Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pse Tetova pa flamuj!
Gjyla
Postuar nė: 25.11.2012, 15:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 53
Antari Nr: 26172
Bashkangjitur: 28.02.2011Me ben pershtypje shume te dij se Sadi Bexheti aktualisht kryetar i Komunes se Tetoves,ngase ne Tetove nuk shifet atmosfere feste te dites se flamurit.Nga komuna e Tetoves nuk ka flamura te vendosura neper qytet..Flamurat e vendosur jane kryesisht flamura te venduara nga qytetaret vullnetarisht..kurse komuna eshte ne gjum..Edhe vitin e kaluar spat feste per 28 nentore..
Me plot te drejte pyes Sadiun Pse
PM
Top
Jack-Jones
Postuar nė: 25.11.2012, 15:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 188
Antari Nr: 27603
Bashkangjitur: 25.11.2012Shif,PDSH-ja ka mbetur vetem me disa votues nga Tetova,dhe disa prej tyre jan edhe maqedon,sikur te ngreje flamura,sigurisht se edhe ata pak maqedon qe votojne Sadiun dhe PDSh-n,do ti nervozoje dhe do jete edhe pa votat e tyre dhe nese do humb ksaj here zgjedhjet lokale Saidu dhe PDSH,do jete edhe fundi i PDSH-s,ngase tash eshte duke i mbajtur me disa votues tetovar edhe pak disa njerez tek tuk neper disa vende tjera.

Per ate,flamurat e PDSH-s kan qene cdoher neper qytet,gjoja shum patriota,dhe per 100 vjetor,shifet fytyra e vertet e PDSH-s se sa jan shqiptar..
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 25.11.2012, 23:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Do mundohem te ua spjegoj un pak ne menyr te drejt dhe reale.

Me ligj NUK eshte i lejuar vendimi vetem i flamurit shqiptar, me ligj parashihet qe krah per krahi flamurit shqiptar te jet detyrimisht edhe aj shtetror+ aj kombetar duhet te jet 1/3 me i vogel ne krahasim me at shtetrorr.
Paramendoni ta vendojn edhe flamurin shtetror ne ket fest-ska shije.
Ta vendoje Sadi Bexheti veq flamurin Kombetar tonin atrher aj do te ket KALLZIM PENAL nga prokuroria se pse se ka ndu edhe at shtetrorr(do ja bejn sadies sepse eshte PDSH dhe nuk eshte ne qeveri ta mbroj partia e vet-nje llol te ksaj kallzimit penal e kam pas ne dorrr kur sadies ja ngriten ne 2009 se pse se ndoj aterherr flamurin shtetrorr)
Urdheroni BDI Sjellnja ligjin SI DUHET dhe tjemi tlirr ta FESTOJM si duhet.E diii qe ndoshta nuk me besoni porr kshu eshte.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Jack-Jones
Postuar nė: 25.11.2012, 23:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 188
Antari Nr: 27603
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (babarekes @ 25.11.2012, 17:09)
Do mundohem te ua spjegoj un pak ne menyr te drejt dhe reale.

Me ligj NUK eshte i lejuar vendimi vetem i flamurit shqiptar, me ligj parashihet qe krah per krahi flamurit shqiptar te jet detyrimisht edhe aj shtetror+ aj kombetar duhet te jet 1/3 me i vogel ne krahasim me at shtetrorr.
Paramendoni ta vendojn edhe flamurin shtetror ne ket fest-ska shije.
Ta vendoje Sadi Bexheti veq flamurin Kombetar tonin atrher aj do te ket KALLZIM PENAL nga prokuroria se pse se ka ndu edhe at shtetrorr(do ja bejn sadies sepse eshte PDSH dhe nuk eshte ne qeveri ta mbroj partia e vet-nje llol te ksaj kallzimit penal e kam pas ne dorrr kur sadies ja ngriten ne 2009 se pse se ndoj aterherr flamurin shtetrorr)
Urdheroni BDI Sjellnja ligjin SI DUHET dhe tjemi tlirr ta FESTOJM si duhet.E diii qe ndoshta nuk me besoni porr kshu eshte.

hahahahaha....

Nejse,dicka qe eshte e zakonshme te ndegjojme nga fmijte..

Krejte Maqedonia ka vendue flamura,ne komunat tjera flamuri eshte vendu edhe me 3-4 metre,a ti ne Tetov sen paske vendu gjoja se paskeni zbatu ligjin..

Turp..ju jeni tradhtaret.gjunah per ato qe u votojne juve.
PM
Top
vani-1
Postuar nė: 25.11.2012, 23:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011 Citim (babarekes @ 26.11.2012, 00:09)
Do mundohem te ua spjegoj un pak ne menyr te drejt dhe reale.

Me ligj NUK eshte i lejuar vendimi vetem i flamurit shqiptar, me ligj parashihet qe krah per krahi flamurit shqiptar te jet detyrimisht edhe aj shtetror+ aj kombetar duhet te jet 1/3 me i vogel ne krahasim me at shtetrorr.
Paramendoni ta vendojn edhe flamurin shtetror ne ket fest-ska shije.
Ta vendoje Sadi Bexheti veq flamurin Kombetar tonin atrher aj do te ket KALLZIM PENAL nga prokuroria se pse se ka ndu edhe at shtetrorr(do ja bejn sadies sepse eshte PDSH dhe nuk eshte ne qeveri ta mbroj partia e vet-nje llol te ksaj kallzimit penal e kam pas ne dorrr kur sadies ja ngriten ne 2009 se pse se ndoj aterherr flamurin shtetrorr)
Urdheroni BDI Sjellnja ligjin SI DUHET dhe tjemi tlirr ta FESTOJM si duhet.E diii qe ndoshta nuk me besoni porr kshu eshte.

ate heres nese eshte me ligj pse nuk valon dhe flamuri shqiptar ne parlament ose jasht parlamentit ose ne polici te tetoves nese eshte me ligj ku valon i maqedonve dhe flamuri jon kombtar te valoje jo se kur ishem ne tetov ne pushime shkova ne polici per disa dokumente flamuri maqedonit eshte ati pse nuk ekan vundos dhe flamurin ton nese eshte me ligj si thuash ti
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 25.11.2012, 23:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (Jack-Jones @ 26.11.2012, 00:15)
hahahahaha....

Nejse,dicka qe eshte e zakonshme te ndegjojme nga fmijte..

Krejte Maqedonia ka vendue flamura,ne komunat tjera flamuri eshte vendu edhe me 3-4 metre,a ti ne Tetov sen paske vendu gjoja se paskeni zbatu ligjin..

Turp..ju jeni tradhtaret.gjunah per ato qe u votojne juve.

Ne shpi edhe un kam vendu.
amaa ne menir ligjora NUK KENA TE DREJT.
Dhe BDI dhe VMRO me SHPIRT E PRESIN qe Sadia te bej naj shkelje te ligjit.


Ama tyy QENKE MANJAK dhe smirke vesh ka kta pun.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 25.11.2012, 23:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (vani-1 @ 26.11.2012, 00:26)
ate heres nese eshte me ligj pse nuk valon dhe flamuri shqiptar ne parlament ose jasht parlamentit ose ne polici te tetoves nese eshte me ligj ku valon i maqedonve dhe flamuri jon kombtar te valoje jo se kur ishem ne tetov ne pushime shkova ne polici per disa dokumente flamuri maqedonit eshte ati pse nuk ekan vundos dhe flamurin ton nese eshte me ligj si thuash ti

DALLOJE pak

KU ESHTE FLAMURI SHQIPTAR PATJETERRR TE JET EDHE AJ SHTETROR.

Ku eshte flamuri shtetror sesh patjeter te jet edhe aj shqiptar.


Per me shum info pyetni ata te BDI qe e sollen ligjin per 5 minuta-PA DEBAT.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
vani-1
Postuar nė: 25.11.2012, 23:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011po ti nese thuash eshte me ligj ku te jet shqiptar duhet te jet shtetror ajo i bjen ku te jet aje shtetror eshte dhe aje shqiptar mu sme intereson as ju te pdshes ase bdi mua me interesn vetem shqipri etnike dhe flamuri ime kombtar se aje bandash beciklle nuk me intereson
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 25.11.2012, 23:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (vani-1 @ 26.11.2012, 00:35)
po ti nese thuash eshte me ligj ku te jet shqiptar duhet te jet shtetror ajo i bjen ku te jet aje shtetror eshte dhe aje shqiptar mu sme intereson as ju te pdshes ase bdi mua me interesn vetem shqipri etnike dhe flamuri ime kombtar se aje bandash beciklle nuk me intereson

E nuk i bjen ashtu si mendon ty.
sje jurist dhe per ket shkak nuk mundish me i kuptu gjerat.
Nese eshte si thua ty atrher edhe ne Strumic duhet me qen flamuri jon.----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Jack-Jones
Postuar nė: 26.11.2012, 00:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 188
Antari Nr: 27603
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (babarekes @ 25.11.2012, 17:29)
DALLOJE pak

KU ESHTE FLAMURI SHQIPTAR PATJETERRR TE JET EDHE AJ SHTETROR.

Ku eshte flamuri shtetror sesh patjeter te jet edhe aj shqiptar.


Per me shum info pyetni ata te BDI qe e sollen ligjin per 5 minuta-PA DEBAT.

Po a?

A IZET MEXHITI a eshte kryetar komune,qe ka vendue 5 mtera at flamurin ne komuen e Shkupit?

shifeshka kush sa mer vesht.
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 26.11.2012, 00:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (Gjyla @ 25.11.2012, 16:39)
Me ben pershtypje shume te dij se Sadi Bexheti aktualisht kryetar i Komunes se Tetoves,ngase ne Tetove nuk shifet atmosfere feste te dites se flamurit.Nga komuna e Tetoves nuk ka flamura te vendosura neper qytet..Flamurat e vendosur jane kryesisht flamura te venduara nga qytetaret vullnetarisht..kurse komuna eshte ne gjum..Edhe vitin e kaluar spat feste per 28 nentore..
Me plot te drejte pyes Sadiun Pse

ata(DUISTET) qe vun flamura e kan knaq ne tena anet !
e zvogluan me ligj flamurin ne 1/3 ,
me qindra ish ushtar te UCK-se jan neper burgje
rrasti i sopotit,monstra
enciklopedia
maqedonishtja nga klasa e pare
tash ne radh eshte ligji per BRANITELLAT

na knaqen DUI_stet me rezultate !?

bashk drejt qellimit... a qellimi nuk duket askund
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 26.11.2012, 00:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (Jack-Jones @ 26.11.2012, 01:01)
Po a?

A IZET MEXHITI a eshte kryetar komune,qe ka vendue 5 mtera at flamurin ne komuen e Shkupit?

shifeshka kush sa mer vesht.

IZETI eshte BDI e BDI eshte ne Qeveri dhe IZETI e din se ka kush e mbron.

A ndrishe eshte per Sadin dhe Rufien Kta QEVERIA dhe BDI menxi qe i pret qe te bejn GABIME dhe Shkelje te ligjit, qe ti DENOJ.

Komuna e Tetoves dhe e Gostivarit cdo dit kajn KONTROLLE nga shtetiti vetem e vetem qe te gjajn GABIME.


Un sa diii, ty ske flok ne kok.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 26.11.2012, 00:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (Jack-Jones @ 26.11.2012, 01:01)
Po a?

A IZET MEXHITI a eshte kryetar komune,qe ka vendue 5 mtera at flamurin ne komuen e Shkupit?

shifeshka kush sa mer vesht.

te lumet ne !
paska mbet nje MAXHUP nga shkupi ta ngrene flamurin shqiptar
PM
Top
Jack-Jones
Postuar nė: 26.11.2012, 01:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 188
Antari Nr: 27603
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (ylly007 @ 25.11.2012, 18:07)
te lumet ne !
paska mbet nje MAXHUP nga shkupi ta ngrene flamurin shqiptar

Po kur se ngren Shqiptaret e Tetoves,mire eshte edhe "maxhupi" (edhe pse nuk eshte maxhup) po nejse..
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 26.11.2012, 09:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012oo nejrze sot kur u ngrojta me saba te shkoje ne pune kit sejt mu dukeshin kuq e zi ehh komune e lock e sadi e vlaa 1 te kom be bravoo hallall te koftt smil4a8acf686328f.gif
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio