Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Lista e RDK-se nga komuna e Gostivarit
Lexo
Postuar nė: 27.04.2011, 10:08
Quote Post


Robot
*****

Posti: Antarė
Postime: 3366
Antari Nr: 18687
Bashkangjitur: 24.11.2008Fotografi e jashtme

Nė njėsinė zgjedhore nr. 6, dega e Gostivarit e Rilindjes Demokratike Kombėtare, nė zgjedhjet parlamentare tė 6 qershorit do tė futet nė garė me Naxhi Xhelilin, Fadil Zendelin, Besim Memedin, Jasin Demirin dhe Brikend Hazirin. Kjo u vendos mbrėmė nė kuvendin zgjedhor tė degės sė Gostivarit, ku nė mėnyrėn mė demokratike u votua me vota tė fshehta.


72 kuvendarė prej tė gjitha lagjeve tė qytetit dhe vendbanimeve rurale, propozuan kandidatė duke dhėnė arsyetim tė shkurtė pėr nominimin e tyre, ndėrsa kandidatėt e propozuar bėnė njė prezantim tė shkurtė se si do t'i mbrojnė pėrcaktimet programore tė partisė.

Nė kuvendin zgjedhor, pėrveē delegatėve tė pranishėm ishin edhe pėrfaqėsues tė degėve tjera tė RDK-sė, ku nė ditėt nė vijim do tė organizohen kuvende zgjedhore.

"Ėshtė ky njė proces i cili nė momentin kur do tė pėrfundojė, do tė duhet tė na nxjerrė mė tė bashkuar dhe mė unik, duke pėrkrahur maksimalisht ata tė cilėt do tė fitojnė mė shumė vota dhe duke respektuar ata qė do tė marrin mė pak vota", theksoi mes tjerash kryetari i RDK-sė Rufi Osmani. Ai sqaroi se radhitja e kandidatėve nė listėn zgjedhore do tė bėhet nė bazė tė votave tė fituara, duke i koordinuar ato me kandidatėt qė do tė vijnė nga degėt tjera nė njėsinė zgjedhore nr.6.

Listės sė deputetėve nga dega e Gostivarit do t'i shtohen edhe tre kandidate femra tė cilat do tė verifikohen nė Kuvendin qendror tė RDK-sė duke u bazuar nė propozimin e Forumit tė femrave tė RDK-sė dhe nė pajtim me kompetencat statutore tė kryetarit tė RDK-sė.

Megjithatė, fjalėn e fundit pėr listėn zgjedhore do ta ketė Kryesia qendrore e partisė, e cila varėsisht nga kandidimet e partive tjera, do tė mund tė bėjė ndonjė ndėrhyrje eventuale nė radhitjen e kandidatėve tė nominuar.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Lexo nė 27.04.2011, 10:08


----------------------------------------
This is an automatically sent message, i'm Robot please do not reply!
PM
Top
buki.buli
Postuar nė: 27.04.2011, 10:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 357
Antari Nr: 22646
Bashkangjitur: 21.06.2009 Citim (Lexo @ 27.04.2011, 11:08)
Fotografi e jashtme

Nė njėsinė zgjedhore nr. 6, dega e Gostivarit e Rilindjes Demokratike Kombėtare, nė zgjedhjet parlamentare tė 6 qershorit do tė futet nė garė me Naxhi Xhelilin, Fadil Zendelin, Besim Memedin, Jasin Demirin dhe Brikend Hazirin. Kjo u vendos mbrėmė nė kuvendin zgjedhor tė degės sė Gostivarit, ku nė mėnyrėn mė demokratike u votua me vota tė fshehta.


72 kuvendarė prej tė gjitha lagjeve tė qytetit dhe vendbanimeve rurale, propozuan kandidatė duke dhėnė arsyetim tė shkurtė pėr nominimin e tyre, ndėrsa kandidatėt e propozuar bėnė njė prezantim tė shkurtė se si do t'i mbrojnė pėrcaktimet programore tė partisė.

Nė kuvendin zgjedhor, pėrveē delegatėve tė pranishėm ishin edhe pėrfaqėsues tė degėve tjera tė RDK-sė, ku nė ditėt nė vijim do tė organizohen kuvende zgjedhore.

"Ėshtė ky njė proces i cili nė momentin kur do tė pėrfundojė, do tė duhet tė na nxjerrė mė tė bashkuar dhe mė unik, duke pėrkrahur maksimalisht ata tė cilėt do tė fitojnė mė shumė vota dhe duke respektuar ata qė do tė marrin mė pak vota", theksoi mes tjerash kryetari i RDK-sė Rufi Osmani. Ai sqaroi se radhitja e kandidatėve nė listėn zgjedhore do tė bėhet nė bazė tė votave tė fituara, duke i koordinuar ato me kandidatėt qė do tė vijnė nga degėt tjera nė njėsinė zgjedhore nr.6.

Listės sė deputetėve nga dega e Gostivarit do t'i shtohen edhe tre kandidate femra tė cilat do tė verifikohen nė Kuvendin qendror tė RDK-sė duke u bazuar nė propozimin e Forumit tė femrave tė RDK-sė dhe nė pajtim me kompetencat statutore tė kryetarit tė RDK-sė.

Megjithatė, fjalėn e fundit pėr listėn zgjedhore do ta ketė Kryesia qendrore e partisė, e cila varėsisht nga kandidimet e partive tjera, do tė mund tė bėjė ndonjė ndėrhyrje eventuale nė radhitjen e kandidatėve tė nominuar.

list me femi Brikendin deputet.haha gllup nr1


----------------------------------------
Dituria eshte e gjate.JETA e shkurter .DITA eshte e shkurter puna e gjate
PM
Top
Mjerimi
Postuar nė: 27.04.2011, 10:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 233
Antari Nr: 26253
Bashkangjitur: 11.03.2011Sa tė mjerė jemi ne!
-Naxhiu dhe Fadili-okej,tre tė tjerėt mjerim!


----------------------------------------
Konsideroje veten tė lumtur vetėm atėherė, porsa tė shohish se janė tė lumtur edhe ata tė Mjerėt!
PM
Top
buki.buli
Postuar nė: 27.04.2011, 11:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 357
Antari Nr: 22646
Bashkangjitur: 21.06.2009 Citim (Mjerimi @ 27.04.2011, 11:58)
Sa tė mjerė jemi ne!
-Naxhiu dhe Fadili-okej,tre tė tjerėt mjerim!

si vet lideri ene njerzit redh tij


----------------------------------------
Dituria eshte e gjate.JETA e shkurter .DITA eshte e shkurter puna e gjate
PM
Top
johnnyboy
Postuar nė: 27.04.2011, 22:49
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 43
Antari Nr: 24768
Bashkangjitur: 24.03.2010 Citim (buki.buli @ 27.04.2011, 12:03)
si vet lideri ene njerzit redh tij

Per liderin me te preferuar nga shqiptaret e ke fjalen, qe ka 73% perkrahje dhe mendim pozitiv?

Bash cool eshte njeriu si dhe ato tjerit.
PM
Top
musa56
Postuar nė: 28.04.2011, 08:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 434
Antari Nr: 25126
Bashkangjitur: 25.05.2010Duhet te behet krahasimi:

Rufi Osmani vs Ali Ahmeti (si bartes te listes 6)

Naxhi Xhelili vs Nevzat Bejta

Fadil Zendeli vs Adnan JashariPM
Top
buki.buli
Postuar nė: 28.04.2011, 08:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 357
Antari Nr: 22646
Bashkangjitur: 21.06.2009 Citim (musa56 @ 28.04.2011, 09:08)
Duhet te behet krahasimi:

Rufi Osmani vs Ali Ahmeti (si bartes te listes 6)

Naxhi Xhelili vs Nevzat Bejta

Fadil Zendeli vs Adnan Jashari

Rufi osmani-ALI AHMETI(Lider e komandant si e respekton gjith Shqiptaria njeri qe beri ndrishimet historike te popullit Shqipetar te MKD nje nder themeluesit e 2_uck dhe nje lider qe ka nder dhe moral a per Deshtimet e R.O vet qytetaret e GV e shohin shum mir e e vlersojn sa ka ber per 2vjet(hiq aspak) )
Naxhi Xhelili-Nevzat Bejta(Kryetari me i sukseshem ne historin e komunes se Gostivarit,Kryetar qe e pastroj Gostivarin nga mbeturinat e ish kyetarve te Pdsh e Ppd shum ma i sukseshem edhe sa vet lideri juaj Rufi Osmani qe per 2vjet 2 Rotacione ka ber per Gostivarin.)
Fadil Zendeli-Adnan Jashari- krahasim qe smund te pershkruahet e smund te krahasohet Fadili se pari se ka titullin Prof te vertetuar ku e ka mar dhe si ka arit te behet Prof universitar ku e dim krejt se sa njeri i deshtuar dhe sa antishqipetar esht. Profi Adnan esht nder profesoert me te respektuar ne MKD ku per meritat dhe te arriturat i din ti vet ju ma mir se un


----------------------------------------
Dituria eshte e gjate.JETA e shkurter .DITA eshte e shkurter puna e gjate
PM
Top
musa56
Postuar nė: 28.04.2011, 08:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 434
Antari Nr: 25126
Bashkangjitur: 25.05.2010buki, kerkova krahasim si potencial per tu marre me politike, ne rastin konkret per deputet
PM
Top
ushtaraku
Postuar nė: 28.04.2011, 09:15
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 29
Antari Nr: 19399
Bashkangjitur: 10.01.2009Naxhi Xhelili eshte sekretar komunal i komunes se Gostivarit, ish aktivist i dalluar i PDSH ne fshatin Cegran. Eshte jurist i diplomuar ne Shkup. Ai ballafaqohet me Talat Xhaferin pa kurfare arsimi real.
Fadil Zendeli eshte doktor i shkencave juridike por nuk ballafaqohet me Adnanin. Me adnanin ballafaqohet baxhanaku Besim Memedi-drejtor ne shkollen e mjekesise.
Jasin Demiri ka 26 vjet, magjister Shtulli dhe do e perfaqeson qytetin e Gostivarit.
Brikend Aziri eshte doktori me i ri i shkencave ne kete shtet i doktoruar ne Shkup, por nga informata nga rrethi me i ngushte i Rufi Osmanit ai nuk do te jete pjese e listes se RDK.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ushtaraku nė 28.04.2011, 09:16
PM
Top
studentiii
Postuar nė: 28.04.2011, 10:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 568
Antari Nr: 24008
Bashkangjitur: 17.12.2009fal keti te ashtu quajtur komandant a a shqiptaret dhe ushtaret e uck burgosen edhe at me burgim te perjetshem ka edhe shum prej atyre ushtareve te uck qe vriten siq ishte komandant kushtrimi e kety qe gjoja ka formu dy ushtri te uck zeri nuk i degjohet tu nejt ne pre te grueskit
PM
Top
musa56
Postuar nė: 28.04.2011, 11:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 434
Antari Nr: 25126
Bashkangjitur: 25.05.2010A keni marre pjese ndonjehre ne promovim libri me poezi te ndonje adolescenti ose diletanti te poezise. Me siguri po.

Del ndonje tip dhe e lavderon, dhe e lavderon, dhe e lavderon ...

E kuptoni esencen e kesaj me larte, prandaj s ka nevoje te shkruaj asgje me poshte
PM
Top
Alex
Postuar nė: 28.04.2011, 12:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008 Citim (buki.buli @ 27.04.2011, 11:52)
list me femi Brikendin deputet.haha gllup nr1

o caull i prajshet, po taj nuk kije per vete bre te vleresojsh Brikendin.

Une mund te theme qe nuk ka still deputeti, por Brikendi ehste nje njeri i rri me nje kapacitet te larte, ti sen gjene ne bdi nejrez te moshes se tij me nivel te Brikendit.

Ne bdi krejt doktorat jane fute ne politike, cka pret ti doktor te beje politiken lere mos ja fut kot, mos u ben femi i pshuret.
PM
Top
buki.buli
Postuar nė: 28.04.2011, 12:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 357
Antari Nr: 22646
Bashkangjitur: 21.06.2009Gjithmonė te kemi paraljmeruar se forumi nuk eshte per persona si ty megjithat ti e deshmon me fjalorin tėnd andaj te themi Lamtumire ne Forum. Sharjet e nivelit tend nuk e kan vendin ketu! -- Stafi


----------------------------------------
Dituria eshte e gjate.JETA e shkurter .DITA eshte e shkurter puna e gjate
PM
Top
musa56
Postuar nė: 28.04.2011, 12:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 434
Antari Nr: 25126
Bashkangjitur: 25.05.2010shume me nervoza be ju?
PM
Top
piratet
Postuar nė: 28.04.2011, 14:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 148
Antari Nr: 6930
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (buki.buli @ 28.04.2011, 09:39)
Fadil Zendeli-Adnan Jashari- krahasim qe smund te pershkruahet e smund te krahasohet Fadili se pari se ka titullin Prof te vertetuar ku e ka mar dhe si ka arit te behet Prof universitar ku e dim krejt se sa njeri i deshtuar dhe sa antishqipetar esht. Profi Adnan esht nder profesoert me te respektuar ne MKD ku per meritat dhe te arriturat i din ti vet ju ma mir se un

hahah e ke qellu valla , leni be kto ku mund te krahasohet Fadil Zendeli me nje njeri si Profesori Adnan Jashari .Profesori Adnan eshte nje nder profesoret me te mir jo vetem ne Maqedoni por edhe Kosove e Shqiperi .Eshte gjunah me bo ksi krahasimi .Respektet me te mdhaja per profesorin e nderuar Adnan Jasharin.
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio