Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> IRI: BDI- 12 deputet vs. DR - 7 deputet, ...
anti_dui
Postuar nė: 14.04.2011, 10:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 260
Antari Nr: 10113
Bashkangjitur: 09.10.2007Sipas anketes se Institutit Republikan Amerikan ( IRI) qe pritet keto dite te behet publike , ne anketen e tyre kane perfshi numrin e pergjithshem te deputeteve shqiptare neper 4 zonat ku garrojne shqiptaret:

Zona 1:

BDI - 2
DR - 2

Zona 2:

BDI- 3
DR - 2
PDSH-1

Zona 5:

DR - 1
BDI- 1
RDK -1

Zona 6:

RDK -4
BDI - 6
PDSH-4
DR- 2

BDI = 12 deputet
DR = 7 deputet
RDK =5 deputet
PDSH=5 deputet


----------------------------------------
" Njė komb ekziston vetėm atėherė kur fillon tė shqetėsohet pėr fatin e tij. "
PM
Top
Strider
Postuar nė: 14.04.2011, 11:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007Sdihet.


----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top
vizionari
Postuar nė: 14.04.2011, 14:17
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 34
Antari Nr: 23399
Bashkangjitur: 13.09.2009ka nje ankete te institutit Progres qe nuk e publikojne, kam informata burimore nga zv/drejtori i Institutit.

Te partite maqedonase raporti vmro-lsdm eshte 20%-14%, ndersa te partite shqiptare

bdi 7.6%
dr 4.4%
pdsh 3.5%
rufi osmani 1.9% (jo si rdk se anketen e kane bere para se ta themeloje partine)

Sidoqoft, bdi zbehet se po i kanoset deshtimi ne zgjedhje qe eshte lajm i mire per shqiptaret.
PM
Top
patroni
Postuar nė: 14.04.2011, 14:36
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 26398
Bashkangjitur: 14.04.2011ata e kan vlersu kshtu por nuk asht sepse ata i kan vendos edhe romt,trbesht,turqit,boshnjaket por ket populli shqiptar nuk ak em leju sepse nese vlersojm nga ana tjeter ather demokracia e re del fituese e zhgjedhjeve parlamentare sepse as ni shqiptar se voton fiat canovskin apo amdi bajramin ju falemderit demokracia e re mer legjitimitetin e shqiptarve
PM
Top
agax
Postuar nė: 14.04.2011, 15:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 215
Antari Nr: 21303
Bashkangjitur: 20.02.2009 Citim (anti_dui @ 14.04.2011, 11:58)
Sipas anketes se Institutit Republikan Amerikan ( IRI) qe pritet keto dite te behet publike , ne anketen e tyre kane perfshi numrin e pergjithshem te deputeteve shqiptare neper 4 zonat ku garrojne shqiptaret:

Zona 1:

BDI - 2
DR - 2

Zona 2:

BDI- 3
DR - 2
PDSH-1

Zona 5:

DR - 1
BDI- 1
RDK -1

Zona 6:

RDK -4
BDI - 6
PDSH-4
DR- 2

BDI = 12 deputet
DR = 7 deputet
RDK =5 deputet
PDSH=5 deputet

a eshte e verifikume kjo informate po eshte e sakte smil3dbd4e4c2e742.gif pi meje vetem trathteret te largohen nuk jam per asnje parti por e di se keto puthadore servil dhe trathtare duhen te zhduken.
PM
Top
Busavata
Postuar nė: 14.04.2011, 15:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 68
Antari Nr: 18468
Bashkangjitur: 12.11.2008Ja paske fut kot dhe ju lutem mos u mirni me rrena te thata si kjo.
PM
Top
ikra-e
Postuar nė: 14.04.2011, 15:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 75
Antari Nr: 24328
Bashkangjitur: 19.01.2010Mbaje DR mbaje!!! A ju pelqen ky masturbim kolektiv qe beni a jo !! Kujt doni me ja shit keto kopalla o shminkera!! Ose une nuk jam ne rrjedha politike, ndoshta jeni bo definitivisht tash me nje autobus apo !?
PM
Top
aha
Postuar nė: 14.04.2011, 15:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2857
Antari Nr: 22889
Bashkangjitur: 17.07.2009Nuk besoj se DR do te kete 7 deputete, edhe pse do te ishte interesante sikur te ishte ashtu.


----------------------------------------
Njerėzit janė tė njejtė para natyrės; edukata i bėn tė dallohen.
PM
Top
ikra-e
Postuar nė: 14.04.2011, 16:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 75
Antari Nr: 24328
Bashkangjitur: 19.01.2010Pik se pari ishte kon mir me dit se prej nga do i merni ne zonen 6 dy deputet, kur n asnje fshat nuk keni deg e nendeg, ju tamam jeni boo si bdsh-ja e Bardhylit qe boni politik prej ne shtabe ne ksi lloj forumesh!! Une ju sugjeroj qe mos me humb koh ma shum po kapeni terenin organizohi pak se at pun mund ta boni ene ashtu jeni nja 2o vet gjithsej ne parti ashtu qe nuk ju merr shum koh me e boo ket pun
PM
Top
Painkiller
Postuar nė: 14.04.2011, 16:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008 Citim (ikra-e @ 14.04.2011, 17:05)
Pik se pari ishte kon mir me dit se prej nga do i merni ne zonen 6 dy deputet, kur n asnje fshat nuk keni deg e nendeg, ju tamam jeni boo si bdsh-ja e Bardhylit qe boni politik prej ne shtabe ne ksi lloj forumesh!! Une ju sugjeroj qe mos me humb koh ma shum po kapeni terenin organizohi pak se at pun mund ta boni ene ashtu jeni nja 2o vet gjithsej ne parti ashtu qe nuk ju merr shum koh me e boo ket pun

Sje kush ti te na tregosh se si do te veprojm, ne zonen zgjedhore 6 minimumi eshte 6 e shohim pas zgjedhjeve kur ti do te lexosh ne kete forum dhe do shkruajsh me account tjeter se ske fytyre pastaj te shkruajsh me te njejtin


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top
r.mislimi
Postuar nė: 14.04.2011, 16:31
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Do tė bėhet mirė nėse DR-ja tė nxjer Imer Selmanin vet edhe ate duke i harxhuar gjysmen e parave pėr tė blerė vota ndryshe kjo anketė ėshtė e pabesueshme dhe jopublike nga IRI.


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
doni4ever
Postuar nė: 14.04.2011, 16:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 762
Antari Nr: 20035
Bashkangjitur: 24.01.2009 Citim (anti_dui @ 14.04.2011, 11:58)
Sipas anketes se Institutit Republikan Amerikan ( IRI) qe pritet keto dite te behet publike , ne anketen e tyre kane perfshi numrin e pergjithshem te deputeteve shqiptare neper 4 zonat ku garrojne shqiptaret:Zona 2:

BDI- 3
DR - 2
PDSH-1


Un flas per zonen 2 edhe sikur Shoku Tito me Jovanken te vin te bejne propagand per BDI-ne ata skan per ti fituar kurr me 3 deputet ( vetem ne qytetin e Kumanovesne zgjedhjet lokale ka pas 5000 vota me pak krahasuar me ato parlamentare).....Sidoqofte me 2 deputet BDI le te jene te knaqur e te sterknaqur,DR i ka te sigurt 2 deputet edhe PDSH mundet ti afrohet nese punohet shume edhe pse i ka punet shum smil4a8ace1b80c19.gif
PM
Top
ikra-e
Postuar nė: 14.04.2011, 17:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 75
Antari Nr: 24328
Bashkangjitur: 19.01.2010 Citim (r.mislimi @ 14.04.2011, 17:31)
Do tė bėhet mirė nėse DR-ja tė nxjer Imer Selmanin vet edhe ate duke i harxhuar gjysmen e parave pėr tė blerė vota ndryshe kjo anketė ėshtė e pabesueshme dhe jopublike nga IRI.

i cove shum larg z. Misimi!! Keta te DR-se nuk kan struktura dege e nendege jo me vota!! Vetem kur ti kujtojsh selmanovic, flora, haxhuzja.....
PM
Top
Alex
Postuar nė: 14.04.2011, 18:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008 Citim (anti_dui @ 14.04.2011, 11:58)
Sipas anketes se Institutit Republikan Amerikan ( IRI) qe pritet keto dite te behet publike , ne anketen e tyre kane perfshi numrin e pergjithshem te deputeteve shqiptare neper 4 zonat ku garrojne shqiptaret:

Zona 1:

BDI - 2
DR - 2

Zona 2:

BDI- 3
DR - 2
PDSH-1

Zona 5:

DR - 1
BDI- 1
RDK -1

Zona 6:

RDK -4
BDI - 6
PDSH-4
DR- 2

BDI = 12 deputet
DR = 7 deputet
RDK =5 deputet
PDSH=5 deputet

Sipas anketes XY, do ejte keshtu:
Zona 1:

RDK - 2
DR - 2
BDI-1

Zona 2:

BDI- 2
DR - 1
PDSH-1
RDK-1


Zona 5:

BDI- 1
RDK -2

Zona 6:

RDK -6
BDI - 6
PDSH-3
DR- 1

BDI = 10 deputet
DR = 4 deputet
RDK =11 deputet
PDSH=4 deputet
PM
Top
t-mobile
Postuar nė: 14.04.2011, 19:30
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 22
Antari Nr: 19748
Bashkangjitur: 17.01.2009 Citim (Alex @ 14.04.2011, 19:16)
Sipas anketes XY, do ejte keshtu:
Zona 1:

RDK - 2
DR - 2
BDI-1

Zona 2:

BDI- 2
DR - 1
PDSH-1
RDK-1


Zona 5:

BDI- 1
RDK -2

Zona 6:

RDK -6
BDI - 6
PDSH-3
DR- 1

BDI = 10 deputet
DR = 4 deputet
RDK =11 deputet
PDSH=4 deputet

jo sipas anketes ABC do jete keshtu:

zona 1:
PDSH 2
BDI 2
DR 1

zona 2:
PDSH 2
BDI 1
DR 1

zona 5:
PDSH 1
BDI 2
RDK 1

zona 6:
PDSH 8
BDI 5
DR 1
RDK 3


PDSH=13
BDI=10
DR=3
RDK=4
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio