Studentet.info
Kliko kėtu pėr ta lexuar temėn
Forumi Studentor > Shtypi i Ditės > KE ofron 431 milionė dollarė pėr Sirinė


Postim nga: igli_st 26.09.2013, 20:48
http://www.oranews.tv/category/bota/- 26/09/2013

User posted image

Disa shtete evropiane kanė njoftuar se kanė vendosur qė tė ndihmojnė Sirinė me 431 milionė dollarė, raporton Associated Press.

Njė deklaratė e publikuar tė mėrkurėn nga komisioneri evropian pėr bashkėpunim ndėrkombėtar gjithashtu ka shprehur “shqetėsimin shumė tė madh” pėr pėrkeqėsimin e situatės nė shtetin e rrėnuar nga lufta civile.

Gjithashtu komisioneri ka thėnė se deri nė fund tė kėtij viti gjysma e popullatės nė Siri do tė ketė nevojė pėr ndihma humanitare.

Britania, Gjermania, Franca, Italia, Danimarka, Luksemburgu, Spanja, Holanda dhe Komisioni Evropian kanė kontribuar pėr kėtė ndihmė tė re humanitare.

----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: ChronicMan 26.09.2013, 21:50
Evropjanet e kqi , perderisa shtetet perendimore shohin si ti ndihmojne vllezerit musliman shohin vetem si me va perdhunu femrat , grate e Siries qe kan ik refugjate ne Jordan e Turqi dita dites raportojne per perdhunime , si dhe mos i harojme sheikat arab qe shkojne blejne vajza te reja siriane.

Postim nga: BossLeon 28.09.2013, 08:03
heshtin kur mbyten femiet e kur masakrohen grate e pleqte e shkaterrohen monumente historike, nga tjetra ane dergon te holla Asad gjakepiresit qe ta "ndihmoje" Sirine, po ndihm e mire esht per Asadin kjo
Pastaj Austria pardje, perzgjedh dhe merr 500 azilante nga siria per ti ndihmuar, mirepo i zgjedh mire dhe ne zgjedhje i kane marre 500 te krishter.

Kesilloj ndihma sju duhen muslimaneve, keto ndihma u jane ne favor KE dhe botes krishtere. mos shit brockulla ktu ore ti misionar i krishter

Postim nga: ChronicMan 28.09.2013, 10:33
QUOTE (BossLeon @ 28.09.2013, 02:03)
heshtin kur mbyten femiet e kur masakrohen grate e pleqte e shkaterrohen monumente historike, nga tjetra ane dergon te holla Asad gjakepiresit qe ta "ndihmoje" Sirine, po ndihm e mire esht per Asadin kjo
Pastaj Austria pardje, perzgjedh dhe merr 500 azilante nga siria per ti ndihmuar, mirepo i zgjedh mire dhe ne zgjedhje i kane marre 500 te krishter.

Kesilloj ndihma sju duhen muslimaneve, keto ndihma u jane ne favor KE dhe botes krishtere. mos shit brockulla ktu ore ti misionar i krishter

Me te drejte i ka mar Austria , i ka zgjedh me te civilizuarit edhe me te rrezikuarit , te krishtereve ne Siri ju pritet koka si kurban kur zien nga kryengritesit , edhe per cfar favori behet fjale , nuk e di si kur i ndihmon tjetrit qenka ne favor tendin ,cfar logjike eshte kjo.
Mandej Perendimi asnjeher nuk heshten , bile gabimi me i madh i Perendimit eshte qe ju ndihmon botes muslimane atje , i ndihmoi Vellazerise Muslimane ne Egjipt me biliona Amerika e tashi ato jan kthyer me te keqij se pushteti kaluar jan bere duke rrezikuar tdrejten e fjales ,duke i dhene krah perdhunimeve publikishte , duke kritikuar Izraelin si femij te derrave dhe majmunave dhe duke e shkateruar ekonomine e vendit.
Bota Krishtere ne fakt nuk ka asnje obligim moral tju ndihmone me gjithe ate urrejtje te muslimaneve , shkojne ne Evrope ndrecin xhamija dhe jetojne ne kushtet qe i gjejne aty dhe prap shperndajne urrejtje dhe terrorizem , hipokrita te nivelit me te larte.
Po pyetja eshte ku eshte Bota muslimane pra , aq shum krenohen me Katarin qe e kan ndertu ashtu , pse nuk ju ndihmojne vellezerve arab ne Siri , jan te nje gjaku jo veq te nje feje , dhe perseri shikojne si ti ekspllatojne , vetem vajzat tva blejne e perdhunojne.

Postim nga: igli_st 28.09.2013, 16:32
Jo vetem qe evropianet po u japin ndihma humanitare ketyre lloj njerezish,por fale lirive dhe te drejtave qe kane shtetet evropiane keta po emigrojne nga vendet e tyre arabe drejt shteteve demokratike.

Ne vendet e tyre te lindjes kane qene te lumtur,ndersa ne shtetet ku shkuan gjeten paqe dhe lumturi.
Atehere pse fundamentalistet duan ti bejne vendet evropiane si shtetet e tyre.

-Shpjegimi eshte i thjeshte:Getizimi i tyre,mosintegrimi ne vendet evropiane..

User posted image

----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: ChronicMan 28.09.2013, 17:49
Sa tgerditshem jan , bravo ju qofe hollandezeve sa tolerant jan , po edhe tgjithe evropjanet , ne London dalin neper rruge te ashtuquajturit "muslim watch" dhe i sulmojne njerzit qe pine alkohol shembull , edhe prap tolerohen

a tjeni te sinqerte tash , me emigru evropjanet atje edhe tfillojne tprotestojne per tvendos rregulla krishtere atje , cfar do tju ndodhte ? a do tva pritnin kokat si nSiri ?
perseri po them bravo ju qofte sa tolerant jan

2006 © Studentet.info (http://www.studentet.info)