Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Interneti; per chfar e shfrytzojm me shum!
passed
Postuar nė: 20.09.2012, 22:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1105
Antari Nr: 26200
Bashkangjitur: 04.03.2011Jetojm ne nje koh ne te cilen chdo njeri te pakten disa minuta i harxhon ne net, dhe deri tek ai qe ndoshta harxhon 18-20 ore ne te!

PRA...

Sa i rendesishem eshte per ju, sa koh harxhoni...dhe ajo me e rendesishmja qe do doja ta diskutojm eshte se per chfar me se shumti e shfrytzoni....!
.............
une ne te kaluaren, per komunikim, dhe youtub!
tash me se shumti ndjeki lajmet ditore (ketu bejn pjes forumet e ndryshme dhe fb), te ndenjurit ne "trend" me filmat me te ri, dhe lojrat online sidomos te fb (tash vetem pokeri smil3dbd4d4e4c4f2.gif ) ! mund ta them edhe shkarkimin i programeve te hackuar!
koha qe harxhoj eshte nga 1 ore minimalja deri ne 4 maximalja...
neti per mua ka nje rendesi te vechante...ngase per chdo lajm, gazet e chdo te re e shoh ne te.....edhe kojshia kur maron flija aty e mar vesh...! smil3dbd4e5e7563a.gif
dhe rendesia tjeter eshte se pa net....1 apo 2 ore me dalin teper...ne te cilat i kam boshe...skam me chka me i mbush!

kjo per mua quhet Internet...!

PO PER JU?


----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Top
Zedka
Postuar nė: 20.09.2012, 23:14
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010ahhah sa mir e ke then per komshin se ben flija

Vertet interneti eshte nje bote e veqant dhe shum e afert per cdo individ tani.
rendesin me te madhe ja di kur ka problem rrijeti ateher them me vete ,cfar kishim ber neve kur nuk kemi pas fare hiq internet!!?Tani se per cfar e perdor me se shumti eshte lajme te ndryshme pothujse ne cdo lemi jan se me marin koh me shum...poashtu dhe rujtja e shum tekstev se me duhen mua patjeter ti kem ne pc...... msn shum shum shum pak e perdor shum her ndodhe se mar lexoj mesazhet mbase 2 ose 3 jave zhgenjemi per ata se dergojn sms ne e-mail


Internti ka edhe anet negative kuptohet, eshte nje pasqyre qe nuk mund te fshehesh asgje pamvarsisht se ti mendon se ka siguri100%te profili yt psh...Por me rendesi me dit per cfar do e perdoresh...me 1 fjal jemi ber si njerz te varur nga neti e hajt moj.japertemensehape
smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
passed
Postuar nė: 20.09.2012, 23:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1105
Antari Nr: 26200
Bashkangjitur: 04.03.2011dikur sidomos kur nuk egzistone fb...
dilte me shoket apo me cilindo qofte qe njeh apo qe e ke te familjes dhe do duhet ta pyesesh se si eshte, si i ka punet, planet e tij, thjeshte tet tregoje dichka new!

tash s'duhet ta besh ate sepse...
wall-i i fb ri full me statuset e tyre;
jam ne pushime, jam ne pune, i merzitur, dhe poashtu full me photo te cilat i ka bo gjat gjith dites!

..........................................

flmshumzedkatepershendes! smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Top
packs
Postuar nė: 21.09.2012, 12:22
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Per gjithcka e shfrytezoj, me fole, me knu, me kcy smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif

Dikur jemi kane shume te varun prej FB (jo vec une po krejt shoqnia jem) saqe mos me ba ni status ne dite te cilin e kemi komentu me nga 200 komente e me shume, tjerte kane pyte cka ka ndodhe me juve. Nuk e kena ba me shite mend, po u kane thjesht krejt spontane edhe ngaqe shumica e kolegeve ne pune nuk jemi vec kolege pune po jemi edhe shoqeri. Nuk e kemi ba pse s'jena pa moti e na bashkoi FB, po thjesht pse jena knaq me qat send edhe pse nashta dy tri metra e kemi pas larg njani tjetrin. Sot kur i kqyri ato sende, me doken interesant. Sot nuk i kisha ba qashtu, ama nuk jam pishman.

Nuk baj check in ne FB shume vec kur ma ban dikush nuk iau prishi se me duket shume send palidhje "te stacioni i autobusave", "Drenice e ombla Drenice" smil3dbd4daabd491.gif check in kisha ba vec kur te shkoj me punu ne Shtepine e Bardhe. smil3dbd4daabd491.gif

Pa internet thjesht s'je kerkah sot. Sidomos kur eshte dite pune.

Mos me lexu Daily Mail, BBC, CNN, Euronews, The Guardianin, Vecernji List, B92, Tanjug, Time etj, mu nuk me doket dite e komplemtume.
----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
wolfy
Postuar nė: 22.09.2012, 00:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2592
Antari Nr: 23701
Bashkangjitur: 12.11.2009rroft www.Kinox.To 3 sahat ndit catej celloj filma.. per nderjshe lajmet xhi ndodhin i lexoj neper faqe per tpat muhabet me plect nmuhall kur luj shah ti smetejti xhi ti fitoj..


----------------------------------------
-= ULTRAS =-

Proud to be BALLIST !
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 22.09.2012, 00:10
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim (passed @ 21.09.2012, 00:33)
dikur sidomos kur nuk egzistone fb...
dilte me shoket apo me cilindo qofte qe njeh apo qe e ke te familjes dhe do duhet ta pyesesh se si eshte, si i ka punet, planet e tij, thjeshte tet tregoje dichka new!

tash s'duhet ta besh ate sepse...
wall-i i fb ri full me statuset e tyre;
jam ne pushime, jam ne pune, i merzitur, dhe poashtu full me photo te cilat i ka bo gjat gjith dites!

..........................................

flmshumzedkatepershendes! smil3dbd4e398ff7b.gif

Lere se fotot me acarojn dhe mua shum, sidomos kur len komente aty pa qen fare i e bukur dhe thon, je me e bukur na bote do thot koment fallco japin o familjarve o dikujt tjeter dhe ajo ne fund hahhahaha e perfundon dhe ti je shum e mir dhe te du! keto jan tipik lojra femijesh .


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
NoLimit
Postuar nė: 22.09.2012, 01:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2571
Antari Nr: 5998
Bashkangjitur: 22.02.2007Kohen e fundit shum pak e shfritzoj,mbase jam shumicen e kohes i nxan me jeten reale,kure jam ne internet lexoj dicka qka me intereson sport lajm politik,filma,bile edhe nje serial qem mka lodhe tu e prit me i nxjer epizodat e reja...


----------------------------------------
Te mendojsh se me LIKE fiton Sevape ne Fe,eshte njejt si me shku ne Haxh me google Earth
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio