Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (7) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nostradamusi, Majat Ona Ova, Fjale boshe
extige_88
Postuar nė: 21.12.2012, 01:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010Do kisha pas qef te gjithe keta persona te cilet merreshin me gjera te kota te vijn e tani te komentojn ne lidhje me kte qe llomotitnin gjith kohes nostradamusi, kalendari i majave, ka me ndodh diqka, fillimi i nje epoke te re. Igli_st, JamesWat, Forumi_28 ( me 1 fjal triniteti ) Dhe bashk doja te shtoja edhe kete gje interesante, nuk kam informacione jane te sakte keta reshta ne bibel apo jo, ju mund ti verifikoni :

nese Jezuesi se paska ditur se kur ka me u bė kijameti,po vetėm Ati,atėherė pyetja ime per juve ėshtė:Si ka mundėsi qė Jezusi(paqa qoftė mbi tė) sipas jush(Zot)mos ta dij kete dhe kjo ti fshehet diturisė se tij "hujnore".Si mund ta pranoni dikė Zot qė si di tė fshehtat?!!!
Kjo qfarė pėrmendet ne faqen tuaj,ėshtė nė tė vėrtetė kuptimi e asaj qė ėshtė ne Bibel,gjegjėsisht Ungjillin e Markut,verseti(13-32,33)ku thuhet tekstualisht:
32-``Sa pėr atė ditė dhe atė orė, askush nuk e di, as engjėjt nė qiell, as Biri, por vetėm Ati.
33- Tregoni kujdes, rrini zgjuar dhe lutuni, sepse nuk e dini kur do tė jetė ai moment"...

Ky verset verteton qartė edhe njė herė qė Jezusi nuk ishte Zot, Jezusi nuk ishte si Zoti(nė cilėsite e Tij hyjnore), Zoti eshte i Gjithdituri,Jezusi nuk eshte i gjithditur,Jezuesi flet vetem te vėrteta dhe tregon te verteten!! Zoti nuk gėnjen,kėtu Jezusi nuk do te genjente(sikur ta dinte) etj,etj...!!!


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 21.12.2012, 01:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008ishin nja 5 veta qe besonin ne kesoj broskulla,bile do na argumentuan me argumente te NASA-s,se sdo ket armagedon a kijamet ,por do ket ,tre dit eresire,po dje doli NASA dhe tha se asjge nuk do te ndodh ,se at moment e din vec ZOTI.


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 21.12.2012, 15:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Ej ca ndodhi me 21 smil3dbd4d4e4c4f2.gif


21. Pirlo do jape gol sot ne minuten e 21 edhe tani do behet apokalipsa smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 21.12.2012, 16:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (extige_88 @ 20.12.2012, 19:20)

nese Jezuesi se paska ditur se kur ka me u bė kijameti,po vetėm Ati,atėherė pyetja ime per juve ėshtė:Si ka mundėsi qė Jezusi(paqa qoftė mbi tė) sipas jush(Zot)mos ta dij kete dhe kjo ti fshehet diturisė se tij "hujnore".Si mund ta pranoni dikė Zot qė si di tė fshehtat?!!!
Kjo qfarė pėrmendet ne faqen tuaj,ėshtė nė tė vėrtetė kuptimi e asaj qė ėshtė ne Bibel,gjegjėsisht Ungjillin e Markut,verseti(13-32,33)ku thuhet tekstualisht:
32-``Sa pėr atė ditė dhe atė orė, askush nuk e di, as engjėjt nė qiell, as Biri, por vetėm Ati.
33- Tregoni kujdes, rrini zgjuar dhe lutuni, sepse nuk e dini kur do tė jetė ai moment"...

Ky verset verteton qartė edhe njė herė qė Jezusi nuk ishte Zot, Jezusi nuk ishte si Zoti(nė cilėsite e Tij hyjnore), Zoti eshte i Gjithdituri,Jezusi nuk eshte i gjithditur,Jezuesi flet vetem te vėrteta dhe tregon te verteten!! Zoti nuk gėnjen,kėtu Jezusi nuk do te genjente(sikur ta dinte) etj,etj...!!!

Sa per gjithdijshmerine:

Shiko me vemendje kete pasazh se ketu do te kuptosh kete gje pse Jezusi nuk e dinte as vete se kur do te kthehej...

Filipianet 2:5-11
5 Kini nė ju po atė ndjenjė qė ishte nė Jezu Krishtin,
6 i cili, edhe pse ishte nė trajtė Perėndie, nuk e ēmoi si njė gjė ku tė mbahej fort pėr tė qenė barabar me Perėndinė,
7 por e zbrazi veten e tij, duke marrė trajtė shėrbėtori, e u bė i ngjashėm me njerėzit;
8 dhe duke u gjetur nga pamja e jashtme posi njeri, e pėruli vetveten duke u bėrė i bindur deri nė vdekje, deri nė vdekje tė kryqit.
9 Prandaj edhe Perėndia e lartėsoi madhėrisht dhe i dha njė emėr qė ėshtė pėrmbi ēdo emėr,
10 qė nė emėr tė Jezusit tė pėrkulet ēdo gju i krijesave (ose gjėrave) qiellore, tokėsore dhe nėntokėsore,
11 dhe ēdo gjuhė tė rrėfejė se Jezu Krishti ėshtė Zot, pėr lavdi tė Perėndisė Atė.

Le ti marrim vargjet me rradhe.
Pali po u drejtohet kristianeve qe te mos kene debate te kota mes njeri tjetrit por te jene te perulur ndaj njeri tjetrit ashtu si Jezusi. Ne c'fare kuptimi?
Lexo:

v.5- Kini po ate mendje si Krishti
v.6- I Cili ishte Perendi
v.7- por e zbrazi veten duke:
u bere sherbetor(engjejt jane sherbetor)
pastaj u ul edhe me shume duke u bere njeri
v.8- dhe duke qene se u be njeri
e peruli veten duke vdekur ne kryq
kjo dmth se Ai e humbi edhe emrin e Tij sepse e mohuan e vrane dhe e percmuan , Ai e la edhe autoritetin edhe emrin e Tij e la dhe c'do gje e la, duke u perulur. Duke u bere njeri . Dhe mqns u be njeri Ai e la edhe gjithdijeshmerine prandaj ne disa raste Jezusi tregohet se nuk dinte c'do gje sepse Ai kur erdhi si njeri nuk deshi te ishte barabar me Perendine pra disa gjera Ai i laper pak kohe
v.9-POr ketu kemi nje kthese, Perendia i dha nje emer qe eshte permbi c'do emer.
Jezusi e peruli veten duke e lene edhe emrin eTij dhe Perendia I CIli i larteson ata qe perulen i dha nje emer permbi c'do emer.

Pali po perpiqet te sjelle shembullin e Jezusit qe e peruli veten deri ne kryq dhe per kete edhe kristianet duhet te perulen ndaj Zotit dhe ashtu si Perendia lartesoi Jezusin ashtu do te lartesohen ata qe perulen.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga igli_st nė 21.12.2012, 16:02


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 21.12.2012, 17:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010 Citim (igli_st @ 21.12.2012, 17:01)

9 Prandaj edhe Perėndia e lartėsoi madhėrisht dhe i dha njė emėr qė ėshtė pėrmbi ēdo emėr,
11 dhe ēdo gjuhė tė rrėfejė se Jezu Krishti ėshtė Zot, pėr lavdi tė Perėndisė Atė.[/u][/b]

Lexo:

v.6- I Cili ishte Perendi

, Ai e la edhe autoritetin edhe emrin e Tij e la dhe c'do gje e la, duke u perulur. Duke u bere njeri . Dhe mqns u be njeri Ai e la edhe gjithdijeshmerine prandaj ne disa raste Jezusi tregohet se nuk dinte c'do gje sepse Ai kur erdhi si njeri nuk deshi te ishte barabar me Perendine pra disa gjera Ai i laper pak kohe

v.9-POr ketu kemi nje kthese, Perendia i dha nje emer qe eshte permbi c'do emer.
Jezusi e peruli veten duke e lene edhe emrin eTij dhe Perendia I CIli i larteson ata qe perulen i dha nje emer permbi c'do emer.

9. Pra ketu sqarohet saktesisht se Ka nje Perendi, mirepo qe nuk eshte Jezu Krishti, sepse Perendia i dha nje emer permbi cdo emer.


11. Tani ai u be Zot, Per lavdi te Perendise At - Zot . Zot, per lavdi te Zotit Zot. Ehmm oke


Dhe ai nuk la as emer, as fame as asgje, mirepo ai thjesht i perulej Zotit te tij i cili e kishte krijuar, dhe nuk e la gjithdishmerine, mirepo ai e konstatoi se ka nje zot i cili i din te gjitha.

9.v- Mirmengjesi dhe 2 me Zero, ketu perseri permendet Perendia i dha nje emer Jezusit ( Njejt sikur me then Mbreti i dha nje Grade ndonje ushtari, mirepo perseri ngeli ushtar) edhe Zoti i dha nje emer porrr nuk e beri ate zot, sepse do te kishte 2 zotera.


I nderuar, bibla nuk genjen eshte shume e vertete, mirepo genjejn perceptimet tuaja, ku ai mundohet te ju sqaron un nuk jam zot, dhe ju e quani zot, bibla sqaron se perendia i dha nje emer e ju i beni shok perendis duke e ber Jezusin perendi, e me pas edhe duke e ber biri i zotit.

Nuk kam qellime provokative, thjesht te dini qe bibla eshte e vertete, mirepo leximi dhe perceptimi juaj i bibles eshte i gabueshem.


Dhe mbi te gjitha nuk me ke dhene aspak pergjigje ne pyetjen, dhe aspak nuk ke folur mbi temen. Sepse ne teme perfshihet Igli, Flygreen, Jameswatch, Forumi_28. Nostradamus ? Kalendari Maja ? Ju thashe qe Dita vjen dhe cdo gje del ne shesh ? Keni arsyetime ne lidhje me kete ?
----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 21.12.2012, 18:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012Dicka interesante ne lidhje me temen,degjojeni videon se flet edhe ne lidhje me religjionet dhe per ufot.http://www.youtube.com/watch?v=zMtFrPO5J6s


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 21.12.2012, 18:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010 Citim (JamesWat @ 21.12.2012, 19:10)
Dicka interesante ne lidhje me temen,degjojeni videon se flet edhe ne lidhje me religjionet dhe per ufot.http://www.youtube.com/watch?v=zMtFrPO5J6s

AHahahah, le plako tash mos ja fut kot. Do te dalesh ne perfundim tani qe do fluturojn ufot ? :P , me 21 dhjetor 2012 tani do fluturojn ufot. Photoshop apo video montim hollywoodi per cilen e ke fjalen ? Me kete deshiron te arsyetohesh tani ?


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 21.12.2012, 18:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (extige_88 @ 21.12.2012, 12:12)
AHahahah, le plako tash mos ja fut kot. Do te dalesh ne perfundim tani qe do fluturojn ufot ? :P , me 21 dhjetor 2012 tani do fluturojn ufot. Photoshop apo video montim hollywoodi per cilen e ke fjalen ?  Me kete deshiron te arsyetohesh tani ?

Jo mo jo shikoje degjoje njehere ti videon dhe pastaj fol se c'ka nderment te tregoje.
Kjo eshte nje teori e sakte se mijera shkencetare po i studiojne ato qe visitojne token,ate shkencetarin italian qe dogji kisha katolike a e di ca tha ai.
Lavdia e zotit duket me krijimin e plot boteve dhe jo vetem me njerez dhe kjo eshte nje nga arsyet pse donin ta digjnin kisha katolike gjithashtu ai mendonte planete me jete dhe te zhvilluara.
Shikoe videon se flet edhe per biblen nga mesi i videos.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga JamesWat nė 21.12.2012, 18:15


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 21.12.2012, 18:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012Po flet edhe per engjejt se ti di anglisht,fjala qe perdoret per engjejt sot nuk eshte e sakte sipas shkrimeve hebraike.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 21.12.2012, 18:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010 Citim (JamesWat @ 21.12.2012, 19:14)
Jo mo jo shikoje degjoje njehere ti videon dhe pastaj fol se c'ka nderment te tregoje.
Kjo eshte nje teori e sakte se mijera shkencetare po i studiojne ato qe visitojne token,ate shkencetarin italian qe dogji kisha katolike a e di ca tha ai.
Lavdia e zotit duket me krijimin e plot boteve dhe jo vetem me njerez dhe kjo eshte nje nga arsyet pse donin ta digjnin kisha katolike gjithashtu ai mendonte planete me jete dhe te zhvilluara.
Shikoe videon se flet edhe per biblen nga mesi i videos.

mos me humb kahjen e temes :) . Te kisha keshillu te hapesh nje teme te re ne qoft se deshiron te diskutohen keto gjera. Ne kete teme gjithqka qe ka te flitet eshte : Pyetje drejtuar direkte pasiqe ne temen : 21 Dhjetor 2012 Doomsday fundi botes, personat e njohur si Igli_st, Jameswatch, Flygreen, Forumi_28 ishin aq bindes sa qe ne kete dite do te ndodhi dicka interesante si eresimi, fillimi epokes se re, fundi botes, mund te ndodhi keshtu mund te ndodhi ashtu, dhe un qe te jem me argumentues, ju premtova qe e njejta pyetje do ju drejtohet perseri te njejtave figura te cilet filluan me Nostradamusin, Majat. Tani pyetja eshte shume e qarte. Si do te arsyetoheni para kesaj ? Te lus mos me humb kahjen e temes sepse cdo gje qe eshte jasht temes do te konsiderohet si diqka qe nuk ja vlen te debatohet


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 21.12.2012, 18:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (extige_88 @ 21.12.2012, 12:23)
mos me humb kahjen e temes :) . Te kisha keshillu te hapesh nje teme te re ne qoft se deshiron te diskutohen keto gjera. Ne kete teme gjithqka qe ka te flitet eshte : Pyetje drejtuar direkte pasiqe ne temen : 21 Dhjetor 2012 Doomsday fundi botes, personat e njohur si Igli_st, Jameswatch, Flygreen, Forumi_28  ishin aq bindes sa qe ne kete dite do te ndodhi dicka interesante si eresimi, fillimi epokes se re, fundi botes, mund te ndodhi keshtu mund te ndodhi ashtu, dhe un qe te jem me argumentues, ju premtova qe e njejta pyetje do ju drejtohet perseri te njejtave figura te cilet filluan me Nostradamusin, Majat. Tani pyetja eshte shume e qarte. Si do te arsyetoheni para kesaj ? Te lus mos me humb kahjen e temes sepse cdo gje qe eshte jasht temes do te konsiderohet si diqka qe nuk ja vlen te debatohet

Te shohim njehere deri neser ka kohe per te dhene nje pergjigje te sakte,dicka duhet te ndodhte.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga JamesWat nė 21.12.2012, 18:26


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 21.12.2012, 18:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010 Citim (JamesWat @ 21.12.2012, 19:26)
Te shohim njehere deri neser ka kohe per te dhene nje pergjigje te sakte,dicka duhet te ndodhte.

Ahah, Ahh oke, ndoshta sic e tha dikush, me 21 dhjetor 2012 do te erresohet toka ne oren 16:10 minuta, dhe te nderuar keni kujdes pasi pas ores 23 mund te ju zer gjumi, Ky eshte fenomeni qe quhet NATE dhe GJUM. Poashtu ka shans edhe dicka e trete te ndodhi fenomeni i ashtuquajtur MENGJESI.

Deshiroje te thuash per kete, apo per fotografit montazhe Photoshopi si dhe video montimet me UFO ahahahaha


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
Lijanaa
Postuar nė: 21.12.2012, 20:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 396
Antari Nr: 23187
Bashkangjitur: 18.08.2009 Citim (extige_88 @ 21.12.2012, 18:57)
9. Pra ketu sqarohet saktesisht se Ka nje Perendi, mirepo qe nuk eshte Jezu Krishti, sepse Perendia i dha nje emer permbi cdo emer.


11. Tani ai u be Zot, Per lavdi te Perendise At - Zot . Zot, per lavdi te Zotit Zot. Ehmm oke


Dhe ai nuk la as emer, as fame as asgje, mirepo ai thjesht i perulej Zotit te tij i cili e kishte krijuar, dhe nuk e la gjithdishmerine, mirepo ai e konstatoi se ka nje zot i cili i din te gjitha.

9.v- Mirmengjesi dhe 2 me Zero, ketu perseri permendet Perendia i dha nje emer Jezusit ( Njejt sikur me then Mbreti i dha nje Grade ndonje ushtari, mirepo perseri ngeli ushtar) edhe Zoti i dha nje emer porrr nuk e beri ate zot, sepse do te kishte 2 zotera.


I nderuar, bibla nuk genjen eshte shume e vertete, mirepo genjejn perceptimet tuaja, ku ai mundohet te ju sqaron un nuk jam zot, dhe ju e quani zot, bibla sqaron se perendia i dha nje emer e ju i beni shok perendis duke e ber Jezusin perendi, e me pas edhe duke e ber biri i zotit.

Nuk kam qellime provokative, thjesht te dini qe bibla eshte e vertete, mirepo leximi dhe perceptimi juaj i bibles eshte i gabueshem.


Dhe mbi te gjitha nuk me ke dhene aspak pergjigje ne pyetjen, dhe aspak nuk ke folur mbi temen. Sepse ne teme perfshihet Igli, Flygreen, Jameswatch, Forumi_28. Nostradamus ? Kalendari Maja ? Ju thashe qe Dita vjen dhe cdo gje del ne shesh ? Keni arsyetime ne lidhje me kete ?

Kėsaj i thone mos e vet se tregon vet?! smil3dbd4ddd6835f.gif

Dhe ska se kush te pėrzihet nė punėn e Zotit tė Plotfuqishėm Ai vepron ēka don dhe si tė don, andaj nuk duhet marrė me kėto gėnjeshtra komerciale, as majat as Notradamusi e askush pėrveē Tij nuk din asgjė.

Kurse pėr kete zoteriun qė po propagandon besimin e tij, njė po mė ēudit, sa shumė mundohet tė proklamojė dhe rrin pa rresht nė forum pėr gje tė cilėn vetė e demanton me shkrimin qė ka sjellur?!

Tash po bindem se pse Isa a.s. qan duke e lutur Allahun:

“Nėse i dėnon ata, nė tė vėrtetė ata janė robėrit e Tu, e nėse i fal ata, Ti je i Gjithėfuqishmi, i Urti.” (Maide, 118).

Pra vetėm nga shkaku se ende ka njerėz qė pėrhapin kėso lloj genjeshtrash?!
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 21.12.2012, 20:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008na ishin njeher ,nja pes veta ,,qe 21 ja nisen me argumentue edhe me NASA thot keshtu e ashtu deri sa dje doli nasa e i demantoi te gjitha,nostrdamausi ,nosa,nosa,tash krejt dii harojn dhe prap do thujn a tham vec zoti e din...

ma interesant se gjiothash ,jameswati ,qe u prezantua si ateist i madh ne forum tash po na mbin si kepurdh ,nje krishter i madh fshihet pas tij,,,,,

e dim na e din a i......po na sjem si ju ,na e kem te nndaluar renen...


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
passed
Postuar nė: 22.12.2012, 01:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1105
Antari Nr: 26200
Bashkangjitur: 04.03.2011heheheh...
ndoshta mundt edhe ti bije qe me 21 te jet fundi...po e sigurte se ky (qe tash me shkoi) JO smil3dbd4e5e7563a.gif
shum popuj para nesh (sich i njohim popujt e zhdukur) kajn pas nje fund, arsyeja: pse kan devijuar nga e verteta, po kjo ska nenkuptuar fundi i botes!
qe dua te them se......Ne zdim asen dhe per azgje, dhe sna takon te meremi me parashikime...

dheee aq em vjen interesante fakti se sa te madhe e kajn bo ket pune....vetem se kajn deshifru do shkrime te primitiveve...qe une do i quaja insekte asgje me shum!

ne teknologjin e sotme te konstatohet se ne nje koh....mund te vije fundi, psh ta konstatoj nasa....kjo mund te jet e kapshme (jo e besueshme)
pse? (shembull)
sepse nasa jep nje fakt(nese), psh. asteroidi i emruar xxxx ju ashte afru tokes per xxx km dhe ne trajektoren e radhes (graviteti i jupiterit do ndryshoj rrugen e asteroidit) dhe per pasoj ai do i afrohet tokes per aq km me afer ...e cila mund te hyje ne orbiten e tokes e si pasoj te perplaset me token...dhe pastaj tregon efektet qe do ndodhin pas perplasjes....!

pra kjo e fundit eshte e kapshme, sepse shpjegon prej chka do vjen kjo fatkeqsi (fundi), njeh objektin i cili mund ta shkaktoj (fundin)....e sheh (vezhgon) rrugen te cilen e pershkon ai, dhe me disa matematika parashikon ngjarjen!
a majat:
DO VIJE FUNDI ME 21.12.2012.
tu ndejt me nga nje gjeth para paskan dite dns...f*ck maja!

pervech Zotit askush s'di asgje!
.........................
ne ta kishim lodh trurim me parashikime....do e gjenim se caljari-juventus do dilte
1-2 dhe do fitonim deni lek smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Top

Topic Options Faqe: (7) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio