Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Ruhi Bakiu Nė Grevė Urie Kunder Nepotizmit Uejl
Njomza_22
Postuar nė: 04.07.2007, 22:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006Meqe jame studente ne UEJL drejtim Administrat Biznesi megjithat me preku ky rast i ketij profesori qe po ben greve urie per mbrojtjen e nepotizmit ne kete universitet.
Po citoj shkrimin nga kjo webfaqe qe ka publikuar deklaraten e tij per greve urie

Ja Nepotizmi: Memet dhe Ardit Memeti-vėllezėr; Ismail Memeti – xhaxhai i Arditit dhe Memetit; Sami Memeti – djali i Ismail Memetit dhe kushėri i Arditit dhe Memetit; Nora Memeti – bashkėshortja e Ardit Memetit; Hamit dhe Seadin Xhaferi – vėllezėr, dajallarė tė Ardit dhe Memet Memetit – tė gjithė nė mėnyrė direkte apo indirekte tė punėsuar nė Fakultetin e Drejtėsisė
PM
Top
genc gashi
Postuar nė: 04.07.2007, 22:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 670
Antari Nr: 4909
Bashkangjitur: 27.12.2006Po fillon UEJL-ja te shpaloj vetveten. Trego edhe ti sa ka ne Adminsitrat nepotizem?
A u zbulua njeriu qe vodhi 60 mij euri gjate regjistrimeve ne UEJL?


----------------------------------------
Shqip flas, shqip godas, shqip shkruaj, shqip shaj, kshtu qe edhe VETEM shqipe q*!!!
PMMSN
Top
AgonF
Postuar nė: 05.07.2007, 03:03
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 11
Antari Nr: 8229
Bashkangjitur: 04.07.2007Profesori e ka perkrhajen e Unionit te Studenteve te UEJL-se, ditve ne vazhdim do te kerkojme ne Univerzitet numrin e celularit per kontakt te drejtperdrejt me profesorin, pasiqe paraprakisht kontaktuam me disa student te cilet na sygjeruan se ky profesor e meriton plotesisht vendin e punes ne UEJL, per dallim prej shum te "tjereve".

Ju lutemi nese dikush e ka numrin e celularit te Profesorit te nderuar shpejt ta postoj.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga AgonF nė 05.07.2007, 03:04


----------------------------------------
Never explain yourself. Your friends don’t need it and your enemies won’t believe it.
PMEmail PosterMSN
Top
fitimiii
Postuar nė: 05.07.2007, 09:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 63
Antari Nr: 8223
Bashkangjitur: 04.07.2007Ja deri ku jemi katandisur,profesori te bene greve per nepotizem ne nje Universitet,vertet eshte shume tragjike,shpresoj autoritetet e ketij institucioni ta marrin me shume seriozitet kete ceshtje dhe te veprojne konform rregullave,jane bere universitetet tona si tutulli i kenges "krejt mahalla n'disko" edhe ktu vlen e njejta thenie "krejt familja n'shtul"
PM
Top
safet bexheti
Postuar nė: 05.07.2007, 09:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 502
Antari Nr: 7274
Bashkangjitur: 09.05.2007 Citim (Njomza_22 @ 04.07.2007, 22:48)
Ja Nepotizmi: Memet dhe Ardit Memeti-vėllezėr; Ismail Memeti – xhaxhai i Arditit dhe Memetit; Sami Memeti – djali i Ismail Memetit dhe kushėri i Arditit dhe Memetit; Nora Memeti – bashkėshortja e Ardit Memetit; Hamit dhe Seadin Xhaferi – vėllezėr, dajallarė tė Ardit dhe Memet Memetit – tė gjithė nė mėnyrė direkte apo indirekte tė punėsuar nė Fakultetin e Drejtėsisė

Rektori Abazi ka te punesuar dy mbesat e tij ne kete Universitet.
Teuta Arifi motra e saj Besa Arifi
Izet Zeqiri ka te punesuar kunatin e tij Jeton Mazllamin
Nexhbi Vjeseli - Vajzen dhe nusen e djalit
(KOHA)

Le ti publikojm te gjithe familjaret e punesuar ne UEJL
PM
Top
LLOQI.com
Postuar nė: 05.07.2007, 09:57
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 7317
Bashkangjitur: 11.05.2007Ruhi Bakiu e meriton te largohet nga UEJL sepse eshte tip jokomunikativ dhe hakmarres. Ai i konsideron te gjithe armiq ata te cilet nuk mendojne si ai.
Nuk flet me asnje ne Fakultet, apsolutisht me asnje koleg te tij, madje thuhet se ai nuk qendron mire as me vllezerit e tij dhe me babain e tij. Nese keto jane te verteta, ē'te duhet nje pedagog i tille qe ka probleme psikike dhe halucinacioniste.

Mos ki nevoje per groshe prof. Ruhi ose per ndonje Burek me gjize ne kabinet. Se keq i ke punet me greve valla!
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 05.07.2007, 11:47
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006PO me vjen mir qe po del nepotizmi dhe qe ka reagime por kjo qe ka postuar Lloqi.com nuk me pelqen aspak.

un nuk e njoh Ruhi Bakiun, por me dal ktu e me shkru pune te aspektit familjar me duket dicka katastrofale.....nuk ka cma me interson mue nese ndonje prof i ka punet pis me familjen e tij, me rendesi per mue asht qe ai te jete i regullt ne mesim, te jete prof me cilesi te mdhaja dhe kaq....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
ilo_te
Postuar nė: 05.07.2007, 11:54
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 20
Antari Nr: 1041
Bashkangjitur: 17.04.2006Lloqi.com ti qenke nje matrapaz qe nuk ke lidhje me jeten dhe vetem perhapen shpekullime.
Jam student i fakultetit juridik dhe Ruhi Bakiu me ka ligjeruar, dhe per ate mund te them vetem fjale te mira edhe ne aspektin intelektual edhe ate kulturor.
Ruhi Bakiu e mori guximin qe te shpaloj kllanin e Asllan Bilallit i cili eshte duke e shkatruar fakultetin juridik.

Ruhi Bakiun e perkrahin me shume se 90% te studenteve, per kete te garantoj...
PM
Top
ilo_te
Postuar nė: 05.07.2007, 11:58
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 20
Antari Nr: 1041
Bashkangjitur: 17.04.2006Rektori i shkret, shume njeri i mencur, por ja qe nuk mund ti kuptoj lojerat qe bejne me te Ismail Zejneli dha Asllan Billalli. Me ven keq qe keto dy ja kane mbylle syte nje njeriu te ngritur sic eshte Jeton Shasivari.
PM
Top
andej
Postuar nė: 05.07.2007, 14:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 80
Antari Nr: 5498
Bashkangjitur: 27.01.2007 Citim (LLOQI.com @ 05.07.2007, 09:57)
Ruhi Bakiu e meriton te largohet nga UEJL sepse eshte tip jokomunikativ dhe hakmarres. Ai i konsideron te gjithe armiq ata te cilet nuk mendojne si ai.
Nuk flet me asnje ne Fakultet, apsolutisht me asnje koleg te tij, madje thuhet se ai nuk qendron mire as me vllezerit e tij dhe me babain e tij. Nese keto jane te verteta, ē'te duhet nje pedagog i tille qe ka probleme psikike dhe halucinacioniste.

Mos ki nevoje per groshe prof. Ruhi ose per ndonje Burek me gjize ne kabinet. Se keq i ke punet me greve valla!

O lloqi se nuk ka mbet puna te pyesesh ti a do largohet Ruhia apo jo. Si ish-student i tije mund te them se eshte profesori qe ka krijuar dhe mbajt nje komunikim me te afert me studentet. Edhe si njeri edhe si profesor eshte i kulturuar dhe intelektualisht i persosur. Cdo gje te thuhet kunder tije eshte mbrojte e nepotizmit ne UEJL.
PM
Top
genc gashi
Postuar nė: 05.07.2007, 14:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 670
Antari Nr: 4909
Bashkangjitur: 27.12.2006Zhurma e bere nga Ruhi Bakiu ka nje prapavij politike e partise ne Pushtet (PDSH). Gjate fushatave te PDSH-se Ruhi Bakiu ishte ne gjendje edhe tere familjen te mar ne fushat per te qendruar ne vende pune mirpo tani dyshohet se gjithe kjo procedur gjith ki ze i ngritur eshte porositur nga Menduh Thaci.
Nuk e di a mbani ne mend kur ne nje deklarate Menduh Thaci tha se ne UEJL ka nepotizem dhe korrupsion, dhe qellim i tij eshte se nuk ka aq fuqi per ndryshime ne strukturat e UEJL-se dhe kjo menyre neprjmet Ruhi Bakiut tregon se PDSH-ja i ka humbur te drejtat e vendimmarjes ne kete instuticion te lart arsimor. Dhe Ruhi Bakiun e shfrytezon duke e e lene edhe pa buk e pa uje vetem per te mar serish PDSH-ja timonin e UEJL-se. Por nuk besoj se do te arij zgjidhje te duhur me kete akt qe beri.
Une e pershendes ngritjen e zerit kunder ketyre dukurive ne UEJL si student i USHt-se te ndalohen keto dukuri megjithat jo me prapavija te tilla dhe me qellime per te perforcuar pozicionet dhe per te ruajtur vendin e punes. Por te ndalohen keto dukuri ne dobi te studentve qe paguajn 1500 euro dhe ne dobi te popullit shqiptar.
Te mbrojm institucionet arsimore shqiptare por mos te heshtim ne ate qe e demtojn.
Besoj shume ne faktorin nderkombetar qe i ka te gjitha ingrencat ne UEJL dhe do ta zbardh nepotizmin ku shpresojm qe te largohen te gjithe ata qe nuk kan aftesi per vendet e punes qe kan mare familjaret e cfar do klani.


----------------------------------------
Shqip flas, shqip godas, shqip shkruaj, shqip shaj, kshtu qe edhe VETEM shqipe q*!!!
PMMSN
Top
luan2u
Postuar nė: 05.07.2007, 16:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Nese e marim rastin e Ruhi Bakiu duhet gati i tere populli te cohet ne greve urie pasi i tere sistemi politiko ekonomik eshte i mbytur ne nepotizem.Une e pershendes aktin e profesorit ne fjale dhe shpresoj se do te kete sado kudo pak efekt. Nepotizmi eshte dukuri e lige e cila nuk lejon prosperitet ne asnje dege te jetes,ehste sikurse kanceri i cili gradualisht shkatron organizmin.

Me respekt
PM
Top
angelina
Postuar nė: 05.07.2007, 17:06
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 8101
Bashkangjitur: 28.06.2007E pergezoj Prof. Ruhiun per iniciativen qe ka marre sepse te gjithe e dime se nepotizmi po vershon UEJL-in apo thene popullorēe "Shtulin".
Megjithate ai eshte i pari qe e merr guximin qe te veproje ne kete menyre sepse Tetova eshte nje qytet interesant dhe per tu habitur sepse te gjithe flasin per ndonje fenomen qe nuk u pelqen dhe qe ne te vertete nuk eshte i mire e kendej smunden te veprojne asgje. PSE?
Te nderuar ju gjithmone permendni emra te politikaneve e te tjereve por nese doni ta dini se edhe ato politikan fundi fundit jane njerez.
Sa per njohuri,ne bote zeri i studenteve eshte me i larte edhe se i politikaneve, po he se studentet tane(pasi edhe une jam vet studente) nuk marrin asnje iniciative. P.sh ka profesore qe nuk ligjerojne mire e pse studentet nuk ngrihen ne kembe po pastaj do te shohim se si do veproje Rektori apo dikush tjeter.
Prandaj mos e zgjas e verteta dhe derjtesia gjithmone del ne shesh edhe pse pak vonon.

Prof. Ruhiu besoj se do ja dalesh
PM
Top
AgonF
Postuar nė: 05.07.2007, 19:20
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 11
Antari Nr: 8229
Bashkangjitur: 04.07.2007 Citim (angelina @ 05.07.2007, 17:06)
Sa per njohuri,ne bote zeri i studenteve eshte me i larte edhe se i politikaneve, po he se studentet tane(pasi edhe une jam vet studente) nuk marrin asnje iniciative. P.sh ka profesore qe nuk ligjerojne mire e pse studentet nuk ngrihen ne kembe po pastaj do te shohim se si do veproje Rektori apo dikush tjeter.
Prandaj mos e zgjas e verteta dhe derjtesia gjithmone del ne shesh edhe pse pak vonon.
Pajtohem plotesisht me mendimin tend anglina, studentet nuk reagojne aq sa duhet, e di se ato kan shum halle, vecanerisht studentet e juridikut qe ne bife flasin pa ndalur per Klanin e Zemunit, ashtu e kane quajtur ata ate grupacion, mirpo patjeter te permendet se fjalet qe i thone ne bife, ngelin vetem ne bife, duhet te bejne pak me shume.... sidoqoft eshte per te pershendetur iniciativen e sotme te tyre, fjala eshte per Peticionin qe ma dorzuan sot me 150 nenshkrime te studenteve te cilet e perkrahnin Profesorin Ruhi Bakiu.

P.S Studentet e kan perkrahjen e Unionit per cfardo lloj iniciative per te mbrojtur interesat e tyre.


----------------------------------------
Never explain yourself. Your friends don’t need it and your enemies won’t believe it.
PMEmail PosterMSN
Top
AgonF
Postuar nė: 05.07.2007, 19:42
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 11
Antari Nr: 8229
Bashkangjitur: 04.07.2007Sa per Motivacion te studenteve se mduket se ende se kan te qarte se kush eshte zot ne at Univerzitet, Ne, studentet apo Ato, profesoret.

Ce disa shifra, (vlera JONE per 1 vit akademik)

6800 studente shumzim me 1500euro (2 semestra) = 10.200.000euro
Kjo ishte sa i perket studenteve. Shkojm tash ka Stafi.

Stafi minimum 700 te punsuar (ndoshta ka ma shume) shumzim 800 euro (bruto paga perafersisht ka ket vlere) = 560.000 euro.
Kjo vlere 560.000 euro paguhet nga parate e studenteve.

Nga kjo duhet ta kene te qarte te gjithe, se ne nuk jemi SPONZOR qe i japim parate edhe nuk e dime ku shkojn apo si shrytezohen. NE kerkojme llogari dhe pergjegjesi nga ATA, ose perndryshe .....


Aq kisha per SOT ........... vazhdon....

Ky postim ėshtė ndryshuar nga AgonF nė 05.07.2007, 19:43


----------------------------------------
Never explain yourself. Your friends don’t need it and your enemies won’t believe it.
PMEmail PosterMSN
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio