Studentet.info
Kliko kėtu pėr ta lexuar temėn
Forumi Studentor > Shtypi i Ditės > Serbėt, turqit dhe maqedonasit, popujt mė pak


Postim nga: igli_st 13.11.2013, 14:17
Amerikanėt i kanė quajtur serbėt, turqit dhe maqedonasit, si popujt mė jo inteligjentė

Kėto rezultate kanė dalė nga njė anketė e psikologėve amerikanė nė internet. Anketa ėshtė realizuar nė internet nė 190 shtete tė botės nė periudhėn kohore janar-nėntor tė kėtij viti. Sipas kėsaj ankete nė 10 kombet mė jo inteligjent janė edhe ēekėt, polakėt, bullgarėt, kenijanėt , hungarezėt edhe ata tė Zelandės sė Re.

Ndėrsa 10-tė shtetet mė tė menēur janė Zvicra, Franca, SHBA-tė, Norvegjia, Britania e Madhe.

Psikologėt amerikan kanė thėnė se kjo anketė ėshtė ende jozyrtare, dhe ka pėr qėllim zhvillimin e arsimit dhe inteligjencės nė erėn e teknologjisė dhe internetit.

/Shekulli Online/ E.L./

----------------------------------------
Ατλαντίδα

2006 © Studentet.info (http://www.studentet.info)