Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (11) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> UEJL kopjon Logon Nga Bibla !
Zemri
Postuar nė: 13.01.2008, 17:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 51
Antari Nr: 40
Bashkangjitur: 09.12.2004Simboli i Universitetit tė Evropės Juglindore (UEJL) ėshtė njė simbol i kopjuar apo i qėllimshėm nga Bibla e Mbretit James dhe Satanizmi.

Kėtu mė posht keni verzionin e Biblės.
Fotografi e jashtme


Ēka do tė thotė simboli i Universitetit tė Evropės Juglindore:

Triquetra eshte simbol antik i “Perėndeshės sė trefishtė”, nė formė trekėndshi, e popullarizuar sė fundmi nga TV SHOW “CHARMED”. Triquetra (nga fjala latine qė dmth “tre kėndėshe”) ėshtė njė treshe e maskuar e ngėrthyer e numrave gjashtė, dhe njė formė grafike e 666. Ėshtė Kelte dhe simbolizon midis tjerash, perėndeshėn e trefishtė Wicca.

Fotografi e jashtme

Zakonisht e pėrdorur pėr shekuj me rradhė nė ikonografinė liturgjike Katolike, sė fundmi ėshtė bėrė logoja oficiale e Biblės sė Re tė Mbretit James. Njė pėrfaqėsim tipik i pėrmbatjes sė saj tė koruptuar – pa dyshim!

Duket qė ka 60 shkallė nė ēdo kėnd tė njė trekėndėshi barabrinjės. Ēdo kėnd ėshtė ekuivalent i simbolit hebrej -Chaldee Samech– i cili ėshtė simbol i djallit dhe gjarpėrit.
Poashtu mund tė vėrehet se Chaldee Vav hebrej ėshtė njė V dhe 6 dhe se S Greke -Stigma ėshtė simbol i numrit 6. Disa shoqata sekrete shpeshhere e vendosin SSS nė ēdo kėnd tė trekėndėshit.
Sorath, nė hebraisht shkruhet: Samech,Vau,Resh,Tau–qė ka vlerėn numerike 60+6+200+400 = 666. Demoni i Diellit, Sorath, ėshtė frymėzuesi i magjisė sė zezė.

Pra pėr mė tepėr hulumtim: www.google.com shkruani : triquetra dhe zgjedhni opcionin Image

Mendoj sė tė gjitha ata qė do tė shohin kėtė janė tė bindur se kam paraqitur njė dukuri me fakte.

Ėshtė kohė e demokracisė dhe duhet tė mėsohemi se kemi tė drejtė qė gjėrat ti shikojmė pak mė ndryshe se qė ata nė tė vėrtet duken.
Nėse vėrtet jėmi tė sinqėrt ndaj demokracisė atėherė nuk mund tė mbesim akoma joktritik.
Do tė ishte gjunah qė sot nė kėtė shkallė tė zhvillimit tė teknologjisė, njeriu mos tė shfrytėzoj nė aspektin pozitiv, ta hulumtoj tė vėrteten dhe ta pranoj atė. Thuhet se tė vėrteten e gjen ai i cili me sinqeritet e kėrkon dhe se nė natyrshmėrinė e njeriut egzistojnė nevojė imanente pėr ta njohur ate. Tė sinqertėve dhe tė drejtėve u bėn dobi e vėrteta dhe drejtėsia.

Jam plotėsisht i vetėdijshėm qė ndoshta do tė ketė edhe reagime tė ndryshme. Natyrisht do tė hasė nė vėshtirėsi, keqkuptime mirpo e vėrteta e ka peshėn mė tė madhe kur e pavėrteta ėshtė shumė mė ė pėrhapur.
Kėshtu pra qė mbes me shpresė se tė gjithė tė interesuarit do ti hulumtojnė dhe secili t’i vlerėsoj dhe komentojė nga kėndi i vet.

Pse ky simbol nė krye tė njė Institucioni Arsimor?
Cili ėsht qėllimi i simboleve nė krijimin e ēdo institucioni?
A duhet qė simbolet t'ju pėrshaten edhe veprimatrisė qė bėn njė institucion?
Kush ėsht ideatori i kėtij simboli?
Kush ėsht Max Vander Stoel?


Me respekt Zemri S.
PM
Top
Strider
Postuar nė: 13.01.2008, 17:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007
smil3dbd4e7853679.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top
safet bexheti
Postuar nė: 13.01.2008, 17:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 502
Antari Nr: 7274
Bashkangjitur: 09.05.2007Kurr sme ka shkuar mendja, se mund te kishin vjedhur. Sjn ne gjendje nje Logo te bejen. Shihet se me cfar qellimi eshte UEJL-j ndoshta per sherbime sekrete te judve
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 13.01.2008, 18:35
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006U habita nga kjo qe shoh. Duhet bere dicka qe te ndrohet logoja. Nese shkollat jane laike atehere cka kerkojn gjerat fetare aty e aq me teper ne nje universitet ku mbi 50 % jane musliman.


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
MostWanted
Postuar nė: 13.01.2008, 18:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1371
Antari Nr: 10815
Bashkangjitur: 08.11.2007jo be cfar ki mbreti james e ka marre logon nga Uejli


----------------------------------------
..Killer Instinct..

# Public Enemy #

--MostWanted--
PM
Top
gardist
Postuar nė: 13.01.2008, 18:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1250
Antari Nr: 9602
Bashkangjitur: 17.09.2007smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e7853679.gif smil3dbd4d75edb5e.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4daabd491.gif

Skandaloze.


----------------------------------------
JEZUSI KA THENE: MOS MENDONI SE ERDHA TA BIE PAQEN MBI TOKE. NUK ERDHA TA BIE PAQEN,POR SHPATEN...(Mateu 10/34-36)
PMEmail Poster
Top
basketbolisti
Postuar nė: 13.01.2008, 20:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 469
Antari Nr: 7444
Bashkangjitur: 24.05.2007uejl-ista,,, dicka per te shtuar???


----------------------------------------
Fear is the lock and laughter the key to your heart
PM
Top
genc gashi
Postuar nė: 13.01.2008, 20:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 670
Antari Nr: 4909
Bashkangjitur: 27.12.2006Fotografi e jashtme

RELIGIONS TATOOS

DEVOLED TO JUDO CHRISTIAN BODY ART

1.The word is Latin for "three-cornered."

2.The symbol has been found, in northern Europe, on stones that date back to before the first millennium (AD 1,000). The triquetra is also found in the Book of Kells, an illuminated manuscript of the Gospels that was likely copied on the Island of Iona (off the Scottish coast) around AD 800.

3.Scholars are unsure if this symbol is "originally" Christian or pagan. However, since there is no record of its existence before Christianity (AD 30), the argument favors a Christian origin.

4.For Christians, the Triquetra represents the Trinity: Father, Son, and Holy Spirit--three persons as one God. Its three equal arcs represent equality, its continuous line expresses eternity, and the interweaving represents indivisibility.
For pagans (witches included), the Triquetra represents the threefold nature of the Goddess as virgin, mother and crone. It symbolizes life, death, and rebirth and the three forces of nature: earth, air, and water. The inner three circles represent the female element and fertility.


Ky postim ėshtė ndryshuar nga genci-2 nė 13.01.2008, 20:18


----------------------------------------
Shqip flas, shqip godas, shqip shkruaj, shqip shaj, kshtu qe edhe VETEM shqipe q*!!!
PMMSN
Top
basketbolisti
Postuar nė: 13.01.2008, 20:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 469
Antari Nr: 7444
Bashkangjitur: 24.05.2007shtull-ista, mos ma zini per te madhe, veq po bej shaka...
respektoj studentat shqiptare kudo qe jane...
;) :p


----------------------------------------
Fear is the lock and laughter the key to your heart
PM
Top
genc gashi
Postuar nė: 13.01.2008, 20:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 670
Antari Nr: 4909
Bashkangjitur: 27.12.2006 Citim (MostWanted @ 13.01.2008, 18:36)
jo be cfar ki mbreti james e ka marre logon nga Uejli

Fotografi e jashtme

Shihe vitin 1986 aty


----------------------------------------
Shqip flas, shqip godas, shqip shkruaj, shqip shaj, kshtu qe edhe VETEM shqipe q*!!!
PMMSN
Top
Head_Strug
Postuar nė: 13.01.2008, 20:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 410
Antari Nr: 11683
Bashkangjitur: 01.12.2007sme besoet qe UEJL te ket vjedh nga aty edhe fakte tregojn nje gje te tille,verte shum fakt interesant


----------------------------------------
Hadith: "... Namazi ėshtė dritė (e zemres)...." Transmeton Muslimi
PMMSN
Top
M.A-84
Postuar nė: 13.01.2008, 20:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 150
Antari Nr: 6360
Bashkangjitur: 16.03.2007ehehehe, ma e keqja e mbaj ne shpi dhe jam PROUD se cka kam marr nga UELJ...


----------------------------------------
I hurt my self today to see if I still feel, I focus on the pain the only think that's real...
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
gardist
Postuar nė: 13.01.2008, 20:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1250
Antari Nr: 9602
Bashkangjitur: 17.09.2007Une, nuk mendoj se ketu behet fjale per vjedhje te nje logo-je, dhe jorastesisht eshte kjo logo ketu.Problemi qendron dikund tjeter.Thjesht: Ata qe financuan dhe sollen kete UEJL tek ne,Ata edhe vendojn rregulla.dmth. Sipas tupanit hidhet vallja.
Mendoj se per shumkend jam i qarte.


----------------------------------------
JEZUSI KA THENE: MOS MENDONI SE ERDHA TA BIE PAQEN MBI TOKE. NUK ERDHA TA BIE PAQEN,POR SHPATEN...(Mateu 10/34-36)
PMEmail Poster
Top
Head_Strug
Postuar nė: 13.01.2008, 21:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 410
Antari Nr: 11683
Bashkangjitur: 01.12.2007pushtuesi nuk e luan as topi at qe ke shkrojt,jam plotsisht dakord me tye....


----------------------------------------
Hadith: "... Namazi ėshtė dritė (e zemres)...." Transmeton Muslimi
PMMSN
Top
Harun Shehu
Postuar nė: 13.01.2008, 21:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 715
Antari Nr: 2931
Bashkangjitur: 25.09.2006Zemri te peruroj per kete material te postuar. Para disa muajsh bashk me disa shok te mi ishim ne biblotek per stemen e UEJL-se dhe disa monumente para amfiteatirt te vogel ( e sidomos ajo lopa dy brireshe) duke e shtjelluar kete ceshtje dhe e pam se dicka na nuhate ne dicka qe na habiti dhe mbetem pa fjale. Kjo qe ke shkruajtur eshte me se e vertet.


----------------------------------------
Ti Evrop ma ke borxh jeten
Mos ma shkil Evrop te Drejten per ty linda Skenderbeun
I fala globit Nenen Terezen
E ke BORXH me ma njohe ATDHEUN
PM
Top

Topic Options Faqe: (11) [1] 2 3 ... E fundit » Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio