Studentet.info
Kliko kėtu pėr ta lexuar temėn
Forumi Studentor > Forumi muzikor > Rita po vjen, Rita po vjen


Postim nga: packs 27.10.2012, 22:27
Rita Ora ka publikuar videoklipin e xhiruar ne Prishtine.

4 minuta e pak sekonda, ni videoklip qe ka preke shume pjese te Prishtines.

Prej ni qikes qe kurgja nuk na ka borxh kete te mire, klipi me Prishtinen e cka eshte ma e mira me flamurin e Republikes se Kosoves, do nihet e shihet neper MTV-ja.

Ma llokum ma nuk ban nana. I detyrohemi me falenderu teper.

Se kam ni asnihere naj kengetar shqiptar qe i ka uru kesaj qikes per sukseset. Kengetaret qe fryhen per s'tepri bile edhe aso qe pritojne me fole shqip e me kallxu prejardhjen.

Kjo qika po na ban reklame ma shume se vet reklamat milioneshe qe i kemi pagu neper CNN e dreq.

Faleminderit Ritė.

http://www.youtube.com/watch?v=aW0jok5Skkk&feature=share


p.s. Po bahna si kullerat e Prishtines:

f*ck HATERS smil3dbd4daabd491.gif

----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P

Postim nga: Pinnes 27.10.2012, 23:16
sa shum krenoheni me flamurin e Kosoves papapa
kur Rrugova prezentoi flamurin e ri te Ks , shqiponjen dykrenareshe ,flamurin Dardan, njerzit e dogjen , e kru u prezentua ky flamuri me ylla ylla askush nuk reagoi,
si duket plani i te huajve per te formu komb tjeter nga ai shqiptar ate kosovar po mirepritet nga popullata vendase.

Sa per Riten kukullen e re te Iluminatit , i deshiroj suksese te metutjeshme ne kariere.

Postim nga: Zedka 28.10.2012, 10:21
Rita urime vertete je e mrekullushme.me kujtohet me heret kur u hap ni teme per Riten ketu ne forum sa sharjet u ben Kush esht kjo?cfar ka ber ? pse te flasim per te etj etj plot blla blla e tani kjo ka arrit kulmin e suksesit aqe me shum me kengen e fundit dhe klipin.

----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!

Postim nga: packs 28.10.2012, 11:39
QUOTE (Pinnes @ 28.10.2012, 00:16)
sa shum krenoheni me flamurin e Kosoves papapa
kur Rrugova prezentoi flamurin e ri te Ks , shqiponjen dykrenareshe ,flamurin Dardan, njerzit e dogjen , e kru u prezentua ky flamuri me ylla ylla askush nuk reagoi,
si duket plani i te huajve per te formu komb tjeter nga ai shqiptar ate kosovar po mirepritet nga popullata vendase.

Sa per Riten kukullen e re te Iluminatit , i deshiroj suksese te metutjeshme ne kariere.

Unikkatili thote:

Une kit sen e kom dite
dosti jem e kom prite
se shqiptari s'ka qef tjeter kush me arrite. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gifHajde leni prrallat e flamurit. Hajde ZHVILLOHEMI pak se a pe shihni qysh jena mete si qyqe shkaku i qetyne prrallave.Rita iluminati. Hahahahahhahahha

----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P

Postim nga: packs 28.10.2012, 11:44
P.S. Edhe harrova me thane qe qata qe e bajne simbolin e shqiponjes a m*t kane hanger a ca?

Harrova qe shqiponja nuk eshte simbol i shqiptareve po iluminati+kombit kosovar. smil3dbd4dbc14f3f.gif


Se kam dashte ne fillim Riten, s'me ka pelqy, po tuj e pa sa qike per toke eshte pe du ekstrem. Ate nate kur e ka ba klipin ne Pr, kena dale qaty te Newborni krejt, krejtve ju ka fole, ju ofrojke.

Thash qe do do me mbrri kete fame, e mohojne qe dine shqip bile sic ishte rasti me Bleona Qerratane.

----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P

Postim nga: Pinnes 28.10.2012, 15:52
haha e thash kote sepse bashkepunon me Jay-z ndersa ai eshte i njohur me per kete pune , kukulla e Jay-Z dmth kukulla e Iluminatit , Rita OrA vec kopjon ,don mu tregu cool

, ne religjion (sflas vetem per Islam) muzika eshte menyr e dreqit per tdergu mesazhe , edhe per tu adhuru kengtari edhe dreqi me kete - A vetem Zoti duhet te adhuroet

Satanizmi dmth adhurim i vetes , ti je mbret , ti je gjithcka , ti je Zot ,

https://www.youtube.com/watch?v=Wd7eBI5C2e0


Postim nga: Pinnes 28.10.2012, 15:55
Shoku me i ngushte i Jay - Z Lebron James


https://www.youtube.com/watch?v=wt8gyG9_T_g&feature=related

Postim nga: cesc 28.10.2012, 16:35
Faleminderit Rita!
S'ta kam pas qejfin kur dole n'fillim, po m'dukeshe sikur do me ja zan vendin Rihannas, amo tash po t'du.

QUOTE
Satanizmi dmth adhurim i vetes , ti je mbret , ti je gjithcka , ti je Zot ,


Yeap, I'm everything! smil3dbd4daabd491.gif
Btw, i du edhe King Jamesin edhe Jay-zin. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

----------------------------------------
GUNNER ' for life...

Being normal is just crazy

Postim nga: Hera 28.10.2012, 21:09
Kenga po me pelqen, nuk di nese jam falenderuese apo jo pse Rita e promovon apo se promovon Kosoven ne fakt Prishtinen, drejt drejt, me tregu as qe po m'a nin?!
Jashtzakonisht me vjen mire qe eshte shqiptare dhe qe po prek majat e karrieres se saj.
Rita do te duhej ti jesh falenderuse UK, se sa per Kosove e shqiptar e shqiptari kahere kishe qene duke u sille posht e lart duke shikuar horizonitn pa kufi dhe veten tende te kufizuar nga budallenje ne te majt e te djathet, qe as vete nuk dine te shkon para dhe as ty nuk te lejon vec per inati!

Kur t'mesohet ky popull te vleresoj tjetrin per vlerat e tije-saj, atehere ka gjasa te ecim para dhe te mos gezohemi kur nje individ bene dicka per nje komb-popull te tere.

Habitem me njerezit kur thone duhet ti falenderohemi Rites se po promovon Prishtinen e ato e keto, o njerez Rita po e promovon veten dhe prejardhjen e saj, ndersa Kosova si shtet do duhej ta promovonte veten. Mos t'mendoj dikush se ka me u zhvillu turizmi ne Ks pse ka qene Rita dhe e ka promovu vidon ne MTV, kush vjen me vizitu barin e thate apo ato kalldremet e prishura qe ta shpojne gomen e vetures ose ta thejn taken e kepuces ose ti prishin patikat-kepucat firmato hihi...eh ''popull bre popull'' sa te djallezuar dhe te pa djallezuar qe jeni ne te njeten kohe... dsfhweuifhewruifhuergfuergvlkedjgeruiogreoigvnfnvjvfn kot fare.
Sidoqofte... nje dite ne nje kohe tjeter !!!

Postim nga: Pinnes 28.10.2012, 21:59
Cka e ka problemin kjo Hera :me shqiptaret smil3dbd4d4e4c4f2.gif

1 ose eshte nacionalitet tjeter
2 eshte kombinim
3 ka mar veten inat

Hera nese ste pelqejn shiptaret sje e detyruar te jetosh me shqiptar , sna duesh !

Postim nga: forumi28 29.10.2012, 08:16
Nese kjo nuk ia arrite ta fusi Kosoven n'NATO,atehere s'di kush dreqi tjeter mund ta bene kete!


Postim nga: ßina 29.10.2012, 10:07
Duke u nis prej faktit qe po ka "VIP-a" shqiptare qe mundohen me arrit "fame boterore" duke u "shitur si jo shqiptar" qe keta tipa te bejne me vjell (p,sh. Bleona me kllapen e saj), pse mos te krenohemi me nje Rite qe me kete fame e tregon veten kaq te thjeshte edhe plus nuk e harron faktin qe eshte shqiptare po krenohet me kete.

SUKSESE Rite ty dhe te gjithe shqiptareve qe na bejne te krenohemi me suksese te arritura. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.

Postim nga: ArIaNiTii 29.10.2012, 10:42
QUOTE (forumi28 @ 29.10.2012, 09:16)
Nese kjo nuk ia arrite ta fusi Kosoven n'NATO,atehere s'di kush dreqi tjeter mund ta bene kete!

smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

Postim nga: Hera 29.10.2012, 15:43
QUOTE (Pinnes @ 28.10.2012, 15:59)
Cka e ka problemin kjo Hera  :me shqiptaret  smil3dbd4d4e4c4f2.gif

1 ose eshte nacionalitet tjeter
2 eshte kombinim
3 ka mar veten inat

Hera nese ste pelqejn shiptaret sje e detyruar te jetosh me shqiptar , sna duesh !

smil3dbd4d4e4c4f2.gif Pegjigjeja nen "zh" eshte e sakt per dy arsye se shqiptaret deri ne fund nuk kane durim me i kundru gjerat, prandaj nuk arrijne te kuptojne asnjehre asnje gje ashtu sic duhet, dhe arsye e dyte: se tek popujt apo kombet tjera kjo shkronja nuk ekziston smil3dbd4e5e7563a.gif

Si nuk i duhem ore, kush do kritikoj shqiptaret pastaj nga brenda se prej jasht ashtu keshtu pak "fetyre" na ka mbet smil3dbd4dbc14f3f.gif

P.s, ajo forrja me Iluminat ishte shaum e fort a smil3dbd4dbc14f3f.gif Njerezit me fantazi te zhvilluar ne cdo rast jane fanny smil3dbd4daabd491.gif

Postim nga: Pinnes 29.10.2012, 17:22
QUOTE (Hera @ 29.10.2012, 09:43)
smil3dbd4d4e4c4f2.gif Pegjigjeja nen "zh" eshte e sakt per dy arsye se shqiptaret deri ne fund nuk kane durim me i kundru gjerat, prandaj nuk arrijne te kuptojne asnjehre asnje gje ashtu sic duhet, dhe arsye e dyte: se tek popujt apo kombet tjera kjo shkronja nuk ekziston smil3dbd4e5e7563a.gif

Si nuk i duhem ore, kush do kritikoj shqiptaret pastaj nga brenda se prej jasht ashtu keshtu pak "fetyre" na ka mbet smil3dbd4dbc14f3f.gif

P.s, ajo forrja me Iluminat ishte shaum e fort a smil3dbd4dbc14f3f.gif Njerezit me fantazi te zhvilluar ne cdo rast jane fanny smil3dbd4daabd491.gif

Ndoshta ti nuk arin me kuptu asnje gje deri nfund si duhet , perse i fut gjith shqipet me nje grup , po harova ti sje shqipe ups

2. Nga brenda sje tu kritiku , po nga interneti , i jep vemendje vetes duke u bere perjashtim , princesh forumi don tboesh , edhe un mundem te futem nforum shkijesh edhe ti kritikoj me emrin pance , sdmth asgje , ec na kritiko ne ftyre masi je aq azgane hah !

edhe 3 , disa besojn ,disa nuk besojn , as ti smundesh mem bind mue pse mos tbesoj ,as une smundem me tbind ty pse tbesosh , quaje Zotin edhe dreqin fantazi tzhvillume , eshte e drejta yte , veq kur tet vjen vdekja ateher do ta kuptosh tverteten ,a ka Zot a ska . smundesh ndryshe mu bind
Po nje gje eshte e vertet , se ajo piramida qe e bejn me shenje kta kengetaret , nuk eshte ndertu nga njerzit , sepse njerzit ende smunden me ndertu ashtu piramida , e jo me para mijera vitesh , ndersa me e cuditmshja eshte se tash eshte ardhe ne konstatim se piramidat jan ndertu nga maja , e jo nga themelet , qe eshte apsurde , smundena as me imagjinu si e me cfar teknologjie.
Per ndryshe sipas fese , Zoti e denon shum faraonin , edhe ka inat personal me te.

E tash disa njeres si puna jote smendojn fare , se lodhin trunin , veq jetojn, ska Zot ska fe , trala lala la do knaqem , disa njerez mendojn se jashtoksoret i kan ndertu piramidat , edhe se Zoterat e miteve tndryshme jan jashtoksor , tcilet kan ardh prej kohe ne kohe , e disat si un besojn se dreqerit i kan ndertu , prandaj edhe Zoti e denon aq fort faraonin.
Ndertime te ndryshme tpalogjikshme ke ne tere boten , te majet , inket etj
Ma te cuditshme jane shkrimet per Aleksandrin e Madh , kur sulmon qytetin e Veneties , observatoret e te dyja aneve tkonfliktit kan shkruar se disa objekte jan paraqit ne qiell , njeri nga objektet ka kris me nje arme drite , ka shkateru murin edhe trupat e Aleksandrit jan fut ne qytet , Aleksandri ka taku kshu objekte metalike fluturuese 2 her , dhe per te dy heret eshte shkuar qe ne ate kohe

ti kthehemi prap piramides ...
per ndryshe shenjen e piramides e ke te dolari amerikan me nje sy mbi , qe krishteret kan version tjeter e muslimant tjeter per ate sy , e ke ne cdo film edhe e ke ne spotet e muzikes ,
ose tallen ose ka dicka , eshte mister.

Lexo me teper , informohu , lehte eshte mos besosh ne asgje.

Postim nga: FLAMUR_07 29.10.2012, 18:22
http://www.youtube.com/watch?v=SzP5tQDQzXY

RITA ORA ( Sahatxhiu)
Nje gje me ra ne sy ne video u treguan 2 xhamija por nuk e pash katedralen e asnje kishe serbe
Rita Ora ka karizem dhe eshte e thjesht , videon ka mundur ta ben kudo ne bote ,por ja ka zgjedhe kosoven, Rita eshte ashtu si e ka edukuar familja
nje gje shpresoj se nuk do te martohet me ndonje zezak e te jep shembuj vajzave ne perendim

----------------------------------------
PEOPLE GET THE GOVERNMENT THEY DESERVE

Postim nga: alb_te 29.10.2012, 18:24
kush ehst kjo rita.pp

Postim nga: alboholic 29.10.2012, 18:35
QUOTE (packs @ 28.10.2012, 12:39)
Unikkatili thote:

Une kit sen e kom dite
dosti jem e kom prite
se shqiptari s'ka qef tjeter kush me arrite. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif
smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif

No comment----------------------------------------
Alboholic 4 ever
41° 10′ 39″ N, 20° 40′ 44″ E

Postim nga: Hera 29.10.2012, 19:00
QUOTE (Pinnes @ 29.10.2012, 11:22)
Ndoshta ti nuk arin me kuptu asnje gje deri nfund si duhet , perse i fut gjith shqipet me nje grup , po harova ti sje shqipe ups

2. Nga brenda sje tu kritiku , po nga interneti , i jep vemendje vetes duke u bere perjashtim , princesh forumi don tboesh , edhe un mundem te futem nforum shkijesh edhe ti kritikoj me emrin pance , sdmth asgje , ec na kritiko ne ftyre masi je aq azgane hah !

edhe 3 , disa besojn ,disa nuk besojn , as ti smundesh mem bind mue pse mos tbesoj ,as une smundem me tbind ty pse tbesosh , quaje Zotin edhe dreqin fantazi tzhvillume , eshte e drejta yte , veq kur tet vjen vdekja ateher do ta kuptosh tverteten ,a ka Zot a ska . smundesh ndryshe mu bind
Po nje gje eshte e vertet , se ajo piramida qe e bejn me shenje kta kengetaret , nuk eshte ndertu nga njerzit , sepse njerzit ende smunden me ndertu ashtu piramida , e jo me para mijera vitesh , ndersa me e cuditmshja eshte se tash eshte ardhe ne konstatim se piramidat jan ndertu nga maja , e jo nga themelet , qe eshte apsurde , smundena as me imagjinu si e me cfar teknologjie.
Per ndryshe sipas fese , Zoti e denon shum faraonin , edhe ka inat personal me te.

E tash disa njeres si puna jote smendojn fare , se lodhin trunin , veq jetojn, ska Zot ska fe , trala lala la do knaqem , disa njerez mendojn se jashtoksoret i kan ndertu piramidat , edhe se Zoterat e miteve tndryshme jan jashtoksor , tcilet kan ardh prej kohe ne kohe , e disat si un besojn se dreqerit i kan ndertu , prandaj edhe Zoti e denon aq fort faraonin.
Ndertime te ndryshme tpalogjikshme ke ne tere boten , te majet , inket etj
Ma te cuditshme jane shkrimet per Aleksandrin e Madh , kur sulmon qytetin e Veneties , observatoret e te dyja aneve tkonfliktit kan shkruar se disa objekte jan paraqit ne qiell , njeri nga objektet ka kris me nje arme drite , ka shkateru murin edhe trupat e Aleksandrit jan fut ne qytet , Aleksandri ka taku kshu objekte metalike fluturuese 2 her , dhe per te dy heret eshte shkuar qe ne ate kohe

ti kthehemi prap piramides ...
per ndryshe shenjen e piramides e ke te dolari amerikan me nje sy mbi , qe krishteret kan version tjeter e muslimant tjeter per ate sy , e ke ne cdo film edhe e ke ne spotet e muzikes ,
ose tallen ose ka dicka , eshte mister.

Lexo me teper , informohu , lehte eshte mos besosh ne asgje.

Shih ky tu lexu "literature" qe edhe krimbave ju ka ardh gerdi prandaj se kane golltitur(honger dot) dot! Ne anen tjeter po mundem mi paramendu krimbat tu bo gokkk ... jon ngi be vlla s'kan pas faji a besohet ne teori te tilla fantastiko-''shkencore'':-D

Haahaahaaaa... smil3dbd4dbc14f3f.gif

Postim nga: Pinnes 29.10.2012, 19:11
heu bre non sa budalle qe qenke , po ti ke inat personal me mue , prandaj sillesh kshu si budallic

po une nuk te thash te besosh ne asnje teori fantastiko shkencore

veq te thash fakte : piramidat skan mund te ndertohen para mijera vitesh thjesht me njerez, sepse pa teknologji sesht e mundur , shkenctaret kan ardh ne ate konstatim , JO UN

shkrimet per Aleksandrin e Madh jan te verteta, hulumto ,lexo ,ikre

te thash se disa njerez besojn kshu, , disa ashtu ,ndersa une nuk besoj ne teorit fantastiko shkencore ,e ppotencova se besoj ne Zot edhe ne krijesat e tij

me ste replikoj se sdin tlexosh , ti je arogant si person, din vetem tflasish e jo te ndegjosh , po une e kam fajin qe i replikova ni tipi arogant si ti , tung

Postim nga: Hera 29.10.2012, 19:33
QUOTE (Pinnes @ 29.10.2012, 13:11)
heu bre non sa budalle qe qenke , po ti ke inat personal me mue ,

Prap me konspiracion.

Nuk kam as iden ma te vogel se kush je, prandaj dikend qe nuk e njehe s'le si te kesh inate personale me te.
Une nuk besoj ne teori te tilla konspirative, sepse nuk jane fakt thjeshte jane intrepretime te nje fakti ose gjendje nga nje aspekt tjeter; dhe mendoj qe kryesisht budallenjet i hane keto teori si fakt qe nuk ka antiteze. Priamida, Iluminati, populli i zgjedhur e blla..blla..blla. ..
Te gjithe njerezit lindin, jetojne dhe vdesin ky eshte i vetmi fakt. Te dhenat tjera jane qe te gjitha te diskutueshme, jane ide, besime ose gjera te tilla..!

P.s. me budallenje shpeshere eshte mire t'ju pershtatesh ashtu sic bera une me ty, jo per gje tejter po te mos te ndihen inferior se mos bejne vete vrasje ose dicka te tille cn cn smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Postim nga: Pinnes 29.10.2012, 19:46
QUOTE (Hera @ 29.10.2012, 13:33)

Une nuk besoj ne teori te tilla konspirative, sepse nuk jane fakt

Se di pse ama do te replikoj edhe njeher

MOs te thash te besosh helbet :D , mos te thash qe jan fakt , une shkrova vetem ate qe eshte realitet , edhe vura nje pikpytje ne fund ,thash ndoshta jan kot shenjat ndoshta fshihet dicka ,nuk erdha ne konkluzion se fshihet kjo kjo kjo

edhe gjerat tjera qe i thash jan shekncore ,gjera te njohura , qe sjan konspiracione , po jan fakte

ti i kritikon shqiptaret shpesh her ,a ti nfakt je tipik shiptar agresiv edhe arogant , shqiptaret si ti ( qe ti i kritikon) dine vetem te ndegjon me qellimin te gjejn pika te dobta (ne rastin tend lexojn) dhe te gjejn menyra se si te ofendojn edhe te tregoen te mencur vet .
Dmth nuk dine debat , dine vetem - a ky i mare , jaja cthot , ja kta shqiptar i kritikon ti ,edhe kshu je ti , e vertetove me 100% saktesi.

edhe njeher ,une thash ndoshta kshu e ndoshta ashtu ,sthash asgje ,thash se besoj ne Zot , e ktu f off :D , se gjith bota beson ,nje numer i vogel si ti sbesojn.

Postim nga: Hera 29.10.2012, 19:54
QUOTE (Pinnes @ 29.10.2012, 13:46)
Se di pse ama do te replikoj edhe njeher

MOs te thash te besosh helbet :D , mos te thash qe jan fakt , une shkrova vetem ate qe eshte realitet , edhe vura nje pikpytje ne fund ,thash ndoshta jan kot shenjat ndoshta fshihet dicka ,nuk erdha ne konkluzion se fshihet kjo kjo kjo

edhe gjerat tjera qe i thash jan shekncore ,gjera te njohura , qe sjan konspiracione , po jan fakte

ti i kritikon shqiptaret shpesh her ,a ti nfakt je tipik shiptar agresiv edhe arogant , shqiptaret si ti ( qe ti i kritikon) dine vetem te ndegjon me qellimin te gjejn pika te dobta (ne rastin tend lexojn) dhe te gjejn menyra se si te ofendojn edhe te tregoen te mencur vet .
Dmth nuk dine debat , dine vetem - a ky i mare , jaja cthot , ja kta shqiptar i kritikon ti ,edhe kshu je ti , e vertetove me 100% saktesi.

edhe njeher ,une thash ndoshta kshu e ndoshta ashtu ,sthash asgje ,thash se besoj ne Zot , e ktu f off :D , se gjith bota beson ,nje numer i vogel si ti sbesojn.

Pse po bjen ne kundershtim me veten? Je shqiptare, nuk je shqiptare, ti je keshtu e je ashtu..shiko titullin e temes pak ... e shehe qe nuk eshte "Hera" titulli por "Rita po vjen, po vjen " smil3dbd4dbc14f3f.gif

Postim nga: EZEL 29.10.2012, 20:00
Proud To Be Albanian

----------------------------------------
Ezel’i hayatta tutan tek şey bu. Soğuk ve acı bir intikam.

Postim nga: packs 29.10.2012, 20:16
Hello popullate civile e pa armatosur.

I lexova me andje krejt komentet e juaja edhe me andje po jau kthej do sene.


1. Rita eshte katolike, sa per dijenine tuaj. Shpresoj qe nuk ju pengon ky send. Sa mire qe ne klip doket kisha edhe xhamia, shpresoj qe nuk ju pengon ky send.

2. Klipi i Rites, bash, klipi i Rites, ka efekt ma shume se krejt promovimet qe ja kemi ba Kosoves deri tash. Ata qe nisen me ardhe ne baze te ketij klipi, mujne me hulumtu pak ne internet, edhe e dijne qe nuk jane tuj ardhe ne Shan Elize po ne Prishtine.

Normal nuk kane me pa naj mrekulli te botes, ama Prishtinen thjesht. S'ka ketu tjera filozofi, pipell te dashtun qe shpesh po ja huqni total.

3. Iluminati, killuminati, funnynati. Bullshit.

Me nise ashtu krejt jemi iluminati. Pahiri o daj e bajme qat trekandshin, pahiri e bajme shok Jay Z ni dite, e na iluminati.

Suficit pallavrash plako, suficit gjithandej.
Mos me shtini me keshe.

----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P

Postim nga: packs 29.10.2012, 20:22
QUOTE (alboholic @ 29.10.2012, 19:35)
smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif

No comment

Vec per mu edhe per ty.

+18

http://www.youtube.com/watch?v=iXmiHLnDE5c

Legjenda e repit shqip, e teksteve rep shqip.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P

Postim nga: packs 29.10.2012, 21:02
QUOTE (Hera @ 28.10.2012, 22:09)


Habitem me njerezit kur thone duhet ti falenderohemi Rites se po promovon Prishtinen e ato e keto, o njerez Rita po e promovon veten dhe prejardhjen e saj, ndersa Kosova si shtet do duhej ta promovonte veten.

Fort ke tuj me pelqy ajo qe ke shkru mos ta kishe prishe ne fund me kete tregimin tand qe nuk ke haber per reklamen, imazhin, marketingun.

Nejse, nuk eshte dicka qe domosdoshmerisht duhet me dite. smil4a8acf686328f.gif

----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P

Postim nga: Trishtimi 29.10.2012, 21:03
User posted image

----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...

Postim nga: packs 29.10.2012, 21:10
QUOTE (Trishtimi @ 29.10.2012, 22:03)
User posted image

http://www.youtube.com/watch?v=aW0jok5Skkk


Republiken e Kosoves, kerkush se ka prezantu ma mire se Rita. Shkarravitnu sa t'doni, plasni. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P

Postim nga: Trishtimi 29.10.2012, 21:17
QUOTE (packs @ 29.10.2012, 22:10)
http://www.youtube.com/watch?v=aW0jok5Skkk


Republiken e Kosoves, kerkush se ka prezantu ma mire se Rita. Shkarravitnu sa t'doni, plasni. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Jo moj jo s`kam shka mu shkarravit un krejt cka po du me then esht qe te pakten njerin krah ta kish pas Kuq e Zi sepse Ngjyra e kuqe shum i ngjannnnnnnnnnnnn o esht e veqant.......... smil3dbd4e5e7563a.gif

----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...

Postim nga: packs 29.10.2012, 21:24
QUOTE (Trishtimi @ 29.10.2012, 22:17)
Jo moj jo s`kam shka mu shkarravit un krejt cka po du me then esht qe te pakten njerin krah ta kish pas Kuq e Zi sepse Ngjyra e kuqe shum i ngjannnnnnnnnnnnn o esht e veqant.......... smil3dbd4e5e7563a.gif

Ooo bre kuku, ooooooooo kuku bre kur t'me pezmaton lukthi ni dite mazi vec nje e kam smil3dbd4daabd491.gif


CKA PO DONI JU MA SHUME SE SIMBOLI I SHQIPONJES QITU?

CKA PO DONI MA SHUME SE KISHEN EDHE XHAMINE?Qito jane simbole te shqiptareve kur i perdore BASHKE. Apo tash doni me kallxu te Rita ketu me u ba hore qe s'keni lidhje me historine e shqiptareve.

Po plasni, po plasni. Ishalla pshtoni vec.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P

Postim nga: Trishtimi 29.10.2012, 21:25
QUOTE (packs @ 29.10.2012, 22:24)
Ooo bre kuku, ooooooooo kuku bre kur t'me pezmaton lukthi ni dite mazi vec nje e kam smil3dbd4daabd491.gif


CKA PO DONI JU MA SHUME SE SIMBOLI I SHQIPONJES QITU?

CKA PO DONI MA SHUME SE KISHEN EDHE XHAMINE?Qito jane simbole te shqiptareve kur i perdore BASHKE. Apo tash doni me kallxu te Rita ketu me u ba hore qe s'keni lidhje me historine e shqiptareve.

Po plasni, po plasni. Ishalla pshtoni vec.

Po de po shqiptar jan Koktel se keq ti jo mir e ke pas disa vitesh s`ka me pas shans me i permbledh gjitha simbolet mbrenda nje klipi 4 minutesh .

----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...

Postim nga: Hera 29.10.2012, 21:27
QUOTE (packs @ 29.10.2012, 15:02)
Fort ke tuj me pelqy ajo qe ke shkru mos ta kishe prishe ne fund me kete tregimin tand qe nuk ke haber per reklamen, imazhin, marketingun.

Nejse, nuk eshte dicka qe domosdoshmerisht duhet me dite. smil4a8acf686328f.gif

Ha ha ha.. Packs, asnjehere nuk kemi pas probleme per imazhin e shqiptareve me individ nga mesi i kombit ose qe rrjedhin nga ky komb, nese e ke fjalen ne kete aspekt te reklames, marketingut, imixhit, por si grup-bashkesi apo popullkomb ne shume raste kemi pasur dhe vazhdojme te kemi probleme.
Tani nese ti mendon qe kjo mund te dergoj poena per popullinkomb-shqiptaret ne kete rast, nuk mendoj qe e ke gabim por qe une nuk pajtohem, sepse edhe nese kemi ndonje benefit eshte shume i vogel krahasuar me imazhin qe vete shteti mund ta rregulloj me nje mireqeverisje bie fjala e vecmas me nje zhvillim ekonomik te mirefillet.
Po besoj e ''kapirat edhe ti nese vec ja vnon pak gishtin kokes'' smil3dbd4e398ff7b.gif

Postim nga: Avalon 29.10.2012, 22:22
Hajt bre se me rendesi eshte qe dem nuk ka be send, nese del najsend mire, nese jo jena msu qeshtu smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif

Postim nga: ßina 29.10.2012, 23:23
Diamanti i Ritės

User posted image
Nga Ardian Jasiqi | 29 Tetor 2012 12:14

Kėngėtarja Rita Ora zgjodhi ditėn e shtunė pėr tė promovuar klipin e saj “Shine Ya Light”, i cili klip nga e hėna pritet tė bėjė xhirot nėpėr tė gjitha televizionet muzikore tė botės. Mediat botėrore e kanė komentuar klipin duke thėnė se ėshtė njė klip patriotik, kosovarėt janė ndier krenarė me Ritėn, kurse serbėt kanė nisur vajtimin.


Ishte thėnė se do tė promovohet nė muajin nėntor. Mandej u tha se “Shine Ya Light” pritet qė tė lansohet nė janar, por parashikimet e askujt nuk dolėn tė sakta.

Ylli kosovarė solli videoklipin e hitit tė saj “Shine Ya Light” kėtė tė shtunė duke befasuar tė gjithė, ndėrkaq e tėra fillon me njė fėmijė i cili thotė fjalėt: “Rita po vjen, Rita po vjen”.

Kėshtu edhe vazhdon klipi me skenėn e dytė, qė ėshtė flamuri i Kosovės i vendosur te rrethi nė hyrje tė Prishtinės pėr tė vazhduar me pritjen e Ritės nga tė rinjtė e Kosovės nė “Zone Club”.

Mandej, gjithēka vazhdon me skenat nė qytetin e vjetėr, pritjet e fėmijėve deri tė pjesa e fundit kur Rita vallėzon bashkė mė tė rinjtė e Kosovės duke bėrė shqiponjėn dykrenore.

Po nė kėtė spot tė Ritės kontribuuan tė gjithė prishtinasit, pėrderisa nuk duhet harruar edhe kontributin qė dha Policia e Kosovės.

Rita e dėshmoi edhe me vepėr dashurinė e saj qė ka pėr Kosovėn, duke mos i harruar premtimet e saj kur kishte thėnė se nė mundėsinė e parė do tė bėnte njė videoklip nė Prishtinė.

Madje, Orės i mbetet pėr tė realizuar edhe premtimin e saj tė dytė, koncertin nė Prishtinė, pėr tė cilin ka thėnė se do tė jetė njė koncert bamirėsie.

Pėr videoklipin “Shine Ya Light” nuk kanė munguar edhe mendimet e ndryshme tė zyrtarėve qeveritarė tė Kosovės.

Ministri i Kulturės, Memli Krasniqi, ka shprehur publikisht nė Twitter kėnaqėsinė e tij pėr punėn qė ka bėrė Rita.

“Ylli mė i ndritshėm i Kosovės, Rita Ora, pėrfaqėson Kosovėn me klipin e saj mė tė ri “Shine Ya Light”. Jam krenar qė kam qenė pjesė e kėsaj”, ka komentuar ministri Krasniqi, i cili vazhdimisht ka qenė nė kontakt me tė gjithė autoritetet e duhura qė Ritės t’i jepet hapėsira e nevojshme pėr punė.

Njė tjetėr zyrtar i Qeverisė sė Kosovės, kėsaj radhe zėvendės/ministri i Ministrisė sė Jashtme, Petrit Selimi nė njė koment pėr Express e ka vlerėsuar me notat mė tė larta kėtė video. Madje ai ka bėrė edhe njė analizė tė videos sė saj.

“S’ke se si t’i ikėsh njė leximi tė thellė tė njė spoti nė MTV pėr tė analizuar mė thellė tė gjitha tė mirat dhe kėqijat e peizazhit tė sotėm politik nė tėrė Kosovėn. Me gjithė faktin se ēdo pore e jetės ėshtė mbushur me politikė dhe referimi nė Rita Orėn ėshtė metoda mė klisheistike e spirancimit tė njė shkrimi politik nė famėn e njė personi tė shumė pėrmendur, spoti mė i ri e prishtinalikes mė tė famshme ėshtė aq i mbushur me simbole dhe imazhe simbolike sa qė ėshtė e pamundur tė injorohet”, ka shkruar Selimi.

Sipas tij, video “ėshtė si video-magnet i vėrtetė pėr interpretime dhe debate politike dhe do tė krijojė bujė tė madhe nė mė shumė se njė nivel tė antagonizmave shqiptare dhe rajonale dhe nė mė shumė portale tė interaksionit shoqėror se nė Youtube”.

“’Ne nuk dorėzohemi derisa tė na dojė qejfi / E shohim fundin dhe kurrė nuk lodhemi / Ne jemi fitues sepse e mbajmė titullin e botės / Ne filluam ngadalė, por ju fituam nė finale’”, pėrkthen disa vargje tė kėngės Selimi.

“Thirrje mė adekuate qė pėrshkruan ndjenjat e shumė shqiptarėve karshi serbėve nuk ka. Lehtė ėshtė tė keqkuptohet se porosia e zonjushės Ora ėshtė pasqyrim brutalisht i drejtpėrdrejtė me diskursin momental tė kundėrshtimit nė mes Kosovės dhe Serbisė. Me siguri shumė nacionalistė serbė e shqiptarė do tė stėrlexojmė nga prizmi etnik tekstin e sendit “Shine your light”, shkruan Selimi.

Serbėt: Kosova s’ka histori

Mė t’u publikuar nė youtube.com dhe nė disa faqe tė tjera video e Ritės, qindra serbė kanė vėrshuar kėto portale duke komentuar dhe thėnė se Kosova nuk ka histori. “Kosova nuk ka histori dhe historinė e saj e kanė shpikur amerikanėt sepse Amerika dėshiron tė shkatėrrojė gjithēka sikurse edhe historinė tonė. Ata nuk e lexojnė historinė e Serbisė”, ka thėnė njė komentues me Justdontstopmenow. Komentet e serbėve kanė vazhduar edhe nėpėr rrjetet e ndryshme sociale, por ka pasur edhe komente pozitive nė tė pėrditshmen Blic, ku Rita ėshtė vlerėsuar pėr zėrin dhe klipin e saj.

Rita patriotike

Pėr mediat ndėrkombėtare, Rita mė kėtė video ka treguar vendlindjen e saj dhe ēdo kėngėtarė ka tė drejtė tė tregojė pjesėn e qė i takon. Ueb-faqja pėr muzikė D1 ka shkruar se Rita ka bėrė njė kėngė pėr atdheun e saj. “Ajo duket patriotike pėr vendlindjen e saj Prishtinėn dhe Kosovėn. Pikėrisht videoklipi Kosova ėshtė video qė ajo do ta prezantojė pėr top lista nė tėrė botėn pėr albumin e saj debutues Ora”, shkruan kjo ueb-faqe.

----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.

Postim nga: vllahi 30.10.2012, 01:18
Rita eshte krenaria Shqiptare,ka bere nje pune te shkelqyeshem e te pakrahasueshem dhe me kete videoinxhizim mund te themi se ky vit eshte vit i Kosoves dhe vit i Shqiptareve......

----------------------------------------
idealistat filloin luften

trimat luftojne

te pamerituarit marrin pushtetin

Postim nga: FLAMUR_07 02.11.2012, 03:29
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=u9yXei7Wr7I


----------------------------------------
PEOPLE GET THE GOVERNMENT THEY DESERVE

Postim nga: FLAMUR_07 12.11.2012, 23:42
http://www.youtube.com/watch?v=V28lgIQjLfE&feature=player_embedded....http://www.youtube.com/watch?v=V28lgIQjLfE&feature=player_embedded

----------------------------------------
PEOPLE GET THE GOVERNMENT THEY DESERVE

Postim nga: ßina 13.11.2012, 15:04
Falė Ritės, ‘shqiponja dy krenare’ nė MTV

/InfoGLOBI/2012 11 13 - 14:28:44

Se performanca e Rita Orės nė MTV EMA ishte mė e mira nga tė gjitha kjo tashmė veē se dihet nga tė gjithė.

Por qė ‘shqiponja dy krenare’ valoi edhe nė MTV EMA, kėtė e pamė nė njė xhirim amator tė publikuar nė Youtube.
Kėtė gjė shihet duke e bėrė njė fansė i Ritės gjatė kohės kur Rita po kėndonte kėngėn R.I.P.
Se Rita e do shqiponjėn kėtė gjė me siguri personi e ka mėsuar nė klipin “Shine ya Light” ku Ora bashkė me fansat e saj nė Prishtinė, kishte bėrė shqiponjėn dhe pikėrisht ajo pjesė shihet nė klip. /InfoGLOBI/F.H/

User posted image

User posted image

http://www.youtube.com/watch?v=gO_xFpwVEao&feature=player_embedded

----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.

2006 © Studentet.info (http://www.studentet.info)