Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Keni dhuruar ndonjehere gjak...?
Albana_gl
Postuar nė: 06.02.2010, 22:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1278
Antari Nr: 20085
Bashkangjitur: 25.01.2009Meqenese javen e kaluar bera dhurimin tim te gjakut shoqes sime dhe me erdhi ideja qe kete gje ta shtroja si teme ne forum. Pra pyetja eshte shume e lehte keni dhuruar ndonjehere gjak dhe nese po kur ka qene hera e fundit dhe nese jo. Kush jane arsyet qe nuk ju lejojne te dhuroni gjak..?


----------------------------------------
Une dua tė rroj deri sa tė shohė tė bukurėn, tė dashurėn Shqipėrinė tonė, tė lirė, tė bashkuar, dhe pastaj me gėzim le tė mė vijė vdekja..!!
PM
Top
cesc
Postuar nė: 06.02.2010, 22:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 7161
Antari Nr: 22423
Bashkangjitur: 01.06.2009Jo, nuk kam dhuruar asnjehere gjak, nuk ka ndonje arsye madhore thjesht nuk me ka rene rasti ndonjehere!


----------------------------------------
GUNNER ' for life...

Being normal is just crazy
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 06.02.2010, 22:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Vetem ne sherbim ushtarak kam dhen njeher..


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Painkiller
Postuar nė: 06.02.2010, 22:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008Jo,edhe pse me mjeket me kan sugjeruar qe te jap gjak pasi ti bej 18 vjet se gjaki im eshte i nevojshem per spitalin,por sme paska ra mendja
por pasi e pash temen keto dit do te dhuroj gjak


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top
Route.007
Postuar nė: 06.02.2010, 22:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2282
Antari Nr: 16567
Bashkangjitur: 27.07.2008Pooooo


----------------------------------------
Sa me shum qe i njoh njerzit aq me shum i dua kafshet.

Sa do i rendesishem qe te jesh, nr i te pranishmeve ne funeralin tend varet nga moti .
PM
Top
Embargo
Postuar nė: 06.02.2010, 22:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008JO, asnjehere nuk kam dhuruar gjak. S'mund te them se kam pasur ndonje arsye qe me ka ndaluar, por s'me ka rastisur ende te dhuroj gjak!!


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
xiki
Postuar nė: 06.02.2010, 23:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1585
Antari Nr: 236
Bashkangjitur: 03.04.2005 Citim (Albana_gl @ 06.02.2010, 23:26)
Meqenese javen e kaluar bera dhurimin tim te gjakut shoqes sime dhe me erdhi ideja qe kete gje ta shtroja si teme ne forum. Pra pyetja eshte shume e lehte keni dhuruar ndonjehere gjak dhe nese po kur ka qene hera e fundit dhe nese jo. Kush jane arsyet qe nuk ju lejojne te dhuroni gjak..?

cfar kisshte shoqja jote qe i dhurove gjak ???


----------------------------------------
www.autoshitje.com
PMEmail PosterUsers Website
Top
Albana_gl
Postuar nė: 06.02.2010, 23:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1278
Antari Nr: 20085
Bashkangjitur: 25.01.2009 Citim (xiki @ 07.02.2010, 00:01)
cfar kisshte shoqja jote qe i dhurove gjak ???

Javen e kaluar eshte operuar prej veshkeve, thjesht nje pastrim veshkeve sepse kishte problem me urinen, dhe e kam shoqe te mehalles, i nevojitte grupi i gjakut qe iu pershtatte, e cila une kisha te njejten gjak, dhe pa u mendyar dy here me gjithe deshire dhurova, sepse e dua ashtu taman shoqe te shtepise....!!


----------------------------------------
Une dua tė rroj deri sa tė shohė tė bukurėn, tė dashurėn Shqipėrinė tonė, tė lirė, tė bashkuar, dhe pastaj me gėzim le tė mė vijė vdekja..!!
PM
Top
Embargo
Postuar nė: 06.02.2010, 23:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008 Citim (Embargo @ 06.02.2010, 23:50)
JO, asnjehere nuk kam dhuruar gjak. S'mund te them se kam pasur ndonje arsye qe me ka ndaluar, por s'me ka rastisur ende te dhuroj gjak!!

Edhe pse jam i vetedijshem per jo vetem anen humane te nje veprimi te ketille, por edhe per ate se eshte e dobishme si per dhenesin ashtu edhe per marresin e gjakut te dhuruar!!


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
Sybella
Postuar nė: 06.02.2010, 23:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008Po, kam dhuruar gjak disa herė dhe vazhdoj tė dhuroj. Kryqi i kuq organizon vazhdimisht aktivitete pėr dhurim tė gjakut. Njė vepėr humane qė shpėton jetė, ndėrsa juve s'ju kushton gjė. smil4a8acf686328f.gif


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
fato1
Postuar nė: 06.02.2010, 23:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Po, njera nder arsyet eshte grupi i gjakut. E kam bere dhe do vazhdoj ta bej sa here te jete e nevojshme!
PM
Top
kanita
Postuar nė: 07.02.2010, 00:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 197
Antari Nr: 14365
Bashkangjitur: 15.03.2008Aq shum qe kam dasht me dhuru gjake saqe kam rezikuar veten ngase nuk kisha te drejt pasi qe isha nen 18 vjet, kam shkuar me libreze te huaj vetem e vetem te dhuroj gjak....E pasi ja arita ateher ndjehesha krenare pas gjithe asaj qe bera dmth nga ajo qe nuk mu lejua ngaqe se kisha aritur moshen...

Pergezoj gjithe ata qe jane humanista sidomos ne kete rast.. Pershendetje
PM
Top
INNA
Postuar nė: 07.02.2010, 00:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3188
Antari Nr: 16760
Bashkangjitur: 10.08.2008jo skom dhon gjak deri tasht, vitin e kalum kur kom dasht me i dhon gjyshit gjak nuk m`kan leju se skom gjak t`mjaftushum per vete e le ma me dhon gjak per tjert smil4a8acf219332d.gif
PM
Top
arjani83
Postuar nė: 07.02.2010, 00:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2804
Antari Nr: 21800
Bashkangjitur: 19.03.2009po ēdo vjet jepi gjak


----------------------------------------
Fshati qė duket, ka drita.
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 07.02.2010, 13:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009-Po,kam dhuruar dy herė gjak,heren e fundit nuk mė lejuan shkaku se kisha mungesė pėr vete.


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio