Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> SELMANI TAKOI AMBASADORIN AMERIKAN REEKER, .
DR_press
Postuar nė: 14.04.2011, 13:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 71
Antari Nr: 24875
Bashkangjitur: 12.04.2010SELMANI TAKOI AMBASADORIN AMERIKAN REEKER

Me ftesė tė Ambasadorit tė SHBA-ve nė Maqedoni, z. Philip Reeker, Kryetari i Demokracisė sė Re, Imer Selmani sot nė Ambasadėn e SHBA-ve nė Shkup ka realizuar njė takim pune me Ambasadorin Reeker.

Gjatė takimit, Selmani dhe Reeker kanė biseduar pėr zgjedhjet e parakohshme dhe domosdoshmėrinė qė kėto zgjedhje tė jenė tė lira dhe demokratike. Nė kėtė drejtim, Selmani i ka prezantuar Ambasadorit Reeker edhe ofertėn politike dhe ekonomike me tė cilėn DR do tė garojė nė kėto zgjedhje. Bashkėbiseduesit janė dakorduar qė Maqedonisė i nevojitet shtytje drejt perspektivės evropiane dhe integrimeve nė NATO dhe BE dhe pėr kėtė Selmani e ka siguruar Ambasadorin Reeker se Demokracia e Re me tėrė kapacitetin e saj politik do tė angazhohet pėr njė zgjidhje tė shpejtė tė kontestit rreth emrit me Greqinė. Poashtu, ata janė pajtuar se nevojitet realizimi praktik i Marrėveshjes sė Ohrit, veēanėrisht vlerat dhe fryma e saj pėr tolerancė dhe kohezion ndėretnik nė vend.

“Patėm njė takim miqėsor dhe shumė pėrmbajtėsor me Ambasadorin e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, z. Reeker. Sqaruam pozicionet e Demokracisė sė Re nė prag tė zgjedhjeve dhe ofertėn tonė zgjedhore. Definitivisht ėshtė koha qė kursi politik i Maqedonisė tė ndryshojė. Tre vitet e fundit Maqedonia ka udhėtuar njė rrugė nė politikėn e brendshme dhe tė jashtme qė i ngjan njė autobusi plot me udhėtarė, mirėpo me njė shofer i cili tėrė kohėn shikon nė pasqyrė dhe jo pėrpara. Nė kėto zgjedhje, Demokracia e Re do tė dalė me ofertė shumė konkrete pėr reformat kushtetuese, pėr ndėrtimin e njė demokracie konsenzuale qė do tė mundėsojė shqiptarėt tė jenė popull shtetformues dhe shtetndėrtues nė kėtė vend. Kjo ofertė e jona parasheh qė Republika e Maqedonisė nė 100 ditėt e para tė Qeverisė sė ardhshme tė zgjidh kontestin rreth emrit pėr anėtarsim tė plotė nė NATO dhe BE. Definitivisht DR do tė angazhohet pėr zhvillimin ekonomik dhe tė infrastrukturės, me ēka do tė parandalojmė largimin e tė rinjve jashtė dhe tė rikthejmė gjithė ato familje nga diaspora. Jam shumė i kėnaqur qė kjo logjikė dhe filozofi e veprimit politik gjen mbėshtetje edhe nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Prej sot, pas shpėrbėrjes sė Parlamentit, bashkė me popullin shkojmė pėrpara drejt fitores” ka deklaruar Selmani pas takimit me Ambasadorin e SHBA-ve, z. Reeker.

Shkup, 14 prill 2011

MEDIA QENDRA
DEMOKRACIA E RE

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
www.demokraciaere.org
Imer Selmani
PM
Top
vizionari
Postuar nė: 14.04.2011, 13:55
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 34
Antari Nr: 23399
Bashkangjitur: 13.09.2009Si duket vazhdon perkrahja e SHBA-ve ndaj liderit te DR-se, Imer Selmani... nuk eshte aspak e rastesishme qe diten e shperberjes se Parlamentit takohen Rikeri me Selmanin!
PM
Top
Painkiller
Postuar nė: 14.04.2011, 13:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008e thjeshte eshte shume, ka dicka ketu qe Reeker po takohet vazhdimisht me Imerin dhe ne kete dite kur shperndahet parlamenti, dmth Amerika si perher e perman Demokracine e Re


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top
Ilirida87
Postuar nė: 14.04.2011, 14:07
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 9
Antari Nr: 26156
Bashkangjitur: 26.02.2011E pershendes kete takim te ambasadorit amerikan dhe Imer Selmanit, edhe amerika si duket ka vendose te na shpetoje nga te gjitha keto manipulime qe po na behen dhe ka vendos te na perfaqesoje nje njeri i cili eshte Imer Selmani perhajr na qofte si duket tani per tani shpresa jone eshte vetem e vetem Imer Selmani. Ju pershendes.
PM
Top
New_Democrats
Postuar nė: 14.04.2011, 14:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4064
Antari Nr: 9712
Bashkangjitur: 22.09.2007Vlera e ketij takimi eshte se nuk eshte vetem protokolare por edhe miqesore.
Jo rastesisht eshte ky takim,kur sot eshte dita qe shperbehet parlamenti dhe sot kryetari Selmani ia dorezoi Rikerit projektin,platformen, idene e DR-se per qeverisjen e ardhshme.

Cdohere ne muhabetet qe behen tek familjet shqiptare,kryesisht tema politike, cdohere thojne: "abe se , cka te thot baba Amerike bohet". Do ta mbeshtes kete thenie edhe per zgjedhjet e 5 qershorit.

FORCA IMER SELMANI smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Idealistėt fillojn luftėn, trimat luftojnė, tė pa merituarit marrin pushtetin.
PM
Top
Toska
Postuar nė: 14.04.2011, 14:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 98
Antari Nr: 26283
Bashkangjitur: 16.03.2011:)

Hehehe

Po ja bani qefin vetes, eh?! Deshironi qe edhe Ymeri juaj te bahet Atifete? Nuk eshte qudi, ky shverceri i Sarajit eshte mesu me ndrru ftyra, njeher Obama, pastaj Adem Jashari, tash deshiron te bahet Atifete.

Po, po ... Amerikanet patjeter do i fusin kartat ne perkrahje te nje njeriu qe nuk kalon as ne Tetove, as Gostivar, as Struge, as Diber, as Kercove, as Kumanove ... e as ne Shkup.


PM
Top
ikra-e
Postuar nė: 14.04.2011, 16:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 75
Antari Nr: 24328
Bashkangjitur: 19.01.2010Bravo SELLMANI IMER bravo samo napred !!! hahahahahah llom keni boo hahahaha !! A po i blejn kopallat qe po i servoni a jo !! Ka ndonje te marre qe u beson ketyre maskave! Jo te hujt po ene UFO-T sju ndihmojn, ju ka mbet vec me i boo qefin vetes, po nejse edhe ajo eshte nje motiv qe i jepni vetes te pakten per te pas kuvet (takat) per te shkrujt bullakaki te ketij lloji !! Me lule

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ikra-e nė 14.04.2011, 16:01
PM
Top
aha
Postuar nė: 14.04.2011, 16:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2857
Antari Nr: 22889
Bashkangjitur: 17.07.2009I gjithe ky takim i barabarte me koalicion BDI-DR. Mbajeni mend kete qe e kam thene smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
Njerėzit janė tė njejtė para natyrės; edukata i bėn tė dallohen.
PM
Top
Painkiller
Postuar nė: 14.04.2011, 16:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008 Citim (ikra-e @ 14.04.2011, 17:00)
Bravo SELLMANI IMER bravo samo napred !!! hahahahahah llom keni boo hahahaha !! A po i blejn kopallat qe po i servoni a jo !! Ka ndonje te marre qe u beson ketyre maskave! Jo te hujt po ene UFO-T sju ndihmojn, ju ka mbet vec me i boo qefin vetes, po nejse edhe ajo eshte nje motiv qe i jepni vetes te pakten per te pas kuvet (takat) per te shkrujt bullakaki te ketij lloji !! Me lule

e shoh se paske lajt krejt e qesh me veten, bravoo per ty se je bo per te qesh. shiko niher e dil jashta, ku jeton ?


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top
ikra-e
Postuar nė: 14.04.2011, 17:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 75
Antari Nr: 24328
Bashkangjitur: 19.01.2010E shifni qe e kam me te drejt kur ju them se mund te organiziheni mre ju te DR-ja si ne kete rast qe jeni organizu e ketu na shitni kopalla, vet i shitni vet i bleni (i hani ) !!!!!!! Sa per deputetet qe i keni ne boten tuaj do ti shifni kesmet ne ender per nje koh, dhe pas nje kohe edhe ne ender ska ti shifni!!! por mos u deshproni do bohet ma mir kur edhe Rikeri me Rikericen do te votojn ne Maqedoni do te keni gjithsej 50+2 vota !! Me te mira
PM
Top
man.utd.
Postuar nė: 15.04.2011, 23:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 678
Antari Nr: 21336
Bashkangjitur: 01.03.2009fitimtarė sbashkuuu
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 15.04.2011, 23:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Demek un po rri me njerz te mencur ha ha ha mendon se Populli han bar...Nuk di si mendon te fiton ky Selmani ..


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio