Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199

Strict Standards: Non-static method XoopsErrorHandler::getInstance() should not be called statically in /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/errorhandler.php on line 199
Forumi Studentor
Studentet.info
Kliko kėtu pėr ta lexuar temėn
Forumi Studentor > Forumi Politik > 3 Goditje Pėr Menduh Thaēin


Postim nga: korigjuesi 09.11.2007, 10:57
Nė reportazhin e Andi Bushatit tė emituar nė ALSAT pėr situatėn nė Maqedoni, Menduh Thaēdi do tė deklarojė se nuk do tė ketė sulme spektakolare nė teritoret e banuar me shqiptarė dhe se pas anėtarsimit tė Maqedonisė nė NATO do tė miratohen ligji pėr ish ushtarėt e UĒK-sė dhe ligji pėr pėrdorimin e gjuhės shqipe.
Mirėpo qė nga kjo deklaratė kemi tre goditje pėr Thaēin: njė nga bashkėpuntori i tij Gruevski, njė goditje nga ambasadorja amerikane nė NATO, Viktoria Nuland dhe njė nga kryetari i komisionit parlamentar tė Politikės sė Jashtme tė Shqipėrisė, Preē Zogaj.
Qė atė natė kishim sulmin e policisė dhe ushtrisė nė Brodec
1. Gruevski nė mėngjesin e ditės sė martė urdhėroi forcat policore dhe ushtarake qė tė sulmojnė Brodecin dhe si pasojė ka 6 shqiptarė tė vrarė, shumė tė plagosur dhe burgosur. Me kėtė sulm ra poshtė thėnia e Thaēit se nė teritoret shqiptare tė Maqedonisė nuk do tė ketė “aksione spektakulare”.
2. Gjatė ditės sė djeshme ambasadorja amerikane nė NATO, Viktoria Nuland I dorėzoi listėn e prioriteteve qė Qeveria e Maqedonisė duhet qė deri nė fund tė vitit ose mė sė voni nė fillim tė vitit tė ardhshėm tė mbyllen ēėshtjet e pėrfshira nė Marėveshjen e majit Gruevski-Ameti, duke pėrfshirė kėtu edhe ēėshtjen e luftarėve tė UĒK-sė. Pra, edhe pse Thaēi donte ta shtyjė kėtė vendim deri nė pambarim….pas anėtarsimit nė NATO, ambasadorja amerikane nė NATO vjen nga SHBA-tė dhe thotė se kjo duhet tė ndodh sa mė shpejt qė ėshtė e mundur.
3. Kryetari i komisionit parlamentar tė Politikės sė Jashtme, Preē Zogaj, i cilėson ngjarjet e fundit nė Maqedoni si dramatike dhe tragjike. Zogaj u bėn thirrje partive politike tė Maqedonisė, veēanėrisht atyre shqiptare, qė tė tregojnė maksimumin e kujdesit nė kėtė moment qė duket delikat. "I bėjmė thirrje qeverisė sė Shkupit qė tė shmangė pėrdorimin e alibive, apo justifikimeve pėr tė krijuar represion, duke diferencuar qartė se ēfarė ėshtė e papranueshme dhe ēfarė ėshtė brenda kuadrit demokratik", tha Zogaj, duke theksuar se zbatimi i Marrėveshjes sė Ohrit ėshtė garanci pėr ruajtjen e stabilitetit nė Maqedoni.

Tash lindė pyetja,,,,,ēka lipė PDSH nė qeveri kur anjė premtim parazgjedhor nuk ėshtė duke realizuar…por pėrkundrazi vriten shqiptarė, rrihen shqiptarėt, digjen shtėpi shqiptare…
Ėshtė koha e fundit qė kėta tė PDSH-sė ta shqyrtojnė politikėn e tyre qė janė duke e realizuar…dhe tė kthehen nė boshtin shqiptar sepse pėr momentin me politikėn e tyre ēdo gjė shkon nė favor tė sllavėve.

Postim nga: Lediani 09.11.2007, 11:22
pergjegjes kryesor, per rastin ne fjale

Postim nga: progres 09.11.2007, 12:00
Analizat e deshtimit.
Gjithe forumi eshte bere Menduh Thaci pse nuk po e hapni nji web www.menduhthaci.info ne vend te studentet.info.
Gjithe po kini guxim te flitni per Thacin ne forum.Bravo trima te medhenj jeni ju Komandant "Studenta"

2006 © Studentet.info (http://www.studentet.info)
Notice [PHP]: Only variable references should be returned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/include/functions.php line 493
Notice [PHP]: Only variable references should be returned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/include/functions.php line 493
Unknown Condition [2048]: Only variables should be assigned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/database/mysqldatabase.php line 236
Notice [PHP]: Only variable references should be returned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/include/functions.php line 493
Unknown Condition [2048]: Only variables should be assigned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/database/mysqldatabase.php line 236
Notice [PHP]: Only variable references should be returned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/include/functions.php line 493
Unknown Condition [8192]: Non-static method MyTextSanitizer::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/criteria.php line 352
Unknown Condition [2048]: Only variables should be assigned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/module.textsanitizer.php line 228
Unknown Condition [8192]: Non-static method MyTextSanitizer::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/criteria.php line 352
Unknown Condition [2048]: Only variables should be assigned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/module.textsanitizer.php line 228
Unknown Condition [8192]: Non-static method MyTextSanitizer::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/criteria.php line 352
Unknown Condition [2048]: Only variables should be assigned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/module.textsanitizer.php line 228
Unknown Condition [8192]: Non-static method MyTextSanitizer::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/criteria.php line 352
Unknown Condition [2048]: Only variables should be assigned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/module.textsanitizer.php line 228
Unknown Condition [2048]: Only variables should be assigned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/database/mysqldatabase.php line 236
Notice [PHP]: Only variable references should be returned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/include/functions.php line 493
Unknown Condition [2048]: Non-static method Database::getInstance() should not be called statically in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/Protector/modules/protector/include/postcheck_functions.php line 23
Unknown Condition [2048]: Non-static method XoopsDatabaseFactory::getDatabaseConnection() should not be called statically in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/database/database.php line 128
Unknown Condition [8192]: Non-static method Protector::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/Protector/modules/protector/class/ProtectorMysqlDatabase.class.php line 29
Unknown Condition [2048]: Non-static method XoopsLogger::instance() should not be called statically in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/database/databasefactory.php line 34
Unknown Condition [2048]: Non-static method Protector::getInstance() should not be called statically in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/Protector/modules/protector/include/postcheck_functions.php line 24
Unknown Condition [2048]: Only variables should be assigned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/database/mysqldatabase.php line 236
Notice [PHP]: Only variable references should be returned by reference in file /home/content/13/6081413/html/studentet.info/class/database/mysqldatabase.php line 242