Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Greqia Me Ankth !
GAZETARI23
Postuar nė: 23.04.2008, 23:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007Sipas mendimit tim greqia ka ankth te madh ndaj zhvillimit te republikes se maqedonis si shtet dhe emrin qe e mba republika e Maqedonis
sic e dim gjith greqis po i cel problem jo sot po te ardhmen , ka mundesi qe gjenerata e re ne maqedoni deri sa ekziston ki shtet te revoltohet dhe te pushtoij provincen e greqis ku esht me te njejtin emer maqedoni!!
jo me kaq nese nje gje e til do te ndodhte faktori shqiptar per moment esht duke u forcuar dhe shihet shum mir dhe ashper se sa greqia e don dhe e ka dasht shqiperin kur ka ardh fjala per toke apo ne nje far menyre a ndegju zeri qe ka lind nga shqiperia historia jon kombetare , ku te gjith e dim se ne greqi jetoijn shqiptar ku vet greqia nuk delaron se ka minoritet dhe po i simolinon si ne histori si ne gjuh ,feh etj!

pra nese do isht dicka e till qe greqia sot nuk do jet aq kokforte per ndrishimin e emrit maqedonia , e ardhmja e saj do sjellte ndarje apo shkeptuje nga ato vende si camaria ku popullaten adje minorite shqiptare mundohet me mish e me gjak ti simuloij ne helen!!

pra dua te them se ne si popull shqiptar her do e ku do tokat tona do na kthehen ne doret tona qe te kemi mundesi ti punoijm dhe per nje ardhmeri me te mir!.


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
Lt._Shehu
Postuar nė: 23.04.2008, 23:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 108
Antari Nr: 15126
Bashkangjitur: 22.04.2008...he te lumte ore, shume mire e paske ndreq kete tekst te shkelqyer vec vazhdo te uroj suksese ne te ardhmen.

Ene une jam i pajtimit per nje ardhmeri me te mire ;)


----------------------------------------
Shume fjale te ndryshme brenda te njejtit sistem gjuhesore, kane kuptime te ngjashme?
PM
Top
GAZETARI23
Postuar nė: 25.04.2008, 14:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007Politika greke dhe bullgare do ti coij sllavet maqedon ne te ardhmen ti regulloijn mardhenjet me shqiptaret e shtetit vet!! ku shohim neper gazeta media etj , greqia po e sulmon me altireri te rend politike maqedonin ,sipas mendimit tim greqia dhe bullgaria jan momentalisht ne bashkpunim per prishjen e maqedonis porr fal shteteve te bashkuara te amerikes kjo sdo ndodh , ku e pat vet se amerika dhe maqedonia shkruajten nje marveshje per sigurin e shtetit maqedonis ne teritorin e saj!! keshtu qe greqia dhe bullgaria deshiroij maqedont ti fusin ne loj per pjesmarje dhe dihet nese maqedonia nese do hyj ne loj humb ska strtegji politike apo provoij si greket apo bullgaret!!
keshtu qe shqiptaret ne maqedoni tash duhet te kerkojn maximumin dhe te tregohen unik njeri me tjetrin qe se paku te kemi perfitim ne kete moment nga maqedont sepse edhe ato sdin ku te mbahen!! nese shqiptaret kerkojn drejten qe kan kerku prej shum vitesh , maqedont duhet ta kuptoijn ja bashkjetes me shqiptaret dhe mirmbajtjen e shtetit maqedonia ose shperndahen njeri ne jug njeri ne lindje .

greket per moment jan dynamik ndaj maqedonve te shohim ku do te perfundoje!
shqiptaret duhet te jen unik dhe te zgjedhin drejtat e tyre!!!!


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
florint
Postuar nė: 25.04.2008, 17:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 116
Antari Nr: 1274
Bashkangjitur: 23.06.2006U dogjem flake per te shkreten MAQEDONI!!!?????
PM
Top
shefi
Postuar nė: 25.04.2008, 17:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 183
Antari Nr: 13359
Bashkangjitur: 02.02.2008uuf po leje pash zoitn edhe cfar mendimi paske tyy leje pse po na lodh me kto tema palidhje
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio