Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Mall
MIRA_
Postuar nė: 07.02.2007, 11:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Pershendetje

E hapa kte teme meqe shume kush nga ne besoje se ka mall, nostalgji per gjerat e jetes se perditshme qe per disa x shkaqe nuk mundet ti bejm ne momentet kur ne duam.Nje gje e till ndodh gjithkund por neve ne vecanti qe jetojme jashte shume her na shoqeron malli dhe nostalgjia per vendlindjen, familjen, ujin ajrin ku jemi rritur etj... Mua psh ndonjhere me mer malli vetem per nje kafe te dal ne Tetove me shoqet dhe te flasim si shoqja shoqes si Shqiptare. Po juve?


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
drita_fr
Postuar nė: 07.02.2007, 14:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 274
Antari Nr: 3625
Bashkangjitur: 27.10.2006flm tpershendes edhe ty
mir ja ke bo qe e hape qet tem

valla n'gurbet ska tjeter sen per veq mall,merzi,lotttttt,
dhe i shtyna dit tu mendu se kur po shkojna ne kosov----------------------------------------------------------------------
Fjala LAMTUMIR ne zemer me ka mbet, ishte fjala e fundit kur vija per Gurbet, te gjith me pyesin, A VUAN PER ATEDHE? Nuk vuaj per ATEDHE, por per te dashurin tim, qe e lash atje!!! hehe
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 07.02.2007, 23:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Malli shumicen e kaplon ne caste deprimimi,nje dite kur ndjehesh i zhgenjyer nga te gjithe.sa per lot,nuk duhet t'a rrisim aq shume negativisht gurbetin,se qe besa,asnjerin/asnjeren nga bashkekombasit nuk i kam pare te qajne ndonjehere,pos kur nisen nga vendlindja pas mbarimit te pushimit...
me merr malli per te familjes,se per tjeret aspak.e di se une si nje "mergimtar" nuk shihem me nje sy te mire tek ne,edhepse nje Zot e di per cfare shkaku...atehere kur te tjeret te perbuzin,per ke te te merr malli?


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
qerim_rexhepi
Postuar nė: 08.02.2007, 08:33
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 18
Antari Nr: 3959
Bashkangjitur: 11.11.2006mu um kamorr malli me shku ne zvicer po sto ti bajn vizat
PM
Top
studentejuridiku
Postuar nė: 08.02.2007, 10:33
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 3384
Bashkangjitur: 16.10.2006BOLL VALLAI NA KA MARE MALLI PER TETOVEN, SHUUUUUMMMMEEE!
PM
Top
ndeshkuesi
Postuar nė: 08.02.2007, 18:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1151
Antari Nr: 4817
Bashkangjitur: 21.12.2006Ej mir ju ndjeni mall per atdheun....
Un jam merzit ne vendlindje po skam menyr per me dal ne europe pervec me u dashuru me nje vajz me letra po as kjo ide spo me pelqen se shum naive jane vajzat e gurbetit haha.........
Keshtu qe jam pajtu me fatin...
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 08.02.2007, 19:00
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006aman aman xhermoni e shkreta xhermoni............:P:P:P


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
MIRA_
Postuar nė: 08.02.2007, 20:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Aww ndeshkuesi, me mire naive e i bin direkt sesa si shumica e vajzave ne vendlindje krejt sherr, e trika :))

Sorr pa bisht nuk ka mbet, mos baj gajle :))


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
MIRA_
Postuar nė: 08.02.2007, 20:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Senatori_ tet, jo se malli na mer kur zhgenjehemi vendlindjen por thjesht nuk mund ta zevendsoje asnje vend tejeter (mendimi im). Ke mall per gjuhen, traditat, familjen, shoqerin e atjeshme ku ne gurbet nuk jan te njejta. Se ne fakt gurbeti nuk eshte dhe aq i keq si e bejn disa, se po te ishte nuk do kishte njeri qe do jetonte larg.
Eshte normale te kesh mall per shume sende, por une e pata mall vendlindjen. Per dike tjeter mund te jete krejtsisht e kunderta, si psh: ndeshkuesin :)


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
ndeshkuesi
Postuar nė: 08.02.2007, 22:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1151
Antari Nr: 4817
Bashkangjitur: 21.12.2006Ej MIRA a po i ndrojm pasaportat se ndoshta behemi rahat ne dy!
PM
Top
MIRA_
Postuar nė: 08.02.2007, 22:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Po pse jo.Vetem sa ta mbaroje shkollen :)
(ndoshta athere do ja dish shiqyrin vendlindjes-nuk po them qe nuk ia din por do e ndjesh me ndryshe)


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
ndeshkuesi
Postuar nė: 08.02.2007, 22:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1151
Antari Nr: 4817
Bashkangjitur: 21.12.2006Jeja edhe me shkoll qenke.....me duket se po ndryshoj mendim per ju te gurbetit po oki.......
Ej po pse nuk mi ben letrat ndoshta behem rahat haha
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 09.02.2007, 03:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Mira_ shiqo,malli te kaplon ndonje mbremje kur ngel vet,duke mos pasur aske per te folur.mirepo kur e kthej kah ana tjeter,ne banesen time mu ato tradita qe i kam ne Tetove,te terat i praktikoj edhe ketu smil3dbd4d6422f04.gif te isha shqiptar i vetem ketu,atehere do ndjeja mall qe besa edhe shume bile.mirepo ne kete vend ku shqiptaret perbejne me se 5% te popullates se tere(Zvicra ka mbi 300000 shqiptar,kurse vendi numeron diku afer 7 milione banore smil3dbd4e398ff7b.gif ),dal jasht dhe lirshem i drejtohem dikujt ne shqip,nese nuk me kupton atehere ia kthej ne gjermanisht hehehe...
se paku nuk me fyen kush se jam "ausllander" si thone bashkevendasit tane te nderuar.
Natyrisht se malli me merr per ato kodrat e thara,per ato bjeshket e larta te Sharrit,per ate uje te ftohte aq te shijshem,por perderisa te tjeret me abuzojne,nuk ndjej dot mall per ta."Duaj qe te te duan!"


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
drita_fr
Postuar nė: 09.02.2007, 17:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 274
Antari Nr: 3625
Bashkangjitur: 27.10.2006mua me merr malli ma shum per ( . . . . .) smil3dbd4e4c2e742.gif

Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 145 )
Datotekat e bashkangjitura  candyandroses.jpg
PM
Top
velushi
  Postuar nė: 09.02.2007, 19:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 82
Antari Nr: 3737
Bashkangjitur: 31.10.2006malli veq me ka marr ka kohe si per "d" smil3dbd4e4c2e742.gif si per vendlindje "AHHH JET OO JET" si ne zemer ashtu edhe ne gurbet.
tung tung tung.
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio