Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zemra e njė gruaje sėmuret nga dashuria
Lexo
Postuar nė: 29.12.2008, 20:02
Quote Post


Robot
*****

Posti: Antarė
Postime: 3366
Antari Nr: 18687
Bashkangjitur: 24.11.2008Zemra e njė gruaje sėmuret nga dashuria, ndėrsa e njė burri nga problemet e punės - vėrtetojnė kardiologėt italianė. Rezultatet e kėtij kėrkimi janė prezantuar nė njė kongres tė mbajtur nė Romė, muajin e kaluar. Ato pohojnė se stresi te meshkujt dhe femrat rrjedh nga burime tė ndryshme. Armiqtė e zemrave tė italianėve janė tė njohur, por dallohimi ėshtė se kush ėshtė viktima, mashkulli apo femra. Sipas kardiologėve italianė, simptomat mė tė rėnda tė stresit pėr muskulin e zemrės sė njė mashkulli janė problemet nė vendin e punės dhe nė komunikacion, ndėrsa tek femrat, stresi mė i madh vjen nga familja dhe lidhjet e dashurisė. Te 43% e meshkujve, stres mė tė madh shkaktojnė problemet nė vendin e punės, ndėrsa 20% e tyre nervozohen gjersa janė pjesė e komunikacion tė ngarkuar. Femrat reagojnė mė ndryshe, kėshtu qė 40% e tyre janė nė stres si rezultat i familjes, ndėrsa te 24% e italianeve, stresi vjen si pasojė e dashurisė dhe ndjenjės pėr partner.


----------------------------------------
This is an automatically sent message, i'm Robot please do not reply!
PM
Top
rina_16
Postuar nė: 29.12.2008, 20:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 52
Antari Nr: 12889
Bashkangjitur: 17.01.2008epo vet rezultatet e dhena tregoj se femra o ma e shej edhe ma e vlefshme ne ket bot.
Me falni ama kjo o e verteta edhe pse dhemb.
PM
Top
Milda
Postuar nė: 29.12.2008, 21:22
Quote Post


Respekto femrėn!
*****

Posti: Antarė
Postime: 3866
Antari Nr: 17468
Bashkangjitur: 21.09.2008 Citim (Lexo @ 29.12.2008, 22:02)
Zemra e njė gruaje sėmuret nga dashuria, ndėrsa e njė burri

Te pakten studimi paska qene i mirefllite, femrat dashurojne me shume se burrat.


----------------------------------------
Njeriu ndryshon sipas orėve! Sa me shumė orė ti kaloje nė kėtė Botė aq mė shumė e ndryshon karakterin e tij!
PM
Top
personi
Postuar nė: 29.12.2008, 22:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 11723
Bashkangjitur: 03.12.2007 Citim (rina_16 @ 29.12.2008, 22:25)
epo vet rezultatet e dhena tregoj se femra o ma e shej edhe ma e vlefshme ne ket bot.
Me falni ama kjo o e verteta edhe pse dhemb.


PO ma e shejte shte femra, por edhe ma tinzare eshte femra ma xheloze per at ka edhe ma shum probleme me ndjenjat. Rina_16
PM
Top
Essa
Postuar nė: 29.12.2008, 22:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008Eshte vetem nje studim , qe po ta marrim logjikisht mund ta vertetojme mbase si mundes..............ndoshta pse femrat i marrin gjerat me me afer zemres.........e ngarkojne shume me teper zemren me gjera, e sidomos kur behet fjal per ato erotike!!!!!!!!!!!


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
artan_a
Postuar nė: 29.12.2008, 22:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 162
Antari Nr: 18811
Bashkangjitur: 30.11.2008 Citim (Essa @ 30.12.2008, 00:52)
Eshte vetem nje studim , qe po ta marrim logjikisht mund ta vertetojme mbase si mundes..............ndoshta pse femrat i marrin gjerat me me afer zemres.........e ngarkojne shume me teper zemren me gjera, e sidomos kur behet fjal per ato erotike!!!!!!!!!!!

ose mbase femrat fantazin e kan ma te zhvillume smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
Essa
Postuar nė: 29.12.2008, 23:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008artan.............tash "mbase "ka shume!!!!!!!!


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
Pellumb
Postuar nė: 29.12.2008, 23:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 2184
Antari Nr: 18713
Bashkangjitur: 25.11.2008Kush eshte i/e semure nga dashuria, kot kerkon mjekun.


----------------------------------------
PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY
PMEmail PosterMSN
Top
AMONI
Postuar nė: 29.12.2008, 23:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1811
Antari Nr: 13254
Bashkangjitur: 29.01.2008me falni per shprehjen qe do perdor me poshte, ama kjo eshte: pordhe e ftohte.


----------------------------------------
Qeta njohesh te miren, duhet ta besh te miren. - Aristoteli, kojshia jem.
PM
Top
Essa
Postuar nė: 29.12.2008, 23:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008E dine qe do thote diqka gabim.............edhe prap e thote.......madje edhe kerkon falje per veprimin ende te paperfunduar...nejse nejse


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
AMONI
Postuar nė: 29.12.2008, 23:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1811
Antari Nr: 13254
Bashkangjitur: 29.01.2008 Citim (Essa @ 30.12.2008, 01:45)
E dine qe do thote diqka gabim.............edhe prap e thote.......madje edhe kerkon falje per veprimin ende te paperfunduar...nejse nejse

une nuk e dij, ama sinqerisht, ende nuk e dij se nje i semure, qe ankohet nga zemra, diagnozen t'i thone se e ka nga dashuria.
keto jane gjera qe te shiten me shumerevistat dhe me shume te hapen faqet e nje webfaqeje. andaj mos besoni ne gjithcka qe lexoni o n jerez.
ma gjeni nje, vec nje pacient me zemer te semure nga dashuria.
aman, po a nuk eshte si thash a?

edhe mos u nxeh essa: une bile kerkova falje per ate qe e thash me pare.
dikush as falje nuk kerkon.
un nuk sulmova askend personalisht, sulmova diagnozen.
keshtuqe ju te tjeret jeni larg asaj qe e thash une.


----------------------------------------
Qeta njohesh te miren, duhet ta besh te miren. - Aristoteli, kojshia jem.
PM
Top
Essa
Postuar nė: 29.12.2008, 23:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008o Amoni shaka ishte.............


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
AMONI
Postuar nė: 29.12.2008, 23:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1811
Antari Nr: 13254
Bashkangjitur: 29.01.2008 Citim (Essa @ 30.12.2008, 01:54)
o Amoni shaka ishte.............

ahaaaaaaa po cashtu kallxo bre smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Qeta njohesh te miren, duhet ta besh te miren. - Aristoteli, kojshia jem.
PM
Top
Frenki
Postuar nė: 30.12.2008, 13:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4113
Antari Nr: 18110
Bashkangjitur: 24.10.2008Zemra e femres eshte si gur po hyre mbrenda sdel me kur,zemra e mashkullit eshte si hotel kush ka qejf hyn e del.


----------------------------------------
"Live for nothing or die for something"


******Burberry******
PM
Top
shkupjanja
Postuar nė: 30.12.2008, 13:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4760
Antari Nr: 12354
Bashkangjitur: 29.12.2007 Citim (_burberry @ 30.12.2008, 15:17)
Zemra e femres eshte si gur po hyre mbrenda sdel me kur,zemra e mashkullit eshte si hotel kush ka qejf hyn e del.

Shikojani ketijt poezijat,krejt me rrima i paska ahhahahhah smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Mos thuaj kurr se s'eshte jeta per ty! Mos u dorezo, ne veten mos dysho!
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio