Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Cifti dhe familjet e tyre!
Painkiller
Postuar nė: 05.04.2010, 22:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008Martohet nje cift,Perhajr!

Tash dua te di mendimin tuaj reth kesaj problematike smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Nje cift jan shum Ok por ndonjeher ekonomia e tyre ben problem pasi dalin probleme te ndryshme dhe mund te acarojn disi nje mardhenie

Do e orientoja muhabetin ne kete sfere,pra familjaret e njeres pale(qoft djali-vajza)jane ngusht me financat dhe asnjeri ne familje nuk ka mardhenie pune e as te ardhura mujore,dhe si mendoni ju a do ishte e arsyeshme qe djali te mbaj familjen e vajzes ne kete rast familja e varfur (dhe anasjelltas)
Mendimin tuaj pasi me shkoj ne mendje kjo problematik qe shpesh ndodh!

smil4a8acec9ecea0.gif ne debat por mo mendoni se eshte problematik e imja smil3dbd4e398ff7b.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Painkiller nė 05.04.2010, 22:35


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top
cesc
Postuar nė: 05.04.2010, 22:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 7161
Antari Nr: 22423
Bashkangjitur: 01.06.2009Hahahahahah, smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif para pak castesh po diskutonim per kete me nje mik smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Perhajr njehere! smil3dbd4daabd491.gif
Une do i thoja kete ati djalit, n.q.s nuk ke pune, nuk mund te sigurosh te ardhura mos u marto fare!
N.q.s familja e vajzes apo djalit jane mire financiarisht, atehere do isha PRO qe te ndihmoen krushqit pse jo?! smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
GUNNER ' for life...

Being normal is just crazy
PM
Top
Painkiller
Postuar nė: 05.04.2010, 22:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008 Citim (cesc @ 05.04.2010, 23:35)
Hahahahahah, smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif para pak castesh po diskutonim per kete me nje mik smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Perhajr njehere! smil3dbd4daabd491.gif
Une do i thoja kete ati djalit, n.q.s nuk ke pune, nuk mund te sigurosh te ardhura mos u marto fare!
N.q.s familja e vajzes apo djalit jane mire financiarisht, atehere do isha PRO qe te ndihmoen krushqit pse jo?! smil3dbd4daabd491.gif

shoku,keto vec se jane martuar me smil3dbd4d4e4c4f2.gif

problematika lind pas marteses smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top
festina
Postuar nė: 05.04.2010, 22:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008Faleminderit, Zoti ju dhasht jetė tė mbar! smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ėshtė shumė normale ta ndihmosh, gjithsecilin po qė se ke mundsi e le mė familjart, ata janė familje si tė vajzės si tė djalit.
Si duhet tė ipet ndihma?
Nėse tek ajo familje nga cila do anė qoftė nuk kanė pjestarė tė familjes i cili nuk mund tė punoj duhet ndihmuar ofruar pėr atė qė kanė nevoj, dmth financiarisht... kurse nėse ėshtė dikush i cili mund tė punoj mė mirė ėshtė t'i ndihmohet pėr tė zėnė njė vend pune se sa t'i jepen tė ardhura mujore nė vlerė tė caktuar edhe nėse puna qė i ofrohet tė jetė mė njė profit mė tė vogel se ai qė do i'a jepnit ju... thjesht se kjo ndihm ėshtė mė e efektshme pėr gjithēka...

Me t'mira!


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
Anubisi-E
Postuar nė: 05.04.2010, 22:41
Quote Post


Pacifist
*****

Posti: Antarė
Postime: 9660
Antari Nr: 14168
Bashkangjitur: 07.03.2008 Citim (cesc @ 05.04.2010, 23:35)
Hahahahahah, smil3dbd4e5e7563a.gif  smil3dbd4e5e7563a.gif  para pak castesh po diskutonim per kete me nje mik smil3dbd4e5e7563a.gif  smil3dbd4e5e7563a.gif

Perhajr njehere! smil3dbd4daabd491.gif
Une do i thoja kete ati djalit, n.q.s nuk ke pune, nuk mund te sigurosh te ardhura mos u marto fare!
N.q.s familja e vajzes apo djalit jane mire financiarisht, atehere do isha PRO qe te ndihmoen krushqit pse jo?! smil3dbd4daabd491.gif

Edhe une sapo e diskutova kete me nje mik. Dhe do kisha then te njejten. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ky eshte gabimi tek ne... djali ende pa mbaruar fakultetin, vajza ne gjimnaz... hajde te martohemi. E pastaj, hajde te gjejme para te shkollohemi... kur te mbarojne shkollen, vec i kane 2 femije... e tash, hajde te gjejm pune. E nuk shkon ashtu.

Une nuk mund ti kuptoj disa, si mund te shkojne ti kerkojne para babas se tyre "Babi, me jep 100 euro, ti blej gruas nje dhurate per ditelindje". Ju lutem.Kurse, ani se, le te mbahen financiarisht, nese kane mundesi. Prandaj lidhen miqesite.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Anubisi-E nė 05.04.2010, 22:43


----------------------------------------
Beati pacifici!
PM
Top
alvin
Postuar nė: 05.04.2010, 22:46
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Pėr atė nė Perėndim nuk martohen deri 35 vjet.
Jo si te ne, kurrkund punėn i rėnditėn 3 fėmijė.
Edhe pastaj ua shikon baba
Piffff.....


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Painkiller
Postuar nė: 05.04.2010, 22:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008 Citim (alvin @ 05.04.2010, 23:46)
Pėr atė nė Perėndim nuk martohen deri 35 vjet.
Jo si te ne, kurrkund punėn i rėnditėn 3 fėmijė.
Edhe pastaj ua shikon baba
Piffff.....

smil3dbd4e4c2e742.gif

perditshmeri ketu te ne per fat te keq


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top
cesc
Postuar nė: 05.04.2010, 22:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 7161
Antari Nr: 22423
Bashkangjitur: 01.06.2009 Citim (Painkiller @ 05.04.2010, 23:40)
shoku,keto vec se jane martuar me smil3dbd4d4e4c4f2.gif

problematika lind pas marteses smil3dbd4e4c2e742.gif

Jane martuar, e paskan "ngrene" smil3dbd4d4e4c4f2.gif

N.q.s jane martuar dhe lindin keto probleme atehere do e them perseri:
Nuk ka asgje te keqe qe tiu ndihmoet krushqeve! smil3dbd4ddd6835f.gif


p.s Festina, u martove dhe ti aaaa? Menjehere mbas Tunes smil3dbd4d99c6eaa.gif smil3dbd4d99c6eaa.gif smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
GUNNER ' for life...

Being normal is just crazy
PM
Top
festina
Postuar nė: 05.04.2010, 22:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008smil3dbd4e29bbcc7.gif Nga disa postime kėtu nuk di a unė nuk e kam kuptuar temėn si duhet apo ku ėshtė problemi...?!?! smil4a8acf219332d.gif


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
festina
Postuar nė: 05.04.2010, 22:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008 Citim (cesc @ 05.04.2010, 23:50)
p.s Festina, u martove dhe ti aaaa? Menjehere mbas Tunes smil3dbd4d99c6eaa.gif  smil3dbd4d99c6eaa.gif  smil3dbd4daabd491.gif

Fjala e jotė nė vesh tė Zotit si thotė populli heheh

Jo, se nuk ka/kam siguru vend pune. smil3dbd4daabd491.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga festina nė 05.04.2010, 22:53


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
cesc
Postuar nė: 05.04.2010, 22:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 7161
Antari Nr: 22423
Bashkangjitur: 01.06.2009 Citim (festina @ 05.04.2010, 23:52)
Fjala e jotė nė vesh tė Zotit si thotė populli heheh

Jo, se nuk ka/kam siguru vend pune. smil3dbd4daabd491.gif

Amin !

Pse ti do e mbash burrin, ti do punosh smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif shaka kjo. smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
GUNNER ' for life...

Being normal is just crazy
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 05.04.2010, 23:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009 Citim (alvin @ 05.04.2010, 23:46)
Pėr atė nė Perėndim nuk martohen deri 35 vjet.
Jo si te ne, kurrkund punėn i rėnditėn 3 fėmijė.
Edhe pastaj ua shikon baba
Piffff.....

-Alvin

-NUk qėndron kjo qė thua pėr martesat nė moshė tė shtyrė nė pėrėndim!
-Ke tė drejtė nė rastin konkret kur aludon nė gjendjen tonė reale,ku dihet se tek ne shumė vendosin tė martohen dhe tė krijojnė familje,ndėrkohė rrethanat janė kundėr tyre,pasi nuk kanė stabilitet financiar,qė do thotė se problemet janė tė pashmangshme,nuk munden tė evitohen kur pėrballen me probleme tė natyrave tė ndryshme,nuk mendojnė shumė dhe u intereson veē"trashėgimtari"ndėrkohė ky trashėgimtari duhet tė jetojė me mėshiren e fatit!
-Tė martohesh dhe tė krijosh familje ėshtė pėrgjegjėsi e madhe,duhet tė jesh i matur dhe tė jesh nė gjendje tė i ofrosh njė jetė tė mirė gruas,nesėr fėmijėve tė u ofrosh njė perspektivė pėr tė ardhmen.

Respekte Mik smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
BESI_TE
Postuar nė: 05.04.2010, 23:15
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 5336
Antari Nr: 17415
Bashkangjitur: 19.09.2008Ketu eshte ne pyetje sa do ishim ne gjendje te ndihmonim familjen e gruas, po qe se lind nji nevoje e ketille....

disa me larte kishin dhene komente te mira dhe te dobishme, disa kishin permend edhe pasojat qe jan shkak i kesaj ndodhie, andaj une dua te them veq shkurt se, ja vlene dhe e kemi per obligim qe te ndihmojme familjen e gruas, sipas mundesive, jo familjen e gruas, por edhe fqiun, edhe bashkfshatarin duhet me ndihmuar materialisht dhe shpirterisht, serisht sipas mundesive qe posedojm!

Nuk duhet te jemi koprac, duarshtrenguar, sepse ate pasuri na e ka dhan dikush, andaj edhe ne duhet me ja dhan dikujt nji pjes prej saj.......


----------------------------------------
Falėm o Zot, se nese Ti nuk mė falė, unė jam prej te humburve, andaj falėm, falėm falėm...

>>> Te folurit teper, eshte mendjemadhesi!!! <<<
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 05.04.2010, 23:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009 Citim (BESI_TE @ 06.04.2010, 00:15)
Ketu eshte ne pyetje sa do ishim ne gjendje te ndihmonim familjen e gruas, po qe se lind nji nevoje e ketille....


-Bamirėsia nuk ėshtė detyrė,ajo ėshtė kėnaqėsi se tė bėn tė lumtur kur e di se dikujtė i ke lehtėsuar njė barrė mbi shpinė.
-Nuk vjen nė dyshim se do u ndihmoja nė ēdo aspekt,e sigurisht edhe financiarisht,do e bėja pa hezituar fare dhe do e bėja pėr shumė njerėz kėtė gjė(pėrjashto egoistet)se jam njeri qė mundohem te jem altruist,por jo pėr media siē bėjnė shumė.


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
Hornets
Postuar nė: 05.04.2010, 23:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 11129
Antari Nr: 21937
Bashkangjitur: 29.03.2009do ishte shume mire nese ke mundesi ti nduhmosh qdo kujt duke filluar nga me te afermit qe ke shperblim me te madh per te.
Bamiresia ka nje shperblim te madh tek Allahu nese behet per hir te tij


----------------------------------------
Just mine <3 Honey <3<3<3


Please dont leave me <3
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio