Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Azis Pollozhani KODOSH, Jo rektor!
snajperisti
Postuar nė: 01.11.2011, 15:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 150
Antari Nr: 6246
Bashkangjitur: 10.03.2007Fotografi e jashtme

Pas paralajmerimeve se Azis Pollozhani do te behet rektor i USHT-se zera brenda USHT-se thone se ai eshte KODOSH dhe nuk do behet rektor i USHT-se.

Jo rastesisht partia e Ali Ahmetit e sjell nga ambasadori per ta shpetuar nga kodoshlleku Pollozhanin. Por zerat brenda USHT-se te revoltuar nga ky lajm per sjelljen e Pollozhanit rektor, duke theksuar se Pollozhani gjithnje ka pasur privilegje qe nga themelimi i PPD-se andaj ai duhet nje dite te mar ate qe i takon thone zerat nga USHT-ja. Ne nuk pajtohemi qe ai te jete rektor i USHT-se pasi ai shume pak kontrobut ka dhene per USHT-ne dhe ai njihet si lepires i partive politike thone profesoret e USHT-se antar te BDI-se.

Pritet nga autoritet kompetente te del ne shesh e verteta pasi dite me pare nga komisioni i dosjeve kane thene se 7 persona 5 prej te cileve ish funksionare te larte shteteror dhe 2 zyrtar te larte qeveritar do te dalin si ish bashkepunor te sherbimeve sekrete.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga snajperisti nė 01.11.2011, 15:49
PM
Top
kombi
Postuar nė: 01.11.2011, 15:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4209
Antari Nr: 18791
Bashkangjitur: 29.11.2008AZIZI kodosh?!?!?!?Nuk e besoj jo smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Askush nuk eshte autor i te vertetes apsolute!
[COLOR=red][FONT=Times][FONT=Courier][B]
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 01.11.2011, 16:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009E dim smil3dbd4d99c6eaa.gif


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 01.11.2011, 17:31
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006S'mbeti njeri pa u bo rektor ne USHT.
Dhe s'mbeti njeri pa u bo kodosh.

Na mbyten rektoret dhe kodoshat.


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 01.11.2011, 18:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008Pse u be lufta e 2001? Si rezultat i paaftesis se partive politike shqiptare te permirsojn statusin e shqiptareve ne Maqedoni. Thuhej se ata politikan qe na perfaqsonin deri ateher nuk ishin kombetar dhe ishin ne doren e sherbimeve sllave

Nese kjo ishte e vertet un pyes, po a nuk ishin po kta politikan qe na perfaqsonin ateher duke filluar nga:

-kryetar i ppd-s, Abdurrahman Aliti (ne kohen e bdi-s -ambasador)
-deputet i ppd, Rizvan Sulejmani-minister i bdi-s
-deputet i ppd,Aziz Polozhani-deputet,minister,ambasador
-deputet ne ppd,Safet Neziri Dhe Blerim Bexheti, tani njeri zv.minister tjetri minister
- nga shkolla e ppd Teuta, e shum funksionar tjer te bdi-s(dhe ate sipas mendimit tim ne bdi u inkuadrua krahu shum i dyshimt i ppd-s dhe jo krahu qe ishte per mbrotje te interesave kombetare)

Pse u be lufta?

Ky postim ėshtė ndryshuar nga hamurabi nė 01.11.2011, 18:13
PM
Top
STOP
Postuar nė: 01.11.2011, 18:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1773
Antari Nr: 10064
Bashkangjitur: 06.10.2007PO keto KODOSHEt E mban Peng BDi dhe Neve Shqiptareve ...Edini Se perse Nuk eshte Mbyll ende Procesi i Lustrimit Ndaj AA dhe Bashkpuntoreve Tjer...Me siguri e Kuptoni se Po kerkoj dicka me shum AA Gruevski ja Tregon Te verteten
PM
Top
EDi.RAMA@
Postuar nė: 01.11.2011, 18:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 269
Antari Nr: 26973
Bashkangjitur: 29.10.2011 Citim (Cusack @ 01.11.2011, 11:31)
S'mbeti njeri pa u bo rektor ne USHT.
Dhe s'mbeti njeri pa u bo kodosh.

Na mbyten rektoret dhe kodoshat.

TE LUMT KUSART AZIZ POLLOZHAN ESHT AKADEMIK I MENQUR


----------------------------------------
Zot flm qe egziston dhe na gjendesh kur ne kemi neovje mbroje familjen time nga e keqa fali fat lumturi dhe armon
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 01.11.2011, 19:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006USHT-ja edhe mbas 16 viteve,,,nuk fonkcionon si Institucion i larte mesimor, USHT-se i mungon TRANSPARENCA, POLITIZIMI E MBYTI dhe NEPOTIZMI.
USHT-ja duhet te depolitizohet,,nese deshiron te ec binareve normal siē i ka hije nje Univerziteti.

Rektori duhet te jete nga kuadri i Univerzitetit e jo "padobranc" dhe te kete merita qe maten me kritere te akademikeve,dihet cilet jane ato kritere,,, Senati duhet te vendos dhe rizgjedh strukturat e Univerzitetit.
Profesoret nuk duhet ta lejojne kete gje,,dhe kane rastin te largojne ndikimin e partive ne Univerzitet.
Nga te gjithe Univerzitetet ne Maqedoni perveē qe perparojme per nga masoviteti jemi te fundit per nga kushtet e mesimdhenies dhe cilesise se kuadrit qe nxjerrim.Koha eshte te mendojme

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Uskana2006 nė 01.11.2011, 19:54
PM
Top
kombi
Postuar nė: 01.11.2011, 20:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4209
Antari Nr: 18791
Bashkangjitur: 29.11.2008 Citim (Uskana2006 @ 01.11.2011, 20:53)
USHT-ja edhe mbas 16 viteve,,,nuk fonkcionon si Institucion i larte mesimor, USHT-se i mungon TRANSPARENCA, POLITIZIMI E MBYTI dhe NEPOTIZMI.
USHT-ja duhet te depolitizohet,,nese deshiron te ec binareve normal siē i ka hije nje Univerziteti.

Rektori duhet te jete nga kuadri i Univerzitetit e jo "padobranc" dhe te kete merita qe maten me kritere te akademikeve,dihet cilet jane ato kritere,,, Senati duhet te vendos dhe rizgjedh strukturat e Univerzitetit.
Profesoret nuk duhet ta lejojne kete gje,,dhe kane rastin te largojne ndikimin e partive ne Univerzitet.
Nga te gjithe Univerzitetet ne Maqedoni perveē qe perparojme per nga masoviteti jemi te fundit per nga kushtet e mesimdhenies dhe cilesise se kuadrit qe nxjerrim.Koha eshte te mendojme

Koha per te menduar tash me ka ikur qe moti, per mos me ik perfundimisht shpresa, koha eshte per tu vepruar edhe ate me doze te dyfisht qe te kmpenzohet deri diku koha e humbur...te instalosh sistem arsimore te coroditur eshte njejte si epidemi qe merr ne qafe shumicen, len pasoja nder gjenerata te tera dhe perfitojne vetem farmacistet dhe mjeket!


----------------------------------------
Askush nuk eshte autor i te vertetes apsolute!
[COLOR=red][FONT=Times][FONT=Courier][B]
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 01.11.2011, 20:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Se kemi punuar ne anarki dhe pa menduar farmacistet dhe mjeket jane me te sukseshmit ne akitvitetet e tyre.

STOP - NEPOTIZMIT DHE POLITIZIMIT TE USHT-se
DISPERZIMIT ,, nese vazhdojne ne kete menyre do te hapin fakulltete edhe neper fshatra!!!!!!
STOP,,,,,ANTIVLERAVE dhe MEDIOKRICITETIT,,,
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 01.11.2011, 20:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Se kemi punuar ne anarki dhe pa menduar farmacistet dhe mjeket jane me te sukseshmit ne akitvitetet e tyre.

STOP - NEPOTIZMIT DHE POLITIZIMIT TE USHT-se
DISPERZIMIT ,, nese vazhdojne ne kete menyre do te hapin fakulltete edhe neper fshatra!!!!!!
STOP,,,,,ANTIVLERAVE dhe MEDIOKRICITETIT,,,
PM
Top
kombi
Postuar nė: 01.11.2011, 20:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4209
Antari Nr: 18791
Bashkangjitur: 29.11.2008 Citim (Uskana2006 @ 01.11.2011, 21:27)
Se kemi punuar ne anarki dhe pa menduar farmacistet dhe mjeket jane me te sukseshmit ne akitvitetet e tyre.

STOP - NEPOTIZMIT DHE POLITIZIMIT TE USHT-se
DISPERZIMIT ,, nese vazhdojne ne kete menyre do te hapin fakulltete edhe neper fshatra!!!!!!
STOP,,,,,ANTIVLERAVE dhe MEDIOKRICITETIT,,,

Nepotizmi dhe politizimi ne USHT dhe neper universitete shteterore do te ekzistoje deri atehere kur kjo pjese e Evropes quhet Ballkan (per fat te keq keshtu do te jete) ose me saktesisht deri atehere kur shqipetarit do ti lejohet vete te udheheqi nje universitet!


----------------------------------------
Askush nuk eshte autor i te vertetes apsolute!
[COLOR=red][FONT=Times][FONT=Courier][B]
PM
Top
1-shi
Postuar nė: 01.11.2011, 23:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 145
Antari Nr: 24806
Bashkangjitur: 30.03.2010PER CELLIN FAKULTET FOLNI SE SJEM KA JU MAR VESHT!!!!


A PER UT E KINI AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA JU LUTEMMMMMMM
KIT EMNAT MUND TJA VINI AMEN FAKULTET NAUK SE ESHT GJYNAH
ENE NE WC KE CAJ VENDI I ASHTUQUAJTUR UT SHKOJN PARTISKI E MO BISEDOJM PER SENDET TJERA SE KA SHAUM SENDE c* JEN ENE MBARE SI POPULL TI FOLIM ANDAJ SKA FAKULTET NE TETOV


ZOTI ESHTE I MADH ZOTI ESHTE I MADH ZOTI ESHTE I MADH ZOTI ESHTE I MADH ZOTI ESHTE I MADH ZOTI ESHTE I MADH ZOTI ESHTE I MADH ZOTI ESHTE I MADH
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 01.11.2011, 23:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (1-shi @ 02.11.2011, 00:35)
PER CELLIN FAKULTET FOLNI SE SJEM KA JU MAR VESHT!!!!Jo per Fakultet se kemi fjalen por e kemi per
UNIVERZITET.
(besoj qe e din dallimin)


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
1-shi
  Postuar nė: 01.11.2011, 23:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 145
Antari Nr: 24806
Bashkangjitur: 30.03.2010 Citim (babarekes @ 02.11.2011, 00:47)
Jo per Fakultet se kemi fjalen por e kemi per
UNIVERZITET.
(besoj qe e din dallimin)

hakas ta mesoj por prap po them NUK JA VLEN TE BISEDOHET PER ATE tash po e quaj me bute qe ta kuptojme te gjithe se per cka folmi per ate GJE SEND!!!
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio