Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pse njerezit e pelqejne dhunen?!
Essa
Postuar nė: 10.02.2009, 01:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008Qfare mendoni qfare i shtyn drejt saj?A mund te permbahet njeriu dhe tmos ushtroj dhune asnjehere?


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
skystar
Postuar nė: 10.02.2009, 01:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3320
Antari Nr: 17504
Bashkangjitur: 24.09.2008Per mua eshte e vertet se asnjehere s'kam kryer dhune apo ti shkaktoj dikujt demtime trupore perpos ne raste se kur jam mbrojtur

Thujn pleqt: Me cfare e ushqen trunin me ate meresh.

mendimi im respecte smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Edhe pse flasim me te njejten gjuhe, realiteti nuk eshte i njejte per te gjithe
PMUsers Website
Top
AMONI
Postuar nė: 10.02.2009, 01:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1811
Antari Nr: 13254
Bashkangjitur: 29.01.2008 Citim (Essa @ 10.02.2009, 03:06)
Qfare mendoni qfare i shtyn drejt saj?A mund te permbahet njeriu dhe tmos ushtroj dhune asnjehere?

Cfar na shtyne drejt dhunes?
Po arsyet dhe rastet jane te ndryshme.
A mund te permbahet njeriu te mos ushtroj dhune? Kisha thene s'mundet.


----------------------------------------
Qeta njohesh te miren, duhet ta besh te miren. - Aristoteli, kojshia jem.
PM
Top
architekti
Postuar nė: 10.02.2009, 01:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 964
Antari Nr: 19862
Bashkangjitur: 20.01.2009smund te permbahet njeriu se e kaplon xhelozia po qe se nuk ia kthen ne te njeten menyre tjetrit kshu qe prej dhunes dalim ne konflikt
PM
Top
Essa
Postuar nė: 10.02.2009, 01:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008 Citim (architekti @ 10.02.2009, 03:14)
smund te permbahet njeriu se e kaplon xhelozia po qe se nuk ia kthen ne te njeten menyre tjetrit kshu qe prej dhunes dalim ne konflikt

Po edhe ai qe ushtron ndaj teje eshte njeri...sikur te mos ushtronte ai sdo ja ktheje as ti, se sdo te jepte rast!!!


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
Essa
Postuar nė: 10.02.2009, 01:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008 Citim (AMONI @ 10.02.2009, 03:14)
Cfar na shtyne drejt dhunes?
Po arsyet dhe rastet jane te ndryshme.
A mund te permbahet njeriu te mos ushtroj dhune? Kisha thene s'mundet.

Po arsyet jane te shumta....ama arsyeja me e madhe eshte se njeriu nxit dhunen, prandaj pa e nxite ske as dhune!!!Je njeri mund ta luftosh kete dukuri...mos ushtro dhune, nuk do te kthehet me dhune!!!!!


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
Pellumb
Postuar nė: 10.02.2009, 01:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 2184
Antari Nr: 18713
Bashkangjitur: 25.11.2008Dhuna vjen ne shrehje kur harxhohen argumentet.


----------------------------------------
PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY
PMEmail PosterMSN
Top
AMONI
Postuar nė: 10.02.2009, 01:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1811
Antari Nr: 13254
Bashkangjitur: 29.01.2008 Citim (Essa @ 10.02.2009, 03:20)
Po arsyet jane te shumta....ama arsyeja me e madhe eshte se njeriu nxit dhunen, prandaj pa e nxite ske as dhune!!!Je njeri mund ta luftosh kete dukuri...mos ushtro dhune, nuk do te kthehet me dhune!!!!!


jo te gjithe jane te dhunshem, por ja qe dhuna ekziston.----------------------------------------
Qeta njohesh te miren, duhet ta besh te miren. - Aristoteli, kojshia jem.
PM
Top
Essa
Postuar nė: 10.02.2009, 01:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008 Citim (Pellumb @ 10.02.2009, 03:35)
Dhuna vjen ne shrehje kur harxhohen argumentet.

Disa nuk pyesin per argumente.............!!!!!!


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
Shqipe1
Postuar nė: 10.02.2009, 01:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007ma leht e kam te ushtroj dhune se sa fjale te them sepse ate qytekun pas 5 min do e harroj, a si ti them ndonji fjale te rende se jeta do e mbaje ne mend ... fjala ma shume dhemb se shuplaka....


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top
Pellumb
Postuar nė: 10.02.2009, 01:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 2184
Antari Nr: 18713
Bashkangjitur: 25.11.2008 Citim (Essa @ 10.02.2009, 01:37)
Disa nuk pyesin per argumente.............!!!!!!

Aty eshte problemi, kur nuk ka argumente, BAM mshoi, e kjo nuk ben.


----------------------------------------
PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY
PMEmail PosterMSN
Top
Essa
Postuar nė: 10.02.2009, 01:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008 Citim (AMONI @ 10.02.2009, 03:36)

jo te gjithe jane te dhunshem, por ja qe dhuna ekziston.

Normalisht perderisa ekziston engjulli do ekzistoj dhe djalli.........prandaj gjithmone do kemi ne mesin tone njerez grindaveca, qe do nxisin dhune!!!!


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
Essa
Postuar nė: 10.02.2009, 01:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008 Citim (art_rokerja @ 10.02.2009, 03:38)
ma leht e kam te ushtroj dhune se sa fjale te them sepse ate qytekun pas 5 min do e harroj, a si ti them ndonji fjale te rende se jeta do e mbaje ne mend ... fjala ma shume dhemb se shuplaka....

Fjala dhemb per ate qe di te kapin fjalen...........sepse dikujt thuaj me mijera fjale kot e ke ...i hyjne nga njeri vesh e dalin nga tjetri, slene gjurme tek ai!!!!!


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
Pellumb
Postuar nė: 10.02.2009, 01:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 2184
Antari Nr: 18713
Bashkangjitur: 25.11.2008 Citim (art_rokerja @ 10.02.2009, 01:38)
ma leht e kam te ushtroj dhune se sa fjale te them sepse ate qytekun pas 5 min do e harroj, a si ti them ndonji fjale te rende se jeta do e mbaje ne mend ... fjala ma shume dhemb se shuplaka....

Mire thua ti, por, po qe se ta fut gishtin ne sy dhe ta nxjerr syrin a do te kaloje ajo per 5 minuta, apo po qe se te thyen ndonje dhemb, a do te rregullohet dhembi per 5 munita, hmmmm..... gabim je.


----------------------------------------
PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY
PMEmail PosterMSN
Top
Shqipe1
Postuar nė: 10.02.2009, 01:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (Essa @ 10.02.2009, 03:40)
Fjala dhemb per ate qe di te kapin fjalen...........sepse dikujt thuaj me mijera fjale kot e ke ...i hyjne nga njeri vesh e dalin nga tjetri, slene gjurme tek ai!!!!!

ehe kur smer vesht me fjale Essa, grahi moter me qytek ...atehere ....


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio