Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Foto Skandal !! Prifti detyron femijet...
Jerenim
Postuar nė: 23.12.2012, 19:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 330
Antari Nr: 25023
Bashkangjitur: 09.05.2010Prifti Martin (42) vjeē nga Polonia nė lokalitetin e kishės tė cilėn ai e drejton ka detyruar njė grup fėmijėsh qė t’i lėpijnė gjunjėt nė tė cilėt kishte vendosur sasi tė shllagut i cili shėrben si dekorues i ėmbėlsirave.
Aktin e tillė ai personalisht nuk e sheh si shkelje tė normave etike, pėrkundrazi mbrohet qė gjithė kjo ka qenė vetėm njė lojė.
Skandalet me priftėrit pedofilė sa vijnė e rriten ndėrsa opinioni botėrorė ėshtė nė shok total nga sjelljet e tyre.
Fotografi e jashtme


----------------------------------------
E keqja nuk ėshtė vepėr vetėm e atij i cili e shkakton por edhe e atij, i cili ka pasur mundėsi qė ta pengojė dhe nuk e ka penguar
PM
Top
ArIaNiTii
Postuar nė: 24.12.2012, 22:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011po pis berllok paska qen
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 25.12.2012, 08:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012po kjo qe ka ndodhur me priftin aq e tmerrshme eshte sa kjo. smil3dbd4daabd491.gif

http://www.aion-video.ru/view.php?video=0o...+6+vje%C3%A7are!


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
ArIaNiTii
Postuar nė: 25.12.2012, 15:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011 Citim (igli_st @ 25.12.2012, 09:34)
po kjo qe ka ndodhur me priftin aq e tmerrshme eshte sa kjo. smil3dbd4daabd491.gif

http://www.aion-video.ru/view.php?video=0o...+6+vje%C3%A7are!

o peder leri keto fore ,, ajo video ska te ben me ate qe keni shkru ajo ehste montim ato qika i kan veshur per me vallzu nuk jan ato qika qe martohen qika 6 vjecare po u martoken leni kto muhabete se e dij fort mir kan qen 450 martesa krejt te moshuar femijet kan valzu si shum fmij qe veshen ashtu ne shum dasma ,,

kur ske argumente mos ben shpijfje te qifsha pederastin
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 25.12.2012, 15:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012kjo eshte e madhe fare.
Rekord guines me hoxhen nga Nigeria.http://www.youtube.com/watch?v=wfWspQFend8


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 25.12.2012, 15:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012Arabi: Njė grua 12-vjeēare kėrkon divorcin

Arabi: Njė grua 12-vjeēare kėrkon divorcin RIAD- Njė vajzė nga Arabia Saudite, nė moshė 12 vjeēe, po zhvillon betejė pėr divorc nga burri i saj 80-vjeēar. Nė kėtė drejtim po i ndihmon Komisioni pėr tė drejtat e njeriut, gjė qė paraqet rastin e parė tė tillė nė kėtė vend.

Vajza para njė viti u detyrua pėr martesė me kushėririn e babait tė saj pėr njė pajė prej 17 000 eurove.

Nėna e vajzės shumė shpejt ka kėrkuar divorc nė emėr tė bijės sė saj, por pas pak kohėsh e tėrhoqi kėrkesėn pa kurrfarė sqarimi. Interesat e vajzės 12 vjeēe po i pėrfaqėson Komisioni saudit pėr mbrojtjen e tė drejtave tė njeriut, i cili kėrkon divorc nė emėr tė saj.
Aktivistėt e kėtij komisioni shpresojnė se kjo procedurė pėr divorc do tė bėjė tė mundshme aplikimin e kufirit tė ulėt tė moshės pėr lidhje tė njė martese.

Nė viset e varfra tė Arabisė Saudite martesat e dhunshme ndėrmjet fėmijėve dhe tė rriturve janė ende dukuri e shpeshtė.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga JamesWat nė 25.12.2012, 15:29


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 25.12.2012, 15:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012Holandė: 1 nė 6 priftėrinj nuk besojnė nė zot, pohon studimi


Holandė: 1 nė 6 priftėrinj nuk besojnė nė zot, pohon studimi Njė studim nga Universiteti i Lirė i Amsterdamit pohon se njė nė gjashtė priftėrinj tė Kishės Protestante Holandeze nuk besojnė nė zot. Njė rast qė ka ngjallur interesin e mediave ka qenė dhe ai i priftit Klas Hendrikse, njohur nė Holandė si "prifti ateist".

Autoriteteve kishtare u ishte kėrkuar tė merrnin masa disiplinore ndaj tij pas botimit tė librit me titull "Besimi nė zotin qė nuk ekziston". Por prifti qėndroi nė postin e mėparshėm, pasi u vu re se brenda Kishės Holandeze kishte dhe funksionarė tė tjerė me bindje tė tilla.

"Unė vetė nuk e ndjej tė nevojshme tė besoj nė jetėn pas vdekjes," thotė Hendrikse. "Aspak! Pėr mua jeta jonė, detyra jonė, ėshtė pėrpara vdekjes. Kur ndodh diēka, ndodh kėtu nė tokė, mes teje e meje, mes njerėzve dhe vetėm kėtu mund tė ndodhė."

"Zoti nuk ėshtė as qenie... ėshtė thjesht njė fjalė qė shėnon pėrjetimin, ose pėrjetim njerėzor," vazhdon ai. Hendrikse madje e pėrshkruan rrėfimin biblik tė jetės sė Jezusit si njė rrėfim mitologjik rreth njė personi qė mund tė mos ketė ekzistuar kurrė.

Profesori Hijme Shtofels, i Universitetit tė Lirė tė Amsterdamit, pohon se njerėzit tashmė e mbėshtesin fenė mbi koncepte tė pėrditshme dhe jo mė teologjike.

"Nė shoqėrinė tonė quhet 'diēkaizėm'," thotė ai. "Duhet tė ketė 'diēka' midis tokės e qiellit, por ta quash kėtė 'zot', e aq mė tepėr 'zot personal', duket se ėshtė e pamendueshme pėr shumicėn e holandezėve," - pėrfundon Shtofelsi.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 25.12.2012, 16:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (JamesWat @ 25.12.2012, 16:29)
Holandė: 1 nė 6 priftėrinj nuk besojnė nė zot, pohon studimi


Holandė: 1 nė 6 priftėrinj nuk besojnė nė zot, pohon studimi Njė studim nga Universiteti i Lirė i Amsterdamit pohon se njė nė gjashtė priftėrinj tė Kishės Protestante Holandeze nuk besojnė nė zot. Njė rast qė ka ngjallur interesin e mediave ka qenė dhe ai i priftit Klas Hendrikse, njohur nė Holandė si "prifti ateist".

Autoriteteve kishtare u ishte kėrkuar tė merrnin masa disiplinore ndaj tij pas botimit tė librit me titull "Besimi nė zotin qė nuk ekziston". Por prifti qėndroi nė postin e mėparshėm, pasi u vu re se brenda Kishės Holandeze kishte dhe funksionarė tė tjerė me bindje tė tilla.

"Unė vetė nuk e ndjej tė nevojshme tė besoj nė jetėn pas vdekjes," thotė Hendrikse. "Aspak! Pėr mua jeta jonė, detyra jonė, ėshtė pėrpara vdekjes. Kur ndodh diēka, ndodh kėtu nė tokė, mes teje e meje, mes njerėzve dhe vetėm kėtu mund tė ndodhė."

"Zoti nuk ėshtė as qenie... ėshtė thjesht njė fjalė qė shėnon pėrjetimin, ose pėrjetim njerėzor," vazhdon ai. Hendrikse madje e pėrshkruan rrėfimin biblik tė jetės sė Jezusit si njė rrėfim mitologjik rreth njė personi qė mund tė mos ketė ekzistuar kurrė.

Profesori Hijme Shtofels, i Universitetit tė Lirė tė Amsterdamit, pohon se njerėzit tashmė e mbėshtesin fenė mbi koncepte tė pėrditshme dhe jo mė teologjike.

"Nė shoqėrinė tonė quhet 'diēkaizėm'," thotė ai. "Duhet tė ketė 'diēka' midis tokės e qiellit, por ta quash kėtė 'zot', e aq mė tepėr 'zot personal', duket se ėshtė e pamendueshme pėr shumicėn e holandezėve," - pėrfundon Shtofelsi.

po ti ateisti thift pse po prekesh ,ti spo mje katalik as prift,o igli,pse po shtin hund me p500 nika

dhe ke jan 5oo lajme te ndryshme,ju beni si papagall nje lajm 5oo herr----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 25.12.2012, 16:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (hubejb1 @ 25.12.2012, 10:29)
po ti ateisti thift pse po prekesh ,ti spo mje katalik as prift,o igli,pse po shtin hund me p500 nika

dhe ke jan 5oo lajme te ndryshme,ju beni si papagall nje lajm 5oo herr

ahaha kush u prek,me kete postim une tregoj pse e pranoi prifti ateizmin dhe pse eshte interesante.
po nrm qe ti se ka pare fare postimin vetem ate me te zez dhe prandaj flet kot.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 25.12.2012, 19:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (JamesWat @ 25.12.2012, 17:58)
ahaha kush u prek,me kete postim une tregoj pse e pranoi prifti ateizmin dhe pse eshte interesante.
po nrm qe ti se ka pare fare postimin vetem ate me te zez dhe prandaj flet kot.

po ti sa te dush thuaje te kunderten ,kshyre cfar nenshkrimi ofendus ke,,,,,

thuaje sa te duaash se e ka than dikush tjeter por kjo nxjer ne pah fytyren tende te vertet....

apo sic thot fjala e urte popullore....

fjalet e keqdashesit jan si qymyri....po ste dogjen te nxijne....


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
ArIaNiTii
Postuar nė: 25.12.2012, 19:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011JamesWat na trego cili je ti prej atyre kater personave qe jan ulur para priftit edhe behen gati per akcion na thuaj mos te vjen turp
smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 25.12.2012, 20:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (hubejb1 @ 25.12.2012, 13:54)
po ti sa te dush thuaje te kunderten ,kshyre cfar nenshkrimi ofendus ke,,,,,

thuaje sa te duaash se e ka than dikush tjeter por kjo nxjer ne pah fytyren tende te vertet....

apo sic thot fjala e urte popullore....

fjalet e keqdashesit jan si qymyri....po ste dogjen te nxijne....

hajde hajde kendo tani.
lexo se si ta arsyeton prifti ateizmin.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 25.12.2012, 20:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (ArIaNiTii @ 25.12.2012, 13:58)
JamesWat  na trego cili je ti prej atyre kater personave qe jan ulur para priftit edhe behen gati per akcion na thuaj mos te vjen turp
smil3dbd4e5e7563a.gif  smil3dbd4e5e7563a.gif  smil3dbd4e5e7563a.gif

morali i fese cifute dhe arabe eshte 0,po te lexosh kete te priftit rreth ateizmit do mesosh ndonje gje.
e ke me ngjyre te kuqe c'duhet te mesosh.

 Citim
Holandė: 1 nė 6 priftėrinj nuk besojnė nė zot, pohon studimi


Holandė: 1 nė 6 priftėrinj nuk besojnė nė zot, pohon studimi Njė studim nga Universiteti i Lirė i Amsterdamit pohon se njė nė gjashtė priftėrinj tė Kishės Protestante Holandeze nuk besojnė nė zot. Njė rast qė ka ngjallur interesin e mediave ka qenė dhe ai i priftit Klas Hendrikse, njohur nė Holandė si "prifti ateist".

Autoriteteve kishtare u ishte kėrkuar tė merrnin masa disiplinore ndaj tij pas botimit tė librit me titull "Besimi nė zotin qė nuk ekziston". Por prifti qėndroi nė postin e mėparshėm, pasi u vu re se brenda Kishės Holandeze kishte dhe funksionarė tė tjerė me bindje tė tilla.
E ke me ngjyre te kuqe c'duhet te mesosh.
"Unė vetė nuk e ndjej tė nevojshme tė besoj nė jetėn pas vdekjes," thotė Hendrikse. "Aspak! Pėr mua jeta jonė, detyra jonė, ėshtė pėrpara vdekjes. Kur ndodh diēka, ndodh kėtu nė tokė, mes teje e meje, mes njerėzve dhe vetėm kėtu mund tė ndodhė."

"Zoti nuk ėshtė as qenie... ėshtė thjesht njė fjalė qė shėnon pėrjetimin, ose pėrjetim njerėzor," vazhdon ai. Hendrikse madje e pėrshkruan rrėfimin biblik tė jetės sė Jezusit si njė rrėfim mitologjik rreth njė personi qė mund tė mos ketė ekzistuar kurrė.

Profesori Hijme Shtofels, i Universitetit tė Lirė tė Amsterdamit, pohon se njerėzit tashmė e mbėshtesin fenė mbi koncepte tė pėrditshme dhe jo mė teologjike.

"Nė shoqėrinė tonė quhet 'diēkaizėm'," thotė ai. "Duhet tė ketė 'diēka' midis tokės e qiellit, por ta quash kėtė 'zot', e aq mė tepėr 'zot personal', duket se ėshtė e pamendueshme pėr shumicėn e holandezėve," - pėrfundon Shtofelsi.


Ky postim ėshtė ndryshuar nga JamesWat nė 25.12.2012, 21:01


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 25.12.2012, 21:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (JamesWat @ 25.12.2012, 21:52)
hajde hajde kendo tani.
lexo se si ta arsyeton prifti ateizmin.

mu sme prish pun naj pop hollandez hamamii,ke fjala te anton qirja ,qe tha se duhen ther 1900000 shqiptare,edhe ate nga kushi,nga serbet....

heu ropt e qenit....


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio