Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Hajrulla Misimi (SHPATI) ekspres diplomon ne USHT
sekret-84
Postuar nė: 20.03.2010, 01:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 439
Antari Nr: 5950
Bashkangjitur: 19.02.2007Sipas infromatave qe kam siguruar ne USHT ish komandanti i UCK-se Hajrulla Misimi- Shpati aktualisht deputet i BDI-se eshte ne permbyllje te dosies se tije te diplomimit ne fakultetin Filozofik- dega Histori.

Hajrulla Misimi - Shpati, studimet i ka filluar ne vitin akademik 2008/09 ne fakultetin Filozofik dega Histori. I habitur nga koha rekorde per te cilen diplomon deputeti i BDI-se, mendova se duhet te propozohet per ne librin e cudirave keshtu vendosa ta diskutoj me ju a ndodh edhe kjo?

Pergjigja eshte "PO" tash ne USHT edhe "Mushka Pjell"...
PM
Top
vllahi
Postuar nė: 20.03.2010, 01:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2200
Antari Nr: 16914
Bashkangjitur: 22.08.2008Po i shkreti ta dinte se kaq i lehte eshte me mbaru fakultet........"do ta mbaronte edhe gjimnazin" smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil4a8acd602a050.gif


----------------------------------------
idealistat filloin luften

trimat luftojne

te pamerituarit marrin pushtetin
PM
Top
DonDevil
Postuar nė: 20.03.2010, 03:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2653
Antari Nr: 19432
Bashkangjitur: 12.01.2009Kėto gjėra na sjellin nė vende pikėrisht ku jemi.

-Kėto abuzime kanė ndodhur dhe ndodhin pėr fat tė keq,e tani flas nga del shpirti (thot populli).Shqiptarėt nuk vetėdijsohen,por nė fakt nuk ju vėj faj,sepse vet fjala tregon kuptimin e saj,ku pjesa e dytė e fjalės u mungon shumicės tė shqipėtarėve.Shqiptarėt keqpėrdorin postin dhe "pushtetin" e tyre,aq sa munden,kėtė gjė mė se miri mund ta vėrtetoj edhe rasti i fundit kėtu nė forum,e cila dėshmon qartė se neve na mungon niveli i maturise.Mė vjen keq qė detyrohem tė flas nė nivel global,pa dashur tė etiketoj shqiptarėt tė cilėt kanė elemete shumė pozitive,mirpo kėto gabimet fatale tė kėtyre flliqėsirave pėrcillen nėpėrmjet mediave,njollosin shqiptarėt nė pėrgjithsi,pranė botės dhe popujve tjerė.

-Ky i shkerti fatlum,mund tė blej edhe njėqind diploma mirpo dieninė kurrė ... !


E vėrteta kurdoher del nė shesh,jo vetėm qė del nė shesh,por edhe vėrtetohet nė forme posėruse dhe komike!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga DonDevil nė 20.03.2010, 03:21


----------------------------------------
Silent!
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 20.03.2010, 03:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008nuk me duket intersant kjo gje, njoh njerez qe fakulltetin 5 vjecar e kane kry per 2 vjet e gjys. Prandaj aspak nuk me vjen intersant hallall i qoft atij.


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
realist.96
Postuar nė: 20.03.2010, 06:53
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 49
Antari Nr: 24731
Bashkangjitur: 16.03.2010Informatat e tua qenkan aq te sigurta sa qe qenka edhe diplomimi i tij i shpejte.

Nese ka aftesi, pse mos te diplomon. Ka shume student qe per nje kohe te shkurter diplomojne.

Me pune cdo gje arrihet.

A mund te verifikohet kjo informate? Nese jo atehere duhen te ndermeren masa ndaj kesaj teme nga persona adekuat.
PM
Top
wolf-eye
Postuar nė: 20.03.2010, 09:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 59
Antari Nr: 24690
Bashkangjitur: 10.03.2010 Citim (ēuni @ 20.03.2010, 02:11)
Sipas infromatave qe kam siguruar ne USHT ish komandanti i UCK-se Hajrulla Misimi- Shpati aktualisht deputet i BDI-se eshte ne permbyllje te dosies se tije te diplomimit ne fakultetin Filozofik- dega Histori.

Hajrulla Misimi - Shpati, studimet i ka filluar ne vitin akademik 2008/09 ne fakultetin Filozofik dega Histori. I habitur nga koha rekorde per te cilen diplomon deputeti i BDI-se, mendova se duhet te propozohet per ne librin e cudirave keshtu vendosa ta diskutoj me ju a ndodh edhe kjo?

Pergjigja eshte "PO" tash ne USHT edhe "Mushka Pjell"...

nuk po ēuditem aspak , krejt kjo eshte pasoje e politizimit te UT-se .
ti larg shkove te mushka , tash edhe dikush me me thane se nje aktivist i bdi-se ka pjelle ne universitet , une i besoj edhe aspak nuk ēuditem !

LIRI UNIVERSITETIT TE TETOVES


----------------------------------------
M`thuaj si u thon atyre qe perdit vjedhin atdheun
Mbi oxhaqe t`varur falso e mbajn trimin SKENDERBEUN ...
PM
Top
suliot85
Postuar nė: 20.03.2010, 09:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 240
Antari Nr: 24626
Bashkangjitur: 02.03.2010UT - Universiteti i Tiranes, njejte si USHT - Universiteti Shteteror i Tetoves nuk eshte i politizuar.

Sa i perket politikes se fantazuar te atyre qe mjelen mire ne universitet, ato kurre nuk do jene pjese e ketij universiteti, pervec nje histori e mjerimit.
PM
Top
pse_sepse
Postuar nė: 20.03.2010, 11:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 499
Antari Nr: 24715
Bashkangjitur: 14.03.2010e more cuni,pse shpif bre,mendon se keshtu mund ta mbrojsh vendin e punes qe ta ka dhene Sadi Bexheti ne komune,me shpifje dhe rrena,te mbulojsh vjedhjet dhe keqperdorime e Sadiut,HAjrulla misimi eshte transferu ne UT,pasiqe ka pasur te mbaruara shkollen e larte,dhe normal eshte pranuar ne UT ne vitin e trete,dhe per dy vjet ka mbaruar studimet,mos shpif se na ke felliqur me rrena
PM
Top
pse_sepse
Postuar nė: 20.03.2010, 11:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 499
Antari Nr: 24715
Bashkangjitur: 14.03.2010vet e ke thene se ne UT ka ardhe ne vitn 2008/2009,dmth para dy viteve,dhe kjo tregon se si transfer i vitit te trete tash eshte krejt normal qe diplomon,pas dy vjetve,e jo ekspres sic thua ti ore shpifes,a pse nuk i tregon 'branitelat' shkije qe ju ndihmonte Sadi Bexheti te marrin provime ekspres ne fkultetin juridik,dmth shkijet i mbron,e more shqipfoles
PM
Top
pse_sepse
Postuar nė: 20.03.2010, 11:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 499
Antari Nr: 24715
Bashkangjitur: 14.03.2010 Citim (wolf-eye @ 20.03.2010, 10:02)
nuk po ēuditem aspak , krejt kjo eshte pasoje e politizimit te UT-se .
ti larg shkove te mushka , tash edhe dikush me me thane se nje aktivist i bdi-se ka pjelle ne universitet , une i besoj edhe aspak nuk ēuditem !

LIRI UNIVERSITETIT TE TETOVES

si vellau yt Valoni,qe diplomoi pa mos qene aspak ne UT,ti ske drejte te flasish,kurse Hajrulla Misimi ka ardhur ne Ut si transfer para dy viteve( ne kohen kur rektor ka qene Sadi B.),eshte pranuar ne vitin e trete si transfer nga shkolla e e larte,dhe tash pas dy viteve eshte kohe normale qe te diplomon,mos e ndegjo at cunin qe e rruan vendin e punes ne komune me shpifje te tilla

Ky postim ėshtė ndryshuar nga pse_sepse nė 20.03.2010, 11:50
PM
Top
pse_sepse
Postuar nė: 20.03.2010, 11:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 499
Antari Nr: 24715
Bashkangjitur: 14.03.2010Cuni,a Irfan Xheladini ta dha at informta te rrejshme,ai qe ka marre rroge ne kohen e Sadiut njemije euro,normal qe tash ai merret me shpifje se nuk ka me rroge ne UT njemije euro,ka rend dhe drejtesi,por as nuk diskriminohet
PM
Top
LIMMI
Postuar nė: 20.03.2010, 12:06
Quote Post


Ujku ne mesin tuaj!!
*****

Posti: Antarė
Postime: 7174
Antari Nr: 6797
Bashkangjitur: 07.04.2007Nuk eshte tragjike aspak, ne USHT ne Fakultetin Ekonomik ka nje vajze e nje profesorit mban titullin shkencor DR. a eshte e lindur ne 1986 dhe studimet i ka filluar ne vitin akademik 2005/06 ne vitin 2009/10 ka doktoruar qe do te thot rekord per 4 vjet 3 tituj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


----------------------------------------
Kujdes mos i bėni padrejtėsi vetes, se edhe ashtu tė tjerėt do tė jenė tė padrejt me ju.
PMEmail Poster
Top
sekret-84
Postuar nė: 20.03.2010, 12:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 439
Antari Nr: 5950
Bashkangjitur: 19.02.2007 Citim (pse_sepse @ 20.03.2010, 12:53)
Cuni,a Irfan Xheladini ta dha at informta te rrejshme,ai qe ka marre rroge ne kohen e Sadiut njemije euro,normal qe tash ai merret me shpifje se nuk ka me rroge ne UT njemije euro,ka rend dhe drejtesi,por as nuk diskriminohet

se pari une nuk jam i punesuar ne komune aty ku ti prtendon ngase nuk jetoj ne Tetove dhe se dyti une fare nuk e njoh dhe fare se kam idene se kush eshte Irfan Xheladini. po te sqaroj se nje vit akdemik eshte 2008/2009 dhe tjetri 2009/10 i cili ende nuk ka perfunduar.

Ndersa meqe je aty dhe je zedhenes "kalo" nje her deri tek katedra e historise salla 29 aty ku mbahen ligjeratat e Historise dhe kontakto me studentet te cilet jane ne vit tekater dhe do te tregojne se ata kan pare tek vitet e dyta duke ardh ne ligjerata. ndersa ata jane te revoltuar se si mund te ndodhe kjo. se paku pyeteni Komandantin

"Jam shum krenare qe ju mendoni per dike tjeter dhe me jepni mundesi qe edhe me shum te ju shaj ngase te gjitha keto shkojn ne faktur te tjeter kujt" dhe njekohesisht me hapni rruge per te aritur qellimin tim mes jush dhe ish shfrytezuesit te ketij NICKU.

Se ka paregullesi dhe keqeperdorime te medha tregojne edhe raportet e inspektriatit shtetreore te arsimit te cilat jane bere para 1muaj dhe ku eshte kontestuar titulli i Agron Popllaves Rekes, dhe shume dallavere dhe keq perdorime tjera.

Pra ass.Hazbi Lika dhe ass.Hisen Xhemaili asistent te gjeografise nuk ndertohet nje universitet ne kete menyre z.Selam Sulejmani i diplomuan ne shkolle te mesme...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ēuni nė 20.03.2010, 12:15
PM
Top
FatiS
Postuar nė: 20.03.2010, 12:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 588
Antari Nr: 24339
Bashkangjitur: 20.01.2010Po pse cuditesh be baba tash BDI eshte ne qeveri ene bojn llom, kur do hipin kismet keto te kuqit cat pun do ta bojn a? Ni ...... jon njo
PM
Top
doni4ever
Postuar nė: 20.03.2010, 12:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 762
Antari Nr: 20035
Bashkangjitur: 24.01.2009Ky para se te behet deputet ka qene bunarxhi e njohin te gjith ne Kumanove
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio