Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet

Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kuptoni qe gruaja ju ka genjyer, Premtimi i rrejshem
SpeakUP
Postuar nė: 19.02.2009, 14:05
Quote Post

Tėrė kohėn flas :)

Posti: Antarė
Postime: 108
Antari Nr: 20710
Bashkangjitur: 12.02.2009

Si do ta komentoni, ne rast se gruaja e juaj qe jeni martuar, ju ka genjyer qe ne jeten e saj ka patur vetem nje te dashur, dhe pastaj kuptoni qe nuk eshte ashtu, me qe ajo ka pasur mbi 5 lidhje te ndryshme dhe nuk ka dashur ti pranoje keto fakte para jush, edhe pse e keni zbuluar vet rastin qe ajo ka pasur shum lidhje te ndryshme.
Mirpo ju e doni shum, dhe ajo betohet qe nuk te ka tradhtuar asnihere, po vetem te ka genjyer per te kaluaren e saj, me qe ka pas frig te tregon realitetin me qe i ka vene kapak te kaluares se saj.
Mirpo dashuria disa here na i mbyll syt, dhe mundohemi ti kuptojm sendet ashtu si na pelqen...

Ky rast eshte shum real

Kisha pas deshir te di si do te kishit reaguar ne te njejten rast.. cdo keshille do jet e mirseardhur...
PM
SpeakUP
Postuar nė: 19.02.2009, 14:10
Quote Post

Antari Nr: 20710
Bashkangjitur: 12.02.2009

Besoj se ka shum raste te njejta, qe partnerja sguxon ti tregon realitetin te dashurit te vet per te kaluaren e saj, nga frika qe mashkulli mos te fiton bindje te keqe..

sdi sa eshte ne rregull ky fakt..
PM
Qendrim.b
Postuar nė: 19.02.2009, 14:42
Quote Post

Antari Nr: 19874
Bashkangjitur: 20.01.2009

Ashtu mendoje une sepse femrat e ndryshme qe jon nese nje here jete e saj ka pasure frajeri ose ka kalune me doje djali per disa vite rreshte kjo pershkat te dashures sepse nuk vajze qe sjellshme per motin jon nje numri shume i vogle i tyre qe shkonje ne shkolle apo fakulletet ky eshte mendimi jemi personal....
PMUsers WebsiteAOLYahoo
Alblord
Postuar nė: 19.02.2009, 15:26
Quote Post

Postime: 3741
Antari Nr: 15225
Bashkangjitur: 28.04.2008

Une i urrej makiavelistat dhe tek une , qellimi nuk e arsyeton mjetin. Cdo gje mund ta fali por rrenen jo. Rrena eshte shenje e hipokriteve. Me mire te martohesh me nje vejushe te sinqerte se sa nje virgjereshe genjeshtare.

Nese une do kuptoja me vone per keto gjera, thjesht do ndahesha menjihere. Ska gje me te mire se sinqeriteti. Ji ai/ajo qe je. Nese nje lidhje(fejese, martese) ia fillon me genjeshtra, kurre nuk ka me pasur lumturi aty.

Edhe nese dikush ka gabuar( dhe njerez jemi), nuk ka sgje te keqe qe te pranon gabimin dhe te jete e sinqerte. Dhe te kerkon falje ose te pendohet per ato qe i ka bere me vetedeshire. Por kamuflazhi dhe shtyrja se kinse "une melaqe" jane cilesi te njerezve te prishur, edhe nese kane qellime te mira.

----------------------------------------
Nothing happens, until I make it happen!
PM
dasaaa
Postuar nė: 19.02.2009, 15:38
Quote Post

Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008

Nuk ka lidhje te shendosh me genjeshtra,nese te ka rrejt niher prite edhe herat vjera,kshtu qe nuk ki qka pret ndaju sa nuk e ka perserit smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
best_boy
Postuar nė: 19.02.2009, 15:51
Quote Post

Postime: 177
Antari Nr: 5577
Bashkangjitur: 01.02.2007

nese e dashuron shume shume do ti ja falish ate genjeshter mirepo nuk besoj se pasi e ke kuptuar qe te ka genjyer mund ta dashurosh perseri ne te njejten menyr si e ke dashur me pare keshtu qe ndarja eshte e paevitueshme ne kete raste...ME MIRE NJE FUND ME DHIMBJE SE SA NJE DHIMBJE PA FUND.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga best_boy nė 19.02.2009, 15:54
PM
Essa
Postuar nė: 19.02.2009, 16:37
Quote Post

Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008

Genjeshtra eshte me e keqe sesa e keqja me e madhe qe ekziston........ajo sjell pas vetes edhe shume veti tjera..njera nder to humbja e besimit!!!!!!!!!

Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Hyllus
Postuar nė: 19.02.2009, 16:52
Quote Post

Postime: 591
Antari Nr: 8738
Bashkangjitur: 03.08.2007

Mendoj se duet me ja fal ndoshta prej atij gabimi mesoet dhe nuk e perserit me , mirepo nese behet fjal per lidhje me dike tjeter ajo sfalet thjesht mujtet mu kon 1 aventur per ty respekte
PM
Gv_Gv.A
Postuar nė: 19.02.2009, 20:14
Quote Post

Postime: 641
Antari Nr: 19337
Bashkangjitur: 06.01.2009

hmm sfalet leht tradhti kushedi sa te duash nje njeri por ne qoftese te ka tradhtuar kur sdo ta duash si me pare...
PM
Miss.Blue
Postuar nė: 19.02.2009, 20:20
Quote Post

Postime: 3583
Antari Nr: 8802
Bashkangjitur: 07.08.2007

Une nuk besoj forte ne ato teorite "falja se e don" pastaj "cdokush gabon". Thjeshte nuk e meriton te falet dikush qe te ka fshehur nje pjese te rendesishme te se kaluares. Pastaj, kur e zbulon ti vet qe te ka genjyer per disa gjera, cka te garanton qe nuk te fsheh edhe pjese te tjera te jetes se saj?
Eshte ajo qe e ka ndertuar nje jete mbi genjeshtra dhe kjo eshte e pafalshme. Nuk dua te kaloj ne ekstrem por, une nuk do arrija as ta paramendoja jeten me dike qe pas dy ditve mund te me genjej perseri..

Home is NOT home without mom ..

INFORMATION IS POWER!
PM
unlimited
Postuar nė: 19.02.2009, 20:44
Quote Post

Postime: 314
Antari Nr: 18118
Bashkangjitur: 24.10.2008

Nese vendos te jesh me dike, e ke pranuar ashtu sic e sheh dhe mundesh ta pramendojsh. Disa sende jan me mire te mos dihen kurre... ne kete rast, ajo nuk te ka tradhetuar-lidhjet qe i ka pas kan qen para se me te njoh ti, te njeten qe sigurisht edhe ti e ke be. Nese ti ja ke tregu te gjith lidhjet qe i ke pas kan qen vetem me qellim mburje, kurse ajo e ke be te kunderten per te mbijetu, gje qe secila femen duhet ta bej ne keto rajonet tona. Femrat edhe me nje lidhje ne jeten e tyre tek ne fatkeqesisht klasifikohen si mall i demtuar dhe sipas logjikes qe e kan shumica duhet te jen ne lirim.

Enjoying the law of attraction : )
Hakuna matata
PMUsers Website
Fox
Postuar nė: 19.02.2009, 20:55
Quote Post

Postime: 2023
Antari Nr: 14973
Bashkangjitur: 14.04.2008

Citim (unlimited @ 19.02.2009, 22:44)
Nese ti ja ke tregu te gjith lidhjet qe i ke pas kan qen vetem me qellim mburje, kurse ajo e ke be te kunderten per te mbijetu, gje qe secila femen duhet ta bej ne keto rajonet tona.

nuk te kuptova apo nuk dua ta kuptoj SE cka ke shkruajtur..???

BURRA pak jan se meshkuj KREJT jan
PM
unlimited
Postuar nė: 19.02.2009, 20:56
Quote Post

Postime: 314
Antari Nr: 18118
Bashkangjitur: 24.10.2008

mundohu be vlla, ne vend qe te replikojsh palidhje. peace

Enjoying the law of attraction : )
Hakuna matata
PMUsers Website
alvin
Postuar nė: 19.02.2009, 20:58
Quote Post

Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008

Citim (rinna @ 19.02.2009, 22:20)
Une nuk besoj forte ne ato teorite "falja se e don" pastaj "cdokush gabon". Thjeshte nuk e meriton te falet dikush qe te ka fshehur nje pjese te rendesishme te se kaluares. Pastaj, kur e zbulon ti vet qe te ka genjyer per disa gjera, cka te garanton qe nuk te fsheh edhe pjese te tjera te jetes se saj?
Eshte ajo qe e ka ndertuar nje jete mbi genjeshtra dhe kjo eshte e pafalshme. Nuk dua te kaloj ne ekstrem por, une nuk do arrija as ta paramendoja jeten me dike qe pas dy ditve mund te me genjej perseri..

Bijelo Dugme nje kohe kishte nje kenge ,,Prashtat ti ne mogu jer odvec te volim,, ne perthim ,,nuk mund te ta fal,se teper te dua,,.....

Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Fox
Postuar nė: 19.02.2009, 20:59
Quote Post

Postime: 2023
Antari Nr: 14973
Bashkangjitur: 14.04.2008

Citim (unlimited @ 19.02.2009, 22:56)
mundohu be vlla, ne vend qe te replikojsh palidhje. peace

ani ani vazhdo taj me kto mend smil3dbd4e398ff7b.gif

BURRA pak jan se meshkuj KREJT jan
PM

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio