Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Xhami e re nė Prishtinė te parkingu i PTK-sė
GAZETARI23
Postuar nė: 10.02.2012, 16:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007Fotografi e jashtme

Prishtinė, 10 shkurt - Kėshilli i Drejtorėve i Komunės sė Prishtinės sot ka miratuar vendimin pėr caktimin e lokacionit pėr ndėrtimin e objektit tė xhamisė nė Prishtinė.

Lokacioni pėr ndėrtimin e xhamisė pėrfshin pjesėt e ngastrave kadastrale me njė sipėrfaqe prej 8100 m2. Vendi i quajtur “Blloku III i Ndėrtesave”, apo siē njihet ndryshe si Parkingu i PTK, nė Ulpianė.

Nė mbledhjen e dytė tė radhės, e cila u drejtua nga kryetari, dr. Isa Mustafa, Kėshilli i Drejtorėve ka miratuar dhe proceduar pėr Komitetin pėr Politikė dhe financa edhe propozim-vendimin pėr ndryshimin e Rregullores pėr transparence.

Po ashtu bordi ka marrė vendim edhe pėr caktimin e lokacionit pėr ndėrtimin e Tregut tė kombinuar. Nė kėtė mbledhje ėshtė miratuar edhe propozimvendimi pėr plotėsimin e vendimit pėr emėrtimin dhe zyrtarizimin e lagjeve, shesheve dhe rrugėve tė komunės sė Prishtinės----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
kosova_rja
Postuar nė: 10.02.2012, 16:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009 Citim (GAZETARI23 @ 10.02.2012, 17:27)Lokacioni pėr ndėrtimin e xhamisė pėrfshin pjesėt e ngastrave kadastrale me njė sipėrfaqe prej 8100 m2. Vendi i quajtur “Blloku III i Ndėrtesave”, apo siē njihet ndryshe si Parkingu i PTK, nė Ulpianė.


hajde per hajr po ju bojka kojshi i pare kishes katolike ne ulpiane dhe vendit romantik kurrizit kjo xhami.po na hypka cmimi i banesave smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 11.02.2012, 18:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Muslimanet ndertuan Kishen Politike ne Prishtine e nuk e ndretrojne xhamine. Po se kuptoj pse nuk kane dhene leje dikund ka Maticani, se mos eshte shume ne qender e ti kursejne syte e laikeve nga dhimbjet qe mund te ju shkaktoje receptoreve te shikimit visualiteti i xhamise.


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
Dreni1
Postuar nė: 11.02.2012, 18:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 116
Antari Nr: 27114
Bashkangjitur: 10.01.2012Komente, fjalė, llafe, fyerje, sharje, deri edhe Vajzllėk imamėsh tė pa ditur e qorra turlifare. Shyqyr Zotit qė ekziston mundėsia me folė te gjithė, me e thanė mendimin e vet. Shyqyr qe po e ndertojnė,...edhe Xhamia e ka vendin e vet,...por jo pėr tė ba propagandė bajate islamiste, jo besimi kėshtu e jo ashtu. le tė besojė sejcili qysh t\\\'ia dojė kokrra e qefit. Milona herė kisha qenė mė lumtur sikur tė ndėrtohej njė Spital, njė Shkollė, njė Godinė Universiteti, njė fabrikė prodhuese. Por edhe Xhamia le tė ndertohet, e madhe, gjigante, pėr bena,...le t\\\'ia bajnė alamet minaresh nja 4-5 copa, plot drita dhe antena,...(pėr ironi tė fatit afėr Postės,..ku antenat e valėve telefonike janė tė domosdoshme). Populli duhet ta mendojė dhe ka pėr ta mendue mirė,..se kush dhe ēka i duhet mė shumė kėtij vendi, kėti Shteti kėsaj shoqėrie.


PM
Top
A33
Postuar nė: 11.02.2012, 19:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 180
Antari Nr: 26823
Bashkangjitur: 14.08.2011Eeeeee u ndertu katedralja e kaurrave e nuk thate sen edhe pse u prish gjimnazi per ni kishe e cila shfrytezohet nga prifterinjet per ti q* bythet e femijeve.
Na lodhet me keto spitale e fabrika sa her qe behet fjal per iniciativa islame naj teshni me te njejtat llafe, po spo e di a keni naj kokerr tru a jo a nuk e dini qe per me hape fabrika nuk duhet me vjedh shtetiin e ju aniislamistet e keni ne gjak korrupcionin.
PM
Top
Njona_GV
Postuar nė: 11.02.2012, 19:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1624
Antari Nr: 23069
Bashkangjitur: 01.08.2009De ndertohet kismet me Allahun para, de ndertohet edhe ate mjedis Ulpianes. smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
- Find someone who can change your life .. not just your relationship status .
PM
Top
festina
Postuar nė: 11.02.2012, 20:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008Pėr inati t'resė m'vdekt djali!


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
gjuetari
Postuar nė: 11.02.2012, 20:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 166
Antari Nr: 27090
Bashkangjitur: 24.12.2011 Citim (Foks_Ecc @ 11.02.2012, 12:54)
Muslimanet ndertuan Kishen Politike ne Prishtine e nuk e ndretrojne xhamine. Po se kuptoj pse nuk kane dhene leje dikund ka Maticani, se mos eshte shume ne qender e ti kursejne syte e laikeve nga dhimbjet qe mund te ju shkaktoje receptoreve te shikimit visualiteti i xhamise.

po edhe ne mitrovic do ndertohet xhamia me e madhe ne ballkan, e finansuar nga qeveria e turqise me duket... smil4a8acf686328f.gif


----------------------------------------
O balli im puthe token se vetem atehere do te me sjellish krenarine dhe do te me largosh mendjemadhesine.... (gjuetari)
PM
Top
gjuetari
Postuar nė: 11.02.2012, 20:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 166
Antari Nr: 27090
Bashkangjitur: 24.12.2011 Citim (Burrnesha @ 11.02.2012, 12:47)
Po de po, se ato 52 tjerat nuk na mjaftojnė.
Hajt se populli paska pare boll, se pėr skamnorėt e jetimėt askush s'mendon, kryesorja me ndertu njė xhami t'madhe, se t'voglat mė s'po kryejnė punė!

aty ku ka xhami nuk ka skamje ne teori eshte 100% e sakt sepse mesimet qe dalin nga xhamia e zhdukin skamjen.... ama ne praktike se pse deshton ne vet i kemi fajet..nuk na pelqen me dhan zeqat qe eshte..rreth 2 % te fitimit vjetore....

Ky postim ėshtė ndryshuar nga gjuetari nė 11.02.2012, 20:15


----------------------------------------
O balli im puthe token se vetem atehere do te me sjellish krenarine dhe do te me largosh mendjemadhesine.... (gjuetari)
PM
Top
Anika
Postuar nė: 11.02.2012, 20:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010 Citim (Burrnesha @ 11.02.2012, 19:47)
Po de po, se ato 52 tjerat nuk na mjaftojnė.
Hajt se populli paska pare boll, se pėr skamnorėt e jetimėt askush s'mendon, kryesorja me ndertu njė xhami t'madhe, se t'voglat mė s'po kryejnė punė!

Pse a 52 Xhami i ka Prishtina???

Por pėr pare ka si nuk ka?!

Kur tė analizosh sa tė holla digjen gjatė pirjes sė duhanit, e sa pėr atė pluhurin e shtrenjtė mos tė flas mė hiē; edhe disa - disa lukse tjera jo tė lejuara; njė Xhami pėr adhurim nuk ėshtė asgjė pasi ndėrtohet pėr diēka tė urdhėruar dhe fundi i fundit e gjithė kjo pasuri ėshtė e Atij Krijuesi?! smil4a8acf7ea6a39.gif

----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
gjuetari
Postuar nė: 11.02.2012, 20:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 166
Antari Nr: 27090
Bashkangjitur: 24.12.2011 Citim (kosova_rja @ 10.02.2012, 10:43)
hajde per hajr po ju bojka kojshi i pare kishes katolike ne ulpiane dhe vendit romantik kurrizit kjo xhami.po na hypka cmimi i banesave smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

ik investo dicka rreth xhamise... smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
O balli im puthe token se vetem atehere do te me sjellish krenarine dhe do te me largosh mendjemadhesine.... (gjuetari)
PM
Top
Harith
Postuar nė: 11.02.2012, 20:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008 Citim (Anika @ 11.02.2012, 21:13)
Pse a 52 Xhami i ka Prishtina???

Por pėr pare ka si nuk ka?!

Kur tė analizosh sa tė holla digjen gjatė pirjes sė duhanit, e sa pėr atė pluhurin e shtrenjtė mos tė flas mė hiē; edhe disa - disa lukse tjera jo tė lejuara; njė Xhami pėr adhurim nuk ėshtė asgjė pasi ndėrtohet pėr diēka tė urdhėruar dhe fundi i fundit e gjithė kjo pasuri ėshtė e Atij Krijuesi?! smil4a8acf7ea6a39.gif

Po sa ti ka more ka nevoje hala edhe njo 52 tjera smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Edhe per pare se kem kqyre, se miliona per reklama po dine me dhone a ktu garant ka investitor nga turkia per xhami kshtu qe pse mos me marru vec ishalla e bojne tmadhe shume qe mos me u merdhi dimrit xhemati


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
gjuetari
Postuar nė: 11.02.2012, 20:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 166
Antari Nr: 27090
Bashkangjitur: 24.12.2011 Citim (Harith @ 11.02.2012, 14:38)
Po sa ti ka more ka nevoje hala edhe njo 52 tjera smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Edhe per pare se kem kqyre, se miliona per reklama po dine me dhone a ktu garant ka investitor nga turkia per xhami kshtu qe pse mos me marru vec ishAllah e bojne tmadhe shume qe mos me u merdhi dimrit xhemati

po duhet te jete me e vogel se e mitrovices qe do ndertohet pasi qe ajo ne mitrovice do jete me e madhja.... smil4a8acd602a050.gif


----------------------------------------
O balli im puthe token se vetem atehere do te me sjellish krenarine dhe do te me largosh mendjemadhesine.... (gjuetari)
PM
Top
Anika
Postuar nė: 11.02.2012, 20:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010 Citim (Harith @ 11.02.2012, 21:38)
Po sa ti ka more ka nevoje hala edhe njo 52 tjera smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Edhe per pare se kem kqyre, se miliona per reklama po dine me dhone a ktu garant ka investitor nga turkia per xhami kshtu qe pse mos me marru vec ishalla e bojne tmadhe shume qe mos me u merdhi dimrit xhemati

Amin....

Po ashtu ėshtė edhe mendimi im... smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
Harith
Postuar nė: 11.02.2012, 20:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008 Citim (gjuetari @ 11.02.2012, 21:45)
po duhet te jete me e vogel se e mitrovices qe do ndertohet pasi qe ajo ne mitrovice do jete me e madhja.... smil4a8acd602a050.gif

A e din kur do te filloje se prej ramazanit te parvjetit kan thone?!


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top

Topic Options Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio