Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Shekulli i dreqit
nightelf
Postuar nė: 18.08.2009, 01:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008Shekulli i 21-te jo ralle cilesohet edhe si shekulli i Dreqit, dhe kjo ka ardhur per shume arsye, ku nje nder ta eshte edhe lufta e madhe qe behet neper bote per te legalizuar lidhjet gay dhe per ta proklamuar kauzen e tyre si nje "ideal dhe e drejte themelore njerezore" (Zot rruana)...
Sa i perket draftit qe hartuan shoqatat e mbrojtjes se te drejtave te njeriut cdokush mund te dakordohet me shumicen e gjerave qe parasheh ai draft, por asesi smund te pranoje si nje te drejte dhe liri qytetare nje dukuri qe shkaterron nje shoqeri te tere, qe e c`nderon ate dhe e zhvesh nga cdo trashegimi kulturore dhe vlere morale, sidomos tek kombi yne ku kulti i familjes dhe kodet morale kane qene te shenjta dhe fuqishem te glorifikuara. Eshte fatkeqesi kur njeriu humb aftesine rezonuese, sepse qe ne ate moment Djalli beht sovrani i tij. Lajthitjet e njerezve padyshim qe jane fenomene njerezore dhe jane pjese e natyres njerzore, por asesi lajthitjet dhe coroditjet smund te amnestohen dhe te pranohen ne te njejtin nivel me arsyen etiken dhe devotshmerine. Devijimet seksuale nuk jane asgje me shume se semundja me e rende e njerezimit, pasi jane te vetmet cregullime qe perfshijne cregullime fiziologjike dhe biokimike(trupore), psikike dhe shpirterore njekohesisht. Andaj nese duam te bejme dicka pozitive per kete "komunitet", duhet qe shoqeria dhe shteti tju ofroje gjithe ndihmen e nevojshme ne te trija aspektet qe te sherohen nga keto lajthitje qe nuk jane asgje me shume se shakterrim dhe mallim per nje popull.
Te quash dicka normale te qenurit gay dmth. te quash po aq normale te qenurit pedofil, nekrofil, tranvestit, kriminel, hajdut e dhunues i grave. Njeriu eshte i lire te beje cte doje, por jo cdo gje cka ben eshte konform regullave dhe ne harmoni me njerezoren. Nje nga arsyet me shpesh te artikuluara te shoqatave ne mbrojtje te homoseksualeve eshte se meqe kjo dukuri po merr permasa gjithnje me te gjera na duheshka legalizuar dhe mbrojtur me ligj... PARADOKS !!! Ne vend qe te ndermerren masa dhe te hartohen normativat se si te luftojme nje dukuri te shemtuar, po na kerkohet ne menyre shume te neveritshme qe ta pertypim kete kafshate prej Djallit... Kjo eshte njesoj sikur te lejojme pedofilet dhe kriminelet te bejne cte duam dhe mos ti burgosim sepse na qenkan bere shume ne numer, se jane nje komunitet i konsiderueshem dhe aq me keq qe na qenka nje zgjedhje individuale ne perputhje te plote me konceptin e lirise dhe te se drejtes se njeriut. Dikush mund te arsyetohet se homoseksualizmi nuk demton shoqerine... Kjo ne fakt eshte problemi kryesor, sepse eshte kjo dukuri qe shkaterron nje qyteterim dhe nje komb, pasi eshte ne mosperputhje te hapet me natyrshmerine njerezore dhe kodin moral dhe familjar qe e ka vendosur Allahu i Madheruar. Le te na tregon "zonja" Ballauri nje shembull tek kafshet qe te kete nje specie e vetme e tille atehere do qetesoheshim pak se do thonim qe sjemi te vetmit. Jorastesisht Allahu Fuqiplote ne Kuran thote: " Pabesimtaret(mohuesit e se vertetes) jane si kafshet, bile edhe me keq" ... Drafti ne vetvehte ka nje kontradikte te madhe logjike, pasi te mbrosh pakicat e VERTETA nga diskriminmi eshte nje perpjkeje dhe lufte e shenjte dhe e lavderuar dhe te drejtat dhe lirite duhet te jene te garantuara per cdo qytetar qe i permbahet me seriozitet, perkushtim dhe arsye normave juridike, morale, shoqerore dhe kulturore. S`mund ta vesh me nje thes diskriminimin qe i behet pakicave fetare apo etnike, grave apo te dobtive me diskriminimin qe u behet atyre qe kane shkelin kodet e shenjta dhe qe dhunojne lirine dhe te drejten e tjetrit. Urrejtja ndaj mekateve eshte natyrshmeri njerzore qe Zoti i Boteve na e ka frymezuar dhe qe vetem njerzit e arsyeshem dhe te moralshem e perjetojne. Turpi eshte ajo qe dallon njeriun nga kafsha, turpi eshte qe e ben njeriun te mbinatyrshem dhe instikti eshte ai qe e ben kafshen te natyrshem. Eshte po turpi qe i corodit darvinistet dhe ateistet duke mos patur as edhe nje shpjegim per kete dhurate qe e kemi nga Krijuesi. Mirepo kur ky vyrtyt "avullohet" nga ne, atehere eshte kollaj qe gjithcka te na duket normalitet.
Nese BE-ja vazhdon me kesi kaprico qe se pari na c`nderojne si popull dhe na detyron te bejme ate qe nuk eshte aspak kriter qe te mati progresin tone drejt BE-se, ky popull duhet te reagoje, pasi Serbia "vaditi" me gjak truallin Ballkanik dhe ka dhunuar cdo ligj dhe konvente te respektimit te lirive dhe te drejtave te njeriut duke vazdhduar akoma me po ate mendesi dhe pa asnje shenje pendese, dhe perseri na doli si "dash ogic" para gjithe shteteve ballkanike ne perfitimet qe sjell integrimi europian. Xhelateve te Srebrenices, Recakut e Tivarit nuk po u kerkohet asnje llogari dhe po kjo Holande e Srebrenices dhe mbeshtetese e Gay po behet avokate e mirefillte e Satanait duke ndikuar fuqishem ne BE qe Shqiperia te kaloje sa me gjate ne nje periudhe " Stand-by " me qellim qe te na kushtezoje sa me shume te bejme leshime qe per ne si komb fisnik dhe me tradita per te patur zili jane totalisht te papranueshme. S`duhet te cuditemi nese pas pak kohge do na kerkojne te legalizojme marihuanen dhe narkotiket, prostitucionin apo ndonje lajthitje tjeter vetem e vetem qe te permbushin misionin e tyre satanik te shkaterrimit te popujve dhe njerezimit ne pergjithsi. I bejme thirje politikes shqiptare dhe sidomos Partise Demokratike qe te luftoje per rruajtjen e vlerave morale dhe familjare te kombit tone, dhe mos te tradhtoje idealet konservatore sa i perket familjes, moralit dhe padyshim respektimit te dispozitave te panegocueshme te Zotit te Madheruar. BE-ja po dhe Qeveria e Shqiperise duhet te orientohen nga problemet e verteta te shqiptareve si ekonomia, shteti i se drejtes, administrata shteterore dhe institucionet e pavaruara, kontrolli i kufijve dhe lufta kunder krimit dhe korrupsionit, e jo te na imponoje te pranojme si progres dhe qyteterim, ndyresirat qe as kafshet nuk i bejne dot.
I nderuar z.Kryeminister, te nderuar deputete, te gjithe ne e kuptojme detyrimin tuaj qe te vendosni ne rend dite dhe te diskutoni edhe per ceshtje te papranueshme si kjo kur ajo vjen si rekomandim nga Komisioni Europian dhe institucione perkatese pergjegjese per proceset integruese, por kurre sdo ta kuptojme dhe aq me pak do ta falim nje tradhti te tille ndaj Zotit, tradites sone dhe kultit te familjes, ketij vyrtyty nder me te lavdishmit te ketij kombi pergjate gjithe periudhave historike. Zoti e bekofte Shqiperine dhe ShqiptaretNga Besart Dovolani smil3dbd4d4e4c4f2.gif (or besart tet buj pak rekllame)


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
LiveSTRONG
Postuar nė: 18.08.2009, 02:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2193
Antari Nr: 19859
Bashkangjitur: 20.01.2009Cashtu, cashtu, cashtu... smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Mendo cka t'dush, vetem mos mendo se une det foli i pari. ;)
PMUsers Website
Top
nightelf
Postuar nė: 18.08.2009, 13:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (LiveSTRONG @ 18.08.2009, 03:00)
Cashtu, cashtu, cashtu... smil3dbd4e5e7563a.gif

smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio