Studentet.info
Kliko kėtu pėr ta lexuar temėn
Forumi Studentor > USHT > Shtėrngata nė SHBA, 13 tė vdekur


Postim nga: alb_te 01.07.2012, 15:29
Nga stuhia e fuqishme, qė ėshtė shkaktuar nga vala e motit tė nxehtė nė pjesėn lindore tė Shteteve tė Bashkuara, kanė humbur jetėn 13 persona. Poashtu, raportohet se afro tre milionė shtėpi dhe biznese, nga Indiana e deri nė Nju Xhersi, kanė mbetur pa rrymė elektrike. Gjendje e emergjencės ėshtė shpallur nė Virxhinia, Ohajo dhe nė Uashington.

Presidenti amerikan, Barak Obama, u ka shprehur mbėshtetje guvernatorėve tė kėtyre shteteve nė ballafaqim me kėto shtėrngata dhe ka shprehur ngushėllim pėr personat qė kanė humbur jetėn. Parashihen edhe mė tepėr stuhi me erėra tė fuqishme nė Ohajo, Merilend dhe Virxhina.

2006 © Studentet.info (http://www.studentet.info)