Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sė shpejti parti e re politike shqiptare!
vani-1
Postuar nė: 29.06.2012, 11:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011Njė grup intelektualėsh shqiptar, analistė dhe profesorė universitar janė nė konsultime tė sipėrme pėr formim tė njė subjekti tė ri politik zbulon Portalb. Ata janė tė mendimit se vetėm njė organizim me ideal tė shėndoshė dhe me profesionalizėm mund tė ndihmojė nė tejkalimin e gjendjes qė siapa tyre ėshtė katastrofale nė tė gjitha domenet.“Turqia ėshtė njė shembull tipik se ēka krejt mund tė bėhet me udhėheqėsi tė pėrgjegjshme. Popullata seriozisht ėshtė duke shkuar nga varfėria e madhe dhe intenzivisht shpėrngulet, kurse si vlera i servohen antivlerat” thonė iniciatorėt e kėsaj partie.

“Nevojitet shpėtim nga situata “ thotė njėri nga iniciatorėt profesori Mersel Bilalli, i cili pėr vete flet se nuk ka ndėr mend qė tė jetė as anėtar i rėndomtė i subjektit tė ardhshėm.

“Megjithatė , kemi obligim dhe pėrgjegjėsi qė me gjithė mundėsitė dhe strukturėn qė kemi ta ndihmojnė subjektin e ardhshėm tė cilin duhet ta udhėheqin struktura tė reja qė kanė shpirt t’i kuptojnė hallet e tė tjerėve” thotė Bilalli i cili thekson se kjo parti nuk ka lidhje me lėvizjen e re e cila pritet tė promovohet e quajtur PYKA.

"Ne nuk duhet tė jemi nė menaxhim tė atij subjekti, pasi ne duhet tė jemi shembull se interesi i pėrbashkėt ėshtė mbi tė gjitha. ne duhet tė tregojmė se nuk pėrkrahim parti politike, por ndihmojmė nevojėn pėr ndryshime radikale mentale, organizative dhe strukturale “ vazhdon Bilalli.

Iniciatorėt janė tė mendimit se edhe nė kampusin maqedonas ka nevojė pėr njė subjekt tė ri pasi nė tė dy kampuset ndeshemi me gjendje katastrofale kurse opozita vazhdon tė jetė e dobėt, qė tregon se njerėzit janė tė interesuar pėr diēka krejt tė re.

Portalb kupton se tani mė zhvillohen bisedime intenzive me shumė personalitete tė tė gjitha shtresave duke pėrfshi edhe struktura tė biznesit. Kontakte tė vazhdueshėm realizohen edhe me struktura tė bashkėsisė ndėrkombėtare.

Lidhur me kohėn se kur njė subjekt i kėtillė do tė del nė skenė, informohemi se bėhen analiza serioze pėr tajmingun e startimit tė subjektit tė ardhshėm duke pasur para sysh afėrsinė e zgjedhjeve lokale dhe shumė aspekte tjera politike. Kuptojmė se nė kėso analizash ėshtė i pėrfshirė edhe njė agjenci ndėrkombėtare
PM
Top
MIX
Postuar nė: 29.06.2012, 21:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011Kush jone be non kto intelektualca qe paskemi kaq shaam e deri shtaj zo skan bo? Mos jone ata qe jon bo Mr e Dr frajk e frajk, mos jone ata qe kurr sva ka morr mendja qe kan me mcu shkrim e lexim e shanci vo dhonen me qene profesora ne fakulteta, mos jone ata qe me fjale i ndejten mrapa Rufise e mrapa ja leshune se u tuten pej pushtetit, mos jone ata qe rrajne mirno perballe llokallni sherifit e shkrujne 6 ene 10 pa e pa studentin as si duket, mos jone ata qe ne vend se te ligjerojne e spjegojne ua lypin studenteve, mos jone ata ata ata ata.....

Shpresoj qe pervec ketyne te kese vertet intelektuallca te vertet, a sa i perket iniciatives nuk pajtohem sepse ka me qene pune koti per shaam arsye:
1. se nuke dime kush jone keta dhe cfar qellimi na paskan
2. sigurisht do ju mungon lideri

une prap do thom, nese dune mu marr me politik ne te hyne be vlla ne RDK, liderin e kan, hapsira ka sa te dushe( zaten per intelektuallca u hap kjo parti po ata sishin kurkundi, u struken ne biren e miut)
PM
Top
passed
Postuar nė: 30.06.2012, 00:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1105
Antari Nr: 26200
Bashkangjitur: 04.03.2011ska asnje nevoj per krijimin e nje partie te re shqiptare...se besoj se kemi mjaft (ndoshta teper)!
nje parti e re politike nje percharje me shum...!

koha eshte vetem te denohet partia me e keqe e mundshme...
dhe partia qe do e permirsoj gjendjen eshte PDSH smil3dbd4daabd491.gif
vetem duhet votuar....

te gjith ata qe mendojn se PDSH u konsumu (me te padrejt)
dhe te cilet poashtu i shohen punet e flliqta te BDI-se,
then me drejt ata te cilet skan besim nga keta dy parti....kan zgjidhje shum te mir tash...skan pse e chelin ate GOJ kotekot smil3dbd4dcd7b9f4.gif
Profi eshte nje zgjedhje e qellume...

tash e kam nje keshill per ata intelektualet (shum fjal e keqe kjo smil3dbd4daabd491.gif )

bashkohuni me subjektet aktuale....skeni pse e provoni per te bo dichka....
1) sepse skemi nevoj per "krijimin" tuaj
2) sepse do deshtoni bindshem....
gjithsesi, duhet te jeni deshtaka, deshtimi ju ka chu me mendu deri ne kete Ide, sepse ne profesionet tuaja paskeni la l**h!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga passed nė 30.06.2012, 00:12


----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Top
princeton
Postuar nė: 30.06.2012, 11:58
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 39
Antari Nr: 6293
Bashkangjitur: 13.03.2007Sipas informatave qe i posedoj, njeri nga iniciatoret e krijimit te kesaj partie te re shqiptare eshte Prof. Ylber Sela. Me gjase profesor Sela mbetet nje nder kandidatet pretendent per kryetar te kesaj partie.
PM
Top
MIX
Postuar nė: 30.06.2012, 12:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (princeton @ 30.06.2012, 12:58)
Sipas informatave qe i posedoj, njeri nga iniciatoret e krijimit te kesaj partie te re shqiptare eshte Prof. Ylber Sela. Me gjase profesor Sela mbetet nje nder kandidatet pretendent per kryetar te kesaj partie.

Kush o be ki lider, kush e perkrah kot, ku ka shtrimje ki, ne cellat qytete perkrahet dhe kush jone njerzit konform qyteteve xhi i rrajne mbas ktij???
PM
Top
ADP
Postuar nė: 30.06.2012, 15:00
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 27335
Bashkangjitur: 12.05.2012 Citim (princeton @ 30.06.2012, 05:58)
Sipas informatave qe i posedoj, njeri nga iniciatoret e krijimit te kesaj partie te re shqiptare eshte Prof. Ylber Sela. Me gjase profesor Sela mbetet nje nder kandidatet pretendent per kryetar te kesaj partie.

Dhe kush thote qe ki eshte i paster???

Mbajeni mend, kjo pasti qe do hapet, me pas do bashkohet me Pdsh-ne.
PM
Top
shqipstar
Postuar nė: 30.06.2012, 21:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 240
Antari Nr: 13436
Bashkangjitur: 05.02.2008Na duhet nje lider si Erdogani, ose sikur ky kryetari i ri i Egjyptit.

Po per fat tkeq hala ska lind nje shqiptar sikur ata, duhet tpresim edhe disa vjet. Ndersa deri ateher do kalbemi dhe do na najn mizat tu e votu thaqin e ahmetoviqin.
PMEmail Poster
Top
Alex
Postuar nė: 01.07.2012, 10:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008Per momentin, (nga ajo qe kame pare dhe degjuar ne GV), mund ti besohet vetem Rufis Osmanit, si udheheqes, qe do punon pa keqemenaxhimin e parave.
Te tjere nuk shohe, ndersa Erdogan pikerisht ketu pati suksesin.
Nuk vodhi por investoi.

Populli duhet te ndryshoje voten.


Cka u be me kete te ashtuquajturen "parti e rre"
PM
Top
salambo
Postuar nė: 01.07.2012, 10:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 318
Antari Nr: 27345
Bashkangjitur: 16.05.2012Per te pas nji lider si Ergogani apo Mursi ,duket me pas nje popull mbi 60-70 miljon,ne si popull jemi shume te vegjel per te bere gjera te medhaja sic bejne turqit dhe egjiptasit,prandaj edhe jemi ne kete gjendje ,kush vjen e na r...
Te ishte per mua ,une nuk do regjistroja asn edhe nje parti shqiptare ,bile edhe keto qe jane automatikish to i kisha fshi si parti ,le te shkojne neper partite e maqedonasve ndoshta prej atje do kontribonin me teper per shqiptaret,mendimi im.
PM
Top
masa
Postuar nė: 01.07.2012, 10:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 93
Antari Nr: 27199
Bashkangjitur: 22.02.2012 Citim (vani-1 @ 29.06.2012, 05:47)
Njė grup intelektualėsh shqiptar, analistė dhe profesorė universitar janė nė konsultime tė sipėrme pėr formim tė njė subjekti tė ri politik zbulon Portalb. Ata janė tė mendimit se vetėm njė organizim me ideal tė shėndoshė dhe me profesionalizėm mund tė ndihmojė nė tejkalimin e gjendjes qė siapa tyre ėshtė katastrofale nė tė gjitha domenet.“Turqia ėshtė njė shembull tipik se ēka krejt mund tė bėhet me udhėheqėsi tė pėrgjegjshme. Popullata seriozisht ėshtė duke shkuar nga varfėria e madhe dhe intenzivisht shpėrngulet, kurse si vlera i servohen antivlerat” thonė iniciatorėt e kėsaj partie.

“Nevojitet shpėtim nga situata “ thotė njėri nga iniciatorėt profesori Mersel Bilalli, i cili pėr vete flet se nuk ka ndėr mend qė tė jetė as anėtar i rėndomtė i subjektit tė ardhshėm.

“Megjithatė , kemi obligim dhe pėrgjegjėsi qė me gjithė mundėsitė dhe strukturėn qė kemi ta ndihmojnė subjektin e ardhshėm tė cilin duhet ta udhėheqin struktura tė reja qė kanė shpirt t’i kuptojnė hallet e tė tjerėve” thotė Bilalli i cili thekson se kjo parti nuk ka lidhje me lėvizjen e re e cila pritet tė promovohet e quajtur PYKA.

"Ne nuk duhet tė jemi nė menaxhim tė atij subjekti, pasi ne duhet tė jemi shembull se interesi i pėrbashkėt ėshtė mbi tė gjitha. ne duhet tė tregojmė se nuk pėrkrahim parti politike, por ndihmojmė nevojėn pėr ndryshime radikale mentale, organizative dhe strukturale “ vazhdon Bilalli.

Iniciatorėt janė tė mendimit se edhe nė kampusin maqedonas ka nevojė pėr njė subjekt tė ri pasi nė tė dy kampuset ndeshemi me gjendje katastrofale kurse opozita vazhdon tė jetė e dobėt, qė tregon se njerėzit janė tė interesuar pėr diēka krejt tė re.

Portalb kupton se tani mė zhvillohen bisedime intenzive me shumė personalitete tė tė gjitha shtresave duke pėrfshi edhe struktura tė biznesit. Kontakte tė vazhdueshėm realizohen edhe me struktura tė bashkėsisė ndėrkombėtare.

Lidhur me kohėn se kur njė subjekt i kėtillė do tė del nė skenė, informohemi se bėhen analiza serioze pėr tajmingun e startimit tė subjektit tė ardhshėm duke pasur para sysh afėrsinė e zgjedhjeve lokale dhe shumė aspekte tjera politike. Kuptojmė se nė kėso analizash ėshtė i pėrfshirė edhe njė agjenci ndėrkombėtare

haha na ke gezu boll me kete risi, a pak parti kena ende duhet me hap...edhe na nuk kemi nevoj per intelektual po kemi nevoj per njerz me idel te perbashket per komb jo ideale xhepash se na kan lodh mo...se edhe intelektual kemi me boll sidomos me diploma tregu si domate 3kg 100 den...
Dhe do vi nje moment, shume shpejt, ne maqedoni do te mbesin vetem partit politike po pa votues se populli ik per egzistenc nuk ka nevoj per fjale...


----------------------------------------
Gjithmon dikush apo dicka na mungon!
PM
Top
salambo
Postuar nė: 01.07.2012, 10:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 318
Antari Nr: 27345
Bashkangjitur: 16.05.2012Me falni keshtu nje pyetje kot e kot KU I SHIFNI JU ATA INTELEKTUAL ?? e dini cfar dtth INTELTUAL ?? apo thjesht e thoni kete fjale sa per ta mbushur faqen .
Po more CV e tyre do shihni se shumica e tyre jane katundar ose prejardhejn e kane nga Bozovca,sellca e keqe ,Vejca ORE NUK BEHET NJERI INTELEKTUAL VETEMS E KA NJE DIPLOME TE MBARUAR NJE FAK,MR APO DR ,INTELEKTUAL DTTH TE KESH RRENJA DHE GJENERATA TE ARSIMUAR , E JO GJYSHIN DHE BABEN COBAN DJALI DR. DOC.
PM
Top
ADP
Postuar nė: 01.07.2012, 12:26
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 27335
Bashkangjitur: 12.05.2012 Citim (salambo @ 01.07.2012, 04:27)
Me falni keshtu nje pyetje kot e kot KU I SHIFNI JU ATA INTELEKTUAL ?? e dini cfar dtth INTELTUAL ?? apo thjesht e thoni kete fjale sa per ta mbushur faqen .
Po more CV e tyre do shihni se shumica e tyre jane katundar ose prejardhejn e kane nga Bozovca,sellca e keqe ,Vejca ORE NUK BEHET NJERI INTELEKTUAL VETEMS E KA NJE DIPLOME TE MBARUAR NJE FAK,MR APO DR ,INTELEKTUAL DTTH TE KESH RRENJA DHE GJENERATA TE ARSIMUAR , E JO GJYSHIN DHE BABEN COBAN DJALI DR. DOC.

Ata qe kane gjyshin, stergjyshin te shkollum, jane pjelle e tradhetareve ne kohen e komunizmit, ne kohen e pushkatimit te Shqiptareve, mos ja fut kot.


Nuk ka te beje nga e ka prejardhjen, mandej banoret e fshatrave jane shume me nivel te larte se te Qytetit, me jepe ti nje emer qytetari qe njihet apo qenka nga nje familje e shkollume brez pas brezi??

Cka te bind ti qe nje person me brez te shkollum mudn te na udheheqe mire, kur brezat e tij kane tradhetuar shqiptaret?
PM
Top
Zulejha
Postuar nė: 01.07.2012, 12:44
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 30
Antari Nr: 27166
Bashkangjitur: 30.01.2012U mbushen mend shqiptart. Pane se si pasurohesh me djersen dhe gjakun e tjetrit (popullit). Shum thjesht:Hape nje parti ne form te subjektit Shoqeri pa pergjegjsi.
PM
Top
MIX
Postuar nė: 01.07.2012, 12:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (princeton @ 30.06.2012, 12:58)
Sipas informatave qe i posedoj, njeri nga iniciatoret e krijimit te kesaj partie te re shqiptare eshte Prof. Ylber Sela. Me gjase profesor Sela mbetet nje nder kandidatet pretendent per kryetar te kesaj partie.

I hjeshet oshte ki djali, shtaj mu kujtu kush oshte, aaaa ki e bon majr ponen e liderit, si tbohet ki te rajni rahat se do regullohet ceshtja smil3dbd4daabd491.gif
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 01.07.2012, 13:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008 Citim (MIX @ 01.07.2012, 13:57)
I hjeshet oshte ki djali, shtaj mu kujtu kush oshte, aaaa ki e bon majr ponen e liderit, si tbohet ki te rajni rahat se do regullohet ceshtja smil3dbd4daabd491.gif

Si be, me zor se tu kujtu kush esht ky, ket garant e ke mushteri ne qebaptore, shaum fraer osht veq ki se din a esht me bdi a me pdsh a ... ky nmbremje esht me pdsh nsaba me bdi ka dreka me pdk(kosov) ...na duhet ni lider sikur ky ateher vertet do i zgjidhim krejt problemet qe i kemi smil3dbd4daabd491.gif
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio