Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pse nuk jetojme Jeten reale!, kompjuter-TV-mob. a eshte kjo Jeta!
kombi
Postuar nė: 07.12.2011, 02:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4209
Antari Nr: 18791
Bashkangjitur: 29.11.2008eh sikur ta kisha dit...........


----------------------------------------
Askush nuk eshte autor i te vertetes apsolute!
[COLOR=red][FONT=Times][FONT=Courier][B]
PM
Top
Ermedin
Postuar nė: 07.12.2011, 02:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010E gjitha varet nga qėllimi dhe metodologjia, pėrndryshe asgjė nuk ka
kuptim, madje as kuptimin mė tė ngushtė! Allahu e quajti jetėn e tillė lojė!

Njė fjalė e urtė thotė: "Nuk arrita ta jetoj jetėn: shpejtova tė rritem dhe e
shfrytėzova rininė (shėndetin) pėr tė fituar para, pastaj gjatė gjithė moshės
tjetėr i dhashė paratė pėr ta fituar shėndetin".

Nga pėrvoja e them qė, nuk ka zgjidhje tjetėr pos Rrugės sė Krijuesit. smil3dbd4d6422f04.gif
PM
Top
Anika
Postuar nė: 07.12.2011, 20:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010Mendoj se secili prej nesh jetėn tė cilėn e jeton e mendon edhe tė jetė reale, pėrndryshe nuk do tė quhej jetė por ėndėrr.

Por nėse i referohem tash asaj qė ke shkruar (kompjuter-TV-mob. ), mė duket sikur njė relacion tepėr i vogėl, i shkurtė dhe disi pa asnjė domethėnie. Duhet tė ketė larminė e saj jeta, e prej tyre janė edhe shumė komponenta tjera tė cilat nuk i ke cekur, por do t'i shtoj nga aspekti im ashtu siē e shoh jetėn.

- Jeta pėrbėhet edhe nga puna, mesimi, leximi, studimi, rekreacioni, aktivitetet tė lira, familja, shoqėria, gjumi, pushimi, dhe e shtoj pasi pėr mua ka njė vend apostafat tė veēantė Adhurimi ndaj Krijuesit, pasi ky ėshtė qėllim i jetės.Por ka edhe shumė gjėra tjera tė cilat tash nuk mė kujtohen, kurse ato qė i ke cekur mė lartė i quaj komponente tė duhura nė mbrendinė e kėsaj jete tė cilat sot na janė bėrė tė pandarė nė jetėn e pėrditshme!

Kurse pajtohem edhe me thėnien e Ermedinit plotėsisht:

 Citim
E gjitha varet nga qėllimi dhe metodologjia, pėrndryshe asgjė nuk ka
kuptim, madje as kuptimin mė tė ngushtė! Allahu e quajti jetėn e tillė lojė!----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
hellgirl
Postuar nė: 07.12.2011, 20:41
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 10
Antari Nr: 27054
Bashkangjitur: 07.12.2011tema eshte shume me vend se njerzit duke nejt para ekraneve harrojn krejt tjetren bote perrreth tyre.kisha nje anket me femijet e gjimnazit,
profili juaj ne fb.:pse e perdorni;cfar kenaqesie ju sjell etj
pergjigjet e tyre jan tmerrsish per tet ardhur keq, gjenerat e re duket se po jeton vetem per ekran, kriojn imazhin e rrejshem, krijon familje per te cilen nuk ka asnje pergjegjsi, e ne realitet asgje...asgje nuk kan
Kurse me e zeza e te zezes eshte se edhe shumica e te moshuarve(nuk dua te ofendoj asken)humbin kohe sikur me qen te ri dhe nuk bejne asnje tentativ qe ta lufojn kete fenomen negativ dhe tu japin shembull pozitiv pasardheseve te tyre.


----------------------------------------
Secili, heret apo von e merr denimin e merituar!
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 07.12.2011, 21:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008E kam then disa her se shkenca Teknologjikakan arrit shum nuk esht per t`ju pas zili por esht fakt qe jan ka e demtojn rend krijesen njeri dhe po ja humbin origjinalitetin te ti po e ben me shum se koprrac.. ka ardh nje koh thuajse shumicen e puneve mund ti besh pa dal nga kater muret .


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio