Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (10) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bashkimi i subjektve politike shqiptare!, Mendimi juaj ėshtė me rėndėsi
 
Bashkimi i subjektve politike shqiptare!
Po [ 77 ]  [65.25%]
Jo [ 31 ]  [26.27%]
Nuk e di [ 10 ]  [8.47%]
Gjitėsejt vota: 118
Mysafirėt nuk kanė tė drejtė votimi 
Inviktus
Postuar nė 27.11.2008, 16:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1147
Antari Nr: 18683
Bashkangjitur: 24.11.2008Luten tė gjithė ato qė votojnė tė japin mendimin e tyre pėr pėrgjigjen qė votojnė, pse PO ose pse JO?

Mendimi juaj ėshtė shumė me rėndėsi.


----------------------------------------
I am a proud Albanian Muslim
PM
Top
Inviktus
Postuar nė 27.11.2008, 16:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1147
Antari Nr: 18683
Bashkangjitur: 24.11.2008Lus moderatorin tė fshin sondazhet a para, bėra njė gabim teknik, kėrkoj ndjesė.


----------------------------------------
I am a proud Albanian Muslim
PM
Top
LIMMI
Postuar nė 27.11.2008, 16:52
Quote Post


Ujku ne mesin tuaj!!
*****

Posti: Antarė
Postime: 7174
Antari Nr: 6797
Bashkangjitur: 07.04.2007Do te ishte ne interesin ton per disa arsye:
Nese ne bashkpunojm mes veti do jemi me te forte kundrejt nji ''armiku'' (kushtimisht e thashe ) qe eshte shume me shume i forte se ne.
Nese ne bashkpunojm nuk do i bim ne qafe njeri tjetrit se ai eshte hajne,shpijun i paqsuksesshem duke e dit se gjith jemi te pasuksesshem.
Nese bashkpunojm nuk do kemi urrejtje mes vete dhe percarje vllazerore ku ne ket menyre i leme hapsire dhe carje,per te hire shkau mes neve apo mbrenda neve dhje per te bere ate qe ka synuar qe kur ishte Yogosllavi e bashkuar.
Nese bashkpunojm shume lehte do ti zgjedhim disa pune te vogla,qe sode jane shume te medha per tu zgjidhur ose te pamundura.


rrespekt me te mira.........


----------------------------------------
Kujdes mos i bėni padrejtėsi vetes, se edhe ashtu tė tjerėt do tė jenė tė padrejt me ju.
PMEmail Poster
Top
Ulqinaku
Postuar nė 27.11.2008, 16:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007Inviktus eshte njejt sikur te pyestish A deshiron te jetosh...!
Ne qe prej kohesh jemi te interesuar te bashkohemi por kete interesim e bene populli... A sa per Politikanet ata thjesht jan Mercenar dhe sahanlepries...

Nje nocion i partis politike eshte : PARTIA POLITIKE JAN GRUPACIONE TE NJEREZVE ME INTERESA DHE QELLIME TE PERBASHKETA.KU SI QELLIM KRYESORE ESHTE MARJA E PUSHTETIT ME CFAR DO LLOJE MENYRE POR DUKE MOS E CENUAR DEMOKRACIN DHE FRYMEN E LIRE.

E nga kjo qe e thash shihet shume qarte se per cfar qellimi jan partit politike dhe jam 95% i sigurt se asnjera nuk veprojn per popull...

Jam i bindur se nje bashkim mese ketyre strukturave nuk do te jete i dobishem, per popullin sepse Ujku qimen e ndron por zanatin nuk a Haron...andaj keto edhe te bashkuar edhe te ndar keto nuk do veprojn per qellimet dhe interesat e perbashketa te popullit tone.

Keto te gjithe duhet permbytur duhet baltosur...Kerkohet fryme e re..kerkohet nje Renesanc e rrinise.
Duhet te permbytur te gjithe keto qe na moren ne qafe...
Nuk shkon me me te njejtat fytyra...te gjtihe jan te njejte te gjithe jan politikan te dalur nga shkollat dhe frymezimet e ideologjive marksiste leniniste apo hamamiste...

Duhet te linde nje fryme e rre...e patjetersueshme eshte qe rrinia te zgjallet.

Por fatekeqesisht rinia e sodit eshte qoruar pas perdeve te partive politike dikush e ka babin dikush axhen e dikush tezen...
Nese e duam veten nese e duam kombin duhet sa me pare te permbyten keta qe po na shkelin...

Zoti na udhezoft dhe na ndihmoft ne punet tona...


Ky postim ėshtė ndryshuar nga Ulqinaku nė 27.11.2008, 17:02


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
kaltrinaA
Postuar nė 27.11.2008, 17:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1704
Antari Nr: 18628
Bashkangjitur: 20.11.2008Bashkimi bėn fuqi,nese jemi te gjithė tė njė zėrit askush asgjė nuk na mundet te na bej e as te luaj dikush me ne siq jan ka luajne tash per fate shum te keq.
respekt..


----------------------------------------
Kur tė thotė ndokush TĖ DUA pėr hirė tė All-llahut,thuaj
tė deshtė AI pėr hirė tė cilit me donė!!!
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė 27.11.2008, 17:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008SHqiptart i bashkon veq lufta me von i percan intersi .


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
kaltrinaA
Postuar nė 27.11.2008, 17:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1704
Antari Nr: 18628
Bashkangjitur: 20.11.2008Kende se vret lufta e vret paqa,kjo fjale peremdet tek nje film shqiptar
"Lufta e Tivarit.Desha te nderlidh qe cdo lufte qe e kan pasur populli shqiptare nuk mbahet mend te ket pasur disfate te medhaja,nuk kan humbur ne lufte po ne paqe,e kjo ndodhi edhe tek ne.

respekt..


----------------------------------------
Kur tė thotė ndokush TĖ DUA pėr hirė tė All-llahut,thuaj
tė deshtė AI pėr hirė tė cilit me donė!!!
PM
Top
Inviktus
Postuar nė 27.11.2008, 18:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1147
Antari Nr: 18683
Bashkangjitur: 24.11.2008Nga qarqe shumė tė afėrta me partitė politike kam informata tė sigurta se 4 parti politike janė tė gatshme pėr bashkėveprim, nuk do t'ua tregoj emrat tani cilat kanė treguar gatishmėri tė kėtillė, por ėshtė e sigurt 100%. Kėtyre subjekteve politike do i bashkėngjitet edhe njė organizatė tjetėr shumė e fortė ekonomikisht.

Ky bashkim historik do tė ndodhė shumė shpejtė.

Ju pėrshėndes


----------------------------------------
I am a proud Albanian Muslim
PM
Top
Kosowars
Postuar nė 27.11.2008, 18:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008sigurt se do ishte ne interesin e shqiptarve pse? te drejtat e shqiptarve do te mbroheshin me mir nese subjektet politike shqiptare do ishin unike nuk do ishte kjo gjendje respekt po e tham nje fjal qe e thot nje kengetar atdheut i thojn nene e e kqyrin si karrig----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top
amiri
Postuar nė 27.11.2008, 18:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3818
Antari Nr: 13736
Bashkangjitur: 18.02.2008gjithseso do ishte ne interesin ton te te gjith shqiptarve anekend botes qe per qeshtjen kombtare te ishim te nje goje un ua ze shum per te madhe pushtetareve ne shqiperi , ne kosov e ne maqedoni qe kurr ose shum rrall i shoh qe bejen takime trilaterale
un jam i mendimit se se do ishte shum e udhes qe pik se pari te mblidheshin ne nji kongres dhe aty edhe te pecaktonin intersat kombtare pertej te cialve nuk mund te shkohet edhe pa te cialt nuk mund te veprohet


----------------------------------------
Mendo globalisht, vepro lokalisht.

Give me a place to stand, and i will move the earth.
PM
Top
Inviktus
Postuar nė 27.11.2008, 18:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1147
Antari Nr: 18683
Bashkangjitur: 24.11.2008Lus forumistėt tė pėrgjigjen kėtu sepse 3 tema janė hapur me tė njėjtėn pėrmbajtje, nė tė njėjtėn kohė lus administratorin qė tė fshin ato dy tjerat. Gabimi ka qenė i imi andaj kėrkoj ndjesė.


----------------------------------------
I am a proud Albanian Muslim
PM
Top
GAZETARI23
Postuar nė 27.11.2008, 18:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007smil3dbd4d75edb5e.gif sen miremi versht edhe me tema .

si me duket mua , sjam 100% i sigurt por ka ajo fryn era , qe edhe KOSOVA dhe ILIRIDA te i bashkangjiten Shqiperis. Kjo do te shifet shum mir si do hecin punet mbas pranimit te 6 pikave . nese refuzojn shqiptaret qe te punojn per kete dhe nuk e respektoijn mendoij se mund te ndodh , ose nese serbet qe jan 5% por konsiderohen se jan 100% se atyre sen va prish askush pervec zotit.nese ata vazhdojn si ja kan nis , do te thote do i bashkangjiten serbis.

pra veq ka nis dicka dhe gjithashtu po ka analiza te repta nga nderkombetaret dhe ska shpetim nga askush .
ishalla do jete ne favor tonin.


klm


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
juristi19
Postuar nė 27.11.2008, 19:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 947
Antari Nr: 13517
Bashkangjitur: 08.02.2008bashkimi i shqiptareve duhet te behet ne fillim e pastaj do te bashkohen edhe partite tona,per arsye se ato diten zihen me njera tjetren e naten i ndajn te mirrat bashk e kush e ha ktu?populli.
bile eshte mire qe te zhduken krejt keto parti e te dalin ne skene njerez te zgjuar,te paster si nga ana morale,kombetare e jo keta cka jane
PM
Top
Embargo
Postuar nė 27.11.2008, 20:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008Bashkimi i subjekteve shqiptare eshte shume rende i realizueshem mos te them i Parealizueshem, por se paku te kete nje Bashkepunim te mirefillte e te parezerve kur te jene ne pyetje interesat kombetare.


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
Pellumb
Postuar nė 27.11.2008, 22:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 2184
Antari Nr: 18713
Bashkangjitur: 25.11.2008Dy proverba:

1. Percaj dhe sundo.
2. Bashkimi ben fuqi.

Armiqet na kane percare dhe na kane sunduar, fatkeqesisht akoma na sundojne, deri sa Bashkimi te beje fuqi.
Dhe t'ju themi armiqeve "Enough is enough" ne jemi te bashkuar, nuk mund te na sundoni.
smil3dbd4e4c2e742.gif per bashkimin e partive politike dhe Bashkimin Kombetar te Shqiptarve (mos me keqkuptoni, jo per partine BDSh)


----------------------------------------
PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY
PMEmail PosterMSN
Top

Topic Options Faqe: (10) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio