Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (20) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Disa Punime Artistike Nga Mirsad Osmani
piktori4
Postuar nė: 30.06.2007, 16:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 952
Bashkangjitur: 08.04.2006Jam Mirsad Osmani student i fakultetit te artit figurativ ne USHT_ne, me vjen mire qe eshte ky forum dhe permes ketij forumi pata kenaqesine qe te prezentoj punen time gjate studimeve dhe te kolegeve te mi.
Me respekt per juve dashamires te artit dhe tjereve
Mirsad Osmani Gostivar

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
piktori4
Postuar nė: 30.06.2007, 16:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 952
Bashkangjitur: 08.04.2006Ketu jame une Mirsad Osmani duke punuar skulpture, duke nxjerur ne gips "TORZEN" sic e quajne ne art.

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
piktori4
Postuar nė: 30.06.2007, 16:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 952
Bashkangjitur: 08.04.2006pasi ne fotot me larte jane te paraqitura puna gjate modelimit dhe qitjes ne gips, kurse tani keni mundesine te shikoni edhe realizimin final te nxjerura ne gips , ne anen e majte eshte e ashtuquajtura ne skulpture "MADONA" apo "AFERDITA" dhe " TORZO".

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
piktori4
Postuar nė: 30.06.2007, 16:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 952
Bashkangjitur: 08.04.2006Ketu ne kete foto eshte autori i ketyre veprave , d.m.th eshte pune gjate studimeve, autori Mirsad Osmani.

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
piktori4
Postuar nė: 30.06.2007, 16:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 952
Bashkangjitur: 08.04.2006ketu eshte nje foto duke pikturuar ne teknikat e piktures , ne tekniken me tempera

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
Shqipe1
Postuar nė: 30.06.2007, 23:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007Pershendetje kolege M.O. nga kolegeja e di vete super e ke iden me fotot per te prezentu punen e akademise suksese ish..... n. edhe nxeri fotot e ekspozites ok kalo mire pershendetje per te gjithe forumistat.

respect
art_rokerja


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top
piktori4
Postuar nė: 01.07.2007, 14:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 952
Bashkangjitur: 08.04.2006 Citim (art_rokerja @ 30.06.2007, 23:09)
Pershendetje kolege M.O. nga kolegeja e di vete super e ke iden me fotot per te prezentu punen e akademise suksese ish..... n. edhe nxeri fotot e ekspozites ok kalo mire pershendetje per te gjithe forumistat.

respect
art_rokerja

Falemenderit kolege e nderuar "art_rokerja" falemenderit edhe per viziten qe ke bere edhe per komplimentet.
Po meqenese ky forum eshte ne kuader te universitetit shteteror te tetoves dhe thashe me mire te ekspozoj punimet e akademise ne kete forum , sepse eshte me i pershtatshem.
Se pari kame ekspozuar disa nga punimet e mia dhe pastaj sigurisht qe do ti ekspozoj edhe punet e kolegeve dhe sigurisht qe nga viti i pare deri ne vitet e katerta- apsulventet.
edhe njehere flm shume per viziten ,
me respekt nga Mirsad Osmani


----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
piktori4
Postuar nė: 01.07.2007, 14:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 952
Bashkangjitur: 08.04.2006ketu eshte nje skice grafike , teknika bakershkrim punuar nga Mirsad Osmani

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
piktori4
Postuar nė: 01.07.2007, 14:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 952
Bashkangjitur: 08.04.2006Pikture

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
piktori4
Postuar nė: 01.07.2007, 14:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 952
Bashkangjitur: 08.04.2006pikture nga Mirsad Osmani

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
piktori4
Postuar nė: 01.07.2007, 14:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 952
Bashkangjitur: 08.04.2006Duke punuar skulpture - Reliev
amblema e Juventusit

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
r.mislimi
Postuar nė: 02.07.2007, 13:02
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Pershendetje, me pelqejn aq shume pikturat dhe deshiroj sa edhe studentet e artit te ekspozojne punimet e tyre dhe keshtu pra tregojm nje hap me para drjet promovimit dhe besoj se ky lloj bashkpunimi mund te jete ne dobi per autoret dhe pse jo edhe te kene cmimet e pikturave apo skulpturave.

A do te kete ndonje pikture per studentet.info :) gratis


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
luan2u
Postuar nė: 02.07.2007, 13:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Shum bukur,ju uroj sukses te metejm.

Me respekt
PM
Top
angelina
Postuar nė: 02.07.2007, 14:10
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 8101
Bashkangjitur: 28.06.2007Urime Mirsad, nuk e kam profesionin e artit por mendoj se arti ėshtė e bukura dhe ajo qė tė kėnaq shqiprtin.
Te deshiroj suksese ne punen e metutjeshme

PM
Top
piktori4
Postuar nė: 02.07.2007, 21:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 952
Bashkangjitur: 08.04.2006 Citim (studenti @ 02.07.2007, 13:02)
Pershendetje, me pelqejn aq shume pikturat dhe deshiroj sa edhe studentet e artit te ekspozojne punimet e tyre dhe keshtu pra tregojm nje hap me para drjet promovimit dhe besoj se ky lloj bashkpunimi mund te jete ne dobi per autoret dhe pse jo edhe te kene cmimet e pikturave apo skulpturave.

A do te kete ndonje pikture per studentet.info :) gratis

Falemenderit studenti, falemenderit edhe per viziten qe ke bere edhe per komplimentet e tua.
Sigurisht qe do kete ndonje pikture gratis per studentet.info, sepse gjithe kete pune qe kame bere e kame bere per te prezantuar veten dhe koleget por edhe per ta freskuar forumin me keto punime artistike.


----------------------------------------
Sė paku pėr pesė minuta bėhu i/e sinqertė me veten!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top

Topic Options Faqe: (20) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio