Studentet.info
Kliko kėtu pėr ta lexuar temėn
Forumi Studentor > Kėndi i Lajmėrimeve > Zhelina po ndryshon


Postim nga: Jack-Jones 28.12.2012, 10:49
Zhelina po ndryshon
Investimet e kėtilla nė fillim u pritėn shumė keq shprehet kreu i komunės sė Zhelinės, por mė vonė u kuptua se ēdo gjė shkon nė pėrmirėsim tė kulaitetit tė jetės sė qytetarėve, dhe kjo bėri qė me kofinancim me banorėt tė fillojnė edhe disa projekte tė tjera nė vendbanimet e kėsaj komune. Kryetari Izairi, shprehet se ka marre mbeshtetje edhe nga lideri i BDI-se Ali Ahmeti per disa investime dhe pret qe ne kete drejtim te leshohen mjete financiare nga dikasteret qe udhehiqen nga BDI-ja.
Zmadho pamjen,...
Pas gjashtėdhjetė vitėsh nė geto pjesa e epėrme e Komunės sė Zhelinės arrin tė ketė ujė pėr pije kanalizim dhe rrugė, pas njė kohe tė gjatė shkėputjeje nga civilizimi. Investimet nė infrastrukturė janė bėrė nga Komuna e Zhelinės, por interesante ėshtė se kėto investime realizohen edhe pėrkundėr gjendjes sė vėshtirė financiare qė ka komuna, pasi qė gjatė kohė kjo komunė ka edhe xhirllogari tė bllokuar. Falė participimit tė qytetarėve, ne arritėm ti relizojmė kėto projekte grandioze shprehet Fatmir Izairi, kryetar i Komunės sė Zhelinės dhe arritėm tė kemi uj pėr pije.

“Ėshtė e vėrtet se komuna jonė ka pasur shumė probleme dhe nuk them qė nuk i ka ende, por nuk ėshtė fshetsi ajo qė pėr ta realizu njė projekt pikėrisht kjo qė u bė nė Zhelinė komplet ujsjellsi dhe 90 pėrqind e kanalizimit, ne qėndruam fortė nė atė se e dinim ku do del dhe isha i bindur se do del mir. Kjo u realizua falė menaxhimit tim, tė qytetarėve dhe ndryshimit tė bindjes tek qytetarėt nuk ka askund nė botė uj , menjanim tė ujrave tzeza bėrllogurt pa participim tė tyre dhe pa pages tė taksave tė tyre” deklaroi Fatmir Izairi kryetar i Komunės sė Zhelinės.

Sekretari i bashkėsisė lokale, Rushit Jusufi dhe banorėt, janė shprehur se mundėsi ndryshe pėr investim nė krizė financiare tė komunės nuk ka dhe kjo ishte mundėsia e vetme pėr ta pėrmirėsuar infrastrukturė.

“Normalisht kjo ishte rruga e vetme pėr tė marrė mjete edhe prej fondeve. Po pa participim e dimė se nuk ka investime, ndoshta ėshtė shuma pak e madhe pėr qytetarėt se kan kriz por kjo ėshtė rruga e vetme dhe mendojmė se dalėngadalė do arrim ti sosim kėto punė nė Zhelinė”, tha Jusufi.

Investimet qė janė bėrė nė pjesėn e epėrme tė Zhelinės janė tė mirėseardhura edhe nga ana e banorėve tė kėsaj pjese.

“Pjesa e epėrme e Zhelinės ka qenė me rrymė monofazė dhe mungesa e defekte tė mėdha nėpėr shtėpia. U pėrmirėsua situata, njė nė ujsjellės qė ishte i vjetėr dhe shpesh gjatė verės kishim probleme me ujin pėr pije, dhe e treta nė rregullimin e infrastrukturės rrugore ku njė pjesė e mirė e fshatit mbeti e pakalueshme” thotė njė banor nė kėtė lagje.
Investimet e kėtilla nė fillim u pritėn shumė keq shprehet kreu i komunės sė Zhelinės, por mė vonė u kuptua se ēdo gjė shkon nė pėrmirėsim tė kulaitetit tė jetės sė qytetarėve, dhe kjo bėri qė me kofinancim me banorėt tė fillojnė edhe disa projekte tė tjera nė vendbanimet e kėsaj komune. Kryetari Izairi, shprehet se ka marre mbeshtetje edhe nga lideri i BDI-se Ali Ahmeti per disa investime dhe pret qe ne kete drejtim te leshohen mjete financiare nga dikasteret qe udhehiqen nga BDI-ja.
Izairi, tha se edhe nė pjesėn e Dėrvenit janė bėrė investime infrastruktorore.

User posted image

Postim nga: Jack-Jones 28.12.2012, 10:52
http://www.mtv.com.mk/al/al/lajme/18979/video__zhelina_raporton_per_sukseset.aspx

Postim nga: Jack-Jones 28.12.2012, 10:54
Ndertimi i shkolles ne f.Merove!komuna Zheline

User posted image

Postim nga: Jack-Jones 28.12.2012, 10:55
Ndertimi i shkolles ne f.Novoselle-komuna Zheline

User posted image

Postim nga: Jack-Jones 28.12.2012, 10:56
Asfalltimi i rruges ne rru8gen e poshtme f.Zheline

User posted image

Postim nga: Jack-Jones 28.12.2012, 10:58
Asfalltimi i rruges ne fshatin Leshnice dhe ujesjelles-komuna zhelineUser posted image

User posted image

User posted image

User posted image

Postim nga: Jack-Jones 28.12.2012, 11:01
ASFALLTIM<I i rruges ne f.CEROVE

User posted image

User posted image

Postim nga: Jack-Jones 28.12.2012, 11:04
Ndertimi i rruges ne Pallaticen e eperme-trebosh

User posted image

Postim nga: Jack-Jones 28.12.2012, 11:06
Ndertimi i shkolles ne LESHNICEN e EPERME

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1sKK0uzWWco

Postim nga: Jack-Jones 28.12.2012, 11:09
Ndertimi i ruuges f.DEBARC

User posted image

User posted image

User posted image

Postim nga: Jack-Jones 28.12.2012, 11:10
Ndertimi dhe riparimi-ndricime ne fushen sportive-Zheline

User posted image

Postim nga: Jack-Jones 28.12.2012, 11:13
http://www.yllpress.com/13623/zhelina-me-fushe-sportive-per-futboll-nderkombetar.html

Si dhe ndertimi i Salles sportive ne Zheline ne shkollen e Zhelines..


Postim nga: Jack-Jones 28.12.2012, 11:14
Kanalizim dhe ujesjllje ne f.Zheline

User posted image

User posted image

Postim nga: Jack-Jones 28.12.2012, 11:16
Ndertimi i dritareve izoluese te shkolles ne f.grupcin..

User posted image

User posted image

Postim nga: Jack-Jones 28.12.2012, 11:18
RAPORT RETH PUNĖS NJĖ VJEĒARE TĖ MANDATIT SI KRYETARĖ I KOMUNĖS SĖ ZHELINĖS

Pranova mandatin pas rezultatit tė zgjedhjeve tė marsit v.2009, pėr Kryetar tė Komunės sė Zhelinės edhe ate me 13 prill . Atė kohė trashėgova njė komunė te sėmurė edhe ate me carcinom i cili sapo kishte nisur te lėshon metastazat e veta.Ishte me tė vėrtetė njė situatė e ēuditshme, njė havari e paparė qė edhe mua vet mė dukej se nuk do tė ketė zgjidhje tjetėr dhe do tė jemi tė obliguar qė komunėn ta shpallim si financiarisht jo stabile – apo jo stabilitet financiar dhe me te tė menaxhojnė strukturat tjera tė parapara me Ligj.Kur them njė havari apo situatė e ēuditshme patjetėr e kam tė ceki se trashėguam njė komunė nė tė cilėn mungonte gjithcka, mungonte komunikimi telefonik qoftė celulare apo fiks, mungonte komunikimi me internet, na ishin tė ndaluara shėrbimet postale apo thjeshtė thėnė njė izolim total.Poashtu kishin tėrhequr vėrejtjen se sė shpejti do tė ndėrpritet edhe rryma elektrike.Brenda nė komunė situatė e brishtė rreth pajisjeve teknike dhe kompjuterėve si dhe tė rezikuar shkaku i mos pagesės te softverėve tė ndėrpriten edhe programet.Nga ndėrmarja e cila furnizoheshim me letėr, toner dhe materiale tjera harxhuese poashtu ishim tė bllokuar dhe nuk mund tė furnizoheshim edhe me ta.

Borxhi bazė i komunės ishte 77 milion denarė dhe reth 18 milion kamata rrjedhėse dhe kėta kamata pėr cdo ditė shtoheshin dhe rezikonin egzistencėn e komunės.

Gjithsej ishim tė bllokuar nga mbi 15 kompani private qė i dinim dhe pėr cdo ditė na arinin informata tė shkruara apo gojore nga ndėrmarjet tjera se do tė ngrenė aktpadi pėr shkak tė obligimeve qė kemi ndaj tyre.

Poashtu na mungonin edhe mjetet transportuese pasi qė vetura e atėhershme Audi i kishte tė pa paguara reth 18 rata dhe kishim letėr tė shkruar se nėse nuk e paguajm borxhin ndaj kompanisė sė lizingut do ta konfiskojnė veturėn.Nė pamundėsi pėr pagesė tė borxhit aso kohe vetura na u konfiskua nga ana e kompanisė euro lizing.

Megjithatė ne arritėm tė bėjmė edhe tė pamundurėn, u ofruam qytetarėve tė gjitha sherbimet e nevojshme rreth sigurimit te dokumentacioneve, lejeve tė ndėrtimit, nevojat tė tjera qė komuna obligohet tu jep atyre.Vėnduam nė shėrbim edhe veturen, telefonat dhe shumėēka tjetėr private qė ishte e nevojshme vetėm e vetėm qė mos kompromitohemi dhe te kryejmė obligimin e premtuar ndaj qytetarėve.

Pas njė periudhe 2-3 mujore kėrkuam nga Gjyqi Themelor nė Tetovė qė tė cakton njė limit pėr nevojat elementare tė komunės pasi qė vlersuam se me pa tė drejtė jemi tė bllokuar dhe kjo edhe ndodhi, mirėpo shum shpejtė Gjyqi i Apelacionit nė Gostivar rrėzoi kėtė Vendim tė gjyqit themelorė nė Tetovė dhe komuna pėrsėri mbeti e bllokuar.

Sot pas njė viti kemi njė situatė krejt ndryshe.Kemi xhiro llogari tė debllokuar dhe borxhi i komunės ėshtė reth 67 milion dhe asnjė procedurė gjyqsore tė hapur qė do tė thotė se ky borxh ėshte fiks dhe nuk ka mė kamata rrjedhėse qė rezikojnė komunėn.Kjo u arrit si rezultat i pagesės reth 10 milion denarė tė borxheve dhe si rezultat i marveshjes time me Ndėrmarjet tė cilave u kishim mė shumė borxh dhe me tė cilat aritėm mirkuptim qė tė tėrheqin njė pjesė tė kamatavė apo tė falin njė pjesė tė borxhit.Sot bllokimi i xhiro llogarisė sė komunės mė i takon tė sė kaluarės pasi qė me Vendim tė Qeverisė, komunės se Zhelinės i janė ndarė 12 milion denarė kredi afatgjate dhe ne do tė arijmė qė ti respektojmė marveshjet.

Edhe pse mė lartė pėrshkruajtėm njė situatė tejet tė tendosur tė komunės, prap se prap nuk mungoi aktiviteti jonė reth punėve nė teren.

-Sot kemi njė ndriēim publik funksional dhe tė aftėsuar nė tė gjithė vendbanimet e komunės tonė, kurse para njė viti jemi dėshmitarė tė gjithė se egzistonte nė havari nė rrjetin e ndriēimit publik.

-Hapem kanalin pėr gypin e ujėsjellsit deri te shkolla nė fshatin Sallarevė dhe pregatitem rrugėn pėr bekatonizim dhe pėr tė njejtėm ndamė reth 2300 m2 bekaton pllaka.

-Tamponim dhe sanim i gropave ne rrugen nė f.Llukavicė.

-Nė fshatin Llėrcė investuam reth 200 m3 tampon dhe 1000 m2 bekaton pllaka.

-Investim nė zgjerimin e rrugėve nė f.Sedllarevė, f.Merovė dhe f.Leshnicė e epėrme.

-Me mjete tė siguruara nga ana e Ministrisė sė shėndetsisė u ndėrtua ambullanta nė f.Merovė dhe hartimi i Projektit nga ana e EVN pėr ndėrtim tė trafės pėr tė vėnduar nė funksion rrjetin e ndėrtuar tė ujėsjellsit.

-Tamponizim dhe rikonstruim i rrugės qė lidh f.Ciflik dhe f.Debėrcė.

-Bekatonizim i njė pjese tė rrugės nė f.Novosellė nė sipėrfaqe reth 1100 m2 si dhe sė shpejti do tė fillon ndėritmi i shkollės fillore pasi qė ky vendim ka kaluar edhe nė buxhetin e vitit 2010 tė Qeverisė kurse nga ana jonė janė siguruar tė gjithė dokumantacionet e nevojshme duke perfshirė edhe dokumentacionin planor lokal tė aprovuar nga ana e Byros pėr planifikim hapsinorė dhe Ministria e transportit dhe lidhjeve.

-Pėrgatitja e terenit pėr fushė sporti nė f.Dobėrcė dhe miratimi i Vendimit pėr ndertimin e kėsaj fushe nga ana e Agjencionit pėr rini sport dhe kulturė.

-Ndėrtimi i fazės sė dytė pėrfundimtare tė ujsjellsit nė fshatin Strimnicė me mjete tė ndara nga Ministria e mjedisit jetėsore dhe planifikimit hapsinor.

-Fillimi i ndėrtimit tė shkollės fillore nė f.Leshnicė e epėrme me mjete tė ndara nga Ministria e arsimit, Buxheti i komunės dhe Buxheti i shkollės.

-Zgjerimi dhe plotsimi i Projektit tė kanalizimit dhe ujėsjellsit nė f.Zhelinė i cili nė vete pėrfshin edhe Projektin e kanalizimit dhe ujėsjellsit tė f.Leshnicė e poshtme.

-Dhėnja e betonit nė f.Trebosh pėr ndėrtimin e murrit mbrojtės.

-Kofinancim i 850 m2 pllaka tė bekatonit nė f.Pallaticė, ndėrtim i urrės si dhe rrugės alternative nė tė njejtin vendbanim.

-Ndryshim, plotėsimi dhe hartimi i projekteve tė reja pėr kanalizim dhe ujėsjellės nė njė projekt tė pėrbashkėt pėr vendbanimet: Pallaticė, Trebosh dhe Uzurmisht me mjete tė siguruara nga B.ZH.B.R.

-Hapja e ankandit pėr ndėrtim tė njė pjese tė rrjetit tė kanalizimit dhe ujėsjellsit me gjatsi prej 3000 m nė f.Pallaticė. Materialet pėr ndėrtimin e kėtij rrjeti janė tė furnizuara me mjete nga ana e Ministrisė sė ekologjisė, Ministrisė sė financave (zv.Kryeministri A.Ademi),vetkontribut i qytetarėve dhe Buxheti i komunės.Puna reth ndėrtimit tė kėtij rrjeti do tė vazhdoj sė shpėjti me regullimin e kushteve klimatike dhe kjo rrugė menjėherė do tė asfaltohet me mjete tė ndara nga Agjencioni pėr rrugė .

-Pėr vazhdim ndėrtimin e rrjetit tė kanalizimit dhe ujėsjellsit nė f.Pallaticė dhe Trebosh ėshtė i hapur ankandi pėr furnizim tė materialeve pėr njė gjatėsi reth 2000 m.Ky Projekt do tė vazhdon edhe mė tutje dhe shpresojmė deri nė fund tė mandatit edhe ta kryejmė.

-Vendimi i sjellė nga ana jonė pėr pagesė pėr kyēje pėr kanalizim dhe ujėsjellės dha edhe rezulltatet e para. Nė fshatin Zhelinė prej vitit 2003 deri nė marjen e mandatit ishin realizuar reth 3000 m rrjet tė kanalizimit dhe ujėsjellsit kurse ne pėr njė vit kemi arritur tė ndėrtojmė rrjet kanalizimi dhe ujėsjellsi me gjatėsi prej 4000 m.

-Me mjete tė siguruara nėpėrmjet Qendrės pėr ZH.B.R.J po nga e njejta kemi hapur ankandin pėr urbanizim tė rreth 130 hektar tokė ndėrtimore nė zonen industriale dhe njė pjesė tė siperfaqes qė ndodhet mbi rrugėn qė lidh qendrėn e Zhelinės me rrugėn regjionale.

-Hartimi dhe aplikimi i 5 projekteve nė Agjencionin pėr rrugė pėr ndėrtim tė rrugėve: 2 nė f.Zhelinė edhe ate rruga qė lidh qendren e fshatit me rrugen regjionale, rruga reth stadionit, rruga qe lidh f.Zhelinė dhe f.Leshnicė e poshtme, rruga prej rrugės magjistrale deri nė f.Dobėrcė dhe rruga qe lidh f.Dobėrcė-Ēiflik.

-Finalizim i punėve reth ndėrtimit tė stadionit tė fudbollit nė fshatin Zhelinė.

-Ndryshim plotėsimi i projektit tė ujėsjellsit dhe projektit tė kanalizimit pėrshtatur ndryshimeve apo zgjerimit tė vendbanimit Zhelinė.

-Mirėmbatja dimėrore e rrugėve nė komunėn tonė kėtė vit me dhėnien e ankandit 6 ndėrmarjeve private u tregua shumė e suksesshme pasi qė pastrimi i rrugėve bėhej nė kohė tė duhur dhe pa vonesė.

-Themeluam Ndėrmajren publike komunale dhe e njejta ėshtė duke kryer me sukses punėn reth hartimit tė projekteve mirėmbajtjen e hapsirave tė gjelbrimit si dhe ndertimin e infrastructures.

-Shumica e Bashkėsive vendore nė komunė diku reth 8 vite apo 2 mandate nuk kishin bėrė zgjedhjet vendore dhe ne tani kemi arritur qė kėto zgjedhje ti bėjmė nė 15 vendbanime.

-Nė bashkėpunim me qytetarėt u bė pastrami i Deponive tė egra dhe i kanaleve nė 15 vendbanime tė komunės tonė me datė 27, 28 mars dhe 3,4 prill v.2010.

-Nė bashkėpunim me EVN-nė bėmė ndėrimin e shtyllave nė disa vendbanime si dhe dukshėm u pėrmirėsua intenziteti i rrymės nė disa vendbanime tė dervenit.

-Morėm nė pronėsi tė komunės largėpėrēuesin me gjatėsi rreth 3 kilometra, i cili do tė jetė shumė i nevojshėm pėr zonėn industriale si dhe pėr pėrforcimin e mėtutjeshėm tė intenzitetit tė rrymės pėr vendbanimet e dėrvenit.

Jemi shumė aktiv nė ngritjen e vetėdijes sė qytetarėve reth pagesės sė taksave dhe tatimeve tė ndryshme pasi qė kėta janė mjete vetanake tė komunės dhe grumbullimi i tyre na bėn njė ambient mė te mirė tė tė gjithė neve.Nė kėtė drejtim kemi dhe njė rritje tė vogėl nė lidhje me pagesėn e tatimeve.

Dhe nė fund dje pikėrisht nė nji vjetorin e mandatit tim mora informatė gojore nga Ministria e pushtetit lokal se Komuna nė bazė Regullores sė punės dhe pas debllokimit tė zh.llogarisė, plotėson kushtet pėr fazėn e dytė tė decentralizimit dhe kjo do tė arihet gjatė muajit qershor, kėshtu qė bėra qė qytetarėt Jud he ne, tė jemi tė barabartė me shumicėn e komunave nė R.e Maqedonisė.

Raporti i lartėpėrmendur sė bashku me reagimin e tė punėsuarėve nė administrate si dhe reagimin e ndėrmarjeve afariste le tė shėrbej si demant pėr akuzat e para disa ditėve, se Kryetari I komunės nuk ka realizuar asgjė dhe ėshtė i pa aftė pėr tė menaxhuar me Komunėn.

Pasi qė tani jemi nė njė situatė krejt tjetėr dhe shumė mė tė volitshme, ne edhe mėtutje nuk do tė meremi me akuza boshe dhe tė pa baza dhe shpresojmė qė nė tė ardhmen do tė vazhdojmė tė punojmė dhe sė bashku do tė ecim drejtė sukseseve mė tė mėdha.


Me respekt,

14.04.2010 K R Y E T A R I

Fatmir Izairi

Postim nga: tetova_5 28.12.2012, 13:10
Dhe pas gjitha ketyre fjaleve qe i keni permend duhet te theksohet se kryetari i Zhelines ndryshon komunen duke bere punesime te jashteligjshme neper shkolla fillore ne kete rajon nga kuader i PDSH-se vetem me shprese se do kete ndonje vote!!!

Postim nga: Jack-Jones 28.12.2012, 14:36
Ka hala foto per te nxjer.kto munda ti gjej.por nese ka punsue dike qe eshte pdsh.nuk dmth se ka be krime apo shkelje.ligjore.nese ka qene adekuate personi qe eshte punsue.ska lidhje.po megjithate prap ka njerez qe do ankohen per dicka...

Postim nga: tetova_5 28.12.2012, 22:26
pershendetje sedi sij poe shifni se zhelina po ndrijshon ndrijshon me restorantet e fatmirit ne zhelin me objektet e ftmirit ne tetov me objektin ne shkup keto i shifni ndryshimet e zhelines ku shifeni ndrijshime a ene nje mandat e doni te mar aj un vet jam njer i bdi por kij ska ber asgje ka be vec per vete a saper ata kanalizime qe i cek sika ber aspak komuna por eshte kasir cdo shtepi me nga 600 euro e beni pak llogari se sa para bejn ata e ater e shifni sesa ka ber fatmiri dhe sa njerzve uka mar para ene kanalizimin sekan askund mos e ngrijni njerin ku seka vendijn mundoheni mos na shkel ma se aj esht njer qe aspak se perfill bdi aj vec kunder kandijdatet i perfill te pdsh i puneson aj ben afrim kundershtaresh sedi ne cfar aspekti at e njifni se njifki mir ju ate aj vec per vete ka be per askend tjeter percillni pak punet mos flisni se sja vlen per ket aspak

Postim nga: Jack-Jones 30.12.2012, 22:06
QUOTE (tetova_5 @ 28.12.2012, 16:26)
pershendetje sedi sij poe shifni se zhelina po ndrijshon ndrijshon me restorantet e fatmirit ne zhelin me objektet e ftmirit ne tetov me objektin ne shkup keto i shifni ndryshimet e zhelines ku shifeni ndrijshime a ene nje mandat e doni te mar aj un vet jam njer i bdi por kij ska ber asgje ka be vec per vete a saper ata kanalizime qe i cek sika ber aspak komuna por eshte kasir cdo shtepi me nga 600 euro e beni pak llogari se sa para bejn ata e ater e shifni sesa ka ber fatmiri dhe sa njerzve uka mar para ene kanalizimin sekan askund mos e ngrijni njerin ku seka vendijn mundoheni mos na shkel ma se aj esht njer qe aspak se perfill bdi aj vec kunder kandijdatet i perfill te pdsh i puneson aj ben afrim kundershtaresh sedi ne cfar aspekti at e njifni se njifki mir ju ate aj vec per vete ka be per askend tjeter percillni pak punet mos flisni se sja vlen per ket aspak

Si duket ti je piun i Islam Xheladinit..

Pse sben pune te mencura se sa te meresh me shpifje...

Spjegimi i Fatmir Izairit rreth procedurave tė cilat janė pėrdorur gjatė kandidimit si dhe pėrgjigjen e tij pėr disa ēėshtje tė ngritura nė letrėn e aktivistėve tė BDI-sė nga Zhelina.

Sa i pėrket kandidimit tim nė kuadėr tė degės sė BDI-sė nė Zhelinė, ju informojme se mbledhjet i kanė thirur kryetarėt e kėshillave vendore sipas instruksioneve tė aritura nė formė elektronike nga kryesia dhe kryetari i BDI-sė deri tek kryetari i degės,z .Remzi Rexhepi.

Pas kėsaj kryetarėt e kėshillave vendore kan thirur mbledhje tė kėshillave vendore, gati nė tė gjitha vendbanimet e Komunės sė Zhelinės.

Disa individ qė kanė dashur tė vetėkandidohen janė takuar njė natė para mbledhjes nė shtėpi private dhe kanė bėrė ca kandidime. Pasiqe kryetarėt e kėshillave vendore kishin tė thirur mbledhje me thirje publike dhe tė ngjitura nėpėr disa lokalitete, tė vulosura nga kryetari i degės sė BDI-sė nė Komunėn e Zhelinės, ata edhe u mbajtėn me tė vetmen pikė tė rendit tė ditės.

1.Propozimi i kandidatėve pėr kryetare komune. Pikėrisht nė Zhelinė kishte tė pranishėm 101 anėtar tė gjithė tė nėnshkruar nė procesverbal . Mbledhjen e udhėhoqi kryetari i kėshillit vendor tė Zhelinės z.Sheza Alili i cili paraqiti rendin e ditės, tregoi propozimet e kryesisė sė ngushtė nė takimin intern qė kan patur njė natė mė parė dhe hapi debat. Diskutimet shkuan nė drejtim tė asaj qė nga vendbanimi Zhelinė qė tė jemi mė serioz do tė ishtė mirė tė votohet dhe tė shkohet vetėm me njė kandidaturė tė mundshme. Ky propozim u vu nė votim dhe u pėrkrah nga tė gjithė tė pranishmit.Pastaj u propozua qė kandidat tė jetė z.Fatmir Izairi dhe nė votim i mori tė gjitha 101 votat.

Nė vendbanimin Pollaticė mbledhja ka qenė e thirur nga kryetari i Kėshillit vendor dhe ka patur prezent rreth 120 anėtar tė kėshillit vendor tė Pallaticės. Mirepo kryesia e ngushtė tė njėjtėve nuk u ka lėnė mundėsi qė tė prononcohen duke u thėnė qė ju mund tė dėgjoni , tė qėndroni kėtu por nuk keni tė drejtė vote. Pas kėsaj anėtarėt e kryesis propozojnė njėri-tjetrin dhe dy kandidat nga Zhelina z. Fatmir Izairin dhe z.Islam Xheladinin.

Vendbanimet e Dėrvenit procesverbalet i kanė sjellur me anėtar prezent, tė nėnshkruar prej 30-50 antarė dhe nga tė gjithė vendbanimet kandidat pėr kryetar komune propozohet kryetari aktual Fatmir Izairi.

Nė vendabanimin Striminicė kandidat pėr kryetar komune ėshtė propozuar z.Fatmir Izairi me procesverbal tė nėnshkruar nga Kėshilli vendor dhe nga Kryetari i Kėshillit vendorė. E njėjta situatė ėshtė edhe nė Leshnicė tė poshtme dhe Uzėrmisht.

Nė fshatin Trebosh kėshill vendorė ka propozuar njė kandidat pėr kryetar komune dhe ai ėshtė z.Ramiz Hasani.

Me date 09.12.2012 dega e BDI-se nė prezencė tė 14 Kryetarve tė Kėshillave vendore ose pėrfaqsuesve tė tyre mbajti mbledhje dhe pėr kėtė ka procesverbal tė nėnshkruar nga kryetari i deges i cili bashkė me procesverbalet e Kėshillave vendore i ėshtė dėrguar kryetarit tė shtabit zgjedhor z.Abdilaqim Ademi.

Sa u pėrket ēėshtjeve tė ngritura nga disa individ qė thiren nė emėr tė BDI-se ju sigurisht qė do tė vlerėsoni vet pasiqė un jam i sigurt qė komentet e tilla nuk kan as vulė tė Kėshillit vendor apo tė degės sė BDI-sė nė Zhelinė dhe njėkohėsisht do tė kėrkoni nga ata qė tė prononcohen pėr cfarė dhune policore e kan fjalėn, a kanė ndonjė dėshmi tė fotografuar tė personave qė kanė mar pjesė nė mbledhje dhe pasiqė shumica e mbledhje janė mbajtur nė tė njėjtėn kohe a thua valle patėm mundėsi qė tė organizojme forcat policore tė marin pjesė nė tė gjitha kėto mbledhje?

Poashtu ju bėjmė me dije se emrat e lartėpėrmendur si kandidat tė mundshėm tė gjithė janė dėrguar bashk me procesverbalet e kėshillave vendore dhe pėr tė njėjtitė ėshtė realizuar anketė interne nga BDI, e cila sigurisht do tė vlerėson se sa un e pengoj apo e ndihmoj reputacionin e BDI-sė nė Komunėn e Zhelinės.

Informacionet tjera rreth qendrave tregtare,bashkėpunimeve me zyrtarė tė PDSH apo akuzave tė ndryshme me fjalor shumė tė ulėt nuk vlerėsoj se duhet edhe tu pėrgjigjem, pėrfundon kryetari aktual i Komunės sė Zhelinės Fatmir Izairi, njėherazi edhe njė nga kandidatėt e mundshėm tė BDI-sė pėr zgjedhjet lokale tė marsit 2013.

Postim nga: albrevival 30.12.2012, 22:17
QUOTE (Jack-Jones @ 30.12.2012, 23:06)
Si duket ti je piun i Islam Xheladinit..

Pse sben pune te mencura se sa te meresh me shpifje...

Spjegimi i Fatmir Izairit rreth procedurave tė cilat janė pėrdorur gjatė kandidimit si dhe pėrgjigjen e tij pėr disa ēėshtje tė ngritura nė letrėn e aktivistėve tė BDI-sė nga Zhelina.

Sa i pėrket kandidimit tim nė kuadėr tė degės sė BDI-sė nė Zhelinė, ju informojme se mbledhjet i kanė thirur kryetarėt e kėshillave vendore sipas instruksioneve tė aritura nė formė elektronike nga kryesia dhe kryetari i BDI-sė deri tek kryetari i degės,z .Remzi Rexhepi.

Pas kėsaj kryetarėt e kėshillave vendore kan thirur mbledhje tė kėshillave vendore, gati nė tė gjitha vendbanimet e Komunės sė Zhelinės.

Disa individ qė kanė dashur tė vetėkandidohen janė takuar njė natė para mbledhjes nė shtėpi private dhe kanė bėrė ca kandidime. Pasiqe kryetarėt e kėshillave vendore kishin tė thirur mbledhje me thirje publike dhe tė ngjitura nėpėr disa lokalitete, tė vulosura nga kryetari i degės sė BDI-sė nė Komunėn e Zhelinės, ata edhe u mbajtėn me tė vetmen pikė tė rendit tė ditės.

1.Propozimi i kandidatėve pėr kryetare komune. Pikėrisht nė Zhelinė kishte tė pranishėm 101 anėtar tė gjithė tė nėnshkruar nė procesverbal . Mbledhjen e udhėhoqi kryetari i kėshillit vendor tė Zhelinės z.Sheza Alili i cili paraqiti rendin e ditės, tregoi propozimet e kryesisė sė ngushtė nė takimin intern qė kan patur njė natė mė parė dhe hapi debat. Diskutimet shkuan nė drejtim tė asaj qė nga vendbanimi Zhelinė qė tė jemi mė serioz do tė ishtė mirė tė votohet dhe tė shkohet vetėm me njė kandidaturė tė mundshme. Ky propozim u vu nė votim dhe u pėrkrah nga tė gjithė tė pranishmit.Pastaj u propozua qė kandidat tė jetė z.Fatmir Izairi dhe nė votim i mori tė gjitha 101 votat.

Nė vendbanimin Pollaticė mbledhja ka qenė e thirur nga kryetari i Kėshillit vendor dhe ka patur prezent rreth 120 anėtar tė kėshillit vendor tė Pallaticės. Mirepo kryesia e ngushtė tė njėjtėve nuk u ka lėnė mundėsi qė tė prononcohen duke u thėnė qė ju mund tė dėgjoni , tė qėndroni kėtu por nuk keni tė drejtė vote. Pas kėsaj anėtarėt e kryesis propozojnė njėri-tjetrin dhe dy kandidat nga Zhelina z. Fatmir Izairin dhe z.Islam Xheladinin.

Vendbanimet e Dėrvenit procesverbalet i kanė sjellur me anėtar prezent, tė nėnshkruar prej 30-50 antarė dhe nga tė gjithė vendbanimet kandidat pėr kryetar komune propozohet kryetari aktual Fatmir Izairi.

Nė vendabanimin Striminicė kandidat pėr kryetar komune ėshtė propozuar z.Fatmir Izairi me procesverbal tė nėnshkruar nga Kėshilli vendor dhe nga Kryetari i Kėshillit vendorė. E njėjta situatė ėshtė edhe nė Leshnicė tė poshtme dhe Uzėrmisht.

Nė fshatin Trebosh kėshill vendorė ka propozuar njė kandidat pėr kryetar komune dhe ai ėshtė z.Ramiz Hasani.

Me date 09.12.2012 dega e BDI-se nė prezencė tė 14 Kryetarve tė Kėshillave vendore ose pėrfaqsuesve tė tyre mbajti mbledhje dhe pėr kėtė ka procesverbal tė nėnshkruar nga kryetari i deges i cili bashkė me procesverbalet e Kėshillave vendore i ėshtė dėrguar kryetarit tė shtabit zgjedhor z.Abdilaqim Ademi.

Sa u pėrket ēėshtjeve tė ngritura nga disa individ qė thiren nė emėr tė BDI-se ju sigurisht qė do tė vlerėsoni vet pasiqė un jam i sigurt qė komentet e tilla nuk kan as vulė tė Kėshillit vendor apo tė degės sė BDI-sė nė Zhelinė dhe njėkohėsisht do tė kėrkoni nga ata qė tė prononcohen pėr cfarė dhune policore e kan fjalėn, a kanė ndonjė dėshmi tė fotografuar tė personave qė kanė mar pjesė nė mbledhje dhe pasiqė shumica e mbledhje janė mbajtur nė tė njėjtėn kohe a thua valle patėm mundėsi qė tė organizojme forcat policore tė marin pjesė nė tė gjitha kėto mbledhje?

Poashtu ju bėjmė me dije se emrat e lartėpėrmendur si kandidat tė mundshėm tė gjithė janė dėrguar bashk me procesverbalet e kėshillave vendore dhe pėr tė njėjtitė ėshtė realizuar anketė interne nga BDI, e cila sigurisht do tė vlerėson se sa un e pengoj apo e ndihmoj reputacionin e BDI-sė nė Komunėn e Zhelinės.

Informacionet tjera rreth qendrave tregtare,bashkėpunimeve me zyrtarė tė PDSH apo akuzave tė ndryshme me fjalor shumė tė ulėt nuk vlerėsoj se duhet edhe tu pėrgjigjem, pėrfundon kryetari aktual i Komunės sė Zhelinės Fatmir Izairi, njėherazi edhe njė nga kandidatėt e mundshėm tė BDI-sė pėr zgjedhjet lokale tė marsit 2013.

Jack Jones ku mbet konstatimi im qe Islam Xheladini asnjeher nuk e voton Fatmir Izairin, ne temen e hapur diku tjeter the ndryshe kurse tani akuzon dike si piun i Islam Xheladinit. Thjesht me hapje te kesaj teme shihet se je person i punesuar ne komune dhe eshte krejt normale qe te besh propagande ne favor te Fatmir Izairit. Suksese ne misionin tuaj smil3dbd4e398ff7b.gif

Postim nga: Jack-Jones 30.12.2012, 22:38
QUOTE (albrevival @ 30.12.2012, 16:17)
Suksese ne misionin tuaj smil3dbd4e398ff7b.gif

Pse Islam Xheladini nuk ju kundervu isha kandidatit Qenan aliut,ai e mundi ne zgjedhje? Pse?..Qenan Aliu dhe Mefail Osmani nuk benen asgje...asnje pune ma te vogel..vec i mbushen xhepat dhe akoma njerzit ankohen se ato u kan borxhe njerezve te Zhelines edhe me gjere..nuk ua ka khthyj borxhet..a pse nje kandidat si Fatmir Izairi qe ka perfshij me pune cdo vendbanim,ka bere pune..per ket i del Islam Xheladini edhe do tjer qe ti kundervihen..ska lidhje qytetaret me zgjedhje te lire pa presione e zgjodhen Fatmirin qe te jete kandidat perseri..keshtu qe ata 3-4 veta sa jan,ata vec e keqperdorin poziten e tyre dhe jan bere pa vlere ne popullate..

Misioni im eshte te jem i sinqerte,ta tregoj ate qe eshte..


Postim nga: albrevival 31.12.2012, 00:01
QUOTE (Jack-Jones @ 30.12.2012, 23:38)
Pse Islam Xheladini nuk ju kundervu isha kandidatit Qenan aliut,ai e mundi ne zgjedhje? Pse?..Qenan Aliu dhe Mefail Osmani nuk benen asgje...asnje pune ma te vogel..vec i mbushen xhepat dhe akoma njerzit ankohen se ato u kan borxhe njerezve te Zhelines edhe me gjere..nuk ua ka khthyj borxhet..a pse nje kandidat si Fatmir Izairi qe ka perfshij me pune cdo vendbanim,ka bere pune..per ket i del Islam Xheladini edhe do tjer qe ti kundervihen..ska lidhje qytetaret me zgjedhje te lire pa presione e zgjodhen Fatmirin qe te jete kandidat perseri..keshtu qe ata 3-4 veta sa jan,ata vec e keqperdorin poziten e tyre dhe jan bere pa vlere ne popullate..

Misioni im eshte te jem i sinqerte,ta tregoj ate qe eshte..

qellimi im ish te behesh i sinqerte, pasi nuk ishe para disa ditesh kur tentoje qe te fshehish "fesatin" mes ketyre dyve para disa diteve. Ndersa, sa i perket sinqeritetit ne politike, dhe sinqeritetin e te punesuarve partiak ne Maqedoni, mendoj se eshte nje ceshtje tabu, eshte pak problem te jesh i sinqerte dhe te pranosh te verteten kunder partise qe i takon edhe nese nuk te pelqen. Kjo nuk vlen vetem per anetaret e BDI-se por te gjithe ata qe kan interes ne ndonje parti, cila do qofte ajo.

Postim nga: tetova_5 02.01.2013, 23:30
QUOTE (Jack-Jones @ 30.12.2012, 16:06)
Si duket ti je piun i Islam Xheladinit..

Pse sben pune te mencura se sa te meresh me shpifje...

Spjegimi i Fatmir Izairit rreth procedurave tė cilat janė pėrdorur gjatė kandidimit si dhe pėrgjigjen e tij pėr disa ēėshtje tė ngritura nė letrėn e aktivistėve tė BDI-sė nga Zhelina.

Sa i pėrket kandidimit tim nė kuadėr tė degės sė BDI-sė nė Zhelinė, ju informojme se mbledhjet i kanė thirur kryetarėt e kėshillave vendore sipas instruksioneve tė aritura nė formė elektronike nga kryesia dhe kryetari i BDI-sė deri tek kryetari i degės,z .Remzi Rexhepi.

Pas kėsaj kryetarėt e kėshillave vendore kan thirur mbledhje tė kėshillave vendore, gati nė tė gjitha vendbanimet e Komunės sė Zhelinės.

Disa individ qė kanė dashur tė vetėkandidohen janė takuar njė natė para mbledhjes nė shtėpi private dhe kanė bėrė ca kandidime. Pasiqe kryetarėt e kėshillave vendore kishin tė thirur mbledhje me thirje publike dhe tė ngjitura nėpėr disa lokalitete, tė vulosura nga kryetari i degės sė BDI-sė nė Komunėn e Zhelinės, ata edhe u mbajtėn me tė vetmen pikė tė rendit tė ditės.

1.Propozimi i kandidatėve pėr kryetare komune. Pikėrisht nė Zhelinė kishte tė pranishėm 101 anėtar tė gjithė tė nėnshkruar nė procesverbal . Mbledhjen e udhėhoqi kryetari i kėshillit vendor tė Zhelinės z.Sheza Alili i cili paraqiti rendin e ditės, tregoi propozimet e kryesisė sė ngushtė nė takimin intern qė kan patur njė natė mė parė dhe hapi debat. Diskutimet shkuan nė drejtim tė asaj qė nga vendbanimi Zhelinė qė tė jemi mė serioz do tė ishtė mirė tė votohet dhe tė shkohet vetėm me njė kandidaturė tė mundshme. Ky propozim u vu nė votim dhe u pėrkrah nga tė gjithė tė pranishmit.Pastaj u propozua qė kandidat tė jetė z.Fatmir Izairi dhe nė votim i mori tė gjitha 101 votat.

Nė vendbanimin Pollaticė mbledhja ka qenė e thirur nga kryetari i Kėshillit vendor dhe ka patur prezent rreth 120 anėtar tė kėshillit vendor tė Pallaticės. Mirepo kryesia e ngushtė tė njėjtėve nuk u ka lėnė mundėsi qė tė prononcohen duke u thėnė qė ju mund tė dėgjoni , tė qėndroni kėtu por nuk keni tė drejtė vote. Pas kėsaj anėtarėt e kryesis propozojnė njėri-tjetrin dhe dy kandidat nga Zhelina z. Fatmir Izairin dhe z.Islam Xheladinin.

Vendbanimet e Dėrvenit procesverbalet i kanė sjellur me anėtar prezent, tė nėnshkruar prej 30-50 antarė dhe nga tė gjithė vendbanimet kandidat pėr kryetar komune propozohet kryetari aktual Fatmir Izairi.

Nė vendabanimin Striminicė kandidat pėr kryetar komune ėshtė propozuar z.Fatmir Izairi me procesverbal tė nėnshkruar nga Kėshilli vendor dhe nga Kryetari i Kėshillit vendorė. E njėjta situatė ėshtė edhe nė Leshnicė tė poshtme dhe Uzėrmisht.

Nė fshatin Trebosh kėshill vendorė ka propozuar njė kandidat pėr kryetar komune dhe ai ėshtė z.Ramiz Hasani.

Me date 09.12.2012 dega e BDI-se nė prezencė tė 14 Kryetarve tė Kėshillave vendore ose pėrfaqsuesve tė tyre mbajti mbledhje dhe pėr kėtė ka procesverbal tė nėnshkruar nga kryetari i deges i cili bashkė me procesverbalet e Kėshillave vendore i ėshtė dėrguar kryetarit tė shtabit zgjedhor z.Abdilaqim Ademi.

Sa u pėrket ēėshtjeve tė ngritura nga disa individ qė thiren nė emėr tė BDI-se ju sigurisht qė do tė vlerėsoni vet pasiqė un jam i sigurt qė komentet e tilla nuk kan as vulė tė Kėshillit vendor apo tė degės sė BDI-sė nė Zhelinė dhe njėkohėsisht do tė kėrkoni nga ata qė tė prononcohen pėr cfarė dhune policore e kan fjalėn, a kanė ndonjė dėshmi tė fotografuar tė personave qė kanė mar pjesė nė mbledhje dhe pasiqė shumica e mbledhje janė mbajtur nė tė njėjtėn kohe a thua valle patėm mundėsi qė tė organizojme forcat policore tė marin pjesė nė tė gjitha kėto mbledhje?

Poashtu ju bėjmė me dije se emrat e lartėpėrmendur si kandidat tė mundshėm tė gjithė janė dėrguar bashk me procesverbalet e kėshillave vendore dhe pėr tė njėjtitė ėshtė realizuar anketė interne nga BDI, e cila sigurisht do tė vlerėson se sa un e pengoj apo e ndihmoj reputacionin e BDI-sė nė Komunėn e Zhelinės.

Informacionet tjera rreth qendrave tregtare,bashkėpunimeve me zyrtarė tė PDSH apo akuzave tė ndryshme me fjalor shumė tė ulėt nuk vlerėsoj se duhet edhe tu pėrgjigjem, pėrfundon kryetari aktual i Komunės sė Zhelinės Fatmir Izairi, njėherazi edhe njė nga kandidatėt e mundshėm tė BDI-sė pėr zgjedhjet lokale tė marsit 2013.

o fatmir izairi ene te dale ska shenca te fitoje be sedi pse miri me fatmirin boll fatmiri beni objekte me mjafton cie kasiri popullaten me kanalizimet ka 600 euro ne shtepi a ku esht kanalizimi as qe ka fillu a parat jan te objektet e fatmirit ne tetov ne shkup e tash i duhet ene ni mandat per ti perfundu sedi pse si shifni xhejat ma qart sjam un me islamin as qe mintereson ndonjeni foli at cka esht e verteta se mua personallno mikan mar 600 euro per kanalizim a askund ska fillu un jam nga nje fshat i komunes zhelines c* edi shum mir se cka ka be fatmiri edim se kush esht se sa njerez ka kasir e tash ne fund ene me shkollat fillore filloj te fus njerez te pdsh kuse ti japin vota o fatmirit ska shenca ti ndimoj askush kot e ka se aj per tu thki me krijetar ne komun kurin e kures un jam antar i bdi ene edi shum mir kush e fatmiri per fatmirin mundim me fol vec per pasurin qe eka be aj per ase qeter shihet se cka ka be restorantin ne zhelin me objekt ne tetov objektin ne shkup objektin ja te ariturat ku ika fatmiri me paret e kanalizimit eka ngrij objektin ne tetov hallall i koft kush ja jep voten keti sja vlen per nje njer te till me e perkrah per ate pietni mir se kush e cka ka be se naka len neve sikur me jetun ne shekullin 15 e del naper medijume ren sedi mesa ftir mendon me dal aj perseri aka karakter aj njeri sja vlen per at as nje hap me e be ele me me dal ne votime te gjith se bashku mundim nje njer si fatmiri ta denojm per at te punojm bashk per ta humb kete tip forca kunder fatmirit krejt bashk posht seke vendin aty fatmiri patjeter me e shkatru ket kriminel se ne hij kijt njer kjo popullat per at mos e denoni veten dilni humbasni ket njeri mos se do hekim gjith mendoni shum pa mos votu sja vlen ki per me i dhen vot tung

Postim nga: Jack-Jones 02.01.2013, 23:41
QUOTE (tetova_5 @ 02.01.2013, 17:30)
o fatmir izairi ene te dale ska shenca te fitoje be sedi pse miri me fatmirin boll fatmiri beni objekte me mjafton cie kasiri popullaten me kanalizimet ka 600 euro ne shtepi a ku esht kanalizimi as qe ka fillu a parat jan te objektet e fatmirit ne tetov ne shkup e tash i duhet ene ni mandat per ti perfundu sedi pse si shifni xhejat ma qart sjam un me islamin as qe mintereson ndonjeni foli at cka esht e verteta se mua personallno mikan mar 600 euro per kanalizim a askund ska fillu un jam nga nje fshat i komunes zhelines c* edi shum mir se cka ka be fatmiri edim se kush esht se sa njerez ka kasir e tash ne fund ene me shkollat fillore filloj te fus njerez te pdsh kuse ti japin vota o fatmirit ska shenca ti ndimoj askush kot e ka se aj per tu thki me krijetar ne komun kurin e kures un jam antar i bdi ene edi shum mir kush e fatmiri per fatmirin mundim me fol vec per pasurin qe eka be aj per ase qeter shihet se cka ka be restorantin ne zhelin me objekt ne tetov objektin ne shkup objektin ja te ariturat ku ika fatmiri me paret e kanalizimit eka ngrij objektin ne tetov hallall i koft kush ja jep voten keti sja vlen per nje njer te till me e perkrah per ate pietni mir se kush e cka ka be se naka len neve sikur me jetun ne shekullin 15 e del naper medijume ren sedi mesa ftir mendon me dal aj perseri aka karakter aj njeri sja vlen per at as nje hap me e be ele me me dal ne votime te gjith se bashku mundim nje njer si fatmiri ta denojm per at te punojm bashk per ta humb kete tip forca kunder fatmirit krejt bashk posht seke vendin aty fatmiri patjeter me e shkatru ket kriminel se ne hij kijt njer kjo popullat per at mos e denoni veten dilni humbasni ket njeri mos se do hekim gjith mendoni shum pa mos votu sja vlen ki per me i dhen vot tung

Ju lutemi,qe cdo ankese ti bashkangjitni edhe faktet? ku i ke faktet? Un kur e hapa temen,nxjera edhe fakte,tregova se eshte nje diku nje ndertim dhe me ate qe tregova ia bashkangjita edhe foton? nxjeri faktet,dhe flasim..perndryshe cdo gje e jotja bie ne uje....

Postim nga: tetova_5 03.01.2013, 18:04
QUOTE (Jack-Jones @ 02.01.2013, 17:41)
Ju lutemi,qe cdo ankese ti bashkangjitni edhe faktet? ku i ke faktet? Un kur e hapa temen,nxjera edhe fakte,tregova se eshte nje diku nje ndertim dhe me ate qe tregova ia bashkangjita edhe foton? nxjeri faktet,dhe flasim..perndryshe cdo gje e jotja bie ne uje....

cfar faktesh kerkoni te jap sna ka dhen asni fakt kur naka mar paret e kanalizimit kete e dijn te gjith sedi pse kerkoni fakte faktet i din te gjith a nese kerkoni fakte e fatmirit edhe ata i dijn te gjith objekti i par esht ne zhelin te restorani qe eka objekti i dijt eshte te lagja e maqedonve mbas sociallnes edhe i treti eshte ne shkup keto fakte i kerkoni apo apo doni me shum a nese do edhe me foto ti dergoj tet tregoj se cka ka ber fatmiri e vertet e seka punu shum amen per vete ka punu shum mos miri ju me fakte se keto fakte i dijn te gjith kto jen realitetet qe ika ber fatmir izairi gjat mandatit 4 vjecar e ne e mar ene ni mandat i ndihmojm per ti perfundu keta pun ateher i realizon te gjithn a pastaj sigurt de kerkoje ene deni mandat se ka struga ska asni lokal asni objekt ndoshta ene atje ka deshir me mar denise keto fakte i kerkoni a nese su mjaftojn do ua publikoj edhe me foto punet qe ika arij fatmiri gjat mandatit 4 vjecar tung

Postim nga: Jack-Jones 03.01.2013, 18:25
QUOTE (tetova_5 @ 03.01.2013, 12:04)
cfar faktesh kerkoni te jap sna ka dhen asni fakt kur naka mar paret e kanalizimit kete e dijn te gjith sedi pse kerkoni fakte faktet i din te gjith a nese kerkoni fakte e fatmirit edhe ata i dijn te gjith objekti i par esht ne zhelin te restorani qe eka objekti i dijt eshte te lagja e maqedonve mbas sociallnes edhe i treti eshte ne shkup keto fakte i kerkoni apo apo doni me shum a nese do edhe me foto ti dergoj tet tregoj se cka ka ber fatmiri e vertet e seka punu shum amen per vete ka punu shum mos miri ju me fakte se keto fakte i dijn te gjith kto jen realitetet qe ika ber fatmir izairi gjat mandatit 4 vjecar e ne e mar ene ni mandat i ndihmojm per ti perfundu keta pun ateher i realizon te gjithn a pastaj sigurt de kerkoje ene deni mandat se ka struga ska asni lokal asni objekt ndoshta ene atje ka deshir me mar denise keto fakte i kerkoni a nese su mjaftojn do ua publikoj edhe me foto punet qe ika arij fatmiri gjat mandatit 4 vjecar tung

Hehe,si e para ke be nje nik tetova,a flet per zhelinen!
Te gjitha postimet i ke vec ne kete teme,tjera postime ske,gjithsej ke 5 postime,te gjith kunder fatmirit..
Flet per fatmirin,mbron ate tjietrin..fakte ske,vec muhabete per te ia ulur rejtingun..Po ska nevoje ketu ne forum te belbezosh..u bofshe burr,pse nuk erdhe ne mbledhje,ku te gjith ne 110 antar votum dhe u pa se kush ka punu? nkrahasim me qenan aliun dhe mefailin,..fatmiri ka punu shum ma shum..

Sa per kanalizmin dhe ujin normal se do paguash,a e dish sa pune eshte be,600 euro eshte nje celular,a ty tash te ka ardh uji dhe kanalizimi para shpije,dhe askush nuk te detyron te kyqesh nese nuk dush,por nese kyqesh duhet pages,e cka jan 600 euro,a e din ti se prej mali neper muhalla neper drunj,edhe sa pune eshte bere deri sa ti kesh para shpije? edhe ata mjete shkojne ne fondin komunal,meqe antaret spagujne tatime,dhe cdo gj eshte nen kontroll te ministris se finansave,po aq kije dijeni.Askush nuk i ka dhene para ne dore,krejte te cojne ne post ti pagujsh ne nje xhirllograi te caktuar te komunes.mos u ben qesharaksi duket qenke piuni i islamovic xheladinovskit.

Postim nga: tetova_5 10.01.2013, 20:05
QUOTE (Jack-Jones @ 03.01.2013, 12:25)
Hehe,si e para ke be nje nik tetova,a flet per zhelinen!
Te gjitha postimet i ke vec ne kete teme,tjera postime ske,gjithsej ke 5 postime,te gjith kunder fatmirit..
Flet per fatmirin,mbron ate tjietrin..fakte ske,vec muhabete per te ia ulur rejtingun..Po ska nevoje ketu ne forum te belbezosh..u bofshe burr,pse nuk erdhe ne mbledhje,ku te gjith ne 110 antar votum dhe u pa se kush ka punu? nkrahasim me qenan aliun dhe mefailin,..fatmiri ka punu shum ma shum..

Sa per kanalizmin dhe ujin normal se do paguash,a e dish sa pune eshte be,600 euro eshte nje celular,a ty tash te ka ardh uji dhe kanalizimi para shpije,dhe askush nuk te detyron te kyqesh nese nuk dush,por nese kyqesh duhet pages,e cka jan 600 euro,a e din ti se prej mali neper muhalla neper drunj,edhe sa pune eshte bere deri sa ti kesh para shpije? edhe ata mjete shkojne ne fondin komunal,meqe antaret spagujne tatime,dhe cdo gj eshte nen kontroll te ministris se finansave,po aq kije dijeni.Askush nuk i ka dhene para ne dore,krejte te cojne ne post ti pagujsh ne nje xhirllograi te caktuar te komunes.mos u ben qesharaksi duket qenke piuni i islamovic xheladinovskit.

mirmbrema kerkoj falje se kishi cek se shum per kanalizimin se e kena para dere un nuk edi aka filli kanalizimi shifni pallatic trebosh aka kanalizim shkoni pak shifnja mu miri me thashe thena se askund nauk ka fillu a sai perket se un sie kam nikun pse e kam tetova ajo se me rendesi me rendesi esht se nuk ju vjen mir pse e flas te verteten e fatmirit pietnja fatmirin sie ktheve borxhin e e barnave qe more kredijt 500 mij euro e ktheve me paret e komunes sie bere objektin me rogen tende e bere si e arite ket pasuri ka erdh kjo pasuri pergjigju ne kete cka pies un ka e beri pasurin fatmiri kush i ndimoj popullata ka erdh fol asjan fakte kto a asedini ju qe ka objekt ne tetov aska objekt ne zhelin aska objekt ne shkup fol per kete kete edi popullu per kete doe paguaj ket radh denimin aj e tash eka cit ne shitje lokalin te objekti ne tetov 3000 euro meter katror kush e informuar lete paraqitet te fatmiri se tash i duhen pare per kamponjen amen ket radh ska njerez qe mund ti paguj kete radh doe shofe se kue ka rendijn fatmiri e pastaj nete beje objekte ta shohijm ka deja filloje nuk shkon me paret e popullit ma kot doe paguaj ket denim nga zoti ishalla e denon zoti aq sa e meriton tung

Postim nga: Jack-Jones 10.01.2013, 22:30
QUOTE (tetova_5 @ 10.01.2013, 14:05)
mirmbrema kerkoj falje se kishi cek se shum per kanalizimin se e kena para dere un nuk edi aka filli kanalizimi shifni pallatic trebosh aka kanalizim shkoni pak shifnja mu miri me thashe thena se askund nauk ka fillu a sai perket se un sie kam nikun pse e kam tetova ajo se me rendesi me rendesi esht se nuk ju vjen mir pse e flas te verteten e fatmirit pietnja fatmirin sie ktheve borxhin e e barnave qe more kredijt 500 mij euro e ktheve me paret e komunes sie bere objektin me rogen tende e bere si e arite ket pasuri ka erdh kjo pasuri pergjigju ne kete cka pies un ka e beri pasurin fatmiri kush i ndimoj popullata ka erdh fol asjan fakte kto a asedini ju qe ka objekt ne tetov aska objekt ne zhelin aska objekt ne shkup fol per kete kete edi popullu per kete doe paguaj ket radh denimin aj e tash eka cit ne shitje lokalin te objekti ne tetov 3000 euro meter katror kush e informuar lete paraqitet te fatmiri se tash i duhen pare per kamponjen amen ket radh ska njerez qe mund ti paguj kete radh doe shofe se kue ka rendijn fatmiri e pastaj nete beje objekte ta shohijm ka deja filloje nuk shkon me paret e popullit ma kot doe paguaj ket denim nga zoti ishalla e denon zoti aq sa e meriton tung

Po nxjeri faktet,muhabete ka plot,ti ketu ke sjell te thashetheme..I takojsh kategoris se ulur,per ate edhe ske si mendon ndryshe..Naiva si ti ka plot..Mos haro se komuna ka qene e bllokuar kur ka hyj Fatmiri Kryetar. Edhe mos mendo se nuk e kam kuptue kush je...tung

Postim nga: babarekes 11.01.2013, 15:25
Ambulancen dhe Restorandin FLORENS kush e beri se si e beri???

----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!

Postim nga: Jack-Jones 11.01.2013, 16:04
QUOTE (babarekes @ 11.01.2013, 09:25)
Ambulancen dhe Restorandin FLORENS kush e beri se si e beri???

e benen mjeshterit e ndertimtaris,duke punuar... smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Postim nga: babarekes 11.01.2013, 16:53
QUOTE (Jack-Jones @ 11.01.2013, 17:04)
e benen mjeshterit e ndertimtaris,duke punuar... smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ahaa
po te njejtit mjeshter kan me e denu me 24 Mars smil3dbd4ddd6835f.gif

----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!

Postim nga: Jack-Jones 11.01.2013, 16:59
QUOTE (babarekes @ 11.01.2013, 10:53)
Ahaa
po te njejtit mjeshter kan me e denu me 24 Mars smil3dbd4ddd6835f.gif

Keta pune qe jan be ne komunen e Zhelines,Sadia jot ne Tetov sen i ka bo per kete mandat...si dhe nuk do lejojme te vijne njerez te PDSh-s qe buxheti komunal te shkoje ne konton e PDSH-s...


Postim nga: babarekes 11.01.2013, 17:15
QUOTE (Jack-Jones @ 11.01.2013, 17:59)
Keta pune qe jan be ne komunen e Zhelines,Sadia jot ne Tetov sen i ka bo per kete mandat...si dhe nuk do lejojme te vijne njerez te PDSh-s qe buxheti komunal te shkoje ne konton e PDSH-s...

Fxxxxxxxckkkkk PDSH.

hahahahahah
rej rahat se ju vet dja hani krejen njoni qetrit.

Te kish dal Islam Xheladini do ishte shum me mirr per BDI por prap vendimi juj eshte.

----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!

Postim nga: LEGJENDA1 11.01.2013, 17:19
QUOTE (Jack-Jones @ 11.01.2013, 10:59)
Keta pune qe jan be ne komunen e Zhelines,Sadia jot ne Tetov sen i ka bo per kete mandat...si dhe nuk do lejojme te vijne njerez te PDSh-s qe buxheti komunal te shkoje ne konton e PDSH-s...

Fxxxxxxxckkkkk PDSH.

ka puno shuim sadia veq lule mbjelle

Postim nga: babarekes 11.01.2013, 18:55
QUOTE (LEGJENDA1 @ 11.01.2013, 18:19)
ka puno shuim sadia veq lule mbjelle

TY MBULL GOJ OK

----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!

Postim nga: Jack-Jones 11.01.2013, 18:58
QUOTE (babarekes @ 11.01.2013, 11:15)
hahahahahah
rej rahat se ju vet dja hani krejen njoni qetrit.

Te kish dal Islam Xheladini do ishte shum me mirr per BDI por prap vendimi juj eshte.

Isilam Xheladini,na koriti niher..ska cka kerkon per se dyti.


Postim nga: babarekes 11.01.2013, 23:56
QUOTE (Jack-Jones @ 11.01.2013, 19:58)
Isilam Xheladini,na koriti niher..ska cka kerkon per se dyti.

Nese e keni me te korit
Edhe Fatmiri u korriti ne 2011 kur Fitoj PDSH ne nivel Komune.

----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!

Postim nga: Jack-Jones 12.01.2013, 00:04
QUOTE (babarekes @ 11.01.2013, 17:56)
Nese e keni me te korit
Edhe Fatmiri u korriti ne 2011 kur Fitoj PDSH ne nivel Komune.

Perkundrazi,,,Cdoher PDSH ka pas me shum vota,dhe en Zheline ka fitu cdoher PDSH,me ardhjen e Fatmirit,PDSne zheline humbi,ndersa ne nivel komunal per 11 vota ma shum ka qene,ky eshte numer shum i vogel ne krahasim ne ate sa e ka pas pdsh kur ska qene fatmiri smil3dbd4e398ff7b.gif

Postim nga: babarekes 12.01.2013, 00:11
QUOTE (Jack-Jones @ 12.01.2013, 01:04)
Perkundrazi,,,Cdoher PDSH ka pas me shum vota,dhe en Zheline ka fitu cdoher PDSH,me ardhjen e Fatmirit,PDSne zheline humbi,ndersa ne nivel komunal per 11 vota ma shum ka qene,ky eshte numer shum i vogel ne krahasim ne ate sa e ka pas pdsh kur ska qene fatmiri smil3dbd4e398ff7b.gif

11 votaa a???

A e sheh si je I PA FTYRSHEM dhe MANIPULANT

ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ 3417


ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ – ДПА 3645

3645-3417=228


ja fakte.


http://217.16.84.11/Muni.aspx (Komisioni shtetror zgjedhor)


TY je RRENAVEC un te gjeta ne rren, Keshtu qe krejt qka ke than ne ket tem jan GENJESHTRA.----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!

Postim nga: Jack-Jones 12.01.2013, 00:24
QUOTE (babarekes @ 11.01.2013, 18:11)
11 votaa a???

A e sheh si je I PA FTYRSHEM dhe MANIPULANT

ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ 3417


ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ – ДПА 3645

3645-3417=228


ja fakte.


http://217.16.84.11/Muni.aspx (Komisioni shtetror zgjedhor)


TY je RRENAVEC un te gjeta ne rren, Keshtu qe krejt qka ke than ne ket tem jan GENJESHTRA.

nuk shkrunte ktu asgje..mos ja fut kot..ska lidhje..vec ta dish se PDSHja ne zheline eka henger.. smil3dbd4e4c2e742.gif

Postim nga: babarekes 12.01.2013, 00:33
QUOTE (Jack-Jones @ 12.01.2013, 01:24)
nuk shkrunte ktu asgje..mos ja fut kot..ska lidhje..vec ta dish se PDSHja ne zheline eka henger.. smil3dbd4e4c2e742.gif

Aty nuk shkrun asgje a??? Qka je tu fol bre? un ti Sigurova faktet nga Komisioni shtetror zgjedhor Per zgjedhjet e 2011 ne Nivel Komunal per komunen e Zhelines.
Hulumtoje pak me shum, kuptohet nese kupton diqka a nese sen kupton gjee atrher leje krejt se ty qenke hmmmm.

A sa per kush dhe si e ka henger e shofmi.
Porr un te DEMASKOVA ty se je RENAVEC.

----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!

Postim nga: Jack-Jones 12.01.2013, 11:28
QUOTE (babarekes @ 11.01.2013, 18:33)
Aty nuk shkrun asgje a??? Qka je tu fol bre? un ti Sigurova faktet nga Komisioni shtetror zgjedhor Per zgjedhjet e 2011 ne Nivel Komunal per komunen e Zhelines.
Hulumtoje pak me shum, kuptohet nese kupton diqka a nese sen kupton gjee atrher leje krejt se ty qenke hmmmm.

A sa per kush dhe si e ka henger e shofmi.
Porr un te DEMASKOVA ty se je RENAVEC.

O ti,krimbi i PDSH-s;;;

Mund ta kem gabuar shifren,ben vaki,por e verteta eshte se BDI per her te pare me Fatmirin e fitoj kete komune dhe e cveshi nga intriga e PDSH-s qe e kishte kaplu si rejti i marimanges..

Ajo qe Islam Xheladini kur ishte komandant,humbi,kjo nenkupotnte se keq e kishit kaplu Zhelinen si komune.por kjo ndryshoj ne 2009,dhe prej ateher,PDSh eshte e pavlefshme ne Zheline..

Mos ndoshta e lexove lajmin se si ju te PDSH e keni nxjer njeriun tuaj nga puna,qe ai per PDSH-n ka qene ne gendje te beje gjithcka,dhe me ne fund ju prap e late rrugeve,,

Un ta c....PDSH ty edhe menduhit edhe krejtve me radhe.Ju vagabondat turkofil,qe keni vjedh me vite ne krah te Shqiptarve.

Zhdukuni.

Postim nga: babarekes 12.01.2013, 12:35
QUOTE (Jack-Jones @ 12.01.2013, 12:28)
O ti,krimbi i PDSH-s;;;

Mund ta kem gabuar shifren,ben vaki,por e verteta eshte se BDI per her te pare me Fatmirin e fitoj kete komune dhe e cveshi nga intriga e PDSH-s qe e kishte kaplu si rejti i marimanges..

Ajo qe Islam Xheladini kur ishte komandant,humbi,kjo nenkupotnte se keq e kishit kaplu Zhelinen si komune.por kjo ndryshoj ne 2009,dhe prej ateher,PDSh eshte e pavlefshme ne Zheline..

Mos ndoshta e lexove lajmin se si ju te PDSH e keni nxjer njeriun tuaj nga puna,qe ai per PDSH-n ka qene ne gendje te beje gjithcka,dhe me ne fund ju prap e late rrugeve,,

Un ta c....PDSH ty edhe menduhit edhe krejtve me radhe.Ju vagabondat turkofil,qe keni vjedh me vite ne krah te Shqiptarve.

Zhdukuni.

Jo se i ke ngatru shifrat porr ty je SHPIFES dhe RRenacak.

Ty thaje se 11 vota PDSH ka pas me shum se BDI a un ta deshmova me fakte se sa vota kan qen, ata kan qen 228 e jo sic Rrejte ty se 11.
Un ta deshmova se DUKE qen Fatmiri kryetarr ne U FITUAM, se ty thaje Prej kurr ka ardh Fatmiri PDSH nuk fiton me ne komunen e Zhelines.
Te demaskova se je I PA FTYRSHEM,MANIPULATOR,SHPIFES dhe RRENAVEC.


Ok shani shani se Njeri kurr e ka punen ne kryzz shan, te njejten gje e kemi be dhe ne kurr kemi pas punen keqq U kuptojm smil3dbd4ddd6835f.gif
----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!

Postim nga: Jack-Jones 12.01.2013, 18:37
QUOTE (babarekes @ 12.01.2013, 06:35)
Jo se i ke ngatru shifrat porr ty je SHPIFES dhe RRenacak.

Ty thaje se 11 vota PDSH ka pas me shum se BDI a un ta deshmova me fakte se sa vota kan qen, ata kan qen 228 e jo sic Rrejte ty se 11.
Un ta deshmova se DUKE qen Fatmiri kryetarr ne U FITUAM, se ty thaje Prej kurr ka ardh Fatmiri PDSH nuk fiton me ne komunen e Zhelines.
Te demaskova se je I PA FTYRSHEM,MANIPULATOR,SHPIFES dhe RRENAVEC.


Ok shani shani se Njeri kurr e ka punen ne kryzz shan, te njejten gje e kemi be dhe ne kurr kemi pas punen keqq U kuptojm smil3dbd4ddd6835f.gif

shko nk......

Postim nga: babarekes 12.01.2013, 18:37
QUOTE (Jack-Jones @ 12.01.2013, 19:37)
shko nk......

Ani hecc ty paraa se un se di rugen ti garant e din se ke shku shpesh ose atje jee smil3dbd4dbc14f3f.gif

----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!

Postim nga: bongo 13.01.2013, 11:39
Nuk je pėr nė forum, ska sharje- Stafi

Postim nga: Jack-Jones 13.01.2013, 13:57
Nuk je pėr nė forum, ska sharje- Stafi

Postim nga: babarekes 13.01.2013, 14:35
QUOTE (Jack-Jones @ 13.01.2013, 14:57)

ty ene kejt familjes tande ene juve te PDSH,ne te BDIS..va cim grate np....sic va kimi c....njer shtaj.a more vesht?

Qyyyyyyyyyyksh.

smil3dbd4dbc14f3f.gif


Shaum kecc e kini bee smil3dbd4daabd491.gif


O i pa ftejrshem smil3dbd4e5e7563a.gif

----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!

Postim nga: Jack-Jones 13.01.2013, 16:32
selak.

Postim nga: bongo 13.01.2013, 16:47
Nuk je pėr nė forum, ska sharje- Stafi

Postim nga: Jack-Jones 13.01.2013, 16:57
QUOTE (bongo @ 13.01.2013, 10:47)
Gruen np*** taj ene kit D-U-I-t

sidomos at tonden

Shaju taj ktu,se njer sa taj shahesh.funskioneret e BDI-s ua kan djeg grate..pale tandes cka i kajn bo... smil4a8acd602a050.gif

Postim nga: bongo 13.01.2013, 20:35
Nuk je pėr nė forum, ska sharje- Stafi

Postim nga: Jack-Jones 13.01.2013, 20:51
Nuk je pėr nė forum, ska sharje- Stafi

Postim nga: bongo 14.01.2013, 10:00
Nuk je pėr nė forum, ska sharje- Stafi

Postim nga: tetova_5 14.01.2013, 15:38
QUOTE (Jack-Jones @ 12.01.2013, 05:28)
O ti,krimbi i PDSH-s;;;

Mund ta kem gabuar shifren,ben vaki,por e verteta eshte se BDI per her te pare me Fatmirin e fitoj kete komune dhe e cveshi nga intriga e PDSH-s qe e kishte kaplu si rejti i marimanges..

Ajo qe Islam Xheladini kur ishte komandant,humbi,kjo nenkupotnte se keq e kishit kaplu Zhelinen si komune.por kjo ndryshoj ne 2009,dhe prej ateher,PDSh eshte e pavlefshme ne Zheline..

Mos ndoshta e lexove lajmin se si ju te PDSH e keni nxjer njeriun tuaj nga puna,qe ai per PDSH-n ka qene ne gendje te beje gjithcka,dhe me ne fund ju prap e late rrugeve,,

Un ta c....PDSH ty edhe menduhit edhe krejtve me radhe.Ju vagabondat turkofil,qe keni vjedh me vite ne krah te Shqiptarve.

Zhdukuni.

Hey ti i BDI-se jo vec ket shifer e ke ngateru po i ke ngateru te gjitha punet e tuaja me keto muhabete qe i ben per Fatmirin, vet populli e din se cilin do e votoj edhe perfundimisht kete here do ja kthej PDSH-se komunen, i vetmi rast ju dha kete here qe e pati BDI-ja komunen e Zhelines po nuk di shkoje me ma gjate. Personalisht njoh njerez dhe personalitete nga ajo komune qe cdo here kan votuar per BDI-ne po kete here nuk lejojne me aj Fatmiri te ndertoje edhe ma teper objekte private.
Nje porosi nga une pak me gjakftohte!

Postim nga: Jack-Jones 14.01.2013, 17:04
QUOTE (tetova_5 @ 14.01.2013, 09:38)
Hey ti i BDI-se jo vec ket shifer e ke ngateru po i ke ngateru te gjitha punet e tuaja me keto muhabete qe i ben per Fatmirin, vet populli e din se cilin do e votoj edhe perfundimisht kete here do ja kthej PDSH-se komunen, i vetmi rast ju dha kete here qe e pati BDI-ja komunen e Zhelines po nuk di shkoje me ma gjate. Personalisht njoh njerez dhe personalitete nga ajo komune qe cdo here kan votuar per BDI-ne po kete here nuk lejojne me aj Fatmiri te ndertoje edhe ma teper objekte private.
Nje porosi nga une pak me gjakftohte!

pse nuk flet me fakte? Ti nxjora ty faktet..kapu per faktet.e jo per biseda te kota.objekti Ifatmirit ka qene shum koh me pare.para se te behet kryetar.dhe ti me siguri e din kete.por normal.sjku vjen mire se eshte Isukseshem dhe sju behet qejfi.se ua ka zen rrugen hajdutave te hyne ne komune.loppovat ska vend ne komun per ju.

Postim nga: tetova_5 14.01.2013, 17:33
QUOTE (Jack-Jones @ 14.01.2013, 11:04)
pse nuk flet me fakte? Ti nxjora ty faktet..kapu per faktet.e jo per biseda te kota.objekti Ifatmirit ka qene shum koh me pare.para se te behet kryetar.dhe ti me siguri e din kete.por normal.sjku vjen mire se eshte Isukseshem dhe sju behet qejfi.se ua ka zen rrugen hajdutave te hyne ne komune.loppovat ska vend ne komun per ju.

Cfare faktesh kerkon ma teper a nuk jane fakte zgjedhjet e fundit ku humbjen e patet tmadhe, cfare faktesh tjera kerkon deni fotografi pi restorantit apo ndertesave!!! Suksesin e madh e ka arrit ne fushen e biznesit profesional kurse ne nivel komunal eshte barabart me hic! "Hajdutet dhe llopavat" i ka brenda ne ate vend te atij nuk deshiron askush te jete!

Postim nga: Jack-Jones 14.01.2013, 19:33
QUOTE (tetova_5 @ 14.01.2013, 11:33)
Cfare faktesh kerkon ma teper a nuk jane fakte zgjedhjet e fundit ku humbjen e patet tmadhe, cfare faktesh tjera kerkon deni fotografi pi restorantit apo ndertesave!!! Suksesin e madh e ka arrit ne fushen e biznesit profesional kurse ne nivel komunal eshte barabart me hic! "Hajdutet dhe llopavat" i ka brenda ne ate vend te atij nuk deshiron askush te jete!

Ore ti njeri.nuk qendron puna se kush de Ifitoj zgjedhjet.le te jet edhe pdsh.nuk dmth se cdo njeri ne pdsh edhe sben.nese oshte Idrejte le te fitoj.mirpo te beje pune dhe vepra..se kryetari aktual ka bere pune dhe vepra qe qenan aliu dhe ish kryetari tjeter mefail osmani nuk Ikan be.juve ua kam nxjer keti ne faqen e pare disa nga punet e kryetarit aktual qe ka qene buxheti Ibllokum.dhe me ato borxhe qe ka pas komuna jan be te gjitha keto.po pse nuk dhae nje vleresim per keta pun..fatmiri akuzohet edhe pse ne komune ka punsu njerez qe nuk Itakojne Bdis por.pdshs.tash nese duam.te jemi denokratik.duhet te bejm vleresime ndrysdhe..

Postim nga: babarekes 14.01.2013, 19:45
QUOTE (Jack-Jones @ 14.01.2013, 20:33)
Ore ti njeri.nuk qendron puna se kush de Ifitoj zgjedhjet.le te jet edhe pdsh.nuk dmth se cdo njeri ne pdsh edhe sben.nese oshte Idrejte le te fitoj.mirpo te beje pune dhe vepra..se kryetari aktual ka bere pune dhe vepra qe qenan aliu dhe ish kryetari tjeter mefail osmani nuk Ikan be.juve ua kam nxjer keti ne faqen e pare disa nga punet e kryetarit aktual qe ka qene buxheti Ibllokum.dhe me ato borxhe qe ka pas komuna jan be te gjitha keto.po pse nuk dhae nje vleresim per keta pun..fatmiri akuzohet edhe pse ne komune ka punsu njerez qe nuk Itakojne Bdis por.pdshs.tash nese duam.te jemi denokratik.duhet te bejm vleresime ndrysdhe..

U qetsove pak a smil3dbd4ddd6835f.gif

Nese ka bee pun atrher qka ka ty ta lavderojsh ktu te ne a??? ku e dish se ne sjemi krejt qytetar te komunes Zhelines, aj nese ka punu diqka do ta vlersojn qytetaret e komunes Zhelines e jo ne. Ne e dim se veq ambullanten,Restorandin dhe disa ndertesa ka be per vete Tjeter gjee as nuk dim as nuk shohim, qytetaret i din me mirr.

Sa per Info. Qenan Aliu ska qen PDSH por PPD, a Mefaili hm Juu se Mefaili skeni njerii tmirr por qka me be ne kohen e aty isht Lufta dhe Komuna skish Kompetenca asapk.

----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!

Postim nga: GuriShipes 14.01.2013, 20:04
o partiasha o interesxhi hajd mom hini ne cev se , ju ini klishat e ative te mdhive qe dilni dhe beni ketu rekllama , populli a budall esht po skini faj budall esht se ju disa kryetar komunash i keni gjet popullin e varfer qe skan as buk te han as te ardhura per femijet e vet ti shkollojn kursem ju disa ketu ne forum shum i jepni koses dhe vlersoni sukseset duke ndertu dhe u lavdru si kryetari juaj nderton rruget me asfallt hajd mos me beni nervoz a e dini ju se ne cilin shekull jemi ne o teveqela jemi ne shekullin 21 ku keto pun qe i permendni ne cdo tgjedhje ne cdo debat keni gerdit popullin e varfer duke ju premtu cdo vit dhe duke ju kallzu cdo vit peralla se si ju ndertoni rruget e fshatrave .....

jo veq fshati zhelin por edhe shum komuna tjera si kjo e zhelines genjejn popullin !!!

cdo fshat ne maqedoni i mungon gjlerberimi i mungon rruget e pasterta me trotuare , ne mburemi duke shtru asfallt me ato banderet e larta ka 8 metre dhe duke shiku ato telat e rymes si jan tollovit.

hajd mos ma qanitrapin ju gjith se skeni idenn se si regullohet dhe mbahet nje qtet apo nje fshat.
pik se pari uj qe ne pijm esht katastrof leje qe esht katastrof i turbullt por edhe uj ska cdo kund !!!!!!

Postim nga: babarekes 15.01.2013, 03:46
E pershendes Fatmirin me ket keng.


http://www.youtube.com/watch?v=MTxWl5ad5X4

----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!

Postim nga: tetova_5 15.01.2013, 08:53
QUOTE (babarekes @ 14.01.2013, 21:46)
E pershendes Fatmirin me ket keng.


http://www.youtube.com/watch?v=MTxWl5ad5X4

Gjithashtu!!! smil4a8acd602a050.gif

Postim nga: alb_te 16.01.2013, 11:08
hamomin po ndryshon se smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Postim nga: Jack-Jones 17.01.2013, 09:58
Ju pershendes juve me kengen ;oj lulija jone.me limona oo.kush na ka inatin (tiqe e dini) haha.mjafton.

Postim nga: Jack-Jones 18.01.2013, 13:17
Ndertimi i kanalizimit ne f.TREBOSH

User posted image

Postim nga: Jack-Jones 18.01.2013, 13:18
User posted image

User posted image

User posted image

Postim nga: Jack-Jones 18.01.2013, 13:19
User posted image

User posted image

User posted image

Postim nga: Jack-Jones 18.01.2013, 13:22
Instalimi dhe filtrimi i sistemit te ujesjellesit ne Zheline dhe Leshnice ,,,

User posted image

User posted image

User posted image

User posted image

Postim nga: Jack-Jones 18.01.2013, 13:24
User posted image

User posted image

User posted image


User posted image


2006 © Studentet.info (http://www.studentet.info)