Studentet.info
Kliko kėtu pėr ta lexuar temėn
Forumi Studentor > Lajmi i rrallė > Paris: Hapet xhamia e parė pėr homoseksualė


Postim nga: ßina 30.11.2012, 19:36
Paris: Hapet xhamia e parė pėr homoseksualė

User posted image

Nga Express 30 Nėntor 2012 19:24

Nė Paris tė premten ėshtė hapur xhamia e parė nė tė cilėn do tė mund tė luten pjesėtarėt e komunitetit LGBT. Kėtė nismė fillimisht e kishte bėrė njė aktivistė i tė drejtave tė homoseksualėve, me prejardhje nga Algjeria, bashkė me njė mik tė vetin, pėrndryshe mug budist - qė tė dy homoseksualė.

Nismėtari i idesė, Ludovic Mohamed Zahed, deklaron se deri tani ka pranuar mjaft kėrcėnime, andaj edhe nuk dėshiron tė bėjė tė ditur se ku saktėsisht ndodhet kjo xhami.

Kryeimami i Xhamisė sė Madhe nė Paris, Dalil Boubaker, ndėrkaq deklaroi e askush nuk do tė shkojė nė xhaminė e re pėr t’u lutur, sepse homoseksualizmi ėshtė nė kundėrshtim tė plotė me islamin.

Zahad beson se xhamia e re do tė ketė njė vend tė veēantė nė jetėn e myslimanėve homoseksualė nė Francė. Shoqata e themeluar nga ai, Homoseksualėt Myslimanė tė Francės, nga gashtė anėtarė sa kishte fillimisht tashmė ka mbi 300 anėtarė.

----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.

Postim nga: hubejb1 30.11.2012, 23:31
kemi cel xhami po ku eshte se tregojme,ama peralla per femij....

Musliman Homo nuk ka......mendoj e u kuptuam....

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: Trishtimi 30.11.2012, 23:34
Ku esht Linku Burimi i Lajmit kjo nuk lehohet kur e ben nje Administrator.

----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...

Postim nga: Zedka 30.11.2012, 23:40
Njė homose-ksual franko- algjerian ka nė plan qė tė hapė nė Francė xhaminė e parė pėr homose-ksualė. Madje ai pretendon se aty mund tė realizojė edhe martesa myslimane mes ēifteve tė tė njėjtit se-ks.Mohammed Ludovic Lutfi Zahed, njė algjerian qė jeton nė Paris, i martuar me partnerin e tij gej, shpreson qė brenda muajit tė hapė dyert e xhamisė.

Po ashtu ai thotė se xhamia do tė thyejė edhe njė tabu tjetėr myslimane, atė tė ndarjes mes burrave e grave nė xhami.

“Ėshtė njė xhami normale, gratė nuk kanė pse mbulohen dhe pse tė ulen nė fund. Meshkujt homose-ksualė po ashtu nuk kanė pse tė kenė frikė nga dhuna verbale dhe fizike. Pasi isha nė haxhillėk, e kuptova se ishte e nevojshme njė xhami pėr homose-ksualėt,” thotė ai.Zahed ėshtė i martuar me Qiyam al- Din, njė person nga Afrika e Jugut. Ata janė martuar nė Afrikėn e Jugut ku lejohen martesat e tė njėjtit se-ks. Martesa e tyre ka marrė miratimin e njė imami, por qeveria franceze e ka kundėrshtuar.

Ēėshtja e martesave tė homose-ksualėve ka ndarė thellėsisht Francėn.

Zahid ėshtė diagnostikuar me AIDS, qė solli edhe zgjimin e tij shpirtėror. Ai thotė se merr rregullisht e-maile urrejtje nga myslimanėt kudo nė botė, por nuk shqetėsohet.
Burimi: tema
User posted imageUser posted image

----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!

Postim nga: Zedka 30.11.2012, 23:44
QUOTE (Trishtimi @ 01.12.2012, 00:34)
Ku esht Linku Burimi i Lajmit kjo nuk lehohet kur e ben nje Administrator.

Po ka njerz te semuer psiqikisht edhe ne mesin e muslimanve kjo eshte normale ,po keta i mbeshtesin ata se jan kunder fes islame.

----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!

Postim nga: hubejb1 30.11.2012, 23:54
po un ju thash ,edhe Musliman edhe homo nuk ka ......
vec Zoti e din qellimin e tyre ....cifutet studiojn shum ruge per te percare muslimant njera prej tyre eshte dhe kjo ,po kot e kan....----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: ßina 30.11.2012, 23:57
QUOTE (Trishtimi @ 01.12.2012, 00:34)
Ku esht Linku Burimi i Lajmit kjo nuk lehohet kur e ben nje Administrator.

Trishtim burimin e lajmit e ki me ngjyre te kuqe GazetaExpress, ose nuk e ke lexu mes rreshtave ose je ngut me kete "gjykim" qe e ke be.

Te njejtin lajm e lexova edhe ne InfoGlobi.

----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.

Postim nga: Trishtimi 30.11.2012, 23:58
QUOTE (Zedka @ 01.12.2012, 00:44)
Po ka njerz te semuer psiqikisht edhe ne mesin e muslimanve kjo eshte normale ,po keta i mbeshtesin ata se jan kunder fes islame.

Paj shum lajm qesharak bre nuk i mvishen keto shemti islamit kur dihet qart qe sa e lufton Islami Homoseksualizmin po neyse .... Nuk i vishen bebes ne djep numri i kpucave 45 Logjikisht..

----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...

Postim nga: Trishtimi 01.12.2012, 00:05
QUOTE (ßina @ 01.12.2012, 00:57)
Trishtim burimin e lajmit e ki me ngjyre te kuqe GazetaExpress, ose nuk e ke lexu mes rreshtave ose je ngut me kete "gjykim" qe e ke be.

Te njejtin lajm e lexova edhe ne InfoGlobi.

Neyse me fal tash e pash se un prita burimin e lajmit ne fund.. per at po mire cfar dobi kem nga keto tema apo ju adminet qellimisht i sjellni ...

----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...

Postim nga: ßina 01.12.2012, 00:10
QUOTE (Trishtimi @ 01.12.2012, 01:05)
Neyse me fal tash e pash se un prita burimin e lajmit ne fund.. per at po mire cfar dobi kem nga keto tema apo ju adminet qellimisht i sjellni ...

Qfare te keqe ka te debatohet edhe per kete kategori te njerzve?


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.

Postim nga: passed 01.12.2012, 00:14
KULMI smil3dbd4e5e7563a.gif

musliman i devotchem dhe homo (ped*r)!

----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd

Postim nga: ArIaNiTii 01.12.2012, 00:14
QUOTE (Trishtimi @ 01.12.2012, 01:05)
Neyse me fal tash e pash se un prita burimin e lajmit ne fund.. per at po mire cfar dobi kem nga keto tema apo ju adminet qellimisht i sjellni ...

trishtim cka ka te reje andej ka kalaja e pamboshtur a po bjer bor a eshte ftoht

Postim nga: ßina 01.12.2012, 00:18
QUOTE (passed @ 01.12.2012, 01:14)
KULMI smil3dbd4e5e7563a.gif

musliman i devotchem dhe homo (ped*r)!

smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Bash kulmi i kulmave, mos fol ma shume se veq e prish. smil3dbd4e4c2e742.gif

----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.

Postim nga: Trishtimi 01.12.2012, 00:21
QUOTE (ArIaNiTii @ 01.12.2012, 01:14)
trishtim cka ka te reje andej ka kalaja e pamboshtur a po bjer bor a eshte ftoht

Mir jem kendej Vella bor s`po na bjen po jem be gati dhe per boren i kem ca drut e kam be gati koftorin po ka ju cka ka 3 si po ja kalon .

----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...

Postim nga: ArIaNiTii 01.12.2012, 00:25
QUOTE (Trishtimi @ 01.12.2012, 01:21)
Mir jem kendej Vella bor s`po na bjen po jem be gati dhe per boren i kem ca drut e kam be gati koftorin po ka ju cka ka 3 si po ja kalon .

krejt te vjetra drejt me te than, ashtu si sa her,, bor dje ka apsur pak sot me mire ka qen smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

Postim nga: Trishtimi 01.12.2012, 00:27
QUOTE (ArIaNiTii @ 01.12.2012, 01:25)
krejt te vjetra drejt me te than, ashtu si sa her,, bor dje ka apsur pak sot me mire ka qen smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

Dhe ksaj xhamis ne France po u deshka dikush ma t`ja qit naj Petarde...mej trem pederat.

----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...

Postim nga: ArIaNiTii 01.12.2012, 00:30
QUOTE (Trishtimi @ 01.12.2012, 01:27)
Dhe ksaj xhamis ne France po u deshka dikush ma t`ja qit naj Petarde...mej trem pederat.

pedera edhe pederica ka sate dush neper bot ,, as qe i diskutoj sendet qe kan te bejn me pedera edhe lezbike larg atyre smundjeve ,,,as qe i permendi ato gjesenda as nuk flliqem te bisedoj e te debatoj

Postim nga: Trishtimi 01.12.2012, 00:32
QUOTE (ArIaNiTii @ 01.12.2012, 01:30)
pedera edhe pederica ka sate dush neper bot ,, as qe i diskutoj sendet qe kan te bejn me pedera edhe lezbike larg atyre smundjeve ,,,as qe i permendi ato gjesenda as nuk flliqem te bisedoj e te debatoj

Pun e Mencur smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...

Postim nga: JamesWat 01.12.2012, 10:00
QUOTE (Trishtimi @ 30.11.2012, 18:32)
Pun e Mencur smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

Homoseksualiteti perfshin gjithashtu dhe hoxhen shqiptar me priftin maqedonas.
S'ka ku te vej me keq se ka kjo teme.

http://time.ikub.al/1372ef46df/9b25600225d0b2433a427d413bbc89d7/Lajm_Skandali-Nje-hoxhe-dhe-nje-prift-ne-Maqedoni-ne-afere-homoseksuale.aspx

----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)

Postim nga: packs 01.12.2012, 10:56
Far lopsh.

----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P

Postim nga: ---OXO--- 01.12.2012, 21:21
Me e logjikshme do te ishte sikur diku ne nje vend te kishte nje klinike, ku femijet i chojne nenat e tyre per te vertetuar a jane te virgjera, smil3dbd4d4e4c4f2.gif e per kete "xhami" nuk kam degjuar ende .... smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

----------------------------------------
Mirėsjellja s'i bėn keq askujtė...

Postim nga: ---OXO--- 01.12.2012, 21:25
QUOTE (packs @ 01.12.2012, 11:56)
Far lopsh.

Ben mire qe O-jėn -tek lOpsh-, tu a bejsh me te madhe se u vyn smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

----------------------------------------
Mirėsjellja s'i bėn keq askujtė...

Postim nga: forumi28 02.12.2012, 01:54
Pse jeni kaq agresiv ndaj vellezerve tuaj?
Edhe ne Kuranin "famelarte" ka elemente te ngjashme me ato t'qytetit t'Parisit!
QUOTE

56.wakia
15. Janė nė shtretėr tė qėndisur me ar.
16. Tė mbėshtetur nė to pėrballė njėri-tjetrit
.
17. Atyre u shėrbejnė djelmosha tė gjithmonshėm.
18. Me gastare, me ibrigė dhe me gota tė mbushura plot prej burimit.
19. Prej sė cilės pije (vere) as nuk u dhemb koka, as nuk dehen.

Postim nga: nightelf 02.12.2012, 03:04
QUOTE (forumi28 @ 02.12.2012, 02:54)
Pse jeni kaq agresiv ndaj vellezerve tuaj?
Edhe ne Kuranin "famelarte" ka elemente te ngjashme me ato t'qytetit t'Parisit!

Kete "kuptim" ndoshta e shikojn vetem ata qe kane sy homosexuali, ndoshta jane shpresat e tyre per vertetim te perversionit te tyre, apo thjesht reflektim i nderdijes te perversionit qe ka nje homoseksual. Me Islamin kjo ska te bej.

Nje njeri qe eshte normal (heterosexual) aty lexon sherbetor, jo dashnor dhe ska hapsire per nje interpretim tjeter pervec sherbetor.

Vec nje gje ta kesh te kjaret, ne Islam nuk ka pik hapsire nuk ka ajet, hadith apo edhe thenie dietarin (qoft edhe dietaret me te devijuar ne historin islame) me te cilen mund ta arsyetojsh homoseksualizimin. Eshte thjesht e jo natyrshme, anormale dhe jo njerzore!!!


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。

Postim nga: nightelf 02.12.2012, 03:08
Ndoshta ju jeni habitur me kete lajm, por une aspak nuk u habita. Eshte fakt se kjo eshte pjes e luftes kunder Islamit. Kur ne bitpazar Gays hapin zyre per ti mbrojtur te drejtat e tyre, apo kur gays kerkojn te bejne parada ne mes te tiranes! Aspak nuk eshte cudi se mundehen ti fusin perverzionet e tyre ne mesin e muslimaneve.

Kjo eshte vetem nje pjes, Homosekusalizmi, Pornografia, etj etj. te gjitha "importohen" me te madhe neper mesin e muslimaneve me qellim qe tu shkatrohet morali. Nje popull qe e humb moralin vec eshte shkatruar.


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。

Postim nga: forumi28 02.12.2012, 03:53
QUOTE (nightelf @ 01.12.2012, 21:04)
Kete "kuptim" ndoshta e shikojn vetem ata qe kane sy homosexuali, ndoshta jane shpresat e tyre per vertetim te perversionit te tyre, apo thjesht reflektim i nderdijes te perversionit qe ka nje homoseksual. Me Islamin kjo ska te bej.

Nje njeri qe eshte normal (heterosexual) aty lexon sherbetor, jo dashnor dhe ska hapsire per nje interpretim tjeter pervec sherbetor.

Vec nje gje ta kesh te kjaret, ne Islam nuk ka pik hapsire nuk ka ajet, hadith apo edhe thenie dietarin (qoft edhe dietaret me te devijuar ne historin islame) me te cilen mund ta arsyetojsh homoseksualizimin. Eshte thjesht e jo natyrshme, anormale dhe jo njerzore!!!

Ti kerce sa te duash,ato ajete kan te bejne direkt me homoseksualizmin,pse jo edhe pedofiline.
Cka k***n ke nevoje te sherbehesh nga djelmoshat ne xhenet nese nuk je homoseksual ose pedofil?Me trego ti i gjithedituri.
"Ne shtreter te qendisur nga ari,ulur perballe njeri tjetrit...",kjo s'ka perkthim tjeter vetem homo club.

Kur allahu mundet t'i siguron edhe nga 72 te virgjera,pse mos t'i krijon edhe dy-tri extra (s'ka nevoje te jene te virgjera smil3dbd4e5e7563a.gif ),per te "sherbyer"?

Ti mendon se duke mu drejtuar mua me "sy homoseksuali" smil3dbd4e5e7563a.gif pastron Kuranin nga keto perversitete?Jo jo.

Shume keq qe nuk jam homoseksual apo pedofil.Nuk do te shtrihem kurre ne shtrat te qendisur me ar smil4a8acea04e4b2.gif
Aty prane Muhes me shoke smil3dbd4e5e7563a.gif

Postim nga: Trishtimi 02.12.2012, 10:48
Per kete shkak Allahu I Lartmadherishem flet per ta ne Librin e Tij Famėmadh. Ne suren A’raf thote: *”Dhe Lutin, - kur I tha popullit te vet: “Pse po beni aso mbrapshti, ēfare nuk ka bere askush para jush ne bote?” Ju me epsh I qaseni meshkujve, ne vend te femrave. Ju me te vertete jeni populli qe e I ka tejkaluar te gjithe kufijte e se keqes.” E pergjegjeja e popullit te tij ishte thejsht: “ Perzini ata nga qyteti juaj ata jane njerez puritanė (te paqmė)” Dhe Ne e shpetuam atė dhe familjen e tij, perveē gruas se tij, Ajo ishte nga ata qe u ndeshkuan.* dhe mbi ta leshuam shi, e shiko si perfunduan keqbėrėsit” (A’raf 80-84).

----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...

Postim nga: hubejb1 02.12.2012, 11:05
QUOTE (forumi28 @ 02.12.2012, 04:53)
Ti kerce sa te duash,ato ajete kan te bejne direkt me homoseksualizmin,pse jo edhe pedofiline.
Cka k***n ke nevoje te sherbehesh nga djelmoshat ne xhenet nese nuk je homoseksual ose pedofil?Me trego ti i gjithedituri.
"Ne shtreter te qendisur nga ari,ulur perballe njeri tjetrit...",kjo s'ka perkthim tjeter vetem homo club.

Kur allahu mundet t'i siguron edhe nga 72 te virgjera,pse mos t'i krijon edhe dy-tri extra (s'ka nevoje te jene te virgjera smil3dbd4e5e7563a.gif ),per te "sherbyer"?

Ti mendon se duke mu drejtuar mua me "sy homoseksuali" smil3dbd4e5e7563a.gif pastron Kuranin nga keto perversitete?Jo jo.

Shume keq qe nuk jam homoseksual apo pedofil.Nuk do te shtrihem kurre ne shtrat te qendisur me ar smil4a8acea04e4b2.gif
Aty prane Muhes me shoke smil3dbd4e5e7563a.gif

cka je ka zgerdhihesh nonstop,,,,cka je ka i chet dhamt si tkalit ne cgo fund te reshtit
a mendon se je i mencur tu ba manipulim a mendon se se sdim sen e ti ke mbet me na i komentu ajetet,ec more kryje ni shkoll mere ni diplom dhe puni drejtimin tend

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: ßina 02.12.2012, 13:35
QUOTE (Trishtimi @ 02.12.2012, 11:48)
Per kete shkak Allahu I Lartmadherishem flet per ta ne Librin e Tij Famėmadh. Ne suren A’raf thote: *”Dhe Lutin, - kur I tha popullit te vet: “Pse po beni aso mbrapshti, ēfare nuk ka bere askush para jush ne bote?” Ju me epsh I qaseni meshkujve, ne vend te femrave. Ju me te vertete jeni populli qe e I ka tejkaluar te gjithe kufijte e se keqes.” E pergjegjeja e popullit te tij ishte thejsht: “ Perzini ata nga qyteti juaj ata jane njerez puritanė (te paqmė)” Dhe Ne e shpetuam atė dhe familjen e tij, perveē gruas se tij, Ajo ishte nga ata qe u ndeshkuan.* dhe mbi ta leshuam shi, e shiko si perfunduan keqbėrėsit” (A’raf 80-84).

Dmth qe homoseksualizmi paska qene prezent edhe ne ate kohe.

Trishtim kisha pas qef ndonje shpjegim me te detalizuar rreth ndeshkimit te grus per shkak qefeve shizofrenike te mashkullit.

----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.

Postim nga: igli_st 02.12.2012, 13:39
Po nrm muslimanet jane te shenjte nuk merren me keto pune.

----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: nightelf 02.12.2012, 17:15
QUOTE (forumi28 @ 02.12.2012, 04:53)
Ti kerce sa te duash,ato ajete kan te bejne direkt me homoseksualizmin,pse jo edhe pedofiline.
Cka k***n ke nevoje te sherbehesh nga djelmoshat ne xhenet nese nuk je homoseksual ose pedofil?Me trego ti i gjithedituri.
"Ne shtreter te qendisur nga ari,ulur perballe njeri tjetrit...",kjo s'ka perkthim tjeter vetem homo club.

Kur allahu mundet t'i siguron edhe nga 72 te virgjera,pse mos t'i krijon edhe dy-tri extra (s'ka nevoje te jene te virgjera smil3dbd4e5e7563a.gif ),per te "sherbyer"?

Ti mendon se duke mu drejtuar mua me "sy homoseksuali" smil3dbd4e5e7563a.gif pastron Kuranin nga keto perversitete?Jo jo.

Shume keq qe nuk jam homoseksual apo pedofil.Nuk do te shtrihem kurre ne shtrat te qendisur me ar smil4a8acea04e4b2.gif
Aty prane Muhes me shoke smil3dbd4e5e7563a.gif

Te thash, ne mbi 14 shekuj histori islame asnje musliman nuk e ka pa keshtu, asnje dietar nuk i ka dhene kete interpetim asnje sahab, asnje tabein, askush cdo musliman ne bote dhe jo vec musliman por cdo njeri normal (heterosexual) do e kishte pa ashtu sic shkruan! Interpretime te ketij lloji te thash mund ti ben vetem dikush qe ka e ka perversionin mbrenda vetes dhe mundohet ta arsyeton perversionin e tij me cdo kusht!

Rasti eshte me se i kjaret dikush qe e ka ate perversion ne zemer mundohet te shikon cdo gje me perversionin e tij per tu arysetuar ndaj ndergjegjes se tij per devijimin jo natyror qe ka. Eshte nje femnomen shkencor qe eshte tej i vertetuar. Nuk eshte dicka e nxjere nga mendja, ja nje shembull:

Nje fotografi (nga nje seri) qe shikohet ne dy menyra te bere ne nje studim:
Njezit qe jane aktiv seksualisht shikojn nje burr dhe nje grua
Femijet ne kete fotografi shikonin vetem delfina.

Pra cdukush shikoi ate qe "don". Ashtu sic e ben ty apo dikush tjeter ne ajtet ne fjale.

User posted image


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。

Postim nga: forumi28 03.12.2012, 01:11
Muslimanet nuk kane si te shohin kur besimi qe ndjekin ua ndalon te shikojne.

Ti,para se te akuzosh njeri per homoseksualizem,sqarohu njehere lidhur me homoseksualizmin dhe pedofiline qe ua solla nga Kurani,sura Wakia.
Kush jane keta djelmosha qe jane vene ne sherbim te "burrave"?
Kush ka nevoje te sherbehet n'xhenet?Perse per disa xheneti qenka argetim,te shtrire ne shtreter te qendisur me ari,te pijne vėra etj,dhe per disa skllaveri?
A nuk thuhet se atje (popullata e xhenetit) te gjithe do te jane te barabarte?
Keto jane disa nga pikat qe interesohem te lexoj nga ti,jo te mirresh me orientimin tim seksual.Po edhe sikur te isha homoseksual nuk do te turperohesha.Njeriu nuk e zgjedhe a don te jete homo apo hetero,as nuk zgjedhe ngjyren e lekures as vendlindjen.Keto vendosen nga faktore tjere,jo nga deshira.

Postim nga: nightelf 03.12.2012, 03:52
QUOTE (forumi28 @ 03.12.2012, 02:11)
Muslimanet nuk kane si te shohin kur besimi qe ndjekin ua ndalon te shikojne.

Ti,para se te akuzosh njeri per homoseksualizem,sqarohu njehere lidhur me homoseksualizmin dhe pedofiline qe ua solla nga Kurani,sura Wakia.
Kush jane keta djelmosha qe jane vene ne sherbim te "burrave"?
Kush ka nevoje te sherbehet n'xhenet?Perse per disa xheneti qenka argetim,te shtrire ne shtreter te qendisur me ari,te pijne vėra etj,dhe per disa skllaveri?
A nuk thuhet se atje (popullata e xhenetit) te gjithe do te jane te barabarte?
Keto jane disa nga pikat qe interesohem te lexoj nga ti,jo te mirresh me orientimin tim seksual.Po edhe sikur te isha homoseksual nuk do te turperohesha.Njeriu nuk e zgjedhe a don te jete homo apo hetero,as nuk zgjedhe ngjyren e lekures as vendlindjen.Keto vendosen nga faktore tjere,jo nga deshira.

Po vet je duke deshmuar ate qe te them, ti thua se Islami na ndalon te shikojm homoseksualizem kurse ne anen tjeter po tua qe promovon, cfar paradoks. Kthjelloj njiher mendimet.

Une shume bukur ta shpjegova, eshte fakt shkencor dhe ka qindra studime qe e verifikojne se njeriu gjykon ne baze te eksperiences se tij (apo si ne kete rast ne baze te perversioneve te tij).

Nese une te them:
Shiko, atje ne qender tek ajo embeltorja punon nje djal i ri.
1. Njeriu normal mendon, "Kamarjeri atje qenka djal i ri!" kurgje me shum nje sherbetor, nese jane vetem keta fjale smundet te mendojn me shum. Ndoshta ne baze te rrethit, mund te mendoj gjynah shum i ri eshte per ate pune, apo edhe te kunderten, respekt prej ne ate kohe mundohet te fiton para. Aspak nuk do ket mendime perverse, por vetem do ta gjykoj ne baze te rethit apo eksperiences se tij. "Gjynah i vogel per ate pune", "Shum mire ai e perkrah familjen e tij", apo nese e njeh privat dhe din dicka me teper mund te thot "ai ata para do i prish per droge" ose dhe te kunderten "ai me ata para ndihmon te tjere", gjithcka eshte subjektive.
2. Njerzit perverz mendojn, "Atje paska nje djal te ri, ndoshta ka zort per para do t'i'a rej menden" Apo cka mendojn perverzet. Ne kontekst eshte embeltorja, puna dhe djali, askund nuk permendet seksualtiet, perverzi ate gje e ka ne mendje, prandaj reflekton gjithcka me te. Ky eshte problemi i devijimeve dhe ajo qe e ben aq zort te largohet dikush prej saj. Kur ti e fiton ate "eksperience" per ti shikuar gjerat ne ate menyre te duket si dicka normale. Por gjith bota nuk e shikon ashtu.

Ajetet ne fjale nuk kane ascfar konteskt seksualiteti, as nuk permendet as nuk assocohet ne dicka te tille, e kur dikush shikon dicka kur nuk eshte aty (apo me sakt qe fare nuk shkruan aty) atehere eshte problemi i atij, jo i imi. Nese dikush shef dicka perverse kur une tregoj se "ne embeltore punon nje djal i ri" atehere ai ka probleme mendore dhe cdo psikollog ne bote do kishte thene njejten.

Pastaj ti ben nje asocim tjeter, nuk edi a me qellim apo pa qellim. Ti ja vesh kete "Burrave".
1. Mund te jet paqellim nese nuk din gramatike dhe nese nuk edin se eshte rregull gramatikor qe kur flitet per te dy gjinite gramatikisht dominon gjina mashkullore prandaj gjith vargjet jane ne gjinin mashkullore. Ose,
2. mund te jet me qellim, sepse Ajetin ku tregon per ke behet fjale e ke keputur, jane dy ajetet para atyre qe ke cituar! (Cfar rastesie?) Al-Waqi'ah 13. (ata janė) Shumė prej (popujve) tė hershmėve. 14. E janė pak prej tė mėvonshmėve. Dmth behet fjale per popujt qe do hine ne xhennet. E ka ndonje popull qe perbehet vec prej meshkujve? smil3dbd4ddd6835f.gif Pra nuk behet fjale per "Burra" por behet fjale per Popuj te tere "Burra" dhe "Gra".

Pastaj i kthehemi xhennetit me "skllave", nuk edi nga cili religion i ke keta fillozofi por me Islamin kjo nuk ka te bej. Ndoshta je i influencuar prej Kristiano-jehudo-budisto-hindu-confucianizmit por me Islamin ske lidhje. Ne Islam ne mesojme se egzistojn krijesa pa vetedije dhe si ata me apo pa vetedije te gjith jemi Rober te Allahut. Per shembull Muslimanet besojn se Melejket (Engjujt) nuk kane vetedije (ne kuptimin e lirin e zgjedhjes dhe jo inteligjences) apo liri te veprimit. Liria e veprimit dhe vetedija (per te zgjedhur mes te mires dhe te keqes) u eshte dhene vec njezrve dhe xhineve. Pra ti i kupton ata sherbetoret si sklever, por ata jane aq skllever saqe eshte kompjuteri prej te cilit ti i shkuran postimet ketu ne forum, te dy te pavetedijshem dhe te krijuar per ate pune.


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。

Postim nga: forumi28 03.12.2012, 05:39
QUOTE
Te thash, ne mbi 14 shekuj histori islame asnje musliman nuk e ka pa keshtu,..."

"Muslimanet nuk kane si te shohin kur besimi qe ndjekin ua ndalon te shikojne.",nuk mendova se ua ndalon te shikoni homoseksualizmin,por ne gjeneral.Pra,te besojne pa shikuar,pa menduar,pa bere pyetje,pa kritikuar.

Ti lexon dhe beson Kuranin nga friga ashtu sikur bejne miliona tjere,pa analizuar fare permbajtjen e sureve dhe ajeteve.
Ai qe ka nevoje te kthjellet ne mendime je ti dhe gjithe ata qe mendojne keshtu.Une jam i lire dhe i kthjellet me mendime.Nuk me kane verberuar me Kuran.
Shembujt qe solle dhe i dekoron me ngjyra aspak nuk lekundin faktin e asaj qe postova me pare.
"burrat" (po po,me qellim e futa ne thonjeza),nuk ka te bej me dy gjinite,por vetem me "burrat" (prape ne thonjeza).Aty flitet vecmas per ta ("burrat") (dhe djelmoshat qe do t'i "sherbejne",dhe vecmas per grate dhe virgjinitetin e tyre.
QUOTE
Une shume bukur ta shpjegova, eshte fakt shkencor dhe ka qindra studime qe e verifikojne se njeriu gjykon ne baze te eksperiences se tij (apo si ne kete rast ne baze te perversioneve te tij).

Po,kam lexuar (ishte edhe nje teme ketu ne forum bile),problemi eshte se ti je duke me paragjykuar mua,pra,mqse te dy ne po i marrim keto studime dhe hulumtime si te verteta,ti je ai qe ka mizen nen kapele.
Une nuk gjykoj dhe as paragjykoj njerezit ne baze te orientimit te tyre seksual.Eshte ceshtje tjeter kur flasim per xhenetin smil3dbd4e5e7563a.gif
Jo per gje,por c'dreqin bejne "burrat" ne shtreter duke pire vėrė smil3dbd4e5e7563a.gif
QUOTE
Pastaj i kthehemi xhennetit me "skllave", nuk edi nga cili religion i ke keta fillozofi por me Islamin kjo nuk ka te bej. Ndoshta je i influencuar prej Kristiano-jehudo-budisto-hindu-confucianizmit por me Islamin ske lidhje. Ne Islam ne mesojme se egzistojn krijesa pa vetedije dhe si ata me apo pa vetedije te gjith jemi Rober te Allahut. Per shembull Muslimanet besojn se Melejket (Engjujt) nuk kane vetedije (ne kuptimin e lirin e zgjedhjes dhe jo inteligjences) apo liri te veprimit. Liria e veprimit dhe vetedija (per te zgjedhur mes te mires dhe te keqes) u eshte dhene vec njezrve dhe xhineve. Pra ti i kupton ata sherbetoret si sklever, por ata jane aq skllever saqe eshte kompjuteri prej te cilit ti i shkuran postimet ketu ne forum, te dy te pavetedijshem dhe te krijuar per ate pune.

Te ta largoj kurreshtjen,nuk jam viktime e asnjeres nga keto.Dhe,kur te permendish "filozofite" judo-kristiane,te lutem mos harro ta potencosh edhe pjellen e tyre,Islamin.
Njeriu nuk e shpiku kompjuterin t'i sherben vetem njeriut (mashkullit),sikur allahu ben me djelmosha t'u sherbejne vetem "burrave".
Pse keto krijesa te jene te gjinise mashkullore,on top of that,no brains?

Postim nga: nightelf 03.12.2012, 17:24
QUOTE (forumi28 @ 03.12.2012, 06:39)
"Muslimanet nuk kane si te shohin kur besimi qe ndjekin ua ndalon te shikojne.",nuk mendova se ua ndalon te shikoni homoseksualizmin,por ne gjeneral.Pra,te besojne pa shikuar,pa menduar,pa bere pyetje,pa kritikuar.

Ti lexon dhe beson Kuranin nga friga ashtu sikur bejne miliona tjere,pa analizuar fare permbajtjen e sureve dhe ajeteve.
Ai qe ka nevoje te kthjellet ne mendime je ti dhe gjithe ata qe mendojne keshtu.Une jam i lire dhe i kthjellet me mendime.Nuk me kane verberuar me Kuran.
Shembujt qe solle dhe i dekoron me ngjyra aspak nuk lekundin faktin e asaj qe postova me pare.
"burrat" (po po,me qellim e futa ne thonjeza),nuk ka te bej me dy gjinite,por vetem me "burrat" (prape ne thonjeza).Aty flitet vecmas per ta ("burrat") (dhe djelmoshat qe do t'i "sherbejne",dhe vecmas per grate dhe virgjinitetin e tyre.

Po,kam lexuar (ishte edhe nje teme ketu ne forum bile),problemi eshte se ti je duke me paragjykuar mua,pra,mqse te dy ne po i marrim keto studime dhe hulumtime si te verteta,ti je ai qe ka mizen nen kapele.
Une nuk gjykoj dhe as paragjykoj njerezit ne baze te orientimit te tyre seksual.Eshte ceshtje tjeter kur flasim per xhenetin smil3dbd4e5e7563a.gif
Jo per gje,por c'dreqin bejne "burrat" ne shtreter duke pire vėrė smil3dbd4e5e7563a.gif

Te ta largoj kurreshtjen,nuk jam viktime e asnjeres nga keto.Dhe,kur te permendish "filozofite" judo-kristiane,te lutem mos harro ta potencosh edhe pjellen e tyre,Islamin.
Njeriu nuk e shpiku kompjuterin t'i sherben vetem njeriut (mashkullit),sikur allahu ben me djelmosha t'u sherbejne vetem "burrave".
Pse keto krijesa te jene te gjinise mashkullore,on top of that,no brains?

Te kerkoj fajle nuk edi pse i more krejt ata fjale mbi vete, apo ndoshte do dogjen shume? Nuk edi pse te djegen aq shum, une ti tregova 2 ajetet para atyre qe i kishe permend ty dhe aty kjaret tregon per ke behet fjale:

Al-Waqi'ah:
13. (ata janė) Shumė prej (popujve) tė hershmėve.
14. E janė pak prej tė mėvonshmėve.

Surja nuk fillon aty ku te pelqen ty, por fillon aty ku fillon dhe fjala eshte per Popuj jo per "burra". Ti nese shikon cdo kund burra smil3dbd4d4e4c4f2.gif dhe kur nuk shkruan (askund, as nuk permendet) eshte kompleksi yt ndaj burrave. Per nje njeri normal, fjala popull eshte populli, jo burr.

Aty nuk shkruan burre ti lexon burre, aty nuk shkruan sex ti lexon sex, e ctash kush ka probleme ketu?

Dhe pse une mizen nder kusul? smil3dbd4d4e4c4f2.gif Une popullin e lexoj popull nuk me shef syri burra ku ska. Une i lexoj fjalet sic jane nuk shpik nga mendja dicka qe ti pershtatet asaj qe me pelqen, bilem e kunderta te me kishte pelqyer edhe une do e kishe lexuar si ty.

Se fundmi, Islami besim i verber? smil3dbd4d4e4c4f2.gif Kurgje nuk ditke per Islamin, perkundrazi Islami na meson mos besojm verberisht, por gjithcka ta besojm me argument. Ose mer me mire per ta thene me fjalet e Muhammedit s.a.w.s. :
“God hath not created anything better than Reason, or anything more perfect, or more beautiful than Reason the benefits which God giveth are on its account and understanding is by it, and God's wrath is caused by disregard of it.”

Me te mira.


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。

Postim nga: Hera 03.12.2012, 19:10
Auhuhuahua "disa'' ketu aq larg jane duke shkuar sa ndonje dite do e shpallin veten si

te deleguarit e Zotit ne toke, gjoja se e njohine Zotin me mire se te gjithe te tjeret dhe

gjoja se interpretimi i tyre eshte me i verteti smil3dbd4daabd491.gif cool, aq cool jon sa edhe mjekrrat

tyre te gjata me km , ju sherbejne besimit dhe i afrojne me pran Zotit, se gjithe

njerezit tjere smil3dbd4e1748cc9.gif
smil3dbd4e5e7563a.gif ''perfeksionizem" smil3dbd4e5e7563a.gif

Postim nga: Hera 03.12.2012, 19:17
QUOTE (ßina @ 30.11.2012, 13:36)
Paris: Hapet xhamia e parė pėr homoseksualė

User posted image

Nga Express 30 Nėntor 2012 19:24

Nė Paris tė premten ėshtė hapur xhamia e parė nė tė cilėn do tė mund tė luten pjesėtarėt e komunitetit LGBT. Kėtė nismė fillimisht e kishte bėrė njė aktivistė i tė drejtave tė homoseksualėve, me prejardhje nga Algjeria, bashkė me njė mik tė vetin, pėrndryshe mug budist - qė tė dy homoseksualė.

Nismėtari i idesė, Ludovic Mohamed Zahed, deklaron se deri tani ka pranuar mjaft kėrcėnime, andaj edhe nuk dėshiron tė bėjė tė ditur se ku saktėsisht ndodhet kjo xhami.

Kryeimami i Xhamisė sė Madhe nė Paris, Dalil Boubaker, ndėrkaq deklaroi e askush nuk do tė shkojė nė xhaminė e re pėr t’u lutur, sepse homoseksualizmi ėshtė nė kundėrshtim tė plotė me islamin.

Zahad beson se xhamia e re do tė ketė njė vend tė veēantė nė jetėn e myslimanėve homoseksualė nė Francė. Shoqata e themeluar nga ai, Homoseksualėt Myslimanė tė Francės, nga gashtė anėtarė sa kishte fillimisht tashmė ka mbi 300 anėtarė.

Problematike sepse dalin tani njerezit e kultit islam dhe do ju thojne se juve Zoti nuk ju

do, vetem neve na done. A nuk i done Zotit krijesat e tije qofte gay qofte me orientim

tjeter seksual... une nuk e di, duhet pyetur ata qe kane folur me Zotin nese dikush

ndonjehere ka folur apo ka prezentuar dicka ne emer te tije. Vec situata eshte e

komplikuar nuk arrine dote asnje njeri ti ndaloj tjeterit te doje ate qe done me dasht

ose te mos duaj ate qe nuk done me dasht ne jeten e tije.

Postim nga: hubejb1 03.12.2012, 19:47
Mos u merr me anetare!

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: FlyGreen 03.12.2012, 19:50
QUOTE (Hera @ 03.12.2012, 13:10)
Auhuhuahua "disa'' ketu aq larg jane duke shkuar sa ndonje dite do e shpallin veten si

te deleguarit e Zotit ne toke, gjoja se e njohine Zotin me mire se te gjithe te tjeret dhe

gjoja se interpretimi i tyre eshte me i verteti smil3dbd4daabd491.gif cool, aq cool jon sa edhe mjekrrat

tyre te gjata me km , ju sherbejne besimit dhe i afrojne me pran Zotit, se gjithe

njerezit tjere smil3dbd4e1748cc9.gif
smil3dbd4e5e7563a.gif ''perfeksionizem" smil3dbd4e5e7563a.gif

Edhe ti fare sdin per fete moj smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Zoti ka shkateru qytet te tere nga shkaku se ishin gay , por cuditerisht ne ditet e sotit gay paradat kalojn sa me mire smil3dbd4d8676346.gif
Sipas muslimanve ,krishtereve dhe cifutve , dhe Zotit tyre te perbashket , te jesh homoseksual dmth te shkosh kunder natyres , sepse nuk eshte e natyrshme , e perseri cuditerisht kafshet si bejne seks me te njejtin seks : shembull delfinat jan biseksual , lepujt jan biseksual , hienat bejne orgji dhe inceste , nuk e ka rregulluar ceshtjen e kafsheve qe skan tru , por i pengojn njerzit aq shum tcilet dhe kan vullnetin e lire.

Postim nga: Hera 03.12.2012, 20:10
___________

Postim nga: hubejb1 03.12.2012, 20:29
_______________

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: nightelf 03.12.2012, 23:34
QUOTE (FlyGreen @ 03.12.2012, 20:50)
Edhe ti fare sdin per fete moj smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Zoti ka shkateru qytet te tere nga shkaku se ishin gay , por cuditerisht ne ditet e sotit gay paradat kalojn sa me mire smil3dbd4d8676346.gif
Sipas muslimanve ,krishtereve dhe cifutve , dhe Zotit tyre te perbashket , te jesh homoseksual dmth te shkosh kunder natyres , sepse nuk eshte e natyrshme , e perseri cuditerisht kafshet si bejne seks me te njejtin seks : shembull delfinat jan biseksual , lepujt jan biseksual , hienat bejne orgji dhe inceste , nuk e ka rregulluar ceshtjen e kafsheve qe skan tru , por i pengojn njerzit aq shum tcilet dhe kan vullnetin e lire.

Mos haro intelegjenca, ndjenjat dhe ndergjegja jane cilesit qe na dallojn ne njerzve prej kafsheve, por nuk ka problem, ju qe doni te silleni si kafshe silluni si kafshe, ne qe sduam te sillemi si njerez.

----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。

Postim nga: MIX 04.12.2012, 20:24
Ideja e mire e llajki

Postim nga: Zedka 04.12.2012, 23:26
QUOTE (Hera @ 03.12.2012, 20:17)
Problematike sepse dalin tani njerezit e kultit islam dhe do ju thojne se juve Zoti nuk ju

do, vetem neve na done. A nuk i done Zotit krijesat e tije qofte gay qofte me orientim

tjeter seksual... une nuk e di, duhet pyetur ata qe kane folur me Zotin nese dikush

ndonjehere ka folur apo ka prezentuar dicka ne emer te tije. Vec situata eshte e

komplikuar nuk arrine dote asnje njeri ti ndaloj tjeterit te doje ate qe done me dasht

ose te mos duaj ate qe nuk done me dasht ne jeten e tije.

Ne jemi te sigurt se Ai Zot se ne besojm ne te dhe te vetemin nuk e don ket specje njerzesh te darwinit qe ngatrrohen qe nga prejerdhja e tyre e deri tani ne preferencat seksuale,Por mbase Ai Zoti se besoni Ju indirekt eshte me tolerant dhe nuk i shkatrron pasardhsit e majmunit.

----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!

Postim nga: BESI_TE 04.12.2012, 23:42
QUOTE (ßina @ 30.11.2012, 20:36)
Paris: Hapet xhamia e parė pėr homoseksualė

User posted image

Nga Express 30 Nėntor 2012 19:24

Nė Paris tė premten ėshtė hapur xhamia e parė nė tė cilėn do tė mund tė luten pjesėtarėt e komunitetit LGBT. Kėtė nismė fillimisht e kishte bėrė njė aktivistė i tė drejtave tė homoseksualėve, me prejardhje nga Algjeria, bashkė me njė mik tė vetin, pėrndryshe mug budist - qė tė dy homoseksualė.

Nismėtari i idesė, Ludovic Mohamed Zahed, deklaron se deri tani ka pranuar mjaft kėrcėnime, andaj edhe nuk dėshiron tė bėjė tė ditur se ku saktėsisht ndodhet kjo xhami.

Kryeimami i Xhamisė sė Madhe nė Paris, Dalil Boubaker, ndėrkaq deklaroi e askush nuk do tė shkojė nė xhaminė e re pėr t’u lutur, sepse homoseksualizmi ėshtė nė kundėrshtim tė plotė me islamin.

Zahad beson se xhamia e re do tė ketė njė vend tė veēantė nė jetėn e myslimanėve homoseksualė nė Francė. Shoqata e themeluar nga ai, Homoseksualėt Myslimanė tė Francės, nga gashtė anėtarė sa kishte fillimisht tashmė ka mbi 300 anėtarė.

ncncncnc Tema troshka, amen debati berbat, skam koment per dyja gjerat!

All-llahu na udhezoft te gjitheve, e zullumqaret dhe armiqet All-llahu i shkateroft mes veti, Amin....

Kaq pata per kete teme!

----------------------------------------
Falėm o Zot, se nese Ti nuk mė falė, unė jam prej te humburve, andaj falėm, falėm falėm...

>>> Te folurit teper, eshte mendjemadhesi!!! <<<

Postim nga: extige_88 05.12.2012, 02:24
QUOTE (FlyGreen @ 03.12.2012, 20:50)
Edhe ti fare sdin per fete moj smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Zoti ka shkateru qytet te tere nga shkaku se ishin gay , por cuditerisht ne ditet e sotit gay paradat kalojn sa me mire smil3dbd4d8676346.gif
Sipas muslimanve ,krishtereve dhe cifutve , dhe Zotit tyre te perbashket , te jesh homoseksual dmth te shkosh kunder natyres , sepse nuk eshte e natyrshme , e perseri cuditerisht kafshet si bejne seks me te njejtin seks : shembull delfinat jan biseksual , lepujt jan biseksual , hienat bejne orgji dhe inceste , nuk e ka rregulluar ceshtjen e kafsheve qe skan tru , por i pengojn njerzit aq shum tcilet dhe kan vullnetin e lire.

Sipas kesaj edhe ti je oke nese dikush te punon nga mbrapa dhe ti mund te ngelesh shtatzen :) . Sepse ti mendon se kjo eshte e drejt sipas ligjit te natyres, sepse un sa dij eshte kundrejt ligjit te natyres, ti smund te ngelesh shtatzen nese te punon dikush nga mbrapa plako :P , dmth automatikisht del se eshte kundrejt ligjit te natyres. E din cfar, ndoshta do ishte me mire ta provoje njeher dhe ta verifikosh ahaha, mos haro te besh dhe nje video incizim do ta kesh si argument, se eshte kunder ligjit te natyres apo nuk eshte.

----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..

Postim nga: ßina 05.12.2012, 10:12
QUOTE (BESI_TE @ 05.12.2012, 00:42)
ncncncnc Tema troshka, amen debati berbat, skam koment per dyja gjerat!

All-llahu na udhezoft te gjitheve, e zullumqaret dhe armiqet All-llahu i shkateroft mes veti, Amin....

Kaq pata per kete teme!

Jo tema po lajmi ke troshka e per kete e solla ketu, se mu duk interesant edhe u cudita kur e lexova. smil3dbd4daabd491.gif

----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.

Postim nga: packs 05.12.2012, 11:24
QUOTE (---OXO--- @ 01.12.2012, 22:25)
Ben mire qe O-jėn -tek lOpsh-, tu a bejsh me te madhe se u vyn smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Cfare lOOpsh. Qe dy O prej shpijave i kane. smil3dbd4daabd491.gif


p.s.

Sa i perket debatit qe koka zhvillu ketu, e lexova me kureshtje dhe mendoj se ky postim ia ka ndu kapakun.

QUOTE

nightelf

Po vet je duke deshmuar ate qe te them, ti thua se Islami na ndalon te shikojm homoseksualizem kurse ne anen tjeter po tua qe promovon, cfar paradoks. Kthjelloj njiher mendimet.

Une shume bukur ta shpjegova, eshte fakt shkencor dhe ka qindra studime qe e verifikojne se njeriu gjykon ne baze te eksperiences se tij (apo si ne kete rast ne baze te perversioneve te tij).

Nese une te them:
Shiko, atje ne qender tek ajo embeltorja punon nje djal i ri.
1. Njeriu normal mendon, "Kamarjeri atje qenka djal i ri!" kurgje me shum nje sherbetor, nese jane vetem keta fjale smundet te mendojn me shum. Ndoshta ne baze te rrethit, mund te mendoj gjynah shum i ri eshte per ate pune, apo edhe te kunderten, respekt prej ne ate kohe mundohet te fiton para. Aspak nuk do ket mendime perverse, por vetem do ta gjykoj ne baze te rethit apo eksperiences se tij. "Gjynah i vogel per ate pune", "Shum mire ai e perkrah familjen e tij", apo nese e njeh privat dhe din dicka me teper mund te thot "ai ata para do i prish per droge" ose dhe te kunderten "ai me ata para ndihmon te tjere", gjithcka eshte subjektive.
2. Njerzit perverz mendojn, "Atje paska nje djal te ri, ndoshta ka zort per para do t'i'a rej menden" Apo cka mendojn perverzet. Ne kontekst eshte embeltorja, puna dhe djali, askund nuk permendet seksualtiet, perverzi ate gje e ka ne mendje, prandaj reflekton gjithcka me te. Ky eshte problemi i devijimeve dhe ajo qe e ben aq zort te largohet dikush prej saj. Kur ti e fiton ate "eksperience" per ti shikuar gjerat ne ate menyre te duket si dicka normale. Por gjith bota nuk e shikon ashtu.

Ajetet ne fjale nuk kane ascfar konteskt seksualiteti, as nuk permendet as nuk assocohet ne dicka te tille, e kur dikush shikon dicka kur nuk eshte aty (apo me sakt qe fare nuk shkruan aty) atehere eshte problemi i atij, jo i imi. Nese dikush shef dicka perverse kur une tregoj se "ne embeltore punon nje djal i ri" atehere ai ka probleme mendore dhe cdo psikollog ne bote do kishte thene njejten.

Pastaj ti ben nje asocim tjeter, nuk edi a me qellim apo pa qellim. Ti ja vesh kete "Burrave".
1. Mund te jet paqellim nese nuk din gramatike dhe nese nuk edin se eshte rregull gramatikor qe kur flitet per te dy gjinite gramatikisht dominon gjina mashkullore prandaj gjith vargjet jane ne gjinin mashkullore. Ose,
2. mund te jet me qellim, sepse Ajetin ku tregon per ke behet fjale e ke keputur, jane dy ajetet para atyre qe ke cituar! (Cfar rastesie?) Al-Waqi'ah 13. (ata janė) Shumė prej (popujve) tė hershmėve. 14. E janė pak prej tė mėvonshmėve. Dmth behet fjale per popujt qe do hine ne xhennet. E ka ndonje popull qe perbehet vec prej meshkujve?  Pra nuk behet fjale per "Burra" por behet fjale per Popuj te tere "Burra" dhe "Gra".

Pastaj i kthehemi xhennetit me "skllave", nuk edi nga cili religion i ke keta fillozofi por me Islamin kjo nuk ka te bej. Ndoshta je i influencuar prej Kristiano-jehudo-budisto-hindu-confucianizmit por me Islamin ske lidhje. Ne Islam ne mesojme se egzistojn krijesa pa vetedije dhe si ata me apo pa vetedije te gjith jemi Rober te Allahut. Per shembull Muslimanet besojn se Melejket (Engjujt) nuk kane vetedije (ne kuptimin e lirin e zgjedhjes dhe jo inteligjences) apo liri te veprimit. Liria e veprimit dhe vetedija (per te zgjedhur mes te mires dhe te keqes) u eshte dhene vec njezrve dhe xhineve. Pra ti i kupton ata sherbetoret si sklever, por ata jane aq skllever saqe eshte kompjuteri prej te cilit ti i shkuran postimet ketu ne forum, te dy te pavetedijshem dhe te krijuar per ate pune.
Vec e kam nje keshille per nightelf;

mos debato ne nivelin tand intelektual ketu se disa nuk jane te afte me kape sende shume te thjeshta sic jane diskurset e le me problemet mendore hahahah.

Keshtu qe keep holdin' smil3dbd4daabd491.gif

Kurse per anetaret qe i gezohen ketij lajmi dhe paskan nise me ba interpretime te Kuranit se gjoja po u lejojka homoseksualizmi ose ose paska "shembuj" ne Kuran, ju tham ishalla ktheheni sa ma shpejt ne kohe dhe hapesire masi pasni hupe krejt.

Niherit urime homoseksualeve. smil3dbd4daabd491.gif

----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P

Postim nga: FlyGreen 05.12.2012, 12:05
QUOTE (extige_88 @ 04.12.2012, 20:24)
Sipas kesaj edhe ti je oke nese dikush te punon nga mbrapa dhe ti mund te ngelesh shtatzen :) . Sepse ti mendon se kjo eshte e drejt sipas ligjit te natyres, sepse un sa dij eshte kundrejt ligjit te natyres, ti smund te ngelesh shtatzen nese te punon dikush nga mbrapa plako :P , dmth automatikisht del se eshte kundrejt ligjit te natyres. E din cfar, ndoshta do ishte me mire ta provoje njeher dhe ta verifikosh ahaha, mos haro te besh dhe nje video incizim do ta kesh si argument, se eshte kunder ligjit te natyres apo nuk eshte.

Un nuk kam ndjenja homoseksualizmi , edhe skam perse ta provoj , ti qe e shpalose si ide patjeter se tka shkuar mendja dhe e ke imagjinuar ne koken tende ,per ndryshe skish pas arsye pse ta permendish nje gje te tille .
Po normal e ke te ndaluar me fe , prandaj se ben hahah , e une se kam te ndaluar por thjesht sme behet me te njejtin seks ,ktu qendron dallimi !
Vec fakte te permenda , ca kafshe tcilet e bejne me te njejtin seks , dmth Allahu i madh ka mundur mos ti krijone te tilla ato kafshet nese aq shum e urren nje gje te tille.

Postim nga: trimi.80 05.12.2012, 14:39
Turp per ate qe e postoj kete teme,sepse kjo i bjen si me thene "dikush hypy ne dardhe e mblodhi kumbulla".Xhamia eshte isntitucion i fese Islame,e ne xhami shkojn vetem ata qe jane besimtar,e besimtari nuk behet homo asnjiher,sepse me flejte ne xhami duke u fal e ka kot,se nuk i pranohen lutjet.e kjo eshte alogjike,dhe mos beni qufur.

Postim nga: forumi28 05.12.2012, 15:40
QUOTE (nightelf @ 03.12.2012, 11:24)
Te kerkoj fajle nuk edi pse i more krejt ata fjale mbi vete, apo ndoshte do dogjen shume? Nuk edi pse te djegen aq shum, une ti tregova 2 ajetet para atyre qe i kishe permend ty dhe aty kjaret tregon per ke behet fjale:

Al-Waqi'ah:
13. (ata janė) Shumė prej (popujve) tė hershmėve.
14. E janė pak prej tė mėvonshmėve.

Surja nuk fillon aty ku te pelqen ty, por fillon aty ku fillon dhe fjala eshte per Popuj jo per "burra". Ti nese shikon cdo kund burra smil3dbd4d4e4c4f2.gif dhe kur nuk shkruan (askund, as nuk permendet) eshte kompleksi yt ndaj burrave. Per nje njeri normal, fjala popull eshte populli, jo burr.

Aty nuk shkruan burre ti lexon burre, aty nuk shkruan sex ti lexon sex, e ctash kush ka probleme ketu?

Dhe pse une mizen nder kusul? smil3dbd4d4e4c4f2.gif Une popullin e lexoj popull nuk me shef syri burra ku ska. Une i lexoj fjalet sic jane nuk shpik nga mendja dicka qe ti pershtatet asaj qe me pelqen, bilem e kunderta te me kishte pelqyer edhe une do e kishe lexuar si ty.

Se fundmi, Islami besim i verber? smil3dbd4d4e4c4f2.gif Kurgje nuk ditke per Islamin, perkundrazi Islami na meson mos besojm verberisht, por gjithcka ta besojm me argument. Ose mer me mire per ta thene me fjalet e Muhammedit s.a.w.s. :
“God hath not created anything better than Reason, or anything more perfect, or more beautiful than Reason the benefits which God giveth are on its account and understanding is by it, and God's wrath is caused by disregard of it.”

Me te mira.

Jo nuk me dogjen aspak.Perkundrazi,jeni ju ata qe u dogjen dhe filluat me interpretime si ;jo eshte menduar keshtu,jo eshte menduar ashtu.
Ti beson se cdo fjale e shkruar ne Kuran eshte nga zoti,prandaj,ketu s'ka vend per interpretim tjeter pos asaj qe eshte urdheruar dhe premtuar.

Jo,surja nuk fillon aty ku me pelqen mua,dhe as qe mbaron.Po, edhe sikur te sjellim suren komplet si dhe sure dhe ajete tjera,kjo nuk do ta zhdukte kete "fenomen".

Nese fillojme t'i bejme Kuranit interpretim sipas deshires,atehere asnje urdher nuk qenka ashtu sikur eshte dhene!Une nuk bera interpretim,vetem solla ajete ku "burrat" rrine shtrire ne shtreter,ulur perballe njeri tjetrit duke u "sherbyer" nga djelmoshat e ri.
Shume e komplikuar kjo,apo jo!
Tash,kjo "grate e tyre" nuk eshte fjala per popull sikur mundohesh ta qendisish ti,por pikerisht per "burrat" e xhenetit.
QUOTE
22. Dhe (gratė e tyre janė) hyri symėdha.
23. Si tė ishin inxhi tė ruajtura
.


Shendet smil3dbd4e4c2e742.gif

Postim nga: JamesWat 05.12.2012, 17:07
QUOTE (forumi28 @ 05.12.2012, 09:40)
Tash,kjo "grate e tyre" nuk eshte fjala per popull sikur mundohesh ta qendisish ti,por pikerisht per "burrat" e xhenetit.

56.17 Atyre u shėrbejnė djelmosha tė gjithmonshėm.
Ja dicka ne lidhje me temen. Do u sherbejn keta ketyre qe kane hapur xhamine ne France apo ndonje tjetri.
Nje lajm i mire po hapet dhe nje xhami tjeter per homoseksualet ne Gjermani.
smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif

----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)

Postim nga: FlyGreen 05.12.2012, 18:49
QUOTE (JamesWat @ 05.12.2012, 11:07)
56.17 Atyre u shėrbejnė djelmosha tė gjithmonshėm.
Ja dicka ne lidhje me temen. Do u sherbejn keta ketyre qe kane hapur xhamine ne France apo ndonje tjetri.
Nje lajm i mire po hapet dhe nje xhami tjeter per homoseksualet ne Gjermani.
smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif

eee po prandaj Zoti si don homoseksualet , se shkuan djelmoshar pastaj , kush do te kujdeset per grate e Parajses derisa burrat meren me hyrite symedha e disat me 72 virgjinet smil3dbd4daabd491.gif
Seriozishte tash jam kunder xhamiave per homoseksual ,jam kunder martesave homoseksuale ne kishe , religjioni eshte kunder homoseksualizmit edhe nese don tjesh homoseksual cfar kerkon ne ate religion qe eshte kunder , mbaje nje besim tendin unik ku Zoti si urren homoseksualet , eshte marrezi kjo ,edhe sbesoj se kalojne mire kto xhamite edhe kto homoseksualet duke e dite cfar njerzisht te dhunshem jan muslimanet.

Postim nga: xheem 05.12.2012, 19:42
Besuat apo jo,u tallet apo jo,neve aspak nuk na demtoni.Ju demtoni veten tuaj.Ju,tre a kater a sa jeni ketu,a jeni te vetedijshem se jeni pakice ne krahasim me ne?Ne nje postim u kam treguar se ju jeni 2%,kurse ne koalicion me shkijet 4%.Ju e dini forte mire se kush eshte Kryjuesi Absolut,nga i cili nuk mund te shpetoni.Sot a neser,shkerdhesa do tu vije.Gjitheēka qe ka fillim,ka edhe mbarim.Po,ju kisha lutur,mosni me keto bastardime dhe ofendime.Kete qe bani ju,as shkau shkaut nuk ja bene kurre.Edhe nje keshille:pendohuni sa nuk u eshte bere vone.Juve personalisht nuk ju njoh,por njoh nje "njeri",te kalibbrit tuaj,All-llahu xh.sh.qysh ne kete bote e ka denuar;ia ka ndryshuar fytyren ne fytyre te derrit.A ka me keq.

Mosni ju lutem,se nuk ka loje me All-llahun.

----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".

Postim nga: FlyGreen 05.12.2012, 20:28
Edukohoni pak per homoseksualizmin

http://www.youtube.com/watch?v=PSQSx3OCrXQDilema ime eshte pse e beri Zoti homoseksualizmin dicka qe fitoet prej kur linden ,e jo homoseksualizmi ne Islam apo Krishtero-Judaizem , lidhja e religjionit me homoseksualizmin eshte shaka , sepse ne librat fetar Zoti eshte kategorikisht kunder.

Postim nga: JamesWat 05.12.2012, 20:42
QUOTE (FlyGreen @ 05.12.2012, 12:49)
kto xhamite edhe kto homoseksualet duke e dite cfar njerzisht te dhunshem jan muslimanet.

Vetem per nje film qe u be u terrorizua e gjithe bota.
Imagjino te zbulohet nje doreshkrim ku tregon grate e tij c'fare do te ndodhte,do arrinin der ne Teksas duke i shkaterruar gjysmen e botes.

----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)

Postim nga: JamesWat 05.12.2012, 20:46
QUOTE (FlyGreen @ 05.12.2012, 14:28)
Dilema ime eshte pse e beri Zoti homoseksualizmin dicka qe fitoet prej kur linden

Pra me pak fjale ti po thua qe zoti e ka krijuar homoseksualizmin dhe nuk kane faje njerezit.
smil4a8acd602a050.gif Pra keta qe shkojne ne kete xhami nuk kane faje fare.

----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)

Postim nga: JamesWat 05.12.2012, 20:52
QUOTE (xheem @ 05.12.2012, 13:42)
Ju,tre a kater a sa jeni ketu,a jeni te vetedijshem se jeni pakice ne krahasim me ne?Ne nje postim u kam treguar se ju jeni 2%,kurse ne koalicion me shkijet 4%

Te thashe njehere mos i ngaterro gjerat nuk jane 2% shqiptare ne kete kuptim qe e thua ti.
Sipas nje sondazhi ne nje forum me mijera shqiptare numri i muslimaneve nuk e kalonte dot numrin e ateistave apo atyre qe jane monoteist pa besim 49% me 51%.
Ne kete forum nuk e di nese jemi 2% por mbi 20%.

----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)

Postim nga: FlyGreen 05.12.2012, 21:02
QUOTE (JamesWat @ 05.12.2012, 14:46)
Pra me pak fjale ti po thua qe zoti e ka krijuar homoseksualizmin dhe nuk kane faje njerezit.
smil4a8acd602a050.gif Pra keta qe shkojne ne kete xhami nuk kane faje fare.

Jo , sje ne te drejte ketu , ska logjike homoseksualet te shkojne ne xhami , sepse Kurani eshte kunder , Allahu ka shkateru vendbanim te tere se ato i kishin lene grate dhe flinin me burra , edhe pse jan gabim sipas mendimit tim sepse Dhulkaderni , Aleksandri i Madh ishte biseksual por pa mar parasyshe , religjioni Islam e ndalon homoseksualizmin ,nese je homoseksual sje musliman ,njejt si smund te hash mish derri ,pra ska cfar kerkojne ne xhami , i degradojne xhamite dhe ato xhami duhet te renohen sipas mendimi tim se prishin integritetin e muslimaneve , nuk guxon askush te tallet ne menyre aq agresive me besimin e tjetrit , jam kunder sepse ska logjike ,ska kuptim.
Dhe po analizuar me thelle ne religjione , kur i analizoj besimet e njerezve mund te shpalos edhe nje teori tjeter se vet Satani qe dmth Kundershtari ka mundur ti imponon ato gjene homoseksuale te njeriu , githashtu sipas Satanizmit ,Satani eshte babai i vertet i njeriut , sepse ai na ka ndryshuar gjenetiken per tna permisuar te jemi me te qendrushem , derisa Zoti e ndalon ne kete pune ( ato thone Zoterat ), e ndersa sipas Bibles Satani udheheq me planetin Toke derisa te shkateroet , cdo her ka dy ane te medaljonit.
Dmth sipas Bibles , Zoti nuk i perziet Satanit per kete toke ,qe logjikisht mundet ti sqaron edhe te keqijat qe ndodhin , ka nje peralle biblike ku Satani i thot Zotit une mundem ta bej robin ma tmire tendin Jakobin jo besimtar , Zoti e pranon sfiden dhe i thot bej cfar te duash me pasurit dhe familjen por Jakobin mos ma prek , dhe ashtu Satani ja vret femijet ja mer pasurien ai se humben besimin , pastaj e shkateron ate dhe per nje cast Jakobi dyshon ,thot Zot a me ke mar inat ,mirepo perseri pendoet duke e pare gabimin.
Mfali qe dola nga tema por jan interesante mitet religjioze , gjithcka lidhet si mozaik , tgjitha fete jan pjese e jetes , dhe dicka dicka e vertet gjindet.

Postim nga: JamesWat 05.12.2012, 21:06
QUOTE (FlyGreen @ 05.12.2012, 15:02)
Dhe po analizuar me thelle ne religjione , kur i analizoj besimet e njerezve mund te shpalos edhe nje teori tjeter se vet Satani qe dmth Kundershtari ka mundur ti imponon ato gjene homoseksuale te njeriu , githashtu sipas

Nje pyetje kam.
C'mendim ke per sektin e mormoneve.
Sipas Jozef Smith ai kishte vizione te ngjashme me profetet e tjere nga engjejt.
A shpjegon ndonje gje me mire kjo fe se fete e tjera?
smil4a8acf7ea6a39.gif

----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)

Postim nga: FlyGreen 05.12.2012, 21:13
QUOTE (JamesWat @ 05.12.2012, 15:06)
Nje pyetje kam.
C'mendim ke per sektin e mormoneve.
Sipas Jozef Smith ai kishte vizione te ngjashme me profetet e tjere nga engjejt.
A shpjegon ndonje gje me mire kjo fe se fete e tjera?
smil4a8acf7ea6a39.gif

Mormonizmi eshte religjion qe ndryshon , dmth vet e pranojne se shtojne gjera dhe pakesojne gjera , sipas tyre njerzit e zi do te ishin skllever ne parajse ka logjike smil3dbd4daabd491.gif , dhe se Jezusi eshte lind nga mredhenie seksuale , kjo me teper logjike , mirepo feja si fe eshte sekt i cuditshem , kan gjera te perbashketa me religjionet tjera mirepo ndryshime drastike , poligamine si duket tgjith profetet e kan preferuar pervec Jezusit smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Ka njerez me ndjenjen e gjashte te zhvilluar , me pak praktike dhe meditim ato arine te lidhen me demone , rrall her me engjuj te mire ,prndaj edhe fitojne njerez qe i ndjekin , psh ti te ngritesh ne mengjes te thuash se te ka vizituar Jezusi apo Mikaili askush sdo te besonte ,edhe po te thoshe se Satani tka vizituar edhe pse ai premton takim sy n sy per ndjekesit e tije ,askush sdo te besonte , pra kto jan talljet "e zoterave te lashte" me njerzimin , njeher kishte shum zotera dhe nje krye Zot.

Postim nga: extige_88 06.12.2012, 01:25
The Sodom Account (Genesis 19:1-9)

“Where are those men who came to your house? We want to have sex with them!” Lot refuses but offers his daughters instead, giving the reason: “Look, I have two daughters who have never slept with a man. Let me bring them out to you, and you can do what you like with them. Don’t do anything to these men, for they have come under the protection of my roof” (19:8).

Whatever is happening here it is a form of rape. The crowd of men wished to sexually assault or “gangbang” the angels

E si e sqaroni ju kte ? Asht e vertet kjo apo jo ? Qe me terma te sakt permendet ?

----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..

Postim nga: FlyGreen 06.12.2012, 08:20
QUOTE (extige_88 @ 05.12.2012, 19:25)
The Sodom Account (Genesis 19:1-9)

“Where are those men who came to your house? We want to have sex with them!” Lot refuses but offers his daughters instead, giving the reason: “Look, I have two daughters who have never slept with a man. Let me bring them out to you, and you can do what you like with them. Don’t do anything to these men, for they have come under the protection of my roof” (19:8).

Whatever is happening here it is a form of rape. The crowd of men wished to sexually assault or “gangbang” the angels

E si e sqaroni ju kte ? Asht e vertet kjo apo jo ? Qe me terma te sakt permendet ?

Edhe nje arsye qe tregon se bibla eshte pjelle e nje imagjinate te zhvilluar e te droguar , engjujt duet te ishin drite ,si mund te perdhunosh driten , edhe nese nuk ishin engjujt drite ato do tkishin ndonje armatim te avancuar me vete , nese kan ardhur me anije fluturuese me shpejtesine e drites si eshte e mundur mos te kishin asgje per tu mbrojtur !
Ktu shifet trushperlarja e feve sa e rende eshte , si eshte e mundur dikush ta lexone nje gje te tille dhe ti beson , e tmershme kjo.

Postim nga: xheem 06.12.2012, 09:45
QUOTE (JamesWat @ 05.12.2012, 21:52)
Te thashe njehere mos i ngaterro gjerat nuk jane 2% shqiptare ne kete kuptim qe e thua ti.
Sipas nje sondazhi ne nje forum me mijera shqiptare numri i muslimaneve nuk e kalonte dot numrin e ateistave apo atyre qe jane monoteist pa besim 49% me 51%.
Ne kete forum nuk e di nese jemi 2% por mbi 20%.

Ti a sondazheve te internetit u beson a?Po sa shkavi qe din te flas shqip e merr pjese ne ato sondazhe(nese sondazhi ka qene ne gjuhen shqipe)?

Sa i perket 2%-shit +4%-shit,bazohem ne regjistrimin e fundit te popullit te Kosoves,ku 96 % u deklaruan musliman.Prandaj ju lutem,mosni se me ne fund delni qesharak.Tendenca e juaj,kenaq vetem palen tjeter,e assesi shqiptaret e vertete.

----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".

Postim nga: nightelf 07.12.2012, 18:26
QUOTE (forumi28 @ 05.12.2012, 16:40)
Jo nuk me dogjen aspak.Perkundrazi,jeni ju ata qe u dogjen dhe filluat me interpretime si ;jo eshte menduar keshtu,jo eshte menduar ashtu.
Ti beson se cdo fjale e shkruar ne Kuran eshte nga zoti,prandaj,ketu s'ka vend per interpretim tjeter pos asaj qe eshte urdheruar dhe premtuar.

Jo,surja nuk fillon aty ku me pelqen mua,dhe as qe mbaron.Po, edhe sikur te sjellim suren komplet si dhe sure dhe ajete tjera,kjo nuk do ta zhdukte kete "fenomen".

Nese fillojme t'i bejme Kuranit interpretim sipas deshires,atehere asnje urdher nuk qenka ashtu sikur eshte dhene!Une nuk bera interpretim,vetem solla ajete ku "burrat" rrine shtrire ne shtreter,ulur perballe njeri tjetrit duke u "sherbyer" nga djelmoshat e ri.
Shume e komplikuar kjo,apo jo!
Tash,kjo "grate e tyre" nuk eshte fjala per popull sikur mundohesh ta qendisish ti,por pikerisht per "burrat" e xhenetit.


Shendet smil3dbd4e4c2e742.gif

Une nuk interpretoj, ti interpreton! Une te thash e lexoj pik mbas pike ashtu sic shkruan. Aty nuk permendet as seksualitet as kurgje, cka tet bej une ty qe lexosh fjale qe nuk shkruajn?

Shum mire ta shpjegova dhe eshte fakt shkencor se "njeriu shikon ate qe deshiron".

@Packs smil3dbd4d4e4c4f2.gif Flm shum per repliken.


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。

Postim nga: igli_st 07.12.2012, 20:00
QUOTE (FlyGreen @ 06.12.2012, 02:20)
Edhe nje arsye qe tregon se bibla eshte pjelle e nje imagjinate te zhvilluar e te droguar , engjujt duet te ishin drite ,si mund te perdhunosh driten , edhe nese nuk ishin engjujt drite ato do tkishin ndonje armatim te avancuar me vete , nese kan ardhur me anije fluturuese me shpejtesine e drites si eshte e mundur mos te kishin asgje per tu mbrojtur !
Ktu shifet trushperlarja e feve sa e rende eshte , si eshte e mundur dikush ta lexone nje gje te tille dhe ti beson , e tmershme kjo.

A e lexove pas asaj qe solli extige.
Aty behet fjale per Rrenimin e Sodomes.

9-Por, ata i thanė: “Hiqu asaj!” Dhe vazhduan: “Shih, ky i huaj, i ardhur dhe do tė jetė gjykatės! Do ta bėjmė mė zi, pra, ty se sa atyre”! Ta shtynė Lotin me hov dhe u afruan ta thyejnė derėn.

10-Por, ata dy njerėz e shtrinė dorėn, e futėn Lotin brenda dhe e ndrynė derėn.

11-Ata qė ishin pėrjashta i vėrbuan prej mė tė voglit e deri te mė i madhi, kėshtu qė tė mos mund e gjenin derėn
.


E shikon si e mbrojten engjejt,duhet te mos harrosh se ata kishin marre trajte njeriu qe shikoheshin me sy te lire dhe jo drite.
Engjejt e bejne kete dhe gjithashtu ata i verbuan njerezit e tjere.
Me pas shkaterrohet Sodoma aty.
smil4a8acd602a050.gif

----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: Avalon 07.12.2012, 21:40
T'i thuash nuk di te lexoshe, i vie inta. T'i thuash di te lexoshe po shtremberon, i vie prape inat. T'i thuash ja ku shkruan, te thote nuk e ke kuptuar se duhet njohur arabishten. T'i thuash se nese parakusht eshte arabishtja (qe nuk eshte ne fakt hic) nuk eshte per gjithe boten e njerezimin, t'i nxjerre syte. T'i thuash, thuaj cka te duash, kot e ke.

Rrofte injoranca, ose lavderim marrise smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Postim nga: ßina 07.12.2012, 22:06
QUOTE (trimi.80 @ 05.12.2012, 15:39)
Turp per ate qe e postoj kete teme,sepse kjo i bjen si me thene "dikush hypy ne dardhe e mblodhi kumbulla".Xhamia eshte isntitucion i fese Islame,e ne xhami shkojn vetem ata qe jane besimtar,e besimtari nuk behet homo asnjiher,sepse me flejte ne xhami duke u fal e ka kot,se nuk i pranohen lutjet.e kjo eshte alogjike,dhe mos beni qufur.

smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ma turp duhet me i ardh tipit homoseksual i cili ne menyre direkte tallet me institucione fetare.

Kete lajm kur e lexova u cudita thash a edhe kjo mundet me ndodh, e qfare e keqe eshte te debatohet per kete dukuri qe eshte prezente edhe te muslimanet te cilet mundohen mu tregu te devotshem duke hap xhamija per kategori te tyre. smil3dbd4e398ff7b.gif

----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.

Postim nga: ßina 07.12.2012, 22:11
QUOTE (Avalon @ 07.12.2012, 22:40)
T'i thuash nuk di te lexoshe, i vie inta. T'i thuash di te lexoshe po shtremberon, i vie prape inat. T'i thuash ja ku shkruan, te thote nuk e ke kuptuar se duhet njohur arabishten. T'i thuash se nese parakusht eshte arabishtja (qe nuk eshte ne fakt hic) nuk eshte per gjithe boten e njerezimin, t'i nxjerre syte. T'i thuash, thuaj cka te duash, kot e ke.

Rrofte injoranca, ose lavderim marrise smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Nime paske problem serioz. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.

Postim nga: Avalon 07.12.2012, 22:22
QUOTE (ßina @ 07.12.2012, 23:11)
Nime paske problem serioz. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Ta ftofi, edhe mos e rrit mendjen hic smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Pse i ke ti problemet joserioze nuk te kam faj une smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

smil3dbd4e4c2e742.gif

Postim nga: ßina 07.12.2012, 22:35
QUOTE (Avalon @ 07.12.2012, 23:22)
Ta ftofi, edhe mos e rrit mendjen hic  smil3dbd4e5e7563a.gif  smil3dbd4e5e7563a.gif

Pse i ke ti problemet joserioze nuk te kam faj une  smil3dbd4d4e4c4f2.gif  smil3dbd4d4e4c4f2.gif

smil3dbd4e4c2e742.gif

Problemet e mija joserioze ti ftofin problemet e tua deshte apo nuk deshte ti. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.

Postim nga: nightelf 08.12.2012, 15:05
QUOTE (ßina @ 07.12.2012, 23:06)
smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ma turp duhet me i ardh tipit homoseksual i cili ne menyre direkte tallet me institucione fetare.

Kete lajm kur e lexova u cudita thash a edhe kjo mundet me ndodh, e qfare e keqe eshte te debatohet per kete dukuri qe eshte prezente edhe te muslimanet te cilet mundohen mu tregu te devotshem duke hap xhamija per kategori te tyre.  smil3dbd4e398ff7b.gif

Akush nuk ka gje kunder debatit, por ketu problemi eshte tjeter kund, nuk mundesh te jesh Musliman dhe Homoseksual njekohesisht! Kjo nuk eshte si puna e nacionalitetit qe nuk ndryshon kur lind shqiptar mbesish shqipetar cka do qe te ndodh, nuk mund ta ndryshojsh kete fakt. Religioni eshte tjeter pune!

Te qenurit Musliman eshte zgjedhje, nuk eshte detyrim! Gjithashtu te qenurit Musliman ka kushte, nuk je musliman pse ke linde ne Arabi, Egjipt, Tunezi, Shqiperi apo pse e ke Baben ose Nenen muslimane! Musliman quhesh kur e ke besimin e paster Islam!

Nje njeri qe i jepet Homoseksualizmit shkon kunderjt besimit te paster Islam! Kurani na meson se Homoseksualizmi shkon kunderjt natyrshmeris njerzore dhe se eshte reptesisht e ndaluar, kurse besimi ne Kuranin eshte kusht per te qenurit Musliman. Nje njeri qe nuk e beson Kuranin sipas definicionit nuk eshte Musliman. Si rrjedhoje ai nuk eshte Musliman.

Mbaroi puna, ska hapsire diskutimi, apo tolerimi, kjo eshte pune definicioni! I plotson kushtet je, nuk i plotson nuk je.

Une pajtohem se eshte fakt se ne vende ku ka Muslimane ka edhe Homoseksulae, por ne at moment kur nji njeri e mohon Kuranin (dhe pohon homoseksualitetin) ai heq dore nga Islami dhe nuk eshte me Musliman. Ju e permendi ate Musliman sikur me lind ai ne nje familje Islame dhe detyrimisht ai duhet te mbetet Musliman, jo ne asnji menyre cdo kush e ka lirin e tij, nuk i pelqen Islami mund te largohet!


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。

Postim nga: igli_st 08.12.2012, 16:54
QUOTE (nightelf @ 08.12.2012, 09:05)
Une pajtohem se eshte fakt se ne vende ku ka Muslimane ka edhe Homoseksulae, por ne at moment kur nji njeri e mohon Kuranin (dhe pohon homoseksualitetin) ai heq dore nga Islami dhe nuk eshte me Musliman. Ju e permendi ate Musliman sikur me lind ai ne nje familje Islame dhe detyrimisht ai duhet te mbetet Musliman, jo ne asnji menyre cdo kush e ka lirin e tij, nuk i pelqen Islami mund te largohet!


Po pse duan ta quajne veten keta dhe musliman dhe homoseksual.
Cila eshte arsyeja?
Keta nuk jane as musliman te thjeshte pasi keta duan edhe te shkojne ne xhami.

----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: extige_88 08.12.2012, 17:50
QUOTE (igli_st @ 08.12.2012, 17:54)
Po pse duan ta quajne veten keta dhe musliman dhe homoseksual.
Cila eshte arsyeja?
Keta nuk jane as musliman te thjeshte pasi keta duan edhe te shkojne ne xhami.

Igli, un kam degjuar kohet e fundit se ai i cili refuzon biblen e vertet, domethen origjinalin dhe nuk flas per kopjet apo doreshkrimet tjera te cilat jan ber koheve te fundit me ndryshime, flasim per origjinalin, ai i cili e mohon ate, ai nuk mund te konsiderohet edhe si musliman pasiqe Teurati Zeburi dhe Inxhili jane ne Kur'an, keshtuqe i bie automatikisht me mohu Kur'anin. Tani te kthehem tek tema, sa kam njohuri un edhe Krishterimi ateher nalon homoseksualitetin, mirepo ja qe ka disa persona te cilat edhe konstatohen krishter edhe jan homoseksual, hajduta, rrenca, dhe gjitha vetit negative i kan, ndersa ne anen tjeter krishterimi e ndalon kete gje. Dhe poqese dikush do te akuzonte nje te krishter i cili shpallet homoseksual dhe do te deshironte te hapte nje Kishe per homoseksual, si do te reagoje ti ? Me siguri do thoje qe ose nuk eshte i krishter, ose i paguar ose ku ta dij un. Eshte i njejti fakt edhe ketu, Ai ndoshta me goje shprehet musliman, mirepo ne islam, po refuzove fjalet e All-llahut, dmth kundershton Kur'anin, ateher automatikisht nuk je musliman, dhe Kur'ani e ndalon kete gje, ndersa ai vazhdon te deklarohet kinse eshte musliman. Shpresoj qe sadopak e kupton ku e kam qellimin .


Krishter - Ndalohet ne bibel / Mirepo ai deklarohet si homoseksual i krishter
Kur'an - Ndalohet / Mirepo ai deklarohet si musliman homoseksual.
----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..

Postim nga: nightelf 08.12.2012, 19:45
QUOTE (igli_st @ 08.12.2012, 17:54)
Po pse duan ta quajne veten keta dhe musliman dhe homoseksual.
Cila eshte arsyeja?
Keta nuk jane as musliman te thjeshte pasi keta duan edhe te shkojne ne xhami.

Mendimi im? Koruptimi i fese Islame, me cdo kusht mundohen ta ulin reputacionin e fese Islame, por kot e kane, ata te thash veten mund ta quajn si te duan, por ajo nuk dmth se je. Te japin nje drite sikur Islami lejon dicka te tille ose edhe ne te kunderten per ti quajt muslimanet te prapambetur pasi qe akoma ndalojn dicka te tille. Por Besimi Islam nuk ndryshon, ai qe ka qene ai do te mbetet!

Edhe une mund ta quaj veten Arkitekt, por nuk dmth qe jam! Ata nate e dite le ta quajn veten Muslimane, per derisa nuk i plotsojn te gjasht Kushtet e besimit, nuk jane!


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。

Postim nga: igli_st 08.12.2012, 21:05
QUOTE (nightelf @ 08.12.2012, 13:45)
Mendimi im? Koruptimi i fese Islame, me cdo kusht mundohen ta ulin reputacionin e fese Islame, por kot e kane, ata te thash veten mund ta quajn si te duan, por ajo nuk dmth se je. Te japin nje drite sikur Islami lejon dicka te tille ose edhe ne te kunderten per ti quajt muslimanet te prapambetur pasi qe akoma ndalojn dicka te tille. Por Besimi Islam nuk ndryshon, ai qe ka qene ai do te mbetet!

Edhe une mund ta quaj veten Arkitekt, por nuk dmth qe jam! Ata nate e dite le ta quajn veten Muslimane, per derisa nuk i plotsojn te gjasht Kushtet e besimit, nuk jane!

A eshte marre ndonjeri nga keta ne interviste,perse mendojne keshtu.
Ketu s'behet fjale per 1 person po per nje xhami dhe ka rrezik te hapen te tjera.
C'fare masa duhen marre kunder ketyre.[B]

----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: nightelf 08.12.2012, 21:39
QUOTE (igli_st @ 08.12.2012, 22:05)
A eshte marre ndonjeri nga keta ne interviste,perse mendojne keshtu.
Ketu s'behet fjale per 1 person po per nje xhami dhe ka rrezik te hapen te tjera.
C'fare masa duhen marre kunder ketyre.[B]

Ascfar masa nuk duhet mare, as nuk duhet ti pyesim pse, as intervistat e tyre nuk na duhen. Kur e bejne kete hap ata shum mire e dine dispozitat e Islamit per homoseksualitetin, prandej i bejne fshehtas smil3dbd4e398ff7b.gif

Ka rezik te hapen edhe tjera, por dispozitat e Islamit asnjiher sdo munden ti ndryshojne, as Kuranin, as Muslimanet, as Hadithet, as mendimet e dietareve! Ata me provokimet e tyre cdo her do ta dine, mund te jen cka te duan, por Musliman asnjiher perderisa nuk heqin dore prej Homoseksualitetit.


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。

Postim nga: nightelf 08.12.2012, 21:42
QUOTE (igli_st @ 08.12.2012, 22:05)
A eshte marre ndonjeri nga keta ne interviste,perse mendojne keshtu.
Ketu s'behet fjale per 1 person po per nje xhami dhe ka rrezik te hapen te tjera.
C'fare masa duhen marre kunder ketyre.

Smund te quhet nje objekt xhami ku perhapen dispozita Joislame smil3dbd4e398ff7b.gif Ne xhami shkojn Muslimanet, kjo eshte njelloj si me shkuar budistet apo krishteret apo ateistet (ose kushdo me qen) te bejne nje objekt e ta quajn xhami, kjo nuk dmth se ka te bje mevrte me xhami.

----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。

Postim nga: ßina 08.12.2012, 22:20
Pasi u tregu qe ky gjest i kti tipi homoseksual eshte tallje me hapje te xhamis per homoseksual me duket e drejte qe te mbyllet.

Nese dikush e ka marr provokim hapjen e kesaj teme b esoni qe nuk ka qene ky qellim.

Kaloni sa me mire kudo qe jeni. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.

2006 © Studentet.info (http://www.studentet.info)