Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> BRANKO CERVENKOVSKI ZYRTARISHT KUNDER SHQIPTARVE!
dardan-ku
Postuar nė: 17.10.2009, 22:41
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 21
Antari Nr: 19270
Bashkangjitur: 01.01.2009DERI SA ISHTE PRESIDENT I VENDIT PUNES TIJ NUK JA PA HAJRIN AS SHQIPTARI BILE AS MAQEDONI, POR TASH KUR AI E FORMON OPOZITEN (SIC THUHET ) E RE, AI DEL KUNDER SHQIPTARVE HAPTAZI.

KJO SHIHET QART KUR :
-PARTIJA E TIJ (LSDM) GJAT DEBATIT DHE VOTIMIT NE PARLAMENT PER PRANIMIN E SHTETIT TE KOSOVES PARTIJA E TIJ ABSTENON DHE NUK VOTON PRO QE SHTETI I MAQEDONIS TA PRANOJ KOSOVEN SI SHTET TE PAVARUR DHE SOVRAN.
- IDE ME E QART ISHTE KJO QE NDODHI SONTE NE PARLMENTIN E MAQEDONIS KUR U VOTUA PER DEMARKACIONIN E KUFIRIT MES KOSOVES DHE MAQEDONIS KUR DEPUTET E LSDM-SE VOTUAN KUNDER GJITH DEPUTET BILE EDHE E ZGJATEN DEBATIN NGA MENGJESI DERI NE ORET E VONA TE NATES, ME SHUM KOPLEKSE DUKE MENDUAR SE PO HUMBIN TERRITORIN E TYRE "TE SHENJT" 150 METRA ATA E KTHYEN NGA NJE MBLEDHJE SOLEMNE NE NJE DEBAT SHUM TE ASHPER DHE HAPEN SHUM TEZA "NDER ETNIKE" NE MAQEDONI, POR ATA PROBLEMIN KRYESOR E KISHIN ME KRYEMINSTRIN E VENDIT DUKE THEN SE PO FSHIHET NGA NJE VENDIM I SHENJT PER VENDIN.

KETU SHIHET QART SE CERVENKOVSKI ESHTE ARMIKU KRYESOR I SHQIPTARVE POR EDHE I MAQEDONASVE VET, AI DUKE MENDUR SE NJE DIT DO TE VIJ NE KRYE TE KETIJ SHTETI BEN LLOJ-LLOJ LOJRASH DHE DEL ME IDEJA SHUM HIPOTEITIKE OSE QART DUKE U PAR FUNDI I GOTES SE MAQEDONIA DO TE SHPERBEHET DHE ATHER FILLON LUFTA KUSH DO FITOJ ME SE SHUMTI.

- NE FUND TE FUNDIT TE MOS EGZISTOJ MAQEDONIJA, KY SHTET, KY POPULL, POR LE TA DIJE CERVENKOVSKI EDHE GRUEVSKI SE NE SHQIPTART ASNJEHER NUK HEQIM DOR NGA VENDI YNE. KEMI LIND KETU DHE DO TE VDESIM KETU. KY VEND ESHTE I SHENJT PER TE GJITH, SEPSE JETOJM KETU, POR ATA QE NUK E DOJN LE TE ZHDUKEN ME KOH SEPSE ME VON DO TE KET PASOJA.

JU FALEMINDERIT!
smil3dbd4e4c2e742.gif
PMMSN
Top
Kosowars
Postuar nė: 17.10.2009, 22:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008veq kete ju faleminderit e kuptova, keto shkronjat e medhaja ma perkujtojne presidentin e shtet forum edi rama, me fal ama kah e more kete tekst allahile!


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top
dardan-ku
Postuar nė: 17.10.2009, 22:50
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 21
Antari Nr: 19270
Bashkangjitur: 01.01.2009 Citim (Revolucionari @ 17.10.2009, 23:47)
veq kete ju faleminderit e kuptova, keto shkronjat e medhaja ma perkujtojne presidentin e shtet forum edi rama, me fal ama kah e more kete tekst allahile!

Jo i nderuar nuk jam edi rama, une thjesht mendova ta bej te ditur se diqka aktuale eshte kjo... armik i heshtur eshte ky njeri. E analizova ngjarjen sic theksohet me lart ne dy ngjarjet e per kosovoen kjo parti dul kunder at parti e udh heq dikush apo jo. flm per mirkuptim
PMMSN
Top
kombi
Postuar nė: 17.10.2009, 22:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4209
Antari Nr: 18791
Bashkangjitur: 29.11.2008Per mua kjo nuk perben lajm se e di qe cdo sllav eshte armik i shqiptarve!


----------------------------------------
Askush nuk eshte autor i te vertetes apsolute!
[COLOR=red][FONT=Times][FONT=Courier][B]
PM
Top
Kosowars
Postuar nė: 17.10.2009, 22:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008 Citim (dardan-ku @ 17.10.2009, 23:50)
Jo i nderuar nuk jam edi rama, une thjesht mendova ta bej te ditur se diqka aktuale eshte kjo... armik i heshtur eshte ky njeri. E analizova ngjarjen sic theksohet me lart ne dy ngjarjet e per kosovoen kjo parti dul kunder at parti e udh heq dikush apo jo. flm per mirkuptim

nejse quditem me keto analizat e shqipeve te mia te nderuara, i japin pasi te ndodhin pasojat von ore mik vone, mbaji syte hapur sa nuk te ka zan gjumi se me pas e hangre smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top
dardan-ku
Postuar nė: 17.10.2009, 22:55
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 21
Antari Nr: 19270
Bashkangjitur: 01.01.2009Mos ki merak, populli i fort gjithmon i man syt hapur. Mirpo hesht deri sa te vjene koha per me fol. smil4a8acf686328f.gif
PMMSN
Top
dardan-ku
Postuar nė: 17.10.2009, 22:57
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 21
Antari Nr: 19270
Bashkangjitur: 01.01.2009 Citim (kombi @ 17.10.2009, 23:52)
Per mua kjo nuk perben lajm se e di qe cdo sllav eshte armik i shqiptarve!

Shum mir e ke, edhe gjat shenimit te ketij teksti mendova edhe at gje... por dije se armiku i heshtur eshte shum ma i fort se aj qka fol
PMMSN
Top
Kosowars
Postuar nė: 17.10.2009, 22:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008 Citim (dardan-ku @ 17.10.2009, 23:55)
Mos ki merak, populli i fort gjithmon i man syt hapur. Mirpo hesht deri sa te vjene koha per me fol. smil4a8acf686328f.gif

hmmm, popull i fort na jo pash besen jemi perqa e jemi nda si mos me ka


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top
dajki
Postuar nė: 17.10.2009, 23:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006 Citim (kombi @ 17.10.2009, 23:52)
Per mua kjo nuk perben lajm se e di qe cdo sllav eshte armik i shqiptarve!


Shkja te mir edhe duhan te keq nuk ka.


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
kombi
Postuar nė: 17.10.2009, 23:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4209
Antari Nr: 18791
Bashkangjitur: 29.11.2008 Citim (dardan-ku @ 17.10.2009, 23:57)
Shum mir e ke, edhe gjat shenimit te ketij teksti mendova edhe at gje... por dije se armiku i heshtur eshte shum ma i fort se aj qka fol

Armik i heshtur?!?!?!Apsolutisht jo ka nje sere skenaresh dhe nje sere deklaratesh antishqiptare nga ky tipi!


----------------------------------------
Askush nuk eshte autor i te vertetes apsolute!
[COLOR=red][FONT=Times][FONT=Courier][B]
PM
Top
dajki
Postuar nė: 17.10.2009, 23:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006DARDAN_KU

Bashkqytetar i nderuar.
Me postimin tim nuk dua te kundershtoj se ke thene dicka te gabuar,as nuk dua ta ndrroj mendimin tend ( pasi qe e ke shum me vend ) POR me duhet te kundershtoj ne faktet qe sjell ti si deshmi se B.C eshte armik i Shqipetareve.
Ti marrim gjerat shtruar.
Branki eshte kan i vetedijshem se ndac me votat e tij ndac pa votat e tij mund te behet ratifikimi.
Arsyetimi qe e paska sjell ai per abstenimin e partis se tij qendron ne faktin se ai dhe partia e tij kan kerkuar kohe me shum per shqyrtimin e marreveshjes.
Ky ka qene nje veprim i njeanshem per mendimin tim.Thjesht ka desht te perfitoj nga rasti e te fitoj ndonje poen politik nen preteksin se PO E MBRON SHTETIN.
Thash i njeanshem pasi qe kjo puna e poenave vlen per maqedonasit ndersa per neve shqipetareve nuk con pluhur hic .
Fore te opozites me te cilat duhet te mesohemi.
Njejt vepruan edhe disa parti politike ne Kosove,ne votimin e pare nuk u dhan votat e nevojshme per ratifikim.

Me ket muhabet deshta te them vetemse nje gje : Nuk ja vlen mi prish nervat per nje shkja.


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
dardan-ku
Postuar nė: 17.10.2009, 23:15
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 21
Antari Nr: 19270
Bashkangjitur: 01.01.2009Pot kuptoj shum mir Dajki , edhe une me kujdes e lexova repliken tende.
E kam nje pyetje per ty?
Qfar mendon per perqafimin AHMETI-Cervenkovski? Qka dashti te thonte me te Cervenkovski? A ke kuptu diqka pi atij perqafimi ne pervjetorin e marrveshjes se Ohrit? Edhe aty shum pyetje marin kuptim.
PMMSN
Top
amiri
Postuar nė: 17.10.2009, 23:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3818
Antari Nr: 13736
Bashkangjitur: 18.02.2008 Citim (dajki @ 18.10.2009, 00:09)
Thjesht ka desht te perfitoj nga rasti e te fitoj ndonje poen politik nen preteksin se PO E MBRON SHTETIN.
Thash i njeanshem pasi qe kjo puna e poenave vlen per maqedonasit ndersa per neve shqipetareve nuk con pluhur hic .
Fore te opozites me te cilat duhet te mesohemi.
Njejt vepruan edhe disa parti politike ne Kosove,ne votimin e pare nuk u dhan votat e nevojshme per ratifikim.


Pikerisht te njejten gje e thash edhe un sot me heret tek nje teme e njejt por qe kishte te beje me Parlamentin e Kosoves , duhet te msohemi me kesi trika nga ana e opozitave , kshtu veproi nji pjes e opozites edhe ne Kosove dhe disa menduan se u kundershtu marrveshje dhe u be nje akt historik nga ana e disa njerzve , por ishte e qart se pshtim nuk do te kishte vetem vonim .

Tash ne baze te disa gjerave qe po thuhen ne kete teme nga disa po i bjen se te tjeret qe ishin pro nuk jan armiq te shqiptareve , vetem Branko qe ishte kunder eshte armik , e kjo bie nga kombinimi plotsishte , kjo nga ana e Brankos ishte vetem nje levizje per te fitaur poena politik , sikurse qe ishte sot nga disa deputet ne parlamentin e Kosoves pasi kjo pune ishte kryer qysh me heret , ndoshta edhe nenshkrimet ishin hedhur , e parlamenti veq do e votonte sa per sy e faqe .


----------------------------------------
Mendo globalisht, vepro lokalisht.

Give me a place to stand, and i will move the earth.
PM
Top
dardan-ku
Postuar nė: 17.10.2009, 23:32
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 21
Antari Nr: 19270
Bashkangjitur: 01.01.2009Ksaj i kisha thon dardh me bisht... i shishem fillimi i idht fundi... hala nuk ka ardh ne fund kjo pun... do shihet ne te ardhmen.
SHIQONI UNE E HAPA KET TEM PASI QE CERVENKOVSKI I PARI E HAPI KET TEM, KREJT KY DEBAT E HAPI KY, ATY U PA VENDIMI I TIJ, POR NESE LSDM KA PAS DICKA KUNDER U DASHT ME BO TE DITUR NE PARLAMENT NGA KRYETARI I KOMISIONIT E JO VET AI.
PMMSN
Top
dajki
Postuar nė: 17.10.2009, 23:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006 Citim (amiri @ 18.10.2009, 00:25)


Tash ne baze te disa gjerave qe po thuhen ne kete teme nga disa po i bjen se te tjeret qe ishin pro nuk jan armiq te shqiptareve , vetem Branko qe ishte kunder eshte armik , e kjo bie nga kombinimi plotsishte , kjo nga ana e Brankos ishte vetem nje levizje per te fitaur poena politik , sikurse qe ishte sot nga disa deputet ne parlamentin e Kosoves pasi kjo pune ishte kryer qysh me heret , ndoshta edhe nenshkrimet ishin hedhur , e parlamenti veq do e votonte sa per sy e faqe .

Sonte un e ti jemi tu e cu copy-paste me mendime.
Por menyra se si shprehemi eshte tjeter.
Rrespekt per ty mik. smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio