundur te vi e te vizitoj akademin e arteve te bukura. jeni te mrekullueshem suksese edhe ne te ardhmen she shpresoj se do te vij nje dit e tju vizitoj

Postim nga: piktori4 12.09.2007, 12:11
Falemenderit Artina, falemenderit edhe ty studenti_uejl, per komplimentet qe me keni dhene.
Koleg i nderuar edhe pse je ne nje universitet tjeter por nuk ka rendesi kjo na perseri jemi koleg, e kuptoj qe e ke pase rende te vijsh ne fakultetin e arteve qe nuk ke pase asnje shok dhe e ke pase pak me veshtire, por megjithate tani mundesh te vijsh shume lire.
Ne tetor na fillojme me ligjerata, sepse tani jemi me provime akoma dhe ne tetor apo pas tetorit kure te duash eja do me kerkosh mua dhe do te shoqeroj une te shikojsh punen qe bejme na.
do me gjejsh shume lehte kure te vijsh ne fakultet vetem pyet dike me duhet mirsadi ata do te tregojne.
kalofshi sa ma mire flm per viziten qe bete dhe do te pres qe te vijsh studenti_uejl

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 12.09.2007, 12:14
Ju siguroj te gjitheve dashamiresve te artit figurativ qe pas muajt tetor do te publikoj edhe me shume punime te reja qe do fillojme me kete vit akademik

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: studenti_uejl 12.09.2007, 21:08
QUOTE (piktori4 @ 12.09.2007, 12:11)
Falemenderit Artina, falemenderit edhe ty studenti_uejl, per komplimentet qe me keni dhene.
Koleg i nderuar edhe pse je ne nje universitet tjeter por nuk ka rendesi kjo na perseri jemi koleg, e kuptoj qe e ke pase rende te vijsh ne fakultetin e arteve qe nuk ke pase asnje shok dhe e ke pase pak me veshtire, por megjithate tani mundesh te vijsh shume lire.
Ne tetor na fillojme me ligjerata, sepse tani jemi me provime akoma dhe ne tetor apo pas tetorit kure te duash eja do me kerkosh mua dhe do te shoqeroj une te shikojsh punen qe bejme na.
do me gjejsh shume lehte kure te vijsh ne fakultet vetem pyet dike me duhet mirsadi ata do te tregojne.
kalofshi sa ma mire flm per viziten qe bete dhe do te pres qe te vijsh studenti_uejl

Faleminderit kolege i nderuar dhe shpresoj se do te tekohemi me mbetet vec se tju uroj shendet , dhe pune te mbar

Postim nga: piktori4 06.10.2007, 14:06
nje skulpture dhe disa tjera pas saj


----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 06.10.2007, 14:09
pikture bardh zi e Mirsad Osmanit ne ekspoziten e fakultetit


----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 06.10.2007, 14:25
ketu jane studenti Agron Saliu, Doc Xhelil Rufati profesor i skulptures qe edhe ka bere shume vepra te njohura ne Maqedoni Kosove dhe Shqiperi, sic p.sh Nene Terezen ne Struge, Skenderbeun ne Diber, deshmorin Naser Ademi ne Negotinen e Pollogut, Statujen e Lirise ne Prishtine etj etj. dhe dy studentet tjere Mirsad Osmani dhe Muhamed Idrizi.

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 06.10.2007, 14:28
artistet, koleget e mi

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 06.10.2007, 14:41
Besmiri , kushtrimi dhe mirsadi ne sallen e grafikes

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 06.10.2007, 14:47
cadi

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 06.10.2007, 14:51
cadi

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: studenti_uejl 06.10.2007, 23:52
Pershendetje z Mirsad

pse keto foto nuk po zmadhohen kur klikojm mbi to

Postim nga: piktori4 09.10.2007, 15:36
Pershendetje studenti_uejl ne fakt keto foto zmadhohen, por nuk e dij pse nuk jane zmadhuar tek ju.
Ndoshta mundet te jete problem i forumit se dij.
Kalofsh mire

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 24.01.2008, 19:40
punim ne skulpture nje plak

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 02.02.2008, 13:27
duke pregaditun bustin per ta nxjere ne gips

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: AMONI 02.02.2008, 13:32
suksese edhe me tej piktori4
dhe personalisht te falemnderoj qe ndan veprat tua me ne.

pac gjith te mirat qe ti i don ne kete jete.


----------------------------------------
Qeta njohesh te miren, duhet ta besh te miren. - Aristoteli, kojshia jem.

Postim nga: piktori4 02.02.2008, 13:48
skulpture e Punuar nga Mirsad Osmani Nje plak Shqipetar

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 02.02.2008, 13:52
Falemenderit AMONI, eshte kenaqesia ime.
Edhe juve ju deshiroj cdo te mire ne jete dhe suksese.
Vetem jame duke venduar tani me disa punime me te fresketa d.m.th te ketij viti jane te miat dhe do te qes edhe disa te kolegeve te mi.
me respekt nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 02.02.2008, 14:01
Muhamet Idrizi, student i artit figurativ, duke pikturuar

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 02.02.2008, 14:10
duke nxjere skulpturen ne gips

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 02.02.2008, 14:16
Dardan Ahmeti duke pikturuar

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 02.02.2008, 14:19
Agron Saliu duke pikturuar

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 02.02.2008, 14:22
Mirsad Osmani duke pikturuar

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 02.02.2008, 14:26
Vizatim i Muhamet Idrizit

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 02.02.2008, 14:39
Vizatim i Dardan Ahmetit

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 02.02.2008, 14:47
Vizatim i Mirsad Osmanit

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 02.02.2008, 14:52
skice grafike- bakershkrim
kopje nga Rembrend
punuar nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 02.02.2008, 14:53
Agron Saliu prane skulptures se tij

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 02.02.2008, 14:55
Vizatim nga Mirsad Osmani, dhe skice e realizuar ne grafike- teknik te bakershkrimit

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: fato-sh 02.02.2008, 14:55
Pun te mrekullueshme

ju lumt

suksese te metutjeshme

Postim nga: piktori4 02.02.2008, 14:57
Falemenderit fato-sh
me respekt nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 02.02.2008, 14:59
nje skulpture femiju e punuar nga Bademe Spahiu

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 02.02.2008, 15:00
Agron Saliu duke punuar skulpture gjyshin e tij

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 02.02.2008, 15:08
Muhamet Idrizi duke vizatuar ne teknike tush_i

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: LIMMI 02.02.2008, 21:27
Pershendetje piktor falenderit per ket prezantim te bukur,un jam nji dashamires i artit nuk shtoj me teper vetem se ju deshiroj fat dhe shendet ty,Mujes,Agronit edhe te tjereve.
rrespekt.......................

----------------------------------------
Kujdes mos i bėni padrejtėsi vetes, se edhe ashtu tė tjerėt do tė jenė tė padrejt me ju.

Postim nga: ardona 02.02.2008, 21:43
ju pergezoj shum i nderuari piktor
puime jashtezakonisht te bukura
suksese te metutjeshme nga un ardona

Postim nga: piktori4 04.02.2008, 11:52
QUOTE (LIMMI @ 02.02.2008, 21:27)
Pershendetje piktor falenderit per ket prezantim te bukur,un jam nji dashamires i artit nuk shtoj me teper vetem se ju deshiroj fat dhe shendet ty,Mujes,Agronit edhe te tjereve.
rrespekt.......................

LIMMI, falemenderit shume per viziten dhe falemenderit per gjithcka.
me respekt nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 04.02.2008, 11:53
QUOTE (ardona @ 02.02.2008, 21:43)
ju pergezoj shum i nderuari piktor
puime jashtezakonisht te bukura
suksese te metutjeshme nga un ardona

Falemenderit Ardona per viziten

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 16.03.2008, 23:05
portret i nje plaku i nxjerur ne gips, punuar nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: Victoria 16.03.2008, 23:14
respekte,
Bukur shum, suksese te metutjeshme...

----------------------------------------
ALBANIA - LAND OF SUPERIOR NATION


Postim nga: Cusack 17.03.2008, 01:58
Ju me shume qenkeni fotografuar se qe paskeni bere pune, lol ... se po boj shaka... smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ju pergezoj per punen e mrekullueshme qe keni bere, uroj qe vendi i artistit ne shoqeri te cmohet gjithmone e me shume!

Pergezimet me te sinqerta!!!


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue

Postim nga: piktori4 18.03.2008, 22:11
Falemenderit Victoria dhe flm Cusack edhe per shakane edhe per pergezimet.
me respekt nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 18.03.2008, 22:14
nje skulpture e modeluar nga Adnan Alili

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 18.03.2008, 22:15
Autoportret - Adnan Alili


----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: r.mislimi 18.03.2008, 22:20
Punon shumė mirė por nuk e ke realizuar premtimin e dhėnė. Dikur tė kėrkuam njė piktur pėr studentet.info e ke futur nė harresė.

----------------------------------------
www.studentet.info

Postim nga: piktori4 18.03.2008, 22:21
vizatim me tush nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 18.03.2008, 22:24
Bakershkrim

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 18.03.2008, 22:31
portret ne pikture

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 18.03.2008, 22:33
ne ekspoziten e piktorit te madh nga Maqedonia te Reshat Ahmetit e mbajtur ne Shkup-2007

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 18.03.2008, 22:39
nje skulpture e punuar ne dru
Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: r.mislimi 18.03.2008, 22:44
Mirsad : Punon shumė mirė por nuk e ke realizuar premtimin e dhėnė. Dikur tė kėrkuam njė piktur pėr studentet.info e ke futur nė harresė.

----------------------------------------
www.studentet.info

Postim nga: fjalmira 18.03.2008, 22:45
shum te bukura .pa koment..krenari per gv-ne.

Postim nga: piktori4 18.03.2008, 23:07
Pershendetje r.mislimi, e dij qe me keni kerkuar nje pikture per studentet.info, por me besoni qe nuk kame kohe as nje gjum te bej rahat sepse kemi shume obligime me fakultetin.
Por me siguri qe nje dite do ta bej nje.
Falemenderit edhe ty "fjalmira" qe pate kohe te vizitojsh kete teme.
me respekt per juve Mirsad Osmani - student i artit figurativ


----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: Shqipton 19.03.2008, 06:13
Jane te bukura por nuk jane reale.
Kerkoj falje nga ju piktori4 por une jam kunder skulptoreve dhe punes se tyre. Islami e ndalon kete veprimtari rreptesisht.
Sikur une te isha skulptor athua valle cfare do te beja Diten e Gjykimit kur Krijuesi im do te kerkoje nga une qe tu jap shpirt te gjitha atyre skulpturave qe kam bere ne boten e rrejshme. Nuk do te mund asnjehere sepse ate dhunti e ka vetem Ai, qe krijoi Gjithesine me gjithcka ne te.
Ju kisha sugjeruar qe ta nderprisni kete veprimtari sa eshte me heret dhe te kerkoni falje qe i Gjithmeshirshmi dhe i Gjthdijshmi per gjithe ato "vepra artistike" qe keni bere deri tani.
Ky eshte mendimi im dhe realiteti.
Ju pershendes...

Postim nga: piktori4 20.03.2008, 00:14
Falemenderit Shqipton, une personalisht kame lexuar shume libra te fese islame edhe pse vete i perkas kesaj feje dhe jam shume besimtar.
Por ne fakt askund nuk kame gjete kete qe po thoni ju, qe feja e ndalon artin figurativ apo me saktesisht skulpturen sic po thoni ju.
E dij qe shume njerez e kane kete mendim si ju, une edhe kame pyetun shume dietar te fese islame, asnjeri prej tyre nuk me ka thene qe kurani po e ndalon kete veprimtari apo profesionin tim.
Ne fakt ate qe po thoni ju qe kinse keta skulptura , portrete , apo njerez qe po pikturojme dhe vizatojme qe ne boten e perhereshme do kerkojne shpirt nga ne, jo nuk eshte e sakte, e dij qe e ke degjuar ty kete dhe nuk e ke lexuar askund, per kete jame shume i sigurte.
Une vetem po te sqaroj dicka ne lidhje me kete qe po thua ty.
Ne kohen e Muhamedit ass. ka egzistuar arti edhe sot e kesaj dite po egziston arti islam dhe ne ate kohe piktoret kane bere portrete edhe skulptura edhe piktura edhe vizatime.
Por njeri prej piktoreve po shkon dhe kerkon nga i dashmi jone ti beje nje portret, ai nuk e ka lejuar, PSE?
Nuk e ka lejuar vetem per nje qellim edhe ate shume te drejte, sepse ai ka qene pejgamer dhe ka thene nese po me beni mua nje pikture portret dhe kjo pikture do gjendet gjithkund atehere njerezit do besojne ne mua e jo ne Zot, ka pase te drejte shume, sepse edhe ky ka qene njeri.
D.M.TH e gjitha kjo qendron ketu dhe nuk eshte e ndaluar arti ne fene islame.
Ka egzistuar dhe egziston arti islam sot e kesaj dite.
Me respekt nga Mirsad Osmani
dhe flm per shkrimin

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 07.05.2008, 23:23
pikturuar nga Agron Saliu me 07.Maj.2008 ne diten e kryqit te kuq

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 07.05.2008, 23:24
E pikturuar nga Muhamet Idrizi me 07.Maj.2008 ne diten e kryqit te kuq

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 07.05.2008, 23:29
Nje mozaik "kulla e sahatit" Gostivar
punuar nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 16.05.2008, 23:33
Nje shtatore e punuar nga studentja e artit figurativ ne tetove , nga Luze Lena studente qe vjen nga Struga.
Kjo eshte nje shtatore e pregaditun ne argjile (balte) ku me pas do pregaditet edhe negativi i saj qe do nxjeret ne gips e pastaj eshte edhe pozitivi e njejta ne gips.

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 16.05.2008, 23:34
eshte nje pamje pak me afer te njejtit punim

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 16.05.2008, 23:36
asistenti i skulptures Muhamer Sadiku duke hudhur gips ne shtatore

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 16.05.2008, 23:38
asistenti i skulptures Muhamer Sadiku dhe autorja e shtatores (skulptures) LUZE LENA.

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 16.05.2008, 23:40
studenti i vitit te trete Mirsad Osmani duke ndihmuar ne realizimin e shtatores (skulptures)

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 12.06.2008, 00:38
realizimi perfundimtar i shtatores

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 12.06.2008, 00:40
nje shtatore ne permasa te vogla , akt punuar nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 12.06.2008, 00:42
shtatorja ne permasa te vogla (akt)

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 12.06.2008, 00:44
Nje mozaik i punuar nga Muhamet Idrizi Gjergj Kastriot Skėnderbeun

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 12.06.2008, 00:46
Pikture (murale) e punuar ne pllake te gipsit apo ne mur,
punuar nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: fato1 12.06.2008, 00:52
Bukur te gjitha

Suksese te metutjeshme te gjitheve....

Postim nga: LIMMI 12.06.2008, 01:04
Pershendetje cadi suksese te me tutjeshme,un nuk dyshoj ne suksesin tuaj

rrespekt...................

----------------------------------------
Kujdes mos i bėni padrejtėsi vetes, se edhe ashtu tė tjerėt do tė jenė tė padrejt me ju.

Postim nga: artisti_ 18.06.2008, 19:18
Pershendetje Piktori4 dhe ne te vertete ke bere nje pune te palodheshme ty dhe koleget tuaj. suksese dhe ju prifte e mbara ne te ardhmen.

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 19:17
Pershendetje , tani keto e me poshte qe do ekspozohen jane veprat e ekspozites te studenteve qe kane bere gjate vitit akademik 2007/08 prane fakultetit teartit - dega arti figurativ.
Kjo eshte nje bust, portret plaku i punuar nga Adnan Alili student i vitit te trete

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 19:18
autoportret i Agron Saliu , student i vitit te trete

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 19:21
Nje skulpture maske punuar nga Began Dehari viti i trete

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 19:22
nje pamje nga ekspozita e fakultetit te arteve ne sallen e skulptures

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 19:24
Pikture bardh e zi , punuar nga Enkel Dika viti i kater

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 19:25
punuar nga Enkel Dika

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 19:26
punuar nga Enkel Dika

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 19:27
punuar nga Enkel Dika

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 19:28
punuar nga Enkel Dika

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 19:30
Punuar nga Enkel Dika , student i Artit Figurativ , viti i katert

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: fato1 20.06.2008, 19:42
Sukseseeee

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 22:48
Ilustrim per ne dizajn punuar nga Muhamet Idrizi viti i trete

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 22:50
pikture , kopje e Cezanit, punuar nga Muhamet Idrizi

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 22:54
pikture e Paja Jovanoviq , motiv Shqipetar, bere kopje nga Muhamet Idrizi student i vitit t trete

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 22:55
nje detaj nga piktura me larte

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 22:57
pikture e Rembrand, kopjuar nga Muhamet Idrizi

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 22:58
Pikture kopje, punuar nga Bademe Spahiu

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:00
Peizazh, pikture e punuar nga Mesuti, student i vitit te katert

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:02
Nje bust , portret plaku, punuar nga Milaim Bafqari student i vitit te trete

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:06
nj mozaik punuar nga Bademe Spahiu , studente e vitit te trete

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:08
mozaik , punuar nga Lejla Luta, studente e vitit te trete

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:11
mozaik punuar nga Adnan Alili , student i vitit te trete

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:12
Mozaik , punuar nga Artan Medini, student i vitit te trete

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:14
Nje mozaik i punuar ngaZabedin Memishi dhe Milaim Bafqari studente te vitit te trete

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:15
mozaik punuar nga Florije Selimi stud. e vitit te trete

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:17
Mozaik , punuar nga teuta Veseli, studente e vitit te trete

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:19
Muhamet Idrizi duke punuar ne skulpture per negativin e shtatores se vogel, (aktit)

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:20
skulptura e Muhamet Idrizit

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:24
Nje portret femiju e pikturuar nga Agron Saliu, eshte nje teknike e pikturuar ne mur , e cila i perket lemise se piktures monumentale.

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:26
Murale e pikturuar nga Agron Saliu (kopje)

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:27
Murale e pikturuar nga Agron Saliu student i vitit te trete ( kopje e Rembrand)

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:29
Murale e pikturuar nga Mirsad Osmani (kopje e Sadik Kacelit) piktor nga Shqiperia

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:30
Fotografi te punuara nga Lejla Luta

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:31
Fotografi te punuara nga studentja Lejla Luta

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:33
Murale e punuar nga Enesa Islami (kopje nga Piktori Paja Jovanoviq)

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:34
Pikture natyre e qete e punuar nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:35
Pikture e punuar nga studenti i vitit te katert Hilmi Mehmedi

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: Fox 20.06.2008, 23:37
vertet jan do punime per te lavedruar veq vazhdu tlumt....


Respekte

----------------------------------------
BURRA pak jan se meshkuj KREJT jan

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:37
Pikture e punuar ne teknikat e pastellit nga Muhamet Idrizi

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:38
pikture e punuar ne teknikat e pastellit nga Agron Saliu

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:39
Pikture e punuar nga Mesuti

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:40
Dizajn , Pllakate filmi , punuar nga Florije Selimi

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:42
Dizajn, Pllakate ekspozite , punuar nga Agron Saliu

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: LIMMI 20.06.2008, 23:43
suksese cadi ty dhe gjith te tjereve qe jeni ne arte


rrespekt................

----------------------------------------
Kujdes mos i bėni padrejtėsi vetes, se edhe ashtu tė tjerėt do tė jenė tė padrejt me ju.

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:43
Dizajn, Pllakate filmi , punuar nga Lejla Luta

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:44
falemnderit shume LIMMI

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:46
Portret i Ibrahim Kodra, piktor i artit modern shqipetar,
pikturoi Agron Saliu, veper e studentit

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:47
Portret i Ismail Kadare, pikturoi Agron Saliu

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:49
Nje pamje te skulpturave te ekspozites 2007/08 e studenteve te artit figurativ pran USHT_se

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:50
Skulpture (bust) e punuar nga Began Dehari

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:52
Nje bust i punuar nga Agron Saliu , ka modeluar gjyshin e tij.

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:53
nje bust i punuar nga Muhamet Idrizi

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 20.06.2008, 23:54
nje vizatim i punuar nga Began Dehari

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: artisti_ 21.06.2008, 11:05
Peshendetje Piktori4, jame dashamires i artit dhe me te vertete jeni te mrekullueshem te gjithe ju me punen qe keni bere, suksese te metutjeshme.

Postim nga: piktori4 23.06.2008, 00:16
eshte nje afike e punuar nga Mirsad Osmani teknika akuatinte tema Lypsarja.

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 28.06.2008, 11:17
Milaim Bafqari dhe Mirsad Osmani duke punuar skulpture

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 28.06.2008, 11:20
llogo dizajn , punuar nga Lejla Luta

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: GAZETARI23 28.06.2008, 11:37
shum suksese per studentet me punen e tyre kaq te ēmendur smil3dbd4d6422f04.gif

shum sukseseeee

----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!

Postim nga: piktori4 28.06.2008, 12:09
flm GAZETARI23

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 28.06.2008, 12:11
Nje ambleme te nje klubi futbollistik nga Gostivari e dizajnuar nga Mirsad Osmani , student i Artit Figurativ viti i trete

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 28.06.2008, 12:16
pamje nga ekspozita e studenteve te artit figurativ 2007/2008

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 28.06.2008, 21:11
NJE ILUSTRIM NE DIZAJN I PUNUAR NGA LEJLA LUTA

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 28.06.2008, 21:12
NJE PAMJE NGA EKSPOZITA

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 28.06.2008, 21:13
Pulle postare e dizajnuar nga Lejla Luta

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 28.06.2008, 21:15
skulpture e viteve te katerta

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 28.06.2008, 21:16
skulpture ne dru

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 28.06.2008, 21:18
Murale e punuar nga Began Dehari

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 28.06.2008, 21:19
Murale e punuar nga Began Dehari

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 28.06.2008, 21:20
skulpture

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 28.06.2008, 21:21
skulptura ne dru

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: LIMMI 28.06.2008, 22:00
suksese piktori4


----------------------------------------
Kujdes mos i bėni padrejtėsi vetes, se edhe ashtu tė tjerėt do tė jenė tė padrejt me ju.

Postim nga: piktori4 29.06.2008, 19:27
Nje skulpture ne mermer , punuar nga studenti i vitit te katert Hilmi Mehmedi i cili edhe mori cmimin si skulptor i dalluar ne vitin akademik 2007/2008

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 29.06.2008, 19:28
grafike palisje punuar nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 29.06.2008, 19:29
skulptura ne materiale

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 29.06.2008, 19:33
grafike , punuar nga Mirsad Osmani teknika Akuatinte

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 29.06.2008, 19:35
Grafike teknika akuatinte, punuar nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 29.06.2008, 19:37
Grafike , teknika gjelper e thate , punuar nga M.O

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 29.06.2008, 19:38
Grafike , teknika akuatinte , punuar nga M.O

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 29.06.2008, 19:40
Grafike tek. palisje , punuar nga M.O

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 29.06.2008, 19:42
Nje vizatim nga lenda vizatim i lire teknika e kombinuar punuar nga M.O

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 29.06.2008, 19:43
Nje vizatim nga lenda vizatim i lire teknika e kombinuar punuar nga M.O

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: fato1 29.06.2008, 20:07
QUOTE (piktori4 @ 29.06.2008, 19:40)
Grafike tek. palisje , punuar nga M.O

Interesnate kjo....

Suksese me tej

Postim nga: piktori4 29.06.2008, 22:12
Falemenderit fato1 dhe flm per viziten me respekt nga M.O

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 29.06.2008, 22:15
skulpture ne material punuar nga nje student i vitit te katert

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 29.06.2008, 22:17
skulpture ne material punuar nga Hilmi Mehmedi

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 29.06.2008, 22:18
pikture punuar nga Began Dehari

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 29.06.2008, 22:26
pikture nga Fadili viti i katert

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 29.06.2008, 22:34
nje skulpture e punuar nga Enkel Dika

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 29.06.2008, 22:37
pamje nga ekspozita 2007/2008

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 29.06.2008, 22:39
pikture , tek pastel ne leter punuar nga M.O

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 29.06.2008, 22:42
Pamje nga ekspozita 2007/08

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: artisti_ 29.06.2008, 22:48
me te vertete punime shume te mira shume ,
suksese te gjitheve

Postim nga: piktori4 30.06.2008, 18:25
Pikture punuar nga M.O (kopje e Cezanit)

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: AeRtOn 30.06.2008, 19:08
bukur mire

----------------------------------------
“Dikur thonin se palestinezėt luftojnė si heronj, e tani thonė se heronjtė luftojnė si palestinezė.”
— Norman Finkelstein

Postim nga: piktori4 04.07.2008, 20:51
Zabedin Memishi, Milaim Bafqari dhe Mirsad Osmani duke punuar skulpture

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 04.07.2008, 20:52
vizatim i Zabedin Memishti ( BACI_t) nga Lenda vizatim i lire teknika tush ne leter

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: LIMMI 04.07.2008, 22:59
urimre per punen qe beniii

----------------------------------------
Kujdes mos i bėni padrejtėsi vetes, se edhe ashtu tė tjerėt do tė jenė tė padrejt me ju.

Postim nga: ēam 15.09.2008, 18:26
respekte per ju mundoheni te kontriboni ne nje ceshtje mjaft delikate sic eshte kultura,ju deshiroj suksese

----------------------------------------
Edhe kur bie cohem...Kurre nuk dorezohem

Postim nga: AmyLee 15.09.2008, 21:24
Prsh piktori 4 .. te pergezoj per punimet tua dhe kolegeve.. me te vertet ishin te mrekullueshme.. suksese te metutjeshme..


ps. mos rastesisht ke ndo1 fotografi te Ejup Sh.

----------------------------------------
BoRn Free -- TaXeD tO DeaTh

Postim nga: piktori4 16.09.2008, 16:56
FLM SHUME PER VIZITEN TUAJ.

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: Anubisi-E 16.09.2008, 18:33
Dy pikturat e plakut me tirqe nga Began Dehari, dhe ai porteri tek NJE PAMJE NGA EKSPOZITA - posht, qe eshte e venduar shtrember shume te mira jane.

Bravo. Suksese edhe me tej!

----------------------------------------
Beati pacifici!

Postim nga: thales 16.09.2008, 21:19
mirsad na ke humbur ?!

----------------------------------------
Mos e ler asnjehere personin qe do per nje person qe pelqen, pasi nje dite personi qe pelqen do te te lere per personin qe do

Postim nga: piktori4 18.09.2008, 22:21
flm per viziten thales kemi pas pushim , do kete risi se shpejti?

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: artina__k 18.10.2008, 00:40
shume bukur gjithcka per tu lavderuar
vetem vazhdoni kshtu
respecte

----------------------------------------
some people are just alive because it's illegaly to shoot them

Postim nga: andy 18.10.2008, 01:40
Pershendetje Mirsad, nuk me mbetet mue asgje te shtoj sepse te gjithe para meje e kane thene aq qe duht te them edhe une, heheh.
Te uroj sukse dhe pune te mbar.

Per vete pelqejn shum mozaiket, por pasion e kam fotografin edhe pse ti nuk merresh shum me fotografi ehehhe. ok

Kalo mir.

----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985

Postim nga: LIMMI 18.10.2008, 10:55
Nji foto piktori4 dhe un LIMMI

----------------------------------------
Kujdes mos i bėni padrejtėsi vetes, se edhe ashtu tė tjerėt do tė jenė tė padrejt me ju.

Postim nga: jehona_08 18.10.2008, 14:51
me te vertet punime shum interesante

suksese te gjitheve

----------------------------------------
buzeqesh edhe kur te jesh e merzitur,si dijet dikush mund te dashurohet ne buzeqeshjen tende

Postim nga: piktori4 21.10.2008, 22:27
ej limi i papam je hahahahah
flm.

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: LIMMI 21.10.2008, 22:35
QUOTE (piktori4 @ 22.10.2008, 00:27)
ej limi i papam je hahahahah
flm.

I padukshem bile jo i papam ahahahah

respekt per ti cadi


----------------------------------------
Kujdes mos i bėni padrejtėsi vetes, se edhe ashtu tė tjerėt do tė jenė tė padrejt me ju.

Postim nga: piktori4 25.10.2008, 16:37
pllakate filmi (dizajn) punuar nga Mirsad Osmani
e kame bere pllakaten e filmit te Halil Budakoves 1 MILIJON EURO

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 25.10.2008, 16:38
Ilustrim femijesh (dizajn) punuar nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 25.10.2008, 16:43
pulla postare punuar nga M.O

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: emira 25.10.2008, 17:29
mvjen mire qekemi keshtu studente talent i uroj suksese mirsadit...

Postim nga: ar2yy 25.10.2008, 18:27
-Suksese Mirsad, ty dhe gjithe grupit tend!

Postim nga: Shqipe1 25.10.2008, 18:36
piktori4

urime kolege si ju shkojn punet atje qka ka ndonje tė re ???

----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...

Postim nga: LIMMI 25.10.2008, 21:37
Cadi urime per rikthimin me punime te reja ne ket tem,suksese te metutjeshme ti dhe te tjereve pran arteve te USHTse

rrespekt......


----------------------------------------
Kujdes mos i bėni padrejtėsi vetes, se edhe ashtu tė tjerėt do tė jenė tė padrejt me ju.

Postim nga: piktori4 28.10.2008, 20:05
flm gjitheve per viziten

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 15.12.2008, 00:12
skice grafike teknike e kombinuar 2008 punuar nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: StartBismi 15.12.2008, 01:57
Mirsad, suksese dhe forca. U entuzjazmova shume kur i pashe punimet tua.

Pershendetje ti dhe shokeve te tu.

Postim nga: piktori4 18.12.2008, 21:20
[B]pershendetje te gjitheve dahsamireve te artit dhe ju lajmeroj qe se shpejti do ekspozoj ne forum disa vepra te ekspozuara ne pallatin e kultures ne tetove me rastin e 14 vjetorit te USHT_se.

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 23.12.2008, 21:35
Mirsad Osmani duke pikturuar ne sallen e piktures

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 23.12.2008, 21:39
pikture nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 30.12.2008, 20:09
pikture nga MIrsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 30.12.2008, 20:11
pikture nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 30.12.2008, 20:14
pikture nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 02.01.2009, 16:32
pikture nga Mirsad Osmani


----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: LIMMI 02.01.2009, 17:57
Shume piktura te bukura ,te pershendes Cadi dhe suksese

----------------------------------------
Kujdes mos i bėni padrejtėsi vetes, se edhe ashtu tė tjerėt do tė jenė tė padrejt me ju.

Postim nga: piktori4 03.01.2009, 15:10
falemenderit Limmi

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 04.01.2009, 16:57
portret i piktorit Kosovar Muslim Mulliqi, punuar nga Agron Saliu

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: Frenki 04.01.2009, 17:01
me te vertete piktura te bukura...

----------------------------------------
"Live for nothing or die for something"


******Burberry******

Postim nga: piktori4 04.01.2009, 17:11
flm _burberry per viziten

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 29.01.2009, 01:27
skulpture duke punuar

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: coool 29.01.2009, 01:58
oo urime dhe suksese cadi -pershendetje nga nje shok i yti

----------------------------------------
eshte koha per ndryshim

Postim nga: Rambo-7 29.01.2009, 10:57
e paske knaq kejt

Postim nga: piktori4 29.01.2009, 22:42
flm coool dhe ti Rambo-7

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 26.04.2009, 12:38
Pikture e Mirsad Osmanit

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: Sybella 26.04.2009, 12:46
Shume punime te bukura.

U shperblefte puna juaj!

----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli

Postim nga: sonyTV 26.04.2009, 13:16
Urime!
Kjo teme me duket se ka me se shumti replika dhe lexime.

----------------------------------------
They say that a good thing never lasts and then it has to fall
Those are the the people that did not amount to much at all

Postim nga: elmir 26.04.2009, 13:22
QUOTE (piktori4 @ 01.07.2007, 15:42)
Duke punuar skulpture - Reliev
amblema e Juventusit

Mirsad, sa kushton nje relief u ketill i Juventusit...une jam tifoz i Juventusit (I FLAKT), do kisha dasht me e pas nje ne shtepi...!

----------------------------------------
ONLY IN AMERICA[B][SIZE=7]

Postim nga: mirsadinho 26.04.2009, 13:34
adash hallall te koft bravo urime suksese ne jet

Postim nga: piktori4 26.04.2009, 13:57
QUOTE (elmir @ 26.04.2009, 14:22)
Mirsad, sa kushton nje relief u ketill i Juventusit...une jam tifoz i Juventusit (I FLAKT), do kisha dasht me e pas nje ne shtepi...!

pershendetje, nje reliev te tille ndoshta edhe e ke pare une e kame bere dhe e kame shitun , por s'eshte problem une e bej perseri.
Meqenese qenke tifoz i flakte i Juves mundet me lire 100Euro me e be.
me respekt nga Mirsad Osmani

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 26.04.2009, 13:59
sybella, sony, Mirsad flm shume per viziten tuaj, respekt

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: ar2yy 26.04.2009, 14:04
-Mirsad, shume te bukura...suksese edhe me tutje!

Postim nga: piktori4 27.04.2009, 22:28
Grafikė nga Mirad Osmani
1/3 teknike e kombinuar kitara Mirsad Osmani 2009

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 27.04.2009, 22:31
1/3 teknikė e kombinuar kitara1 Mirsad Osmani 2009

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 27.04.2009, 22:33
1/3 teknikė kombinuar kitara2 Mirsd Osmani 2009

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 27.04.2009, 22:35
1/3 teknikė e kombinuar tingujt e kitarės Mirsad Osmani 2009

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 27.04.2009, 22:37
1/3 teknikė e kombinuar melodia Mirsad Osmani 2009

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 27.04.2009, 22:38
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: aktivisti 27.04.2009, 22:39
te lumt

Postim nga: piktori4 27.04.2009, 22:40
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 27.04.2009, 22:41
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 27.04.2009, 22:43
flm per viziten aktivisti

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 27.04.2009, 22:44
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 27.04.2009, 22:45
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 27.04.2009, 22:46
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 27.04.2009, 22:48
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 27.04.2009, 22:49
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 27.04.2009, 22:50
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 27.04.2009, 22:52
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 27.04.2009, 22:54
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 03.05.2009, 20:12
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 03.05.2009, 20:13
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 03.05.2009, 20:14
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 03.05.2009, 20:15
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 03.05.2009, 20:17
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 03.05.2009, 20:23
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 03.05.2009, 20:28
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 03.05.2009, 20:31
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: piktori4 04.05.2009, 19:56
Grafikė

----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!

Postim nga: artisti_ 15.05.2009, 20:03
Komplimente , shume grafka te bukura.

Postim nga: artisti_ 10.01.2012, 13:38
pershendetje smil4a8acd602a050.gif

2006 © Studentet.info (http://www.studentet.info)