Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ja si do tė funksionojė parkimi zonal nė Tetovė
babarekes
Postuar nė: 27.11.2012, 23:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Parkimi zonal nė Tetovė me shumė gjasa do tė fillojė tė funksionojė me fillim tė vitit tė ri. Komuna e Tetovės nė njėrin prej sesioneve tė Kėshillit komunal vendosi qė nėpėrmjet njė partneriteti publiko-privat i cili do tė zgjidhet nė tender publik pėr ti dhėnė tė drejtat dhe pėrgjegjėsinė pėr menaxhimin e hapėsirave publike pėr parkim dhe ato private.

Kėshilli i komunės gjithashtu vendosi se pagesa e parkimit do tė bėhet pėrmes biletės qė do tė merret nė hyrje tė parkingut ose nga personi i autorizuar pėr ti shitur ato, gjithashtu qytetarėt do tė kenė mundėsi qė pagesėn ta bėjnė nė mėnyrė elektronike pėrmes telefonit celular. Pėrveē biletės pėr tė paguar parkimin pėr disa orė, qytetarėt do tė kenė mundėsinė edhe tė abonojnė kartela mujore ose vjetori pėr parkim.

Ēmimi pėr njė orė parkim nė qendrėn e Tetovės do tė jetė 40 denar, derisa deri nė 20 denar do tė jetė ēmimi pėr njė orė parkim nė periferi tė qytetit. Pagesa vjetore pėr rezervimin e parkingut tė mbyllur do tė kushtojė rreth 60.000 denarė, ndėrsa pėr parkim nė rrugė 12.000 denarė. Nė periferi tė Tetovės ēmimi pėr biletėn vjetore pėr parkim do tė kushtojė 30.000 denarė ndėrsa nė rrugė 6000 denarė pėr njė vit. Qiramarrėsit e parkingut nė cilėn do zonė tjetėr tė qytetit pėr njė vit do tė kushtojė 2500 denarė pėr veturėn e parė ndėrsa pėr veturėn e dytė ēmimi do tė jetė 5000 denarė. Pėr veturat e parkuara pa biletė parkimi ose pa pasur kartė elektronike pėr parkim, automjeteve tė tilla do tu vendosen “bllokues”, pėr largimin e tė cilit pronari i automjetit duhet tė paguaj 1.000 denarė brenda njė ore. Nėse njė gjė tė tillė personi nuk e bėn, vetura do tė ngrihet me anė tė “merimangės”.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga babarekes nė 27.11.2012, 23:38


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Alex
Postuar nė: 28.11.2012, 11:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008Miljardera dun te behen me keto cmimet e parkingut?


Edhe pse komuna nuk mer masa per parkingun te pallati kultures, ku cmimi ehste shume i larte???


Saj perket pjese tjeter te rregullores qenka mire.
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 28.11.2012, 11:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (Alex @ 28.11.2012, 12:35)
Miljardera dun te behen me keto cmimet e parkingut?


Edhe pse komuna nuk mer masa per parkingun te pallati kultures, ku cmimi ehste shume i larte???


Saj perket pjese tjeter te rregullores qenka mire.

Pse ti si dojshee
krejt krejt mirr veqq u dash edhe GRATIS me qen a????


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Jack-Jones
Postuar nė: 28.11.2012, 13:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 188
Antari Nr: 27603
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (babarekes @ 28.11.2012, 05:38)
Pse ti si dojshee
krejt krejt mirr veqq u dash edhe GRATIS me qen a????

Mendoj se duhet te rregullohen institucionet publike..
Si e para duhet te rregullohet Spitali i Tetoves.bgase qytetaret kan probleme dhe cdo dite shopfim parregullsi te medha ne kete spital.nuk punojne liftat.jan vjetru dyert dhe dritaret,nuk ka higjiena te mjaftueshme,admisnitrata sben hich dhe parregullsirit ne rastet urgjnte..

Duhet te rregullohet Enti per punesim,te ndroje vendin,jo aty eshte pazari andej enti,ngase behet nje kallaballek i madh parking ska,dhe eshte deshtu cdo gje ne kete drejtim,vin veturat zyrtare nga institucionet smund te hyj brenda,se ska ku parkohet,gje qe eshte katatrof..

Duhet poashtu qendra sociale te ndroje vendin,dhe aty ska parkinge...

Si dhe kryetari Sadi Bexheti,nuk eshte dashur te lejoje qe te ndertohen ndertsa me 5-6-7 kateshe dhe ato banesa nuk kan parkinge..

Mirpo si rezultat i korpcuionit,hatrit,partive,Tetova eshte shendru nje nje xhungell,dhe nje nje qytet i mjerum.
PM
Top
medi
Postuar nė: 28.11.2012, 16:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 270
Antari Nr: 6633
Bashkangjitur: 29.03.2007Lidhur me parkingun kisha thene : per semundjen duhet preventiv , sherimi shum veshtir gjindet...
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 28.11.2012, 19:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (Jack-Jones @ 28.11.2012, 14:26)
Mendoj se duhet te rregullohen institucionet publike..
Si e para duhet te rregullohet Spitali i Tetoves.bgase qytetaret kan probleme dhe cdo dite shopfim parregullsi te medha ne kete spital.nuk punojne liftat.jan vjetru dyert dhe dritaret,nuk ka higjiena te mjaftueshme,admisnitrata sben hich dhe parregullsirit  ne rastet urgjnte..

Duhet te rregullohet Enti per punesim,te ndroje vendin,jo aty eshte pazari andej enti,ngase behet nje kallaballek i madh parking ska,dhe eshte deshtu cdo gje ne kete drejtim,vin veturat zyrtare nga institucionet smund te hyj brenda,se ska ku parkohet,gje qe eshte katatrof..

Duhet poashtu qendra sociale te ndroje vendin,dhe aty ska parkinge...

Si dhe kryetari Sadi Bexheti,nuk eshte dashur te lejoje qe te ndertohen ndertsa me 5-6-7 kateshe dhe ato banesa nuk kan parkinge..

Mirpo si rezultat i korpcuionit,hatrit,partive,Tetova eshte shendru nje nje xhungell,dhe nje nje qytet i mjerum.

Per kta qe i ke rendit.
Thuj BDI dhe Qeveris se kta qe thu ti sjan ne kompetenc te komunes.A sa per ndertesat hmm tkam than dhe nje herr moss u ben IDIOT se ndertesa gjith ka pas ne tetov te mdhaja sjan te kohes Sadis krejt hm.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga babarekes nė 28.11.2012, 19:13


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Alex
Postuar nė: 28.11.2012, 19:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008 Citim (babarekes @ 28.11.2012, 12:38)
Pse ti si dojshee
krejt krejt mirr veqq u dash edhe GRATIS me qen a????

Prej kujna gratis, prej Pdsh-se?
Ato mundohen lekuren te ta rjepin, do japen gratis.
Shiqir qe skam nevoje, por parkingu qe permenda, i vjedhe qytetaret.

Cdo kund 1 ore eshte 30 den, aty 80????

Siduket, nje bilet per vete, nje per komunen, dhe nje per partin?
Te duket ne rregull?
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 29.11.2012, 00:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (Alex @ 28.11.2012, 20:53)
Prej kujna gratis, prej Pdsh-se?
Ato mundohen lekuren te ta rjepin, do japen gratis.
Shiqir qe skam nevoje, por parkingu qe permenda, i vjedhe qytetaret.

Cdo kund 1 ore eshte 30 den, aty 80????

Siduket, nje bilet per vete, nje per komunen, dhe nje per partin?
Te duket ne rregull?

ok mir, ku e sheh 80 denar a????

Moss u ben SHPIFES.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
tito85
Postuar nė: 29.11.2012, 02:37
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 27609
Bashkangjitur: 29.11.2012shiqir xhi u bo parkingu me pare, barem cato folirantat e katundit nuk de i zon parkinget gjith diten
PM
Top
Alex
Postuar nė: 29.11.2012, 16:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008 Citim (babarekes @ 29.11.2012, 01:58)
ok mir, ku e sheh 80 denar a????

Moss u ben SHPIFES.

O cuni, shpifes mund te jeshe vet.
shko parko aty, dhe ke me pa, por ndoshta se ti je pshhh, e ta parkon pa para, se pagujne te tjeret 3 here me shume.
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 29.11.2012, 17:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (Alex @ 29.11.2012, 17:32)
O cuni, shpifes mund te jeshe vet.
shko parko aty, dhe ke me pa, por ndoshta se ti je pshhh, e ta parkon pa para, se pagujne te tjeret 3 here me shume.

Po haj bre fol, fol nese ke fakte se parkingu eshte 80 denar per 1 orr fol tregoo.

Nese nuk sjell fakte atrher je SHPIFES dhe MANIPULANT.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Jack-Jones
Postuar nė: 29.11.2012, 18:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 188
Antari Nr: 27603
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (Alex @ 28.11.2012, 13:53)
Prej kujna gratis, prej Pdsh-se?
Ato mundohen lekuren te ta rjepin, do japen gratis.
Shiqir qe skam nevoje, por parkingu qe permenda, i vjedhe qytetaret.

Cdo kund 1 ore eshte 30 den, aty 80????

Siduket, nje bilet per vete, nje per komunen, dhe nje per partin?
Te duket ne rregull?

Po cdo pune qe bejne,e bejne vec si me ua mar paret qytetarve..
Sadiu kur vendon donji nenshkrim per me e shit dikush vendin,duhet nje pjese te cmimit me e cu ne konton e Sadis ose te Menduhi..

smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Kur ishte PDSH-ja ne qeveri ne 2006 edhe Potarinen e bene 40 denar... smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Tash do nisin parkinget.. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Pastaj e dish vet si shkon rendi...

Kur isha edhe une nje kohe me kta te PDSH-s,me mesonin "trika"si ti mashtroj njerzit aktivistet kinse do i "punsoje" PDSH-ja..vec me ua mar votat.. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

tash vlla jam me BDI-n..me baben Ali..nuk eshte politikan,por eshte burrshteti..

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Jack-Jones nė 29.11.2012, 18:46
PM
Top
Jack-Jones
Postuar nė: 29.11.2012, 18:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 188
Antari Nr: 27603
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (babarekes @ 29.11.2012, 11:15)
Po haj bre fol, fol nese ke fakte se parkingu eshte 80 denar per 1 orr fol tregoo.

Nese nuk sjell fakte atrher je SHPIFES dhe MANIPULANT.

Jo,ama eshte 40 denar.. smil3dbd4e5e7563a.gif A e din sa jan 40 denar per nje ore?

Pse cdoher duhet ju te PDSH-s te beni nje pune,dhe ti kasirni njerzit,pse?
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 29.11.2012, 19:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (Jack-Jones @ 29.11.2012, 19:45)
Po cdo pune qe bejne,e bejne vec si me ua mar paret qytetarve..
Sadiu kur vendon donji nenshkrim per me e shit dikush vendin,duhet nje pjese te cmimit me e cu ne konton e Sadis ose te Menduhi..

smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Kur ishte PDSH-ja ne qeveri ne 2006 edhe Potarinen e bene 40 denar... smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Tash do nisin parkinget.. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Pastaj e dish vet si shkon rendi...

Kur isha edhe une nje kohe me kta te PDSH-s,me mesonin "trika"si ti mashtroj njerzit aktivistet kinse do i "punsoje" PDSH-ja..vec me ua mar votat.. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

tash vlla jam me BDI-n..me baben Ali..nuk eshte politikan,por eshte burrshteti..

Mos u ben IDIOJOT dhe shpifes se dukesh qesharak.
Ti kur paske qen PDSH hahahah
hecc bre bajuuu.
----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Alex
Postuar nė: 29.11.2012, 20:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008 Citim (babarekes @ 29.11.2012, 18:15)
Po haj bre fol, fol nese ke fakte se parkingu eshte 80 denar per 1 orr fol tregoo.

Nese nuk sjell fakte atrher je SHPIFES dhe MANIPULANT.

O zotri 1 e 5min me qene ne ate parking, paguajne 80den, ndersa 1ore e 5 min, me qene ne parkingun komplek te rri ose te vjetrin poshte ne podrum, paguajne 40-50 den???

Cdo dite parkohem ne tetove, nuk ehste qe jame nda ndonje vend tjeter e genjeje.
Ehste dicka e perditshme qe me ndodhe.

Kjo ehste vjedhje te qytetareve, edhe sju bejne parkinge edhe ato qe jane ju fusin sa ju do zemra jo sa ne realitet eshte nje parking.


Nese ju duhen para le te dalen haptas, por problemi ehste se ata jane mesuar me hajni te pasurohen, nuk ju zihet te lipin haptazi.
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio