Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Shqiptaret e Ilirides PRO apo KUNDER referendumit?
AsgjeSikurDielli
Postuar nė: 05.06.2009, 10:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1106
Antari Nr: 1128
Bashkangjitur: 10.05.2006Nqs organizohet referndum nga parita me e madhe ne fyrom VMROja ... a duhet ne si shqiptare ta perkrahim kete referendum per ndyshimin e emrit apo jo ?
Me thoni argumete e juaja pa ofenduar partit politke dhe qendrimet e tyre...


----------------------------------------
WAR IS PEACE,FREEDOM IS SLAVERY,IGNORANCE IS STRENGTH
PM
Top
Anubisi-E
Postuar nė: 05.06.2009, 11:09
Quote Post


Pacifist
*****

Posti: Antarė
Postime: 9660
Antari Nr: 14168
Bashkangjitur: 07.03.2008VMRO-ja do bej referenduam vetem per ti ikur pergjegjesis.
Por ne si Shqiptar, mund te dalim ne referendum, te votojm PRO ndryshimit te emrit dhe tu tregojme maqedonve se nuk na ndin shume per emrin e tyre, ne duam te jemi ne NATO dhe EU. Edhe Disnyland me u quajt, ne prap mbesim shqiptare.

Por ndoshta eksperte mund te thon se do ishte me e voliteshme qe per shqiptaret mos e perkrahin referendumin.


----------------------------------------
Beati pacifici!
PM
Top
AsgjeSikurDielli
Postuar nė: 05.06.2009, 11:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1106
Antari Nr: 1128
Bashkangjitur: 10.05.2006 Citim (Anubisi-E @ 05.06.2009, 12:09)
VMRO-ja do bej referenduam vetem per ti ikur pergjegjesis.
Por ne si Shqiptar, mund te dalim ne referendum, te votojm PRO ndryshimit te emrit dhe tu tregojme maqedonve se nuk na ndin shume per emrin e tyre, ne duam te jemi ne NATO dhe EU. Edhe Disnyland me u quajt, ne prap mbesim shqiptare.

Por ndoshta eksperte mund te thon se do ishte me e voliteshme qe per shqiptaret mos e perkrahin referendumin.

Duhet analizuar mire cka perfshihet ne ate referendum dhe cka do vendoset se nqs ne ate referendum behet qe te ndyshohet emri dhe qe ne kete shtet egzistojne vetem maqedonasit si kulture,kombe dhe identitet NE shqiptaret atehere as qe ja vlejne te jemi pro referndumit!
Por do ishte mire qe pariti "shqiptare te bashkeveprojne" ne kete drejtim qe te ndyshojne VETEM EMERIN dhe se ne kete shtet te thuhet egzistojen edhe etnitete tjera dhe kombesi tjeter ska vetem sllave maqedonase!


----------------------------------------
WAR IS PEACE,FREEDOM IS SLAVERY,IGNORANCE IS STRENGTH
PM
Top
Anubisi-E
Postuar nė: 05.06.2009, 11:22
Quote Post


Pacifist
*****

Posti: Antarė
Postime: 9660
Antari Nr: 14168
Bashkangjitur: 07.03.2008Po, duhet te analizohet mire dhe pastaj te veprohet. Ma merr mendja se ne referendum do qenroj vetem opcioni "A e perkrahni ndryshimin e emrit kushtetues ne Republika E Maqedonis Veriore?" ose keshtu disi. Sidoqofte, nuk e di sakt, pasi asnjehere nuk kam marr pjese ne ndonje referendum.

Shqiptaret, (partit politike) nese e perkrahin nje referendum, atehere do ishte mire qe te dalim me ndonje propozim si Republika e Maqedonis dhe Ilirides... e dha nje ide te till dikush njehere, por partie politike nuk ben ze.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Anubisi-E nė 05.06.2009, 11:23


----------------------------------------
Beati pacifici!
PM
Top
Milda
Postuar nė: 05.06.2009, 11:24
Quote Post


Respekto femrėn!
*****

Posti: Antarė
Postime: 3866
Antari Nr: 17468
Bashkangjitur: 21.09.2008sa mire paskeni hyre te dy ne debat ...
me falni qe ju nderhyra ,se per temen sdi c'te shtoj


----------------------------------------
Njeriu ndryshon sipas orėve! Sa me shumė orė ti kaloje nė kėtė Botė aq mė shumė e ndryshon karakterin e tij!
PM
Top
AsgjeSikurDielli
Postuar nė: 05.06.2009, 11:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1106
Antari Nr: 1128
Bashkangjitur: 10.05.2006 Citim (Assina @ 05.06.2009, 12:24)
sa mire paskeni hyre te dy ne debat ...
me falni qe ju nderhyra ,se per temen sdi c'te shtoj

Je e mire se ardhur edhe ti ... jep nje propozim ose ide [kot mos na shkruaj :P ] :) per emerin e fyromit edhe ti..


----------------------------------------
WAR IS PEACE,FREEDOM IS SLAVERY,IGNORANCE IS STRENGTH
PM
Top
AsgjeSikurDielli
Postuar nė: 05.06.2009, 11:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1106
Antari Nr: 1128
Bashkangjitur: 10.05.2006 Citim (Anubisi-E @ 05.06.2009, 12:22)
Po, duhet te analizohet mire dhe pastaj te veprohet. Ma merr mendja se ne referendum do qenroj vetem opcioni "A e perkrahni ndryshimin e emrit kushtetues ne Republika E Maqedonis Veriore?"  ose keshtu disi. Sidoqofte, nuk e di sakt, pasi asnjehere nuk kam marr pjese ne ndonje referendum.

Shqiptaret, (partit politike) nese e perkrahin nje referendum, atehere do ishte mire qe te dalim me ndonje propozim si Republika e Maqedonis dhe Ilirides...  e dha nje ide te till dikush njehere, por partie politike nuk ben ze.

Une mendoj qe ne duhet mos lejojme te jet vetem ai propozim qe te jet maqedonia veriore por te ket edhe te tjera si psh: SHQIPERIA Lindore -Ilirida

Ky postim ėshtė ndryshuar nga AsgjeSikurDielli nė 05.06.2009, 11:29


----------------------------------------
WAR IS PEACE,FREEDOM IS SLAVERY,IGNORANCE IS STRENGTH
PM
Top
Milda
Postuar nė: 05.06.2009, 11:30
Quote Post


Respekto femrėn!
*****

Posti: Antarė
Postime: 3866
Antari Nr: 17468
Bashkangjitur: 21.09.2008flm shume shoku
vetem deshta te shtoj qe te mos ia nderrojne emrin qe e ka MK ,por te ia shtojne edhe Iliridė
(a thash bre mire se nuk merrem edhe aq me politik)


----------------------------------------
Njeriu ndryshon sipas orėve! Sa me shumė orė ti kaloje nė kėtė Botė aq mė shumė e ndryshon karakterin e tij!
PM
Top
Anubisi-E
Postuar nė: 05.06.2009, 11:32
Quote Post


Pacifist
*****

Posti: Antarė
Postime: 9660
Antari Nr: 14168
Bashkangjitur: 07.03.2008 Citim (Assina @ 05.06.2009, 12:24)
sa mire paskeni hyre te dy ne debat ...
me falni qe ju nderhyra ,se per temen sdi c'te shtoj

Assina, tallu ti tallu, ama une me AsgjeSikurDielli (auu shume emer te gjat ka) e zgjodhem problemin. Do u themi maqedonve "ja edhe Ilirid te quhet, ja vetem Disnyland. Zgjidhni vete". heheh smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Beati pacifici!
PM
Top
Milda
Postuar nė: 05.06.2009, 11:35
Quote Post


Respekto femrėn!
*****

Posti: Antarė
Postime: 3866
Antari Nr: 17468
Bashkangjitur: 21.09.2008 Citim (Anubisi-E @ 05.06.2009, 12:32)
Assina, tallu ti tallu, ama une me AsgjeSikurDielli (auu shume emer te gjat ka) e zgjodhem problemin. Do u themi maqedonve "ja edhe Ilirid te quhet, ja vetem Disnyland. Zgjidhni vete". heheh smil3dbd4e4c2e742.gif

hahah me mire atehere do i rrinte emri Disnyland..jo bre se nuk u talla edhe une jam e MK 'sė(i jasam MK) smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Njeriu ndryshon sipas orėve! Sa me shumė orė ti kaloje nė kėtė Botė aq mė shumė e ndryshon karakterin e tij!
PM
Top
AsgjeSikurDielli
Postuar nė: 05.06.2009, 11:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1106
Antari Nr: 1128
Bashkangjitur: 10.05.2006Ato e dine me mire se ne si duhet sepse ILIRDE ka argumente te quhet dhe eshte quajtur dikur,ne vertet nuk jemi faktor qe ndikojme ne kete gje por edhe nuk jemi nga ato qe manipulohemi perj partive politke shqiptare sikur edhe 1 person te kesh dhe ta bindish si Assina qe gjeti propozimin ne rregull jemi,sna duhet me shume forumet per kete gje jane.

p.s ASD shkurt... assina thash se do thuash e SHQIPERIS LINDORE jo e mk`s me !


----------------------------------------
WAR IS PEACE,FREEDOM IS SLAVERY,IGNORANCE IS STRENGTH
PM
Top
AsgjeSikurDielli
Postuar nė: 05.06.2009, 11:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1106
Antari Nr: 1128
Bashkangjitur: 10.05.2006 Citim (Assina @ 05.06.2009, 12:30)
flm shume shoku
vetem deshta te shtoj qe te mos ia nderrojne emrin qe e ka MK ,por te ia shtojne edhe Iliridė
(a thash bre mire se nuk merrem edhe aq me politik)

SHume mire!Jo rastesisht numri i grave ne politike eshte i ulet ne bote ..se ne meshkujt nuk lirojme rruge shume sidomos ne politike.


----------------------------------------
WAR IS PEACE,FREEDOM IS SLAVERY,IGNORANCE IS STRENGTH
PM
Top
Milda
Postuar nė: 05.06.2009, 12:11
Quote Post


Respekto femrėn!
*****

Posti: Antarė
Postime: 3866
Antari Nr: 17468
Bashkangjitur: 21.09.2008asd,shpresoj se kam me thene ,jam nga SHQIPERIA LINDORE ,mbase akoma e mban emrin Maqedoni s'mund te e mohojme andaj e thashe jam nga MK

ehh ju meshkutjt behuni me tolerant moo se nuk shkon me kryeneqesi...:D
respekt i nderuar

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Assina nė 05.06.2009, 12:20


----------------------------------------
Njeriu ndryshon sipas orėve! Sa me shumė orė ti kaloje nė kėtė Botė aq mė shumė e ndryshon karakterin e tij!
PM
Top
i-djathti
Postuar nė: 05.06.2009, 12:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 60
Antari Nr: 22354
Bashkangjitur: 25.05.2009Kuptohet se duhet te jemi kundes nje referendumi,pasi qe ne jemi me pak se maqedonasit dhe kjo do te ndikonte ne ate se cfar do kishim aritur ne Shqipetaret qe jetojme ne ILIRIDE!!!
PMUsers Website
Top
i-djathti
Postuar nė: 05.06.2009, 12:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 60
Antari Nr: 22354
Bashkangjitur: 25.05.2009 Citim (Anubisi-E @ 05.06.2009, 12:09)
VMRO-ja do bej referenduam vetem per ti ikur pergjegjesis.
Por ne si Shqiptar, mund te dalim ne referendum, te votojm PRO ndryshimit te emrit dhe tu tregojme maqedonve se nuk na ndin shume per emrin e tyre, ne duam te jemi ne NATO dhe EU. Edhe Disnyland me u quajt, ne prap mbesim shqiptare.

Por ndoshta eksperte mund te thon se do ishte me e voliteshme qe per shqiptaret mos e perkrahin referendumin.

Vmro do te bej nje pyetje referendumi qe edhe Shqipetaret te marin fajin me te madh andaj KUNDER referendumit PRO ndrimit te emrit (edhe ate sa ma shpejt se do ju boje havaja faka fak)
PMUsers Website
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio