Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ‘Tradhtia’ nė martesė, kureshtare edhe pėr shqipta
Trishtimi
Postuar nė: 06.12.2011, 15:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Hulumtimet e bėra nė mesin tonė, tregojnė se lidhja jashtėmartesore ėshtė bėrė dukuri kureshtare. Sot, nė jetėn me aq strese dhe nxitje pėr arritje tė mėdha, ėshtė vėshtirė tė gjendet personi, qė sė paku njė herė nuk ka tentuar tė tradhtojė bashkėshortin.

Hulumtimet e bėra nga Mr. sci. Enver Ēesko, psikolog, psikoterapist, tregojnė se lidhja jashtėmartesore ėshtė bėrė dukuri kureshtare. Bashkėshortėt e sodit, nė qėndrimet e tyre pėr besnikėrinė bashkėshortore janė shumė mė tolerant se kurdoherė mė parė. Njė gjė tė tillė na tregojnė rezultatet e hulumtimit, se 65,86 pėr qind tė bashkėshortėve (prej tyre 70,70 pėr qind tė meshkujve dhe 83,17 pėr qind tė femrave tė martuara), deklarojnė se ‘varėsisht prej situatės, tradhtia e njėrit prej bashkėshortėve duhet tė kuptohet dhe tė arsyetohet’.

Se ‘tradhtia’ nė martesė ėshtė dukuri normale, prandaj edhe nuk duhet kuptuar tragjike’, theksojnė 63,11 pėr qind tė bashkėshortėve dhe 71,16 pėr qind tė bashkėshorteve. Mendimet e respondentėve dėshmojnė, qė 54.82 pėr qind tė bashkėshorteve dhe 48,50 pėr qind tė bashkėshortėve, tradhtojnė ose i kanė tradhtuar bashkėshortėt e tyre nė jetėn martesore.

Nė shumtėn e rasteve, arsye mė e shpeshtė e tradhtisė nė jetėn bashkėshortore ėshtė motivacioni i frikės pėr tė pranuar jetėn bashkėshortore me stilin e njėjtė tė jetės. /Telegrafi/


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
packs
Postuar nė: 06.12.2011, 16:49
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Edhe une mendoj se eshte normale tradhtia mes bashkeshortesh sidomos nese ajo verehet. Shume do isha e sjellshme ne kete aspekt saqe kisha sjelle pa nalė smil3dbd4daabd491.gif smil4a8acf686328f.gif

----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 06.12.2011, 17:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006 Citim (packs @ 06.12.2011, 17:49)
Shume do isha e sjellshme ne kete aspekt saqe kisha sjelle pa nalė smil3dbd4daabd491.gif smil4a8acf686328f.gif

Hahahahha.....

S'po muj me ndal te qeshmen ncncncnc ........

smile5u87yu45y.gif smile52349823423jk.gif


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Trishtimi
Postuar nė: 06.12.2011, 17:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim
Se ‘tradhtia’ nė martesė ėshtė dukuri normale, prandaj edhe nuk duhet kuptuar tragjike’,


Eh po nese jem n`hap me kohen patjetr kjo gje duhet t`jet normale ose t`shihet si e tille se don ndryshe ne Amerik esht Normale dhe N`kosov duhet t`jet poh pra drejt civilizimit a jem tu udhtu me ford tranzit-cion ajo.


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
sweet_THUG
Postuar nė: 06.12.2011, 18:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 739
Antari Nr: 25796
Bashkangjitur: 21.12.2010 Citim (Trishtimi @ 06.12.2011, 18:16)

Eh po nese jem n`hap me kohen patjetr kjo gje duhet t`jet normale ose t`shihet si e tille se don ndryshe ne Amerik esht Normale dhe N`kosov duhet t`jet poh pra drejt civilizimit a jem tu udhtu me ford tranzit-cion ajo.

ska lidhje me civilizim perendimor kjo ,
njeriu eshte njeri ku tshkojsh , sidomos nket dekade tkrizave ekonomike edhe psiqike

Un personalisht mendoj se ma shum tradhtojn muslimant sepse kan kalu nje kohe te gjat si tvirgjer pa mar parasysh mashkull femer , edhe pastaj si at qenin kur e leshon prej zingjiri ,per ni nat don edhe te shumoet edhe te mbane teritor edhe te hane edhe te shoqnoet me qent tjere lol

Bilem tfolim si shoke tash , secili prej jush qoft tu vozit qoft tu shetit mund ta analizone se cilat femra shikojn ma shum (edhe kur jan me te dashurit ) , a shqiptaret a tjerat heheh

edhe tek e fundit si u bone shqiptaret gjenetikisht dashnoret ma tmire tbotes e femrat ma tndershmet tbotes , non sence a
smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
I love doing things that others can't , I love beeing an alpha male.
PM
Top
packs
Postuar nė: 06.12.2011, 18:54
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (Trishtimi @ 06.12.2011, 18:16)

Eh po nese jem n`hap me kohen patjetr kjo gje duhet t`jet normale ose t`shihet si e tille se don ndryshe ne Amerik esht Normale dhe N`kosov duhet t`jet poh pra drejt civilizimit a jem tu udhtu me ford tranzit-cion ajo.

Tradhtia cisi soji, s'ka lidhje Amerike Kosove Britani, njerezit njesoj puthin si ketu si n'Porto Fino. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
packs
Postuar nė: 06.12.2011, 18:55
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (Happy_Soldier @ 06.12.2011, 18:11)
Hahahahha.....

S'po muj me ndal te qeshmen ncncncnc ........

smile5u87yu45y.gif smile52349823423jk.gif

Mos e ndal njeri. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Ohri-
Postuar nė: 06.12.2011, 18:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 915
Antari Nr: 26611
Bashkangjitur: 04.06.2011 Citim (packs @ 06.12.2011, 12:54)
Tradhtia cisi soji, s'ka lidhje Amerike Kosove Britani, njerezit njesoj puthin si ketu si n'Porto Fino. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Apshiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.. Koka e vertete! smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Na nuk jena UFAAAAAAAA!!!
PM
Top
packs
Postuar nė: 06.12.2011, 19:05
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (Ohri- @ 06.12.2011, 19:56)
Apshiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.. Koka e vertete! smil3dbd4e4c2e742.gif

Njeri kjo e teshmja eshte bestytni. smil3dbd4daabd491.gif E kisha hape nje teme te vecante per kete po s'po kam kohe hahaha.

Thone " e kam veshe maicen mbrapshte, kam me u gzu" se cishtu na mson familja per mos me na thene drejteperdrejt qe jemi budallenje ose trullana.

Etjera etjera.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 06.12.2011, 19:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006 Citim (packs @ 06.12.2011, 19:55)
Mos e ndal njeri. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Po qeshi dhe per dicka tjeter.

Indianet qe i kam ne pune vijn e flasin ne telefon. E sa her qe vijne, me ndodh qe lexoj dicka interesant dhe qeshem, e keta mendojn qe po i kuptoj se cka u thone grave te tyne ne telefon hahahah edhe qeshin edhe kta kot. E njeri hala ma halldup bohet qe kur se ndegjojn mire e hjek telefonin prej veshi dhe nuk flet aty ku duhet po flet aty ku ndegjohet vetem hahahah.

Dola pak nga tema, me falni.


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
packs
Postuar nė: 06.12.2011, 19:17
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (Happy_Soldier @ 06.12.2011, 20:06)
Po qeshi dhe per dicka tjeter.

Indianet qe i kam ne pune vijn e flasin ne telefon. E sa her qe vijne, me ndodh qe lexoj dicka interesant dhe qeshem, e keta mendojn qe po i kuptoj se cka u thone grave te tyne ne telefon hahahah edhe qeshin edhe kta kot. E njeri hala ma halldup bohet qe kur se ndegjojn mire e hjek telefonin prej veshi dhe nuk flet aty ku duhet po flet aty ku ndegjohet vetem hahahah.

Dola pak nga tema, me falni.

Hahahahahhahahahahahahaha, shyqyr qe s'jam ne aso situate man.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 06.12.2011, 19:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (sweet_THUG @ 06.12.2011, 19:52)
ska lidhje me civilizim perendimor kjo ,
njeriu eshte njeri ku tshkojsh , sidomos nket dekade tkrizave ekonomike edhe psiqike

Un personalisht mendoj se ma shum tradhtojn muslimant sepse kan kalu nje kohe te gjat si tvirgjer pa mar parasysh mashkull femer , edhe pastaj si at qenin kur e leshon prej zingjiri ,per ni nat don edhe te shumoet edhe te mbane teritor edhe te hane edhe te shoqnoet me qent tjere lol

Bilem tfolim si shoke tash , secili prej jush qoft tu vozit qoft tu shetit mund ta analizone se cilat femra shikojn ma shum (edhe kur jan me te dashurit ) , a shqiptaret a tjerat heheh

edhe tek e fundit si u bone shqiptaret gjenetikisht dashnoret ma tmire tbotes e femrat ma tndershmet tbotes , non sence a
smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Mos ke Axhok Anton kciren ti qe shprehesh keshtu per muslimant...


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
hamurabi
Postuar nė: 06.12.2011, 20:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008qe edhe ky studim po del se femrat tradhtojn me shum, ncuk un se besoj se studjuesi ka qen mashkull
smil3dbd4daabd491.gif

ani tradhtia normale, po bre po, po pyetja nkso studime duhet tjet:

A esht normale tju tradhtoj burri/gruaja?, se shqiptarin/shqiptaren kur e pyet a esht normale me tradhtu ti, thot po, ama kur e pyet tnjejten per partnerin ateher i djeg edhe at si shum bile

PM
Top
sweet_THUG
Postuar nė: 06.12.2011, 20:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 739
Antari Nr: 25796
Bashkangjitur: 21.12.2010 Citim (Trishtimi @ 06.12.2011, 20:41)
Mos ke Axhok Anton kciren ti qe shprehesh keshtu per muslimant...

hahah pse cdo her qe dikush tregon sinqeritet duet medemos te llogaritet si armik , une jam musliman mor lale por nuk jam nga ato qe ja bejn bardh vetes , dmth krejt grat e botes tradhtojn perveq times shembull se sjam i martuar , po ti themi te dashures
seciles po ja pru punen , secila e bon te njejten , pa mar parasysh nga eshte

per meshkujt mos flasim ,se meshkujt musliman po pas shans krejt grate e botes i pershkojn , por me kusht qe tveten ta marin virgjine , eshte nje hipokirizi e kategoris me tlart

normal spo flas per musliman tmire si ju te forumit ktu smile5d8984.gif


----------------------------------------
I love doing things that others can't , I love beeing an alpha male.
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 06.12.2011, 20:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (sweet_THUG @ 06.12.2011, 21:23)
hahah pse cdo her qe dikush tregon sinqeritet duet medemos te llogaritet si armik , une jam musliman mor lale por nuk jam nga ato qe ja bejn bardh vetes , dmth krejt grat e botes tradhtojn perveq times shembull se sjam i martuar , po ti themi te dashures
seciles po ja pru punen , secila e bon te njejten , pa mar parasysh nga eshte

per meshkujt mos flasim ,se meshkujt musliman po pas shans krejt grate e botes i pershkojn , por me kusht qe tveten ta marin virgjine , eshte nje hipokirizi e kategoris me tlart

normal spo flas per musliman tmire si ju te forumit ktu smile5d8984.gif

Neyse ajo ce s`munda ta kuptoj esht pse ishte nevoj te nderlidhet qeni dhe muslimanet .


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio