Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> MENDJEMADHESIA
AriAnA.
Postuar nė: 13.07.2011, 15:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 151
Antari Nr: 26168
Bashkangjitur: 27.02.2011Cfare mendoni per njerezit qe jane mendjemedhenje dhe a jeni ju mendjemedhenje,

Ka njerez qe kan natyre qe ne shikim pa i njohur mire duken se jane mendjemedhenje kurse kur rrin me ta ndryshon komplet mendimin .
dhe nuk jan te till dalin njerez pozitiv, e ka nga ato qe mendoni se jan te mir jo mendjemedhej e dalin te tille apo negativa

Jepni mendimin tuaj rreth juve dhe njerezve qe mendoni se jane mendjemedhenje .
PM
Top
ßina
Postuar nė: 13.07.2011, 16:31
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Mendjemadhesia ul karakterin e njeriut - (ky eshte mendimi dhe bindja ime).


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
dreqja-007
Postuar nė: 13.07.2011, 16:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3836
Antari Nr: 22319
Bashkangjitur: 22.05.2009per mua eshte vesi qe urrej me shume tek njeriu

kurse te gjithe ,pa perjashtime u jap pershtypjen se jam shume mendjemadhe (kete ma kane thene shuume njerez)

aman ndasht smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Nese i ke drejtuar njerin gisht tjetrit,kujto qe tre te tjeret i ke te kthyer kah vetja !!!
PM
Top
Strider
Postuar nė: 13.07.2011, 16:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007 Citim (AriAnA. @ 13.07.2011, 16:48)
Cfare mendoni per njerezit qe jane mendjemedhenje dhe a jeni ju mendjemedhenje,

Ka njerez qe kan natyre qe ne shikim pa i njohur mire duken se jane mendjemedhenje kurse kur rrin me ta ndryshon komplet mendimin .
dhe nuk jan te till dalin njerez pozitiv, e ka nga ato qe mendoni se jan te mir jo mendjemedhej e dalin te tille apo negativa

Jepni mendimin tuaj rreth juve dhe njerezve qe mendoni se jane mendjemedhenje .

\Edhe une jam mesu,sepse shpesh me kan paragjykuar si MENDJEMADH deri ne ate moment qe me kan njohur personalisht,dhe pastaj me kan tregu se ckishin menduar me heret smil3dbd4e5e7563a.gif

Kam lexu nje thenei:"Druri qe ka peme,deget e saj rin te varura(MODESTI).,ndersa druri pa peme,deget e saj rin larte(mendjemadhasi)"

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top
alvin
Postuar nė: 13.07.2011, 16:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Jo shpesh dhe jo me krejt...ama nė bisedė me disa njerėz ėshtė e dobishme smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
packs
Postuar nė: 13.07.2011, 18:36
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Mendjemadhesia eshte cilesi e njerzve te sukseseshem (hajgare).
Ne fillim kam lene pershtypjen se jam mendjemadhe por kane qene fillet e krijimit te nje shoqerie te gjere sic jemi sot. Kurse kur e kane kuptu nja 15 vete qe nuk jam mendjemadhe, me kan lavdu te 150 tjere edhe dmth ata e kane dite qe nuk jam mendjemadhe nejse nuk po di me kallxu cysh po kam qejf.

E urrej mendjemadhesine.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 13.07.2011, 19:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008Skam cka te them me shum se Mendjemadhesia eshte nje nder cilesit e Hipokriteve!!!


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
alboholic
Postuar nė: 13.07.2011, 19:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2435
Antari Nr: 17460
Bashkangjitur: 20.09.2008Hmm
reth temes
me thon po ish kon rren, me thon jo ish kon perseri rren- kshtu qe do presi te me caktoj ndonjeri cila prej ktyre variantave me zen

Ne te vertet esht virtyt i keq,
por ama kur bahen pjesa dermuese duet me ju pershtat mjedisit smil3dbd4daabd491.gif

Nashta kshtu ne fjal dikujna i dukem mendjemadh -
por ato qe pom njohin jasht forumit- Psh Cesku- do te thoshte se esht Kontrast
e nese ktu ne forum ka naj kush qe e beson te kunderten i would prove it


----------------------------------------
Alboholic 4 ever
41° 10′ 39″ N, 20° 40′ 44″ E
PMMSN
Top
Per@ndorj@
Postuar nė: 13.07.2011, 19:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2774
Antari Nr: 16462
Bashkangjitur: 19.07.2008Me vjen keq ce per mu, te gjithe ata ce me shohin mendojne ce jame mendjemadhe smil3dbd4d75edb5e.gif , ama ma thone pasi te kene ndenjur me mua pershtypjen ce kane pasur me heret . smil3dbd4d6422f04.gif

Ps. Mendjemadhesia eshte krenaria e njerezve te ulet !


----------------------------------------
T'a njohesh njerzimin eshte filozofia me e rend e jetes !

|| A L || B e nOOoo00000
PMEmail Poster
Top
festina
Postuar nė: 13.07.2011, 19:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008Mendjemadhsia ėshtė e zeza e kres kish pas than babloki jem! smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
sh.i
Postuar nė: 13.07.2011, 20:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 984
Antari Nr: 15279
Bashkangjitur: 01.05.2008Eshte pjese perberese e njerezve te paditur,atyre qe vuajne per te qene te medhenj,a ne realitet jane te vegjel fare e keshtuqe si mehanizem kompenzues shfrytezojne mendjemadhesine.
Njof njerez qe e marrin si kompliment kete mbiemer.Personalisht urrej mendjemadhesine dhe mendjemedhenjte!

Une me nje buzeqeshje i rrezoj mendimin dikujt qe me vlereson per mendjemadhe smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Autoritet po-dhe jo majoritet.
PM
Top
Fidaim
Postuar nė: 13.07.2011, 21:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1885
Antari Nr: 22565
Bashkangjitur: 13.06.2009Mendoj qe eshte suksesi n'rrugen e humbneres.


----------------------------------------
Ne bėmė ēdo gjė nė tokė zbukurim tė saj qė Ne t’i testojmė ata qė tė shohim se veprat e kujt janė mė tė mirat. (Sure al-Kahf: 7)
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 13.07.2011, 21:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (alvin @ 13.07.2011, 17:42)
Jo shpesh dhe jo me krejt...ama nė bisedė me disa njerėz ėshtė e dobishme smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Me ne fund po pajtohem ne ket replik smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Jan disa se verttet aq mendjemadhenj bohen sa as veten nuk e njohin
E une jam mjeshter per ket kategori,ja qes vetin prej hujit smil3dbd4d4e4c4f2.gifKrejt kokni ne shikim te par mendjemdhenj,amo une jam ne shikim te dyt. smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
Fidaim
Postuar nė: 13.07.2011, 21:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1885
Antari Nr: 22565
Bashkangjitur: 13.06.2009 Citim (dasaaa @ 13.07.2011, 22:05)
Me ne fund po pajtohem ne ket replik smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Jan disa se verttet aq mendjemadhenj bohen sa as veten nuk e njohin
E une jam mjeshter per ket kategori,ja qes vetin prej hujit smil3dbd4d4e4c4f2.gifKrejt kokni ne shikim te par mendjemdhenj,amo une jam ne shikim te dyt. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Marre duhet me t'ardhe!


----------------------------------------
Ne bėmė ēdo gjė nė tokė zbukurim tė saj qė Ne t’i testojmė ata qė tė shohim se veprat e kujt janė mė tė mirat. (Sure al-Kahf: 7)
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 13.07.2011, 21:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (Fidaim @ 13.07.2011, 22:16)
Marre duhet me t'ardhe!

Pseeeeeee smil3dbd4d8676346.gif


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio