Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kariera apo familja
MIRA_
Postuar nė: 26.01.2007, 20:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Pershendetje

Po supozoj se shume kush nga ju jeni me studime ende, ne kte rast cila do ishte primare per ju: kariera, apo familja? apo te dyja?


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 26.01.2007, 20:28
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Dashurin e keni harruar!!!


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
MIRA_
Postuar nė: 26.01.2007, 20:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Ceshtja e dashurise nuk eshte problem :), vetem doja ta di cila do ishte primare kariera apo familja?!

Une personalisht do thoja kariera, pastaj familja.


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
aristoteli
Postuar nė: 26.01.2007, 20:40
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Une do te thoja Familja pastaj Kariera ...


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
MIRA_
Postuar nė: 26.01.2007, 20:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Ok filozofi. Mua me brengos me shume ajo ceshtja e finacave -mendoje te ardhurat sepse si mund te permbahet nje familje kur deri diku i din se cfar pasojash mund te sjell varferia. Por ne anen tjeter familja ne fakt i ka ato profitet e veta, ku ndoshta per femrat dhe me shume.Jam paksa me objektive, ndoshta pse ende skam familje :) ama sidoqe do e them qe konkurenca koheve te sodit luan nje rol mjaft te vecante.Pa karieren mund te them se eshte veshtire, te pakten ne Maqedoni ku dihet se cfar opcione ke per te zgjedhe.


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
fotoni
Postuar nė: 27.01.2007, 11:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 144
Antari Nr: 350
Bashkangjitur: 26.06.2005Urime! Teme shume e mire.

Personalisht mendoj se me idealja eshte, venia e varaspeshes mes familjes dhe karieres. Nuk mund te bej njeriu kariere te mire, nese eshte i mangut ne aspektin familjar...
PMMSN
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 29.01.2007, 04:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Kariera e nje njeriu con ne zhytje aq te thelle ne pune,saqe harrohen te mirat e jetes ne pergjithesi,harrohet ngrohtesia qe i jep familja nje personi...
po qe ndodh ndonje aksident(sepse jetes nuk i dihet ku dhe si te con),atehere nese nuk e ke familjen c'te duhet kariera?do ngelesh vet dhe nuk do te hane as qent!
Primare ne jete eshte familja,kariera luan rol terciar apo edhe me te vogel...


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
blerim fjokshi
Postuar nė: 02.02.2007, 15:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 90
Antari Nr: 5464
Bashkangjitur: 26.01.2007Sigurisht familja, bile do shtoj qe prinderit jan ēeles i ēdo te mire ne jeten tone, edhe karieres se mire...


----------------------------------------
ME ĒFAR TĖ MBUREM QĖ JAM SHQIPTAR!!!
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 04.02.2007, 18:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007 Citim (blerim fjokshi @ 02.02.2007, 15:44)
Sigurisht familja, bile do shtoj qe prinderit jan ēeles i ēdo te mire ne jeten tone, edhe karieres se mire...

Gaboheni Blerim_fjokshi

Mira pyeti se kushe eshte priamare e jo kush eshte qe kontribon ne jeten tuaj...
keqkuptim...

Une do thoja se me me rendesi eshte kariera sepse kur do beni karier do jeni te vlefshem edhe pern shoqerin...dhe familjen


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 05.02.2007, 02:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Ulqinaku,te gjithe Karieristet me te medhenj,jane bere egoistet me te medhenj dhe jan plakur ne vetmi,duke jetuar bashke me nje qen apo mace(kam fjalen per Europianet).te tillet pasi te arrijne dicka,iu dhimbset qe t'a ndajne me dike tjeter dhe nga egoizmi i tepert familjen e emerojne me nocionin barre ekonomike!
C'me duhet karriera kur nje dite mund te behem i tille?
me mire nje jete modeste dhe te lumtur,se nje jete te tille si karieristet!


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
procesori
Postuar nė: 09.02.2007, 13:29
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 4415
Bashkangjitur: 04.12.2006me primare do te kisha familjen e pastaj karieren.
Duke u bazuar se familja eshte nje katalizator kryesor i karieres.
PM
Top
drita_fr
Postuar nė: 09.02.2007, 17:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 274
Antari Nr: 3625
Bashkangjitur: 27.10.2006familjen,dashurin, tani karieren se si mos ta kish dashurin dhe familjen as kariera sen ste vyn
PM
Top
velushi
  Postuar nė: 09.02.2007, 19:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 82
Antari Nr: 3737
Bashkangjitur: 31.10.2006pajtohem me mendimi e drita_fr skam gje per te shtuar kaloni bukur.
tung tung tung.
PM
Top
ajlaa
Postuar nė: 09.02.2007, 23:30
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 8
Antari Nr: 2927
Bashkangjitur: 25.09.2006Kuptohet se Familja ka vleren e saj te pakrahasueshme.
Nese jeni te plotesua nga ana familjare suksesi ne karier sdo te na mungoj:
Mendimi im.
PM
Top
fato1
Postuar nė: 01.04.2007, 16:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Per mendimin tim te dyjat bashk pse jo...te dyjat kan nje vler pak a shum te njejt kshuqe mir do ishte te dyjat ama kush i ban se ........

kaloni bukur '
PM
Top

Topic Options Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio