Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ahmeti perseri takim me nderkombetaret, Ahmeti priti zyrtaren e lartė
Ebu_Alban
Postuar nė: 12.04.2011, 00:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 962
Antari Nr: 26262
Bashkangjitur: 13.03.2011Ahmeti priti zyrtaren e lartė tė Komisionit Evropian, Jana Sindelkova

Volumi i implementimit tė Marrėveshjes sė Ohrit, siē thuhet nė kumtesėn e Kabinetit tė kryetarit tė BDI-sė, Ali Ahmeti, progresi i bėrė nė drejtim tė integrimeve Euro-atlantike, zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe aspekte tjera tė jetės politike nė vend, pėrmbushėn axhendėn e takimit.


Kryetari i Bashkimit Demokratik pėr Integrim Ali Ahmeti priti sot nė takim zyrtar, Jana Sindelkova, pėrfaqėsuese e lartė nė Komisionin Evropian, qė mbulon Ballkanin dhe ėshtė zėvendės-shefe e kabinetit tė Komisionerit pėr zgjėrim, Stefan Fule.

Volumi i implementimit tė Marrėveshjes sė Ohrit, siē thuhet nė kumtesėn e Kabinetit tė kryetarit tė BDI-sė, Ali Ahmeti, progresi i bėrė nė drejtim tė integrimeve Euro-atlantike, zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe aspekte tjera tė jetės politike nė vend, pėrmbushėn axhendėn e takimit.

Ahmeti njoftoi mysafiren e tij Sindelkova pėr aktivitete qė do tė organizohen me rastin e 10-vjetorit tė arritjes sė Marrėveshjes sė Ohrit, organizime kėto qė do tė mbulojnė njė sėrė aktivitetesh akademike dhe shkencore me qėllim tė afirmimit tė vlerave dhe tė arriturave, si rezultat i ndryshimeve qė solli kjo Marrėveshje.

Bashkėbiseduesit fokusuan tė arriturat nė drejtim tė implementimit tė plotė tė Marrėveshjes sė Ohrit nė prag tė jubileut, 10-vjetorit tė arritjes sė kėsaj marrėveshje.

Sindelkova siguroi Ahmetin se Brukseli zyrtar ėshtė jashtėzakonisht i interesuar pėr volumin e implementimit tė kėsaj marrėveshje dhe se rruga e integrimit tė vendit nė strukturat euro-atlantike ėshtė e lidhur ngushtė me implementimin e plotė tė Marrėveshjes paqėsore tė Ohrit.

Lideri i BDI-sė Ahmeti nėnvizoi nevojėn e progresit nė drejtim tė integrimit tė vendit, si nė NATO, po ashtu edhe nė BE, si rrugė e vetme pėr sigurinė nė vend dhe rajon, nė funksion tė ngritjes sė marrėdhėnieve tė mira dhe tė relaksuara ndėretnike dhe ndėrfqinjėsore, si dhe nė funksion te mirėqenies sociale dhe ekonomike.

Bashkėbiseduesit gjithashtu fokusuan nevojėn e pėrkushtimit permanent se vetėm zgjedhjet e lira, korrekte dhe te pranueshme pėr tė gjitha palėt janė bazė pėr funksionimin e demokracisė, pėr imazhin e njė shteti me pretendime euro-atlantike dhe perspektivė pėr tė ardhmen e qytetarėve.


----------------------------------------
Behu si ora e sakt,por mos u ben si ora qe cdokush t'ju kurdis .
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 12.04.2011, 00:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009
Ambasadori francez priti Kryetarin e PDSH-sė

Me ftesė tė Ambasadorit francez, Kryetari i PDSH-sė z. Menduh Thaēi qėndroi pėr vizitė zyrtare nė Ambasadėn e Francės nė Shkup.

Nė takimin zyrtar Kryetari i PDSH-sė u prit nga Ambasadori z. Jean – Claude Schlumberger nė tė cilin diskutuan pėr situatėn aktuale politike dhe tė sigurisė nė vend, zgjedhjet e parakohshme parlamentare, zhbllokimin e proceseve integruese nė BE dhe NATO si dhe tema tė tjera me interes.

Kryetari i PDSH-sė vlersoi kontributin qe jep Ambasada e Francės pėr demokratizimin e institucioneve tė sistemit, dhe kėrkoi nga Ambasadori francez por edhe nga gjithė faktori politik ndėrkombėtar qė nė zgjedhjet e parakohshme parlamentare tė pėrforcojnė vėzhgimin e procesit zgjedhor nė pėrgjithsi, e posaēėrisht nė vendet ku pregaditet qė tė manipulohet nė masė vota e qytetarėve.

Intensifikimi i takimeve tė Kryetarit tė PDSH-sė me diplomatė tė akredituar nė vend pritet tė vazhdojė edhe gjatė kėsaj jave. Sė shpejti do tė takohet me Ambasadorin britanik, z. Christopher Yvon dhe atė gjerman, z-nj. Ulrike Maria Knotz si dhe me shumė diplomatė tė tjerė nė vend.----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Ebu_Alban
Postuar nė: 12.04.2011, 00:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 962
Antari Nr: 26262
Bashkangjitur: 13.03.2011 Citim (babarekes @ 12.04.2011, 01:33)
Ambasadori francez priti Kryetarin e PDSH-sė

Me ftesė tė Ambasadorit francez, Kryetari i PDSH-sė z. Menduh Thaēi qėndroi pėr vizitė zyrtare nė Ambasadėn e Francės nė Shkup.

Nė takimin zyrtar Kryetari i PDSH-sė u prit nga Ambasadori z. Jean – Claude Schlumberger nė tė cilin diskutuan pėr situatėn aktuale politike dhe tė sigurisė nė vend, zgjedhjet e parakohshme parlamentare, zhbllokimin e proceseve integruese nė BE dhe NATO si dhe tema tė tjera me interes.

Kryetari i PDSH-sė vlersoi kontributin qe jep Ambasada e Francės pėr demokratizimin e institucioneve tė sistemit, dhe kėrkoi nga Ambasadori francez por edhe nga gjithė faktori politik ndėrkombėtar qė nė zgjedhjet e parakohshme parlamentare tė pėrforcojnė vėzhgimin e procesit zgjedhor nė pėrgjithsi, e posaēėrisht nė vendet ku pregaditet qė tė manipulohet nė masė vota e qytetarėve.

Intensifikimi i takimeve tė Kryetarit tė PDSH-sė me diplomatė tė akredituar nė vend pritet tė vazhdojė edhe gjatė kėsaj jave. Sė shpejti do tė takohet me Ambasadorin britanik, z. Christopher Yvon dhe atė gjerman, z-nj. Ulrike Maria Knotz si dhe me shumė diplomatė tė tjerė nė vend.


----------------------------------------
Behu si ora e sakt,por mos u ben si ora qe cdokush t'ju kurdis .
PM
Top
ZaUm_
Postuar nė: 12.04.2011, 00:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 424
Antari Nr: 9665
Bashkangjitur: 20.09.2007c'fare edhe nese takohen !!!???

p.s per te dyt ..

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ZaUm_ nė 12.04.2011, 00:55
PM
Top
Ebu_Alban
Postuar nė: 12.04.2011, 00:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 962
Antari Nr: 26262
Bashkangjitur: 13.03.2011 Citim (ZaUm_ @ 12.04.2011, 01:54)
c'fare edhe nese takohen !!!???

p.s per te dyt ..

Po vazhdimisht ky popull i yni derdellis per te ardheme Evropiane prandaj le te diuhet se cili lider ka me shume takime me ato europianet qe ta e dijm se cili qendron ma afer tek nderkombetaret.
Sepse ne e dijme se ketu jemi popull pijun dhe politiken tone e luajn me te medhenjet.Prandaj mundohemi qe ti bijm ne fije.


----------------------------------------
Behu si ora e sakt,por mos u ben si ora qe cdokush t'ju kurdis .
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 12.04.2011, 01:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (Ebu_Alban @ 12.04.2011, 01:44)
Kjo teme ekziston ketu:
http://www.studentet.info/modules/ipboard/...p5lerkjgq2qg912

Ndasht.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
ZaUm_
Postuar nė: 12.04.2011, 01:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 424
Antari Nr: 9665
Bashkangjitur: 20.09.2007 Citim (Ebu_Alban @ 12.04.2011, 01:59)
Po vazhdimisht ky popull i yni derdellis per te ardheme Evropiane prandaj le te diuhet se cili lider ka me shume takime me ato europianet qe ta e dijm se cili qendron ma afer tek nderkombetaret.
Sepse ne e dijme se ketu jemi popull pijun dhe politiken tone e luajn me te medhenjet.Prandaj mundohemi qe ti bijm ne fije.

cfar edhe nese ka shum takime,,
pyetja eshte a ka ndryshime e jo sa takime ben,,
leri nderkombetaret po shiko punen ,,,,
PM
Top
ermirais
Postuar nė: 12.04.2011, 01:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 147
Antari Nr: 8540
Bashkangjitur: 20.07.2007 Citim (Ebu_Alban @ 12.04.2011, 01:26)
Ahmeti priti zyrtaren e lartė tė Komisionit Evropian, Jana Sindelkova

Volumi i implementimit tė Marrėveshjes sė Ohrit, siē thuhet nė kumtesėn e Kabinetit tė kryetarit tė BDI-sė, Ali Ahmeti, progresi i bėrė nė drejtim tė integrimeve Euro-atlantike, zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe aspekte tjera tė jetės politike nė vend, pėrmbushėn axhendėn e takimit.


Kryetari i Bashkimit Demokratik pėr Integrim Ali Ahmeti priti sot nė takim zyrtar, Jana Sindelkova, pėrfaqėsuese e lartė nė Komisionin Evropian, qė mbulon Ballkanin dhe ėshtė zėvendės-shefe e kabinetit tė Komisionerit pėr zgjėrim, Stefan Fule.

Volumi i implementimit tė Marrėveshjes sė Ohrit, siē thuhet nė kumtesėn e Kabinetit tė kryetarit tė BDI-sė, Ali Ahmeti, progresi i bėrė nė drejtim tė integrimeve Euro-atlantike, zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe aspekte tjera tė jetės politike nė vend, pėrmbushėn axhendėn e takimit.

Ahmeti njoftoi mysafiren e tij Sindelkova pėr aktivitete qė do tė organizohen me rastin e 10-vjetorit tė arritjes sė Marrėveshjes sė Ohrit, organizime kėto qė do tė mbulojnė njė sėrė aktivitetesh akademike dhe shkencore me qėllim tė afirmimit tė vlerave dhe tė arriturave, si rezultat i ndryshimeve qė solli kjo Marrėveshje.

Bashkėbiseduesit fokusuan tė arriturat nė drejtim tė implementimit tė plotė tė Marrėveshjes sė Ohrit nė prag tė jubileut, 10-vjetorit tė arritjes sė kėsaj marrėveshje.

Sindelkova siguroi Ahmetin se Brukseli zyrtar ėshtė jashtėzakonisht i interesuar pėr volumin e implementimit tė kėsaj marrėveshje dhe se rruga e integrimit tė vendit nė strukturat euro-atlantike ėshtė e lidhur ngushtė me implementimin e plotė tė Marrėveshjes paqėsore tė Ohrit.

Lideri i BDI-sė Ahmeti nėnvizoi nevojėn e progresit nė drejtim tė integrimit tė vendit, si nė NATO, po ashtu edhe nė BE, si rrugė e vetme pėr sigurinė nė vend dhe rajon, nė funksion tė ngritjes sė marrėdhėnieve tė mira dhe tė relaksuara ndėretnike dhe ndėrfqinjėsore, si dhe nė funksion te mirėqenies sociale dhe ekonomike.

Bashkėbiseduesit gjithashtu fokusuan nevojėn e pėrkushtimit permanent se vetėm zgjedhjet e lira, korrekte dhe te pranueshme pėr tė gjitha palėt janė bazė pėr funksionimin e demokracisė, pėr imazhin e njė shteti me pretendime euro-atlantike dhe perspektivė pėr tė ardhmen e qytetarėve.

I KAN TREGU SE DO TI HUMBE ZGJEDHJET DHE I KAN THENE MOS BEN ZA.
PM
Top
ermirais
Postuar nė: 12.04.2011, 01:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 147
Antari Nr: 8540
Bashkangjitur: 20.07.2007 Citim (babarekes @ 12.04.2011, 01:33)
Ambasadori francez priti Kryetarin e PDSH-sė

Me ftesė tė Ambasadorit francez, Kryetari i PDSH-sė z. Menduh Thaēi qėndroi pėr vizitė zyrtare nė Ambasadėn e Francės nė Shkup.

Nė takimin zyrtar Kryetari i PDSH-sė u prit nga Ambasadori z. Jean – Claude Schlumberger nė tė cilin diskutuan pėr situatėn aktuale politike dhe tė sigurisė nė vend, zgjedhjet e parakohshme parlamentare, zhbllokimin e proceseve integruese nė BE dhe NATO si dhe tema tė tjera me interes.

Kryetari i PDSH-sė vlersoi kontributin qe jep Ambasada e Francės pėr demokratizimin e institucioneve tė sistemit, dhe kėrkoi nga Ambasadori francez por edhe nga gjithė faktori politik ndėrkombėtar qė nė zgjedhjet e parakohshme parlamentare tė pėrforcojnė vėzhgimin e procesit zgjedhor nė pėrgjithsi, e posaēėrisht nė vendet ku pregaditet qė tė manipulohet nė masė vota e qytetarėve.

Intensifikimi i takimeve tė Kryetarit tė PDSH-sė me diplomatė tė akredituar nė vend pritet tė vazhdojė edhe gjatė kėsaj jave. Sė shpejti do tė takohet me Ambasadorin britanik, z. Christopher Yvon dhe atė gjerman, z-nj. Ulrike Maria Knotz si dhe me shumė diplomatė tė tjerė nė vend.

KETIJ PA I KAN THON SHAJF NGJOE RUFKEN SE DET KPUTIM KIT
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio