Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sikur i flas MURIT
abida
Postuar nė: 18.11.2012, 20:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 289
Antari Nr: 19896
Bashkangjitur: 20.01.2009Gazetarja rruges pėr nė Jerusalem merr vesh pėr nje cifut plak, i cili shkonte tė lutej tek muri i vajit, dyhere nė ditė, gati cdo dite dhe kohė tė gjatė...

E gjithė kjo gazetaren e interesonte shumė dhe vendosi qė ta vėrtetoj kėtė informacion.

Shkon te muri i vajit dhe e sheh plakun.

E sheh se si lutet dhe pas 45 minutash lutje, kur plaku dėshiroj tė largohej, gazetarja e pyeti dhe e luti qė ti bėj njė intervist.

Unė jam Rebeka Smit nga CNN, zotėri sa kohė vini nė murin e vajit dhe luteni?

Afėr 60 vite, pėrgjigjet plaku.

60 vjetė.

Ėshtė ė pamundur. Pėr cfarė po luteni? E pyet gazetarja.

Lutem pėr paqe mes cifutėve dhe Arabėve.

Lutem qė tė ndaloj gjithė kjo urrejtje, lutem pėr femijėt tanė tė rriten dhe tė jetojnė tė lirė dhe tė sigurt”, tha plaku.

Dhe si ndiheni pas 60 vitesh lutje?

Sikur i flas MURIT.
PM
Top
---OXO---
Postuar nė: 18.11.2012, 21:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1864
Antari Nr: 18038
Bashkangjitur: 20.10.2008 Citim (abida @ 18.11.2012, 21:34)
Gazetarja rruges pėr nė Jerusalem merr vesh pėr nje cifut plak, i cili shkonte tė lutej tek muri i vajit, dyhere nė ditė, gati cdo dite dhe kohė tė gjatė...

E gjithė kjo gazetaren e interesonte shumė dhe vendosi qė ta vėrtetoj kėtė informacion.

Shkon te muri i vajit dhe e sheh plakun.

E sheh se si lutet dhe pas 45 minutash lutje, kur plaku dėshiroj tė largohej, gazetarja e pyeti dhe e luti qė ti bėj njė intervist.

Unė jam Rebeka Smit nga CNN, zotėri sa kohė vini nė murin e vajit dhe luteni?

Afėr 60 vite, pėrgjigjet plaku.

60 vjetė.

Ėshtė ė pamundur. Pėr cfarė po luteni? E pyet gazetarja.

Lutem pėr paqe mes cifutėve dhe Arabėve.

Lutem qė tė ndaloj gjithė kjo urrejtje, lutem pėr femijėt tanė tė rriten dhe tė jetojnė tė lirė dhe tė sigurt”, tha plaku.

Dhe si ndiheni pas 60 vitesh lutje?

Sikur i flas MURIT.

Pritojsha ta hap akontin, ama kjo storie duhet bere nje "llajk" smil3dbd4d6422f04.gif


Asgje s'do te thot te lutesh , por Kujt i lutesh.


----------------------------------------
Mirėsjellja s'i bėn keq askujtė...
PM
Top
Bistrica
Postuar nė: 19.11.2012, 10:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 560
Antari Nr: 26571
Bashkangjitur: 30.05.2011Isha betu se nuk do shkruaj mė por kjo ishte SHUPLAK pėr do LAIK qė janė kėtu..
tung tung deri nė shuplakėn e ardhshme. smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
watcher
Postuar nė: 19.11.2012, 10:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 86
Antari Nr: 27594
Bashkangjitur: 19.11.2012Nuk ka evrej ktu , sdi pse kjo kritike smil3dbd4d4e4c4f2.gif
edhe pse mendoj se evrejet jan pronaret e vertet te Jerusalemit nuk mundem ti mbroj sepse nuk do te ishte njerzore , ato bejne krime kunder popullates arabe , cfaj kan ato qe shtohen me shum edhe jan shumice ne ate vend .
Por kritika ndaj religjionit tyre seshte e drejte , sepse ato luten ne nje Zot shum para muslimanve, mijera vjet para , edhe njejt mund tjua kthejn kritiken , muslimanet gjithashtu i rrotullohen Kabes dhe e puthin Kaben , puthin nje Gur dhe falen drejtuar nga ai Gur.
Per ndryshe kur drejtoesh nga Kaba , ne te njejten kohe ja kthen edhe shpinen sepse planeti eshte i rrumbullaket.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio