Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Cilat gjuhe i zoteroni?
cherry
Postuar nė: 10.06.2008, 10:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 183
Antari Nr: 15267
Bashkangjitur: 30.04.2008Une personalisht pervec gjuhes amtare-shqipen, zoteroj gjuhen angleze, gjuhen maqedonase, gjuhen spanjolle...dhe deri diku gjuhen gjermane dhe ate turke.
Po Ju?


----------------------------------------
...wE sHouLd bE gLaD GoD dOeSn't GivE uS eVeRyThiNg wE aSk fOr...
PM
Top
alvin
Postuar nė: 10.06.2008, 10:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Gjuhen angleze,kroate,turke,bullgare,maqedonase.....dhe deri diku gjuhen greke.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga alvin nė 10.06.2008, 10:18


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Victoria
Postuar nė: 10.06.2008, 10:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1103
Antari Nr: 14258
Bashkangjitur: 11.03.2008Cherry pershendetje!

Me pelqen shum te di gjuhe te huaja...

Une personalisht zoteroj keto gjuhe : gjuhen time amtare Shqipe, pastaj maqedonisht (fut ketu gjuhet sllave i kuptoj gati te gjitha) dhe anglisht flas mire... italisht dhe turqisht me dobet...

respekte,


----------------------------------------
ALBANIA - LAND OF SUPERIOR NATION

PM
Top
alvin
Postuar nė: 10.06.2008, 10:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Im glad that Yuo speak English.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
cherry
Postuar nė: 10.06.2008, 10:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 183
Antari Nr: 15267
Bashkangjitur: 30.04.2008 Citim (Victoria @ 10.06.2008, 10:18)
Cherry pershendetje!

Me pelqen shum te di gjuhe te huaja...

Une personalisht zoteroj keto gjuhe : gjuhen time amtare Shqipe, pastaj maqedonisht (fut ketu gjuhet sllave i kuptoj gati te gjitha) dhe anglisht flas mire... italisht dhe turqisht me dobet...

respekte,

Pershendetje per ty Victoria....
Mua me pelqen shume italishtja mirepo nuk mundem ta zoteroj... smil3dbd4d75edb5e.gif


----------------------------------------
...wE sHouLd bE gLaD GoD dOeSn't GivE uS eVeRyThiNg wE aSk fOr...
PM
Top
MIRA_
Postuar nė: 10.06.2008, 10:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Anglishten, at Maqedonase, dhe Spanishten deri diku :)se kete e kam gjys te thyer meqe e kuptoj ama pakes shume e flas:)


p.s.
Alvini vetem nje korigjim te vockel perpara se ta ben senatori (pakes shaka), duhet te jete You not Yuo!


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
Victoria
Postuar nė: 10.06.2008, 10:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1103
Antari Nr: 14258
Bashkangjitur: 11.03.2008 Citim (cherry @ 10.06.2008, 10:28)
Pershendetje per ty Victoria....
Mua me pelqen shume italishtja mirepo nuk mundem ta zoteroj...  smil3dbd4d75edb5e.gif

Cherry,
italishtja eshte shum e lehte per tu mesuar, ka shum fjale te njejta si ne gjuhen shqipe ...

Po te mesoj dikcka un moj Cherry , shyqyr qe kemi njerez qe interesohen per te mesuar...

Respekte mike , kalofsh bukur....

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Victoria nė 10.06.2008, 17:04


----------------------------------------
ALBANIA - LAND OF SUPERIOR NATION

PM
Top
Anubisi-E
Postuar nė: 10.06.2008, 10:52
Quote Post


Pacifist
*****

Posti: Antarė
Postime: 9660
Antari Nr: 14168
Bashkangjitur: 07.03.2008Gjuhen amtare, pastaj maqedonishten dhe anglishten.
Gjithashtu nja dy-tre fjale di ne frengjishte dhe ne spanjisht, di edhe disa pjese nga Kurani, a mund te them se di pak edhe arabisht??? Turqisht di:merhaba, cok gyzel, tamam, evet, ane..... hahah pak shaka


----------------------------------------
Beati pacifici!
PM
Top
Gjuajtėsi
Postuar nė: 10.06.2008, 11:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 1493
Antari Nr: 10126
Bashkangjitur: 10.10.2007Shqipe, angleze, gjermane, por shėrbehem edhe me gjuhėn kineze!


----------------------------------------
Njė tokė, njė gurr, njė krua, njė urė! Ēfar ke bė ti sot pėr kombin tėnd!
PM
Top
Victoria
Postuar nė: 10.06.2008, 11:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1103
Antari Nr: 14258
Bashkangjitur: 11.03.2008 Citim (Gjuajtėsi @ 10.06.2008, 11:38)
Shqipe, angleze, gjermane, por shėrbehem edhe me gjuhėn kineze!

O sa mire Gjuajtesi, di edhe gjuhen kineze.... te lumt.

A do na mesosh ndonje fjale?

Respekte,

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Victoria nė 10.06.2008, 11:43


----------------------------------------
ALBANIA - LAND OF SUPERIOR NATION

PM
Top
Gjuajtėsi
Postuar nė: 10.06.2008, 11:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 1493
Antari Nr: 10126
Bashkangjitur: 10.10.2007Fatkeqėsisht tastatura ėshtė latinisht, e ndonje "font" kinezisht nuk me gjindet, por pasi gjuha kineze ėshtė gjuhė tonike, mundemi ta shpehim njė fjalė edhe me fjalė latine por te kemi kujdes nė tonin:

psh:

te aji ne (ta ēoni tonin tek "aji") do tė thotė : ju dua!


----------------------------------------
Njė tokė, njė gurr, njė krua, njė urė! Ēfar ke bė ti sot pėr kombin tėnd!
PM
Top
Victoria
Postuar nė: 10.06.2008, 11:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1103
Antari Nr: 14258
Bashkangjitur: 11.03.2008 Citim (Gjuajtėsi @ 10.06.2008, 11:45)
Fatkeqėsisht tastatura ėshtė latinisht, e ndonje "font" kinezisht nuk me gjindet, por pasi gjuha kineze ėshtė gjuhė tonike, mundemi ta shpehim njė fjalė edhe me fjalė latine por te kemi kujdes nė tonin:

psh:

te aji ne (ta ēoni tonin tek "aji") do tė thotė : ju dua!

Faliminderit Gjuajtesi...

Po edhe un ashtu e kisha fjalen te tregosh vetem si shqiptohet, sepse ne kinezish eshte rende te shkruhet...por me interesojne keto gjuhe si japonisht kinezisht por ne Maqedoni , nese duam ti mesojm nuk kemi se ku, as edhe ndonje fjalor nuk gjendet nga keto gjuhe... jan ende shum specifike per tek ne....


----------------------------------------
ALBANIA - LAND OF SUPERIOR NATION

PM
Top
v3rbatim
Postuar nė: 10.06.2008, 11:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2444
Antari Nr: 6905
Bashkangjitur: 13.04.2007Shqip
Maqedonisht
SerboKroatisht ( jo dhe aq mire po sa per t`u mar vesht )
Turqisht ( Njejt , sa per t`u mar vesht , jo per t`u fut n`Biseda t`thella ) :D
Anglisht
Gjermanisht ( mund te komunikoj per c`eshtje te thjeshta )


----------------------------------------
Thuaj: "S'ka dyshim se vdekja prej tė cilės po ikni, ka pėr t'ju zėnė, e mandej do tė silleni te Ai qė e di tė padukshmen dhe tė dukshmen, dhe atėherė Ai do t'ju njoftojė me atė qė keni punuar".
(Sure Xhum’a: 8)Femra duhet ta ruajė trupin si pasurinė, nė qoftė se dėshiron qė mashkulli tė ndihet si gjurmues i arit.
PM
Top
Diellza
Postuar nė: 10.06.2008, 11:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 547
Antari Nr: 13318
Bashkangjitur: 01.02.2008Shqip, maqedonisht,turqisht dhe anglisht .
PM
Top
alvin
Postuar nė: 10.06.2008, 11:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (Anubisi-E @ 10.06.2008, 10:52)
Turqisht di:merhaba, cok gyzel,

Me duket se shume merak e paska Nora Istrefin,ajo kendon,,cok guzel,, hehehehe


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top

Topic Options Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio