Studentet.info
Kliko kėtu pėr ta lexuar temėn
Forumi Studentor > Albumi fotografik > Fotot qė duken si piktura


Postim nga: Dredheza 19.12.2011, 20:56
Alexa Meade ėshtė njė artiste qė jeton dhe punon nė Uashington. Punimet e saj janė foto qė duken si piktura falė teknikės sė saj tė veēantė.

“Nė vend qė tė pikturoj nė dy dimensione, unė pikturoj direkt subjektin dhe del njė foto e bukur 3D”, thekson Meade.

Vullnetarėt kalojnė disa orė tė mėrzitshme deri sa tė pikturohen nga artistja, por rezultatet janė vėrtet tė mrekullueshme.

Ja disa nga punimet e saj:

User posted image

User posted image

User posted image

----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere

Postim nga: Dredheza 19.12.2011, 20:59
User posted image

User posted image

User posted image

----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere

Postim nga: Dredheza 19.12.2011, 21:00
User posted image

User posted image

User posted image

----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere

Postim nga: Dredheza 19.12.2011, 21:01
User posted image

User posted image----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere

Postim nga: Dredheza 19.12.2011, 21:01
User posted image

User posted image

----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere

Postim nga: Dredheza 19.12.2011, 21:02
User posted image

User posted image----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere

Postim nga: Dredheza 19.12.2011, 21:03


User posted image

User posted image

----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere

Postim nga: Dredheza 19.12.2011, 21:04
User posted image

User posted image

----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere

Postim nga: Dredheza 19.12.2011, 21:05
User posted image

User posted image----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere

Postim nga: Dredheza 19.12.2011, 21:05
User posted image

User posted image

----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere

Postim nga: Dredheza 19.12.2011, 21:07

User posted image

User posted image

----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere

Postim nga: Happy_Soldier 19.12.2011, 21:07
Vertet interesante.

Fotografia asht dicka teper interesante, por teknologjia eshte e shtrenjte dhe kerkon kohe. E derisa te ne nuk vleresohet ateher vari lesht i thune ksaj pune. Kur nje gazete si gazeta Express ne Kosove nuk e ka nje fotograf profesional dhe ne vend te nje fotoje direkte, ajo ben print screen te ekranit dhe vendos takimin e Hashimit me Merkelin ne ket forme si lajm, ateher ca me thene me teper per tek ne.

Ndryshe, talenti dhe idete e fotografes qenkan teper fantastike.

----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....

Postim nga: Dredheza 19.12.2011, 21:07
User posted image

User posted image

----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere

Postim nga: Dredheza 19.12.2011, 21:09
User posted image

User posted image

User posted image

----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere

Postim nga: Dredheza 19.12.2011, 21:09
User posted image

User posted image

----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere

Postim nga: Dredheza 19.12.2011, 21:12
Me shume fotografi mund t'i gjeni http://www.flickr.com/photos/alexameade/6339613368/in/photostream

----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere

Postim nga: Dredheza 19.12.2011, 21:15
QUOTE (Happy_Soldier @ 19.12.2011, 21:07)
Vertet interesante.

Fotografia asht dicka teper interesante, por teknologjia eshte e shtrenjte dhe kerkon kohe. E derisa te ne nuk vleresohet ateher vari lesht i thune ksaj pune. Kur nje gazete si gazeta Express ne Kosove nuk e ka nje fotograf profesional dhe ne vend te nje fotoje direkte, ajo ben print screen te ekranit dhe vendos takimin e Hashimit me Merkelin ne ket forme si lajm, ateher ca me thene me teper per tek ne.

Ndryshe, talenti dhe idete e fotografes qenkan teper fantastike.

Per fat te keq te jesh fotograf ne Shqiperi dhe trojet shqiptare nuk konsiderohet si profesion, te njejten konsiderate i japin edhe shume profesioneve te tjera qe lidhen me artin.

----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere

Postim nga: Happy_Soldier 19.12.2011, 21:19
QUOTE (Dredheza @ 19.12.2011, 22:15)
Per fat te keq te jesh fotograf ne Shqiperi dhe trojet shqiptare nuk konsiderohet si profesion, te njejten konsiderate i japin edhe shume profesioneve te tjera qe lidhen me artin.

Merem me foto si hobi dhe mendoj te merem seriozisht dhe si profesion alternativ, por ja qe s'di sa ja vlen shkaku se nuk vleresohet. Besoj andej nga ju vleresohet pak me shume, kurse kendej le per te deshiruar. Por, fotot ishin te hatashme dhe idete e fotografes njashtu. Gjithsesi pamar parasysh situates un vazhdoj te merem me foto si hobi e mbase dhe do bej noj kurs Online.

----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....

Postim nga: Anika 20.12.2011, 19:20
Jam pa fjalė me tė vėrtetė shumė tė bukura qenkan, e sidomos mė pėlqen ideja.

----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).

Postim nga: packs 20.12.2011, 19:45
Impresoinuese dhe pauerfulle. smil3dbd4daabd491.gif
Teper me pelqeu ideja.


Sa i perket kritikes se Happyt per gazetat ne Kosove ka edhe gazeta sic eshte prestigjiozia Koha Ditore qe i ka 10 fotografe ama ka edhe gazeta qe nuk ia vnojne shume veshin kesaj pune pasiqe ne kete vit mediat ne Kosove kane pase shume veshtiresi financiare andaj ma merr mendja qe kjo ka qene nje arsye.

Nuk po kam kohe me u marre me fotografi si dikur dhe kjo gje po me dhemb shume. smil4a8acea04e4b2.gif

----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P

Postim nga: Dredheza 21.12.2011, 18:56
QUOTE (Happy_Soldier @ 19.12.2011, 21:19)
Merem me foto si hobi dhe mendoj te merem seriozisht dhe si profesion alternativ, por ja qe s'di sa ja vlen shkaku se nuk vleresohet. Besoj andej nga ju vleresohet pak me shume, kurse kendej le per te deshiruar. Por, fotot ishin te hatashme dhe idete e fotografes njashtu. Gjithsesi pamar parasysh situates un vazhdoj te merem me foto si hobi e mbase dhe do bej noj kurs Online.

Ne fakt kohet e fundit po marrin shume prestigj fotografet profesionist ne Shqiperi, sidomos nga hapja e nje numri te madh revistash (nder tyre dhe revista mode ose revista per evenimente gala dhe martesore). Nje numer gjithnje e me i madh njerezit preferojne qe momentet e rendesishme te jetes t'i japin nje natyre te perjetshme duket kontraktuar fotografe profesioniste. Kam pare disa punime te disa prej tyre dhe jane me te vertet te mahnitshme.

----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere

2006 © Studentet.info (http://www.studentet.info)