Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Menduh Thaēi: jemi njė milion milet
Lexo
Postuar nė: 27.04.2011, 10:01
Quote Post


Robot
*****

Posti: Antarė
Postime: 3366
Antari Nr: 18687
Bashkangjitur: 24.11.2008Shkup, 23 prill - Tė Premten Rinia e Partisė Demokratike Shqiptare, nė njė atmosferė impozante, nė Sallėn Universale nė Shkup, ka mbajtur Konferencėn e saj vjetore. Kryetari i RDSH-sė, Krenar Lloga nė fjalimin e tij edhe njė herė ka pėrsėritur problemet me tė cilat pėrballet rinia shqiptare.

”Liberalizimi i vizave ishte njė sihariq pėr gjithė Ballkanin. Por teksa pėr bashkėmoshatarėt tonė ishte njė mundėsi e mirė pėr tė vizituar vendet e Evropės, pėr shqiptarėt e Maqedonisė ishte njė dėnim apo njė zgjidhje pėr ti shpėrngulur prej kėtyre trojeve. Andaj ne, jemi mbledhur kėtu pėr t’i dhėnė energji kėsaj force politike, kėtij forumi rinor qė ti themi mjaftė mė kėtij diskriminimi. Kjo rini ėshtė e tanishmja dhe e ardhmja e kėtij kombi. Kjo konferencė do tė dėrgojė njė mesazh tė fuqishėm pėr gjithė shqiptarėt, pėr gjithė miqtė e shqiptarėve por edhe njė mesazh mė tė fuqishėm pėr gjithė armiqtė tonė”, ka thėnė nga ana tjetėr, Krenar Lloga.

Kjo ėshtė thėnė nga ana e kryetarit tė RDSH-sė, Krenar Lloga me rastin e njė tubimi tė mbajtur dhe riformatimit tė kėtij organizmi tė rinisė sė PDSH-sė.

Nė kėtė takim ka folur edhe kreu i PDSH-sė, Menduh Thaēi i cili ka theksuar se rruga e PDSH-sė ėshtė e drejtė dhe me mbarėsi.

Thaēi edhe njė herė ka pėrsėritur konstatimin se situata nė Maqedoni ėshtė duke u pėrkeqėsuar, nė veēanti gjatė kėtyre 3 viteve tė fundit. Konferenca ėshtė organi mė i lartė i Rinisė Demokratike Shqiptare dhe paraqet institucionin e afirmimit tė ndjeshmėrive tė rinisė shqiptare nė aktualitetin politik, kulturor dhe ekonomik.

“Ne nuk mund tė lejojmė qė ata tė na trajtojnė si njė pakicė ekstreme. Ne jemi njė milion milet, 1 milion njerėz. Ne kemi kapacitete tė mėdha shtet-formuese, kemi edhe kapacitet shtet-shpėrbėrės. Ėshtė rėndėsishme qė bashkėrisht tė kuptojmė se nuk mund tė na pėrkrah as Shqipėria as Kosova as Amerika as Evropa, nėse ne bashkėrisht nuk ngrihemi nė kėmbė dhe tė demonstrojmė pakėnaqėsinė tonė”, tha Menduh Thaēi, kryetar i PDSH-sė.

Ndryshe, nė konferencėn e RDSH-sė u zgjodh pėrbėrja e re, Jeton Rakipi-nėnkryetar, Enisa Bajrami-nėnkryetare, Adrian Demiri-nėnkryetar, Besim Jakupi-nėnkryetar, Arijanit Sallahi-sekretar gjeneral, etj.


----------------------------------------
This is an automatically sent message, i'm Robot please do not reply!
PM
Top
MeeLot
Postuar nė: 27.04.2011, 10:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2512
Antari Nr: 23366
Bashkangjitur: 09.09.2009mfalni qe dal prej temes pak,po na thojm 'milet' veq kur o per keq diqka smil3dbd4d8676346.gif


----------------------------------------
ur not an intellectual,ur not an artist,ur not a critic,ur not a poet..u just have internet access

po thojn q'i


ka mu bo mir.
PM
Top
buki.buli
Postuar nė: 27.04.2011, 10:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 357
Antari Nr: 22646
Bashkangjitur: 21.06.2009 Citim (MeeLot @ 27.04.2011, 11:21)
mfalni qe dal prej temes pak,po na thojm 'milet' veq kur o per keq diqka smil3dbd4d8676346.gif

edhe un si per tkeq e di po ce cfar lideri te prapambetur ka Pdsh


----------------------------------------
Dituria eshte e gjate.JETA e shkurter .DITA eshte e shkurter puna e gjate
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 27.04.2011, 10:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Fjala e Kryetarit tė PDSH-sė z. Menduh Thaēihttp://www.youtube.com/watch?v=jHS-NtywjQk&feature=related


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Strider
Postuar nė: 27.04.2011, 11:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007 Citim (babarekes @ 27.04.2011, 11:47)
Fjala e Kryetarit tė PDSH-sė z. Menduh Thaēihttp://www.youtube.com/watch?v=jHS-NtywjQk&feature=related

Ama a e pae si u frik tja permende emrin ALi Ahmetit..shife mire,kur vjen tja permedne emrin ALi Ahmetit,ndalet,e kcen muhabetin.. smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top
alvin
Postuar nė: 27.04.2011, 11:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (buki.buli @ 27.04.2011, 11:41)
edhe un si per tkeq e di po ce cfar lideri te prapambetur ka Pdsh

Aq din ti, i ri je ende smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Milet ėshtė popull nė turqisht.As pėr tė keqe, as pėr tė mirė.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
alvin
Postuar nė: 27.04.2011, 11:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (Strider @ 27.04.2011, 12:14)
Ama a e pae si u frik tja permende emrin ALi Ahmetit..shife mire,kur vjen tja permedne emrin ALi Ahmetit,ndalet,e kcen muhabetin.. smil3dbd4e5e7563a.gif

A thua?
Pse at[herė Alia me ēdo mėnyrė i ik ballafaqimit nė televizion me Menduhin? smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Strider
Postuar nė: 27.04.2011, 11:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007 Citim (alvin @ 27.04.2011, 12:20)
A thua?
Pse at[herė Alia me ēdo mėnyrė i ik ballafaqimit nė televizion me Menduhin? smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

e kuptoj se i del nkrah,se e ke koleg ne profesion Menduhin!

P.s Sa % mund te ket lidhshmeri Politika dhe Stomatologjia! smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top
Princo
Postuar nė: 27.04.2011, 11:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009A thua edhe Menuh Thaci na qenka ber tukofil... smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
ßina
Postuar nė: 27.04.2011, 11:31
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (Strider @ 27.04.2011, 12:25)
e kuptoj se i del nkrah,se e ke koleg ne profesion Menduhin!

P.s Sa % mund te ket lidhshmeri Politika dhe Stomatologjia! smil3dbd4d4e4c4f2.gif

100% se politika te len pa dhemb, se i then dhamt tu rrejt, e me te qellu stomatologu qe don me fry xhepin, te len pa dhemb, qe me i bo proteza a dhemb special qe pacienti nuk ka qare pa e bo edhe pa e pagu. smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 27.04.2011, 11:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Menduhi i thot kto fjalet, kur nuk asht ne pushtet....a kur asht en pushtet...bahet si Ali Ahmeti...pul....


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Ermedin
Postuar nė: 27.04.2011, 11:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010E dėgjoj, jo vetėm kėtė, por edhe tė tjerėt, ndonjėherė
vetėm tė mėsoj shprehinė e oratorisė e ndonjėherė ide.

Ma keq ndjehem kur dėgjoj se, pėrmendin Zot pėr arsye tė veta!
PM
Top
GAZETARI23
Postuar nė: 27.04.2011, 11:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007jemi 1 milion milet (njerez) shum e sakt,kjo thenje nga menduh thaēi

pergjithesi politikanet fjalet i kan te sakta por me pun stregohen te sakt!


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 27.04.2011, 11:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (Strider @ 27.04.2011, 12:14)
Ama a e pae si u frik tja permende emrin ALi Ahmetit..shife mire,kur vjen tja permedne emrin ALi Ahmetit,ndalet,e kcen muhabetin.. smil3dbd4e5e7563a.gif

NUK e permendi se ALIA eshte GJYSEMFINALE e FINALE e kemi GUREVSKIN.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
alvin
Postuar nė: 27.04.2011, 12:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (Strider @ 27.04.2011, 12:25)
e kuptoj se i del nkrah,se e ke koleg ne profesion Menduhin!

P.s Sa % mund te ket lidhshmeri Politika dhe Stomatologjia! smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Unė nė krah nuk i dal askujt pėrveē punės time. smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio