Studentet.info
Kliko kėtu pėr ta lexuar temėn
Forumi Studentor > Diskutime pakufi > Nė Prishtinė, natė dedikuar seksit


Postim nga: Dreni1 13.12.2012, 12:54
Kryeqyteti jonė tė premten mbrėma do tė jetė tėrėsisht nė ngjyrė ‘pink’, pasi dita qė do t’i dedikohet plotėsisht seksit do tė mbyllet me njė prej festave mė elektrike tė kėtij viti.

Nė Sallėn e Kuqe tė Pallatit tė Rinisė tė premten me fillim nga ora 14:00 pritet tė shfaqen nė ekran gjigant videoxhirime tė ndryshme ku protagonist do tė jenė emra si Jeta Xhara, Ilir Deda etj.

Mė pas pritet tė shfaqet dhe njė film i titulluar “Three Minutes of Solitude” nga Visar Krusha, teksa pas kėtij filmi nė ora 19:00 do tė mbahet njė debat me tė pranishmit mbi evoluimin e seksit nė vendin tonė nga paralufta nė pasluftė, e deri mė sot.

Lansimi i revistės “Sex Issue” e ka edhe pjesėn e dytė tė manifestimit tė saj gjatė tė premtės.

Me fillim nga ora 23:00 nė Atelie tė Pallatit tė Rinisė (Boro Ramizi) do tė mbahet njė prej mbrėmjeve mė inkandeshente dhe me erotike nė vitet e fundit.

Pėr argėtimin e tė pranishmėve do tė kujdeset askush tjetėr pos BabyG nga Gjermania, artiste qė njihet pėr mbrėmjet e jashtėzakonshme tė kėtij lloji tė mbajtura nė mbarė Evropėn, e ndihmuar nga Secret 47, deejay tjetėr qė vjen nga Zvicra.

“Pėr kėtė natė speciale, Kosovo 2.0 do tė krijojė njė ambient ku seksualiteti ėshtė i pranueshėm pėr bukurinė e tij. Bashkohuni nė hotelin tonė tė dashurisė – njė ambient i ngrohtė ku dekorimet, efektet vizuale, dritat, muzika dhe akti do tė krijojnė njė ambient qė ėshtė sensual dhe ekpserimental pėr ju”, paralajmėruan organizatorėt nė faqen kryesore tė ‘eventit’ nė Facebook.

Kosovo 2.0 Sex Party organizohet nė vazhdėn e shumė aktiviteteve qė i paralajmėruam nė lart.

Keni partner dhe dėshironi tė kaloni njė natė jashtėzakonisht sensuale, me emocione dhe kujtime tė paharrueshme? Apo, nuk keni partner dhe dėshironi qė tė kaloni njė mbrėmje fantastike me muzikėn mė tė mirė elektronike nė rajon dhe me gjininė e kundėrt ‘single’ nė pritje tuajėn?

Atėherė, mos bėni plane tjera pėr 14 dhjetor, pasi do tė jetė njė natė tejet, tejet e nxehtė...

Postim nga: kosova_rja 13.12.2012, 13:05
QUOTE
Nė Prishtinė, natė dedikuar seksit


pse jo krejt punet tjera i kemi ne terezi veq qikjo na ka mungu e po na mungon smile5u87yu45y.gif smil4a8acf219332d.gif
prejt te premtes do jemi te kompletuar smil3dbd4dcd7b9f4.gif smil3dbd4d75edb5e.gif

----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!

Postim nga: trimi.80 13.12.2012, 15:07
hajde hajde,edhe kjo si Halloven party,hehehe.E kam nje propozim ta festojme edhe Shengjergj partyn se edhe ajo na ka mbet noksan,hehehee.

Postim nga: packs 13.12.2012, 17:53
Nuk jam kunder nje reviste per edukim seksual, por me duket paksa e habitshme kjo menyra "nate dedikuar seksit".

Nuk e di cka nenkupton kjo? Qe dikush ka me kry marredhenie seksuale per hater te ni reviste? Per hater te Ilir Dedes, Jeta Xharres, Kosovo 2.0 (qe kane miliona donacione nga te huajt prandaj kane kohe te merren edhe me eduktaten seksuale).

A nenkupton qe nese neser vendosim me e ba ni reviste per krimin, psh. KRONIKAT E ZEZA, nuk e di a nenkupton qe ne promovim duhet me dale me myte njerez.

S'po ma kape logjika ni nderlidhshmeri te ni reviste per seks edhe manifestim me seks per hire te saj.

Nese dikujt ia kape, ju lutna ma sqaroni.----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P

Postim nga: hubejb1 13.12.2012, 17:59
kjo eshte investim ne shkaterim.....----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: FLAMUR_07 13.12.2012, 21:25
QUOTE (trimi.80 @ 13.12.2012, 16:07)
hajde hajde,edhe kjo si Halloven party,hehehe.E kam nje propozim ta festojme edhe Shengjergj partyn se edhe ajo na ka mbet noksan,hehehee.

kurgja sbahet n halloween se qka do te behet ketu
shengjergji nje kohe u ka festu edhe tek shqiptaret u lajshin me dushk edhe aq e kishte puna , por per sex party as ne perendim skam ndegjuar qe ka perveq party privat qe i bejne swingers party ku meshkujt me grate apo dashnoret e veta shkojne ne party dhe i ndrojne grate me te tjeret tere naten

----------------------------------------
PEOPLE GET THE GOVERNMENT THEY DESERVE

Postim nga: FlyGreen 14.12.2012, 07:55
Valle kush tenton te degjeneron Kosoven !
Seksi nuk eshte dicka e re atje , njeresit e kan pas qef c'dohere , dhe ende e kan qef por kjo menyre me duket pak si e cuditshme , edhe me duket si rezultat i masoneve ,
jan ato qe adhurojne perendine e lashte te fertilitetit , dhe gjithcka ne ashurimet e lashta lidhet me seks dhe seks te degjeneruar.
E tash mbetet te shihen sa modern jan bere kosovaret prej kur eshte futur nato , 1 a do te participojne ne kete mbremje dhe si (ma mer mendja se plot) , dhe 2 a do te votojne rradhen e ardhshme ate kryetarin e Prishtines qe ka veshur qytetin me ngjyre "pink"


Postim nga: Jerenim 14.12.2012, 09:59
Sote jane dy rruge : dita e xhuma dhe nata e seksit. Dita e falimenderimit per Zoti na Krijoj duke e Adhuruar vetem Ate dhe nata e abuzimit cmendor te epsheve te devijume,te cmendura per ti falimenderuar disa fondacione evropiane per futjen e se drejtes se padrejte homo,lesbian,hemafroditian...urnoni mos harroni neser ne mbremje shfaqje teatrale,film,revista devijuese seksore 1500 numra ( aq sa ishin atesit ne regjistrimin e fundit ).... Ka disa qe epshin e vet e marrin per Zot. Duhet mos me i marre seriozisht kete pune te ketij prononcimi por me bo humor edhe me shume me ta,ne fakt njeriu humor ben vetem me gjesende qe jane devijuese dhe qesharake... Allahu na ruajt prej ketij tmerri... Per pak euro e bejne ate cka nuk dijne se cka bejne.

Naser Rafuna

----------------------------------------
E keqja nuk ėshtė vepėr vetėm e atij i cili e shkakton por edhe e atij, i cili ka pasur mundėsi qė ta pengojė dhe nuk e ka penguar

Postim nga: Jerenim 14.12.2012, 10:01
Rezilėt dhe faqezinjtė
(faqja e zezė e faqezinjve)
Po e pėrdori fjalėn rezil, mendoj qė kjo e ka vendin kėsaj radhe. Besoj qė kjo nuk ėshtė e panjohur si pėr tė ndershmit po ashtu edhe pėr rezilėt.
Rezil e ka kuptimin: veprim i keq, veprim i turpshėm; i pacipė, i pafytyrė, i poshtėr.
Pėrkufizimi i “rezilhanes” mundė tė jetė ky:
gatishmėria dhe interesimi pėr t’i paraqitur e shfaqur veprimet e poshtra e tė ndyra me mjaftė lehtėsi.
Tė nderuar!
Veprimet dhe organizimet e ndyra tė rezilėve janė tė papranuara pėr tė gjithė me pėrjashtim te rezilėve, tė pacipėve dhe faqezinjve.
Populli duhet dėnuar veprimet rezile, skandalet qė komuniteti rezil i vlerėson pėrparim. Mė kujtohet para disa viteve kur ndodhi skandali me presidentin Klinton, njė revistė shqiptare kishte vendosur nė ballinė njė shkrim me titull: “Faqja zezė nė shtėpinė e bardhė”, tani nuk po mbetet tjetėr vetėm me thėnė: “faqja zezė e faqezinjve”.
Pa e zgjatur pėr rezilėt dhe faqezinjtė po pėrfundojmė me sa vijon:
- Njerėz tė pacipė, tė ndyrė, tė poshtėr, tė fyer, tė pafytyrė.
- Njerėz tė pandershėm, e tė kėqinjė.
- Njerėz tė dėmshėm me veprime e sjellje tė poshtra.
- Njerėz me fytyra tė fėlliqura, tė turpshme, tė pahijshme, tė neveritura, tė ndotura.
Allahu na ruajt nga paradat, organizimet, manifestimet dhe ēdo veprim i kėtij lloje.
Allahu im, ruaje popullin tonė nga rezilėt dhe faqezinjtė.

Ulvi Fejzullahu


----------------------------------------
E keqja nuk ėshtė vepėr vetėm e atij i cili e shkakton por edhe e atij, i cili ka pasur mundėsi qė ta pengojė dhe nuk e ka penguar

Postim nga: ßina 14.12.2012, 10:06
E qumja peshe ndryshe nuk eshte.

Budallakia brina nuk ka po idiotizma te tille.

Perparim nuk do me thane me i harru virtytet pozitive e me i zavendesu me ato negative (jorrespekt, nenqmim, ofendim, jomikpritje, idiotizma.....).

Rinia eshte ka shkon drejt nje katastrofizmi degjenerus, kam qef me kane gabim ama fatkeqesisht ky eshte realiteti. smil3dbd4d99c6eaa.gif

----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.

Postim nga: Lijanaa 14.12.2012, 18:39
Degjenerim total, i thone kesaj nate?!!!!!!!!
Pfffffff ēfar injorance, po ku mbet tradita dhe krenaria shqiptare, a vdiqėn burrrrat me dy e me shume rrrrrrrrr.
Ashtu me duket.

Postim nga: extige_88 14.12.2012, 18:48
Eshte interesante se shumica ketu qofshi ju vajza apo djem folni dhe shani dhe gjithqka, ndersa ne realitet ( mami do iki tek 1 shoqe ) edhe neper qesi party, poashtu zi e ma zi femrat e kosoves ne maqedoni sex gjithandej kinse per studime dhe anasjelltas studentet kosovar me vajzat e tetoves duke pretenduar se askush nuk i sheh dhe nuk e din. Nuk e mendojn qe i sheh dikush, nuk kemi pse habitemi kur te vijn edhe keta gjera, sepse poata te cilet flasin kunder ata jane te cilet behen edhe pjesmares. Zoti i meshiroft, dhe zoti i udhezoft ne rruge te drejte

----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..

Postim nga: Hera 14.12.2012, 19:32
QUOTE (extige_88 @ 14.12.2012, 12:48)
Zoti i meshiroft, dhe zoti i udhezoft ne rruge te drejte

Amin smil3dbd4daabd491.gif po edhe rruga tjeter dergon po aty. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

P.s, me duket qe askush nuk mundet ta obligoj askend per te shkuar, ndersa ata qe vendosin vullnetarisht per te shkuar atehere shkojne sa per ta thyer rutinen e vizitave te rregullta ne vende qe ata ēifte i kane te paracaktuar. Keshtuqe, i dine punet e veta.

Postim nga: Princo 14.12.2012, 20:41
Plisat sot ndermorren nje aksion kunder pederrave ku demoluan sallen e kuqe ku planifikohej te mbahej organizimi .E kaluara dhe kultura jone nuk na lejon qe ne mesin tone te promovohen keto ''kultura'' degjeneruese dhe anti-familjare.

Plisat do te nderrmarin aksione ndaj ketyre vetive degjeneruese edhe ne te ardhmen .

Plisat PrishtineUser posted image

----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”

Postim nga: Foks_Ecc 14.12.2012, 20:54
A ishte ky ( ministri i kultures se KS )qe ne fillim i kritikonte Junkerat ? Ku eshte tani ky ministri te reagoje ne menyre insitucionale. PDK eshte parti dajthtiste dhe konzervatore qe ka te drejte te ndaloj elementet degjeneruese, nese i sheh si elemente qe jane kunder kultures se kombit brenda atij shteti qe e kane zgjedhur ne qeveri.

http://chrome://newtabhttp//www.youtube.com/watch?v=L3YQzlY-N7g

----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta

Postim nga: Foks_Ecc 14.12.2012, 20:57
QUOTE (Princo @ 14.12.2012, 21:41)
Plisat sot ndermorren nje aksion kunder pederrave ku demoluan sallen e kuqe ku planifikohej te mbahej organizimi .E kaluara dhe kultura jone nuk na lejon qe ne mesin tone te promovohen keto ''kultura'' degjeneruese dhe anti-familjare.

Plisat do te nderrmarin aksione ndaj ketyre vetive degjeneruese edhe ne te ardhmen .

Plisat PrishtineUser posted image

Mire qe paska ende njerez qe kane dertin e institucionit te shenjte. Familjen.

----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta

Postim nga: Albana_gl 15.12.2012, 00:25
http://www.youtube.com/watch?v=zjcJBm1jRxc


PLISAT Bravoo.. me kane gezu smil3dbd4e5e7563a.gif

----------------------------------------
Une dua tė rroj deri sa tė shohė tė bukurėn, tė dashurėn Shqipėrinė tonė, tė lirė, tė bashkuar, dhe pastaj me gėzim le tė mė vijė vdekja..!!

Postim nga: di@na 15.12.2012, 02:32
jo po nam lat me budallakina smil3dbd4d75edb5e.gif

Postim nga: forumi28 15.12.2012, 02:49
Njerezit mendojne dhe flasin per moral vetem atehere kur ndegjohet fjala seks!

Ata qe "shqetesohen" me kete dukuri te re ne popullin tone duhej te shqetesoheshin nga shume dukuri tjera negative para se t'i kaplon tmerri nga seksi smil3dbd4e5e7563a.gifPostim nga: FLAMUR_07 15.12.2012, 06:10
QUOTE (forumi28 @ 15.12.2012, 03:49)
Njerezit mendojne dhe flasin per moral vetem atehere kur ndegjohet fjala seks!

Ata qe "shqetesohen" me kete dukuri te re ne popullin tone duhej te shqetesoheshin nga shume dukuri tjera negative para se t'i kaplon tmerri nga seksi smil3dbd4e5e7563a.gif


Po keta jane shqetesuar dhe kane frigen nga DEGJENERIMI i metutjeshem
dhe jo nga sexi ,por nga DEGJENERIMI
keta e treguan vehten ne protesten e tyre por nqtse edhe ju ju sqetson diqka e padrejte edhe ju mundeni te protestoni,
Mos haro se ne Kosove homosexualet me ligj mund te martohen e kete te drejt homosexualet nuk ekan ne te gjitha shtetet perendimore,
e qfare dojne tash? sex night mu shkerdhy ne publik apo?
dhe sigurisht tash thua po e drejta e tyre eshte apo?
po nqtse eshte ashtu neser mundet te ndodh te formohet ndonje shoqate dhe te kerkon te ben dashuri edhe me kafshe
ja se qfare ndosh ketu
http://cnsnews.com/news/article/senate-approves-bill-legalizes-sodomy-and-bestiality-us-military

martesa per homosexualet eshte legale ne Kosove do te shofish se shpejti ata do te lejohen edhe te adaprojne femije ,nje gje qe une personalisht jam shum kunder, skam asgje kundra homosexualve qfare te dojne le te bejne me prapanicen e tyre ne shtepin e tyre ,por jo ne publik dhe jo te bejne parade neper qytete dhe jo te adaptojne femije
MIRE JA BENE PLISAT PISAV smil3dbd4e5e7563a.gif

----------------------------------------
PEOPLE GET THE GOVERNMENT THEY DESERVE

Postim nga: forumi28 15.12.2012, 08:58
Degjenerim eshte edhe kur futesh mbrenda pallatit dhe bertet allahu akber duke shkaktuar deme materiale dhe duke kercnuar apo rrezikuar jeten tjetrit.

Prishtina Pisat nuk protestuan,por perdoren dhunen.
Sikur ti qe gezon te drejten te besosh,une te mos besoj (ne shokun imagjinar),edhe keto vajza smil3dbd4e5e7563a.gif kan te drejte te bejne c'fare te duan perderisa nuk rrezikojne njeri.
Degjenerim ishin edhe protestat per shamine.Ne mes te Prishtines me flamuj arab.Ku don degjenerim me te madh?


Postim nga: Foks_Ecc 15.12.2012, 12:41
Shiko cfar krahasimi ben budalla.

----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta

Postim nga: packs 15.12.2012, 16:00
Njerezit e nderruan diskursin, ne momentin kur e kuptuan qe skena eshte demolu nga ana e Plisave. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ni here thane: myslimante, terroristat, ekstremistat, fundamentalistat, fashistat....

Masandej (kur e kuptuan qe bahet fjale per do PRISHTINALI, keni parasyshe njerez te qyeteteruar dhe metropolizuar smil3dbd4daabd491.gif ) ja nisen me ndrru diskursin.


Mire qe dolen Plisat. Tash pyetni Plisat pse.

p.s. Nuk jam pro dhunes, nuk jam pro demolimit te skenes. Kjo me la pershtypje.

----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P

Postim nga: Lijanaa 15.12.2012, 20:36
Tash jam teper mire dhe ne disponim pasi ende nuk paskan vdekur burrrrrat.
E atyre plisave ju deshiroj ēdo tė mirė dhe shume sukses edhe me tej se treguan se janė ende tė gjallė shqiptarėt me gjithė krenarine dhe dinjitetin shqiptar.

Pėr tė gjithė ata qė kanė qenė kunder kėsaj mbremje.

smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

Postim nga: forumi28 15.12.2012, 23:22
QUOTE (Foks_Ecc @ 15.12.2012, 06:41)
Shiko cfar krahasimi ben budalla.

Sikur te vinin keto fjale nga dikush qe ka moral dhe karakter te njeriut te pastert,atehere,vetem atehere do mendoja mos vertete eshte ashtu.Ama kur vijne nga nje gjallese e nje sekti, ku per grua merr edhe kusherinen e pare,atehere nuk me mbetet te them gje tjeter perpos te smil3dbd4e5e7563a.gif

Me te pamoralshmit flasin per moral hahahahah
Gjallesat te cilave besimi i tyre fetar ua lejon te martohen me anetar te familjes mbajne ligjerate mbi moralin smile5u87yu45y.gif

Ku eshte morali dhe dinjiteti juaj o mikrobet e allahut?Po juve policia maqedonase ua mori grate nga shtrati,nenat dhe motrat nga shtepite,dhe cfare bete?
E njejta vlene edhe per "trimat" e Prishtines.

Kush jeni ju te vendosni se cka eshte e moralshme dhe cka jo?

Ju s'keni asnje te drejte te flisni per moral perderisa per profet mbani nje pedofil.

Kupton?

Postim nga: MIX 16.12.2012, 00:11
QUOTE (packs @ 15.12.2012, 17:00)
Njerezit e nderruan diskursin, ne momentin kur e kuptuan qe skena eshte demolu nga ana e Plisave. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ni here thane: myslimante, terroristat, ekstremistat, fundamentalistat, fashistat....

Masandej (kur e kuptuan qe bahet fjale per do PRISHTINALI, keni parasyshe njerez te qyeteteruar dhe metropolizuar smil3dbd4daabd491.gif ) ja nisen me ndrru diskursin.


Mire qe dolen Plisat. Tash pyetni Plisat pse.

p.s. Nuk jam pro dhunes, nuk jam pro demolimit te skenes. Kjo me la pershtypje.

a pot perlqen demolimi shtaj a?!?!?! smil3dbd4daabd491.gif po kur Vetvendosja ta bon kshtu spo ta kona a?!?!? Ene ato te vetvendosjes kan te njejtin qellim biles hanez ma madhor e kan se ata dujne me nal te keqen prej ne rrenje smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

Postim nga: hubejb1 16.12.2012, 00:34
QUOTE (forumi28 @ 16.12.2012, 00:22)
Sikur te vinin keto fjale nga dikush qe ka moral dhe karakter te njeriut te pastert,atehere,vetem atehere do mendoja mos vertete eshte ashtu.Ama kur vijne nga nje gjallese e nje sekti, ku per grua merr edhe kusherinen e pare,atehere nuk me mbetet te them gje tjeter perpos te smil3dbd4e5e7563a.gif

Me te pamoralshmit flasin per moral hahahahah
Gjallesat te cilave besimi i tyre fetar ua lejon te martohen me anetar te familjes mbajne ligjerate mbi moralin smile5u87yu45y.gif

Ku eshte morali dhe dinjiteti juaj o mikrobet e allahut?Po juve policia maqedonase ua mori grate nga shtrati,nenat dhe motrat nga shtepite,dhe cfare bete?
E njejta vlene edhe per "trimat" e Prishtines.

Kush jeni ju te vendosni se cka eshte e moralshme dhe cka jo?

Ju s'keni asnje te drejte te flisni per moral perderisa per profet mbani nje pedofil.

Kupton?

dikush mikrob i ALLAHUT dikush i shejtanit.......
shum te intereson kush ke mer per grua ,,,,kur jeni te asishur nga prifterinjte qe nga femijeria....


sa i perket rastit te montuar MONSTRA ,si duket tu paska bere qefi,cka mundet me bo ni antar ,kur 100 polic te armatosur deri ne dhembe te hyjne befas ne shtepi....po pse tu ka bere qefi spo te kuptoj more kryqdashes perse

poqese edhe njeher na quan profetin pedofil ......nuk do te mbaj pergjegjsi per at qe do te them ...http://www.youtube.com/watch?v=krb2OdQksMc

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: hubejb1 16.12.2012, 00:41
QUOTE (Lijanaa @ 15.12.2012, 21:36)
Tash jam teper mire dhe ne disponim pasi ende nuk paskan vdekur burrrrrat.
E atyre plisave ju deshiroj ēdo tė mirė dhe shume sukses edhe me tej se treguan se janė ende tė gjallė shqiptarėt me gjithė krenarine dhe dinjitetin shqiptar.

Pėr tė gjithė ata qė kanė qenė kunder kėsaj mbremje.

smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

gjithashtu... smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil4a8acec9ecea0.gif smil4a8acf99e7735.gif smil4a8acf99e7735.gif smil4a8acf99e7735.gif

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: Foks_Ecc 16.12.2012, 01:56
Forumi28 - ti shko mbroje prapanicen, se shekulli 21 eshte ende nuk e dine per cfar sherben prapanica. Me fal, pse je kaq l e s h i madh ? Te kam pyet edhe njeher me duket me pare, me ke dhene pergjigje arsyen pse je kaq l e s h i madh po kam haru .

p.s.
Nejse disa jane kunder kesaj qe bene Plisat, se ndoshta i kane patur nenat, motrat, grate dhe prapanicat ne aktivitete ate nate dhe plisat e Prishtenes ua kane prishur rehatine.

U kuptuam l e s h i i madh i forumit281931240 shqetesimin tuaj dhe reagimin tuaj ne kete nivel qe keni bere. Keni te drejte, sipas te drejtave te njeriut ne konventat nderkombetare.

p.s.2.
S'ka nevoje te me replikosh, se me ndotesh me "kepucen", se si bajge me ngjitesh per replike.

----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta

Postim nga: forumi28 16.12.2012, 05:02
QUOTE (hubejb1 @ 15.12.2012, 18:34)
dikush mikrob i ALLAHUT dikush i shejtanit.......
shum te intereson kush ke mer per grua ,,,,kur jeni te asishur nga prifterinjte qe nga femijeria....


sa i perket rastit te montuar MONSTRA ,si duket tu paska bere qefi,cka mundet me bo ni antar ,kur 100 polic te armatosur deri ne dhembe te hyjne befas ne shtepi....po pse tu ka bere qefi spo te kuptoj more kryqdashes perse

poqese edhe njeher na quan profetin pedofil ......nuk do te mbaj pergjegjsi per at qe do te them ...

Nuk jam i krishtere o mikrob i allahut smil3dbd4e5e7563a.gif

Jo,nuk me intereson kush merr ke per grua,larg qofte,nuk eshte problem i imi,por nuk duroj kur gjallesat e nje ideologjie qe rrjedhe direkt nga Incest i japin vetes te drejte jo vetem te flasin mbi moralin,por edhe te vendosin ligje dhe norma.Kete nuk e duroj.Kete mund ta beni vetem mbrenda komunitetit tuaj,jo me larg.

Nuk me eshte bere qefi me operacionin policor "monstra".E ceka me qellim t'ua perkujtoj juve "moralistave".Ne shkrimin tim te pare thash njerezit mendojne dhe flasin per moral vetem atehere kur ndegjohet fjala seks.
Ti marrish shqiptarit gruan,motren,nenen dhe mos te shkrep nji plumb,kjo nuk ka ndodhur kurre.kjo ndodhe vetem me "moralistat" e indoktrinuar nga ideologjia fetare.
Harro justifikimet jo ishin 100 polic e kshtu e ashtu.You've failed my friend.

Ju brengoseni dhe shqetesoheni per prapanicen e huaj,tuajen e harroni.

Edhe "plisat",ne veri te Mitrovices eshte fronti i hapur,pse nuk futen aty te bertasin allahu akber,po futen ne salla ku njerezit mblidhen per t'u argetuar,ne c'menyre,pune per ta.

Morali nuk perkufizohet vetem seks.

Ti mund te shprehesh si te duash,t'i kam lexuar fjalet plote "moral" edhe me pare.Nuk me befsoni.Kultura juaj eshte ashtu, agresive.
Ti ma gjej ndonje term tjeter per nje te moshuar qe ben seks me nje femi,atehere une do te ndaloj ta quaj profetin e juaj pedofil.

p.s:

Postim nga: forumi28 16.12.2012, 05:04
QUOTE (Foks_Ecc @ 15.12.2012, 19:56)
Forumi28 - ti shko mbroje prapanicen, se shekulli 21 eshte ende nuk e dine per cfar sherben prapanica. Me fal, pse je kaq l e s h i madh ? Te kam pyet edhe njeher me duket me pare, me ke dhene pergjigje arsyen pse je kaq l e s h i madh po kam haru .

p.s.
Nejse disa jane kunder kesaj qe bene Plisat, se ndoshta i kane patur nenat, motrat, grate dhe prapanicat ne aktivitete ate nate dhe plisat e Prishtenes ua kane prishur rehatine.

U kuptuam l e s h i i madh i forumit281931240 shqetesimin tuaj dhe reagimin tuaj ne kete nivel qe keni bere. Keni te drejte, sipas te drejtave te njeriut ne konventat nderkombetare.

p.s.2.
S'ka nevoje te me replikosh, se me ndotesh me "kepucen", se si bajge me ngjitesh per replike.

Sikur te vinin keto fjale nga dikush qe ka moral dhe karakter te njeriut te pastert,atehere,vetem atehere do mendoja mos vertete eshte ashtu.Ama kur vijne nga nje gjallese e nje sekti, ku per grua merr edhe kusherinen e pare,atehere nuk me mbetet te them gje tjeter perpos te smil3dbd4e5e7563a.gif

Me te pamoralshmit flasin per moral hahahahah
Gjallesat te cilave besimi i tyre fetar ua lejon te martohen me anetar te familjes mbajne ligjerate mbi moralin smile5u87yu45y.gif

Ku eshte morali dhe dinjiteti juaj o mikrobet e allahut?Po juve policia maqedonase ua mori grate nga shtrati,nenat dhe motrat nga shtepite,dhe cfare bete?
E njejta vlene edhe per "trimat" e Prishtines.

Kush jeni ju te vendosni se cka eshte e moralshme dhe cka jo?

Ju s'keni asnje te drejte te flisni per moral perderisa per profet mbani nje pedofil.

Kupton?

Postim nga: FLAMUR_07 16.12.2012, 08:20
QUOTE (forumi28 @ 16.12.2012, 06:04)
Po juve policia maqedonase ua mori grate nga shtrati,nenat dhe motrat nga shtepite,dhe cfare bete?
E njejta vlene edhe per "trimat" e Prishtines.


Flet sikur te jesh joshqiptar, perse disahere e permend kete rast?

ne kete ngjarje femrat jane mbajtur ne polici jane mare ne pyetje dhe jane liruar
tash me detyron te ta perkujtoj se ne Kosove jane dhunuar mbi 20,000 femra
ku ishe ti o trim?

----------------------------------------
PEOPLE GET THE GOVERNMENT THEY DESERVE

Postim nga: Foks_Ecc 16.12.2012, 10:54
QUOTE (FLAMUR_07 @ 16.12.2012, 09:20)
Flet sikur te jesh joshqiptar, perse disahere e permend kete rast?

ne kete ngjarje femrat jane mbajtur ne polici jane mare ne pyetje dhe jane liruar
tash me detyron te ta perkujtoj se ne Kosove jane dhunuar mbi 20,000 femra
ku ishe ti o trim?

Pse a shqipetar mendon se eshte ky.

Si te mer mendja, a mund te kete ne popullin tone keso specie qe eshte produkt i orgjive ?

Sa sperme sllavi kane mesuar gjuhen shqipe, ahiaa..----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta

Postim nga: Jerenim 16.12.2012, 11:04
QUOTE (forumi28 @ 16.12.2012, 06:04)

Ju s'keni asnje te drejte te flisni per moral perderisa per profet mbani nje pedofil.

Kupton?

-Fjalet, sjelljen,veprat e profetit Muhamed a,s i kuptojn vetem njerzit qe kan mendje te shendosh dhe logjik te shendosh, edhe pse Ai ka treguar meshir edhe per kafshet, por fatkeqsisht kafshet nuk kan logjik qe ta kuptojn !! edhe pse disa kafshe ne kohen e tij tregon historia se kan ardhur dhe jan ankuar tek Profeti qe tju del ne ndihm nga maltretimet qe jua kan ber Kafsha me dy kemb qe per Zot marin epshet e veta dhe deshirat e veta. keto jan kafsh me te keqia se sa kafshet me 4 kemb.....

Ekemi te qart se ka shum njerez qe nuk munden ti kuptojn sjellejen dhe fjalet apo rrugen eprofetit tone...

----------------------------------------
E keqja nuk ėshtė vepėr vetėm e atij i cili e shkakton por edhe e atij, i cili ka pasur mundėsi qė ta pengojė dhe nuk e ka penguar

Postim nga: hubejb1 16.12.2012, 11:23
QUOTE (forumi28 @ 16.12.2012, 06:04)
Sikur te vinin keto fjale nga dikush qe ka moral dhe karakter te njeriut te pastert,atehere,vetem atehere do mendoja mos vertete eshte ashtu.Ama kur vijne nga nje gjallese e nje sekti, ku per grua merr edhe kusherinen e pare,atehere nuk me mbetet te them gje tjeter perpos te smil3dbd4e5e7563a.gif

Me te pamoralshmit flasin per moral hahahahah
Gjallesat te cilave besimi i tyre fetar ua lejon te martohen me anetar te familjes mbajne ligjerate mbi moralin smile5u87yu45y.gif

Ku eshte morali dhe dinjiteti juaj o mikrobet e allahut?Po juve policia maqedonase ua mori grate nga shtrati,nenat dhe motrat nga shtepite,dhe cfare bete?
E njejta vlene edhe per "trimat" e Prishtines.

Kush jeni ju te vendosni se cka eshte e moralshme dhe cka jo?

Ju s'keni asnje te drejte te flisni per moral perderisa per profet mbani nje pedofil.

Kupton?

e sata her qe i permend tnjejtat ofendime....un ti haroj justifikimet e policise a
per cka pate luft ne troje shqiptare....mir thai ai sa shum sperma sllavi kaknej pari
ej spom besohet knaqet kur folen per monster rastin......
o mikrob o m*t o kak o hajvan ......thuju flm qatine plisave e mos ju qit behane mitrovice hamemin,se je pshuran je fmijash hala sdin sene hec baju


p.s-BAJU

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: MeeLot 16.12.2012, 13:23
em kan deshpru Plisat,po e di qe aty jon kon dy tre vet pi Plisave e jo kejt Plisat,en emer te Allahut dhe fes se paqes me shkatru me prish me pengu njerzt me ja shkel te drejtat tjerve....panorama ideale e muslimve smil3dbd4e5e7563a.gif

----------------------------------------
ur not an intellectual,ur not an artist,ur not a critic,ur not a poet..u just have internet access

po thojn q'i


ka mu bo mir.

Postim nga: MeeLot 16.12.2012, 13:41
QUOTE (Jerenim @ 14.12.2012, 10:59)
Sote jane dy rruge : dita e xhuma dhe nata e seksit. Dita e falimenderimit per Zoti na Krijoj duke e Adhuruar vetem Ate dhe nata e abuzimit cmendor te epsheve te devijume,te cmendura per ti falimenderuar disa fondacione evropiane per futjen e se drejtes se padrejte homo,lesbian,hemafroditian...urnoni mos harroni neser ne mbremje shfaqje teatrale,film,revista devijuese seksore 1500 numra ( aq sa ishin atesit ne regjistrimin e fundit ).... Ka disa qe epshin e vet e marrin per Zot. Duhet mos me i marre seriozisht kete pune te ketij prononcimi por me bo humor edhe me shume me ta,ne fakt njeriu humor ben vetem me gjesende qe jane devijuese dhe qesharake... Allahu na ruajt prej ketij tmerri... Per pak euro e bejne ate cka nuk dijne se cka bejne.

Naser Rafuna

na ka tesh k... qeky naseri kishe un shum musliman
e kom ni pytje per kejt juve??? a sboni seks kurr a? mos em thujni qe jeni te virgjer smil3dbd4dbc14f3f.gif

----------------------------------------
ur not an intellectual,ur not an artist,ur not a critic,ur not a poet..u just have internet access

po thojn q'i


ka mu bo mir.

Postim nga: FlyGreen 17.12.2012, 09:09
QUOTE (MeeLot @ 16.12.2012, 07:23)
em kan deshpru Plisat,po e di qe aty jon kon dy tre vet pi Plisave e jo kejt Plisat,en emer te Allahut dhe fes se paqes me shkatru me prish me pengu njerzt me ja shkel te drejtat tjerve....panorama ideale e muslimve smil3dbd4e5e7563a.gif

Ne jemi fe e paqes ,mirepo nese nuk pajtoesh me ne do te vrasim smil3dbd4dbc14f3f.gif
Interesant si mundet te gjith muslimanet njejt te mendojne , kjo mben te kuptoj se behet fjale per ideologji ,njejt si komunizmi ,imponimin e kan si dicka shum natyrore.
Un isha kunder kesaj nate , mirepo duheshte te shohim a jan dhe tjeret kunder ,e jo me dhune ta ndalojme , Allahu ekber bertiti njeri nga "plisat" , pyetem pse nuk mundet te shkojne ne Mitrovice te Veriut ta bejne te njejten ,atje te tregojne sesa eshte Allahu i madh ,e jo ne keto menyra burracake.
Demokracia dhe Islami jan shum shum larg ,edhe pse "gjoja se Zoti i ka dhene njeriut vullnet te lire" kjo ne praktike nga praktikuesit e fese eshte dicka qe nuk imagjinoet , keta jan me te forte se Zoti , vullnetin e lire e shendrojne ne vullnetin e lire te tyre , dhe nese mendon ndryshe normal peson dhuna ,sepse jane fe e paqes !Postim nga: igli_st 17.12.2012, 13:28
QUOTE (FlyGreen @ 17.12.2012, 03:09)

Demokracia dhe Islami jan shum shum larg ,edhe pse "gjoja se Zoti i ka dhene njeriut vullnet te lire" kjo ne praktike nga praktikuesit e fese eshte dicka qe nuk imagjinoet , keta jan me te forte se Zoti , vullnetin e lire e shendrojne ne vullnetin e lire te tyre , dhe nese mendon ndryshe normal peson dhuna ,sepse jane fe e paqes !

E ke keqkuptuar pak vullnetin e lire ne islam ti flygreen.

E All-llahu ju krijoi juve edhe atė qė e punoni.(Safat 37.96)

----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: hubejb1 17.12.2012, 13:40
QUOTE (igli_st @ 17.12.2012, 14:28)
E ke keqkuptuar pak vullnetin e lire ne islam ti flygreen.

E All-llahu ju krijoi juve edhe atė qė e punoni.(Safat 37.96)

ti nuk je kompetent ketu me llomotit ketu ne emeer te islamit...po deshe llomotit ketu ....
kshyre cka thot martin luther per grate ....se vec dini me i msheh senet e juaja

Eine Frau hat häuslich zu sein, das zeigt ihre Beschaffenheit an; Frauen haben nämlich einen breiten Podex und weite Hüften, daß sie sollen stille sitzen (zitiert nach Arnulf Zitelmann, 1997, "Widerrufen kann ich nicht. Die Lebensgeschichte des Marthin Luther", Beltz & Gelberg (S. 111).A woman has to be domesticated, which indicates its nature, women have in fact a broad Podex and wide hips that they are to sit still (cited by Arnulf Zitelmann, 1997, "Undoing I can not, the life story of Marthin Luther." Beltz & Gelberg (p. 111).


me pas komento dic tjeter

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: hubejb1 17.12.2012, 13:52
QUOTE (FlyGreen @ 17.12.2012, 10:09)
Ne jemi fe e paqes ,mirepo nese nuk pajtoesh me ne do te vrasim smil3dbd4dbc14f3f.gif
Interesant si mundet te gjith muslimanet njejt te mendojne , kjo mben te kuptoj se behet fjale per ideologji ,njejt si komunizmi ,imponimin e kan si dicka shum natyrore.
Un isha kunder kesaj nate , mirepo duheshte te shohim a jan dhe tjeret kunder ,e jo me dhune ta ndalojme , Allahu ekber bertiti njeri nga "plisat" , pyetem pse nuk mundet te shkojne ne Mitrovice te Veriut ta bejne te njejten ,atje te tregojne sesa eshte Allahu i madh ,e jo ne keto menyra burracake.
Demokracia dhe Islami jan shum shum larg ,edhe pse "gjoja se Zoti i ka dhene njeriut vullnet te lire" kjo ne praktike nga praktikuesit e fese eshte dicka qe nuk imagjinoet , keta jan me te forte se Zoti , vullnetin e lire e shendrojne ne vullnetin e lire te tyre , dhe nese mendon ndryshe normal peson dhuna ,sepse jane fe e paqes !

si thoshte i cmenduri ,kush nuk eshte me ne eshte kunder nesh,ne do ti vrasim te gjith ,dhe do te vendosim demokraci.......
haahhaha,turp i madh nga goja e nje qe proklamon demokracine.....G.W.Bumsh

po na thuaj more demoskrat ,pa na thuaj at ideologji.....
cka na sjell neve kjo liri seksuale ....te gjith ata qe cojn pluhur e jan pro ...pra na thuani anet pozitve pervec AIDS SIDA .....na i tregoni senet se pse jeni pro

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: Hera 17.12.2012, 14:17
Ne Kosove duke filluar nga Institucionet e Kosves e deri tek pjesa me e madhe e shoqerise civile i denojne aktet radikale dhe fundamentaliste qe ushtrojne dhune dhe pengojne lirit dhe te drejtat e njeriut duke perfshire edhe te drejten per shprehjen e pikpamjeve seksuale.
Na vjen turp qe ne mesin tone ka njerez primitiv dhe ekstremista ende.

Postim nga: alvin 17.12.2012, 14:19
QUOTE (hubejb1 @ 17.12.2012, 14:52)
si thoshte i cmenduri ,kush nuk eshte me ne eshte kunder nesh,ne do ti vrasim te gjith ,dhe do te vendosim demokraci.......
haahhaha,turp i madh nga goja e nje qe proklamon demokracine.....G.W.Bumsh

po na thuaj more demoskrat ,pa na thuaj at ideologji.....
cka na sjell neve kjo liri seksuale ....te gjith ata qe cojn pluhur e jan pro ...pra na thuani anet pozitve pervec AIDS SIDA .....na i tregoni senet se pse jeni pro

Pozitive janė liritė e pėrgjithshme, barazia gjinore, zhdukja e llogjikės mesjetare siaps tė cilit burrit i lejojet tė ketė 4 gra a gruas vetėm njė burrė, emqacipimi i pėrgjithshėm....thjesht,a zhdukkja e dogmave dhe diktaturės fetare.
Ajo qė perėndimin e ngriti nė piedestalin e Botės.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein

Postim nga: MIX 17.12.2012, 15:00
QUOTE (Hera @ 17.12.2012, 15:17)
Ne Kosove duke filluar nga Institucionet e Kosves e deri tek pjesa me e madhe e shoqerise civile i denojne aktet radikale dhe fundamentaliste qe ushtrojne dhune dhe pengojne lirit dhe te drejtat e njeriut duke perfshire edhe te drejten per shprehjen e pikpamjeve seksuale.
Na vjen turp qe ne mesin tone ka njerez primitiv dhe ekstremista ende.

majr e ki thon, ho mere njo smil3dbd4e4c2e742.gif

Postim nga: JamesWat 17.12.2012, 15:18
QUOTE (alvin @ 17.12.2012, 08:19)
, zhdukkja e dogmave dhe diktaturės fetare.
Ajo qė perėndimin e ngriti nė piedestalin e Botės.

po ke te drejte.
duhen zhdukur keto qe po zbatohen ne plot vende ne shariat islamik.

Sahih Buhariu
Vėllimi 9, Libri 89, Numri 271:

Transmeton Ebu Musa:

Njė njeri e pėrqafoi Islamin dhe pastaj u rikthye pėrsėri nė judaizmin. Muadh bin Xhebeli erdhi pėr t'a parė atė njeri me Ebu Musan . Dhe Muadhi pyeti, "Ēfarė ka ndodhur me kėtė njeri?" Ebu Musai u pėrgjigj: "Ai e pėrqafoi Islamin dhe pastaj u rikthye pėrsėri nė Judaizėm." Muadhiu tha: "Unė nuk do tė ulem (nė tryezė) pėrveē nėse ju e vritni atė (sepse ky ėshtė) vendimin e All-llahut dhe i tė dėrguarit tė Tij

Ebu Davudi (38:4467)Profeti tha, "nėse do tė pijnė verė, fshikullojini(me kamxhik) ata,
pėrsėri nėse do tė pijnė atė, fshikullojini ata .
Pėrsėri nėse do tė pijnė, t'i vritni ata.
" Por nė hadithin me numer (38:4469)thuhet; ata morėn tre fshikellime me kamxhik paralajmėruese para se tė vriten nė rastin e katėrt.


PRA SIPAS HADITHIT ME LART :
KUSH PI PIJE ALKOLIKE PER HERE TE KATERT , DUHET TE VRITET


keto ligje duhen hequr ne keto vende etj.

----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)

Postim nga: alvin 17.12.2012, 15:32
QUOTE (JamesWat @ 17.12.2012, 16:18)
po ke te drejte.
duhen zhdukur keto qe po zbatohen ne plot vende ne shariat islamik.

Sahih Buhariu
Vėllimi 9, Libri 89, Numri 271:

Transmeton Ebu Musa:

Njė njeri e pėrqafoi Islamin dhe pastaj u rikthye pėrsėri nė judaizmin. Muadh bin Xhebeli erdhi pėr t'a parė atė njeri me Ebu Musan . Dhe Muadhi pyeti, "Ēfarė ka ndodhur me kėtė njeri?" Ebu Musai u pėrgjigj: "Ai e pėrqafoi Islamin dhe pastaj u rikthye pėrsėri nė Judaizėm." Muadhiu tha: "Unė nuk do tė ulem (nė tryezė) pėrveē nėse ju e vritni atė (sepse ky ėshtė) vendimin e All-llahut dhe i tė dėrguarit tė Tij

Ebu Davudi (38:4467)Profeti tha, "nėse do tė pijnė verė, fshikullojini(me kamxhik) ata,
pėrsėri nėse do tė pijnė atė, fshikullojini ata .
Pėrsėri nėse do tė pijnė, t'i vritni ata.
" Por nė hadithin me numer (38:4469)thuhet; ata morėn tre fshikellime me kamxhik paralajmėruese para se tė vriten nė rastin e katėrt.


PRA SIPAS HADITHIT ME LART :
KUSH PI PIJE ALKOLIKE PER HERE TE KATERT , DUHET TE VRITET


keto ligje duhen hequr ne keto vende etj.

Edhe do zhduken, kur botėn Islame do e kaplojė iluminizmi i mirėfilltė.Pas nja 100 viteve.

----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein

Postim nga: alvin 17.12.2012, 15:38
QUOTE (MeeLot @ 16.12.2012, 14:41)

e kom ni pytje per kejt juve??? a sboni seks kurr a? mos em thujni qe jeni te virgjer smil3dbd4dbc14f3f.gif

smil3dbd4d4e4c4f2.gif

----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein

Postim nga: JamesWat 17.12.2012, 15:44
QUOTE (alvin @ 17.12.2012, 09:32)
Edhe do zhduken, kur botėn Islame do e kaplojė iluminizmi i mirėfilltė.Pas nja 100 viteve.

Sahih Buhariu Vėllimi 9, Libri 88, Numėr 219;

Ebu Bakara, tha i dėrguari i Zotit i tha;


"Ēdo komunitet kreu i tė cilit ėshtė njė grua kurrė nuk do tė ketė sukses.

Sipas kesaj,kjo eshte arsyeja pse gjermania nuk ka sukses qe udhehiqet nga Merkel.----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)

Postim nga: alvin 17.12.2012, 16:03
QUOTE (JamesWat @ 17.12.2012, 16:44)
Sahih Buhariu Vėllimi 9, Libri 88, Numėr 219;

Ebu Bakara, tha i dėrguari i Zotit i tha;


"Ēdo komunitet kreu i tė cilit ėshtė njė grua kurrė nuk do tė ketė sukses.

Sipas kesaj,kjo eshte arsyeja pse gjermania nuk ka sukses qe udhehiqet nga Merkel.

Ėshtė fakt i pamohueshėm se Sheriati ngushton tė drejtat e femrės dhe lirinė e shprehjes.
Turqia, vendi mė i zhvilluar me populllsi shumicė myslimane dhe i vetmi me demokraci fukcionale, kėtė e arriti si rezultat i heqjes sė religjionit nga jeta politike dhe shoqėrore dhe pėrqafoi sekularizmin.
Ataturku atje quhet baba i kombit.
Ata- baba i turqve.
Shikoje jetėn sociale tė elitės sė tyre, nuka ka fare dallim nga shoqėritė perėndimore.
Pėr kėto fakte nuk duhet as tė polemizohet, sepse janė tė tilla- fakte.
A pėr fakte nuk polemizohet.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein

Postim nga: Hera 17.12.2012, 17:44
QUOTE (MIX @ 17.12.2012, 09:00)
majr e ki thon, ho mere njo smil3dbd4e4c2e742.gif

Flm smil3dbd4d6422f04.gif Edhe nuk ka cka thuhet me shume.

smil3dbd4e4c2e742.gif

Postim nga: Trishtimi 17.12.2012, 18:07
QUOTE (alvin @ 17.12.2012, 15:19)
Pozitive janė liritė e pėrgjithshme, barazia gjinore, zhdukja e llogjikės mesjetare siaps tė cilit burrit i lejojet tė ketė 4 gra a gruas vetėm njė burrė, emqacipimi i pėrgjithshėm....thjesht,a zhdukkja e dogmave dhe diktaturės fetare.
Ajo qė perėndimin e ngriti nė piedestalin e Botės.

Ti po thu keq kan be Plisat qe i Rrahen Pisat aaa smil3dbd4e5e7563a.gif

----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...

Postim nga: Foks_Ecc 17.12.2012, 18:13
Vajza me shami nuk ka te drejte te shkoje ne shkolle te mesoje, e kendej me shitni pordha te drejta e njeriut.

Me falni keta drejta jane per prapanicen apo per mendjen.

.....

----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta

Postim nga: Hera 17.12.2012, 18:29
E para e punes, nese nuk je shtetas i Kosoves nuk ke as nevoje ma te vogel me u perzi ne ēeshtje te brendeshme t'ketij vendi, edhe na si shtetas te keti shteti skem asnje nevoje per njerez qe nderhyne ne rregullimin tone te brendshem.

Se ju nuk jeni tu jap mendim aspak, thjeshte je duke munduar me nxit tensione. Ok flm per mirekuptimin.

Postim nga: Hera 17.12.2012, 18:33
http://www.gazetajnk.com/?cid=1%2C1018%2C4145

Nuk kam pa dhune duke ushtruar mbi femra qe praktikojne shamine, por po shohe dhune ne rastin e lart cekur. Edhe s'po du me pa dhune.

“Udhėheqja e njė sulmi tė turpshėm nga njė predikues fetar ėshtė e papranueshme dhe fyese. Nė sulm ka marrė pjesė hoxhė Burim Dalipi, ndėrkaq qė disa hoxhallarė tė tjerė nė predikimet e sė premtes kanė bėrė thirrje pėr dhunė kundėr aktivitetit ku do tė debatohej dhe promovohej numri i ri i njė reviste”, thuhet nė komunikatėn e AGPK-sė.

Hoxhallar te tille nuk kane vend as ne Kosove dhe as ne Europe sepse i jane mesuar syte dhe shprehin deshiren per ta shendrruar Kosoven si Gaza ne Lindje te Mesme. Turp.

Postim nga: xheem 17.12.2012, 18:35
[QUOTE=Foks_Ecc,17.12.2012, 19:13] Vajza me shami nuk ka te drejte te shkoje ne shkolle te mesoje, e kendej me shitni pordha te drejta e njeriut.

Me falni keta drejta jane per prapanicen apo per mendjen.

.......

-E nese ju thua 2%-shit,hej a kesaj rruge duhet shkuar?-,menjehere thuan:ke kujdes se na ofendon.Kursea nga na tjeter dalin e i mbrojne keta felliqesira.

----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".

Postim nga: Foks_Ecc 17.12.2012, 18:44
Hera

Ato organizatat "civile"jane kondomet e filantropeve qe shkateruan ekonomine dhe sollen mjerimin e shume shteteve, ku hyn edhe Shqiperia dhe Kosova, nepermjet te cilave ata me nje plumb vrasin dy pellumba te pafajshem, lajne parate e ndyta(duke shkateruar ekonomite e shteteve) dhe propagandojne kinse"te drejta"e njeriut(duke shkateruar institutin familje) . Me beso se se shpejti edhe incestin do kerkojne keta ne Kosove, Shqiperi e shume vende tjera.

Dhe te lutem mos u be aq naive, nese nuk je i ketij vendi, pune te brendshme , se nuk flasim si zyrtare ketu, dhe si nje e angazhuar ne ministrine e puneve te brendshme prekesh se reagojme per degjenerimin.

----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta

Postim nga: Hera 17.12.2012, 18:57
QUOTE (Foks_Ecc @ 17.12.2012, 12:44)
Hera

Ato organizatat "civile"jane kondomet e filantropeve qe shkateruan ekonomine dhe sollen mjerimin e shume shteteve, ku hyn edhe Shqiperia dhe Kosova, nepermjet te cilave ata me nje plumb vrasin dy pellumba te pafajshem, lajne parate e ndyta(duke shkateruar ekonomite e shteteve) dhe propagandojne kinse"te drejta"e njeriut(duke shkateruar institutin familje) . Me beso se se shpejti edhe incestin do kerkojne keta ne Kosove, Shqiperi e shume vende tjera.

Dhe te lutem mos u be aq naive, nese nuk je i ketij vendi, pune te brendshme , se nuk flasim si zyrtare ketu, dhe si nje e angazhuar ne ministrine e puneve te brendshme prekesh se reagojme per degjenerimin.

Foks_Ecc, shiko me lart si je shprehur. Pastaj ajo cka thua ti eshte e pa kuptim se "kujt i jepni rendesi mendjes apo prapanices" (nese ishte kjo ajo qe deshe te thuash, se parafrazova ashtu). Nuk ka perparsi jane te dy pjese te trupit secila e ka funksionin e saj, jane ne pronesi te individit dhe vec vete individi vendose si ta shfrytezoj. Po thirremi te gjithe ne te drejta njerezore, ok hajde po mundohemi mi rrespektu te drejtat e njeri tejterit dhe kaq. Pa nenēmim pa fyrje pa dhune.

Sa i perket OJQ-ve keto qe te gjitha kane faqet e tyre zyrtare edhe ne internet dhe shiko se nga kush financohen, se paku nuk kane financues te dyshimt sic ndodhe me vete organizatat fetare te cfardo besimi qofshin ato. Nese ka pastrim parash, dhe kemi fakte hajde i bejme publike ato, nese nuk ka fakte per keq perdorime atehere me mire te heshtim se vec cka tregojme jo seriozitet.

Ndersa per qytetaret shqiptar dhe jo shqiptar qe nuk jane shtetas te Kosoves, ne ceshtje te brendeshme me mire eshte te mos nderhyni, sepse nuk keni ndikim dhe kur nuk keni ndikim pse lodhesh vellaji ? Biles beje favor keti vendi dhe mos nxit dhune, sepse dhuna nuk sjelle asnjegje te mire, kjo i eshte deshmuar me qindra here shoqerise njerzore.

Ishe i interesuar dhe e shtrove ceshtjen e mos lejimit te shamise, po te ndodhe qe te ushtrohet dhune ndaj atyre vajzave po keshtu reagojme sepse neve jemi te interesuar per nje shoqeri demokratike dhe jo nje shoqeri qe nje fe ushtron dhune ndaj te gjithe njerezve tejere. Nuk bene ashtu, ka kalu ajo kohe.

Postim nga: FlyGreen 17.12.2012, 19:46
Keta jane si ato kosovaret qe dalin ne youtube me kallasha ne piknike , e ndersa ne kohen e luftes po te njejtit kane qene refugjat e disa prej tyre e kan shikuar tmerrin e ushtareve serb mbi shoqet e tyre , ne vend qe te rrine te mbrojne pragun e zgjodhen rrugen e ikjes dhe kaluan me grate dhe vajzat kah ushtaret serb.
Edhe tani trimat e dheut , muslimanet muxhahedina ikin te bira e miut kur serbi vetem bertet , i shesin banesat ne Mitrovice te Veriut ,e kur serbet organizohen sdine nga tja mbajne , e ndersa kur vjen puna per lufte me gra , evropian dhe karike e banka te paret jan ,Allahu Akbar , menjeher trimerohen , mbledhin guximin, sikurse do ta ndalojne seksin , nuk shikojne si ti kontrollojne tfamiljes tyre me perpara , se kan fillu zezaket te thone tungjatjeta , kinse po e ruajme nderin , prishtinalit trima , cudi si pash drenicaket frikacak askund , bobo

Un i kam disi simpatik ato arabet e Lindjes Mesme , si dhe racat tjera te atjeshme perset e sirianet e kutadij un , edhe pse mendoj se jan ne rruge te gabuar , ato tregojne nje trimeri te papershkruar , e thone Allahu Akbar edhe sulmojne ushtrine , para ca kohe pash nje video ku priteshin sirianet me plumba para xhamise e ato dilnin nga xhamia me Allahu Akbar , kam pare arab qe ja drejton gjoksin ushtarit israelit dhe si leviz syri , paramendo ato te ishin kosovar e serbi ortodoks ti provokonte ne menyren si provokojne tani , kan ngelur shqiptaret te shesin ideale fetare , pf pf pf , lexova lajm se slllavo maqedoni ju ka dhene dajak ne mes te Tetoves , ku e keni Allahu ekbarin , juve per sy e faqe behi ekstremista ,edhe ekstremizmi sju ka hije sepse se beni deri nfund , keni qef ekstremizmin po larg prapanices juj , dikush tjeter ta hane e ju te vazhdoni me tifozlleg , ashtu doni ju , frikacakt e dreqit , ku eshte ai trimi qe mu kercenua mua ne forum e tha maqedoni sme provokon , ku je o trim ,te rahin ne mes te tetoves tani , e ti meresh me shqiptaret , te pengojne shqiptaret edhe pse jan musliman po disi me te lehte se ti , po ikni mbytuni se sjeni per asgje.

Postim nga: Foks_Ecc 17.12.2012, 21:36
QUOTE (Hera @ 17.12.2012, 19:57)
Foks_Ecc, shiko me lart si je shprehur. Pastaj ajo cka thua ti eshte e pa kuptim se "kujt i jepni rendesi mendjes apo prapanices" (nese ishte kjo ajo qe deshe te thuash, se parafrazova ashtu). Nuk ka perparsi jane te dy pjese te trupit secila e ka  funksionin e saj, jane ne pronesi te individit dhe vec vete individi vendose si ta shfrytezoj. Po thirremi te gjithe ne te drejta njerezore, ok hajde po mundohemi mi rrespektu te drejtat e njeri tejterit dhe kaq. Pa nenēmim pa fyrje pa dhune.

Sa i perket OJQ-ve  keto qe te gjitha kane faqet e tyre zyrtare edhe ne internet dhe shiko se nga kush financohen, se paku nuk kane financues te dyshimt sic ndodhe me vete organizatat fetare te cfardo besimi qofshin ato. Nese ka pastrim parash, dhe kemi fakte hajde i bejme publike ato, nese nuk ka fakte per keq perdorime atehere me mire te heshtim se vec cka tregojme jo seriozitet.

Ndersa per qytetaret shqiptar dhe jo shqiptar qe nuk jane shtetas te Kosoves, ne ceshtje te brendeshme me mire eshte te mos nderhyni, sepse nuk keni ndikim dhe kur nuk keni ndikim pse lodhesh vellaji ? Biles beje favor keti vendi dhe mos nxit dhune, sepse dhuna nuk sjelle asnjegje te mire, kjo i eshte deshmuar me qindra here shoqerise njerzore.

Ishe i interesuar dhe e shtrove ceshtjen e mos lejimit te shamise, po te ndodhe qe te ushtrohet dhune ndaj atyre vajzave po keshtu reagojme sepse neve jemi te interesuar per nje shoqeri demokratike dhe jo nje shoqeri qe nje fe ushtron dhune ndaj te gjithe njerezve tejere. Nuk bene ashtu, ka kalu ajo kohe.

Hera

Nuk e dij cfar dhune duhet te shprehet ndaj nje vajze 17 vjecare nga drejtori i nje shkolle ti thote, ti ik prej ketu ose c'veshu dhe eja, ose veshu si DUA UNE jo si deshiron ti. - Tani ti, me logjiken tende, aq sa e ke, si e mendon kete ? A eshte nderhyrje ne jeten private te nje individi si te veshet ?
Prano thjeshte, institucionet jane te motivuara nga x organizata mafioze globale te veprojne ashtu, qe kane infiltruar njerezit e tyre neper institucione, ku me pare ju kane dhene bursa studimi, psh. sic eshte Sorosi etj. ( dhe ti po qe je e afte ne ekonomi pak, ne aspektin shkencor dhe analizon Shqiperine dhe ndikimin e disa filantropeve ne keto vende dhe do shohesh ka perfituar shteti nga keto filantrope apo pa sher Shqiperia: Nje nder shembujt e ke, piramidat e 97' ne shqiperi, por te them edhe njeher, mer informata, mer referenca, lexo me teper dhe futi gjithe keto ne analizat tuaja dhe cfar rezultati do te jep, pastaj eja thuaj ketu, ata tregojne nga vine parate: Eshte shume normale, qe hajduti para se mos vjedh, e ka gjetur vendin ku te fsheh gjejen,se nese nuk ka gjetur menyren dhe vendin e fshehjes, ateher me nuk eshte hajdut por eshte nja amater, dhe ti mendon se do te tregoj nje filantrop ti ne studentet.info apo FB, ja une si kam vjedhur dhe si bej mashtrimet financiare ? .p.s. Si te duash ti qasesh kesaj problematike, edhe referenca do te jap ku mund te gjesh ( edhe ate pa asnje lloj konspiracioni, por fakte te dokumentuara te fshehura ne menyre perfide, ku ne sistemin financiar, quhen manipulimet financiare dhe ate ne shikim te pare te duket se eshte sistem perfekt )...etj etj...

Flygreen,

Me vjen keq, se ti nuk ke informata per asnjeren lufte, as te UCK-se se Kosoves , e me pak te UCK-se se Maqedonise, ti nuk e dine si u vra Hafez Harun Aliu, si u vra hoxh Shabani, si u vra Teli, si u vrane edhe shume komandant te namazit, si beri lufte Mullah Jakup Asipi. Ti keto nuk i dine, e din pse nuk i dine, se ti nuk ke degjuar tekbiret e ketyre gjate luftes por ke degjuar klithmat e bythkristeve ne europe ne kohen qe keta kane bere Allahu ekber dhe kane luftuar sllavin, ti me lezet te ka ardhur ti degjosh klithmat e bythkrismeve se tekbiret e ketyre besimtareve, qe u vrane nga strukturat politike, ne Kosove, Shqiperi dhe Maqedoni u bene kurthe dhe tash i mbrojne bythkristet. Se ti asgje nuk dine nga keto pune. Ti ke mesuar ne Tetove, por ca ke mesuar se, kete nuk e dij, por me duket se nuk ke mesuar gje per disa gjera te rendesishme. Kot paske humbur kohe 4 vite ne Tetove, nese nuk ke mesuar se ne Maqedoni sllavet na urejne pse jemi musliman, njejt si na urejne serbet pse jemi musliman, se me te tjeret martohen dhe bejne familje( tash rastesisht nuk e dij ), rastesisht si na urejni ju disa ne kete forum.


Tani une pyes, cfar keni te perbashket me serbet dhe sllavet e maqedonise qe ndani te njejten urejtje ndaj neve ?

----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta

Postim nga: FlyGreen 17.12.2012, 21:53
Di ca gjera , afer 2 milion kosovar vetem ne Kosove , afer 200000 kosovar ne Maqedoni , ne diaspor qindra mijera gjithashtu , nga keto 95% musliman , e ndersa luftetar Uck-je kishte totale 20000 ne luften e Kosoves , e shumica nga to moren pjese edhe ne rebelimin e 2001-shit bashk me ca trima Shqiperie e Maqedonie - ku gjithashtu kishte te krishter shqiptar.
Dmth ato mullat e dardhat tregoja ndonje trufshimi musliman i cili beson gjithcka qe i servoet.
Shifrat tregojne gjithcka per trimerin muslimane , ndoshta me perpara muslimanet kan qene frige e dridhje ketu , por tani ndryshe flet realiteti , me vet faktin se ju rahin ne shuplaka maqedonet atje
dhe gjithashtu te te them : mos u ben musliman tipik dhe te flasish per gjerat e mija personale , tregohu tpakten ne forum se ka nje musliman i cili nuk i ka qef bisedat e kota per jeten personale te personit te trete , me ky tha ,ai e beri , keni arit shum larg dhe jo vetem ju po gjith shoqeria muslimane ne Bote ,meren me gjera tkota , perdorni gjithcka nga zbulimet e krishterve dhe ateisteve dhe vetem kritikoni , femije te vegjel , ju lendohen ndjenjat buhuhu

Postim nga: Foks_Ecc 17.12.2012, 22:46
Ske faj ti, kam faj une qe merem me njerez qe mendojne si serbet e shumadijes.

----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta

Postim nga: nightelf 17.12.2012, 23:00
smil3dbd4e29bbcc7.gif smil3dbd4e29bbcc7.gif smil3dbd4e29bbcc7.gif Shum ere e keqe hipokrizie i vjen kesaj teme, deri ne gjermani e mora!

----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。

Postim nga: Hera 17.12.2012, 23:01
Nuk e pranoj qe institucionet jane te motivuara nga x organizata ashtu sic thua ti, se atehere me duhet me pranu se edhe bashkesite fetare jane te motivuara nga x organizata ekstremiste.

Sa i perket ceshtjes se shamise, jam per te drejta individuale nese dikush ka deshiren per te prezantuar veten me shami le ta prezentoj, sepse edhe une kam shume deshire kapelet bie fjala edhe fort merzi me vinte edhe ende me vjen sidomos dimrit po e theksoj kur profesori me thoshte "hic te lutem kapelen", por duhet te kuptojm nje ceshtje qe eshte primare ne shoqerit demokratike ka rregulla dhe rregullat i vendosim te gjithe ne se bashku (normal vota ose vendmi i shumices), nese shumica ka vendosur ashtu atehere krej cka ne mundemi me bere eshte me u perpjek me ndryshu ate rregulle qe neve nuk na pelqen, por INSTITUCIONALISHT, jo me DHUNE dhe jo me BOJKOT.

Shkollat kane rregulla dhe ato rregulla duhet te respektohen si nga une, si nga ti si nga ai tjetri si nga te gjithe ne. Drejtori ne asnje shkollle te Kosoves nuk ka guxu me perdore dhune dhe te mos jete ndeshkuar, nuk eshte perfekt Kosova ka plote gjera qe nevojiten te rregullohen me mire por as nuk eshte Xhungel si disa mundohen ta prezentojne ose si disa tjere do te kishin deshiren te ishte. Vajzat me shamija e kane bojkotura procesin mesimor sepse ato mendojne se shamija eshte obligative ne njeren ane-une spo theme qe nuk kane te drejte vajzat por nga ana tjeter e di qe drejtori eshte aty per ti implementuar te gjitha vendimet dhe rregulloret pra te drejten pozitive. Eshte fjala per shkollat e mesem apo jo, per institucionet e arsimit te lart askush nuk i pengon nese i pengon le ti raportojne.

Mua nuk me intereson ne fund te fundit se cka besojne njerezit, por mua me pengon dhuna qe ata e shprehin qoft psiqike, qofte dhune fizike. Jam kunder dhunes. Po ashtu jam per te drejtat e individit.

Sa i perket akteve filantrope dhe filantropise pergjithesisht, ajo ekziston. Nuk me pelqen te merrem me teorite konspirative. Megjithese duhet me pranuar se organizatat ekstremise fetare te te gjitha besimeve nevojitet te kene kontroll institucional dhe ate qysh ne kufi te Kosoves, ashtu sic duhet te ekzistoj kontrolli per te gjitha organizatat tjera civile. Nen ligj duhet te funksionoj edhe BIK, edhe ato katolike edhe ato ortodokse edhe civile, por ne cdo shoqeri ka patur dhe do te kete ne cdo aspekt elemnte destabilizuese.

Tash kur jemi te tema, komuniteti i homoseksualve ka aq te drejta sa kane te gjithe njerezit tjere, dhe ne asnje menyre nuk bene te ushtrohet dhune gjoja se njerezit tjere qenkan me te moraleshem pse i pelqen te beje seks me gjinin e kundert dhe keta homo-t qenkan te pa moraleshem se terhiqen nga gjinija e njejt, per cfar morali po flitni per moralin qe ju pelqen , e pa moraleshme shembull eshte per mua edhe sex i nje mashkulli ne grup-sex me kater gra, po ashtu e pa moraleshme eshte sex apo incesti ne familje mes kusherinjeve te pare. Por me siguri per ty eshte morale kjo. Dhe mua nese ligji me detyron DO t'ju rrespektoj, une ju rrespektoj dhe nuk pajtohem dhe kaq perfundon kjo PRA PA DHUNE.

Kjo teme eshte e gjere, dosido edhe pse une me shume jam e shqetesuar per dhunen ne familje, per mentalitetin e keq shqiptar qe nuk i garanton femres te drejten ne pronesi, per dinjitetin e neperkembur te te rinjeve shqiptar pergjithesisht-pa punesine alarmante, per depolitizimin e administrates, per jo diskriminim ne punesim mbi baza familjare, me shqeteson nepotizmi me shume, me shqetesojne shume e shume fenomene por asgje nuk zgjidhet pa mos e kuptuar se DUHET TE JENE TOLERANT, DHE SE INDIVIDET KANE VLERA TE CILAT DUHET RRESPEKTUAR. E tash, kjo shoqeri ky popull me kaq shume problem me u qu kishe po bojm dicka e ushtrojn dhune kunder nje komuniteti te paket ne numer e ti akuzojne per degjenerim eshte non sens, sepse degjenerimi nuk po vjen nga ky komunitet por nga shumica e njerezve tejre. Nuk eshte degjenerim kur nje njeri ose nje grup syresh perdorin trupin e tyre per knaqesi seksuale te tyre, ata nuk guxojne te nderhyjne dhe as nuk nderhyjne ne te drejten tende dhe preferencat tuaj, te atije tejterit ose atyre tjereve. Prandaj rrespektoni, degjenerimi vjen ne radhe te pare prej dhunes, mungeses se tolerances, dhe mos rrespektimit te vlereave tejreve, cfardo qofshin ato.

Me rrespekt: Hera*

Postim nga: hubejb1 17.12.2012, 23:22
flm hera urdhero edhe HERAve tjera....ama nise me keni cudit krejt ju qe jeni pro...

jeni pro shkaterimit familja....
jeni pro shkaterimit nacional....pederat sbojn fmi....lesbot sbojn.....
jeni pro shkaterimit social.....
jeni pro semundjeve HIV AIDS ETJ......

ju flm qe jeni pro......shpresoj qe i MADHI ZOT maspari juve tju sprovoj me keto sprova pasi qe jeni pro.....e kur ta shijoni ne lekuren tuaj ta shohim sa pro do te jeni

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: Hera 17.12.2012, 23:38
Nuk ke nevoje me qene aq emocional. Nuk shkatrrohet familja vetem mundemi me pa nje familje te ndryshme nga ajo qe jemi mesuar te shohim. Keto gay dhe keto less kane qene ne cdo shoqeri prezente. Jane martuar dhuneshem, kane krijuar nje familje qe nuk e kane dashur.

Po theme po te jemi me tolerant mund ti kuptojme gjerat me ndryshe, perkundrazi mundet me ndodhe fare let se keto lloj familje adoptojne ato femijet e BRAKTISUR qe jane ne ENTET APO SHTEPIT PER FEMIJET PA PRINDER (ata faktikisht jane pa prinder de fakto se prej qiellit nuk kane ardhur- shiko permua ma degjenerim eshte kjo e femijeve te braktisur rrugeve e shkalleve te spitalit kete spo e bejen gay ose less people, por te tjeret!).

Nuk eshte ceshtje e interesit tim nese gay ose less mund te lindin apo jo, po te duan mund te kene femije, gay kemi raste qe ka adoptuar femije, dhe less edhe ma pak problematike mund te lindin ska asnje lloj problemi mjeksia ka perparuar.

Sa per semundjet e SIDA etj, kur nuk perdore kontraceptivet mund te jesh i infektuar dhe te shperndash infektimin edhe kur kemi te bejme me nje ēift tradiconal ta quajm keshtu, femer dhe mashkull.

I madhi Zot, ndoshta te sprovon ty qe lutesh, sepse thone qe lutja e keqe sillet e sillet e shkon te izoti i lutjes qe ka bere. Po he, qe na sprovoj cka me ate pune, femiju ime do jete femiju ime edhe pse mund te kete prefernce homoseksuale etj, dhe ne asnje rast nuk lejoj te ushtrohet dhune cfardoqofte ajo aq me pak me guxu kush me vra (se vec nese e leshojn token pastaj :P) e gjera qe kane bere shoqerite mesjetare pa dyshim te dhuneshme ashtu sic ishin.

Postim nga: hubejb1 17.12.2012, 23:53
QUOTE (FlyGreen @ 17.12.2012, 22:53)
Di ca gjera , afer 2 milion kosovar vetem ne Kosove , afer 200000 kosovar ne Maqedoni , ne diaspor qindra mijera gjithashtu , nga keto 95% musliman , e ndersa luftetar Uck-je kishte totale 20000 ne luften e Kosoves , e shumica nga to moren pjese edhe ne rebelimin e 2001-shit bashk me ca trima Shqiperie e Maqedonie - ku gjithashtu kishte te krishter shqiptar.
Dmth ato mullat e dardhat tregoja ndonje trufshimi musliman i cili beson gjithcka qe i servoet.
Shifrat tregojne gjithcka per trimerin muslimane , ndoshta me perpara muslimanet kan qene frige e dridhje ketu , por tani ndryshe flet realiteti , me vet faktin se ju rahin ne shuplaka maqedonet atje
dhe gjithashtu te te them : mos u ben musliman tipik dhe te flasish per gjerat e mija personale , tregohu tpakten ne forum se ka nje musliman i cili nuk i ka qef bisedat e kota per jeten personale te personit te trete , me ky tha ,ai e beri , keni arit shum larg dhe jo vetem ju po gjith shoqeria muslimane ne Bote ,meren me gjera tkota , perdorni gjithcka nga zbulimet e krishterve dhe ateisteve dhe vetem kritikoni , femije te vegjel , ju lendohen ndjenjat buhuhu

more shmaroc,si ste vjen turp more kelysh ti ke mbet te flasish per refugjatet e kosoves,more pis,ti qe se din se cka asht lufte,ti qe u ke kerkuar qirane refugjateve te kosoves,kete e beni vvetm ju,ti,veti kosovaret qysh kan kalue ne maqedoni,jo se du me i permend,po vec ni kraahasim ,te shqiptart e maqedonis dhe te te shqiperise...ti tu nejt nkolltuk me krejt te mirat ti ke met me kallxu mesele ketu ...qepe...se ti ske jetuar ne cizmen e sllavit,prandaj del lirshem leh ketu ,veti ata kosovaar,ata shkupjanali ,kumanovali ,tetovarli e gostivarli ,veti po pate fytyre ti pyesesh se i esht ete jesh nen sllav,
ti ,far anglezi ke met me kallxu sa ushtar ka pat uck ,kur me sy si ke pare kure ...
pse po pordh ne forum je ka e qelb,dihet se uck i ka pas edhe 99% te ushtareve musliman,apo don fakte apo don me sharu drasa....

un jam bind dicka tek ti,e ke cek vet shum here,po ta them para krejtve,,,,ty po te bahet qefi qe vellezrit e tu sllav bejn ate qe bejn ne maqedoni.....shum her e ke shpreh ketet kenaqsi indirekte....
po shihe si jeni....hyp se te vrava zhdryp se te vrava.....

kur ke bythen ne zjar populli del shmaroci thot ku jeni o musliman,,.....

kur rehaton bythen de shmaroci e thot ku jeni o terorista ....

ti je ron i ONE MIND---ONE ENERGY,ti sje tjetere e din vet.....


dhe europa edhe bota perdori gjerat qe u zbuluan nga muslimant perplot 14 shekuj,si per shembull shikjoe filmin e kevin kostner.....robin hood,edhe pse pak sene tregojn por asht ni guxim i madh te tregohet realiteti.......

prandaj femije je vec ti ketu ,se je me i riu ndoshta dhe flet nga pa pervoja ....


e ke nga do video te youtube---

one mind one energy ,just in u dream......


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: hubejb1 18.12.2012, 00:03
QUOTE (Hera @ 18.12.2012, 00:38)
Nuk ke nevoje me qene aq emocional. Nuk shkatrrohet familja vetem mundemi me pa nje familje te ndryshme nga ajo qe jemi mesuar te shohim. Keto gay dhe keto less kane qene ne cdo shoqeri prezente. Jane martuar dhuneshem, kane krijuar nje familje qe nuk e kane dashur.

Po theme po te jemi me tolerant mund ti kuptojme gjerat me ndryshe, perkundrazi mundet me ndodhe fare let se keto lloj familje adoptojne ato femijet e BRAKTISUR qe jane ne ENTET APO SHTEPIT PER FEMIJET PA PRINDER (ata faktikisht jane pa prinder de fakto se prej qiellit nuk kane ardhur- shiko permua ma degjenerim eshte kjo e femijeve te braktisur rrugeve e shkalleve te spitalit kete spo e bejen gay ose less people, por te tjeret!).

Nuk eshte ceshtje e interesit tim nese gay ose less mund te lindin apo jo, po te duan mund te kene femije, gay kemi raste qe ka adoptuar femije, dhe less edhe ma pak problematike mund te lindin ska asnje lloj problemi mjeksia ka perparuar.

Sa per semundjet e SIDA etj, kur nuk perdore kontraceptivet mund te jesh i infektuar dhe te shperndash infektimin edhe kur kemi te bejme me nje ēift tradiconal ta quajm keshtu, femer dhe mashkull.

I madhi Zot, ndoshta te sprovon ty qe lutesh, sepse thone qe lutja e keqe sillet e sillet e shkon te izoti i lutjes qe ka bere. Po he, qe na sprovoj cka me ate pune, femiju ime do jete femiju ime edhe pse mund te kete prefernce homoseksuale etj, dhe ne asnje rast nuk lejoj te ushtrohet dhune cfardoqofte ajo aq me pak me guxu kush me vra (se vec nese e leshojn token pastaj :P) e gjera qe kane bere shoqerite mesjetare pa dyshim te dhuneshme ashtu sic ishin.

u bane edhe specialiste e lutjeve.....un jam contra ,jam kan dhe do jem....

po te thash shpresoj te ju sprovoj juve pasi jeni kaq shum pro,te shohim si do e ndjeni veten .....bash kom qef....me ju pa qysh keni me reagu....----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: FlyGreen 18.12.2012, 07:13
Ca zagar mjekercjapa sdi pse replikojne dhe mundoen te me ofendojne kur e dine se smerem me to smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Postim nga: FlyGreen 18.12.2012, 07:28
QUOTE (Foks_Ecc @ 17.12.2012, 16:46)
Ske faj ti, kam faj une qe merem me njerez qe mendojne si serbet e shumadijes.

Edhe un sdi pse merem me njeres qe nuk kane asnje ndjenje shqiptare , veq arabisht mendojne , sdi pse nuk thejne qafen me jetu atje ku va don shpirti , tpakten tpremten do ta kishin dite feste smil3dbd4e5e7563a.gif :
Un dhash vetem fakte ,numra , se sa e madhe ka qene ushtria e trimave musliman qe dalin thejne karige dhe sulmojne institucione , kur jan ne pyetje serbet edhe maqedonte mshihen nder fustanat e grave te tyre ,
e ruajn nderin kinse , kinse nuk bejne seks femrat atje bobobo , te ishte ashtu nderkombetaret menjeher do te largoeshin ups , edhe prandaj shum femra ikin martohen per ushtar te kforit se smunden te imagjinojne veten duke jetuar me femije , me ,muslimobebe qe ju lendohen ndjenjat dhe ushtrojne dhune njejt si femijet e vegjel , aty e keni civilizimin , aq , pak i lendohen ndjenjat muslimobebes menjeher fillon me dhune , muslimobebet kan deshire te jetojne ne Perendim, ti shfrytezojn e te mirat , mirepo perendimoret sbejne , e ato ju lejojne te drejta te barabarta , te ndertojne xhamija , te jetojne ne demokraci , hipokrita , ju kshu do ta largoni Ameriken me keto ndjenjat pro arabe , e atehere do te shihni si do tna mare perpara ortodoksi , se ato jan trima dhe patriota , nuk e duan kulturen e huaj me shum se tveten.

Postim nga: alvin 18.12.2012, 12:01
Kosova si dhe Shqipėria, me Kushtetutė dhe me Ligj janė shtete sekulare, me aspirata pėr nė UE, ku ka vlera liberale.
End of discussion.
Talibanat nuk kanė perspektivė ndėr shqiptarėt.
Adio.


Pėr temėn,
Hap i guximshėm tė cilin e pėrshėndes.
Bėni seks dhe ēoni dashuri, mos dėgjoni mesjetarėt.


smil4a8acf04758ae.gif smil4a8acf219332d.gif

----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein

Postim nga: bukuroshi1 18.12.2012, 15:05
QUOTE (forumi28 @ 15.12.2012, 23:02)
Nuk jam i krishtere o mikrob i allahut smil3dbd4e5e7563a.gif

Jo,nuk me intereson kush merr ke per grua,larg qofte,nuk eshte problem i imi,por nuk duroj kur gjallesat e nje ideologjie qe rrjedhe direkt nga Incest i japin vetes te drejte jo vetem te flasin mbi moralin,por edhe te vendosin ligje dhe norma.Kete nuk e duroj.Kete mund ta beni vetem mbrenda komunitetit tuaj,jo me larg.

Nuk me eshte bere qefi me operacionin policor "monstra".E ceka me qellim t'ua perkujtoj juve "moralistave".Ne shkrimin tim te pare thash njerezit mendojne dhe flasin per moral vetem atehere kur ndegjohet fjala seks.
Ti marrish shqiptarit gruan,motren,nenen dhe mos te shkrep nji plumb,kjo nuk ka ndodhur kurre.kjo ndodhe vetem me "moralistat" e indoktrinuar nga ideologjia fetare.
Harro justifikimet jo ishin 100 polic e kshtu e ashtu.You've failed my friend.

Ju brengoseni dhe shqetesoheni per prapanicen e huaj,tuajen e harroni.

Edhe "plisat",ne veri te Mitrovices eshte fronti i hapur,pse nuk futen aty te bertasin allahu akber,po futen ne salla ku njerezit mblidhen per t'u argetuar,ne c'menyre,pune per ta.

Morali nuk perkufizohet vetem seks.

Ti mund te shprehesh si te duash,t'i kam lexuar fjalet plote "moral" edhe me pare.Nuk me befsoni.Kultura juaj eshte ashtu, agresive.
Ti ma gjej ndonje term tjeter per nje te moshuar qe ben seks me nje femi,atehere une do te ndaloj ta quaj profetin e juaj pedofil.

p.s:

taj je m u t i dreqit

Postim nga: xheem 18.12.2012, 18:18
Ju mund tė merrni nga njė kopje gjatė ceremonisė sė lansimit tė revistės, “Kosovo 2.0 flet mbi seksin” qė do tė bėhet mė 14 dhjetor nė Sallėn e Kuqe tė Boro dhe Ramizit (shėnim: kjo vjen me njė befasi speciale, me njė shtesė tė bukur tė quajtur KUSH TE TUTA). Gjatė tėrė ditės nė sallė do tė paraqesim video intervistat, filmat dhe shfaqjet, dhe nė mbrėmje do tė mbajmė njė seri speciale tė leximit me kontribuuesit e revistės si Igballe Rogova, Lepa Mladjenovic, Sibel Halimi dhe Artrit Bytyci.

Shkeputur nga-http://kosovotwopointzero.com/blog/kutia-8/po-vjen-edicioni-i-seksit-i-k20-04-12-2012
----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".

Postim nga: xheem 18.12.2012, 18:33
QUOTE (xheem @ 18.12.2012, 19:18)
Ju mund tė merrni nga njė kopje gjatė ceremonisė sė lansimit tė revistės, “Kosovo 2.0 flet mbi seksin” qė do tė bėhet mė 14 dhjetor nė Sallėn e Kuqe tė Boro dhe Ramizit (shėnim: kjo vjen me njė befasi speciale, me njė shtesė tė bukur tė quajtur KUSH TE TUTA). Gjatė tėrė ditės nė sallė do tė paraqesim video intervistat, filmat dhe shfaqjet, dhe nė mbrėmje do tė mbajmė njė seri speciale tė leximit me kontribuuesit e revistės si Igballe Rogova, Lepa Mladjenovic, Sibel Halimi dhe Artrit Bytyci.

Shkeputur nga-http://kosovotwopointzero.com/blog/kutia-8/po-vjen-edicioni-i-seksit-i-k20-04-12-2012

Kjo eshte arsya perse te huajte dhe mbeshtetesit e kasaj kategorie ,vajtojne per ate se ē'ka ka ndodhur.Dikush mundohet t'ua prish Bashkim vellezerimin Igballēices dhe Lepes.Pritni tash kur do te dalin si kepurdhat pas shiut edhe emrat e lejsbejkave dhe pederave tjere te serbeve dhe shqiptareve...

----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".

Postim nga: hubejb1 18.12.2012, 20:58
QUOTE (FlyGreen @ 18.12.2012, 08:13)
Ca zagar mjekercjapa sdi pse replikojne dhe mundoen te me ofendojne kur e dine se smerem me to smil3dbd4d4e4c4f2.gif

ka zagar ka dhe qen endacak,apo cdo lloj qeni.....

se paku zagart perdoren per gjueti e jo si lloji yt vec qe cesin dhembet,.....

e tregove fytyren e qqenite se ne krejt pikat su pergjigje askun ashtu jeni ju hipokrita

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: Hera 18.12.2012, 22:50
QUOTE (hubejb1 @ 17.12.2012, 18:03)
u bane edhe specialiste e lutjeve.....un jam contra ,jam kan dhe do jem....

po te thash shpresoj te ju sprovoj juve pasi jeni kaq shum pro,te shohim si do e ndjeni veten .....bash kom qef....me ju pa qysh keni me reagu....

Nuk ka problem qe je kontra. Pse mos te thash une qe te nderrosh mendim? Jo absulutisht jo.

Postim nga: arsimtari 18.12.2012, 23:23
Pastaj habiteni pse forumi ka pak pjesėmarrės aktiv !!!!!!

Po, si tė ketė forumista aktiv, kur ēdo i dyti ofendon rėndė tjetrin, me tė vetmėm arsye se ai nuk po mendojka si ky.

Sinqerisht, kur jam kyēur nė kėtė forum, kam menduar qė do tė mund t'i shprehi mendimet e mia dhe tė debatoj me ata tė cilėt mendojnė ndryshe, por jo edhe tė merrem me ēėshtjet personale tė tyre.

Shpesh e hapi kėtė forum dhe pėrveē ofendimeve , nuk shoh gjėra atraktive qė tė merrem me to.

PS
Pasiqė vetėm po shkruaj, po e jap edhe mendimin tim :

Homoseksualizmi ėshtė sėmundje shoqėrore e cila ėshtė bėrė kancer nė gjirin e shoqėrisė perendimore dhe tash disa "trima" po mendojnė qė ne kemi mbetur mbrapa perendimit dhe po nguten qė shoqėrinė tonė ta infektojnė me kėtė sėmundje.

Por, JO shqiptarėt, pamvarėsisht bindjeve tė tyre fetare.,nuk do tė lejojnė njė infektim tė tillė.

E PĖRSHENDES HAPIN E PLISAVE smil4a8acd602a050.gif

----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."

Postim nga: Zedka 18.12.2012, 23:46
QUOTE (forumi28 @ 16.12.2012, 06:02)
Nuk jam i krishtere o mikrob i allahut  smil3dbd4e5e7563a.gif

Jo,nuk me intereson kush merr ke per grua,larg qofte,nuk eshte problem i imi,por nuk duroj kur gjallesat e nje ideologjie qe rrjedhe direkt nga Incest i japin vetes te drejte jo vetem te flasin mbi moralin,por edhe te vendosin ligje dhe norma.Kete nuk e duroj.Kete mund ta beni vetem mbrenda komunitetit tuaj,jo me larg.

Nuk me eshte bere qefi me operacionin policor "monstra".E ceka me qellim t'ua perkujtoj juve "moralistave".Ne shkrimin tim te pare thash njerezit mendojne dhe flasin per moral vetem atehere kur ndegjohet fjala seks.
Ti marrish shqiptarit gruan,motren,nenen dhe mos te shkrep nji plumb,kjo nuk ka ndodhur kurre.kjo ndodhe vetem me "moralistat" e indoktrinuar nga ideologjia fetare.
Harro justifikimet jo ishin 100 polic e kshtu e ashtu.You've failed my friend.

Ju brengoseni dhe shqetesoheni per prapanicen e huaj,tuajen e harroni.

Edhe "plisat",ne veri te Mitrovices eshte fronti i hapur,pse nuk futen aty te bertasin allahu akber,po futen ne salla ku njerezit mblidhen per t'u argetuar,ne c'menyre,pune per ta.

Morali nuk perkufizohet vetem seks.

Ti mund te shprehesh si te duash,t'i kam lexuar fjalet plote "moral" edhe me pare.Nuk me befsoni.Kultura juaj eshte ashtu, agresive.
Ti ma gjej ndonje term tjeter per nje te moshuar qe ben seks me nje femi,atehere une do te ndaloj ta quaj profetin e juaj pedofil.

p.s:

Si fillim ti mir do ishte te na thoja cfar feje i takon ,se mir eshte te dim si te drejtohemi " Njehere thua nuk jam i krishter e ne fund thu profeti juaj?
Nuk du te zgjatem shum per ket qeshtje por du ti prek ato me te rendesishmet.
Kur behen krijesa te gjykoj krujusin ato tregohet kulmi i njorances
Nese Prejgaberit i eshte leju martesa me nje te mitur askun nuk shkruan se i lejohet edhe pasusve te tij.
Pika e dyt , nese maria(mejremi lindi nje femija Jezusin(isain)pa pase kontakte intime me asnje burr kjo e drejt nuk i eshte dhen edhe pasusev te JEZUSIT
Pra nuk do shum mend per ta kuptu se jo cdo njeri jemi Prejgamber .Per temen , nuk e di pse aqe shum i jepin hapsir gjerav te pista.


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!

Postim nga: FlyGreen 19.12.2012, 08:16
QUOTE (arsimtari @ 18.12.2012, 17:23)
PS
Pasiqė vetėm po shkruaj, po e jap edhe mendimin tim :

Homoseksualizmi ėshtė sėmundje shoqėrore e cila ėshtė bėrė kancer nė gjirin e shoqėrisė perendimore dhe tash disa "trima" po mendojnė qė ne kemi mbetur mbrapa perendimit dhe po nguten qė shoqėrinė tonė ta infektojnė me kėtė sėmundje.

Por, JO shqiptarėt, pamvarėsisht bindjeve tė tyre fetare.,nuk do tė lejojnė njė infektim tė tillė.

E PĖRSHENDES HAPIN E PLISAVE smil4a8acd602a050.gif


smile5u87yu45y.gif

Postim nga: hubejb1 19.12.2012, 13:50
QUOTE (arsimtari @ 19.12.2012, 00:23)


PS
Pasiqė vetėm po shkruaj, po e jap edhe mendimin tim :

Homoseksualizmi ėshtė sėmundje shoqėrore e cila ėshtė bėrė kancer nė gjirin e shoqėrisė perendimore dhe tash disa "trima" po mendojnė qė ne kemi mbetur mbrapa perendimit dhe po nguten qė shoqėrinė tonė ta infektojnė me kėtė sėmundje.

Por, JO shqiptarėt, pamvarėsisht bindjeve tė tyre fetare.,nuk do tė lejojnė njė infektim tė tillė.

E PĖRSHENDES HAPIN E PLISAVE smil4a8acd602a050.gif

smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif mere nja....

ma mir ske mujt me pershkru...

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: alvin 19.12.2012, 13:52
QUOTE (arsimtari @ 19.12.2012, 00:23)
Pastaj habiteni pse forumi ka pak pjesėmarrės aktiv !!!!!!

Po, si tė ketė forumista aktiv, kur ēdo i dyti ofendon rėndė tjetrin, me tė vetmėm arsye se ai nuk po mendojka si ky.

Sinqerisht, kur jam kyēur nė kėtė forum, kam menduar qė do tė mund t'i shprehi mendimet e mia dhe tė debatoj me ata tė cilėt mendojnė ndryshe, por jo edhe tė merrem me ēėshtjet personale tė tyre.

Shpesh e hapi kėtė forum dhe pėrveē ofendimeve , nuk shoh gjėra atraktive qė tė merrem me to.

PS
Pasiqė vetėm po shkruaj, po e jap edhe mendimin tim :

Homoseksualizmi ėshtė sėmundje shoqėrore e cila ėshtė bėrė kancer nė gjirin e shoqėrisė perendimore dhe tash disa "trima" po mendojnė qė ne kemi mbetur mbrapa perendimit dhe po nguten qė shoqėrinė tonė ta infektojnė me kėtė sėmundje.

Por, JO shqiptarėt, pamvarėsisht bindjeve tė tyre fetare.,nuk do tė lejojnė njė infektim tė tillė.

E PĖRSHENDES HAPIN E PLISAVE smil4a8acd602a050.gif

homoseksalazimi nuk ėshtė sėmundje, por variacion seksual.
Nuk ėshtė bash normal, dhe nuk ėshtė as natyror, por nuk ėshtė sėmundje...

----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein

Postim nga: FlyGreen 19.12.2012, 14:01
QUOTE (alvin @ 19.12.2012, 07:52)
homoseksalazimi nuk ėshtė sėmundje, por variacion seksual.
Nuk ėshtė bash normal, dhe nuk ėshtė as natyror, por nuk ėshtė sėmundje...

Eshte shum natyror shoku , edhe lindin te tille ,edhe gjenetikisht e trashegojne disa , aq natyror eshte saqe kafshet ne natyre ndodhin te jene edhe homoseksuale edhe biseksuale.
Kete se kupton postuesi qe me detyroj ti bie murit me koke (me shenje emocioni) , por gjithashtu tha se eshte semundje e perendimoreve ,sikurse Lindoret sjane , postuesi nuk e dine se ne lindjen e mesme njerezit nuk munden ta braktisin fene islame sepse sipas sheriatit duhet tju pritet koka ,njejt po e tregu edhe ndjenjen homseksuale.
Postuesi duhet te kerkone video ne youtube se sa varje publike te homoseksualeve jan postuar nga Lindja e mesme , nga feja e paqes.

Postim nga: alvin 19.12.2012, 14:15
QUOTE (FlyGreen @ 19.12.2012, 15:01)
Eshte shum natyror shoku , edhe lindin te tille ,edhe gjenetikisht e trashegojne disa , aq natyror eshte saqe kafshet ne natyre ndodhin te jene edhe homoseksuale edhe biseksuale.
Kete se kupton postuesi qe me detyroj ti bie murit me koke (me shenje emocioni) , por gjithashtu tha se eshte semundje e perendimoreve ,sikurse Lindoret sjane , postuesi nuk e dine se ne lindjen e mesme njerezit nuk munden ta braktisin fene islame sepse sipas sheriatit duhet tju pritet koka ,njejt po e tregu edhe ndjenjen homseksuale.
Postuesi duhet te kerkone video ne youtube se sa varje publike te homoseksualeve jan postuar nga Lindja e mesme , nga feja e paqes.

Nejse, hubejb ėshtė djalosh i mirė dhe i sinqertė, por ėshtė edhe pak mė religjioz, qė e bėn ti ngushtohen horizontet e perceptimit vetėm nė ato fenomene qė janė konform islamit.
Unė theksova se nuk ėshtė sėmundje, sepse, siē the edhe vetė, shumica e tyre lindin ėt tillė.
Nuk ėshtė as sėmundje, dhe as delikt.Kėtu pajtohemi.
Por, mendoj se nuk ėshtė fenomen natyror.Dihet pse.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein

Postim nga: hubejb1 19.12.2012, 14:32
QUOTE (alvin @ 19.12.2012, 15:15)
Nejse, hubejb ėshtė djalosh i mirė dhe i sinqertė, por ėshtė edhe pak mė religjioz, qė e bėn ti ngushtohen horizontet e perceptimit vetėm nė ato fenomene qė janė konform islamit.
Unė theksova se nuk ėshtė sėmundje, sepse, siē the edhe vetė, shumica e tyre lindin ėt tillė.
Nuk ėshtė as sėmundje, dhe as delikt.Kėtu pajtohemi.
Por, mendoj se nuk ėshtė fenomen natyror.Dihet pse.

nuk e pat per mu ai ,po thjesht e njejta ke,....se at drejtim e kam dhe un....

horizontet e mia vec un mund ti shoh dhe ti di doku,dhe ti je djal i mire.....

kur te vij "hapases" per nji kafe.....

kjo eshte semundje psiqike e cregulluar ne tru,pastaj prej asaj lindin dhe semundjet fizike.....

Zoti krijoi mashkullin dhe femren ,te thuash dy gjysa ,qe ta plotesojn njani tjetrin ..----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: alvin 19.12.2012, 14:37
QUOTE (hubejb1 @ 19.12.2012, 15:32)
nuk e pat per mu ai ,po thjesht e njejta ke,....se at drejtim e kam dhe un....

horizontet e mia vec un mund ti shoh dhe ti di doku,dhe ti je djal i mire.....

kur te vij "hapases" per nji kafe.....

kjo eshte semundje psiqike e cregulluar ne tru,pastaj prej asaj lindin dhe semundjet fizike.....

Zoti krijoi mashkullin dhe femren ,te thuash dy gjysa ,qe ta plotesojn njani tjetrin ..

Pėr kafe?Vetėm hajde ti, veē kafes edhe nji deci uj tė thar[t dė tė qerasi smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
Ama hajde me amanetin, e dish ti smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4e4c2e742.gif
Nuk ėshtė sėmundje hubejb.As fizike, as psiqike.
Ėshtė variacion seksual.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein

Postim nga: FlyGreen 19.12.2012, 14:37
QUOTE (alvin @ 19.12.2012, 08:15)
Nejse, hubejb ėshtė djalosh i mirė dhe i sinqertė, por ėshtė edhe pak mė religjioz, qė e bėn ti ngushtohen horizontet e perceptimit vetėm nė ato fenomene qė janė konform islamit.
Unė theksova se nuk ėshtė sėmundje, sepse, siē the edhe vetė, shumica e tyre lindin ėt tillė.
Nuk ėshtė as sėmundje, dhe as delikt.Kėtu pajtohemi.
Por, mendoj se nuk ėshtė fenomen natyror.Dihet pse.

Thua se nuk eshte fenomen natyror sepse mashkulli nuk mund te linde , ose femra me femren nuk ngel shtatzane , kjo dakord , mirepo si shpjegoen gjenet homoseksuale pra ,trashigimia !
Ndoshta e ke ditur ndoshta jo , njerezit kan receptore kanabinol , te shperndare ne tere trupin me shum se cdo receptor tjeter kan receptor per pranimin e thc ose marijuanes per ato qe nuk e kuptojne , e kendej droga eshte e ndaluar reptesishte me religjion , si eshte e mundur qe njeriu ti kete te mbjellura keto ne trup pra nese jo nga natyra!
Natyra sa e cuditshme eshte se kemi idene , pra edhe homoseksualizmi eshte pjese e natyres se cuditshme dhe njeriu nuk ka zgjidhje ketu , lind si i tille.

Postim nga: alvin 19.12.2012, 14:40
QUOTE (FlyGreen @ 19.12.2012, 15:37)

Natyra  sa e cuditshme eshte  se kemi idene , pra edhe homoseksualizmi eshte pjese e natyres se cuditshme  dhe njeriu nuk ka zgjidhje ketu , lind si i tille.

E kam idenė, prandaj theksova se nuk ėshtė as sėmundje, as delikt.
Dhe personalisht nuk kam asgjė kundėr homoseksualėve.
Kam qenė homofob, por e kam kuptuar se nuk mund ta urrejsh njė njeri vetėm pse ka preferenca tjetėrfare seksuale...


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein

Postim nga: FlyGreen 19.12.2012, 14:47
QUOTE (alvin @ 19.12.2012, 08:40)

Kam qenė homofob, por e kam kuptuar se nuk mund ta urrejsh njė njeri vetėm pse ka preferenca tjetėrfare seksuale...[/b]

bukur smil4a8acf686328f.gif

Postim nga: hubejb1 19.12.2012, 15:02
QUOTE (alvin @ 19.12.2012, 15:40)
E kam idenė, prandaj theksova se nuk ėshtė as sėmundje, as delikt.
Dhe personalisht nuk kam asgjė kundėr homoseksualėve.
Kam qenė homofob, por e kam kuptuar se nuk mund ta urrejsh njė njeri vetėm pse ka preferenca tjetėrfare seksuale...

a ja ban vetit qefin doki ,apo tjereve..

pa mar parasysh se cdo ketu ta fusin menjer dhe fen mrenda,,,,

mendimi im personalisht jam kunder homove,ty tkam homogjen,mos u idhno haha----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: alvin 19.12.2012, 15:08
QUOTE (hubejb1 @ 19.12.2012, 16:02)
a ja ban vetit qefin doki ,apo tjereve..

pa mar parasysh se cdo ketu ta fusin menjer dhe fen mrenda,,,,

mendimi im personalisht jam kunder homove,ty tkam homogjen,mos u idhno haha

Jo hubejb, askujt nuk ia blj qejfin.E shpreh qėndrimin tim pėr kėtė ēėshtje.
E eka mė hertė, tamaam normale, nuk ėshtė...sepse nuk ėshtė normale qė njė mashklull normal tė eksitohet pėr Tom Cruise a mos eksitohet pėr Candice Swanepoel smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Mirėpo, sėmundje nuk ėsthė.
Definicioni i sėmundjes ėshtė diēka tjetėr.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein

Postim nga: Dredheza 19.12.2012, 15:48
Ne baze te te dhenave te fundit shkencore, ata qe shkruajne per gjera te tilla "ju ngjitet semundja". Sa me shume te shkruani, aq me te rrezikuar jeni. smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere

Postim nga: arsimtari 19.12.2012, 16:58
QUOTE (hubejb1 @ 19.12.2012, 14:50)
smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif mere nja....

ma mir ske mujt me pershkru...

Flm hubejb
ja edhe ty njė smil3dbd4e4c2e742.gif

----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."

Postim nga: arsimtari 19.12.2012, 17:10
QUOTE (alvin @ 19.12.2012, 14:52)
homoseksalazimi nuk ėshtė sėmundje, por variacion seksual.
Nuk ėshtė bash normal, dhe nuk ėshtė as natyror, por nuk ėshtė sėmundje...

Si tė mos jetė sėmundje, kur dihet qė pasojat janė shumė tė dėmshme pėr institucionin familje.

Homoseksualizmi ka ekzistuar prej kur ekziston edhe njerėzimi, njėjti sikkur akloholizmi apo lėndėt narkotike (vetėm nė forma tjera).

Por, sot kjo dukuri ėshtė nė rritje e sipėr, edhe ate falė demokracisė skandinave.

Pikėrisht nė shtetet skandinave filloi legalizimi i martesave homoseksuale dhe adoptimi i fėmijėve nga ēiftet e tilla.

Vall ēfarė edukate seksuale do tė fitoj ai fėmijė i cili ritet me njė ēift homoseksual?
----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."

Postim nga: alvin 19.12.2012, 17:30
QUOTE (arsimtari @ 19.12.2012, 18:10)

Vall ēfarė edukate seksuale do tė fitoj ai fėmijė i cili ritet me njė ēift homoseksual?

Mbaju nxėnėsve se si din kėta fenomene sociologjike smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Homoseksualizmi ėshtė i lindur, nuk fitohet.
Pra, ka mundėsi shumė tė madhe, dominante, mbi 90% gjasa, qė ai fėmijė tė jetė heteroseksual, edhe pse buron nga prindėr homoseksualė.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein

Postim nga: hubejb1 19.12.2012, 17:43
QUOTE (alvin @ 19.12.2012, 18:30)
Pra, ka mundėsi shumė tė madhe, dominante, mbi 90% gjasa, qė ai fėmijė tė jetė heteroseksual, edhe pse buron nga prindėr homoseksualė.[/b]

gabim e the ketu,nuk buron nga prinder homseksual....por eshte adoptuar.....eeeeeeeeeeeeeeej ka dallim shum te madh kertu .....


ce mere nja smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: arsimtari 19.12.2012, 18:13
QUOTE (alvin @ 19.12.2012, 18:30)
[b
Pra, ka mundėsi shumė tė madhe, dominante, mbi 90% gjasa, qė ai fėmijė tė jetė heteroseksual, edhe pse buron nga prindėr homoseksualė.[/b]

Mė vjen keq qė tema e ngjajshme ėshtė nė dy vende dhe duhet tė pėrsėritem:

Mundėsia qė fėmiu ti marr tiparet e "prindėrve" homoseksualė ėshtė shumė mė e madhe se qė mendon ti.

Po, ai fėmij vazhdimisht do tė shoh "prindėrit " e tij duke u puthur dhe duke u pėrqafuar para tij, e mos tė flas pėr reagimet e shoqėrisė ndaj tyre.

Dhe ti pėrsėri mendon qė ai fėmij do tė ishte normal, e bravo besa. smil4a8acd602a050.gif smil4a8acd602a050.gif

----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."

Postim nga: Ohri- 19.12.2012, 18:18
QUOTE (arsimtari @ 19.12.2012, 12:13)
Mė vjen keq qė  tema e ngjajshme ėshtė nė dy vende dhe duhet tė pėrsėritem:

Mundėsia qė fėmiu ti marr tiparet e "prindėrve" homoseksualė ėshtė shumė mė e madhe se qė mendon ti. 

Po, ai fėmij vazhdimisht do tė shoh "prindėrit " e tij duke u puthur dhe duke u pėrqafuar para tij, e mos tė flas pėr reagimet e shoqėrisė ndaj tyre.

Dhe ti pėrsėri mendon qė ai fėmij do tė ishte normal, e bravo besa. smil4a8acd602a050.gif  smil4a8acd602a050.gif

Ku e di ti qe ata prinder do puthen e do shkerdhehen prani te femijes, pse mundoheni t'i nxerrini si njerez pa kritere te moralit dhe vlerave njerzore.. Po mos SHOKU Mesues, se eshte e turpshme per ju te keni keto bindje kaq naive, sepse me jepni hapsiren te besoj se ju si heterosexual putheni dhe beni aktivtet sexual para femijve

----------------------------------------
Na nuk jena UFAAAAAAAA!!!

Postim nga: FLAMUR_07 19.12.2012, 19:47

Mexico City (CNA) -- A study presented at a symposium in Mexico, “Homosexual Adoption: What Science Has Discovered,” revealed that most children adopted by same-sex couples display “greater levels of stress,” and suffer from “suicidal tendencies and attempts.”

The symposium was organized by the Mexican Institute on Sexual Orientation, Renacer, in order to provide scientific information about homosexuality, homosexual adoptions and their impact on child development.

During his presentation, George A. Rekers, professor of Neuropsychiatry and Behavioral Science at the University of South Carolina, said that “boys and girls adopted by lesbian and homosexual couples show a greater level of stress than that which is already generated by their status as orphans or children abandoned by their biological parents.”

He added that this situation “produces diverse trauma and behavioral disorders that can even lead to suicidal tendencies or attempts.”

“According to various studies containing testimonies from children of homosexual parents, most them of admit to suffering strong emotions, such as fear, anxiety, apprehension, shame and anger in trying to hide from their friends and relatives the homosexuality of their father or mother,” he continued.

Addressing the issue of homosexual “marriage,” the study pointed out that “they are significantly and substantially less stable and shorter on average compared with marriages between a man and woman.” Consequently, “homes with a homosexual adult inevitably contribute to substantially higher rate of changes in adoptive homes.”

“Due to the high incidence of psychological disorders among children who enter the adoptive care system,” those “living with a practicing homosexual in the adoptive home” are especially “vulnerable to psychological damage and an increasing inability to adapt,” Rekers said.

----------------------------------------
PEOPLE GET THE GOVERNMENT THEY DESERVE

Postim nga: arsimtari 19.12.2012, 20:34
QUOTE (Ohri- @ 19.12.2012, 19:18)
Ku e di ti qe ata prinder do puthen e do shkerdhehen prani te femijes, pse mundoheni t'i nxerrini si njerez pa kritere te moralit dhe vlerave njerzore.. Po mos SHOKU Mesues, se eshte e turpshme per ju te keni keto bindje kaq naive, sepse me jepni hapsiren te besoj se ju si heterosexual putheni dhe beni aktivtet sexual para femijve

Ohri
Nuk kam fėmijė, por pres, por edhe kur tė kem fėmijė, nuk do tė thotė qė gruaja nuk duhet pėrqafuar.

Unė nuk pėrmenda sex para fėmijėve, por puthje dhe pėrqafim, dhe besoj qė nuk duhet tė ta vizatoj qė tė gjithė e bėjnė kėtė dhe nuk u paraqet problem.

Por , ta paraqita, skenėn e njėjtė normale (pėrqafim dhe puthje) dhe faktin se si kjo skenė do tė ndikonte tek fėmijėt (flasim prej moshės 2/3 vjeē e mė shumė.

PS
Lexoje postimin e fundit tė Flamurit 07 dhe gjithēka do tė tė bėhet e qartė (kuptohet nėse ke guxim ta pranosh).

----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."

Postim nga: FlyGreen 20.12.2012, 07:42
QUOTE (arsimtari @ 19.12.2012, 14:34)
Ohri
Nuk kam fėmijė, por pres, por edhe kur tė kem fėmijė, nuk do tė thotė qė gruaja nuk duhet pėrqafuar.

Unė nuk pėrmenda sex para fėmijėve, por puthje dhe pėrqafim, dhe besoj qė nuk duhet tė ta vizatoj qė tė gjithė e bėjnė kėtė dhe nuk u paraqet problem.

Por , ta paraqita, skenėn e njėjtė normale (pėrqafim dhe puthje) dhe faktin se si kjo skenė do tė ndikonte tek fėmijėt (flasim prej moshės 2/3 vjeē e mė shumė.


C'far shqiptari mer ti , shqiptari se ka zakon te puthet e te perqafoet as para femive as para prinderve as para te tjereve. Ai cifti homoseksual mund te jene me shume burra se ti ne kete drejtim smil3dbd4d4e4c4f2.gif
(As muslimanet se bejne kete , kete model e ke pare neper filma perendimoresh qe jane te infektuar me semundje , e ku te pelqen mire jane ).

Postim nga: packs 20.12.2012, 11:34
QUOTE (alvin @ 18.12.2012, 13:01)
Kosova si dhe Shqipėria, me Kushtetutė dhe me Ligj janė shtete sekulare, me aspirata pėr nė UE, ku ka vlera liberale.
End of discussion.
Talibanat nuk kanė perspektivė ndėr shqiptarėt.
Adio.


Pėr temėn,
Hap i guximshėm tė cilin e pėrshėndes.
Bėni seks dhe ēoni dashuri, mos dėgjoni mesjetarėt.


smil4a8acf04758ae.gif smil4a8acf219332d.gif

Na, po flas sidomos per Kosoven, me ligje jemi ma mire se do vende te vet Bashkimit Evropian.

Ti me i pa ligjet per mbrojtjen e mjedisit te na, thu ne Kosove ka linde kjo shkence. Prandaj nuk eshte mire me permend qe kemi legjislacion te mire :P vec kur t'na konvenon. Ama puna eshte sa jemi te vetedijesum per mjedisin, homoseksualizmin si shoqeri?

I kthehna temes;

Nuk dmth pse nuk e perkrahe homoseksualizmin (kushtimisht) pra je kunder homoselskualeve je i prapambetun dhe anti-perendimor ose taliban e mysliman.

Une nuk jam me u perdore dhune ndaj tyne, larg asaj, ama perpara se me vendose me ba promovim te dickaje, duhet me ba vetedijesim per ate send.

Nuk mundesh me ba promovim te homoseksualizmit kur gjysa e popullit nuk e din cka jane kondomat.

Prandaj, me krejt respektin per Kosovo 2.0, qasjen e kane pasur teper t'gabume.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P

Postim nga: legjend 20.12.2012, 11:42
QUOTE (packs @ 20.12.2012, 05:34)
Na, po flas sidomos per Kosoven, me ligje jemi ma mire se do vende te vet Bashkimit Evropian.

Ti me i pa ligjet per mbrojtjen e mjedisit te na, thu ne Kosove ka linde kjo shkence. Prandaj nuk eshte mire me permend qe kemi legjislacion te mire :P vec kur t'na konvenon. Ama puna eshte sa jemi te vetedijesum per mjedisin, homoseksualizmin si shoqeri?

I kthehna temes;

Nuk dmth pse nuk e perkrahe homoseksualizmin (kushtimisht) pra je kunder homoselskualeve je i prapambetun dhe anti-perendimor ose taliban e mysliman.

Une nuk jam me u perdore dhune ndaj tyne, larg asaj, ama perpara se me vendose me ba promovim te dickaje, duhet me ba vetedijesim per ate send.

Nuk mundesh me ba promovim te homoseksualizmit kur gjysa e popullit nuk e din cka jane kondomat.

Prandaj, me krejt respektin per Kosovo 2.0, qasjen e kane pasur teper t'gabume.

homoseksualizmin esht skenar ne qdo shtet te botes demokratike shum panik e bajme ne shqiptar myzen e baj bolc

Postim nga: packs 20.12.2012, 12:24
QUOTE (legjend @ 20.12.2012, 12:42)
homoseksualizmin esht skenar ne qdo shtet te botes demokratike shum panik e bajme ne shqiptar myzen e baj bolc

Po pra. Kujt nuk i jetohet ketu le t'shkone atje te Kim Jong Ili, se na do ta perhapim homoseksualizmin ne mase te gjere. smil3dbd4daabd491.gif

----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P

Postim nga: Nik_Name 20.12.2012, 13:00
Zoti u dhashte mend.. do fillojne tash edhe me kafshe te martohen dhe do kete trapa dhe trape si ketu ne forum qe do i perkrahin si e drejte e tyre :@:@
Zoti na ruajte nga te cmendurit (Amin)

Postim nga: igli_st 20.12.2012, 13:03
QUOTE (Trishtimi @ 17.12.2012, 12:07)
Ti po thu keq kan be Plisat qe i Rrahen Pisat aaa smil3dbd4e5e7563a.gif

Shiko ti ne nje shtet demokratik edhe ate qe ti i quan pisa kane te njejtat te drejta me ty.
Prandaj duhet ti respektosh ashtu qysh ata te kene ty,kjo qe kane ata eshte semundje apo ti e sheh si krim.
Nese ti martohesh me nje 9 vjecare si profeti yt do te hysh ne burg ne shoqerine e sotme ndersa keta kane te njejtat te drejta me ty.

----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: igli_st 20.12.2012, 13:12
QUOTE (packs @ 20.12.2012, 06:24)
Po pra. Kujt nuk i jetohet ketu le t'shkone atje te Kim Jong Ili, se na do ta perhapim homoseksualizmin ne mase te gjere. smil3dbd4daabd491.gif


Pra ti i sheh keta persona si nrm qe nuk kane semundje te lindur,prandaj sipas teje edhe kamikazet jane njerez ne rregull te cilet shkaterrojne restorante gjermane,vrasin hebrenj te pafajshem,zihen me shpata dhe gjakosen.
A nuk po rrisin keta njerez krimet ne perendim apo ne boten atyre prandaj ti nuk ke ca u ben ketyre njerezve sidomos ne nje shoqeri demokratike ku respektojne te drejtat e njeezve.

----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: Nik_Name 20.12.2012, 13:42
QUOTE (igli_st @ 20.12.2012, 14:03)
Shiko ti ne nje shtet demokratik edhe ate qe ti i quan pisa kane te njejtat te drejta me ty.
Prandaj duhet ti respektosh ashtu qysh ata te kene ty,kjo qe kane ata eshte semundje apo ti e sheh si krim.
Nese ti martohesh me nje 9 vjecare si profeti yt do te hysh ne burg ne shoqerine e sotme ndersa keta kane te njejtat te drejta me ty.

Normale eshte te martohet dikush me nje vajze qe eshte bere per martese (i kane ardhe mestracionet) ne shum vende te botes martohen,pervec ne Evrope dhe Amerike qe nuk martohen por vetem sex ilegal behet me to,dhe kur ngelin shtatzene hudhen nga pallati e vriten

ajo qe nuk eshte normale ketu eshte fakti qe disa te cmendur mendojne qe jane duke bere mire ose perkrah dicka te mire.

Nese me zemer jeni pro homove,skemi cka themi pervec se Zoti ua befte nenat lezbige (Amin)

Kjo semundje e homove as nuk trashegohet e as nuk lindet me te por nga pakujdesi i prinderve per tu mesuar moralin e turpin femijut te tij,duke u mesuar per Evropen dhe demokracine ato shkojne edhe me qen bejne sex pastaj se ashtu jane mesu.

Postim nga: Nik_Name 20.12.2012, 13:48
QUOTE (alvin @ 19.12.2012, 18:30)
Mbaju nxėnėsve se si din kėta fenomene sociologjike smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Homoseksualizmi ėshtė i lindur, nuk fitohet.
Pra, ka mundėsi shumė tė madhe, dominante, mbi 90% gjasa, qė ai fėmijė tė jetė heteroseksual, edhe pse buron nga prindėr homoseksualė.

Cka flet more ti filozof,pse genjen

Ku e ke argumentin qe homoseksualizmi eshte i lindur?

E verteta eshte qe homoseksualizmi lind me kohe te ata femije qe kane prinder pa karakter si puna yte.

E si dreqin do lind femije ai cift homoseksual? ec futja mos permend terme se nuk i din.

Postim nga: FlyGreen 20.12.2012, 13:52
QUOTE (Nik_Name @ 20.12.2012, 07:42)
Normale eshte te martohet dikush me nje vajze qe eshte bere per martese (i kane ardhe mestracionet) ne shum vende te botes martohen,pervec ne Evrope dhe Amerike qe nuk martohen por vetem sex ilegal behet me to,dhe kur ngelin shtatzene hudhen nga pallati e vriten


Nuk besoj se Aisha ka patur menstracione kur eshte martuar ne moshen e saj 6 vjecare , nese se keni ditur ja mesonja Muhamedi e martoi Aishen ne moshen 6 vjecare ndersa coi dashuri me te kur ajo kishte 9 vjet .
Dhe Kurani e lejon edhe pa menstracione

65:4. E ato nga gratė tuaja tė cilave u ėshtė ndėrprerė cikli mujor (menstruacioni) nėse nuk e keni ditur, koha e pritjes sė tyre ėshtė tre muaj, e ashtu edhe ato qė ende nuk kanė pasur menstruacion. Ndėrkaq, pėr shtatzėnat afati i pritjes sė tyre ėshtė derisa tė lindin. E kush i frikėsohet All-llahut, Ai atij ia lehtėson punėn.

Postim nga: alvin 20.12.2012, 14:04
QUOTE (Nik_Name @ 20.12.2012, 14:48)
Cka flet more ti filozof,pse genjen

Ku e ke argumentin qe homoseksualizmi eshte i lindur?

E verteta eshte qe homoseksualizmi lind me kohe te ata femije qe kane prinder pa karakter si puna yte.

E si dreqin do lind femije ai cift homoseksual? ec futja mos permend terme se nuk i din.

Argumenti ėshtė nė shkencė.
Persona tė tillė lindin si tė tillė, ka pasė nė pėrqindje ėt njėjtė sa sot prej kur dihet Bota.
Nuk tha ksuh se ai ēift do lindė fėmijė.
Thashė se fėmija i tyre i adoptuar shumė mė tepėr gjasa ka tė bėhet heteroseksual se sa homoseksual si ,,prindėrit,, e tyre.
Sespe kjo nuk varet nga rrethina ose edukata por nga ndjenjat.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein

Postim nga: alvin 20.12.2012, 14:08
QUOTE (Nik_Name @ 20.12.2012, 14:42)
Normale eshte te martohet dikush me nje vajze qe eshte bere per martese (i kane ardhe mestracionet)

Vajzave menstruacionet u vijnė prej 12 vjet ose 13 vjet.
Mendon se nė atė moshė ata janė tė gatshme pėr martesė, ore kungull talibani? smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein

Postim nga: Jack-Jones 20.12.2012, 14:09
QUOTE (alvin @ 20.12.2012, 08:04)
Argumenti ėshtė nė shkencė.
Persona tė tillė lindin si tė tillė, ka pasė nė pėrqindje ėt njėjtė sa sot prej kur dihet Bota.
Nuk tha ksuh se ai ēift do lindė fėmijė.
Thashė se fėmija i tyre i adoptuar shumė mė tepėr gjasa ka tė bėhet heteroseksual se sa homoseksual si ,,prindėrit,, e tyre.
Sespe kjo nuk varet nga rrethina ose edukata por nga ndjenjat.

Ajo eshte semundje..por nedoshta edhe e lindur,por jo e natyrshme,thjeshte semundje...Por kjo vjen si pasoje e dicka tjeter,sepse neper Bote ka shum homoseksual,duke perfshioj Europen dhe Ameriken,dersa ne vendet islamike jane gjetur 0.0000011 % ne 30 vite,,...

Postim nga: FlyGreen 20.12.2012, 14:13
QUOTE (Jack-Jones @ 20.12.2012, 08:09)
Ajo eshte semundje..por nedoshta edhe e lindur,por jo e natyrshme,thjeshte semundje...Por kjo vjen si pasoje e dicka tjeter,sepse neper Bote ka shum homoseksual,duke perfshioj Europen dhe Ameriken,dersa ne vendet islamike jane gjetur 0.0000011 % ne 30 vite,,...

hahah po ne ato vende ua presin kokat ,i varin ne litar , ashtu eshte ligji Islamik , vetem ne youtube ke plot video me homoseksual te varur ne litar ne lndjen e mesme , e zbuluat Ameriken per se treti ju

Postim nga: Nik_Name 20.12.2012, 14:14
QUOTE (FlyGreen @ 20.12.2012, 14:52)
Nuk besoj se Aisha ka patur menstracione kur eshte martuar ne moshen e saj 6 vjecare , nese se keni ditur ja mesonja Muhamedi e martoi Aishen ne moshen 6 vjecare ndersa coi dashuri me te kur ajo kishte 9 vjet .
Dhe Kurani e lejon edhe pa menstracione

65:4. E ato nga gratė tuaja tė cilave u ėshtė ndėrprerė cikli mujor (menstruacioni) nėse nuk e keni ditur, koha e pritjes sė tyre ėshtė tre muaj, e ashtu edhe ato qė ende nuk kanė pasur menstruacion. Ndėrkaq, pėr shtatzėnat afati i pritjes sė tyre ėshtė derisa tė lindin. E kush i frikėsohet All-llahut, Ai atij ia lehtėson punėn.

Nuk eshte e vertet qe eshte martuar ne moshen 6 vjecare mos genje.

eshte martuar ne moshen 9 vjecare.

eshte bere si pune marveshje e inicuar nga familja e Aishes,kur te hy ne bilig te martohen dhe jane martuar.

pastaj pse e sjell ajetin kur nuk e din Kuranin: Ajeti qe solle ska te bej me tem ai flet per ceshtjen e ndarjes dhe obligueshmerine qe ka gruaja te pres afatin e caktuar
Kurani flet per shum tema me nje ajet,tek rasti ku ceket edhe tek ata qe nuk kane pasur mestracion e ka fjalen per grate qe skane mestracione.. se te tilla vajza ka plot. ben 25 vjet ende ska pas cikel..

Postim nga: Jack-Jones 20.12.2012, 14:14
QUOTE (FlyGreen @ 20.12.2012, 08:13)
hahah po ne ato vende ua presin kokat ,i varin ne litar , ashtu eshte ligji Islamik , vetem ne youtube ke plot video me homoseksual te varur ne litar ne lndjen e mesme , e zbuluat Ameriken per se treti ju

Po pse,cka duhen homoseksualet? ju pse i justifikoni?mos je nje prej tyre?

Postim nga: FlyGreen 20.12.2012, 14:18
QUOTE (Nik_Name @ 20.12.2012, 08:14)
Nuk eshte e vertet qe eshte martuar ne moshen 6 vjecare mos genje.

eshte martuar ne moshen 9 vjecare.

eshte bere si pune marveshje e inicuar nga familja e Aishes,kur te hy ne bilig te martohen dhe jane martuar.

pastaj pse e sjell ajetin kur nuk e din Kuranin: Ajeti qe solle ska te bej me tem ai flet per ceshtjen e ndarjes dhe obligueshmerine qe ka gruaja te pres afatin e caktuar
Kurani flet per shum tema me nje ajet,tek rasti ku ceket edhe tek ata qe nuk kane pasur mestracion e ka fjalen per grate qe skane mestracione.. se te tilla vajza ka plot. ben 25 vjet ende ska pas cikel..

jo ti e ke gabim , ne moshen 9 vjecare e konsumuan martesen ,dmth cuan dashuri , sipas Aishes ajo ende luante me kukulla me shoqet e saja kur Muhamedi futeshte ne dhome , dhe i thoshte vazhdo luaj , edhe ne dime te lexojme daku

per kete pjesen tjeter eshte interpretimi yt kjo , perseri edhe kur i vine menstracionet nuk eshte ne rregull te martoet sepse eshte femi ,dueht te shikoet dhe ana e vajzes ajo sa eshte e perkatitur , juve meshkujt musliman e di se jeni te perkatitur , nuk ka dyshim se jeni manjaka seksi me 4 gra te lejuara , te lejuar perdhunimin e robereshave te luftes , edhe me parajse me plot hyri , ju jeni shum te gatshem e di :D

Postim nga: alvin 20.12.2012, 14:18
QUOTE (Jack-Jones @ 20.12.2012, 15:09)
Ajo eshte semundje..por nedoshta edhe e lindur,por jo e natyrshme,thjeshte semundje...Por kjo vjen si pasoje e dicka tjeter,sepse neper Bote ka shum homoseksual,duke perfshioj Europen dhe Ameriken,dersa ne vendet islamike jane gjetur 0.0000011 % ne 30 vite,,...

Mirė e ceke.JANĖ GJETUR 0,00001%...a nė fakt janė 5% e popullatės, njėlloj si nė Perėndim dhe nė tėrė Botėn.
Por fshehen se u shkon koka, atje nuk ka demokraci dhe tė drejta tė njeriut.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein

Postim nga: FlyGreen 20.12.2012, 14:19
QUOTE (Jack-Jones @ 20.12.2012, 08:14)
Po pse,cka duhen homoseksualet? ju pse i justifikoni?mos je nje prej tyre?

ketu bini shum ndesh me fene tuaj i nderuar ,
dmth Allahu i fali ato homoseksual qe ju ti vritni apo ?

Postim nga: Nik_Name 20.12.2012, 14:21
QUOTE (alvin @ 20.12.2012, 15:08)
Vajzave menstruacionet u vijnė prej 12 vjet ose 13 vjet.
Mendon se nė atė moshė ata janė tė gatshme pėr martesė, ore kungull talibani? smil3dbd4d4e4c4f2.gif

mos fol ti se nuk din o trushperlare. ndikon klima tek ceshtja e menstacioneve,nuk eshte gjithkund njejt,ketu tek ne zakonishte jane mbi 11,12 vjet e ne disa vende edhe me heret se 9 prej ne 8 (lexo pak)

perpara njerzit nuk jane shkolluar edhe jane martu me heret,edhe sot martohen cka ka lidhje.. e keto te civilizuarit qe martohen mbi 30 vite vec neper spitale rine te bejne nje femij.dhe keto te njejtit qe jane kunder marteses se re bejne sex si lepri neper klasa edhe si mer pastaj askush..

Postim nga: alvin 20.12.2012, 14:23
QUOTE (Nik_Name @ 20.12.2012, 15:21)
mos fol ti se nuk din o trushperlare. ndikon klima tek ceshtja e menstacioneve,nuk eshte gjithkund njejt,ketu tek ne zakonishte jane mbi 11,12 vjet e ne disa vende edhe me heret se 9 prej ne 8 (lexo pak)


Kjo qė thua ti ka term adekuat.
Quhet PEDOFILI.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein

Postim nga: Jack-Jones 20.12.2012, 14:26
QUOTE (FlyGreen @ 20.12.2012, 08:19)
ketu bini shum ndesh me fene tuaj i nderuar ,
dmth Allahu i fali ato homoseksual qe ju ti vritni apo ?

Jo,nuk besoj ne kete gje se Zoti e falen te tille..Sepse fmija derisa ritet nuk e din edhe cka eshte seksi..
Keshtu qe fmijte mendojne se penisi eshte vetem per te kryej nevojen..apo? E kjo qe pastaj ai behet,eshte si pasoje e shoqeris per reth,dhe karakterit te tij se ne cfar kushtesh ritet.

Postim nga: igli_st 20.12.2012, 14:26
QUOTE (Nik_Name @ 20.12.2012, 07:42)
Normale eshte te martohet dikush me nje vajze qe eshte bere per martese (i kane ardhe mestracionet) ne shum vende te botes martohen,pervec ne Evrope dhe Amerike qe nuk martohen por vetem sex ilegal behet me to,dhe kur ngelin shtatzene hudhen nga pallati e vriten

ajo qe nuk eshte normale ketu eshte fakti qe disa te cmendur mendojne qe jane duke bere mire ose perkrah dicka te mire.

Nese me zemer jeni pro homove,skemi cka themi pervec se Zoti ua befte nenat lezbige (Amin)

Kjo semundje e homove as nuk trashegohet e as nuk lindet me te por nga pakujdesi i prinderve per tu mesuar moralin e turpin femijut te tij,duke u mesuar per Evropen dhe demokracine ato shkojne edhe me qen bejne sex pastaj se ashtu jane mesu.

Edhe nė qoftė se njė vajze fillon menstruacionet qė nė moshėn 9 vjeēare, kjo nuk do tė thotė se ajo ka arritur pjekurinė seksuale. Nga ana mjekėsore ne kuptojmė se duan edhe disa vite tė tjera pėr formimin seksual dhe psikologjik. Pasojat e kontaktit nė kėtė moshė mund tė jenė fatale pėr shėndetin fizik dhe emocional tė njė vajze. Edhe sikur kjo tė kishte qėnė komplet normale nė atė kulturė, njė profet duhet ta dijė se ai nuk i pėrket njė kulture tė caktuar apo njė kohe tė caktuar, por parimet e jetės sė tij duhet tė jenė njė model pėr tė gjitha kohėrat nė ēdo kulturė.

Ne nuk jemi homo por respektojme te drejtat e tyre ne nje shtet demokratik,sic e kuptove ti nese martohesh me nje femije ne nje shtet demokratik do te futesh ne burg edhe nese ajo eshte 16 vjece,ndersa homot kane te drejtat e tyre dhe jane te semure.
Eshte nje anomali e tyre dhe jo sic thua ti nga pakujdesia e prinderve.

----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: Nik_Name 20.12.2012, 14:27
QUOTE (FlyGreen @ 20.12.2012, 15:18)
jo ti e ke gabim , ne moshen 9 vjecare e konsumuan martesen ,dmth cuan dashuri , sipas Aishes ajo ende luante me kukulla me shoqet e saja kur Muhamedi futeshte ne dhome , dhe i thoshte vazhdo luaj , edhe ne dime te lexojme daku

per kete pjesen tjeter eshte interpretimi yt kjo , perseri edhe kur i vine menstracionet nuk eshte ne rregull te martoet sepse eshte femi ,dueht te shikoet dhe ana e vajzes ajo sa eshte e perkatitur , juve meshkujt musliman e di se jeni te perkatitur , nuk ka dyshim se jeni manjaka seksi me 4 gra te lejuara , te lejuar perdhunimin e robereshave te luftes , edhe me parajse me plot hyri , ju jeni shum te gatshem e di :D

Ne kohen e Muhamedit a.s martesat nuk jane bere sic behen sot,ne Xhami ose ne Kishe por ka qene me e thjeshte marveshje ndermjet familjarve dhe ok,nje dasem te vogel ose hic kjo pak rendesi ka pas
por juve u pengon pse ateher para 1400 viteve jane martuar te reja vajzat e nuk ju pengon sot pas 1400 viteve vajzat e reja perdhunohen,masakrohen edhe ngelin lavire rugeve askush nuk kujdeset per to.

Normal qe ne Muslimanet e kemi obligim te martohemi me 1 grua dhe eshte lene hapsira edhe per 4 sepse mund te ndodhin luftera ose shtim i vajzave ateher Islami e zgjedh kete ceshtje nuk i le lavire vajzat. por Zoti na kjarteson me e mira thot eshte me 1.

Postim nga: igli_st 20.12.2012, 14:32
QUOTE (Nik_Name @ 20.12.2012, 08:27)


Normal qe ne Muslimanet e kemi obligim te martohemi me 1 grua dhe eshte lene hapsira edhe per 4 sepse mund te ndodhin luftera ose shtim i vajzave ateher Islami e zgjedh kete ceshtje nuk i le lavire vajzat. por Zoti na kjarteson me e mira thot eshte me 1.

Cili baba mezi pret t’ja japė vajzėn e tij njė burri tė martuar me 1, 2 apo tre gra tė tjera? Cila grua mezi pret tė martohet me njė burrė tė martuar? E dini sa probleme sociale sjell njė gjė e tillė? Kjo shkakton aq shumė probleme saqė edhe nė vendet islamike ku poligamia ėshtė e ligjshme, kjo nuk praktikohet nė masė. Mendoni pak vetėm xhelozinė midis grave! Po xhelozinė ndaj fėmijėve me gruan apo gratė e tjera? Si mund tė ketė paqe nė njė familje tė tillė? Nė njė familje me dy prindėr shumė fėmijė ndihen sikur nuk trajtohen njėsoj, po ē’bėhet vallė nė njė “familje”, nėse mund ta quajmė tė tillė, me fėmijė nga deri katėr gra tė ndryshme me tė njėjtin baba qė jetojnė nė njė shtėpi?

Njė mėsim i tillė ėshtė katastrofė e pashmangshme. Por Kurani e lejon njė gjė tė tillė. Edhe njerėzit vetė nė kėto shoqėri e dinė fare mirė qė kjo nuk ėshtė as praktikė as normale qė tė praktikohet, si shpjegohet atėherė se “Zoti i gjithėsisė” tė mos e dijė njė gjė tė tillė.

Kjo shpjegohet shumė lehtė, Muhamedi mblodhi zakonet e shekullit tė shtatė nė Arabi dhe i pėrfshiu tė tėra nė fenė islame.----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: Nik_Name 20.12.2012, 14:32
QUOTE (igli_st @ 20.12.2012, 15:26)
Edhe nė qoftė se njė vajze fillon menstruacionet qė nė moshėn 9 vjeēare, kjo nuk do tė thotė se ajo ka arritur pjekurinė seksuale. Nga ana mjekėsore ne kuptojmė se duan edhe disa vite tė tjera pėr formimin seksual dhe psikologjik. Pasojat e kontaktit nė kėtė moshė mund tė jenė fatale pėr shėndetin fizik dhe emocional tė njė vajze. Edhe sikur kjo tė kishte qėnė komplet normale nė atė kulturė, njė profet duhet ta dijė se ai nuk i pėrket njė kulture tė caktuar apo njė kohe tė caktuar, por parimet e jetės sė tij duhet tė jenė njė model pėr tė gjitha kohėrat nė ēdo kulturė.

Ne nuk jemi homo por respektojme te drejtat e tyre ne nje shtet demokratik,sic e kuptove ti nese martohesh me nje femije ne nje shtet demokratik do te futesh ne burg edhe nese ajo eshte 16 vjece,ndersa homot kane te drejtat e tyre dhe jane te semure.
Eshte nje anomali e tyre dhe jo sic thua ti nga pakujdesia e prinderve.

Tani ne kete kohe ke shum vajza te reja qe humbin virgjerine ne moshe te re.12 vjet 13 sapo u vine mestracionet (po kjo nuk u pengon sepse eshte e drejte e saj) e qe ben vetvrasje ajo pas disa vitesh nuk u dhimset.
por u pengon kur martohet qe ne kete moshe dhe krijon familje dhe eshte e lumtur me ate jete qe eshte normale e jo kurveri.

problemi eshte ketu se ju i pranoni ligjet e servuara nga anti fetaret,nga njerzit e keqinj qe nuk u intereson qenja njerzore.
Ato do vazhdojne te mbjellin ne mendjet tua idene se cdo kush ka te drejte te bej cka te doje dhe do futin edhe te femijet tuaj rezillekun dhe femiju do bej cka te doje dhe do e mbroj ligji i djallit.

Postim nga: FlyGreen 20.12.2012, 14:33
QUOTE (Jack-Jones @ 20.12.2012, 08:26)
Jo,nuk besoj ne kete gje se Zoti e falen te tille..Sepse fmija derisa ritet nuk e din edhe cka eshte seksi..
Keshtu qe fmijte mendojne se penisi eshte vetem per te kryej nevojen..apo? E kjo qe pastaj ai behet,eshte si pasoje e shoqeris per reth,dhe karakterit te tij se ne cfar kushtesh ritet.

Epo atehere nuk je musliman ti , Allahu gjithcka din , gjithcka ndodhen me vullnetin e tij , ai edhe cilin don e udhzon ( te jete musliman ) sipas Kuranit shoku sipas Kuranit ,lexoni at Kuran me se na cmendet.

Postim nga: FlyGreen 20.12.2012, 14:35
QUOTE (igli_st @ 20.12.2012, 08:32)
Cili baba mezi pret t’ja japė vajzėn e tij njė burri tė martuar me 1, 2 apo tre gra tė tjera? Cila grua mezi pret tė martohet me njė burrė tė martuar? E dini sa probleme sociale sjell njė gjė e tillė? Kjo shkakton aq shumė probleme saqė edhe nė vendet islamike ku poligamia ėshtė e ligjshme, kjo nuk praktikohet nė masė. Mendoni pak vetėm xhelozinė midis grave! Po xhelozinė ndaj fėmijėve me gruan apo gratė e tjera? Si mund tė ketė paqe nė njė familje tė tillė? Nė njė familje me dy prindėr shumė fėmijė ndihen sikur nuk trajtohen njėsoj, po ē’bėhet vallė nė njė “familje”, nėse mund ta quajmė tė tillė, me fėmijė nga deri katėr gra tė ndryshme me tė njėjtin baba qė jetojnė nė njė shtėpi?

Njė mėsim i tillė ėshtė katastrofė e pashmangshme. Por Kurani e lejon njė gjė tė tillė. Edhe njerėzit vetė nė kėto shoqėri e dinė fare mirė qė kjo nuk ėshtė as praktikė as normale qė tė praktikohet, si shpjegohet atėherė se “Zoti i gjithėsisė” tė mos e dijė njė gjė tė tillė.

Kjo shpjegohet shumė lehtė, Muhamedi mblodhi zakonet e shekullit tė shtatė nė Arabi dhe i pėrfshiu tė tėra nė fenė islame.

Po cfar paqe , ja then hunden burri musliman gruas , ska asnje te drejte ajo , ska as te drejten e ndarjes sepse burri musliman betohet 3 her ne Allah dhe e shpallen tradhetare , i rezikoet jeta , si kafshe jetojne femrat atje.

Postim nga: legjend 20.12.2012, 14:35
QUOTE (FlyGreen @ 20.12.2012, 08:33)
Epo atehere nuk je musliman ti , Allahu gjithcka din , gjithcka ndodhen me vullnetin e tij , ai edhe cilin don e udhzon ( te jete musliman ) sipas Kuranit shoku sipas Kuranit ,lexoni at Kuran me se na cmendet.

kjo ka qen ni program apo ni shfaqje

Postim nga: Nik_Name 20.12.2012, 14:37
QUOTE (igli_st @ 20.12.2012, 15:32)
Cili baba mezi pret t’ja japė vajzėn e tij njė burri tė martuar me 1, 2 apo tre gra tė tjera? Cila grua mezi pret tė martohet me njė burrė tė martuar? E dini sa probleme sociale sjell njė gjė e tillė? Kjo shkakton aq shumė probleme saqė edhe nė vendet islamike ku poligamia ėshtė e ligjshme, kjo nuk praktikohet nė masė. Mendoni pak vetėm xhelozinė midis grave! Po xhelozinė ndaj fėmijėve me gruan apo gratė e tjera? Si mund tė ketė paqe nė njė familje tė tillė? Nė njė familje me dy prindėr shumė fėmijė ndihen sikur nuk trajtohen njėsoj, po ē’bėhet vallė nė njė “familje”, nėse mund ta quajmė tė tillė, me fėmijė nga deri katėr gra tė ndryshme me tė njėjtin baba qė jetojnė nė njė shtėpi?

Njė mėsim i tillė ėshtė katastrofė e pashmangshme. Por Kurani e lejon njė gjė tė tillė. Edhe njerėzit vetė nė kėto shoqėri e dinė fare mirė qė kjo nuk ėshtė as praktikė as normale qė tė praktikohet, si shpjegohet atėherė se “Zoti i gjithėsisė” tė mos e dijė njė gjė tė tillė.

Kjo shpjegohet shumė lehtė, Muhamedi mblodhi zakonet e shekullit tė shtatė nė Arabi dhe i pėrfshiu tė tėra nė fenė islame.

Jo mos fol ashtu se ben shirk e del prej feje nese edhe e beson Zotin.
Sepse Kurani eshte per tere kohrat.cfar zgjidhje do kishe nje njeri normal nese behen luftera e vdesin burat,cka do behet me grate(do behen lezbige si Igballja?)

Muhamedi a.s ka qene njeri,nuk ka dit shkrim lexim dhe ka shpall ate qe i ka ardhe nga Zoti nepermjet melekut.kaq as me teper as me pak.

Zoti na kjarteson ne Kuran ku thot: U eshte bere obligim te martoheni me 1 grua dy tre apo kater por me e mira eshte me 1.

pra ktu na tregon qe me e mira eshte me nje por ne rast se vajzat shtohen ateher ajeti permba hapesire qe te evitoje kruverine dhe shkaterimin.

Postim nga: igli_st 20.12.2012, 14:38
QUOTE (Nik_Name @ 20.12.2012, 08:32)
Tani ne kete kohe ke shum vajza te reja qe humbin virgjerine ne moshe te re.12 vjet 13 sapo u vine mestracionet (po kjo nuk u pengon sepse eshte e drejte e saj) e qe ben vetvrasje ajo pas disa vitesh nuk u dhimset.
por u pengon kur martohet qe ne kete moshe dhe krijon familje dhe eshte e lumtur me ate jete qe eshte normale e jo kurveri.

problemi eshte ketu se ju i pranoni ligjet e servuara nga anti fetaret,nga njerzit e keqinj qe nuk u intereson qenja njerzore.
Ato do vazhdojne te mbjellin ne mendjet tua idene se cdo kush ka te drejte te bej cka te doje dhe do futin edhe te femijet tuaj rezillekun dhe femiju do bej cka te doje dhe do e mbroj ligji i djallit.

Pasojat mund te jene fatale per shendetetin e vajzes.
PRandaj eshte vendosur ligji kunder pedofilise pasi nese vajza martohet ne kete moshe ajo nuk vendos dot per jeten,se eshte shume e re dhe nuk njeh mire.
Martesat e hershme shkaktojne divorce te shumta te pamenduara mire.
Se s'dua ta lidh me religjionin tend mund te lexosh hadithet ku tregohet kazani qe i dha Xhibrili profetit tend per fuqi seksuale me te gjitha grate.

TI po zbaton ligjin e djallit dhe jo qytetaret te cilet zbatojne kushtetuten.


----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: igli_st 20.12.2012, 14:40
QUOTE (Nik_Name @ 20.12.2012, 08:37)
Jo mos fol ashtu se ben shirk e del prej feje nese edhe e beson Zotin.
Sepse Kurani eshte per tere kohrat.cfar zgjidhje do kishe nje njeri normal nese behen luftera e vdesin burat,cka do behet me grate(do behen lezbige si Igballja?)

Muhamedi a.s ka qene njeri,nuk ka dit shkrim lexim dhe ka shpall ate qe i ka ardhe nga Zoti nepermjet melekut.kaq as me teper as me pak.

Zoti na kjarteson ne Kuran ku thot: U eshte bere obligim te martoheni me 1 grua dy tre apo kater por me e mira eshte me 1.

pra ktu na tregon qe me e mira eshte me nje por ne rast se vajzat shtohen ateher ajeti permba hapesire qe te evitoje kruverine dhe shkaterimin.

Nuk dua te flasim per fene.
Ne Shqiperi ka me shume meshkuj gjithashtu edhe ne bote 51% meshkuj. :D
Prandja 1 grua i mjafton atij per te ndare intimitetin.

Kurverimi egziston ne keto vende per shkak te mendjes se njerezve jo se jane te detyruar.


----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: Nik_Name 20.12.2012, 14:52
QUOTE (igli_st @ 20.12.2012, 15:38)
Pasojat mund te jene fatale per shendetetin e vajzes.
PRandaj eshte vendosur ligji kunder pedofilise pasi nese vajza martohet ne kete moshe ajo nuk vendos dot per jeten,se eshte shume e re dhe nuk njeh mire.
Martesat e hershme shkaktojne divorce te shumta te pamenduara mire.
Se s'dua ta lidh me religjionin tend mund te lexosh hadithet ku tregohet kazani qe i dha Xhibrili profetit tend per fuqi seksuale me te gjitha grate.

TI po zbaton ligjin e djallit dhe jo qytetaret te cilet zbatojne kushtetuten.

po po duket sa fatale eshte,me shum ndahen tani per mosperputhje karakteri sesa kur martohen me te ri.

Kete hadith tani e degjoj.
Kushtetuta eshte e djallit o vella e jo ligji i drete i Zotit qe u garanton te gjithve jete te mire..
Po te zbatohet regulli i zeqatit 2.5% te pasurise te pasurit te ndajne per te varferit edhe te varfer nuk ka ne toke po edhe te pasurit nuk varferohen asnjeher.ligji i djallit (kushtetuta) le hapesire qe sipas nevojes pushteti kur don e rjep popullin dhe kur don e vjedh e ai ska te drejte te ankohet asku.

Postim nga: hubejb1 20.12.2012, 14:54
QUOTE (FlyGreen @ 20.12.2012, 15:35)
Po cfar paqe , ja then hunden burri musliman gruas , ska asnje te drejte ajo , ska as te drejten e ndarjes sepse burri musliman betohet 3 her ne Allah dhe e shpallen tradhetare , i rezikoet jeta , si kafshe jetojne femrat atje.

kjo ka qen eshte ni ren e kullume nga jjobesimtaret ,ISLAMI eshte e vetmja fe qe lejon shkurorezimin


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: igli_st 20.12.2012, 14:59
QUOTE (Nik_Name @ 20.12.2012, 08:52)
po po duket sa fatale eshte,me shum ndahen tani per mosperputhje karakteri sesa kur martohen me te ri.

Kete hadith tani e degjoj.
Kushtetuta eshte e djallit o vella e jo ligji i drete i Zotit qe u garanton te gjithve jete te mire..
Po te zbatohet regulli i zeqatit 2.5% te pasurise te pasurit te ndajne per te varferit edhe te varfer nuk ka ne toke po edhe te pasurit nuk varferohen asnjeher.ligji i djallit (kushtetuta) le hapesire qe sipas nevojes pushteti kur don e rjep popullin dhe kur don e vjedh e ai ska te drejte te ankohet asku.

Tani ti po na tregon se vajza e vogel qe nuk njeh jeten dhe e paarsimuar mund te dije mjaft mire te martohet ne nje moshe te tille(a je mire).
Divorcet ne perendim jane per shkak te marteses ne moshe te re pasi nuk e kane kuptuar mire c'ka kane dashur.

Do te ta sjell hadithin u postuar edhe ne Prishtin nga shtepia Luna si e ka emrin.

Ne duhet te zbatojme kushtetuten e cila i respekton te drejtat e njeriut nese ti nuk deshiron shko andej nga Afganistani apo Arabia.
Rregulli i zeqatit eshte mjaft mire,por kur ti e di qe plot njerez jane te varfer nga dembelizmi cfare duhet te bejne ata te marrin leke kot.----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: FlyGreen 20.12.2012, 15:00
24:6. Ndėrsa ata tė cilėt shpifin pėr gra tė veta dhe nuk kanė dėshmitar tjetėr pos vetes, dėshmimi i ēdonjėrit prej tyre ėshtė: tė betohen katėr herė nė All-llahun se e thonė tė vėrtetėn.
24:7. E pesta (herė e betimit) ėshtė: Mallkimi i All-llahut qoftė mbi tė nėse ai gėnjen.
24:8. E nga ajo (gruaja e shpifur) largohet dėnimi, nėse katėr herė betohet nė All-llahun se ai (shpifėsi) gėnjen.
24:9. E pesta herė e betimit tė jetė qė ta godisė hidhėrimi i All-llahut, atė (gruan) nėse shpifja ka qenė e vėrtetė.Gjeniale a , si ju kujtu Zotit kjo gje kaq e mencur , prandaj i thone krijues smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Postim nga: igli_st 20.12.2012, 15:03
QUOTE (FlyGreen @ 20.12.2012, 09:00)
24:6. Ndėrsa ata tė cilėt shpifin pėr gra tė veta dhe nuk kanė dėshmitar tjetėr pos vetes, dėshmimi i ēdonjėrit prej tyre ėshtė: tė betohen katėr herė nė All-llahun se e thonė tė vėrtetėn.
24:7. E pesta (herė e betimit) ėshtė: Mallkimi i All-llahut qoftė mbi tė nėse ai gėnjen.
24:8. E nga ajo (gruaja e shpifur) largohet dėnimi, nėse katėr herė betohet nė All-llahun se ai (shpifėsi) gėnjen.
24:9. E pesta herė e betimit tė jetė qė ta godisė hidhėrimi i All-llahut, atė (gruan) nėse shpifja ka qenė e vėrtetė.Gjeniale a , si ju kujtu Zotit kjo gje kaq e mencur , prandaj i thone krijues smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Korrupcioni nė vendet islamike ėshtė i pėrhapur. Pozita e gruas ėshtė shumė mė e kufizuar sesa nė Britani. Nėn ligjin islamik nėse njė grua ėshtė dhunuar ajo duhet tė sjellė katėr dėshmitarė pėr tė dėshmuar krimin nė vend qė ta sjellė ēėshtjen. Nėse ajo deklaron qė ishte dhunuar por nuk mund tė sjellė katėr dėshmitar qė e kanė parė jo vetėm qė ēėshtja hidhet, por ajo mund tė fshikullohet apo ta gjuajnė me gurė pėr vdekje pėr tė pasur efekt nė publik nė qoftė se bėjnė tradhėti bashkėshortore.

Kur i bėjmė statistikat e krimeve dhunuese nė perėndimi dhe i krahasojmė ato me vendet muslimane e shohim se janė shumė mė tė mėdha nė perėndim, kjo ndodh pėr arsye se ata nuk pėrsėriten nė vendet muslimane apo qė ata nuk mund tė paraqesin dėshmitarėt e nevojshėm

----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: Nik_Name 20.12.2012, 15:05
QUOTE (alvin @ 20.12.2012, 15:04)
Argumenti ėshtė nė shkencė.
Persona tė tillė lindin si tė tillė, ka pasė nė pėrqindje ėt njėjtė sa sot prej kur dihet Bota.
Nuk tha ksuh se ai ēift do lindė fėmijė.
Thashė se fėmija i tyre i adoptuar shumė mė tepėr gjasa ka tė bėhet heteroseksual se sa homoseksual si ,,prindėrit,, e tyre.
Sespe kjo nuk varet nga rrethina ose edukata por nga ndjenjat.

Ska argument ne shkence.. kto qe behen homoseksual i bejne te gjitha.. grup seks at ket edhe jemi qe jemi behen si igballja..

Ka pas homoseksuala edhe me heret para 10 vjetve ndoshta ne kohen e Lutit,ato u beshin sepse nuk kishin asnje kriter turpi.

Homoseksualat nuk duhet ti shohim me meshire sepse nuk e kane prej Zotit por duhet tu tregojme qe sjane duke bere pune te mire,Zoti ua mundesofte te njohin njerez qe do i edukoj.
Fajet i ka prindi i tij qe nuk e edukon nuk ia tregon fene,traditen,burerine,por e le neper klube nate tu pi droge edhe pastaj hallku ta bejne vajze-djalin.

Postim nga: alvin 20.12.2012, 15:17
QUOTE (Nik_Name @ 20.12.2012, 16:05)
Ska argument ne shkence.. kto qe behen homoseksual i bejne te gjitha.. grup seks at ket edhe jemi qe jemi behen si igballja..

Ka pas homoseksuala edhe me heret para 10 vjetve ndoshta ne kohen e Lutit,ato u beshin sepse nuk kishin asnje kriter turpi.

Homoseksualat nuk duhet ti shohim me meshire sepse nuk e kane prej Zotit por duhet tu tregojme qe sjane duke bere pune te mire,Zoti ua mundesofte te njohin njerez qe do i edukoj.
Fajet i ka prindi i tij qe nuk e edukon nuk ia tregon fene,traditen,burerine,por e le neper klube nate tu pi droge edhe pastaj hallku ta bejne vajze-djalin.

O shok, merr vesht, nuka ka kėtu lidhje as tradita as edsukata.
Personi i tillė lind si i tillė dhe pikė.
Edhe unė pajtohem se nuk ėshrė natyrore, as qė mund ti kuptoj, por kjo nuk do tė thotė se duhet tė anashkalohen, anatemohen apo burgosen pėr kėtė gjė.
Edhe ata janė njerėz, tė cilėt mund tė jenė tė kulturuar, tė shkolluar, familjarė.
Hiqni mė ata paragjykimet religjioze.
Me thėnė tė drejtėn, nuk do kisha parapėlqyer qė fėmija im tė jetė homoseksual. Megjithatė, nėse ėshtė i tillė, do e doja njashtu siē e dua tani.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein

Postim nga: packs 20.12.2012, 17:10
QUOTE (igli_st @ 20.12.2012, 14:12)
Pra ti i sheh keta persona si nrm qe nuk kane semundje te lindur,prandaj sipas teje edhe kamikazet jane njerez ne rregull te cilet shkaterrojne restorante gjermane,vrasin hebrenj te pafajshem,zihen me shpata dhe gjakosen.
A nuk po rrisin keta njerez krimet ne perendim apo ne boten atyre prandaj ti nuk ke ca u ben ketyre njerezve sidomos ne nje shoqeri demokratike ku respektojne te drejtat e njeezve.

Nuk po te kuptoj cka po thua, vec po mundohna me te sqaru pak.

Homoseksualet per mu jane njerez normal edhe pse personalisht me pengojne shume ( Ka edhe shume njerez tjere normal qe me pengojne shume hahah). Nese ish dashte me dhane ni qendrim publik, e di qe ish dashte me i mbeshtete, pra mos me i sulmu.

Nese flasim per qendrimet personale; pra mu me pengojne shume, eshte dicka qe nuk mundem me kuptu leht, por nuk kam naj fobi ndaj homoseksualeve.

Per mu nuk eshte krim kur ni person zgjedhe me ba seks ndryshe prej meje. Cka me intereson mu kush qysh ban seks.

Vrasja e njerit eshte krim, prandaj homoseksualizmi dhe kamikazet, vec ti qe dite me i lidhe keto dy tema se kurre mendja s'me kish shku me i diskutu te dyjat ne ni rrafsh.

Ne fillim te temes, e kam kundershty MENYREN QYSH JU KA QASE Kosovo 2.0 lansimit te numrit te ri te revistes se saj, e jo homoseksualizmit.

Per mu, krim eshte perdhunimi dhe pedofilia. Pse shoqerite nuk reagojne ndaj perdhunimit dhe pedofilise ngjashem si me homoseksualizmin?

Pse nuk rrehen perdhunuesit dhe pedofilet? Pse rrehen homoseksualet?

Prandaj pavaresisht qe per mu mbetet paksa e rand per me kuptu homoseksualizmin, une nuk ndjej fobi ndaj tyne pasiqe nese ata jane te semure, na po dalim edhe ma te semure, sepse fobia eshte semundje.

Per ne fund; per mu eshte e pakuptueshme edhe ni here pse dikush nuk proteston kunder perdhunimeve qe ndodhin ne ni vend te caktum, per mu eshte e palogjikshme qe bota i ka dhane hapesire teper te madhe MENYRES qysh dy njerez bajne seks e pedofiline dhe perdhunimin jau ka lane "VEPRAVE PENALE".----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P

Postim nga: arsimtari 20.12.2012, 18:12
QUOTE (FlyGreen @ 20.12.2012, 16:00)
24:6. Ndėrsa ata tė cilėt shpifin pėr gra tė veta dhe nuk kanė dėshmitar tjetėr pos vetes, dėshmimi i ēdonjėrit prej tyre ėshtė: tė betohen katėr herė nė All-llahun se e thonė tė vėrtetėn.
24:7. E pesta (herė e betimit) ėshtė: Mallkimi i All-llahut qoftė mbi tė nėse ai gėnjen.
24:8. E nga ajo (gruaja e shpifur) largohet dėnimi, nėse katėr herė betohet nė All-llahun se ai (shpifėsi) gėnjen.
24:9. E pesta herė e betimit tė jetė qė ta godisė hidhėrimi i All-llahut, atė (gruan) nėse shpifja ka qenė e vėrtetė.Gjeniale a , si ju kujtu Zotit kjo gje kaq e mencur , prandaj i thone krijues smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

E ēka po don tė thuash me kėtė postim, a nuk po tė doket se je ngatėruar.

Rasti ėshtė kur burri shpif pėr gruan e tij, dhe para gjykatėsit nė mungėse tė argumenteve konkrete detyrohet tė betohet 4 herė, por betimi i pestė i jep rast tė kujtohet mirė, sepse po betohet rrejshėm, tek Zoti shkon si njė prej mėkatarėve mė tė mėdhej (sepse 5 herė ėshtė betuar rrejshėm) dhe kjo nuk i falet.
Njėjtė vlen edhe pėrgruan edhe pėr burrin, dhe vėrtet betimi i 5 rrejshėm nuk do tė ndodhte tek njerėzit tė cilėt ia kanė frigė dėnimin e Zotit.
(kuptohet kjo nuk ka tė bėjė me ty, sepse nuk je besimtar, dhe pėr kėtė unė nuk tė urrej aspak, kjo ėshtė zgjedhja jote)

----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."

Postim nga: arsimtari 20.12.2012, 18:23
QUOTE (FlyGreen @ 20.12.2012, 15:33)
Epo atehere nuk je musliman ti , Allahu gjithcka din , gjithcka ndodhen me vullnetin e tij , ai edhe cilin don e udhzon ( te jete musliman ) sipas Kuranit shoku sipas Kuranit ,lexoni at Kuran me se na cmendet.

Po gėnjehesh, ai ėshtė musliman (dhe besoj i sinqertė) , gjė qė nuk vlen pėr ty.

Shumė normal qė Zoti e udhėzon kė tė dojė Ai. Po ēfar Zoti do tė ishte nėse nuk do tė ishte kėshtu.

Dallimi ėshtė qė Zoti ėshtė i Drejtė dhe nuk bėn padrejtėsi, mjafton qė njeriu tė niset rrugės sė udhėzimit dhe Zoti me plot dėshirė ta udhėzojė.----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."

Postim nga: arsimtari 20.12.2012, 18:36
QUOTE (igli_st @ 20.12.2012, 15:26)

Ne nuk jemi homo por respektojme te drejtat e tyre ne nje shtet demokratik,sic e kuptove ti nese martohesh me nje femije ne nje shtet demokratik do te futesh ne burg edhe nese ajo eshte 16 vjece,ndersa homot kane te drejtat e tyre dhe jane te semure.
Eshte nje anomali e tyre dhe jo sic thua ti nga pakujdesia e prinderve.

Pjekuria seksuale sot dhe ajo para dhjetėra shekujve ndryshon shumė, por jo vetėm pjekuria seksuale por edhe burrėrore.

Nė tė kaluarėn djem 16 e mė shumė vjeē kanė udhėhequr mijėra ushtarė, dhe kanė qenė shumė tė suksesshėm. Sot djemt 16 vjeē edhe nė shitore ti dėrgosh do tė kenė frigė.

Nė tė kaluarėn vajzat janė martuar shumė herėt dhe kjo nuk u ka paraqitur problem shoqėror. Normal qė sot kjo nuk ėshtė kėshtu, pasiqė parametrat natyrore dhe fiziologjike janė shtyer e jo shkaku i demokracisė.

Nė tė kaluarėn gratė brenda ditės kanė kryer punėt e shtėpisė, dhe po tė njėtėn ditė kanė lindur edhe fėmijė. Ndėrsa sot disa muaj para lindjes, gratė ndėrprejnė punėt fizike dhe lindjet assesi nuk guxojnė tė bėhet tjetėr vend jashtė spitalit. (shumė logjike sepse pragu i durimit ka pėsuar ndryshime, e jo shkaku i vlerave demokratike).

PS
kurse pėr habi, homot tė cilėt kėtė tė metė nė tė kaluarėn e kanė fshehur, shkaku i mungėsės sė burrėrisė dhe moralit, sot falė "demokracisė" kėtė "burrėri" e tregojnė haptas dhe krenohen me kėtė tė metė, njejtė sikur Fritci austriak (dhe i krishterė) tė krenohej me incestin dhe pėrdhunimin e vazhdueshėm tė vajzave tė tij, kurse ju ta pėrshėndesni kėtė hap dhe ta quani liri seksuale.

E si tė ju kuptojmė atėherė smil4a8acf219332d.gif

----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."

Postim nga: packs 20.12.2012, 19:10
QUOTE (arsimtari @ 20.12.2012, 19:36)
Pjekuria seksuale sot dhe ajo para dhjetėra shekujve ndryshon shumė, por jo vetėm pjekuria seksuale por edhe burrėrore.

Nė tė kaluarėn djem 16 e mė shumė vjeē kanė udhėhequr mijėra ushtarė, dhe kanė qenė shumė tė suksesshėm. Sot djemt 16 vjeē edhe nė shitore ti dėrgosh do tė kenė frigė.

Nė tė kaluarėn vajzat janė martuar shumė herėt dhe kjo nuk u ka paraqitur problem shoqėror. Normal qė sot kjo nuk ėshtė kėshtu, pasiqė parametrat natyrore dhe fiziologjike janė shtyer e jo shkaku i demokracisė.

Nė tė kaluarėn gratė brenda ditės kanė kryer punėt e shtėpisė, dhe po tė njėtėn ditė kanė lindur edhe fėmijė. Ndėrsa sot disa muaj para lindjes, gratė ndėrprejnė punėt fizike dhe lindjet assesi nuk guxojnė tė bėhet tjetėr vend jashtė spitalit. (shumė logjike sepse pragu i durimit ka pėsuar ndryshime, e jo shkaku i vlerave demokratike).

PS
kurse pėr habi, homot tė cilėt kėtė tė metė nė tė kaluarėn e kanė fshehur, shkaku i mungėsės sė burrėrisė dhe moralit, sot falė "demokracisė" kėtė "burrėri" e tregojnė haptas dhe krenohen me kėtė tė metė, njejtė sikur Fritci austriak (dhe i krishterė) tė krenohej me incestin dhe pėrdhunimin e vazhdueshėm tė vajzave tė tij, kurse ju ta pėrshėndesni kėtė hap dhe ta quani liri seksuale.

E si tė ju kuptojmė atėherė smil4a8acf219332d.gif

Burr eshte vec fjale ne gjuhen shqipe nuk ka lidhje me naj proces psikologjik apo fizik apo naj pjekuri.

A e keni mesu dikush ne naj lande "fazen burrerore" a? Une e di qe njeriu kalon ne fazat: foshnje, femije, adoleshent, i rritur.

Prandaj mos i perzini konceptet tuj u mundu me mbrojte dicka.

Kjo ke per termin qe e nijta per here te pare ne jete pra:

QUOTE

pejkuria burrėrore


Ky krahasim eshte absurd:

QUOTE

sikur Fritci austriak (dhe i krishterė) tė krenohej me incestin dhe pėrdhunimin e vazhdueshėm tė vajzave tė tij, kurse ju ta pėrshėndesni kėtė hap dhe ta quani liri seksuale.


Ky akti i Fricit, njihet ne bote si VEPER PENALE kurse homoseksualizmi nuk njihet si i tille (ne boten demokratike).

Eshte e palogjikshme me barazu perdhunimin e FEMIJEVE, me seksin e psh. dy meshkujve (te cilet e bajne me deshire kete pune).----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P

Postim nga: igli_st 20.12.2012, 19:40
QUOTE (arsimtari @ 20.12.2012, 12:12)
Rasti ėshtė kur burri shpif pėr gruan e tij, dhe para gjykatėsit nė mungėse tė argumenteve konkrete detyrohet tė betohet 4 herė, por betimi i pestė i jep rast tė kujtohet mirė, sepse po betohet rrejshėm, tek Zoti shkon si njė prej mėkatarėve mė tė mėdhej (sepse 5 herė ėshtė betuar rrejshėm) dhe kjo nuk i falet.
Njėjtė vlen edhe pėrgruan edhe pėr burrin, dhe vėrtet betimi i 5 rrejshėm nuk do tė ndodhte tek njerėzit tė cilėt ia kanė frigė dėnimin e Zotit.

Mua aq me ben se ku beson ti apo cilido tjeter, por nuk mund te hesht kur vini per te na i servirur si "vlera" universale nga "drita e njerezimit" etj,etj....Shqiptaria mbi te gjitha, pastaj humanizmi, pastaj europeizmi dhe kultura e tij, pastaj Krishterimi si rrenje e kesaj kulture qe polli humanizmin, pastaj kulturat e tjera boterore, pastaj e pastaj e, ne fund fare Sheriati dhe Muhamedi!! Kjo eshte shkalla e vlerave te mija!!!Pike

----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: arsimtari 20.12.2012, 23:02
QUOTE (packs @ 20.12.2012, 20:10)
Burr eshte vec fjale ne gjuhen shqipe nuk ka lidhje me naj proces psikologjik apo fizik apo naj pjekuri.

A e keni mesu dikush ne naj lande "fazen burrerore" a? Une e di qe njeriu kalon ne fazat: foshnje, femije, adoleshent, i rritur.


Ky akti i Fricit, njihet ne bote si VEPER PENALE kurse homoseksualizmi nuk njihet si i tille (ne boten demokratike).

Eshte e palogjikshme me barazu perdhunimin e FEMIJEVE, me seksin e psh. dy meshkujve (te cilet e bajne me deshire kete pune).

Siē duket ti nuk e paske mėsuar domethėnien e fjalės burrė.

Jo ēdo mashkull ėshtė burrė, pamvarėsisht se ky qenka i rritur apo i pjekur seksualisht.
Jo rastėsisht kur flitet pėr Shote Galicėn citohet se ishte si burneshė. Por nuk ta zė pėr tė madhe njeriu shkruan ate qė e din dhe aq sa din.

Kurse pėr rastin e Fritcit tė krishterė, flet se ėshtė vepėr penale, kurse homoseksualizmi dėshirė e dy personave tė gjinisė sė njėjtė, me kėtė ti po dėshiron tė na tregosh aspektin ligjor dhe juridik.

Ne nė kėto debate nuk jemi tė mėsojmė se ēka thojnė ligjet perendimore apo lindore, por nė kėtė debat i shprehim bindjet tona dhe kėndvėshtrimin tonė tė sė mirės dhe tė keqės, sė paku unė veproj kėshtu...

----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."

Postim nga: arsimtari 20.12.2012, 23:13
QUOTE (igli_st @ 20.12.2012, 20:40)
Mua aq me ben se ku beson ti apo cilido tjeter, por nuk mund te hesht kur vini per te na i servirur si "vlera" universale nga "drita e njerezimit" etj,etj....Shqiptaria mbi te gjitha, pastaj humanizmi, pastaj europeizmi dhe kultura e tij, pastaj Krishterimi si rrenje e kesaj kulture qe polli humanizmin, pastaj kulturat e tjera boterore, pastaj e pastaj e, ne fund fare Sheriati dhe Muhamedi!! Kjo eshte shkalla e vlerave te mija!!!Pike

Jo more, mos u mundo tė fshihesh pas frazės "shqiptaria mbi tė gjith" ėshtė frazė e harxhuar nga "patriotė" tė shumtė si ti.

Ti nė emėr tė humanizmit mbron krishterizmin, (paramendo "si rėnjė e kulturės perendimore qė e polli humanizmin").
Po a e dėgjon vehten se ēfar flet more,

-po flet pėr njė krishterizėm i cili 1800 vite persekutoi ēdo gjė qė ishte civilizuese dhe kulturore.

- po flet pėr njė krishterizėm i cili mbyti dhjetėra mijėra gra nė emėr tė shtrigave.

- po flet pėr njė krishterizėm i cili nuk lejoi qė asgjė tė tejkajoj dogmat kishtare.

- po flet pėr njė krishterizėm i cili abuzoi dhjetėra mijėra fėmijė tė pafajshėm.

HUMANIZMI DHE CIVILIZIMI PERENDIMOR MORĖN HOV VETĖM ATĖHERĖ KUR KRISHTERIZMIT DHE PRIFTĖRINJVE IA TREGUAN VENDIN E TYRE - NĖPĖR MANASTIRE DHE JASHTĖ SHOQĖRISĖ.

Por, ti nga vėrbėria yte shtiresh qė n uk e sheh kėtė...

----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."

Postim nga: hubejb1 20.12.2012, 23:44
QUOTE (packs @ 20.12.2012, 20:10)
Burr eshte vec fjale ne gjuhen shqipe nuk ka lidhje me naj proces psikologjik apo fizik apo naj pjekuri.

A e keni mesu dikush ne naj lande "fazen burrerore" a? Une e di qe njeriu kalon ne fazat: foshnje, femije, adoleshent, i rritur.

Prandaj mos i perzini konceptet tuj u mundu me mbrojte dicka.

Kjo ke per termin qe e nijta per here te pare ne jete pra:Ky krahasim eshte absurd:Ky akti i Fricit, njihet ne bote si VEPER PENALE kurse homoseksualizmi nuk njihet si i tille (ne boten demokratike).

Eshte e palogjikshme me barazu perdhunimin e FEMIJEVE, me seksin e psh. dy meshkujve (te cilet e bajne me deshire kete pune).

packs,ne shum postime pajtohem me tye,por jo ne te gjitha.....

paramendo nese ja nisim ashtu si thue ti ,nese homosexualizmi eshte prirje sexuale

ne hollande ke partin e pedofilave...qe jan ligjore.....

ke fritcin....dhe fritci mund te arsyetohet me at nese homot a kan at liri pse mos edhe ai ,pasi po thuhet se eshte bindje sexuale.....

se di .....

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: hubejb1 20.12.2012, 23:46
QUOTE (igli_st @ 20.12.2012, 20:40)
Mua aq me ben se ku beson ti apo cilido tjeter, por nuk mund te hesht kur vini per te na i servirur si "vlera" universale nga "drita e njerezimit" etj,etj....Shqiptaria mbi te gjitha, pastaj humanizmi, pastaj europeizmi dhe kultura e tij, pastaj Krishterimi si rrenje e kesaj kulture qe polli humanizmin, pastaj kulturat e tjera boterore, pastaj e pastaj e, ne fund fare Sheriati dhe Muhamedi!! Kjo eshte shkalla e vlerave te mija!!!Pike

Ti nė emėr tė humanizmit mbron krishterizmin, (paramendo "si rėnjė e kulturės perendimore qė e polli humanizmin").
Po a e dėgjon vehten se ēfar flet more,

-po flet pėr njė krishterizėm i cili 1800 vite persekutoi ēdo gjė qė ishte civilizuese dhe kulturore.

- po flet pėr njė krishterizėm i cili mbyti dhjetėra mijėra gra nė emėr tė shtrigave.

- po flet pėr njė krishterizėm i cili nuk lejoi qė asgjė tė tejkajoj dogmat kishtare.

- po flet pėr njė krishterizėm i cili abuzoi dhjetėra mijėra fėmijė tė pafajshėm.

HUMANIZMI DHE CIVILIZIMI PERENDIMOR MORĖN HOV VETĖM ATĖHERĖ KUR KRISHTERIZMIT DHE PRIFTĖRINJVE IA TREGUAN VENDIN E TYRE - NĖPĖR MANASTIRE DHE JASHTĖ SHOQĖRISĖ.

Por, ti nga vėrbėria yte shtiresh qė n uk e sheh kėtė...


ska cte shtohet ketu me shume.....

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: FLAMUR_07 21.12.2012, 06:10
QUOTE (packs @ 20.12.2012, 18:10)
Nuk po te kuptoj cka po thua, vec po mundohna me te sqaru pak.

Homoseksualet per mu jane njerez normal edhe pse personalisht me pengojne shume ( Ka edhe shume njerez tjere normal qe me pengojne shume hahah). Nese ish dashte me dhane ni qendrim publik, e di qe ish dashte me i mbeshtete, pra mos me i sulmu.

Nese flasim per qendrimet personale; pra mu me pengojne shume, eshte dicka qe nuk mundem me kuptu leht, por nuk kam naj fobi ndaj homoseksualeve.

Per mu nuk eshte krim kur ni person zgjedhe me ba seks ndryshe prej meje. Cka me intereson mu kush qysh ban seks.

Vrasja e njerit eshte krim, prandaj homoseksualizmi dhe kamikazet, vec ti qe dite me i lidhe keto dy tema se kurre mendja s'me kish shku me i diskutu te dyjat ne ni rrafsh.

Ne fillim te temes, e kam kundershty MENYREN QYSH JU KA QASE Kosovo 2.0 lansimit te numrit te ri te revistes se saj, e jo homoseksualizmit.

Per mu, krim eshte perdhunimi dhe pedofilia. Pse shoqerite nuk reagojne ndaj perdhunimit dhe pedofilise ngjashem si me homoseksualizmin?

Pse nuk rrehen perdhunuesit dhe pedofilet? Pse rrehen homoseksualet?

Prandaj pavaresisht qe per mu mbetet paksa e rand per me kuptu homoseksualizmin, une nuk ndjej fobi ndaj tyne pasiqe nese ata jane te semure, na po dalim edhe ma te semure, sepse fobia eshte semundje.

Per ne fund; per mu eshte e pakuptueshme edhe ni here pse dikush nuk proteston kunder perdhunimeve qe ndodhin ne ni vend te caktum, per mu eshte e palogjikshme qe bota i ka dhane hapesire teper te madhe MENYRES qysh dy njerez bajne seks e pedofiline dhe perdhunimin jau ka lane "VEPRAVE PENALE".

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif Pajtohem me mendimin e juaj smil3dbd4e5e7563a.gif

sapo degjova ne nje emision se ne mbremjen e caktuar jane demtuar edhe 10 kuklla, me intereson se per qfare kan dashtur ti perdorin kukllat organizatoret?
ka dikush njohuri mbi kete?

----------------------------------------
PEOPLE GET THE GOVERNMENT THEY DESERVE

Postim nga: FLAMUR_07 21.12.2012, 06:22
http://www.youtube.com/watch?v=YP9F-ly5Y8c----------------------------------------
PEOPLE GET THE GOVERNMENT THEY DESERVE

Postim nga: FLAMUR_07 21.12.2012, 07:07
Ne shume shtete homosexualet nuk jane te lejuar te dhurojne gjak

http://en.wikipedia.org/wiki/Gay_male_blood_donor_controversy#List_of_countries_with_known_restrictions

poashtu

ketu mundeni te shifni se sa eshte numri i personave te infektuar me AIDS ne Amerike, dhe poashtu dallimin ku homosexualet prijne me perqindje

http://www.cdc.gov/nchhstp/newsroom/docs/2012/CDC-MSM-0612-508.pdf

----------------------------------------
PEOPLE GET THE GOVERNMENT THEY DESERVE

Postim nga: FlyGreen 21.12.2012, 08:25
QUOTE (arsimtari @ 20.12.2012, 12:23)
Po gėnjehesh, ai ėshtė musliman (dhe besoj i sinqertė) , gjė qė nuk vlen pėr ty.

Shumė normal qė Zoti e udhėzon kė tė dojė Ai. Po ēfar Zoti do tė ishte nėse nuk do tė ishte kėshtu.

Dallimi ėshtė qė Zoti ėshtė i Drejtė dhe nuk bėn padrejtėsi, mjafton qė njeriu tė niset rrugės sė udhėzimit dhe Zoti me plot dėshirė ta udhėzojė.

Te solla ne nje teme tjeter te forumi religjionit , te solla ajete sa eshte i drejte Zoti yt , dmth Zoti i Izraelit , te solla ajete te shumta ku thuhej se Allahu ju ka vene perde ne sy njerzve dhe i ka bere te marre me qellim qe ti denoje sa me shum , eshte i njejti Zot Yehova ,i cili ja forcoi zemren Faraonit me qellim qe tja vret te posalindurit edhe ta denoje popullin e Egjiptit , eshte i njejti Allah qe me vullnetin e tije ka kriju gjithcka edhe gjitha rrjedhat i ka caktu te gjerave , dmth i njejti ai qe ka fal homoseksual njerez dhe kafshe , dhe ne emer te tije vrasin po te njejtit.
Dhe per shkak te tije ju sot urreni gjithcka ,e keni zemren e mbyllur me urrejtje ndaj homoseksualve ,ndaj te pa feve ,ndaj te krishterve etj etj.

Postim nga: FlyGreen 21.12.2012, 08:29
QUOTE (arsimtari @ 20.12.2012, 12:12)
E ēka po don tė thuash me kėtė postim, a nuk po tė doket se je ngatėruar.

Rasti ėshtė kur burri shpif pėr gruan e tij, dhe para gjykatėsit nė mungėse tė argumenteve konkrete detyrohet tė betohet 4 herė, por betimi i pestė i jep rast tė kujtohet mirė, sepse po betohet rrejshėm, tek Zoti shkon si njė prej mėkatarėve mė tė mėdhej (sepse 5 herė ėshtė betuar rrejshėm) dhe kjo nuk i falet.
Njėjtė vlen edhe pėrgruan edhe pėr burrin, dhe vėrtet betimi i 5 rrejshėm nuk do tė ndodhte tek njerėzit tė cilėt ia kanė frigė dėnimin e Zotit.
(kuptohet kjo nuk ka tė bėjė me ty, sepse nuk je besimtar, dhe pėr kėtė unė nuk tė urrej aspak, kjo ėshtė zgjedhja jote)

ueee me ke sqaruar , te lumte , o i gjore secili njeri mund te betohet 4 here ne Allah , cfar verteton ajo , asgje , un betohem 4 her ne Allah se gruaja ime ka tradhtuar , ajo pastaj betohet 4 her se jo edhe si del rezultati ?
Thash Allahu shum tru paska shkri ketu , po sjam i habitur eshte i njejti Zot Yehova i cili duke krijuar gjithcka habitet me veten.

Postim nga: FlyGreen 21.12.2012, 08:47
QUOTE (Nik_Name @ 20.12.2012, 08:27)
Ne kohen e Muhamedit a.s martesat nuk jane bere sic behen sot,ne Xhami ose ne Kishe por ka qene me e thjeshte marveshje ndermjet familjarve dhe ok,nje dasem te vogel ose hic kjo pak rendesi ka pas
por juve u pengon pse ateher para 1400 viteve jane martuar te reja vajzat e nuk ju pengon sot pas 1400 viteve vajzat e reja perdhunohen,masakrohen edhe ngelin lavire rugeve askush nuk kujdeset per to.

Normal qe ne Muslimanet e kemi obligim te martohemi me 1 grua dhe eshte lene hapsira edhe per 4 sepse mund te ndodhin luftera ose shtim i vajzave ateher Islami e zgjedh kete ceshtje nuk i le lavire vajzat. por Zoti na kjarteson me e mira thot eshte me 1.

C'far flet ti hello fijuu fijuu , edhe atehere njejt kan qene martesat , perveq per Muhamedin , Allahu ja lejon Muhamedit nje menyre me te lehte per tu martuar , i thot se per ty ska nevoje martese si per te tjeret , prandaj edhe Aisha nje dite i thote : si duket Allahu ty nuk perton te ti plotesoje te gjitha deshirat !!!
edhe kush te tha ty se nuk na pengojne vajzat e reja q e perdhunohen e masakroen e kutadi un , prandaj ka ligje cdon shtet dhe polici e cila i mbron nga keto gjera , aq sa mundet , ty ndoshta ste pengon se per ty jan lavire ato.
Muslimanit i eshte lejuar edhe seksi me robersha , dmth perdhuni i tyre , ja vret burin ne lufte nje gruas ,e mer si roberesh dhe mund te besh seks , e ato 4 grate jan te lejuara direkt nga Muhamedi shoku , nje arab e pyet cfar te beje me grate se kishte mbi dhjet gra , edhe Muhamedi ja kthen divorcoi te gjitha dhe mba 4 per vete smil3dbd4e398ff7b.gif

Postim nga: FlyGreen 21.12.2012, 08:50
QUOTE (hubejb1 @ 20.12.2012, 08:54)
kjo ka qen eshte ni ren e kullume nga jjobesimtaret ,ISLAMI eshte e vetmja fe qe lejon shkurorezimin

Po mer , teper lehte , per burrin , 3 her i thote je e divorcuar edhe gati , prandaj 1 one night stand muslimanet e bejne legalisht , japin lekat martoen te nesermen 3 her te le i thot dhe gati .

Postim nga: packs 21.12.2012, 11:55
QUOTE (arsimtari @ 21.12.2012, 00:02)
Siē duket ti nuk e paske mėsuar domethėnien e fjalės burrė.

Jo ēdo mashkull ėshtė burrė, pamvarėsisht se ky qenka i rritur apo i pjekur seksualisht.
Jo rastėsisht kur flitet pėr Shote Galicėn citohet se ishte si burneshė. Por nuk ta zė pėr tė madhe njeriu shkruan ate qė e din dhe aq sa din.

Kurse pėr rastin e Fritcit tė krishterė, flet se ėshtė vepėr penale, kurse homoseksualizmi dėshirė e dy personave tė gjinisė sė njėjtė, me kėtė ti po dėshiron tė na tregosh aspektin ligjor dhe juridik.

Ne nė kėto debate nuk jemi tė mėsojmė se ēka thojnė ligjet perendimore apo lindore, por nė kėtė debat i shprehim bindjet tona dhe kėndvėshtrimin tonė tė sė mirės dhe tė keqės, sė paku unė veproj kėshtu...

Nuk ki cka meson per fjalen "burre".

Ajo varet nga perceptimet e njerit, nuk eshte naj proces sic thash edhe me nalt.

Nuk njoh une ndonje shkolle psikologjie e anatomie e cila eshte marre me "PERIUDHEN E BURRIT" te njeriu.

Sa i perket rastit te Sh.Galices dhe emertimit ma banal te mundshem ne bote "burrneshe" i cili ekziston vec te na shqiptarte, kjo tregon se femra ne shoqerine tone u kane e shtypun.

Ni femer qe ka ba dicka ndryshe prej femrave tjera, menihere ka asocu qe eshte mashkull pra "BURR-neshe".

Andaj nuk eshte hic me u krenu qe femrave ju kane thene BURRNESHA. Bile bile, mendoj qe sa ma pare duhet me e zhduke kete term qesharak.

A nuk po te doket pak si term edhe homoseksual me i thane nje femres si mashkullit. Na e dijme qe femrat qe emitojne mashkullin ne te shumten e rasteve jane homoseksuale, kqyre Igballe Rugoven ne fotografi

http://www.google.com/imgres?q=igballe+rugova&um=1&hl=en&sa=N&tbo=d&biw=1152&bih=829&tbm=isch&tbnid=cPjoRWtH85sBYM:&imgrefurl=http://www.kosovapress.com/%3Fcid%3D2,2,155128&docid=-e8_GMW7tPC2vM&imgurl=http://www.kosovapress.com/repository/images/thumb_660x375/rugova-021112_758998.jpg&w=660&h=375&ei=Sz_UUKvtNtCR0QXDpoC4AQ&zoom=1&iact=hc&vpx=214&vpy=443&dur=1313&hovh=169&hovw=298&tx=176&ty=66&sig=112736394659918907305&page=1&tbnh=141&tbnw=238&start=0&ndsp=31&ved=1t:429,r:13,s:0,i:131

Nashta per ty eshte BURRNESHE ama mu ma shpife.

Prandaj, te lutna hera e fundit qe e perdore termin burrneshe, term i cili paraqet budallakine ma te madhe te popullit shqiptar.


Nese ti i jep kahje debatit te homoseksualizmit ashtu qysh ty te pelqen, tuj marre shembuj si Frici i cili, nese nuk e din KA DHUNU FEMIJE, e nuk e ka ba me deshire me dikan, atehere ki probleme serioze me veten dhe po debaton ketu me ni hipokrizi te madhe.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P

Postim nga: JamesWat 21.12.2012, 11:55
QUOTE (FlyGreen @ 21.12.2012, 02:50)
Po mer , teper lehte , per burrin , 3 her i thote je e divorcuar edhe gati , prandaj 1 one night stand muslimanet e bejne legalisht , japin lekat martoen te nesermen 3 her te le i thot dhe gati .

A e di ndonje musliman per c'ka behet fjale ketu ose ti dhe kujt grave te muhamedit iu referohet kjo dhe ca ka bere ai.

Sura 66:4

Nėse ju tė dyja pendoheni te All-llahu (ėshtė mė mirė pėr ju), sepse zemrat tuaja tanimė kanė rrėshqitur, e nėse bashkėveproni kundėr tij, ta dini se All-llahu ėshtė Ai mbrojtės i tij si dhe Xhibrili dhe besimtarėt e ndershėm; e kur ėshtė kėshtu, edhe engjėjt i dalin nė ndihmė.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)

Postim nga: FlyGreen 21.12.2012, 12:04
QUOTE (JamesWat @ 21.12.2012, 05:55)
A e di ndonje musliman per c'ka behet fjale ketu ose ti dhe kujt grave te muhamedit iu referohet kjo dhe ca ka bere ai.

Sura 66:4

Nėse ju tė dyja pendoheni te All-llahu (ėshtė mė mirė pėr ju), sepse zemrat tuaja tanimė kanė rrėshqitur, e nėse bashkėveproni kundėr tij, ta dini se All-llahu ėshtė Ai mbrojtės i tij si dhe Xhibrili dhe besimtarėt e ndershėm; e kur ėshtė kėshtu, edhe engjėjt i dalin nė ndihmė.

66:3. (Pėrkujto) kur Pejgamberi ndonjėrės prej grave tė veta i kumtoi fshehurazi njė lajm, e kur ajo tregoi atė (lajm), e All-llahu (pejgamberit) i zbuloi atij pėr tė (kallėzimin e lajmit nga ajo grua), ai ia bėri (asaj) me dije njė pjesė tė tregimit, kurse pėr pjesėn tjetėr heshti. E kur ai (pejgamberi) e njoftoi atė (gruan) me atė (qė i kishte treguar), ajo tha: “E kush ta tregoi ty kėtė?” Ai tha: “Mė tregoi i gjithėdijshmi, njohėsi i tė fshehtave!”
66:4. Nėse ju tė dyja pendoheni te All-llahu (ėshtė mė mirė pėr ju), sepse zemrat tuaja tanimė kanė rrėshqitur, e nėse bashkėveproni kundėr tij, ta dini se All-llahu ėshtė Ai mbrojtės i tij si dhe Xhibrili dhe besimtarėt e ndershėm; e kur ėshtė kėshtu, edhe engjėjt i dalin nė ndihmė.


Kush e di , ky Muhamedi edhe me Zotin paska komunikuar si duket , shiko sa e ka dashur Zoti Muhamedin , edhe per gjerat me te vogla qenka interesuar.

Postim nga: JamesWat 21.12.2012, 12:34
QUOTE (FlyGreen @ 21.12.2012, 06:04)

Kush e di , ky Muhamedi edhe me Zotin paska komunikuar si duket , shiko sa e ka dashur Zoti Muhamedin , edhe per gjerat me te vogla qenka interesuar.

a e do ta them apo mos merziten muslimanet,ka nje reference kjo ne 2 hadithe se c'ka ka ndodhur.

Ato tė dyja pėr tė cilėn flitet nė vargun mė lart janė Hafsa dhe Aisha, dy nga gratė e Muhamedit, tė cilat shkaktuan aq shumė debat kur ndodhi kjo gjė, saqė Muhamedi mendoi t’i divorcojė tė gjitha gratė.

Vazhdon me poshte te ajeti tjeter ajo.

5. Nėse ai u ka lėshuar juve, ėshtė detyrė e Zotit tė tij t'i bėjė atij zėvendsim me gra edhe mė tė mira se ju; muslimane, besimtare, respektuese, penduese, adhuruese, emigruese qė kanė qenė tė martuara ose virgjėresha.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)

Postim nga: FlyGreen 21.12.2012, 13:22
QUOTE (JamesWat @ 21.12.2012, 06:34)
a e do ta them apo mos merziten muslimanet,ka nje reference kjo ne 2 hadithe se c'ka ka ndodhur.

Ato tė dyja pėr tė cilėn flitet nė vargun mė lart janė Hafsa dhe Aisha, dy nga gratė e Muhamedit, tė cilat shkaktuan aq shumė debat kur ndodhi kjo gjė, saqė Muhamedi mendoi t’i divorcojė tė gjitha gratė.

Vazhdon me poshte te ajeti tjeter ajo.

5. Nėse ai u ka lėshuar juve, ėshtė detyrė e Zotit tė tij t'i bėjė atij zėvendsim me gra edhe mė tė mira se ju; muslimane, besimtare, respektuese, penduese, adhuruese, emigruese qė kanė qenė tė martuara ose virgjėresha.

Po ktu behet fjale per kercenim direkt ndaj grave tveta , se mundet ti zevendosje me tjera nese nuk jan te negjueshme

Tani seriozisht dua ti pyes muslimanet ,a ju duket gjithcka ne rregull ketu ? Per cdo veshtiresi te vogel qe ka patur Muhamedi ne jeten e tije si bashkshort ,si shok , si lider , per te gjitha intervenon Allahu ,plus ketu qart thot ne ajet se ka komunikuar me Allahun , a nuk ka komunikuar ai vetem me Gabrielin.
Ka ajete kuranore ku ju drejtoet shokeve te tije qe kur ta vizitojne mos bejne shum biseda edhe mos komunikojne fare me grate e tija , gjithcka qe i pengon Muhamedit ne Kuran , seriozisht mundoni njeher te analizoni mire gjith keto gjera , a ju duket gjithcka ne rregull ?
Ne gjithcka intervenon Allahu ne keto gjerat e vogla ,e ndersa nuk intervenoi 1 vjet e la nen magji Muhamedin te kujtone se ka bere dashuri me grate e tija !

Postim nga: JamesWat 21.12.2012, 13:34
QUOTE (FlyGreen @ 21.12.2012, 07:22)
Po ktu behet fjale per kercenim direkt ndaj grave tveta , se mundet ti zevendosje me tjera nese nuk jan te negjueshme

Tani seriozisht dua ti pyes muslimanet ,a ju duket gjithcka ne rregull ketu ? Per cdo veshtiresi te vogel qe ka patur Muhamedi ne jeten e tije si bashkshort ,si shok , si lider , per te gjitha intervenon Allahu ,plus ketu qart thot ne ajet se ka komunikuar me Allahun , a nuk ka komunikuar ai vetem me Gabrielin.
Ka ajete kuranore ku ju drejtoet shokeve te tije qe kur ta vizitojne mos bejne shum biseda edhe mos komunikojne fare me grate e tija , gjithcka qe i pengon Muhamedit ne Kuran , seriozisht mundoni njeher te analizoni mire gjith keto gjera , a ju duket gjithcka ne rregull ?
Ne gjithcka intervenon Allahu ne keto gjerat e vogla ,e ndersa nuk intervenoi 1 vjet e la nen magji Muhamedin te kujtone se ka bere dashuri me grate e tija !

Ta sqarojme te verteten.

Sura 66:4

Nėse ju tė dyja pendoheni te All-llahu (ėshtė mė mirė pėr ju), sepse zemrat tuaja tanimė kanė rrėshqitur, e nėse bashkėveproni kundėr tij, ta dini se All-llahu ėshtė Ai mbrojtės i tij si dhe Xhibrili dhe besimtarėt e ndershėm; e kur ėshtė kėshtu, edhe engjėjt i dalin nė ndihmė.


Ato tė dyja pėr tė cilėn flitet nė vargun mė lart janė Hafsa dhe Aisha, dy nga gratė e Muhamedit, tė cilat shkaktuan aq shumė debat kur ndodhi kjo gjė, saqė Muhamedi mendoi t’i divorcojė tė gjitha gratė.

Kjo histori ėshtė rregjistruar nė kėtė vend nė Hadith Bukhari Volumi 3, Libri 43, Numėr 648:http://www.sacred-texts.com/isl/bukhari/bh3/bh3_647.htm

Aty lart eshte e gjithe historia ne anglisht po e shkurtoj ne shqip.

Ajo qė ndodhi shkon pak a shumė si mė poshtė. Hafsa ishte njė nga gratė e Muhamedit, bijė e Omarit. Njė ditė Muhamedi shkon tek shtėpia e saj dhe shikon shėrbėtoren e saj Marija dhe i pėlqen shumė. Prandaj, dėrgon gruan e tij Hafsa tek shtėpia e tė atit duke i thėnė se ai e priste. Ajo niset pėr nė shtėpinė e tė atit, dhe kur vori vesh se ai nuk e kishte kėrkuar, kthehet nė shtėpi mė shpejt sesa Muhamedi e priste dhe e gjen ate nė shtrat me Marijen. Ajo fillon tė ulėrasė dhe tė bėjė skandal para njė skene tė tillė duke harruar se po fliste me “profetin e Allah-ut”. Muhamedi mundohet ta qetėsojė duke i premtuar se nuk do tė bjerė mė nė shtrat me tė dhe i kėrkon asaj ta mbajė sekret kėtė incident. Megjithatė, ajo s’e mban dot tė fshehtė kėtė gjė dhe ia tregon ngjarjen gruas me tė re tė profetit, Aishes, e cila kthehet kundėr Muhamedit. Prandaj, Omari shpjegon se “Allah-u” i dha Muhamedit ajetin 4 tek Sura 66 (lexojeni mė lart). Aisha kishte parė shumė “zbulesa” tė tilla tė Allah-ut qė i vinin nė ndihmė Muhamedit sa herė qė bėnte diēka qė kėrkonte ndėrhyrje nga lart, prandaj ajo thotė:

Volumi 7, Libri 62, Numėr 48:

“…O Apostull i Allah-ut! Po shikoj sesi Zoti yt nxiton tė tė plotėsojė dėshirat ty.”


Muhamedi u nxeh aq shumė nga rrebelimi i Hafsa-se dhe Aishes saqė mendoi t’i divorcojė tė gjitha gratė. Omari, i ati i Hafsa-se shkon tek e bija dhe e qorton atė pėr qėndrimin rrebel ndaj profetit, dhe pastaj shkon tek profeti pėr tė marrė mendimin e tij se cfarė kishte ndėr mend tė bėnte. Mė nė fund Muhamedi vendosi tė mos i divorconte gratė, por ti ndėshkonte duke mos hyrė tek ato pėr njė muaj. Pas kėsaj Muhamedi merr njė zbulesė tjetėr nga “Allah-u” qė gjendet tek Sura 66:1-5:

O ti pejgamber (o ti, qė tė ėshtė sjellė kumtesa nga qielli),pse ia ndalon vetes atė qė All-llahu ta lejoi? A kėrkon me tė pajtimin e grave tuaja? All-llahu ėshtė mėkatfalės, mėshirues. 2. All-llahu u ka pėrcaktuar juve zgjidhjen e betimeve tuaja; All-llahu ėshtė kujdestari juaj; Ai ėshtė i gjithdijshmi, i urti. 3. (Pėrkujto) kur Pejgamberi ndonjerės prej grave tė veta i kumtoi fshehurazi njė lajm, e kur ajo tregoi atė (lajm), e All-llahu (Pejgamberit) i zbuloi atij pėr tė (kallzimin e lajmit nga ajo grua), ai ia bėri (asaj) me dije njė pjesė tė tregimit, kurse pėr pjesėn tjetėr heshti. E kur ai (pejgamberi) e njohtoi atė (gruan) me atė (qė i kishte treguar), ajo tha: "E kush tė tregoi ty kėtė?" Ai tha: "Mė tregoi i gjithdijshmi, njohėsi i tė fshehtave!" 4. Nėse ju tė dyja pendoheni te All-llahu (ėshtė mė mirė pėr ju), sepse zemrat tuaja tanimė kanė rrėshqitur, e nėse bashkėveproni kundėr tij, ta dini se All-llahu ėshtė Ai mbrojtės i tij si dhe Xhibrili dhe besimtarėt e ndershėm; e kur ėshtė kėshtu, edhe engjėjt i dalin nė ndihmė. 5. Nėse ai u ka lėshuar juve, ėshtė detyrė e Zotit tė tij t'i bėjė atij zėvendsim me gra edhe mė tė mira se ju; muslimane, besimtare, respektuese, penduese, adhuruese, emigruese qė kanė qenė tė martuara ose virgjėresha.

A ka mė mirė se kaq? Allah-u ndėrhyn pėrsėri dhe i jep lirinė profetit tė tij tė plotėsojė ēdo dėshirė tė mishit, madje edhe t’i divorcojė tė gjitha gratė nėse kėshtu dėshiron ai, dhe tė marri gra tė tjera edhe mė tė reja ose virgjėresha.----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)

Postim nga: hubejb1 21.12.2012, 21:48
ti ke mbet te zbulosh te verteten ,,ty bythpalare,deri dje trup palare,,si te mesoshte kisha mos u laj se me i dashur tek perendia je,,,,,ti ke mbet keshtu te ofendosh te derguarin tone,ej aka admin ketu me mar masa apo te mar un masa kunder keti m*t qeni,,,,,keta jan mesuar te bejn trillime,,,i ben zotit te tyre trillime,,,,i bete mariat prostituta....i beret zotit djal,bija ,e bijt,....
nuk me habit fakti se edhe ketu do ta beni te njejtne gje,,,,,,

more abuzuz te femijeve....more vrases te zotit per tecilin sot derdhni lot ,,,,

more tradhetare ,te cilet lan jezsuin vet e ja mbathet ne te katrat,,,,e me pas dolet si apostuj,,,,a sju tha dhe jezusi juve gjarperinj e dera....
ai e dinte se do ia benit kete shpifje,,,,po te tille jeni ju.....

meru me fakte jo me sacred texte......ti ketu sje per debat ti je ketu per ofendime per nxjerje takti te muslimaneve duke i ofendu e me pas tju thhuash ja ket e ate.....

e ke deshmuar se je nje i PIST i pa konkurnce ,,,,,,bile me i piste se ata derrat e baltes e qe rin tan diten ne m*t e qe ti i han me pas.....keshtu je ti

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: arsimtari 21.12.2012, 23:50
QUOTE (FlyGreen @ 20.12.2012, 15:35)
Po cfar paqe , ja then hunden burri musliman gruas , ska asnje te drejte ajo , ska as te drejten e ndarjes sepse burri musliman betohet 3 her ne Allah dhe e shpallen tradhetare , i rezikoet jeta , si kafshe jetojne femrat atje.

Lere bre burrin musliman.

Shihe ti priftin se si nė mėnyrė shtazarake e rah gruan e mjerė,

Po a kjo ishte ajo feja krishtere "paqėsore" tė cilėn e proklamoni ju.

http://http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=we1ckQgQke4

----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."

Postim nga: arsimtari 22.12.2012, 23:02
QUOTE (FlyGreen @ 20.12.2012, 15:35)
Po cfar paqe , ja then hunden burri musliman gruas , ska asnje te drejte ajo , ska as te drejten e ndarjes sepse burri musliman betohet 3 her ne Allah dhe e shpallen tradhetare , i rezikoet jeta , si kafshe jetojne femrat atje.

Shihe dhe ndėgjoje se si dy shkolla kishtare me reputacion tė lartė kanė abuzuar me fėmijėt (djem dhe vajza), pastaj ti mė flet pėr "krishterizėm paqėsor".

http://http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=gN7k95iz8Gc

----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."

Postim nga: hubejb1 22.12.2012, 23:43
i kan abuzuar ne menyre paqesore......

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: hubejb1 22.12.2012, 23:43
i kan abuzuar ne menyre paqesore......

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: arsimtari 22.12.2012, 23:52
QUOTE (hubejb1 @ 23.12.2012, 00:43)
i kan abuzuar ne menyre paqesore......

smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."

Postim nga: hubejb1 22.12.2012, 23:57
Njė prift i Kishės Katolike, nga zona juglindore e Austrisė, ka dhėnė dorėheqjen nga posti i abatit pas publikimit tė akuzave pėr abuzime seksuale me rreth 20 fėmijė gjatė shėrbimit tė tij 40-vjeēar. Manastiri i Salcburgut dhe Kolegji Kalksburg nė Vjenė janė tani pjesė e hetimit policor.

Vitin e kaluar Bekeri ishte ballafaquar sėrish me akuza pėr pedofili, por nuk kishte pranuar tė jepte dorėheqje, pėrkundrazi i kishte ofruar viktimės pagesė 5000 euro pėr tė heshtur.

Vala e skandaleve ėshtė rindezur pak mė parė dhe nė Holandė ku peshkopėt katolikė kanė nisur hetime tė brendshme pėr abuzim seksual ndaj fėmijėve.

Kohėt e fundit kishat nė Gjermani, Irlandė dhe SHBA janė njollosur tė gjitha me skandale abuzimesh seksuale ndaj fėmijėve si dhe me pėrpjekje pėr t'i mbuluar kėto nė postet mė tė larta.

Disa prej akuzave tė ngritura nė Gjermani pėrfshijnė dhe shkollėn e Katedrales Regensburg, ku ka shėrbyer dhe vėllai i kreut tė Vatikanit, Jozef Racinger.


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: FlyGreen 23.12.2012, 20:16
QUOTE (arsimtari @ 22.12.2012, 17:02)
Shihe dhe ndėgjoje se si dy shkolla kishtare me reputacion tė lartė kanė abuzuar me fėmijėt (djem dhe vajza), pastaj ti mė flet pėr "krishterizėm paqėsor".

[Uv=gN7k95iz8Gc]youtube.com[/URL]

Urime , zbulove se me planetin sundon e keqja , por kam nje pyetje per ty pasiqe e perzive me krishterizmin kete videon apo lajmin e vjeter : tregom ti mua nje mesim te Jezusit i cili thot abuzoni me femije ? Nuk flas per dhjaten e vjeter te cifuteve ku i njejti Zot i juaji ju urdheron te vrasin gjithcka e te martoen me vajza te vogla te virgjera , tregom ti mua Jezusi ku i meson te krishteret te abuzojne me femije ???
"Profeti" tcilin e kan keqperdorur te krishteret edhe e kan shendruar ne Zot , eshte shum i pastert , edhe pse dyshoj ne egzistimin e tij sipas biblave ai eshte shembulli me i mire qe duhet ndjekur , ai meson vetem dashuri , qe nuk eshte e njejta me "Profetin" tuaj i cili ka mesuar per urrejtje , lufte , roberesha lufte etj etj dhe per te cilin vrisni ju sot .

Postim nga: arsimtari 23.12.2012, 21:47
QUOTE (FlyGreen @ 23.12.2012, 21:16)

"Profeti" tcilin e kan keqperdorur te krishteret edhe e kan shendruar ne Zot , eshte shum i pastert , edhe pse dyshoj ne egzistimin e tij sipas biblave ai eshte shembulli me i mire qe duhet ndjekur , ai meson vetem dashuri , qe nuk eshte e njejta me "Profetin" tuaj i cili ka mesuar per urrejtje , lufte , roberesha lufte etj etj dhe per te cilin vrisni ju sot .

Pėr cilin profet e ke fjalėn ????????

Lexoje Dhjatėn e Vjetėr ...

“Mos mendoni se unė kam ardhur pėr tė sjellė paqe nė tokė. Unė nuk kam ardhur pėr tė sjellė paqen por shpatėn. Sepse unė kam ardhur pėr tė vėnė djalin kundėr babait tė tij, vajzėn kundėr nėnės sė saj dhe vjehrrėn kundėr sė resė sė saj” (Mateu 10:34-35).

----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."

Postim nga: arsimtari 23.12.2012, 21:57
Apo ndoshta edhe ty po tė huton se si profeti juaj i krishterė, po thėret nė "PAQE"!!!

“Ju mendoni se unė kam ardhur pėr tė vendosur paqen nė tokė? Unė po ju them: Jo, pėrkundrazi, ndarjen. Sepse tani e tutje, pesė veta tė njė shtėpie do tė ndahen, tre kundėr dy dhe dy kundėr tre. Babai do tė ndahet nga djali dhe djali nga babai; nėna do tė vihet kundėr vajzės dhe vajza kundėr nėnės; vjehrra kundėr sė resė dhe e reja kundėr vjehrrės”. (Luka 12: 51-53)

Tash, nuk po kuptoj, pėr cilėn "fe krishtere paqėsore" po flet. smile5u87yu45y.gif

----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."

Postim nga: extige_88 23.12.2012, 22:28
QUOTE (arsimtari @ 23.12.2012, 22:57)
Apo ndoshta edhe ty po tė huton se si profeti juaj i krishterė, po thėret nė "PAQE"!!!

“Ju mendoni se unė kam ardhur pėr tė vendosur paqen nė tokė? Unė po ju them: Jo, pėrkundrazi, ndarjen. Sepse tani e tutje, pesė veta tė njė shtėpie do tė ndahen, tre kundėr dy dhe dy kundėr tre. Babai do tė ndahet nga djali dhe djali nga babai; nėna do tė vihet kundėr vajzės dhe vajza kundėr nėnės; vjehrra kundėr sė resė dhe e reja kundėr vjehrrės”. (Luka 12: 51-53)

Tash, nuk po kuptoj, pėr cilėn "fe krishtere paqėsore" po flet. smile5u87yu45y.gif

Ska lidhje flygreen kur nuk ka zgjidhje per te mbrojtur fene krishtere, ateher eshte Ateist. Mvaret si fryn era jasht ashtu kthehet dhe ky :D

----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..

Postim nga: FlyGreen 23.12.2012, 22:28
ok , dmth tgjitha fete Abrahamike jan te njejta te dhunshme , flm per info , jo me kote kerkohet prej tij te sakrifikon djalin ,ta ther me thike

Postim nga: extige_88 23.12.2012, 22:49
Ahahah, e dija qe ne fund do thot kshtu :D, Gjithmon kur ske nga ja mban ahahaha. E din qfar ka nje thenie shum interesante. “If you're gonna be two-faced at least make one of them pretty.”

Sepse te dyjat i ke katastrof :P , as krishter i devotshem, e as Ateist i sinqert.

----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..

Postim nga: arsimtari 23.12.2012, 23:14
QUOTE (extige_88 @ 23.12.2012, 23:49)
Ahahah, e dija qe ne fund do thot kshtu :D, Gjithmon kur ske nga ja mban ahahaha. E din qfar ka nje thenie shum interesante. “If you're gonna be two-faced at least make one of them pretty.”

Sepse te dyjat i ke katastrof :P , as krishter i devotshem, e as Ateist i sinqert.

Me ke befasuar pozitivisht. Je nje hap para tij....


smil3dbd4e4c2e742.gif smil4a8acd602a050.gif

----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."

Postim nga: FlyGreen 23.12.2012, 23:17
QUOTE (extige_88 @ 23.12.2012, 16:49)
Ahahah, e dija qe ne fund do thot kshtu :D, Gjithmon kur ske nga ja mban ahahaha. E din qfar ka nje thenie shum interesante. “If you're gonna be two-faced at least make one of them pretty.”

Sepse te dyjat i ke katastrof :P , as krishter i devotshem, e as Ateist i sinqert.

Askund skam pohuar se jam ateist ,sepse e kam shpreh besimin ne Zot , religjios te jesh dmth te besosh ne dicka mbinatyrore dhe jo vetem te jesh musliMAN ose krishter ose evrej a hindus si e para
edhe si e dyta e kam kritikuar shum shpesh krishterizmin, bilem te replika me lart thash kto e kan keqperdor Jezusin e kan bere Zot qe dmth e mohova komplet fene e tyre , kshu qe FIND ANOTHER WAY TO BE AN as****e

Postim nga: extige_88 23.12.2012, 23:40
QUOTE (FlyGreen @ 24.12.2012, 00:17)
Askund skam pohuar se jam ateist ,sepse e kam shpreh besimin ne Zot , religjios te jesh dmth te besosh ne dicka mbinatyrore dhe jo vetem te jesh musliMAN ose krishter ose evrej a hindus si e para
edhe si e dyta e kam kritikuar shum shpesh krishterizmin, bilem te replika me lart thash kto e kan keqperdor Jezusin e kan bere Zot qe dmth e mohova komplet fene e tyre , kshu qe FIND ANOTHER WAY TO BE AN as****e

Flygreen: e un nuk i jap emer Zotit tim , as Jehovah ,as Jezus as Allah , e thras krijues i gjithckase , ne ate menyre e di sakte se i referoem Zotit vertete.

Pyetja qe te kam pasuar me pas ka qen : E cili eshte ai krijuesi yt, pa emer te vetin, pa emer te religjionit, pa asgje ? Dhe ti sme ke kthyer pergjigje.

Cfar religjioni na qenka ky ateher qe ti i beson, e askund nuk shkruan, askund nuk ka fakte, qe beson ne darwinizem, qe rregulloren e tij e shkruante vetem ne nje flete sepse nuk ka pas nevoj te shkruhet 1 liber ?

----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..

Postim nga: JamesWat 24.12.2012, 10:30
QUOTE (extige_88 @ 23.12.2012, 17:40)
Flygreen: e un nuk i jap emer Zotit tim , as Jehovah ,as Jezus as Allah , e thras krijues i gjithckase , ne ate menyre e di sakte se i referoem Zotit vertete.

Pyetja qe te kam pasuar me pas ka qen : E cili eshte ai krijuesi yt, pa emer te vetin, pa emer te religjionit, pa asgje ? Dhe ti sme ke kthyer pergjigje.


C'fare behet nese jezusi qenka i vertet dhe allahu jo?
C'ka behet nese Zeusi dhe Mithra jane te vertet dhe jezusi me allahun jo?

A e kupton qe fete i ka krijuar njeriu?


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)

Postim nga: FlyGreen 24.12.2012, 12:35
QUOTE (extige_88 @ 23.12.2012, 17:40)
Flygreen: e un nuk i jap emer Zotit tim , as Jehovah ,as Jezus as Allah , e thras krijues i gjithckase , ne ate menyre e di sakte se i referoem Zotit vertete.

Pyetja qe te kam pasuar me pas ka qen : E cili eshte ai krijuesi yt, pa emer te vetin, pa emer te religjionit, pa asgje ? Dhe ti sme ke kthyer pergjigje.

Cfar religjioni na qenka ky ateher qe ti i beson, e askund nuk shkruan, askund nuk ka fakte, qe beson ne darwinizem, qe rregulloren e tij e shkruante vetem ne nje flete sepse nuk ka pas nevoj te shkruhet 1 liber ?

Emrin e ka Krijues , aq , si mundet nje Zot qe ska lindur te pagezoet :D , kush ja dha emrin ?
Ti je musliman , asnje pyetje sja ben fese tende , kur jemi tek emri , ju thoni se Zoti ka derguar profetet , dhe se Muhamedi ka qene profeti i fundit i cili erdhi vetem ta vertetone ate qe u shpall dhe te permisone ca gabime sic jane : Jezusi qe ishte profet e jo djale Zoti , dhe tek cifutet punen e interesit parave , e nuk e pyetni veten perse nuk permenden aq shum nga fete qe duhej ti vertetonte , psh emrin e Zotit , YHWH askund se ke ne Kuran, eshte dicka e madhe emri i Zotit , le se nuk permendet por e kan zevendsuar me 99 emra tjere , ku Allahu lavdron veten , por nje nga ato emra eshte Mashtruesi , mashtruesi me i mire , si i ka mashtruar evrejet ne disa raste , ja per mua edhe nje arsye plus pse smundem ti besoj zotit tuaj ,nje zoti qe mashtron njerezit per ti denuar , lojera qe ben.

Postim nga: JamesWat 24.12.2012, 12:49
QUOTE (FlyGreen @ 24.12.2012, 06:35)
YHWH askund se ke ne Kuran, eshte dicka e madhe emri i Zotit , le se nuk permendet por e kan zevendsuar me 99 emra tjere , ku Allahu lavdron veten , por nje nga ato emra eshte Mashtruesi , mashtruesi me i mire , si i ka mashtruar evrejet ne disa raste , ja per mua edhe nje arsye plus pse smundem ti besoj zotit tuaj ,nje zoti qe mashtron njerezit per ti denuar , lojera qe ben.

Cifuterit ne Meke:

Hebrenjte ne Meke si dhe kudo ne bote perbenin nje komb. Nuk ka rendesi se ne cilin shtet jeton, nuk ka rendesi se sa i perhapur je, nje cifut eshte pjese e kombit cifut. Qe nga lashtesia, cifutet kane qene dhe mbeten mjeshtra te tregtise dhe te parase. Ishin shume te suksesshem ne qytetin e Mekes dhe ne te njejten kohe, ata ishin i vetmi autoritet i monoteizmit. Ishin te paret qe kishin shkeputur Jahvehun nga panteoni i zoterave pagane te botes se lashte te lindjes se mesme. As Hebrenjet dhe as Arabet nuk krijuan nje zot te ri, nuk gjeten nje zot te ri sic pretendohet. Ata thjesht nxorren dy zota nga grupi i madh i zoterave pagane dhe me ta ndertuan ate qe sot quhet monoteizm. Sic u tregua mesiper nga historia, si El (Allahu) ashtu edhe Jahvehu i perkisnin besimit te vjeter pagan.

Puna e Muhamedit per te bindur arabet qe tani El eshte i vetmi zot nuk ishte e lehte per dy arsye. E para kishte te bente me faktin qe arabet besonin ne shume zotera, dhe ne ate rast, atyre u duhej te braktisin ata zota te cilet i besonin dhe te mblidheshin rreth zotit El. Por Muhamedi e dinte qe i vetmi shanc per te bashkuar arabet ne levizjen e re nacionaliste ishte nepermjet deklarimit te nje zoti te vetem rreth te cilit te gjithe do te bashkoheshin.

Problemi i dyte ishin Hebrenjte qe jetonin ne Meke. Si do te konvertoheshin ata nga Jahvehu i tyre, tek El i arabeve? Sidomos me besimin e tyre qe ata jane rrace superiore para zotit sic u shpjegua mesiper. Nese nuk konvertohen, kjo do te paraqiste per levizjen e re nje rrezik te vecante sepse tani populli do te kishte dy grupe qe ishin monoteiste por besonin ne zota te ndryshem. Prandaj, ne fillim te shkrimit te Kuranit, Muhamedi fillon me vargje te cilat deklarojne qe El eshte:

1. Meshiruesi
2. Zoti i boterave
3. Meshiruesi
4. Sundues te dites se Gjykimit

Pra El eshte i meshirshem, dhe ndersa Jahvehu quhet "Zot i Izraeliteve" Muhamedi e ben te qarte pozicionin e Elit nga bota e lashte pagane. Eli ishte nje nga zotat me te larte te panteonit Sirian dhe Palestinez sic eshte treguar mesiper ai ishte me i larte sesa Jahvehu. E ben te qarte duke thene qe ndersa Jahvehu eshte zot vetem i izraeliteve, El eshte zot i boterave. Duke patur parasysh qe ne teologjine cifute, Jahvehu eshte zoti i gjykimit te shpirtit, El (allahu i arabeve) behet SUNDUES i dites se Gjykimit. Prandaj, per te shpetuar nga ferri ne diten e gjykimit, Allahu eshte sundues dhe i vetmi qe mund te te shpetoje. Kjo behet kryesisht per te frikesuar popullin e Mekes duke thene qe pavarsisht se kujt i besoni, nese nuk i besoni Allahut, ferri ju pret sepse ne diten e gjykimit ai sundon fatin tuaj.

Duke ndjekur traditen e profetsise semitike, Muhamedi tani e ka gjetur nje zot i cili ka per ti treguar njerzimit menyren e vertete te jeteses ne formen e levizjes nacionaliste arabe. Por cifuterit nuk po ja vinin veshin Muhamedit dhe deklarimit te tij qe Eli (allahu) eshte zot i vetem. Profeti mundohet me te bute ne fillim te Kuranit dhe thote ne kuran:

"O bijtė e israilit, kujtoni (jini mirnjohės pėr) tė mirat e Mia, tė cilat ua dhurova juve dhe zbatoni premtimin qė mė keni dhėnė Mua. Unė zbatoj atė qė u premtova dhe tė mė keni frikė vetėm Mua." (Bekare 40)

Kur vazhdon kokefortesia e hebrenjeve, Muhamedi shkruan ne kuran tek Nisa 46:

"Njė palė bga jehudite ėshtė qė ndryshojnė fjalėt (e Zotit) nga vendet e veta, e (kur i thėrret ti) ata thonė: “Degjuam (fjalėn tėnde) fhe kundėrshtuam (thirrjen tėnde), dhe thonė: “dėgjo mos dėgjofsh!” (dhe thonė): “Raina” (kėto i thonė) duke pėrdredhur gjuhėt e tyre dhe duke atakuar fenė. E sikur tė thoshin ata: “Dėgjuam, respektuam, dėgjo dhe vėshtrona”, do tė ishte mė e drejtė,POR PER SHKAK TE REFUZIMIT TE TYRE, ALLAHU (EL) I MALLKOI, prandaj besojnė vetėm pak (besim gjysmak)."

Pra ketu Muhamedi thote qe zoti i ka mallkuar hebrenjte dhe me kete varg i shpall lufte popullit te izraelit. Ky mallkim ne kete varg te kuranit eshte baza themelore e urrejtjes arabe ndaj hebrenjeve. C'do musliman nga arabia qe thote "Vdekje Izraelit" e bazon plotsisht nje urrejtje te tille ne keto vargje. Duhet kuptuar qe ketu eshte nje pike e rendesishme e kthimit te ngjarjeve drejt luftes se pergjakshme. Gjithashtu duhet kuptuar qe ndryshimi nga Bekare 40 tek Nisa 46 ne kuran nuk ndodhi brenda nates. Vargjet shkruheshin ne Kuran shume ngadale prandaj qe te perfundohej u deshen mese 22 vjet. Ne kohen e shkrimit ne Nisa 46, numri i ndjekesve te Muhamedit sigurisht qe ishte i rritur nga koha e shkrimit tek Bekare 40. Tani duket qarte qe nje menyre me e eger mund te perdoret per te konvertuar cifuterit. Pra duket qarte nacionalizmi ne emer te zotave. Eshte e rendesishme te lexohen edhe hadithet nga islami, pra tregimet e ngjarjeve nga jeta e udheheqesit, dhe deklarime te ndryshme te bera nga vete Muhamedi. Do te vazhdoj me disa prej tyre qe tregojne ngritjen e Muhamedit tek niveli i udheheqesit te plote te levizjes nacionaliste te Arabeve. Kjo eshte e bazuar ne traditen e lashte te profetesise semitike.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)

Postim nga: igli_st 24.12.2012, 14:27
QUOTE (arsimtari @ 23.12.2012, 15:47)
Pėr cilin profet e ke fjalėn ????????

Lexoje Dhjatėn e Vjetėr ...

“Mos mendoni se unė kam ardhur pėr tė sjellė paqe nė tokė. Unė nuk kam ardhur pėr tė sjellė paqen por shpatėn. Sepse unė kam ardhur pėr tė vėnė djalin kundėr babait tė tij, vajzėn kundėr nėnės sė saj dhe vjehrrėn kundėr sė resė sė saj” (Mateu 10:34-35).

E ka fjalen per birin e perendise.

Ajo fjali qe ti shkepute, e qe Jezusi permend qe nuk do te sjelle, eshte paqja 'mishtore' e botes - Jezusi sjell paqen hyjnore(ne boten tjeter), ate te pastren e te verteten, t'a duash tjetrin ne Zot, jo sipas axhendes e interesit. Shikoje mire Biblen.

Jezusi thote ai qe beson tek mua nuk do te ngelet ne erresire.
Po ti kujt po i beson a po ndjek mesimet e Jezusit.

Normal se me ardhjene Jezusit erdhi shpata - pasi qe u nda e keqja dhe e mira, hipokrizia dhe e verteta, drita dhe erresira, vdekja dhe jeta, keshtu qe ai qe mori jeten e Krishtit ai e ka persosmerine me Zotin, ndersa kush ngeli nė pollavra arabo - pagane dhe tradita primitive - mund ti bie fyllit. Shpata eshet FJALA e Zotit qe ti nuk po e degjon dhe; po ajo shpate do ta ndane vdekjne dhe jeten.

----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: FlyGreen 24.12.2012, 14:31
QUOTE (igli_st @ 24.12.2012, 08:27)
E ka fjalen per birin e perendise.

Ajo fjali qe ti shkepute, e qe Jezusi permend qe nuk do te sjelle, eshte paqja 'mishtore' e botes - Jezusi sjell paqen hyjnore(ne boten tjeter), ate te pastren e te verteten, t'a duash tjetrin ne Zot, jo sipas axhendes e interesit. Shikoje mire Biblen.

Jezusi thote ai qe beson tek mua nuk do te ngelet ne erresire.
Po ti kujt po i beson a po ndjek mesimet e Jezusit.

Normal se me ardhjene Jezusit erdhi shpata - pasi qe u nda e keqja dhe e mira, hipokrizia dhe e verteta, drita dhe erresira, vdekja dhe jeta, keshtu qe ai qe mori jeten e Krishtit ai e ka persosmerine me Zotin, ndersa kush ngeli nė pollavra arabo - pagane dhe tradita primitive - mund ti bie fyllit. Shpata eshet FJALA e Zotit qe ti nuk po e degjon dhe; po ajo shpate do ta ndane vdekjne dhe jeten.

mund te thuash car te duash , shum qarte jan fjalet :

Unė nuk kam ardhur pėr tė sjellė paqen por shpatėn. Sepse unė kam ardhur pėr tė vėnė djalin kundėr babait tė tij, vajzėn kundėr nėnės sė saj dhe vjehrrėn kundėr sė resė sė saj” (Mateu 10:34-35).

Ti i kthen komplet keto fjale ne dmth tjeter , cfar figure stilistike perdoret ketu , e ndrimint domethenies?
Nese keshu ateher perse kritikon muslimant , edhe per ato ndoshta Zoti thot tjeter gje e ne mendje ka tjeter gje.


Postim nga: igli_st 24.12.2012, 14:40
QUOTE (FlyGreen @ 24.12.2012, 08:31)
mund  te thuash  car te duash , shum qarte jan fjalet :

Unė nuk kam ardhur pėr tė sjellė paqen por shpatėn. Sepse unė kam ardhur pėr tė vėnė djalin kundėr babait tė tij, vajzėn kundėr nėnės sė saj dhe vjehrrėn kundėr sė resė sė saj” (Mateu 10:34-35).

Ti i kthen komplet  keto fjale ne dmth tjeter , cfar  figure  stilistike perdoret ketu , e ndrimint  domethenies?
Nese keshu ateher perse kritikon muslimant , edhe  per ato ndoshta Zoti  thot tjeter gje e ne mendje ka tjeter gje.

Po per ate shpate e ka fjalen ai qysh mendon ti.
Ai nuk sjelle paqen ne kete bote eshte e vertete por e sjell ne tjetren.
Asnjeri se ka sjelle paqen ne lufte jane te gjitha shtetet.

Mateu 26

51 Dhe ja, njė nga ata qė ishte me Jezusin, zgjati dorėn, nxori shpatėn e vet, iu hodh shėrbėtorit tė kryepriftit dhe ia preu veshin.

52 Atėherė Jezusi i tha: ''Ktheje shpatėn nė vendin e vet, sepse tė gjithė ata qė rrokin shpatėn, prej shpate do tė vdesin.

----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: FlyGreen 24.12.2012, 14:44
QUOTE (igli_st @ 24.12.2012, 08:40)
Po per ate shpate e ka fjalen ai qysh mendon ti.
Ai nuk sjelle paqen ne kete bote eshte e vertete por e sjell ne tjetren.
Asnjeri se ka sjelle paqen ne lufte jane te gjitha shtetet.

Mateu 26

51 Dhe ja, njė nga ata qė ishte me Jezusin, zgjati dorėn, nxori shpatėn e vet, iu hodh shėrbėtorit tė kryepriftit dhe ia preu veshin.

52 Atėherė Jezusi i tha: ''Ktheje shpatėn nė vendin e vet, sepse tė gjithė ata qė rrokin shpatėn, prej shpate do tė vdesin.

edhe te duket sjellje normale kjo smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Postim nga: igli_st 24.12.2012, 14:45
QUOTE (FlyGreen @ 24.12.2012, 08:44)
edhe te duket sjellje normale kjo smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Kjo qe thuhet ata qe kapin shpaten nga shpata do te vdesin e ke fjalen.

----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: FlyGreen 24.12.2012, 14:53
QUOTE (igli_st @ 24.12.2012, 08:45)
Kjo qe thuhet ata qe kapin shpaten nga shpata do te vdesin e ke fjalen.

jo por kjo
Unė nuk kam ardhur pėr tė sjellė paqen por shpatėn. Sepse unė kam ardhur pėr tė vėnė djalin kundėr babait tė tij, vajzėn kundėr nėnės sė saj dhe vjehrrėn kundėr sė resė sė saj” (Mateu 10:34-35).

edhe dhuna e mikut te tije ndaj sherbetorit te priftit ,inspirimi

Postim nga: igli_st 24.12.2012, 14:54
QUOTE (arsimtari @ 23.12.2012, 15:57)
Apo ndoshta edhe ty po tė huton se si profeti juaj i krishterė, po thėret nė "PAQE"!!!

“Ju mendoni se unė kam ardhur pėr tė vendosur paqen nė tokė? Unė po ju them: Jo, pėrkundrazi, ndarjen. Sepse tani e tutje, pesė veta tė njė shtėpie do tė ndahen, tre kundėr dy dhe dy kundėr tre. Babai do tė ndahet nga djali dhe djali nga babai; nėna do tė vihet kundėr vajzės dhe vajza kundėr nėnės; vjehrra kundėr sė resė dhe e reja kundėr vjehrrės”. (Luka 12: 51-53)

Tash, nuk po kuptoj, pėr cilėn "fe krishtere paqėsore" po flet. smile5u87yu45y.gif

Asnje njeri se ka sjell paqen ne toke.
Paqen ta sjell jezusi ne boten tjeter ty.
Mateu 26:

49 Dhe menjėherė iu afrua Jezusit dhe i tha: ''Tungjatjeta, Mėsues!''. Dhe e puthi pėrzemėrsisht.

50 Dhe Jezusi i tha: ''Mik, ēfarė ke ardhur tė bėsh?''. Atėherė ata iu afruan, vunė duart mbi Jezusin dhe e zunė.

E sheh arsimtar, tradhtarin e tij e quan MIK.


Luka 6:27 Por unė po ju them juve qė mė dėgjoni: ''T'i doni armiqtė tuaj; u bėni tė mirė atyre qė ju urrejnė.

28 Bekoni ata qė ju mallkojnė dhe lutuni pėr ata qė ju keqtrajtojnė.


Mateu 11:29 Merrni mbi vete zgjedhėn time dhe mėsoni nga unė, sepse unė jam zemėrbutė dhe i pėrulur nga zemra; dhe ju do tė gjeni prehje pėr shpirtrat tuaj.

Ne si njerez te te gjitha besimeve kemi deshtuar te jetojme me paqen dhe peruljen qe jetoi Ai.


Lexo Ungjillin dhe meso me shume per Jeten e Jezusit e mos u sherbe me propaganda. (Se a kane luftuar apostujt e vertete te Jezusit me shpate, apo jane vrare nga shpata (apo menyra tjera), lexo Ungjillin)


Jesus shpetoi. Muhamedi vrau.
Jezusi u lut per armiqte e Tij. Muhamedi i vrau armiqte e tij.

Meqe ra fjala, po e citoj nje varg nga Kurani.

9:123. O ju qė besuat! Luftoni jobesimtarėt qė i keni afėr jush, e le ta ndiejnė prej jush grushtin e fortė kundėr tyre. E dine se All-llahu ėshtė me tė devotshmit.


----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: igli_st 24.12.2012, 14:56
QUOTE (FlyGreen @ 24.12.2012, 08:53)
jo por kjo
Unė nuk kam ardhur pėr tė sjellė paqen por shpatėn. Sepse unė kam ardhur pėr tė vėnė djalin kundėr babait tė tij, vajzėn kundėr nėnės sė saj dhe vjehrrėn kundėr sė resė sė saj” (Mateu 10:34-35).

edhe dhuna e mikut te tije ndaj sherbetorit te priftit ,inspirimi

E sqarova me larte per c'fare shpate behej fjale.

Jo dhune re pse i ngaterron gjerat.
Ai thote ti duam armiqte.

----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: FlyGreen 24.12.2012, 15:03
QUOTE (igli_st @ 24.12.2012, 08:56)
E sqarova me larte per c'fare shpate behej fjale.

Jo dhune re pse i ngaterron gjerat.
Ai thote ti duam armiqte.

Njejt edhe Muhamedi diku flet mire ,diku keq
Njejt edhe Jezusi yt
ty te konvenon ashtu kuptimi ti japish shpates , un e mar shkronje per shkronje ,njejt si ti Kuranin.

Postim nga: igli_st 24.12.2012, 15:09
QUOTE (FlyGreen @ 24.12.2012, 09:03)
Njejt edhe Muhamedi diku flet mire ,diku keq
Njejt edhe Jezusi yt
ty te konvenon ashtu kuptimi ti japish shpates , un e mar shkronje per shkronje ,njejt si ti Kuranin.

Ja fut kot ti tani.

Se harrova te te thosha beselidhja e vjeter=ligji qe lidhi zoti me hebrenjte.
beselidhje e re=ligji qe lidhi zoti me gjithe njerezimin.

Nuk i dhashe qe kuptim ashtu shpaten po c'ka nenkupton ti me ate shpate qe njerezit duhet te vrasin apo te luftojne,thjesht tregon qe nuk solli paqen kaq.


----------------------------------------
Ατλαντίδα

Postim nga: hubejb1 24.12.2012, 17:17
QUOTE (igli_st @ 24.12.2012, 16:09)
Ja fut kot ti tani.

Se harrova te te thosha beselidhja e vjeter=ligji qe lidhi zoti me hebrenjte.
beselidhje e re=ligji qe lidhi zoti me gjithe njerezimin.

Nuk i dhashe qe kuptim ashtu shpaten po c'ka nenkupton ti me ate shpate qe njerezit duhet te vrasin apo te luftojne,thjesht tregon qe nuk solli paqen kaq.

nuk e di pse ja fut kot,ku martin lutheri ka thon se ku ti zam judet ,ti vrasim,tjau marim mallin,tjau djegim shtepiat......


bla bla bla ,mos ri vec ne akuzime....tregoje pak te verteten...

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

Postim nga: hubejb1 24.12.2012, 17:54
Moses ist zornig, weil nicht alle Frauen getötet wurden!

"Und Mose wurde zornig über die Hauptleute des Heeres, die Hauptleute über tausend und über hundert, die aus dem Feldzug kamen, und sprach zu ihnen: Warum habt ihr alle Frauen leben lassen?"

(4. Mose 31,14-15)
"So tötet nun alles, was männlich ist unter den Kindern, und alle Frauen, die nicht mehr Jungfrauen sind; aber alle Mädchen, die unberührt sind, die lasst für euch leben."

(4. Mose 31,17-18)
Moisiu ėshtė i zemėruar pėr shkak se jo tė gjitha gratė janė vrarė!

"Dhe Moisiu u zemėrua me komandantėt e ushtrisė, me krerėt mbi mijėra, dhe kapitenėt mbi qindra, tė cilat erdhėn nga fushata, dhe u tha atyre: Pse ju i lat tė gjitha gratė jetojnė"

(4 Moisiu 31,14-15)
"dhe tani vritni te gjith meshkujt nė mesin e fėmijėve, dhe tė gjitha gratė qė nuk janė virgjėresha, por tė gjitha vajzat qė janė tė paprekur, leni te jetojn pėr ju."

(4 Moisiu 31,17-18)

----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).

2006 © Studentet.info (http://www.studentet.info)