Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Vizat Per Rrugtim
ermiri
Postuar nė: 25.04.2008, 12:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 217
Antari Nr: 13488
Bashkangjitur: 07.02.2008

a dini mem tregu cili shtet kerkon viza per rrugtim per ne kosov nga zvicra dhe ka shkoni ju? ka osht rruga me e mir? ka osht ma me pak probleme? po thojn se me anije osht dyfishu ēmimi.!?

flm per info.

kaloni qysh doni.
ermiri
----------------------------------------
rri shtremt e fol drejt
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top
rina_23
Postuar nė: 25.04.2008, 12:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 432
Antari Nr: 11717
Bashkangjitur: 02.12.2007Po me anije leje sa 2 fish eshtė ēmimi, por edhe vonohėsh shumė pėr rrugė ( duhet tshkosh deri ne Bari tė Italisė, pastaj me traget deri ne Shipėri e nga aty sdi kah shkon pastaj ti)

Kurse me veturė rruga mė e mirė ėshtė kėshtu:

CH-Itali-Slloveni-Kroaci-Serbi-Maqedoni (apo Kosovė kah Gilani).........

Sa pėr rrugė me veturė tė duhėn mė sė paku 700 euro

E sa i pėrket vizave, mė nuk ka nevoj pėr viza si tranzit qė je


----------------------------------------
SHkoni Nlesh krejt...
PM
Top
RedBull_23
Postuar nė: 25.04.2008, 12:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 79
Antari Nr: 11462
Bashkangjitur: 23.11.2007Bjeri ka te du ash ruges per ne KOSOV mir eshte ta vizitojsh....


Po kush ka nevoj per Teste per viza familjare le te shkruaj ne (P)

Start Deutsch1 jeni te mirseardhur..


----------------------------------------
No Comment!
PM
Top
rina_23
Postuar nė: 25.04.2008, 12:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 432
Antari Nr: 11717
Bashkangjitur: 02.12.2007 Citim (RedBull_23 @ 25.04.2008, 12:24)
Bjeri ka te du ash ruges per ne KOSOV mir eshte ta vizitojsh....


Po kush ka nevoj per Teste per viza familjare le te shkruaj ne (P)

Start Deutsch1 jeni te mirseardhur..

PO PO, VIM KISMET NE KOSOVE


----------------------------------------
SHkoni Nlesh krejt...
PM
Top
v3rbatim
Postuar nė: 25.04.2008, 12:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2444
Antari Nr: 6905
Bashkangjitur: 13.04.2007 Citim (RedBull_23 @ 25.04.2008, 12:24)
Bjeri ka te du ash ruges per ne KOSOV mir eshte ta vizitojsh....


Po kush ka nevoj per Teste per viza familjare le te shkruaj ne (P)

Start Deutsch1 jeni te mirseardhur..

perse i ke ti Ato Teste [ Apo mban Kurse ]


----------------------------------------
Thuaj: "S'ka dyshim se vdekja prej tė cilės po ikni, ka pėr t'ju zėnė, e mandej do tė silleni te Ai qė e di tė padukshmen dhe tė dukshmen, dhe atėherė Ai do t'ju njoftojė me atė qė keni punuar".
(Sure Xhum’a: 8)Femra duhet ta ruajė trupin si pasurinė, nė qoftė se dėshiron qė mashkulli tė ndihet si gjurmues i arit.
PM
Top
RedBull_23
Postuar nė: 25.04.2008, 12:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 79
Antari Nr: 11462
Bashkangjitur: 23.11.2007JO UN NUK MBAJ KURSE PO MUNDEM ME I BA?----------------------------------------
No Comment!
PM
Top
v3rbatim
Postuar nė: 25.04.2008, 12:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2444
Antari Nr: 6905
Bashkangjitur: 13.04.2007 Citim (RedBull_23 @ 25.04.2008, 12:48)
JO UN NUK MBAJ KURSE PO MUNDEM ME I BA?

Cka mundesh me ba :) - [ hehe ] qartsohu pak


----------------------------------------
Thuaj: "S'ka dyshim se vdekja prej tė cilės po ikni, ka pėr t'ju zėnė, e mandej do tė silleni te Ai qė e di tė padukshmen dhe tė dukshmen, dhe atėherė Ai do t'ju njoftojė me atė qė keni punuar".
(Sure Xhum’a: 8)Femra duhet ta ruajė trupin si pasurinė, nė qoftė se dėshiron qė mashkulli tė ndihet si gjurmues i arit.
PM
Top
RedBull_23
Postuar nė: 25.04.2008, 12:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 79
Antari Nr: 11462
Bashkangjitur: 23.11.2007Start deutsch 1 i din keto teste se pa keto teste nuk mund te shkojn ne Deutschlan hahahaha


----------------------------------------
No Comment!
PM
Top
v3rbatim
Postuar nė: 25.04.2008, 12:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2444
Antari Nr: 6905
Bashkangjitur: 13.04.2007 Citim (RedBull_23 @ 25.04.2008, 12:53)
Start deutsch 1 i din keto teste se pa keto teste nuk mund te shkojn ne Deutschlan hahahaha

ahahahhahahahahhaha :) [ ku kona puna ]

kam degjuar per keto .. eh pra deshiron te shkosh ne DeutschLand Atehere duhet patjeter mesuar kjo gjuhe apo , duhet dikush te ngelet ne vendlindje jo te gjithe te shperngulemi hehehehehehe :D [ vetem mos qani kur ta lexoni kete replik ]


----------------------------------------
Thuaj: "S'ka dyshim se vdekja prej tė cilės po ikni, ka pėr t'ju zėnė, e mandej do tė silleni te Ai qė e di tė padukshmen dhe tė dukshmen, dhe atėherė Ai do t'ju njoftojė me atė qė keni punuar".
(Sure Xhum’a: 8)Femra duhet ta ruajė trupin si pasurinė, nė qoftė se dėshiron qė mashkulli tė ndihet si gjurmues i arit.
PM
Top
florint
Postuar nė: 25.04.2008, 17:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 116
Antari Nr: 1274
Bashkangjitur: 23.06.2006 Citim (rina_23 @ 25.04.2008, 12:17)
Po me anije leje sa 2 fish eshtė ēmimi, por edhe vonohėsh shumė pėr rrugė ( duhet tshkosh deri ne Bari tė Italisė, pastaj me traget deri ne Shipėri e nga aty sdi kah shkon pastaj ti)

Kurse me veturė rruga mė e mirė ėshtė kėshtu:

CH-Itali-Slloveni-Kroaci-Serbi-Maqedoni (apo Kosovė kah Gilani).........

Sa pėr rrugė me veturė tė duhėn mė sė paku 700 euro

E sa i pėrket vizave, mė nuk ka nevoj pėr viza si tranzit qė je

Hmmm,,,,
NUk kam bindjen se dote jene te mirepritur shqiptaret te kalojne neper Serbi.
(Me te degjuar e kam) qe para 2 javesh,shqiptare i MK eshte kthyer ne kufirin serb,dhe eshte detyruar nga Kroacia te vazhdoje rrugen.

Une dote preferoja:
CH>SLO>CRO>MNE(Monte Negro)>KS

Sidoqofte:Rruge te mbare. smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
rina_23
Postuar nė: 25.04.2008, 18:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 432
Antari Nr: 11717
Bashkangjitur: 02.12.2007 Citim (florint @ 25.04.2008, 17:12)
Hmmm,,,,
NUk kam bindjen se dote jene te mirepritur shqiptaret te kalojne neper Serbi.
(Me te degjuar e kam) qe para 2 javesh,shqiptare i MK eshte kthyer ne kufirin serb,dhe eshte detyruar nga Kroacia te vazhdoje rrugen.

Une dote preferoja:
CH>SLO>CRO>MNE(Monte Negro)>KS

Sidoqofte:Rruge te mbare. smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

KAM QEN FRIKE UNE KAH SERBIJA NE MK, ASNJE PROBLEM SKAM PATUR ME SERBET


----------------------------------------
SHkoni Nlesh krejt...
PM
Top
Plaku_i_urte
Postuar nė: 26.04.2008, 00:19
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 3489
Bashkangjitur: 21.10.2006 Citim (rina_23 @ 25.04.2008, 18:24)
KAM QEN FRIKE UNE KAH SERBIJA NE MK, ASNJE PROBLEM SKAM PATUR ME SERBET

Sic duket qenke akoma me pasaporte serbeb smil3dbd4d99c6eaa.gif smil3dbd4d99c6eaa.gif smil3dbd4d99c6eaa.gif !!!
Provo kalo me pasaporte te UNMIK-ut dhe do shofesh a do kesh problem me serbet!!

Si do qofte, rruge te mbare.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio